Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012 - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Który tytuł IIcz. wątku "Mamuś Majowo-Czerwcowych 2012" podoba Wam się najbardziej?
Zimę z brzuszkiem przechodzimy, w maju-czerwcu urodzimy 29 54,72%
Nasze brzuszki szybko rosną, urodzimy późną wiosną 20 37,74%
Majowo-czerwcowe mamy, na nasze dzieci jeszcze trochę poczekam 1 1,89%
Na święta czekamy i po brzuszkach się głaskamy 3 5,66%
Głosujący: 53. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-07, 14:41   #3571
occulta24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 74
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Przesunięcie wynika z momentu poczęcia, które nastąpiło ok 20 września. Mój Pan doktor jest bardzo uparty i jak to ładnie mawia "bardzo nie lubi się mylić", więc ja w karcie mam wpisane 6 tygodni i nie mam wpisanego OM. Dwa tygodnie to strasznie dużo czasu w przypadku takiego Malucha, no i tak naprawdę zupełnie inne rzeczy się wtedy rozwijają w każdym tygodniu, więc wolę się trzymać tego co powiedział Pan doktor
__________________
03-10-2009 Wielki dzień
occulta24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 14:46   #3572
Tacca
Zakorzenienie
 
Avatar Tacca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 051
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez Pandzia_2010 Pokaż wiadomość
Tacca ucieknijmy stąd hi hi
Hah... I to biegusiem...
Cytat:
Napisane przez Pandzia_2010 Pokaż wiadomość
a do mnie jeszcze gada "niech sie Pani wdrapie " (czyt.wejdzie na fotel)
Dowcipny.
Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Mój chłop powiedział, że lekarz nie jest aż tak przystojny jak opowiadałam. I że łysieje na czubku głowy. Już mi się tak nie podoba.

aaa.... i myślałam, że pępowina to ptaszek...
Mój też skrytykował, powiedział, że kurdupel.
Cytat:
Napisane przez agatka661 Pokaż wiadomość
Mnie na Usg sie spytal lek keidy mialam ost miesiaczke, powiedzialam mu date, powiedzialam ze zacyznam 12 tydzien a on mi odparl tylko- no na tyle wyglada , na koniec 11, pocztek 12 tygodnia ;] Takze termin mi sie nie zmienil ? teraz w 21 tyg moze powie cos wiecej ?
Pewnie powie coś więcej. Już więcej widać.

Kurczę, szkoda, jak wrócę do pracy to nie będę mogła z Wami tak pisać... Będę nadrabiać wieczorkiem. Gorzej, że tyle stron produkujemy...

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Gdzie ten mąż... Głodna jestem.... A tu jeszcze z 15 minut.
__________________
PIOTRUŚ
Tacca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 14:50   #3573
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Pewnie, że najlepiej trzymac się tego co mówi lekarz.
Ale... u żadnej z nas (chyba) do zapłodnienia nie doszło podczas okresu... i każda ma te kilka(naście) dni przesunięcia.
Tylko, że żaden lekarz podczas badania nie stwierdzi kiedy do poczęcia doszło tak naprawdę, bo przecież nie dochodzi do tego podczas stosunku, zawsze jest to po, czasem krócej, czasem dłużej.
Mój też podaje termin wg USG, i to nawet 2 różne, ale nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić wieku ludzika.
Stąd właśnie wyznaczenie terminu wg OM, który de facto z faktyczną późniejszą datą porodu ma niewiele wspólnego, bo tylko co 20 kobieta rodzi w tym terminie. Loteria.
Nie spotkałam się do tej pory z tym żeby lekarz porywał się na jakieś własne szczegółowe wyliczenia. I tak nie wyznaczy co do dnia, chyba, że cesarka, ale to odrębny przypadek.
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 14:56   #3574
occulta24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 74
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Pewnie, że najlepiej trzymac się tego co mówi lekarz.
Ale... u żadnej z nas (chyba) do zapłodnienia nie doszło podczas okresu... i każda ma te kilka(naście) dni przesunięcia.
Tylko, że żaden lekarz podczas badania nie stwierdzi kiedy do poczęcia doszło tak naprawdę, bo przecież nie dochodzi do tego podczas stosunku, zawsze jest to po, czasem krócej, czasem dłużej.
Mój też podaje termin wg USG, i to nawet 2 różne, ale nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić wieku ludzika.
Stąd właśnie wyznaczenie terminu wg OM, który de facto z faktyczną późniejszą datą porodu ma niewiele wspólnego, bo tylko co 20 kobieta rodzi w tym terminie. Loteria.
Nie spotkałam się do tej pory z tym żeby lekarz porywał się na jakieś własne szczegółowe wyliczenia. I tak nie wyznaczy co do dnia, chyba, że cesarka, ale to odrębny przypadek.
Nie czarując się ja po prostu najadłam się trochę strachu - miałam dwa usg w odstępie tygodnia, w pierwszym wyszedł piąty tydzień(zalecenie beta i powtórzenie za tydzień) w drugim szósty, nam się to z mężem zgadza jeżeli chodzi o poczęcie, i rozwój się zgadza jeżeli chodzi o tygodnie, więc dla mnie ok. A mój gin to jeden z lekarzy do których mam największe zaufanie (nie mogę się zdecydować czy przed dentystką czy po )
__________________
03-10-2009 Wielki dzień
occulta24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 14:58   #3575
Efijy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 869
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

