Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-11, 08:43   #541
Kosmetykowo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 32
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja uzywam soczewek i płynu iWear ...Wszystko jest jak byc powinno.Cały czas chodze w soczewkach i nie ma zadnych komplikacji.Ja kiedys mialam tak,ze oko mnie bolalo i okazało się, że soczewka jest lekko uszkodzona...także to sprawdzajcie...
a wogle to uwazajcie na różne wchodzące nowości w soczewkach...
Do firmy iWear weszła jakaś nowość i soczewki byly z wiekszą przepuszczalnością powietrza...Co sie wiąże z tym ze były cieniutkie...I wręcz 2 rozwaliły mi sie w rękach... a wiekszego nawilzenia nie czulam.Wiec wole te z mniejsza... a są trwale,bo mam te miesięczne i jest to wazne jednak.
Soczewki mozna złożyc do reklamacji...jednakze soczewek nie otrzymacie nowych.Ale jakies mini prezenciki tak...typu płyn do soczewek,płyn i ściereczka do okularów ...takie o.
A kupuje w Vision Express...Czasami jakies gratisy są

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

[QUOTE=Kmee;30440832]W moim przypadku nie na żadnych zapaleń. Ja mam podrażnienia po paru godzinach noszenia soczewek torycznych i pracy przy komputerze. Przy zwykłych praktycznie nie na problemu.
To kwestia przesuszania się oka :/

Teraz testuje Biofinity i widzę wyraźnie zwiększenie komfortu noszenia
Ciekawe jakby jeszcze zmienić płyn na ten katalityczny..

Może powinnaś jeszcze raz sie przejsc do okulisty.Ja też mam toryczne i nie mam zadnych problemów przez caly dzien (przy komputerze tez) . Mam ten płyn co ty... Jest dobry ale jakos za bardzo nie potrzebuje
Kosmetykowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 09:27   #542
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Ja myślę że u mnie to jest chyba kwestia szybkiego przesuszania.
Rozmawiałam ostatnio na ten temat i okulistka stwierdziła, że soczewka wręcz rozwarstwia się. Poleciła mniej soczewek więcej okularów i nawilżanie oczu w dzień kroplami. Ja zmieniłam soczewki na zrobione z innego materiału i jest lepiej. Pierwsze dwa tygodnie to w ogóle jakbym nie miała nic na oku.. po tym czasie wieczorem już czuje, że są.


Sent from my GT-I5800 using Tapatalk
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 09:53   #543
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

te nowe iWeary to ponoć Biofinity
dla mnie - najlepsze soczewki... chociaż oczko mi po jakim czasie wysycha, ale to moja wina - zbyt mała częstotliwość mrugania
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 10:36   #544
201605020943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 378
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

na ile starcza wam płyn 90ml, a na ile 360ml?
201605020943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 11:42   #545
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Kosmetykowo Pokaż wiadomość
Ja uzywam soczewek i płynu iWear ...Wszystko jest jak byc powinno.Cały czas chodze w soczewkach i nie ma zadnych komplikacji.Ja kiedys mialam tak,ze oko mnie bolalo i okazało się, że soczewka jest lekko uszkodzona...także to sprawdzajcie...
a wogle to uwazajcie na różne wchodzące nowości w soczewkach...
Do firmy iWear weszła jakaś nowość i soczewki byly z wiekszą przepuszczalnością powietrza...Co sie wiąże z tym ze były cieniutkie...I wręcz 2 rozwaliły mi sie w rękach... a wiekszego nawilzenia nie czulam.Wiec wole te z mniejsza... a są trwale,bo mam te miesięczne i jest to wazne jednak.
Soczewki mozna złożyc do reklamacji...jednakze soczewek nie otrzymacie nowych.Ale jakies mini prezenciki tak...typu płyn do soczewek,płyn i ściereczka do okularów ...takie o.
A kupuje w Vision Express...Czasami jakies gratisy są
Nie ma czegoś takiego jak firma iWear. Pod tą marką salony VE sprzedają produkty innych firm.

