Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21 - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-19, 23:51   #3601
borczus88
Rozeznanie
 
Avatar borczus88
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: "Częstochowa to dobre miasto"
Wiadomości: 669
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

LyraBea ja też mam 173cm i tez się świetnie czułam mając 55kg (mój cel) ale niestety mi wróciło... teraz ważę 58,5 (w sumie waga mi sie wacha między 58 a 59) i źle się z tym czuję a tak ciężko jest wrócić na dietę...

planuję zjechać do 50 kg na następne wakacje, tylko czy nie będę za chuda?? Jak się czułaś ważac 53??
__________________
Where the f**k are my cookies?
Skalpel 36 Killer 5 Turbo 1
Tabata 1
Tiff 34 Mel 61 BB 2
Balance 8 Power 7 Superset 5
Waga 63,7kg Wzrost 173cm
borczus88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 01:49   #3602
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Cytat:
Napisane przez borczus88 Pokaż wiadomość
LyraBea ja też mam 173cm i tez się świetnie czułam mając 55kg (mój cel) ale niestety mi wróciło... teraz ważę 58,5 (w sumie waga mi sie wacha między 58 a 59) i źle się z tym czuję a tak ciężko jest wrócić na dietę...

planuję zjechać do 50 kg na następne wakacje, tylko czy nie będę za chuda?? Jak się czułaś ważac 53??
Czułam się za chuda, brzydka....Zaczęłam więcej jeść żeby przybrać.... swoista trauma....
Musisz być młodziutką osóbką, skoro w swojej wadze czujesz się za "grubo", bo pamiętam siebie sprzed lat, gdy towarzyszyła mi waga 52 kg i mogłam bezkarnie zajadać się dosłownie wszystkim i wtedy się nad tym nie zastanawiałam....
To minęło, teraz o każdy kilogram walczę wyrzeczeniami i nawet kiedy teraz piszę te słowa, wcięłabym coś smacznego.....
Ważysz OK, a nawet bardzo OK! do swojego wzrostu.
Nie igraj z własnym metabolizmem, nie naginaj granic, bo raz Ci się uda, potem będą może rozczarowania......
Ja się zachłystnęłam swoim sukcesem na diecie Dukana, drugi raz byłoby ciężko......
Dzisiaj ważę 57-58kg... JAK TY, ale wciąż mam zakodowane, że będąc nastolatką miałam 52kg....Chwilami kusi mnie, by zawojować o te 52.... tylko już poprzednio, po fazach dukana, sąsiedzi zaczepiali mnie zatroskani, czy nie choruję na coś...
Czy warto więc w liczby na skali brnąć?.....

---------- Dopisano o 02:49 ---------- Poprzedni post napisano o 02:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Oloosia Pokaż wiadomość
Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Mam nadzieję, że ciągle "przyjmujecie" nowe osoby do wątku i że można się jeszcze do Was dołączyć
Od jutra zaczynam dietę Dukana. Po przeczytaniu 2 książek i zapoznaniu się z toną przepisów pojechałam dzisiaj na "białkowe" zakupy i od jutra start! Angażuję w tę dietę także mamę, więc będziemy się razem motywować
Gratuluję Wam wszytskim już osiągniętych spadków i trzymam kciuki za wymarzone wagi!
Przypominasz mnie trochę siebie z tamtego okresu.... Tak wiele zależy od nas..ale też od wsparcia wokół nas.
Tak więc start! Trzymam kciuki za każde deko pozostawione z tyłu

Edytowane przez LyraBea
Czas edycji: 2011-11-20 o 01:44
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 06:38   #3603
Moonique2
Raczkowanie
 
Avatar Moonique2
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 70
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Witam z rana
Muszę sie komuś wygadać i padło na was... weszłam przed chwilą na wagę i ... hmm chyba mi bateria padła bo nie możliwe jest to co zobaczyłam 60,9 gdzie w piątek było 62,3 wchodziłam i schodziłam ale ciągle była ta sama liczba uwierzę dziś w tą wagę i będę sie cieszyła całą niedzielę !!
__________________
63 ............ 53,8 ............54!! yeah!
Moonique2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 08:32   #3604
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21



Moonique - gratuluje.

Ja mam dziś spadek 200 gram, ale mam dola i się nie ciesze.

Jade do szkoly, mam milion sprawdzianow. Milego dnia!
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 11:48   #3605
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21



Cytat:
Napisane przez CAMA07 Pokaż wiadomość
Mówicie, że przesadzam - tak wiem! ...ale dziś jakoś wyjątkowo mi te zakupy nie poszły. Zaliczyłam Real i Carrefour + sklep zdrowa żywność.
magda_lena jak patrzę na Twój mega spadek to spuszczam uszy po sobie i nie będę szukać dziury w całym
Spadek masz imponujący, gratuluję i ja też tak chcę.

