Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-02, 08:41   #871
jagienka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 16
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez Malwina_a Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mogę do was dołączyć?

Nazywam się Malwina, 27 lat, to był nasz pierwszy niepełny cykl starań (tylko do 10dc się przytylaliśmy), wczoraj na teście pokazały się dwie grube kreski, więc wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będziemy rodzicami

Do lekarza wybieram się dopiero za 2 tygodnie, mam nadzieję, że zobaczę już naszego dzidziusia wtedy
Witaj i OGROMNE GRATULACJE)klas ki:
może chciałabyś nam opowiedzieć jak się czujesz?
__________________
"Jeszcze Cię nie znam,
a już cię kocham."
jagienka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 09:04   #872
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam bardzo za kciuki

Niestety niczego się nie dowiedziałam, bo ginka się rozchorowała
Następny termin wizyty dopiero za 2 tyg To już będzie początek 9 tyg a ja jeszcze żadnych badań nie mam zleconych, bo miałam dostać dzisiaj Zadzwonię do niej w przyszłym tyg i zapytam czy mam poprosić innego lekarza o skierowanie na badania czy czekać.

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------



Świetne wiadomości
Masz rację,zadzwoń do niej i zapytaj się co masz robić

Cytat:
Napisane przez muminek82 Pokaż wiadomość
mąż ma taka prace że często jest w różnych porzychodniach i tam dostał

pieknie!jak lekarz mówił że wszystko będzie dobrze to będzie i koniec kropka teraz doczytałam o bakterii nie czytaj nic w internecie bo to tylko potęguje zdenerwowanie,a żeby wszystko było ok nie możesz się denerwować!
luby i wanilllika mam tak samo jak wy z sexem i porządkami myśle że w drugim trymestrze będzie lepiej

Ja już po wizycie,wszystko jest ok tylko na usg odrazu z badaniem prenatalnym muszę poczekać do 10 grudnia!myślałam że zrobie wcześniej samo usg ale lekarz powiedział żeby spokojnie poczekać,i z tego wszystkiego zapomniałam zapytać jaki koszt
O widzisz a ja zapomniałam zapytać mojego gina o to badanie prenatalne. Bo jak byłam to umówiliśmy się na 21.12. Ale o tym co będziemy wówczas robili na wizycie ani słowa. Chyba podejde sobie w przyszłym tygodniu i zapytam się w rejestracji położnej czy badanie prenatalne doktor stosuje zawsze,czy tylko w określonych przypadkach. ( w mojej miejscowości jest jedna pani doktor ,która badanie prenatalne robi tylko kobietom po 35 r.ż.)

Cytat:
Napisane przez muminek82 Pokaż wiadomość
ja jestem teraz w 10 tc ja też chce drugi trymestr odliczam i odliczam myśle że w drugim będe już spokojniejsza
Ja jutro zaczynam 10 t.c.
Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
USG pokazuje wiek ciąży z dokładnością +/- 6 dni (przynajmniej na początku, później ta dokładność jest coraz mniejsza), dlatego też lekarze wolą się trzymać terminu liczonego od dnia @
A może się też zdarzyć, że ciąża jest młodsza, niż to wynika z terminu @, bo np. owulacja była opóźniona, z tym, że jak ktoś nie prowadzi samoobserwacji albo nie miał robionego monitoringu, to nie da się powiedzieć czy tak było czy nie, stąd termin od OM jest bezpieczniejszy. A dzidzia i tak na świat wyjdzie w swoim czasie, te terminy porodu to jedynie mniejsze lub większe przybliżenie.

Przepraszam, że więcej nie napiszę, ale cały dzień męczy mnie koszmarna migrena
Współczuje migreny

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Komputer nam ledwo zipie i jedyny ratunek to format C... tż obiecał że do rana postawi komp na nogi, ale jakby mnie dłużej nie było to znaczy, że nadal walczymy...

Buziaki dla Was i Fasolek
To kciukasy za szybką naprawę

Cytat:
Napisane przez makarona Pokaż wiadomość
Byłam u lekarza, bardzo sympatyczny facet zresztą. I w dodatku mega wyluzowany, więc prawie zapomniałam o stresie. A na wejściu, jak pytał mnie o wiek, to uśmialiśmy się oboje. Nie chciał mi uwierzyć, że mam 24 lata. I mówi, że nie sprzedałby mi alkoholu w sklepie Potraktowałam to jako komplement.
Dał mi kilka cennych rad. I powiedział, że mogę utyć tylko 9 kg. Więc mam zrezygnować z produktów mącznych i nie podjadać. Mogę ewentualnie polizać skórkę z ciemnego pieczywa
I tak zrobię, bo nie chcę ważyć więcej po ciąży, bo to byłaby dla mnie ogromna trauma.