Raz uszczerbił mi się kant soczewki, nie czułam przy noszeniu, zauważyłam oglądając ją przed założeniem. Faktycznie trzeba za każdym razem sprawdzać.
Raz trafiła mi się trefna jednodniówka, nie miała mocy. Mogłam reklamować, ale nie chciało mi się biegać po mieście, bilet droższy niż soczewka

Soczewki o wyższej przepuszczalności tlenu wcale nie są cieńsze. Słynne Optimy, stare, klasyczne soczewki, są bardzo cienkie. Jednodniówki są bardzo elastyczne, a prawie wszystkie mają niską przepuszczalność. Optix Night&Day są sztywne i grube, a mają wysoką przepuszczalność.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 12:37   #546
Kosmetykowo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 32
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

nie wiem jak to było...ale te sie nie psują a tamte i owszem...
Kosmetykowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 11:15   #547
plastelina
Raczkowanie
 
Avatar plastelina
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 52
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

witam

ja tu pierwszy raz i od razu z pytaniem, ale co tam. chodzi o to, że przymierzam się do zakupu soczewek i spodobały mi się te:

http://www.okofachowcy.pl/?str=produkt&id=64

wychodzą baardzo tanio, są miesięczne, no i naczytałam się wielu pozytywnych opinii odnośnie ich, tyle tylko, że to były opinie z 2009 roku lub później i teraz nie wiem, czy w ogóle te soczewki są obecnie produkowane czy wycofano je, ale takie właśnie internetowe sklepy sprzedają resztki z magazynów, z krótką datą ważności?
plastelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-13, 09:24   #548
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

a mi się spodobała nowa bluzka i zamierzam ją kupić...

soczewki to nie ubrania, marsz do okulisty-optometrysty na dobieranie soczewek...
tak, dobiera się soczewki do oka, a nie wg pasującej nam ceny danego modelu :/
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 09:29   #549
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez plastelina Pokaż wiadomość
witam

ja tu pierwszy raz i od razu z pytaniem, ale co tam. chodzi o to, że przymierzam się do zakupu soczewek i spodobały mi się te:

http://www.okofachowcy.pl/?str=produkt&id=64

wychodzą baardzo tanio, są miesięczne, no i naczytałam się wielu pozytywnych opinii odnośnie ich, tyle tylko, że to były opinie z 2009 roku lub później i teraz nie wiem, czy w ogóle te soczewki są obecnie produkowane czy wycofano je, ale takie właśnie internetowe sklepy sprzedają resztki z magazynów, z krótką datą ważności?
Soczewki dobiera specjalista, więc to czy dane soczewki ci się spodobały czy nie, ma niewielkie znaczenie. Mają być dobrze dobrane, wygodne i nie powodować przesuszenia oczu, cena nie jest kluczowym elementem wyboru soczewek.

Ile osób, tyle opinii, znam osoby które je nosiły i były bardzo zadowolone a ja mam z nimi niemiłe doświadczenia.
Soflensy 59 są soczewkami starszej generacji; na rynku jest wiele modeli zdrowszych dla oczu i o wyższej przepuszczalności tlenu.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 09:36   #550
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Z soczewkami jest tak, że im tanie, tym gorsze, to nie kwestia marketingu...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 14:31   #551
plastelina
Raczkowanie
 
Avatar plastelina
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 52
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

