Biżuteryjny wątek plotkowy VII - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-04, 15:58   #1111
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Pierwsze słyszę o takiej metodzie... A zastosowanie? Może żeby się końcówki nie rozdwajały?...
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 16:22   #1112
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Tak to tłumaczą: że "uszczelnia końcówki włosów zapobiegając ich rozdwajaniu" i że coś tam jeszcze Chciałabym poznać opinię kogoś, kto z czegoś takiego korzystał.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 20:04   #1113
orangecountry
Zadomowienie
 
Avatar orangecountry
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 397
GG do orangecountry
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

ja kiedyś ścinałam włosy nożem.
wygladały pięknie! ścinałam z długich włosów [do pasa] na takie do połowy pleców. i wyglądały bosko! lały się i były idealnie gładkie i wogule! no cud miód jak z żurnala....
do czasu. przez dwa lata potem walczyłam z rozdwajającymi się maaaaaaaaaaaasokrycznie nawet parokrotnie końcówkami... jak się dowiedziałam od innej fryzjerki moje straszne problemy z końcówkami [wyobraźcie sobie na przykład rozdwojony włos od połowy długości.. w paru miejscach... rzeź!] zafundowała mi wizyta u fryzjerki która mi właśnie ścięła nożem.
__________________
------------------------------------------

my world , my love, my wire [czyli mój wąteczek z biżuterią.]-


wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post30284685
orangecountry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 21:25   #1114
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Generalnie lepiej podobno ścinać nożyczkami, niż tymi różnymi podcinakami z żyletkę, za pomocą których strzępi się włosy- końcówki są mocniejsze. A nożem to już w ogóle jakaś masakra
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 22:30   #1115
E_W
Wtajemniczenie
 
Avatar E_W
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 2 693
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Raz w życiu dałam sobie ciąć włosy brzytwą - koszmar! z układaniem i odrastaniem, a rozdwojone końcówki to przy tej metodzie norma Podobno żyją na świecie fryzjerzy, którzy potrafią ciąć brzytwą tak dobrze, że się włosy nie rozdwajają, ale są chyba rzadziej spotykani niż Yeti
E_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 22:50   #1116
Sol89
Zadomowienie
 
Avatar Sol89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Józefów
Wiadomości: 1 465
GG do Sol89
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Wiem, że to banał, ale nie prościej te 3 czy 4 razy do roku po prostu iść do fryzjera podciąć normalnie końcówki? Robię tak od lat i nie narzekam
A z zupełnie innej beczki - dziś po raz pierwszy miałam okazję zobaczyć na żywo prace sutaszowe (w Royal-ston'ie, kij z tym, że niczym niepodszyte) i jestem naprawdę zaskoczona tym, jak delikatnie w rzeczywistości wyglądają. Oglądając zdjęcia zawsze byłam pewna, że są optycznie raczej masywne
__________________

Edytowane przez Sol89
Czas edycji: 2011-11-04 o 22:52
Sol89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 23:33   #1117
asiapimplasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Murowaniec
Wiadomości: 121
GG do asiapimplasia
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Dokładnie. Ja tam nie ryzykuję żadnych nowości, tylko zwyczajnie daję obciąć końcówki zwykłymi nożyczkami Ale ja też włosów nie farbuję, nic z nimi nie robię, tylko noszę fryzurę a'la przyklapnięta rusałka, więc może dlatego końcówki mi się nie rozdwajają Aaa, kondycja włosów znacznie mi się poprawiła od kiedy rzuciłam papierosy- różnica autentycznie widoczna gołym okiem. Tak więc jeśli ktoś pali, zachęcam do zerwania z nałogiem dla urody
__________________
.
asiapimplasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-05, 09:01   #1118
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Ja mam ostatnio problem z włosami Jak byłam mała- zawsze miałam proste, aż do momentu, gdy zaczęłam "kobiecieć' i wtedy zaczęły mi się kręcić. Kręcone miałam aż do ostatniego cięcia, gdy babka mi je lekko zestopniowała (dodam: stopniowałam nie pierwszy raz, nigdy nie prostowałam też kudłów na prostownice, bo uważam, że mając 20-kilka lat trochę szkoda włosów na takie zabawy, bo na starość też chcę mieć w dobrym stanie dlatego nie farbuję, nie prostuję, nie kręcę na wałkach). Jakiś czas po ścięciu trochę się kręciły, ale teraz są brzydkie, proste i w ogóle fe!
Dlatego tak pytam o to strzyżenie, bo tonący brzytwy się chwyty.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 12:07   #1119
zanna4
Rozeznanie
 