Nie przesadzasz, początki mogą być trudne, ale z czasem wszystko wydaje sie łatwiejsze, nawet zakupy

LyraBea

Dobrze Cię znowu widzieć

Cytat:
Napisane przez Megi428 Pokaż wiadomość
Hej hej
Pewnie nikt mnie nie pamięta na tym wątku.
Schudłam w zeszłym roku pięknie i ta łatwość i przyjemność mnie zgubiła - zaczęłam sobie pozwalać na więcej i więcej a waga też bezlitośnie pokazuje więcej - może nie ma całkiem jojo ale sporo do przodu. Ciężko mi się jednak ogarnąć i wrócić na dietę. Gratuluję wszystkim wytrwałym a chyba najbardziej Magdzie która pięknie schudła i jest przykładem że wytrwałość opłaca się

Też Cię pamiętam Pewnie jeszcze zanim zaczęłam dietę, a podczytywałam forum Kiedy skończyłaś dukać ?
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.


Edytowane przez magda_lena40
Czas edycji: 2011-11-20 o 11:49
magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 14:34   #3606
d666666
Wtajemniczenie
 
Avatar d666666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 169
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Cytat:
Napisane przez Megi428 Pokaż wiadomość
ja nabrałam jakiejś awersji do czystych białek - wiejski jak wezmę do pracy to leży aż ważność straci, jajko ugotowane - lecę bułeczkę dokupić bo samo chyba by mi w przełyku utknęło - wiem ze musze się ogarnąć, coś postanowić bo spodnie ciasne mocno za ciasne, bluzki opięte i mało fajnie się czuję, tłumaczę się brakiem czasu - co też jest prawdą ale jak mówia dla chcącego nic trudnego
Mam nadzieje, ze za drugim i entym razem tez nam sie uda
U mnie wszystko zaczelo sie odkad przeszlam na jakis czas na 3, mam na mysli awersje do bialek, co chyba jest naturalna reakcja, gdy sie doznalo takich zapomnianych przyjemnosci na 3 fazie

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

Cytat:
Napisane przez LyraBea Pokaż wiadomość
Czułam się za chuda, brzydka....Zaczęłam więcej jeść żeby przybrać.... swoista trauma....
Musisz być młodziutką osóbką, skoro w swojej wadze czujesz się za "grubo", bo pamiętam siebie sprzed lat, gdy towarzyszyła mi waga 52 kg i mogłam bezkarnie zajadać się dosłownie wszystkim i wtedy się nad tym nie zastanawiałam....
To minęło, teraz o każdy kilogram walczę wyrzeczeniami i nawet kiedy teraz piszę te słowa, wcięłabym coś smacznego.....
Ważysz OK, a nawet bardzo OK! do swojego wzrostu.
Nie igraj z własnym metabolizmem, nie naginaj granic, bo raz Ci się uda, potem będą może rozczarowania......
Ja się zachłystnęłam swoim sukcesem na diecie Dukana, drugi raz byłoby ciężko......
Dzisiaj ważę 57-58kg... JAK TY, ale wciąż mam zakodowane, że będąc nastolatką miałam 52kg....Chwilami kusi mnie, by zawojować o te 52.... tylko już poprzednio, po fazach dukana, sąsiedzi zaczepiali mnie zatroskani, czy nie choruję na coś...
Czy warto więc w liczby na skali brnąć?.....

---------- Dopisano o 02:49 ---------- Poprzedni post napisano o 02:42 ----------



Przypominasz mnie trochę siebie z tamtego okresu.... Tak wiele zależy od nas..ale też od wsparcia wokół nas.
Tak więc start! Trzymam kciuki za każde deko pozostawione z tyłu
Lyrabea, co Ty opowiadasz, przeciez Ty wygladasz jak nastolatka powaznie, a na tym zdjeciu przypominasz mi Dzoanne Krupe...
__________________
Wzrost 176cm
start maj 2010 prawie 3d, dukam stukam
marzec 2011- jedyne 81 kg
Moze kiedys magiczne 66 kg



Uciekam przed jojo
plazowy wieloryb
d666666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 15:03   #3607
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Ech chyba muszę tu powrócić.... i zacząć wszystko od początku
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-20, 15:16   #3608
Megi428
Wtajemniczenie
 
Avatar Megi428
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bogatynia
Wiadomości: 2 405
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość

Też Cię pamiętam Pewnie jeszcze zanim zaczęłam dietę, a podczytywałam forum Kiedy skończyłaś dukać ?
Magda coś koło świat bożego narodzenia w zeszłym roku zaprzestałam dukana - miałam 30kg mniej, ciuchy kilka rozmiarów mniejsze, samopoczucie super i pozwoliłam sobie na to i tamto, ale pilnowałam się jeszcze wtedy, robiłam kolacje i śniadania białkowe, po 2-3 dni białkowe i miałam zaledwie 3-4 kg nadwyżki do świat wielkanocnych a potem to szkoda nawet opisywać - zaniedbałam się, zapomniałam, nie myślałam co i kiedy jem i teraz mam 14 kg nadwyżki czyli połowę z tego co zrzuciłam - ale sama sobie jestem winna - jednak wiem że jak już tu zagladam z powrotem to kiedyś się przełamię do tych białek ponownie i zrzucę ta nadwyżkę
Twój efekt odchudzania jest wspaniały i pewnie tak się czujesz bo sama wiem jak człowiek jest cały w skowronkach i ta radocha kiedy ludzie na ulicy nie poznaja - tak trzymaj kochana i nie zapomnij się jak ja durna zrobiłam
__________________
Gosia
Megi428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 16:47   #3609
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Cytat:
Napisane przez Megi428 Pokaż wiadomość
Magda coś koło świat bożego narodzenia w zeszłym roku zaprzestałam dukana - miałam 30kg mniej, ciuchy kilka rozmiarów mniejsze, samopoczucie super i pozwoliłam sobie na to i tamto, ale pilnowałam się jeszcze wtedy, robiłam kolacje i śniadania białkowe, po 2-3 dni białkowe i miałam zaledwie 3-4 kg nadwyżki do świat wielkanocnych a potem to szkoda nawet opisywać - zaniedbałam się, zapomniałam, nie myślałam co i kiedy jem i teraz mam 14 kg nadwyżki czyli połowę z tego co zrzuciłam - ale sama sobie jestem winna - jednak wiem że jak już tu zagladam z powrotem to kiedyś się przełamię do tych białek ponownie i zrzucę ta nadwyżkę
Twój efekt odchudzania jest wspaniały i pewnie tak się czujesz bo sama wiem jak człowiek jest cały w skowronkach i ta radocha kiedy ludzie na ulicy nie poznaja - tak trzymaj kochana i nie zapomnij się jak ja durna zrobiłam
To pewnie z wcześniejszego podczytywania forum Cie pamiętam, bo udzielać się tutaj zaczęłam kilka dni po rozpoczęciu diety, jakoś na początku lutego.
Pewnie, to super uczucie widzieć pozytywnie zaskoczone miny ludzi na ulicy, nawet tych mniej znajomych Boję się właśnie tego, że teraz na III gdy mi więcej wolno to polegnę. Ale na szczęście siedzi mi w głowie myśl, że tego i tamtego nie mogę, bo znowu będę gruba. Nawet w trakcie uczt, jak dzisiaj np, albo w dni skrobiowe, czuje się jakbym zrobiła coś złego, mimo że jem to co mogę
Co do wagi, to na szczęście jest niższa niż ta, z którą kończyłam II (docelowo chciałabym zrzucić jeszcze z 7kg, ale powrót na II nie wiem czy jest realny ), ale przez to, że więcej rzeczy jem mam wrażenie, że przytyłam Muszę w końcu zacząć regularnie ćwiczyć
Wracaj do nas i walcz dalej
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 18:29   #3610
Megi428
Wtajemniczenie
 
Avatar Megi428
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bogatynia
Wiadomości: 2 405
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
Boję się właśnie tego, że teraz na III gdy mi więcej wolno to polegnę. Ale na szczęście siedzi mi w głowie myśl, że tego i tamtego nie mogę, bo znowu będę gruba. Nawet w trakcie uczt, jak dzisiaj np, albo w dni skrobiowe, czuje się jakbym zrobiła coś złego, mimo że jem to co mogę
ja III wogóle nie zrobiłam - jakoś z początku ledwo wmuszałam w siebie kromkę chleba czy makaron ryż itp. ale węgle są tak paskudne że w miarę jedzenia smakuja coraz lepiej i chce się więcej, nie że człowiek głodny ale ze zwyczajnie smakuje
__________________
Gosia
Megi428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 19:03   #3611
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Cytat:
Napisane przez Megi428 Pokaż wiadomość
Hej hej
Pewnie nikt mnie nie pamięta na tym wątku.
Schudłam w zeszłym roku pięknie i ta łatwość i przyjemność mnie zgubiła - zaczęłam sobie pozwalać na więcej i więcej a waga też bezlitośnie pokazuje więcej - może nie ma całkiem jojo ale sporo do przodu. Ciężko mi się jednak ogarnąć i wrócić na dietę. Gratuluję wszystkim wytrwałym a chyba najbardziej Magdzie która pięknie schudła i jest przykładem że wytrwałość opłaca się
Cześć Kochana, miło Cię widzieć.
Trzymam kciuki za białkowanie, u mnie to już jest nierealne wytrzymać na białku parę dni pod rząd, ledwo daję radę w protoczwartek.