ehh. byłam na badaniu właśnie niedawno. i soczewki, które przymierzałam były jednodniowe, z J&J z tego co pamiętam, o czym się dowiedziałam na końcu, gdy pani mi powiedziała, żebym je wyrzuciła pod wieczór.poza tym i tak wyrzuciłam je zaraz po powrocie do domu, bo zamazywał mi się obraz, może dlatego, że soczewki były 'wymęczone' przez wielokrotne próby założenia, a potem zdjęcia. zatem teraz jakikolwiek wybór będzie strzałem w ciemno, bo dla mnie jednodniowe wychodzą po prostu za drogo.i już nie wiem, czy powinnam teraz iść na kolejne badanie? bo skoro znam parametry, to wydawało mi się, że mogę dobrać jakieś sama. a jeśli będą do kitu, to po prostu je wyrzucę bez żalu, że kupiłam całe opakowanie.
plastelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-13, 14:42   #552
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Byłam dziś w Vision Express dowiedzieć się mniej więcej co i jak. Podobno badanie wzroku jest za 1zł, jeśli kupię u nich opakowanie soczewek. Jeśli nie kupię, to 99zł. Zastanawiam się czy to rzeczywiście okazja. Zapłacę 1zł za badanie, a za soczewki dam ze sto. Z wrażenia zapomniałam się zapytać ile kosztują miesięczne (takie mnie interesują), wiem tylko, że w opakowaniu jest sześć sztuk i na stronie VE kosztują ok 72zł najdroższe, no ale pewnie w salonie wyszłoby za nie drożej... Teraz mam taki mętlik w głowie Nie wiem czy machnąć ręką i przepłacić w tym Vision Express czy poszukać jakiegoś prywatnego
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 14:43   #553
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez plastelina Pokaż wiadomość
ehh. byłam na badaniu właśnie niedawno. i soczewki, które przymierzałam były jednodniowe, z J&J z tego co pamiętam, o czym się dowiedziałam na końcu, gdy pani mi powiedziała, żebym je wyrzuciła pod wieczór.poza tym i tak wyrzuciłam je zaraz po powrocie do domu, bo zamazywał mi się obraz, może dlatego, że soczewki były 'wymęczone' przez wielokrotne próby założenia, a potem zdjęcia. zatem teraz jakikolwiek wybór będzie strzałem w ciemno, bo dla mnie jednodniowe wychodzą po prostu za drogo.i już nie wiem, czy powinnam teraz iść na kolejne badanie? bo skoro znam parametry, to wydawało mi się, że mogę dobrać jakieś sama. a jeśli będą do kitu, to po prostu je wyrzucę bez żalu, że kupiłam całe opakowanie.
każde soczewki są inne... mimo, że mają takie same parametry, często są zrobione z różnych materiałów - dlatego zaleca się dobór danych soczewek przez optometrystę. Inaczej możemy sobie zrobić krzywdę...
a ten zamazany obraz - jesteś krótkowidzem?
jeżeli tak to mam wytłumaczenie bo też tak miałam - po prostu oko jeszcze się nie przyzwyczaiło i stąd ten zamazany obraz... po 3-4 dniach już było idealnie
__________________

Edytowane przez Haylee
Czas edycji: 2011-11-13 o 14:44
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 15:20   #554
plastelina
Raczkowanie
 
Avatar plastelina
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 52
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

czyli wychodzi na to, że czeka mnie kolejne badanie :/

tak jestem krótkowidzem
plastelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 15:20   #555
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez nikiii Pokaż wiadomość
Z wrażenia zapomniałam się zapytać ile kosztują miesięczne (takie mnie interesują), wiem tylko, że w opakowaniu jest sześć sztuk i na stronie VE kosztują ok 72zł najdroższe, no ale pewnie w salonie wyszłoby za nie drożej...
Przejdź się do salonu i popatrz na ceny opakowań. Pamiętaj, że badanie w innym gabinecie prywatnym kosztuje min. 50 zł.
Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
a ten zamazany obraz - jesteś krótkowidzem?
jeżeli tak to mam wytłumaczenie bo też tak miałam - po prostu oko jeszcze się nie przyzwyczaiło i stąd ten zamazany obraz... po 3-4 dniach już było idealnie
A ja widziałam od początku idealnie
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2011-11-13 o 15:21
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 16:39   #556
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez plastelina Pokaż wiadomość
ehh. byłam na badaniu właśnie niedawno. i soczewki, które przymierzałam były jednodniowe, z J&J z tego co pamiętam, o czym się dowiedziałam na końcu, gdy pani mi powiedziała, żebym je wyrzuciła pod wieczór.poza tym i tak wyrzuciłam je zaraz po powrocie do domu, bo zamazywał mi się obraz, może dlatego, że soczewki były 'wymęczone' przez wielokrotne próby założenia, a potem zdjęcia. zatem teraz jakikolwiek wybór będzie strzałem w ciemno, bo dla mnie jednodniowe wychodzą po prostu za drogo.i już nie wiem, czy powinnam teraz iść na kolejne badanie? bo skoro znam parametry, to wydawało mi się, że mogę dobrać jakieś sama. a jeśli będą do kitu, to po prostu je wyrzucę bez żalu, że kupiłam całe opakowanie.
Niestety musisz udać się jeszcze raz na badanie i poprosić o dobór soczewek miesięcznych a nie jednodniowych skoro nie chcesz jednodniówek