Avatar zanna4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 739
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Cytat:
Napisane przez Sol89 Pokaż wiadomość
A z zupełnie innej beczki - dziś po raz pierwszy miałam okazję zobaczyć na żywo prace sutaszowe (w Royal-ston'ie, kij z tym, że niczym niepodszyte) i jestem naprawdę zaskoczona tym, jak delikatnie w rzeczywistości wyglądają. Oglądając zdjęcia zawsze byłam pewna, że są optycznie raczej masywne
Jak to niczym nie podszyte? Nie podklejone? Nie zabezpieczone jakoś? Nic, nic... naprawdę...?

A propos włosów, kiedyś moja vet poradziła mi, żeby mojej suce na sierść (miała matową i brzydką) podawać przez parę dni kapsułkę oleju z wiesiołka. Tak też uczyniłam i efekt przeszedł wszelkie oczekiwania! Sierść stała się po prostu cudna!!! Idąc więc za ciosem stwierdziłam, że skoro na psa tak rewelacyjnie podziałało, to i ja spróbuję... no i działa, faktycznie: nie tylko na włosy, ale i na skórę ogólnie. Jak brałam regularnie te kapsułki, to w pewnym momencie czułam, że nie mam potrzeby stosowania żadnych kremów do twarzy i balsamów do włosów...
zanna4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 12:13   #1120
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Pomadka ochronna do ust z wyciągiem z wiesiołka jest ekstra Wolę ją niż jakieś tam nivee i tym podobne, które można w kosmetycznych kupić.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 12:14   #1121
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Z suplementów diety na włosy i paznokcie dobrze działa też siemię lniane Ale faktycznie, wiesiołek jest mistrzowski
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-05, 12:52   #1122
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

I jeszcze maść nagietkowa na mega-przesuszone ręce, takie, na których już się rany tworzą. Wiem coś o tym Bo zimą mam brzydki zwyczaj zapominania rękawiczek, zatem tak piękna pora roku to czas nieustannego zmagania się z przesuszonymi i zniszczonymi dłońmi. I wtedy maść nagietkowa (tylko taka w małym, plastikowym pudełku, nie z tubki- są różne), natrzeć nią ręce, w rękawiczki (żeby niczego nie pobrudzić, bo jest bardzo tłusta). 2-3 razy powtarzamy kurację i ręce gładziusieńkie jak u noworodka
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 12:57   #1123
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

U nas na wszelkie przesuszenia zimowe działa linomag maść [zielona]. Fakt, że zapach niekoniecznie akceptowalny przez wszystkich [daje szpitalem ] ale jest super.
Na włosy stosuję jedwab od kilku lat. Nic się nie rozdwaja a miałam z tym swego czasu ogromny problem. Wcieram tak, by nie kontaktowało ze skórą głowy, czyli od górnej linii karku - w dół.
Mam włos typu kręconego, choć nie kręcą mi się tak dosłownie jak mojemu dziecku, ale fryzjerzy tak moje włosy zwą. Każdy w inną stronę i po myciu włosów [szczególnie gdy użyje suszarki] to mam na głowie istny puch. Jedwab w płynie pięknie je prostuje, wygładza i wybłyszcza, jednocześnie dbając o końcówki.