[QUOTE=agatka661;

Kolezanka bardzo chwalila te legginsy z zary na zime- [URL]http://allegro.pl/zara-czarne-nowe-legginsy-roz-l-i1905888786.html[/URL] -no ale ja za taka cene musze juz przymierzyc cos na tylek i sprawdzic czy dobrze leza Podobno bardzo cieple i super leza <z tym, ze kupowala w sklepie w ub roku i dala 99 zl[/QUOTE

Wiecie co jeśli chodzi o legginsy to ja już nie kupie na allegro a na pewno nie jakieś tanie typ 20-30zł te które tu pokazujecie wydaja się ciekawe ale jak macie możliwośc to lepiej w sklepie. Ja kupiłam jedne na allegro nie z zary tylko ponoc polski wyrób ale taka tandeta że szok! po dwóch tygodnia się juz przetarły i nie chodze przecież w nich cały czas.
Efijy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 15:01   #3576
agatka661
Zakorzenienie
 
Avatar agatka661
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 5 168
GG do agatka661
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

[QUOTE=Efijy;30372039]
Cytat:
Napisane przez agatka661;

Kolezanka bardzo chwalila te legginsy z zary na zime- [URL
http://allegro.pl/zara-czarne-nowe-legginsy-roz-l-i1905888786.html[/URL] -no ale ja za taka cene musze juz przymierzyc cos na tylek i sprawdzic czy dobrze leza Podobno bardzo cieple i super leza <z tym, ze kupowala w sklepie w ub roku i dala 99 zl[/QUOTE

Wiecie co jeśli chodzi o legginsy to ja już nie kupie na allegro a na pewno nie jakieś tanie typ 20-30zł te które tu pokazujecie wydaja się ciekawe ale jak macie możliwośc to lepiej w sklepie. Ja kupiłam jedne na allegro nie z zary tylko ponoc polski wyrób ale taka tandeta że szok! po dwóch tygodnia się juz przetarły i nie chodze przecież w nich cały czas.
Szukalam u mnie w miescie legginsow ciazowych to patrzyli na mnie jak na dziwaka... Nigdzie nie ma. Na allegro szukam wlasnie jakis znanych firm, ale wiem ze za 30 zl cudow nie ebdzie ;] Kiedys moze kupie lepsze jak trafie, a narazie trzeba bedzie chodzic w tych
agatka661 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 15:14   #3577
Dasti80
Zakorzenienie
 
Avatar Dasti80
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 234
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
My też mamy termin oddania na 30 czerwca, ale prace ida takim tempem, że do końca stycznia powinni się wyrobić. I tak się nastawiam, bo chciałabym do końca kwietnia z wszystkim się wyrobić. Poz porodem. To w maju.
A jak nie to chyba sobie w łeb strzelę.
To super, nam może też trochę wcześniej wydadzą z remontem musimy się szybko uwijać żeby jak najkrócej za wynajmowane płacić

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

[QUOTE=agatka661;30372104]
Cytat:
Napisane przez Efijy Pokaż wiadomość
Szukalam u mnie w miescie legginsow ciazowych to patrzyli na mnie jak na dziwaka... Nigdzie nie ma. Na allegro szukam wlasnie jakis znanych firm, ale wiem ze za 30 zl cudow nie ebdzie ;] Kiedys moze kupie lepsze jak trafie, a narazie trzeba bedzie chodzic w tych
Ja kupiłam na all takie http://allegro.pl/nowosc-anatomiczne...900990425.html