Cytat:
Napisane przez nikiii Pokaż wiadomość
Byłam dziś w Vision Express dowiedzieć się mniej więcej co i jak. Podobno badanie wzroku jest za 1zł, jeśli kupię u nich opakowanie soczewek. Jeśli nie kupię, to 99zł. Zastanawiam się czy to rzeczywiście okazja. Zapłacę 1zł za badanie, a za soczewki dam ze sto. Z wrażenia zapomniałam się zapytać ile kosztują miesięczne (takie mnie interesują), wiem tylko, że w opakowaniu jest sześć sztuk i na stronie VE kosztują ok 72zł najdroższe, no ale pewnie w salonie wyszłoby za nie drożej... Teraz mam taki mętlik w głowie Nie wiem czy machnąć ręką i przepłacić w tym Vision Express czy poszukać jakiegoś prywatnego
Wydaje mi się, że wiele taniej nie będzie w innych salonach. Jedyne na co radziłabym zwrócić uwagę to nie otwierać tego opakowania soczewek,które kupisz od razu, bo jeżeli okaże się, że ten typ soczewek Ci nie odpowiada to możesz wymienić na inne. Tylko oddawane opakowanie musi być nienaruszone.

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
każde soczewki są inne... mimo, że mają takie same parametry, często są zrobione z różnych materiałów - dlatego zaleca się dobór danych soczewek przez optometrystę. Inaczej możemy sobie zrobić krzywdę...
a ten zamazany obraz - jesteś krótkowidzem?
jeżeli tak to mam wytłumaczenie bo też tak miałam - po prostu oko jeszcze się nie przyzwyczaiło i stąd ten zamazany obraz... po 3-4 dniach już było idealnie
Zgadzam się. Czasem różnie to bywa. Zwłaszcza jeżeli ktoś nie nosił okularów w ogóle albo tylko okazjonalnie lub nosił o wiele za słabe, to pierwsze wrażenie w soczewkach może być dzwiwne.
Swoją drogą ubrudzona soczewka podczas prób zakładania też może powodować zamazany obraz.

Cytat:
Napisane przez plastelina Pokaż wiadomość
czyli wychodzi na to, że czeka mnie kolejne badanie :/