Tylko mała uwaga - tego daje się naprawdę w mikro-ilości, ja od tych kilku lat używam stale jednej, tej samej buteleczki Na krótkie włosy 1 kropla, na dłuższe 2-3, inaczej włosy będą tłuste.
Nie ma znaczenia czy włosy się przetłuszczają czy nie właśnie dlatego nie stosuje się przy styku ze skórą. Ja mam przetłuszczające się włosy i jedwab stosuję z owodzeniem wg schematu przedstawionego wyżej. Resztki jedwabiu [po wsmarowaniu w dolną połowę włosów] "wycieram" delikatnie o włosy idące od czubka głowy do karku, żeby jednak co nieco wygładzić.
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2011-11-05 o 13:03
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 13:17   #1124
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

U mnie jedwab nie miał szans. Mam włosy kręcone, ale bardzo lekkie, więc jak wtarłam nawet jedną kropelkę jedwabiu, to już były ciężkie i się prostowały... Głupie włosy. A fryzjerki zawsze się pytają, kiedy miałam trwałą robioną, bo są tak zniszczone, jak po trwałej...
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 13:57   #1125
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Ja już od dawna w pracy nie mogę nic dodawać na bloggerze, mam IE. W domu bez problemów na FireFoxie.
Oj taaaaak, na IE się nie da.. Mam ten sam problem w pracy, a później jak przychodzę do domu to często zapominam się wpisać przez to :/
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 14:30   #1126
Sol89
Zadomowienie
 
Avatar Sol89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Józefów
Wiadomości: 1 465
GG do Sol89
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Cytat:
Napisane przez zanna4 Pokaż wiadomość
Jak to niczym nie podszyte? Nie podklejone? Nie zabezpieczone jakoś? Nic, nic... naprawdę...?
No niczym, ale wykoncypowałam sobie, że to pewnie nie na sprzedaż, tylko żeby pokazać, co przykładowo można zrobić z sutaszu.

A ja polecam Gliss Kur, odżywkę albo maskę. Od razu po użyciu włosy robią się gładkie. Używam z powodzeniem od kilku lat, a włosy farbuję, kręcę na wałki, a ostatnio również trwałuję i wcale żadnego zniszczenia po nich nie widać
__________________
Sol89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 14:48   #1127
_Nefryt_
Raczkowanie
 
Avatar _Nefryt_
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 359
GG do _Nefryt_
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Muszę wypróbować tą maść z nagietka, bo niestety od dziecka mam taką skórę dłoni, że kiedy przez parę dni niczym jej nie smaruję to strasznie się przesusza, pęka, krwawi i boli. Permanentny brak jakiejś witaminy, czy co- ech...
Z włosami mam na odwrót- zawsze miałam bardzo proste, sztywne, ciężkie i mocne. Tyle, że były zupełnie niepodatne na układanie, kręcenie itp. I w ogóle były tak przyklapnięte, że szkoda gadać. Ostatnio je trochę zniszczyłam kilkukrotnym rozjaśnianiem i dopiero teraz jakoś wyglądają, są bardziej puszyste. Także tego typu pozornie zdrowe włosy też potrafią przysporzyć nie lada problemu.
__________________
http://pawilon-rozmaitosci.blogspot.com/ - Moja biżuteria handmade
_Nefryt_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 16:08   #1128
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Nefryt- ale proś koniecznie o taką w plastikowym pudełeczku, nie w tubce Są robione na innej bazie, te z pudełeczka są lepsze
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 17:51   #1129
E_W
Wtajemniczenie
 
Avatar E_W
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 2 693
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Cytat:
Napisane przez E_W Pokaż wiadomość
Czy u Was wszystko dobrze z bloggerem? Bo ja nie mogę dodać żadnego komentarza - wyrzuca mi komunikat w Explorerze, że nie mam uprawnień do strony / bloga, a Firefoxie w ogóle nic - ani komentarza pod postem, ani komunikatu - cisza
Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Ja już od dawna w pracy nie mogę nic dodawać na bloggerze, mam IE. W domu bez problemów na FireFoxie.
Cytat:
Napisane przez skidblandir Pokaż wiadomość
Oj taaaaak, na IE się nie da.. Mam ten sam problem w pracy, a później jak przychodzę do domu to często zapominam się wpisać przez to :/
Mój problem "się rozwiązał" - założyłam nowe konto administratora w swoim kompie i już jest ok. Okazało się, że ten problem najprawdopodobniej spowodowało czyszczenie kompa ze śmieci - z rejestru wyrzucone zostało coś, co potrzebne było bloggerowi ale za to teraz komp śmiga jak złoto - przydał mu się ten "remanent" po prawie 3 latach Ale w IE nadal nie działa :/

Edytowane przez E_W
Czas edycji: 2011-11-05 o 17:53
E_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-05, 21:49   #1130
_Nefryt_
Raczkowanie
 