A dzieciaczek jest jeszcze maleńki. Ma dopiero 5 tygodni i 2 dni. Więc mniej niż myślałam. Powiedział, że to dlatego, ponieważ mam długie cykle. Narazie jest ciałkiem żółtym. I 22 grudnia mam kolejną wizytę. Wtedy dowiem się, czy rozwija się prawidłowo, czy serce mu już bije.
Hehe smieszny lekarz Od razu na wejściu rozładował atmosferę

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
dziewczyny 3majcie kciuki bo po godz 17 ide na usg!!!!!!!!!!!! mam nadz z emnie przyjmie o tej godz. Zawsze chodizlam rano ale dzis niemoge ajk zaczelam prace........ najwyzej umówie sie na jutro zawsze to szybciej,ale mam nadz ze uda sie dzis bo dzis mialam przyjsc.

Boje sie....... i bede czekala z niecierpliwoscia w pracy
Kciuki

Cytat:
Napisane przez Malwina_a Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mogę do was dołączyć?

Nazywam się Malwina, 27 lat, to był nasz pierwszy niepełny cykl starań (tylko do 10dc się przytylaliśmy), wczoraj na teście pokazały się dwie grube kreski, więc wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będziemy rodzicami

Do lekarza wybieram się dopiero za 2 tygodnie, mam nadzieję, że zobaczę już naszego dzidziusia wtedy
Witam,witamy

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Witam i gratuluję szczęściaro. Pierwszy cykl, wow

A ja dzisiaj też mam wizytę u gina, ale raczej bez USG. Może mi już kartę ciąży założy, muszę się upomnieć.
Poza tym pobijam rekordy świata w spaniu
A jutro zaczynam 10 tydzień lalala.
O to widzę,że razem zaczynamy 10 tydzień
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 09:21   #873
ivoncia16
Wtajemniczenie
 
Avatar ivoncia16
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Nowa Sól
Wiadomości: 2 972
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

mi sie tez fajny lekarz trafil
ale kolejki do niego sa 2 matry heheh
a ja mam dosyc swoich humorkow
wczoraj sie rozwylam tak bez powodu
w sumie moze powod jest taki ze nie radze sobie z ta cala sytuacja
ciagle mysle czemu ta dzidzia jeszcze pare lat nie poczekala , ze jestem taka mloda i juz dziecko ehhhh doluje mnie to ;/
mam nadzieje ze szybko minie bo nie chce sie tak czuc
ivoncia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 09:28   #874
muminek82
Wtajemniczenie
 
Avatar muminek82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 192
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Asia i agunia za 10tcAsiu z tym badaniem to powiem Ci że lekarz nawet mnie nie pytał czy chce tylko oznajmił że będzie i już chyba może dlatego że dobijam do 30tki i dalej nie ma wyniku cytologii muszę poczekać do przyszłego tygodnia.
muminek82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 09:32   #875
makarona
Rozeznanie
 
Avatar makarona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 987
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez Malwina_a Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mogę do was dołączyć?
Hej. Witam cię
Nosimy to samo imię, też jestem Malwina.
U nas też szybko pojawiła się dzidzia. Tż wiedział kiedy strzelać, bo kochaliśmy się tylko raz w tym cyklu. I od razu przyszedł dzieciaczek


Cytat:
Napisane przez ivoncia16 Pokaż wiadomość
w sumie moze powod jest taki ze nie radze sobie z ta cala sytuacja
ciagle mysle czemu ta dzidzia jeszcze pare lat nie poczekala , ze jestem taka mloda i juz dziecko ehhhh doluje mnie to ;/
mam nadzieje ze szybko minie bo nie chce sie tak czuc
Wiesz co? Czasu nie cofniesz, więc lepiej oswój się z sytuacją, a nie dołuj się niepotrzebnie.
Szukaj pozytywów w tej całej sprawie - będziesz mamą, wspaniała sprawa.
__________________
Cytat:
Szanujmy się.