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:07 ----------

Cytat:
Napisane przez occulta24 Pokaż wiadomość
Nie czarując się ja po prostu najadłam się trochę strachu - miałam dwa usg w odstępie tygodnia, w pierwszym wyszedł piąty tydzień(zalecenie beta i powtórzenie za tydzień) w drugim szósty, nam się to z mężem zgadza jeżeli chodzi o poczęcie, i rozwój się zgadza jeżeli chodzi o tygodnie, więc dla mnie ok. A mój gin to jeden z lekarzy do których mam największe zaufanie (nie mogę się zdecydować czy przed dentystką czy po )
Też tak miałam że ciąża na młodszą wyglądała, też się martwiłam, ale wiedziałam ze owulka była ok 20dc (testy owu) więc niby się zgadzało, ale na ostatnim usg maluch tak przybrał (w ciągu 2tc powiększył się o 3tc) że tp z usg prawie wyrównał się z tp z om
__________________
05.05.2012 Aleksander
Aniołek (06-2011)[*]
Aniołek (11-2010)[*]


Po szklistych oczach je poznasz, po chwiejnym głosie
Po marzeniach w pył obróconych, po kołysankach nie wyśpiewanych
Po imionach nie nadanych, po smutku lepiej lub gorzej skrywanym
Po tym wszystkim poznasz Aniołkowe mamy....



Edytowane przez Dasti80
Czas edycji: 2011-11-07 o 15:16
Dasti80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-07, 15:16   #3578
Efijy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 869
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

[QUOTE=agatka661;30372104]
Cytat:
Napisane przez Efijy Pokaż wiadomość
Szukalam u mnie w miescie legginsow ciazowych to patrzyli na mnie jak na dziwaka... Nigdzie nie ma. Na allegro szukam wlasnie jakis znanych firm, ale wiem ze za 30 zl cudow nie ebdzie ;] Kiedys moze kupie lepsze jak trafie, a narazie trzeba bedzie chodzic w tych
Wiesz ja też kupują na allegro nie spodziewałam się nie wiadomo jakiej jakości ale że się przedrą po dwóch tygodniach to się zaskoczyłam.
Efijy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 15:18   #3579
occulta24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 74
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez Dasti80 Pokaż wiadomość


Też tak miałam że ciąża na młodszą wyglądała, ale wiedziałam ze owulka była ok 20dc (testy owu) więc niby się zgadzało, ale na ostatnim usg maluch tak przybrał (w ciągu 2tc powiększył się o 3tc) że tp z usg prawie wyrównał się z tp z om
Szalona sztuka , zobaczymy jak będzie, na razie cieszę się że się wyjaśniło, nie muszę się upierać przy wieku, ważne żeby zdrowe było

Wygodne te legginsy?
__________________
03-10-2009 Wielki dzień
occulta24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 15:19   #3580
Efijy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 869
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Dasti80;

Zadowolona jesteś z zakupu ?
Efijy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 15:24   #3581
Dasti80
Zakorzenienie
 
Avatar Dasti80
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 234
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

[QUOTE=Efijy;30372442]
Cytat:
Napisane przez agatka661 Pokaż wiadomość

Wiesz ja też kupują na allegro nie spodziewałam się nie wiadomo jakiej jakości ale że się przedrą po dwóch tygodniach to się zaskoczyłam.
Kurde czekam na paczkę więc jeszcze nie wiem jaka jakość, ale wkurzę się jak też się przedrą tak szybko.

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Efijy Pokaż wiadomość
Dasti80;

Zadowolona jesteś z zakupu ?
na leginsy jeszcze czekam ale zamówiłam więcej ciążowych ciuszków które juz dotarły i z nich jestem zadowolona

http://allegro.pl/sale-mama-licious-...877697434.html
http://allegro.pl/spodnie-ciazowe-sz...895849589.html
http://allegro.pl/klasyczne-przecier...893459723.html
__________________
05.05.2012 Aleksander
Aniołek (06-2011)[*]
Aniołek (11-2010)[*]


Po szklistych oczach je poznasz, po chwiejnym głosie
Po marzeniach w pył obróconych, po kołysankach nie wyśpiewanych
Po imionach nie nadanych, po smutku lepiej lub gorzej skrywanym
Po tym wszystkim poznasz Aniołkowe mamy....