tak jestem krótkowidzem

Strzały w ciemno w swoje oko niewłaściwie dobranymi soczewkami nie są zbyt dobrym pomysłem
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 13:05   #557
Annam26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 22
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Witam serdecznie! W świecie "kontaktów" jestem nowa i z wielką ciekawością przewertowałam ten wątek, ale postów jest sporo i trudno znaleźć akurat to co mnie interesuje. Napiszę Wam pokrótce w czym problem W zeszły wt byłam na wizycie u okulisty w celu dobrania soczewek. Po badaniu lekarka dała mi soczewki miesięczne Bausch&Lombi oraz płyn tej samej firmy ReNu i powiedziała, że takie są dla mnie dobre, z salonu wyszłam z kontaktami na oczach i było super Przez 3 dni nosiłam je przez cały dzień, nie miałam żadnych problemów, soczewek nawet nie czułam. problem zaczął się po 3 dniach, oczy zaczęły mi zachodzić mgłą, zaczerwieniły mi sie żyłki i czułam "piasek". Lekarka mówiła, że przy uczuciu suchości mogę sobie kupić sztuczne łzy albo doraźnie zakraplać ten płyn do soczewek. Zakropiłam płyn i strasznie mnie piekło! Teraz zastanawiam się w czym tkwi problem? czy za długo jak na początek nosiłam soczewki? Dużo czasu spędzam przed komputerem więc może i to? Zastanawia mnie czy może to płyn jest problemem, czytałam że miałyście takie doświadczenia. Dziś soczewki wylądowały w płynie B&L BioTrue, na nosie okulary i czarna rozpacz mnie ogarnia Bardzo chciałbym pozbyć się okularów i miałam wielką nadzieje, że z soczewkami się uda. Jestem krótkowidzem, prawe oko -3,25 a lewe -3. Czytałam kiedyś, że doustne środki antykoncepcyjne tez mogą mieć wpływ na komfort noszenia soczewek. Ale sie rozpisałam... Bardzo Was proszę o pomoc! Czytam to wszystko, co pisałyście wcześniej, ale może któraś z bardziej doświadczonych koleżanek, wsparła mnie radą?
Annam26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 14:18   #558
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Annam26 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie! W świecie "kontaktów" jestem nowa i z wielką ciekawością przewertowałam ten wątek, ale postów jest sporo i trudno znaleźć akurat to co mnie interesuje. Napiszę Wam pokrótce w czym problem W zeszły wt byłam na wizycie u okulisty w celu dobrania soczewek. Po badaniu lekarka dała mi soczewki miesięczne Bausch&Lombi oraz płyn tej samej firmy ReNu i powiedziała, że takie są dla mnie dobre, z salonu wyszłam z kontaktami na oczach i było super Przez 3 dni nosiłam je przez cały dzień, nie miałam żadnych problemów, soczewek nawet nie czułam. problem zaczął się po 3 dniach, oczy zaczęły mi zachodzić mgłą, zaczerwieniły mi sie żyłki i czułam "piasek". Lekarka mówiła, że przy uczuciu suchości mogę sobie kupić sztuczne łzy albo doraźnie zakraplać ten płyn do soczewek. Zakropiłam płyn i strasznie mnie piekło! Teraz zastanawiam się w czym tkwi problem? czy za długo jak na początek nosiłam soczewki? Dużo czasu spędzam przed komputerem więc może i to? Zastanawia mnie czy może to płyn jest problemem, czytałam że miałyście takie doświadczenia. Dziś soczewki wylądowały w płynie B&L BioTrue, na nosie okulary i czarna rozpacz mnie ogarnia Bardzo chciałbym pozbyć się okularów i miałam wielką nadzieje, że z soczewkami się uda. Jestem krótkowidzem, prawe oko -3,25 a lewe -3. Czytałam kiedyś, że doustne środki antykoncepcyjne tez mogą mieć wpływ na komfort noszenia soczewek. Ale sie rozpisałam... Bardzo Was proszę o pomoc! Czytam to wszystko, co pisałyście wcześniej, ale może któraś z bardziej doświadczonych koleżanek, wsparła mnie radą?
Nosze od 4 lat też soczewki tej firmy i także używam tego płynu, ale juz pisałam kilka postów wyżej dlaczego wracam do okularów. Mamy nawet podobną wadę wzroku.

W każdym razie na początku przygody s soczewkami miałam dwa tygodnie próby i każdego dnia zwiększałam ilośc godzin noszenia soczewek, czyli pierwszego dnia nosiłam soczewki przez 2 godziny, drugiego przez 4 i tak dalej.