Cytat:
Napisane przez d666666 Pokaż wiadomość
a moje Rodzynki gdzie< no gdzie???????????
O tuuuuuuuuuuuu.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-20, 19:18   #3612
d666666
Wtajemniczenie
 
Avatar d666666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 169
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Cytat:
Napisane przez _Kasia23_ Pokaż wiadomość
Ech chyba muszę tu powrócić.... i zacząć wszystko od początku
Nigdy nie jest za pozno, zeby sie naprawicwitaj

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Cześć Kochana, miło Cię widzieć.
Trzymam kciuki za białkowanie, u mnie to już jest nierealne wytrzymać na białku parę dni pod rząd, ledwo daję radę w protoczwartek.



O tuuuuuuuuuuuu.
No FKONCU!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Wzrost 176cm
start maj 2010 prawie 3d, dukam stukam
marzec 2011- jedyne 81 kg
Moze kiedys magiczne 66 kg



Uciekam przed jojo
plazowy wieloryb
d666666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 19:29   #3613
borczus88
Rozeznanie
 
Avatar borczus88
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: "Częstochowa to dobre miasto"
Wiadomości: 669
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Witam kochane!

Mam takie pytanko, może któraś się orientuje czy podczas brania tabl. anty można zażywać fitoestrogeny, bo kupiłam sobie zbiór witamin i minerałów i tam są jakieś izoflawony sojowe, żeń-szeń, skrzyp polny i ekstrakt z pieprzu czarnego, nie są to jakieś duże dawki, ale zawsze.
Niechcę żeby mi się coś poporzestawiało.

Jutro dzień białkowy, na samą myśl mi się niedodrze robi ale muszę się rozprawić z tymi 4kg nadwyżki, które ulokowały się na brzuchu niestety
__________________
Where the f**k are my cookies?
Skalpel 36 Killer 5 Turbo 1
Tabata 1
Tiff 34 Mel 61 BB 2
Balance 8 Power 7 Superset 5
Waga 63,7kg Wzrost 173cm
borczus88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 19:43   #3614
d666666
Wtajemniczenie
 
Avatar d666666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 169
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Cytat:
Napisane przez Megi428 Pokaż wiadomość
ja III wogóle nie zrobiłam - jakoś z początku ledwo wmuszałam w siebie kromkę chleba czy makaron ryż itp. ale węgle są tak paskudne że w miarę jedzenia smakuja coraz lepiej i chce się więcej, nie że człowiek głodny ale ze zwyczajnie smakuje
Okropne sa te wegle, i zdradliwe
Jak ja Cie rozumiem....
Wlasnie wcinam Twoj serniczek, odstawilam za kare tolerowane i jem go w wersji dziwnej- posypany cynamonem , nawet niezly...
Pewnie bialka by tez smakowaly, ale u mnie np jest tak, ze jem w kolko to samo, nie mam czasu zeby cos dobrego upichcic, nawet salatki nie zrobie, tylko jem same proste produkty, a mozna tyle wymodzic dobrego
__________________
Wzrost 176cm
start maj 2010 prawie 3d, dukam stukam
marzec 2011- jedyne 81 kg
Moze kiedys magiczne 66 kg



Uciekam przed jojo
plazowy wieloryb
d666666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 19:48   #3615
Megi428
Wtajemniczenie
 
Avatar Megi428
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bogatynia
Wiadomości: 2 405
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Cytat:
Napisane przez d666666 Pokaż wiadomość
Okropne sa te wegle, i zdradliwe
Jak ja Cie rozumiem....
Wlasnie wcinam Twoj serniczek, odstawilam za kare tolerowane i jem go w wersji dziwnej- posypany cynamonem , nawet niezly...
Pewnie bialka by tez smakowaly, ale u mnie np jest tak, ze jem w kolko to samo, nie mam czasu zeby cos dobrego upichcic, nawet salatki nie zrobie, tylko jem same proste produkty, a mozna tyle wymodzic dobrego
ale własnie ponoć najprostsze produkty gwarantują najlepszy spadek - ja pamietam że jak byłam na 100% dukanie to potrafiłam w kółko jeść jajka, cycki kuraka z suchej patelni i ser biały na kolacje albo wieśniak i wtedy miałam najwieksze spadki

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Cześć Kochana, miło Cię widzieć.
Trzymam kciuki za białkowanie, u mnie to już jest nierealne wytrzymać na białku parę dni pod rząd, ledwo daję radę w protoczwartek.
Emilka ja dopiero zaczęłam czytać jak to się chudnie bo póki co to białka dla mnie bleee - pewnie do świat tak się pobujam a po nowym roku wezmę się za siebie - nie bedę się spinać co by na świeta znowu polegnąć - najpierw musze sobie wbić do głowy jakie te białka sa pyszne ha ha
__________________
Gosia