Dasti80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-07, 15:35   #3582
Efijy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 869
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Dasti80

Wiesz ja kupiłam inne od innego sprzedawcy ale może te Twoje okażą sie fajne oby
Efijy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 15:43   #3583
Tacca
Zakorzenienie
 
Avatar Tacca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 051
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

[QUOTE=Dasti80;30372530]
Cytat:
Napisane przez Efijy Pokaż wiadomość
Kurde czekam na paczkę więc jeszcze nie wiem jaka jakość, ale wkurzę się jak też się przedrą tak szybko.

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------


na leginsy jeszcze czekam ale zamówiłam więcej ciążowych ciuszków które juz dotarły i z nich jestem zadowolona

http://allegro.pl/sale-mama-licious-...877697434.html
http://allegro.pl/spodnie-ciazowe-sz...895849589.html
http://allegro.pl/klasyczne-przecier...893459723.html
Te spodnie fantastyczne! Zostały jeszcze jedne sztruksy... Wiesz, że chyba zaraz kliknę????
__________________
PIOTRUŚ
Tacca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 15:55   #3584
sweetjoy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 408
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez Sylwka1988rr Pokaż wiadomość
witam wszystkie przyszle mamusie rowniez jestem w ciazy obecnie 13 tydzien ciazy blizniaczej termin na 13 maja 2012 brzusio juz mam dosc duzy ogolnie czuje sie dobrze czy jest tutaj jakas podwojna mamusia?
Witaj, czytam wątek od samego początku i jakoś nie rzuciło mi się w oczy, żeby któraś dziewczyna wspominała o bliźniakach, wieć chyba jesteś pierwsza na wątku Gratuluję
sweetjoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 16:04   #3585
Tacca
Zakorzenienie
 
Avatar Tacca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 051
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

I kliknęłam.
__________________
PIOTRUŚ
Tacca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 16:28   #3586
Maloka
Raczkowanie
 
Avatar Maloka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 371
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez sweetjoy Pokaż wiadomość
Witaj, czytam wątek od samego początku i jakoś nie rzuciło mi się w oczy, żeby któraś dziewczyna wspominała o bliźniakach, wieć chyba jesteś pierwsza na wątku Gratuluję
Gratuluję i dołączam do Ciebie .

Termin porodu wg usg to 24.06.2012 r. Na razie jesteśmy w szoku i nie możemy w to uwierzyć że będzie dwójka.
Maloka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 16:33   #3587
Tacca
Zakorzenienie
 
Avatar Tacca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 051
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

No, dziewczyny - gratulacje podwójnego szczęścia!

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Maloka Pokaż wiadomość
Gratuluję i dołączam do Ciebie .

Termin porodu wg usg to 24.06.2012 r. Na razie jesteśmy w szoku i nie możemy w to uwierzyć że będzie dwójka.
Póki co termin tak jak u mnie...
__________________
PIOTRUŚ
Tacca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 17:02   #3588
Efijy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 869
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez Tacca Pokaż wiadomość
I kliknęłam.
No ja to na razie wstrzymam się z kupowaniem rzeczy na allegro rozumiesz chyba udanych zakupów życzę
Efijy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 17:04   #3589
ribeiro7
Raczkowanie
 
Avatar ribeiro7
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 101
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez Maloka Pokaż wiadomość
Gratuluję i dołączam do Ciebie .

Termin porodu wg usg to 24.06.2012 r. Na razie jesteśmy w szoku i nie możemy w to uwierzyć że będzie dwójka.


No to i ja się przywitam!
Gratuluję bliźniąt, też mam mają 1,5 roku i są super. A teraz 14 tc z jednym, ech będzie ciężko
__________________
ribeiro7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-07, 17:04   #3590
Efijy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 869
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Gratulacje dziewczyny podwójnego szczęścia
Efijy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 17:19   #3591
Timii
Rozeznanie
 
Avatar Timii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 884
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez liveinhope Pokaż wiadomość
Ja się wstrzymuję z większymi zakupami, bo jak się rozrosnę we wszystkie strony, to w nic nie wejdę.