Avatar _Nefryt_
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 359
GG do _Nefryt_
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Nefryt- ale proś koniecznie o taką w plastikowym pudełeczku, nie w tubce Są robione na innej bazie, te z pudełeczka są lepsze
Ok, dzięki zapamiętam i zobaczymy jakie będą efekty
__________________
http://pawilon-rozmaitosci.blogspot.com/ - Moja biżuteria handmade
_Nefryt_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 22:05   #1131
FK
przyczajona tygrysica
 
Avatar FK
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: z czarnego fotela
Wiadomości: 1 445
GG do FK
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Ja mam ostatnio problem z włosami Jak byłam mała- zawsze miałam proste, aż do momentu, gdy zaczęłam "kobiecieć' i wtedy zaczęły mi się kręcić. Kręcone miałam aż do ostatniego cięcia, gdy babka mi je lekko zestopniowała (dodam: stopniowałam nie pierwszy raz, nigdy nie prostowałam też kudłów na prostownice, bo uważam, że mając 20-kilka lat trochę szkoda włosów na takie zabawy, bo na starość też chcę mieć w dobrym stanie dlatego nie farbuję, nie prostuję, nie kręcę na wałkach). Jakiś czas po ścięciu trochę się kręciły, ale teraz są brzydkie, proste i w ogóle fe!
Dlatego tak pytam o to strzyżenie, bo tonący brzytwy się chwyty.
To ja tylko się wtrącę, że z tymi włosami to różnie bywa i to wszystko jest kwestia predyspozycji chyba, bo od kilku ładnych lat (niedługo będzie 5) prostuję włosy (codziennie), na co fryzjerki reagują zwykle "Niemożliwe!" - włosy mi się nie rozdwajają, nie przesuszają, są grube i błyszczące. Taki już chyba ze mnie dziwak .
Jedyna odżywka jakiej używam to jedwab zupełnie jak nagaLy .
FK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 09:48   #1132
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

No tak, zależy Aczkolwiek moje włosy okropnie cierpią nawet po gumie do stylizacji :/
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 14:55   #1133
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Cytat:
Napisane przez asiapimplasia Pokaż wiadomość
Ale ja też włosów nie farbuję, nic z nimi nie robię, tylko noszę fryzurę a'la przyklapnięta rusałka, więc może dlatego końcówki mi się nie rozdwajają
Ha, przyklapnięta rusałka, kradnę!
U fryzjera byłam dwa razy w życiu i chyba więcej nie chcę (raz wycieniować dłuuuugie włosy tak żeby z przodu były do połowy szyi a z tyłu do połowy pleców, a drugi raz żeby to wyrównać w cholerę). Mam absolutnie proste włosy, niepodatne na układanie - czasem się falują jak je splotę w warkocz na noc, ale nie zawsze i nie wiem od czego to zależy. Po latach walki i próbach z kręceniem (po nocy w papilotach przez pół godziny miałam lekkie fale, a potem przez kolejne pół dnia odrobinę puszystsze włosy niż zwykle) poddałam się i nie robię z nimi nic poza odżywianiem, myciem, rozczesywaniem i hennowaniem. I tak sobie rosną, a ja je przycinam raz na trochę, jak mi ludzie zaczynają przysiadać kudły w autobusie i mam problem z zawiązaniem sznurówek butów tak żeby się sierść nie wplątała.
Podcinanie końcówek olałam, najdłuższe włosy sięgają mi teraz mocno poniżej pasa i nie rozdwajają się wcale, najbardziej zniszczone są te między ramionami a połową pleców, musiałabym ścinać pojedynczo.
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 15:46   #1134
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

A myślałam, że ja jestem rzadką bywalczynią na fotelu fryzjerskim
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 16:06   #1135
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Jak czytam o strasznych fryzjerach którzy nie wiedzą co to są dwa centymetry i robią jakieś dziwne rzeczy ludziom, to nie chcę ryzykować. Czasem mnie kusi żeby wpaść i zapytać o poradę, bo nie umiem ocenić realnej kondycji mojej sierści, może lepiej by ją było mocno skrócić i mieć przyklapniętą rusałkę do ramion? Ale na wszelki wypadek chyba nie zaryzykuję