Edytowane przez Megi428
Czas edycji: 2011-11-20 o 19:52
Megi428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 19:48   #3616
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Cytat:
Napisane przez borczus88 Pokaż wiadomość
Jutro dzień białkowy, na samą myśl mi się niedodrze robi ale muszę się rozprawić z tymi 4kg nadwyżki, które ulokowały się na brzuchu niestety
Też jutro białkuję, ale ja akurat nie mogę się tego doczekać


Robiłam dzisiaj z mamą ciasto na pierniki, całkiem niedukanowe niestety. Teraz to ciasto ma leżakować kilka tygodni do świąt, a potem będzie wielkie pieczenie

Macie może jakieś sprawdzone przepisy na dukanowe pierniki ? Jeszcze tyle czasu, a ja się już boję co to będzie
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 19:54   #3617
Megi428
Wtajemniczenie
 
Avatar Megi428
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bogatynia
Wiadomości: 2 405
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

ja piekę pierniki ale takie zwykłe niedukanowe - moja produkcja już ruszyła
__________________
Gosia
Megi428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 19:56   #3618
borczus88
Rozeznanie
 
Avatar borczus88
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: "Częstochowa to dobre miasto"
Wiadomości: 669
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
Też jutro białkuję, ale ja akurat nie mogę się tego doczekać
to co Ty robisz, że Ci to jeszcze nie zbrzydło?? Zazdroszcze
__________________
Where the f**k are my cookies?
Skalpel 36 Killer 5 Turbo 1
Tabata 1
Tiff 34 Mel 61 BB 2
Balance 8 Power 7 Superset 5
Waga 63,7kg Wzrost 173cm
borczus88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 20:11   #3619
Oloosia
Rozeznanie
 
Avatar Oloosia
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 593
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Witam ponownie! Ja dzisiaj czyste białko dzień 1. Póki co jest dobrze. Ale czytam wypowiedzi i zastanawiam się jak można tę dietę trochę urozmaicić (może jeszcze nie teraz, dopiero zaczynam, więc nie miało mi się kiedy znudzić, ale tak przyszłościowo myślę już). Macie może jakieś sprawdzone przyprawy albo coś takiego?
Oloosia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-20, 20:15   #3620
d666666
Wtajemniczenie
 
Avatar d666666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 169
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Cytat:
Napisane przez Megi428 Pokaż wiadomość
ale własnie ponoć najprostsze produkty gwarantują najlepszy spadek - ja pamietam że jak byłam na 100% dukanie to potrafiłam w kółko jeść jajka, cycki kuraka z suchej patelni i ser biały na kolacje albo wieśniak i wtedy miałam najwieksze spadki



Emilka ja dopiero zaczęłam czytać jak to się chudnie bo póki co to białka dla mnie bleee - pewnie do świat tak się pobujam a po nowym roku wezmę się za siebie - nie bedę się spinać co by na świeta znowu polegnąć - najpierw musze sobie wbić do głowy jakie te białka sa pyszne ha ha
Co nie, tylko, ze monotonia sie nudzi i ciagnie nas do zlego, wiec warto np dbac o estetyke posilkow, np te proste skladniki poskladac w piekna salatke, hm.. ale kto o tym pamieta. Wiem, dla chcacego nic trudnego, wiec bede chciec i tak jak Ty zaczne od glowybede najpierw sobie wbijac do niej, ze cycek z kury jest pyszny
__________________
Wzrost 176cm
start maj 2010 prawie 3d, dukam stukam
marzec 2011- jedyne 81 kg
Moze kiedys magiczne 66 kg



Uciekam przed jojo
plazowy wieloryb
d666666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 20:19   #3621
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Od jutra zaczynam, mam nadzieję, że dam rade, początek najgorszy....
W teście wyszły mi 4 dni uderzeniówki, także się tego trzymam, a poźniej dzień na dzień.
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 20:25   #3622
d666666
Wtajemniczenie
 
Avatar d666666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 169
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

slimming secret of Dr Pierre Dukan

Forbidden fruits

In my diet, fruits only appear at the moment of consolidation, once the true weight ahs been achieved. In the markets, I have counted about 45 common fruits, which means that there is a wide, a very wide choice including fruits that come from all over the world.
Of these 45 fruits, try to avoid four of them: 1/ Bananas which are both too sugary and a poor source of vitamins and micronutrients. 2/ Grapes which are super sugary. 3/ Cherries, almost as sugary and which we eat automatically like grapes as they don't require much effort to chew. 4/ Figs, once hard to find in a market but they are now produced in Turkey. Obviously, these 4 fruits are not forbidden but be aware that if you are trying to control your weight there are so many other fruits that are far more suitable.