Dziewczyny - z ciekawości, czy wam też cera wróciła do stanu z okresu dojrzewania? Ja mam pryszcze nawet na szyi
u mnie pojawiaja sie jakies pryszcze ale sporadycznie, tak jak wczesniej. najgorszy, pryszczaty okres chyba mam za soba

Cytat:
Napisane przez Dasti80 Pokaż wiadomość
Może dowiem się dzisiaj jaka płeć
hej Dasti? ty juz po usg? wszystko ok? dowiedzialas sie plec? ja tez dzis bylam, wszystko gra jestem przeszczesliwa! gin nie chciala mowic plci bo mowi ze teraz to jeszcze latwo sie pomylic

Cytat:
Napisane przez Sylwka1988rr Pokaż wiadomość
witam wszystkie przyszle mamusie rowniez jestem w ciazy obecnie 13 tydzien ciazy blizniaczej termin na 13 maja 2012 brzusio juz mam dosc duzy ogolnie czuje sie dobrze czy jest tutaj jakas podwojna mamusia?
witamy i gartulujemy! to chyba pierwsze blizniaki u nas

Cytat:
Napisane przez ribeiro7 Pokaż wiadomość
No to i ja się przywitam!
Gratuluję bliźniąt, też mam mają 1,5 roku i są super. A teraz 14 tc z jednym, ech będzie ciężko
witamy wow! jak dajesz rade z dwojka? musisz miec mnostwo na glowie ale na pewno dacie sobie swietnie rade z nowym Maluszkiem
Timii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 17:23   #3592
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez Sylwka1988rr Pokaż wiadomość
witam wszystkie przyszle mamusie rowniez jestem w ciazy obecnie 13 tydzien ciazy blizniaczej termin na 13 maja 2012 brzusio juz mam dosc duzy ogolnie czuje sie dobrze czy jest tutaj jakas podwojna mamusia?
Cały dzień dziś myślę o tym czy mamy w wątku podwójną mamę, a tu masz.
Heeeeeej


Cytat:
Napisane przez occulta24 Pokaż wiadomość
Nie czarując się ja po prostu najadłam się trochę strachu - miałam dwa usg w odstępie tygodnia, w pierwszym wyszedł piąty tydzień(zalecenie beta i powtórzenie za tydzień) w drugim szósty, nam się to z mężem zgadza jeżeli chodzi o poczęcie, i rozwój się zgadza jeżeli chodzi o tygodnie, więc dla mnie ok. A mój gin to jeden z lekarzy do których mam największe zaufanie (nie mogę się zdecydować czy przed dentystką czy po )
Większość z nas ma jakieś przypuszczenia co do daty poczęcia, ale nie zmienia to faktu, że tp liczy się od daty OM.
Jak rzucisz okiem we wszystkie "kalendarze ciążowe" to napisane jest, że pierwszy dzień ciąży to dzień po miesiączce. I tak właśnie się wylicza.

Oczywiście, że lekarzowi należy ufać, ale pewne reguły są jakoś ustalone i żaden lekarz ich nie zmienia. Zawsze jest termin od OM i terminy wg USG, tego nie zmienimy. To, że lekarz nie wpisał nie znaczy, że tego terminu nie ma. On po prostu trzyma się daty wg USG.

Tak jak pisałam, w 7 tc u mnie był tylko pęcherzyk, gdzie dziewczyny już widziały bijące serce. Ale nie ma co panikować Później wszystko się ładnie wyrównuje.

Cytat:
Napisane przez Dasti80 Pokaż wiadomość
To super, nam może też trochę wcześniej wydadzą z remontem musimy się szybko uwijać żeby jak najkrócej za wynajmowane płacić
Pokażesz jakiś plan...?


Cytat:
Napisane przez Maloka Pokaż wiadomość
Gratuluję i dołączam do Ciebie .

Termin porodu wg usg to 24.06.2012 r. Na razie jesteśmy w szoku i nie możemy w to uwierzyć że będzie dwójka.
Gratuluję
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 17:31   #3593
8ewus8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 389
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Ale fajnie, bliźniaki! gratulacje.
Termin PRAWIE jak mój, bo mam dzień wcześniej

Nie chcę zapeszać, ale chyba te mdłości mi powoli przechodzą, tylko rano trochę męczy jeszcze a potem w ciągu dnia już od 3 dni jest lepiej. Oby tak już zostało.