Ja na Twoim miejscu poszłabym z tym do okulistki. Ja akurat jutro mam wizytę to zapytam dlaczego pojawiają się takie objawy ( u mnie te żyłki, zaczerwienienie pojawiły się po ponad 4 latach noszenia soczewek)
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 14:35   #559
Annam26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 22
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja mam wizytę dopiero za 3 miesiące Może coś doradzisz po wizycie. Muszę przyjąć plan stopniowy, bo za dużo chyba na raz chciałam
Annam26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 18:12   #560
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Annam26 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie! W świecie "kontaktów" jestem nowa i z wielką ciekawością przewertowałam ten wątek, ale postów jest sporo i trudno znaleźć akurat to co mnie interesuje. Napiszę Wam pokrótce w czym problem W zeszły wt byłam na wizycie u okulisty w celu dobrania soczewek. Po badaniu lekarka dała mi soczewki miesięczne Bausch&Lombi oraz płyn tej samej firmy ReNu i powiedziała, że takie są dla mnie dobre, z salonu wyszłam z kontaktami na oczach i było super Przez 3 dni nosiłam je przez cały dzień, nie miałam żadnych problemów, soczewek nawet nie czułam. problem zaczął się po 3 dniach, oczy zaczęły mi zachodzić mgłą, zaczerwieniły mi sie żyłki i czułam "piasek". Lekarka mówiła, że przy uczuciu suchości mogę sobie kupić sztuczne łzy albo doraźnie zakraplać ten płyn do soczewek. Zakropiłam płyn i strasznie mnie piekło! Teraz zastanawiam się w czym tkwi problem? czy za długo jak na początek nosiłam soczewki? Dużo czasu spędzam przed komputerem więc może i to? Zastanawia mnie czy może to płyn jest problemem, czytałam że miałyście takie doświadczenia. Dziś soczewki wylądowały w płynie B&L BioTrue, na nosie okulary i czarna rozpacz mnie ogarnia Bardzo chciałbym pozbyć się okularów i miałam wielką nadzieje, że z soczewkami się uda. Jestem krótkowidzem, prawe oko -3,25 a lewe -3. Czytałam kiedyś, że doustne środki antykoncepcyjne tez mogą mieć wpływ na komfort noszenia soczewek. Ale sie rozpisałam... Bardzo Was proszę o pomoc! Czytam to wszystko, co pisałyście wcześniej, ale może któraś z bardziej doświadczonych koleżanek, wsparła mnie radą?
1.Ja miałam przykazane nosić soczewki stopniowo coraz dłużej, a nie od razu całe dnie (zacząć od 3h i wydłużać codziennie o 1-2h).
2.Nie wyobrażam sobie siedzenia w soczewkach przed komputerem (chyba, że coś sprawdzam i zajmuje mi to 15 minut). Zresztą optometrysta kazał mi je zmieniać wtedy na okulary.
3.Tabletki antykoncepcyjne mogą mieć wpływ na nietolerancję soczewek, optometrysta pytał mnie przy dobieraniu czy stosuję.

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

Aha. I radzę kupić jakieś dobre krople do oczu, bo wątpię, aby zakrapianie płynem do mycia soczewek było dobrym pomysłem na dłuższą metę.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 18:56   #561
Annam26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 22
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
1.Ja miałam przykazane nosić soczewki stopniowo coraz dłużej, a nie od razu całe dnie (zacząć od 3h i wydłużać codziennie o 1-2h).
2.Nie wyobrażam sobie siedzenia w soczewkach przed komputerem (chyba, że coś sprawdzam i zajmuje mi to 15 minut). Zresztą optometrysta kazał mi je zmieniać wtedy na okulary.
3.Tabletki antykoncepcyjne mogą mieć wpływ na nietolerancję soczewek, optometrysta pytał mnie przy dobieraniu czy stosuję.