mam dla Was info o owocach, tych zakazanych,ale na 3 dozwolonych jako UCZTA, nie jako porcja owocow
1. Banany- max cukru min wartosci
2. winogrona ( z ktorych powstaja Rodzynki przeslodkie)
3. Czeresienki
4. Figi (ale nie te co na pooopy zakladamylub z poop zdejmujemy)


---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

Cytat:
Napisane przez _Kasia23_ Pokaż wiadomość
Od jutra zaczynam, mam nadzieję, że dam rade, początek najgorszy....
W teście wyszły mi 4 dni uderzeniówki, także się tego trzymam, a poźniej dzień na dzień.
Pociesze Cie- u mnie i nie tylko poczatek byl wlasnie najlepszy

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Oloosia Pokaż wiadomość
Witam ponownie! Ja dzisiaj czyste białko dzień 1. Póki co jest dobrze. Ale czytam wypowiedzi i zastanawiam się jak można tę dietę trochę urozmaicić (może jeszcze nie teraz, dopiero zaczynam, więc nie miało mi się kiedy znudzić, ale tak przyszłościowo myślę już). Macie może jakieś sprawdzone przyprawy albo coś takiego?
Uzywaj jak najwiecej ziol,malo soli, papryczki chilli, pietruszka, koperek, szczypiorek. Np polaczenie szczypiorku i zwyklego jaja na twardo robi roznice- smakuje lepiej a pozatym takie polaczenie odkwasza organizm.
Mozesz uzywac musztardy dijon- jest piekielnie ostra, ale np z jogurtem fajny sosik powstanie...Nie wiem, co jeszcze, korniszonka posiekac drobniutko z jogurtem i przyprawami, cebulka itp i w to wlozyc sledziki marynowane. jest duzo opcji, co nie znaczy, ze sama je stosuje
__________________
Wzrost 176cm
start maj 2010 prawie 3d, dukam stukam
marzec 2011- jedyne 81 kg
Moze kiedys magiczne 66 kg



Uciekam przed jojo
plazowy wieloryb
d666666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 20:26   #3623
Oloosia
Rozeznanie
 
Avatar Oloosia
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 593
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Cytat:
Napisane przez _Kasia23_ Pokaż wiadomość
Od jutra zaczynam, mam nadzieję, że dam rade, początek najgorszy....
W teście wyszły mi 4 dni uderzeniówki, także się tego trzymam, a poźniej dzień na dzień.
Ja zaczęłam dzisiaj. Trzymam kciuki za Ciebie! (i za siebie trochę też )
Razem raźniej!
Oloosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 20:30   #3624
d666666
Wtajemniczenie
 
Avatar d666666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 169
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

[B]o, cos o surimi. Pisza, ze nie wazne, ze maja w skladzie cukier, mozna 8 sztuk max dziennie. Ja bardzo je lubie, mam takie slodzone pol na pol slodzikiem i chyba troche cukru jest...
Busya1980 : Today is my 1st attac day and I had crab sticks for my breakfast. Now I read in ingredients that there is sugar inside. Is it a problem?
sonja : Hi Busya! Yes you can have 8 crab sticks per day no problem. Enjoy!
__________________
Wzrost 176cm
start maj 2010 prawie 3d, dukam stukam
marzec 2011- jedyne 81 kg
Moze kiedys magiczne 66 kg



Uciekam przed jojo
plazowy wieloryb

Edytowane przez d666666
Czas edycji: 2011-11-20 o 20:31
d666666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 20:38   #3625
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Cytat:
Napisane przez borczus88 Pokaż wiadomość
to co Ty robisz, że Ci to jeszcze nie zbrzydło?? Zazdroszcze
Teraz na III na proteiny czekam z utęsknieniem A na II też je lubiłam, mimo że jadłam dość monotonnie. Myślałam, że nie dam rady bez warzyw, a potem wychodziło na to, że na PW często jadłam ich malutko

Jak się nie ma czasu na wymyślanie różnych potraw, to trzeba znaleźć kilka takich, które lubisz najbardziej i z nich najczęściej korzystać. U mnie to była i jest nadal owsianka, udka z kury, piersi na różne sposoby I sernik oczywiście

Cytat:
Napisane przez Oloosia Pokaż wiadomość
Witam ponownie! Ja dzisiaj czyste białko dzień 1. Póki co jest dobrze. Ale czytam wypowiedzi i zastanawiam się jak można tę dietę trochę urozmaicić (może jeszcze nie teraz, dopiero zaczynam, więc nie miało mi się kiedy znudzić, ale tak przyszłościowo myślę już). Macie może jakieś sprawdzone przyprawy albo coś takiego?
Na dukanie wszystkie zioła są zbawieniem, bo nie można nadużywać soli. U mnie przodują prowansalskie (dodaje do wszystkiego, twaróg z nimi mi bardzo pasuje), czosnek, papryka, curry, tymianek (świeży-do dorsza idealny )

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Oloosia, Kasia23

Powodzenia
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 20:58   #3626
Oloosia
Rozeznanie
 