Jeśli chodzi o te daty porodu to mój lekarz, jak już pisałam , też liczy od zapłodnienia. Ja teraz jestem wg Om w 9 tygodniu a wg niego w 7.
Jak czytam w necie jak wygląda dziecko w poszczególnym tygodniu to patrzę na wiek rzeczywisty czyli obecnie na 7 tydzień.
Jak byłam w 5 tygodniu u niego to było widać tylko pęcherzyk.
8ewus8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 17:40   #3594
ribeiro7
Raczkowanie
 
Avatar ribeiro7
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 101
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

witamy wow! jak dajesz rade z dwojka? musisz miec mnostwo na glowie ale na pewno dacie sobie swietnie rade z nowym Maluszkiem [/QUOTE]


Oj bywało trudno, ale obserwowanie dwójki dzieci jest dwa razy ciekawsze niż jednego no i zaprawa niesamowita. Zawsze chciałam jedno max dwoje, a tu proszę jeszcze grrr... Co do płci wiedziałam już w 16tc, więc już niedługo.
__________________
ribeiro7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 17:40   #3595
agatka661
Zakorzenienie
 
Avatar agatka661
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 5 168
GG do agatka661
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Witam przyszle mamuski blizniakow Super Wam zycze zdrowka!!!
ja po jazdach .... dzis dobrze mi szlo ;p, takze zalezy od dnia,,, raz tragedia a raz spoko
Nie moge podyskutowac z Wami co widzialam w 7 tc czy pecherzych czy serducho bo mialam tylko jedno usg w 12, dlatego teraz czuje lekki niedosyt bo chcialabym niebawem dzidzi znow zobaczyc.... i uslyszec!!! .... a tu trza czekac do 21 tyg bu

Edytowane przez agatka661
Czas edycji: 2011-11-07 o 17:53
agatka661 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 17:58   #3596
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Mam prosbe do mamus z UK ile zl to 31.89 pounds.???
Chce zamowic sobie ksiazke Ciezarowka przez 9 miesiecy i tylko sprzedawca z UK mi ja moze przeslac do stanow
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 18:25   #3597
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez 8ewus8 Pokaż wiadomość
Ale fajnie, bliźniaki! gratulacje.
Termin PRAWIE jak mój, bo mam dzień wcześniej

Nie chcę zapeszać, ale chyba te mdłości mi powoli przechodzą, tylko rano trochę męczy jeszcze a potem w ciągu dnia już od 3 dni jest lepiej. Oby tak już zostało.

Jeśli chodzi o te daty porodu to mój lekarz, jak już pisałam , też liczy od zapłodnienia. Ja teraz jestem wg Om w 9 tygodniu a wg niego w 7.
Jak czytam w necie jak wygląda dziecko w poszczególnym tygodniu to patrzę na wiek rzeczywisty czyli obecnie na 7 tydzień.
Jak byłam w 5 tygodniu u niego to było widać tylko pęcherzyk.
A powinnaś patrzeć raczej na wiek od OM.
A najlepiej zobacz co jest w 1 i 2 tygodniu. To jeszcze czas przed zajściem w ciążę.


Cytat:
Napisane przez zaaaabcia Pokaż wiadomość
Mam prosbe do mamus z UK ile zl to 31.89 pounds.???
Chce zamowic sobie ksiazke Ciezarowka przez 9 miesiecy i tylko sprzedawca z UK mi ja moze przeslac do stanow
Funty po ok. 5 zł, czyli ok. 600 zł.
Na pewno aż tyle?


Aleeeeee babola strzeliłam! Nie 600 tylko 150 złotych
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o

Edytowane przez _agata
Czas edycji: 2011-11-07 o 18:33
_agata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 18:26   #3598
Tacca
Zakorzenienie
 
Avatar Tacca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 051
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez Efijy Pokaż wiadomość
No ja to na razie wstrzymam się z kupowaniem rzeczy na allegro rozumiesz chyba udanych zakupów życzę
Ja też już więcej nie kupuję... Poniosło mnie dziś...
Cytat:
Napisane przez zaaaabcia Pokaż wiadomość
Mam prosbe do mamus z UK ile zl to 31.89 pounds.???
Chce zamowic sobie ksiazke Ciezarowka przez 9 miesiecy i tylko sprzedawca z UK mi ja moze przeslac do stanow
Nie mam zielonego pojęcia...
__________________
PIOTRUŚ
Tacca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 18:29   #3599
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość

Funty po ok. 5 zł, czyli ok. 600 zł.
Na pewno aż tyle?

ileee??? chyba goscia pogielo jak mysli ze tyle zaplace za ksiazke i przesylke no tak mi napisal w wiadomosci

dziekuje
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 18:30   #3600
Tacca
Zakorzenienie
 
Avatar Tacca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 051
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Funty po ok. 5 zł, czyli ok. 600 zł.
Na pewno aż tyle?
Racja - strasznie dużo!
__________________
PIOTRUŚ
Tacca jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:23.