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

Aha. I radzę kupić jakieś dobre krople do oczu, bo wątpię, aby zakrapianie płynem do mycia soczewek było dobrym pomysłem na dłuższą metę.
No widzisz, a moja okulistka nic na ten temat mi nie powiedziała Wytłumaczyła tylko zakładanie i ściąganie, nawet nie wspomniała o myciu soczewek i zadała pytanie czy wszystko jest jasne i czy mam jakieś pytania. Wtedy nie miałam, po kilku dniach narosło ich sporo, ale nie stać mnie w tej chwili żeby co tydzień chodzić na prywatne wizyty i płacić za każdym razem 60zł. O optomeryście w moim mieście mogę zapomnieć. Wychodzi na to, że głównym winowajcą jest komputer, co podejrzewałam. Po jednym dniu w okularach wszystkie dolegliwości ustąpiły, więc jutro ponawiam próbę, ale zacznę od 2-3 godzin. A jakie krople stosujesz? Ja dziś tak doraźnie kupiłam sól fizjologiczną, bo baba w aptece jest niekumata i idzie się z nią w tym temacie dogadać
Annam26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 20:29   #562
Annam26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 22
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Przewertowałam cały wątek i już wiem, że ten mój dobór soczewek był od d... W salonie dostępny tylko 1 model, wiem tylko że są B&L, pudełka pani doktor wyrzuciła a ja durna nie upomniałaś się choć o jedno!
Tak sobie myślę, że gdybym chciała zmienić na inne, np te Biofinity (przeczytałam o nich dużo dobrego, mają krzywiznę 8,6 jak te moje) to powinnam je zabrać na wizytę i zbadać w nich oko? Bo jak rozumiem, sama zmienić nie mogę. Dziękuję za wszystkie dotychczasowe rady i proszę o więcej Jestem bardziej zielona niż szczypiorek.
Annam26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 22:13   #563
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Annam26 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie! W świecie "kontaktów" jestem nowa i z wielką ciekawością przewertowałam ten wątek, ale postów jest sporo i trudno znaleźć akurat to co mnie interesuje. Napiszę Wam pokrótce w czym problem W zeszły wt byłam na wizycie u okulisty w celu dobrania soczewek. Po badaniu lekarka dała mi soczewki miesięczne Bausch&Lombi oraz płyn tej samej firmy ReNu i powiedziała, że takie są dla mnie dobre, z salonu wyszłam z kontaktami na oczach i było super Przez 3 dni nosiłam je przez cały dzień, nie miałam żadnych problemów, soczewek nawet nie czułam. problem zaczął się po 3 dniach, oczy zaczęły mi zachodzić mgłą, zaczerwieniły mi sie żyłki i czułam "piasek". Lekarka mówiła, że przy uczuciu suchości mogę sobie kupić sztuczne łzy albo doraźnie zakraplać ten płyn do soczewek. Zakropiłam płyn i strasznie mnie piekło! Teraz zastanawiam się w czym tkwi problem? czy za długo jak na początek nosiłam soczewki? Dużo czasu spędzam przed komputerem więc może i to? Zastanawia mnie czy może to płyn jest problemem, czytałam że miałyście takie doświadczenia. Dziś soczewki wylądowały w płynie B&L BioTrue, na nosie okulary i czarna rozpacz mnie ogarnia Bardzo chciałbym pozbyć się okularów i miałam wielką nadzieje, że z soczewkami się uda. Jestem krótkowidzem, prawe oko -3,25 a lewe -3. Czytałam kiedyś, że doustne środki antykoncepcyjne tez mogą mieć wpływ na komfort noszenia soczewek. Ale sie rozpisałam... Bardzo Was proszę o pomoc! Czytam to wszystko, co pisałyście wcześniej, ale może któraś z bardziej doświadczonych koleżanek, wsparła mnie radą?
Witamy
Tak jak pisały dziewczyny. Po pierwsze oko powinno się przyzwyczajać się do soczewek stopniowo, czyli nie zakładamy ich od razu na cały dzień

Po drugie zakraplanie płynu do oka jest raczej ostatecznością.Płyn ma za zadanie dezynfekować, usuwać osady tłuszczowe i białkowe.To nie jest delikatny środek nawilżający i łagodzący podrażnienie. W tym celu stosuje się krople nawilżające najlepiej bez konserwantów.

Myślę,że kontrola dopiero po 3 miesiącach to trochę za późno zwłaszcza jeżeli pojawiły się jakieś problemy. Może jednak inne soczewki byłyby dla Ciebie lepsze. Spróbuj zadzwonić i się zapytać czy nie mogłabyś przyjść wcześniej.