Ciachnąć 10-15cm raz na kilka lat mogę sobie sama, albo mogę poprosić dowolną koleżankę, po co mam iść z tym do fryzjera? Zresztą u większości fryzjerów robie czegokolwiek z długimi włosami jest dużo droższe i o ile mycie, farbowanie i modelowanie mogę zrozumieć, o tyle cięcie...?
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 16:11   #1136
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Cytat:
Napisane przez Martva Pokaż wiadomość
Ciachnąć 10-15cm raz na kilka lat mogę sobie sama, albo mogę poprosić dowolną koleżankę, po co mam iść z tym do fryzjera?
Hm. Ja tak ciachałam mojego byłego, miał włosy do ramion a ja miałam ciachnąć 5 cm... Efekt był taki, że on musiał się obciąć na jeża bo tak równałam, że przegięłam - a ja od tej pory nie ruszam niczego innego, jak tylko maszynkę do golenia, kiedy mam małża przystrzyc
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 16:17   #1137
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 735
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Ja zawsze po skończeniu strzyżenia, kiedy pękająca z dumy fryzjerka pyta "może być?" mam ochotę odpowiedzieć, że za krótko. Ostatnio jak w czerwcu weszłam do gabinetu fryzjerki miałam włosy do połowy pleców. Poprosiłam o skrócenie 5cm bo zapuszczam. Wyszłam z włosami ledwo sięgającymi ramion... No cholercia, nie wiedziałam, że dystans od połowy pleców do ramion to 5cm, aż muszę to kiedyś zmierzyć...
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 16:58   #1138
Sol89
Zadomowienie
 
Avatar Sol89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Józefów
Wiadomości: 1 465
GG do Sol89
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

No niestety, metodą prób i błędów (swoich albo koleżankowych) trzeba wybrać dobrego fryzjera. Ja do jednego salonu chodzę od 3 klasy gimnazjum, 'moja' fryzjerka co prawda ze 2 lata temu odeszła, ale druga też jest całkiem do rzeczy. I jeżdżę do niej z jednej podwarszawskiej mieściny do drugiej (oczywiście na drugim krańcu stolicy). Ale jak już się ma kogoś zaufanego to nie tylko zrobi dokładnie to, co chcemy, ale i to czego nie chcemy zrobi zgodnie z naszym gustem (np: ta moja fryzjerka zawsze sama wybierała mi farbę)
__________________
Sol89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 16:59   #1139
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

o, no właśnie jakoś wolę moją za długą topielicę tudzież przyklapniętą rusałkę, niż włosy które są za krótkie.
Nie żebym od czasu do czasu nie miała ochoty ciachnąć tego cholerstwa (zeszłej jesieni straciłam 1/3 objętości na skutek złamanego serca, naprawdę bardzo poważnie myślałam o ścięciu), ale przeraża mnie że nie będzie mi się podobało. Przyzwyczaiłam się że są dłuuuugie, przy odpowiednim traktowaniu nie sprawiają problemów, można je upiąć pałeczkami do ryżu albo owinąć sobie warkocz wokół głowy jak Tymoszenko, albo zostawić go normalnie i wzruszać starsze panie. Jeszcze żeby suszenie nie trwało tak długo... No ale nie mozna mieć wszystkiego, mój znajomy suszy dredy 5 godzin, mnie wystarczą 3 ^^
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 22:41   #1140
_Nefryt_
Raczkowanie
 
Avatar _Nefryt_
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 359
GG do _Nefryt_
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VII

Dziewczyny, nie macie jakiś sposobów na zapalenie spojówek? Przedwczoraj na spacerze zawiało mocniej, jakiś paproch wleciał mi do oka, bolało cały dzień, wczoraj zaczęło ropieć a dzisiaj już na jedno oko nie widzę, tak mam obraz zamazany przez tą ropę. Jakieś konkretne kropelki?
Do lekarza nie chce mi się tłuc, w sumie raczej wiadomo, że mój obecny stan został spowodowany mechanicznie, a nie wirusy czy jakieś inne stworki.
__________________
http://pawilon-rozmaitosci.blogspot.com/ - Moja biżuteria handmade
_Nefryt_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-18 17:22:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:27.