Avatar Oloosia
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 593
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
Teraz na III na proteiny czekam z utęsknieniem A na II też je lubiłam, mimo że jadłam dość monotonnie. Myślałam, że nie dam rady bez warzyw, a potem wychodziło na to, że na PW często jadłam ich malutko

Jak się nie ma czasu na wymyślanie różnych potraw, to trzeba znaleźć kilka takich, które lubisz najbardziej i z nich najczęściej korzystać. U mnie to była i jest nadal owsianka, udka z kury, piersi na różne sposoby I sernik oczywiście



Na dukanie wszystkie zioła są zbawieniem, bo nie można nadużywać soli. U mnie przodują prowansalskie (dodaje do wszystkiego, twaróg z nimi mi bardzo pasuje), czosnek, papryka, curry, tymianek (świeży-do dorsza idealny )

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Oloosia, Kasia23

Powodzenia
Nie-dziękuję!

A czy są jakieś przyprawy (oprócz soli), których nie powinno się jeść w ogóle? Albo które są dozwolone tylko w określonych ilościach?

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Cytat:
Napisane przez d666666 Pokaż wiadomość

Uzywaj jak najwiecej ziol,malo soli, papryczki chilli, pietruszka, koperek, szczypiorek. Np polaczenie szczypiorku i zwyklego jaja na twardo robi roznice- smakuje lepiej a pozatym takie polaczenie odkwasza organizm.
Mozesz uzywac musztardy dijon- jest piekielnie ostra, ale np z jogurtem fajny sosik powstanie...Nie wiem, co jeszcze, korniszonka posiekac drobniutko z jogurtem i przyprawami, cebulka itp i w to wlozyc sledziki marynowane. jest duzo opcji, co nie znaczy, ze sama je stosuje
Korniszonki można jeść już w fazie uderzeniowej? Czy traktujemy je jak normalne warzywa i jemy dopiero od II?
Oloosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 21:04   #3627
CAMA07
Raczkowanie
 
Avatar CAMA07
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 231
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Jak myślicie, mogę brać Omega 3,6 - 2 kapsułki dziennie?

Ja mam dziś kiepski dzień (P), zbliża mi się okres i tylko słodycze mi w głowie, zjadłam satino 0,9 ale niewiele pomogło.
Jutro PW więc będzie lepiej, mam już przygotowany obiad - wołowina z cukinią, papryką, pomidorkiem i zioła. Pyszne!
Jak mam PW to staram się jeść dużo warzyw, może to śmieszne ale mam wtedy poczucie, że robię więcej dla zdrowia i urody. Wiecie, chodzi o to aby po odchudzaniu wyglądać ładnie, nie worki pod oczami i szara buźka (znam wiele osób, których dieta się tak skończyła). A Omega to w obawie m.in o włosy.
CAMA07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 21:36   #3628
borczus88
Rozeznanie
 
Avatar borczus88
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: "Częstochowa to dobre miasto"
Wiadomości: 669
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
Teraz na III na proteiny czekam z utęsknieniem A na II też je lubiłam, mimo że jadłam dość monotonnie. Myślałam, że nie dam rady bez warzyw, a potem wychodziło na to, że na PW często jadłam ich malutko

Jak się nie ma czasu na wymyślanie różnych potraw, to trzeba znaleźć kilka takich, które lubisz najbardziej i z nich najczęściej korzystać. U mnie to była i jest nadal owsianka, udka z kury, piersi na różne sposoby I sernik oczywiście
Ja też jem monotonnie, na jutro mam twaróg z mlekiem i słodzikiem, tuńczyka, wieśniaka ze szczypiorkiem made in biedronka, jajca gotowane (tzn same białka) i naleśnika z otrąb czy jak to się tam pisze i pewnie jakieś gotowane udko z zupy?? Ale z chęcia bym zjadła taki serniczek, poproszę o przepis, aż mi ślinka leci na samą myśl
__________________
Where the f**k are my cookies?
Skalpel 36 Killer 5 Turbo 1
Tabata 1
Tiff 34 Mel 61 BB 2
Balance 8 Power 7 Superset 5
Waga 63,7kg Wzrost 173cm
borczus88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 22:57   #3629
d666666
Wtajemniczenie
 
Avatar d666666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 169
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Cytat:
Napisane przez Oloosia Pokaż wiadomość
Nie-dziękuję!

A czy są jakieś przyprawy (oprócz soli), których nie powinno się jeść w ogóle? Albo które są dozwolone tylko w określonych ilościach?