Nasz czas oczekiwania
makarona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 09:38   #876
muminek82
Wtajemniczenie
 
Avatar muminek82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 192
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez makarona Pokaż wiadomość



Wiesz co? Czasu nie cofniesz, więc lepiej oswój się z sytuacją, a nie dołuj się niepotrzebnie.
Szukaj pozytywów w tej całej sprawie - będziesz mamą, wspaniała sprawa.
ja też tak uważam
muminek82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 09:41   #877
ivoncia16
Wtajemniczenie
 
Avatar ivoncia16
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Nowa Sól
Wiadomości: 2 972
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

no wlasnie proboje jakos to poukladac
mam nadzieje ze jakos dam sobie rade
ivoncia16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-02, 10:22   #878
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez makarona Pokaż wiadomość
Byłam u lekarza, bardzo sympatyczny facet zresztą. I w dodatku mega wyluzowany, więc prawie zapomniałam o stresie. A na wejściu, jak pytał mnie o wiek, to uśmialiśmy się oboje. Nie chciał mi uwierzyć, że mam 24 lata. I mówi, że nie sprzedałby mi alkoholu w sklepie Potraktowałam to jako komplement.
Dał mi kilka cennych rad. I powiedział, że mogę utyć tylko 9 kg. Więc mam zrezygnować z produktów mącznych i nie podjadać. Mogę ewentualnie polizać skórkę z ciemnego pieczywa
I tak zrobię, bo nie chcę ważyć więcej po ciąży, bo to byłaby dla mnie ogromna trauma.

A dzieciaczek jest jeszcze maleńki. Ma dopiero 5 tygodni i 2 dni. Więc mniej niż myślałam. Powiedział, że to dlatego, ponieważ mam długie cykle. Narazie jest ciałkiem żółtym. I 22 grudnia mam kolejną wizytę. Wtedy dowiem się, czy rozwija się prawidłowo, czy serce mu już bije.
Cieszę się, że jesteś zadowolona z wizyty

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
dziewczyny 3majcie kciuki bo po godz 17 ide na usg!!!!!!!!!!!! mam nadz z emnie przyjmie o tej godz. Zawsze chodizlam rano ale dzis niemoge ajk zaczelam prace........ najwyzej umówie sie na jutro zawsze to szybciej,ale mam nadz ze uda sie dzis bo dzis mialam przyjsc.

Boje sie....... i bede czekala z niecierpliwoscia w pracy
Trzymam mocno!

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Malwina_a Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mogę do was dołączyć?

Nazywam się Malwina, 27 lat, to był nasz pierwszy niepełny cykl starań (tylko do 10dc się przytylaliśmy), wczoraj na teście pokazały się dwie grube kreski, więc wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będziemy rodzicami

Do lekarza wybieram się dopiero za 2 tygodnie, mam nadzieję, że zobaczę już naszego dzidziusia wtedy
Witam I gratuluję

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Cytat:
Napisane przez muminek82 Pokaż wiadomość
Asia i agunia za 10tcAsiu z tym badaniem to powiem Ci że lekarz nawet mnie nie pytał czy chce tylko oznajmił że będzie i już chyba może dlatego że dobijam do 30tki i dalej nie ma wyniku cytologii muszę poczekać do przyszłego tygodnia.
Mnie też nie pytała. Tylko powiedziała mi, że powie mi dokładnie kiedy i do kogo mam pójść, bo usg genetyczne trzeba robić na bardzo dobrym sprzęcie, żeby wynik nie był zakłamany.

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
Napisane przez makarona Pokaż wiadomość


Wiesz co? Czasu nie cofniesz, więc lepiej oswój się z sytuacją, a nie dołuj się niepotrzebnie.
Szukaj pozytywów w tej całej sprawie - będziesz mamą, wspaniała sprawa.
Dokładnie Myśl o tym jakie wielkie szczęście Cię spotkało A reszta sama się jakoś ułoży
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 10:27   #879
sas
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: pl:)
Wiadomości: 2 595
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

hej dziewczyny
gratuluje wszystkim udanych wizyt i 3mam kciuki za nastepne
ja dzis zmykam ale do endokrynolga a do gin w mikołajki
Cytat:
Napisane przez Selay Pokaż wiadomość
dziendobry kochane


sas ile przytylas...3kg...o rany jak tam mam zawsze przed okresem + 3kg, wiec niezamartwiaj sie..moja siostra zaczynajac 4 miesiac miala +7kg a przed porodem +12kg...a miesiac po porodzie -5kg od wagi przed ciazy! wiec jak widzisz jej ciaza to dieta cud i tobie tez jej zycze
tak przytylam mniej wiecej 3kg i zle sie z tym czuje, ale pocieszylas mnie dziekuje poza tym ja nie wymitowalam a przy mdlosciach pomaga mi jak troche zjem, ale bede sie ograniczac zobacze we wtorek co lekarka powie na temat tego tycia. Aczkolwiek tarczyca tez moze wplywac na syzbsze tycie, zawsze jak mi spadala szybko tylam ze 2 kg ale potem waga spadala wazne, zeby male bylo zdrowe
a mamusia niech wyglada jak slonik- trudno
Cytat:
Napisane przez Malwina_a Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mogę do was dołączyć?