Jedyne doraźne rozwiązanie w tym momencie to zrobić przerwę od soczewek na kilka dni i zacząć nosić je od nowa stopniowo wydłużając czas i zacząć stosować krople nawilżajace
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 06:47   #564
Annam26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 22
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziękuję pięknie za odpowiedzi Tak właśnie zrobię: umówię się na wizytę, kupię dobre krople, soczewki włożę na "chwilkę". Mam nadzieję, że się uda!
Annam26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 10:42   #565
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny, przepraszam, że tak Wam śmiecę tu na wątku Mam jeszcze jedno pytanie. A mianowicie: mam do wyboru takie opcje:
1) Vision Express- badanie za 1zł pod warunkiem zakupu jednego całego opakowania tabletek (wg strony kosztują 74zł, więc w salonie pewnie jakieś 90zł i pewnie razy dwa, bo mam w każdym oku inną ilość dioprii)
2) Salon prywatny- 55zł badanie plus para soczewek na miesiąc
3) Salon prywatny II- 100zł plus para soczewek na miesiąc plus płyn

Wiem, że tak czy inaczej będę musiała kupić płyn, jeżeli zależy mi na soczewkach miesięcznych. Aha, mam też różną wadę w obu oczach (krótkowzroczność). Który wariant najbardziej opłaca się na studencką kieszeń?
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 10:56   #566
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

A orientujesz się w jakości badań w tych salonach? Sprawdzają na komputerze i baju baju, czy prowadzą wizyty kontrolne po miesiącu?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 16:12   #567
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja byłam w lipcu w Vision Express. Za dwa opakowania soczewek po 3 sztuki + gratis te, na których się uczyłam zakładać zapłaciłam chyba około 180 zł, wtedy badanie za 1 zł.
Jestem stosunkowo zadowolona, chociaż o żadnej wizycie kontrolnej nie usłyszałam
Teraz chętnie właśnie na taką bym się przeszła, ale wizyty prywatne stanowczo nie są na studencką kieszeń :P a publicznie - terminy na luty.
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 17:43   #568
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 798
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja pierwszy raz byłam z oferty zniżkowej w salonie Mozart Optyk i jestem bardzo zadowolona.
Komplet wszelkich badań (siedziałam ponad godzinkę), dobór soczewek, nauka zakładania (aż do skutku) możliwość bezpłatnej konsultacji gdybym miała jeszcze jakieś pytania. Dostałam pakiet "startowy" soczewki miesięczne i ulotki. Płyn musiałam już dokupić.
Po 2 tyg. miałam w tej cenie wizytę kontrolną.
Za całość zapłaciłam 25 zł (oferta z groupona).
__________________

maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 21:45   #569
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez nikiii Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przepraszam, że tak Wam śmiecę tu na wątku Mam jeszcze jedno pytanie. A mianowicie: mam do wyboru takie opcje:
1) Vision Express- badanie za 1zł pod warunkiem zakupu jednego całego opakowania tabletek (wg strony kosztują 74zł, więc w salonie pewnie jakieś 90zł i pewnie razy dwa, bo mam w każdym oku inną ilość dioprii)
2) Salon prywatny- 55zł badanie plus para soczewek na miesiąc
3) Salon prywatny II- 100zł plus para soczewek na miesiąc plus płyn

Wiem, że tak czy inaczej będę musiała kupić płyn, jeżeli zależy mi na soczewkach miesięcznych. Aha, mam też różną wadę w obu oczach (krótkowzroczność). Który wariant najbardziej opłaca się na studencką kieszeń?
W VE za 1 op. z 3szt. ich xr toric zapłaciłam 120zł. Do tego bezpłatna para tych soczewek mięsiecznych do badania i przymiarki. Badanie dokładne, opisałam ileś stron temu, ale nic nie mówili o wizycie kontrolnej (ale matka była w VE w innym mieście to miała wizytę kontrolną)
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 07:31   #570
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 358
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja również miałam wizytę kontrolną w swoim VE.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:00.