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------



Korniszonki można jeść już w fazie uderzeniowej? Czy traktujemy je jak normalne warzywa i jemy dopiero od II?
Maly korniszonek jako przyprawa mozna zjesc w kazdej fazie, a w 2 na dniach Pw uwazac trzeba i nie jesc ich za duzo, bo one sa na cukrze
__________________
Wzrost 176cm
start maj 2010 prawie 3d, dukam stukam
marzec 2011- jedyne 81 kg
Moze kiedys magiczne 66 kg



Uciekam przed jojo
plazowy wieloryb
d666666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-20, 23:14   #3630
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 21

Cytat:
Napisane przez CAMA07 Pokaż wiadomość
Jak myślicie, mogę brać Omega 3,6 - 2 kapsułki dziennie?

Ja mam dziś kiepski dzień (P), zbliża mi się okres i tylko słodycze mi w głowie, zjadłam satino 0,9 ale niewiele pomogło.
Jutro PW więc będzie lepiej, mam już przygotowany obiad - wołowina z cukinią, papryką, pomidorkiem i zioła. Pyszne!
Jak mam PW to staram się jeść dużo warzyw, może to śmieszne ale mam wtedy poczucie, że robię więcej dla zdrowia i urody. Wiecie, chodzi o to aby po odchudzaniu wyglądać ładnie, nie worki pod oczami i szara buźka (znam wiele osób, których dieta się tak skończyła). A Omega to w obawie m.in o włosy.
Ja w trakcie dietki zaczęłam się wspomagać witaminkami dla diabetyków Dopper-Herz. Dawały mi takie poczucie bezpieczeństwa. No i obowiązkowo brałam magnez, bo biorę codziennie i jak tylko próbowałam z niego na czas dukania zrezygnować, pojawiły się bolesne skurcze nóg w nocy. Wróciłam do magnezu i skurcze ustały.
Gdy byłam w II fazie Protal, to odżywiałam się lepiej niż czasem zdarza mi się teraz. Świadomie komponowałam posiłki, chcąc dostarczyć wszystkiego, co najlepsze organizmowi w czasie tych 5 dni P+W (szłam trybem 5/5). Widzę, że u Ciebie jest dokładnie tak samo. I dobrze. To się nazywa przyswajanie dobrych nawyków na przyszłość
A potem jeszcze doszedł owoc dziennie na fazie III i też tego pilnuję do dzisiaj. Naprawdę wiele dobrego wyniosłam z diety Dukana....Może dlatego 14 miesięcy później, na stabilizacji wciąż mam się dobrze we własnej skórze...Czego i Wam życzę z całego serca!


---------- Dopisano o 00:06 ---------- Poprzedni post napisano o 00:02 ----------

Cytat:
Napisane przez borczus88 Pokaż wiadomość
Ja też jem monotonnie, na jutro mam twaróg z mlekiem i słodzikiem, tuńczyka, wieśniaka ze szczypiorkiem made in biedronka, jajca gotowane (tzn same białka) i naleśnika z otrąb czy jak to się tam pisze i pewnie jakieś gotowane udko z zupy?? Ale z chęcia bym zjadła taki serniczek, poproszę o przepis, aż mi ślinka leci na samą myśl
Serniczek Megi jest pyszny. M oja wariacja niezależnie od przepisu Megi powstała już dawno temu:
http://mojegotowanienadukanie.blogsp...z-nutelli.html
A wiesz co jest najlepsze w tym serniczku?
Polewa....

---------- Dopisano o 00:09 ---------- Poprzedni post napisano o 00:06 ----------

Cytat:
Napisane przez d666666 Pokaż wiadomość
Mam nadzieje, ze za drugim i entym razem tez nam sie uda
U mnie wszystko zaczelo sie odkad przeszlam na jakis czas na 3, mam na mysli awersje do bialek, co chyba jest naturalna reakcja, gdy sie doznalo takich zapomnianych przyjemnosci na 3 fazie

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------



Lyrabea, co Ty opowiadasz, przeciez Ty wygladasz jak nastolatka powaznie, a na tym zdjeciu przypominasz mi Dzoanne Krupe...
Gdzie mi do Dżoanny, ale co tam... fajnie poczytać
Ślicznie dziękuję

---------- Dopisano o 00:14 ---------- Poprzedni post napisano o 00:09 ----------

Cytat:
Napisane przez d666666 Pokaż wiadomość
Maly korniszonek jako przyprawa mozna zjesc w kazdej fazie, a w 2 na dniach Pw uwazac trzeba i nie jesc ich za duzo, bo one sa na cukrze
Ja sobe ogóreczki robiłam na słodziku dla własnych potrzeb...
Natomiast kiszone jadałam nawet jako zadeklarowana bezgrzeszna Dukanka. Ale tylko do tatara wołowego, albo z łososia. I śmiesznie jadłam. 3 plasterki przeźroczyste na kanapce (bułeczce otrębowej, tudzież placuszku), które bardziej popychałam nosem, z czego mieli ubaw ze mnie współbiesiadnicy śniadanka na przykład
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:17.