Nazywam się Malwina, 27 lat, to był nasz pierwszy niepełny cykl starań (tylko do 10dc się przytylaliśmy), wczoraj na teście pokazały się dwie grube kreski, więc wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będziemy rodzicami
Witam i GRATULUJĘ!!
Cytat:
Napisane przez asia665 Pokaż wiadomość



Ja jutro zaczynam 10 t.c.




Kciuki



Witam,witamy



O to widzę,że razem zaczynamy 10 tydzień
ja zaczynam dziewczynki jutro 10tydzien prawie tak jak Wy
sas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 10:43   #880
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez ivoncia16 Pokaż wiadomość
mi sie tez fajny lekarz trafil
ale kolejki do niego sa 2 matry heheh
a ja mam dosyc swoich humorkow
wczoraj sie rozwylam tak bez powodu
w sumie moze powod jest taki ze nie radze sobie z ta cala sytuacja
ciagle mysle czemu ta dzidzia jeszcze pare lat nie poczekala , ze jestem taka mloda i juz dziecko ehhhh doluje mnie to ;/
mam nadzieje ze szybko minie bo nie chce sie tak czuc
Tak jak dziewczyny napisały-trzeba się cieszyć z dzidziusia I znaleźć pozytywne strony tej sytuacji.
Mi się udało w niedługim czasie zajść w ciąże, a co mają powiedzieć kobietki,które starają się już od kilku-kilkunastu lat? Nosimy pod sercem nowe życie Małą istotkę,która jest teraz i później zależna od nas

Cytat:
Napisane przez muminek82 Pokaż wiadomość
Asia i agunia za 10tcAsiu z tym badaniem to powiem Ci że lekarz nawet mnie nie pytał czy chce tylko oznajmił że będzie i już chyba może dlatego że dobijam do 30tki i dalej nie ma wyniku cytologii muszę poczekać do przyszłego tygodnia.
Ja mam 20 lat ,więc może nawet o tym nie pomyslał Cytologie zapomniał mi zrobić na ostatniej wizycie bo skupiliśmy się na słuchaniu serduszka-przypomniało mu się dopiero jak brał kase
A powiedz mi jeszcze Kamila, jak to jest z tym badaniem prenatalnym?To już to badanie wykazuje możliwość wystąpienia u dziecka zespołu Downa?

Cytat:
Napisane przez sas Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
gratuluje wszystkim udanych wizyt i 3mam kciuki za nastepne
ja dzis zmykam ale do endokrynolga a do gin w mikołajki
tak przytylam mniej wiecej 3kg i zle sie z tym czuje, ale pocieszylas mnie dziekuje poza tym ja nie wymitowalam a przy mdlosciach pomaga mi jak troche zjem, ale bede sie ograniczac zobacze we wtorek co lekarka powie na temat tego tycia. Aczkolwiek tarczyca tez moze wplywac na syzbsze tycie, zawsze jak mi spadala szybko tylam ze 2 kg ale potem waga spadala wazne, zeby male bylo zdrowe
a mamusia niech wyglada jak slonik- trudno

Witam i GRATULUJĘ!!

ja zaczynam dziewczynki jutro 10tydzien prawie tak jak Wy
Już bliżej niż dalej do końca pierwszergo trymestru
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 11:13   #881
Selay
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Schiedam (Zuid-Holland)
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

moje gratulacje wszystkim 10tka ohhhh jeszcze miesiac i ja tez

te badania prenatalne wykazuja cyfrowo np 1-1000, 1-200 itd mozliwosc urodzenia dziecka z kilkoma wadami jak zespol Downa itp. jesli ma sie wynik np 1-200 to zrobia ci dodatkowe badania za ktore sie nie bedzie placilo. te badania sa ponoc bardziej inwazyjne (tzn maga ci pobierac tkanke z okolic malenstwa itp) ja wiem ze jak lekarz napisze dobre skierowanie (+powod badania) to masz bezplatne a jak nie to kwestia od 500-700 zl za podstawowe badania prenatalne. jak masz wiecj niz 35 lat to bezplatnie.
Selay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-02, 11:21   #882
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Już jestem Komp póki co postawiony na nogi, ale zobaczymy jak długo, bo i tak szykuje się wymiana na coś nowszego...

My dziś też zaczęliśmy 10. tydzień
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 11:24   #883
muminek82
Wtajemniczenie
 
Avatar muminek82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 192
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

tak Asiu to jest badanie nieinwazyjne dokładny opis:
To jedno z najważniejszych badań przyszłej mamy. Jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne. Na czym polega i dlaczego jest tak istotne?

Przezierność fałdu karkowego (NT – Nuchal Translucency) to parametr oceniany w badaniu USG płodu, odzwierciedlający obrzęk tkanki podskórnej w okolicy karkowej. NT to nic innego jak odległość między tkanką podskórną a skórą na wysokości karku płodu.
Pomiar przezierności karkowej płodu to badanie rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, co oznacza, że każda kobieta w ciąży powinna mieć wykonane USG z uwzględnieniem NT. W Polsce badanie to jest refundowane kobietom po 35 roku życia i można je wykonać w placówkach, które mają podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. W gabinetach prywatnych koszt badania oscyluje w granicach 200 zł.


Zdrowie dziecka



Badania NT pozwala z dużą dokładnością określić ryzyko wystąpienia u dziecka nieprawidłowości chromosomowej, wad serca i innych chorób uwarunkowanych genetycznie (zespół Downa, Edwardsa, Patau).


Jak przebiega badanie?



Pomiar NT warto wykonać, zwłaszcza, że badanie jest całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne (dokonywane jest przez powłokę brzuszną). Ocenę przezierności karkowej powinno dokonywać się wtedy, gdy wartość pomiaru ciemieniowo - siedzeniowego płodu (CRL) oscyluje pomiędzy 45 a 84 mm, co odpowiada 11.3 a 13.6 tyg. ciąży. Badanie przeprowadzone później bądź wcześniej jest niewiarygodne. Powinno ono być przeprowadzone przez odpowiednio wyszkolonego lekarza, dysponującego wysokiej jakości sprzętem.
Wartość przezierności karkowej nie powinna przekraczać 2,5 mm. Wynik powyżej tej wartości traktowany jest jako nieprawidłowy. Nieprawidłowy wynik to jeszcze nie wyrok. Nie oznacza on choroby a jedynie podwyższone ryzyko choroby dziecka, które trzeba zweryfikować. W takiej sytuacji lekarz zleca dodatkowe badania takie jak na przykład amnipunkcja, echo serca.
muminek82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 11:26   #884
Ancik88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 83
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Witam odnośnie tych badań prenatalnych to ja chyba z nich zrezygnuję, mówiłam z koleżankami które urodziły i nie miały tych badać, choć lekarz im proponował żeby je wykonały, urodziły zdrowe i silne dzieci. Nie chcę narażać dziecka jeśli maja mi pobierać tkanki z okolic dzidziusia, no i muszę przyznać że te badania są dość drogie.
Ancik88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 11:28   #885
Malwina_a
Rozeznanie
 
Avatar Malwina_a
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 986
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez jagienka89 Pokaż wiadomość
Witaj i OGROMNE GRATULACJE)klas ki:
może chciałabyś nam opowiedzieć jak się czujesz?
Puki co czuję się dobrze, mdłości mnie trzymały od 11 do 24dc (tyle, że wtedy nie przypuszczałam, że jestem w ciąży i jak dla mnie to to było trochę za wcześnie, tłumaczę to długą podróżą, tyłem do kierunki jazdy przy 220km/h, a następnie zmianą wody), a potem zaczeło mnie ciągnąć podbrzusze, czasem jeszcze teraz zakłuje. Od kilku dni budzę się głodna w nocy. I to by było na tyle dziwnych objawów
Cytat:
Napisane przez makarona Pokaż wiadomość
Hej. Witam cię
Nosimy to samo imię, też jestem Malwina.
U nas też szybko pojawiła się dzidzia. Tż wiedział kiedy strzelać, bo kochaliśmy się tylko raz w tym cyklu. I od razu przyszedł dzieciaczek
Witam swoją imienniczkę Więc wychodzi, że mamy celnych TŻów


A ja wam zazdroszczę, że wiecie na czym stoicie i widziałyście swoje fasolki, muszę cierpliwie poczekać na swoją kolej
Malwina_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 11:28   #886
muminek82
Wtajemniczenie
 
Avatar muminek82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 192
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

na badanie prenatalne inwazyjne też bym się nie zgodziła
muminek82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 11:32   #887
Norniczka
Rozeznanie
 
Avatar Norniczka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 553
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Hej.
Dla mnie ostatnie dni są okropne, mdłości, mdłości i jeszcze raz mdłości . Teraz jeszcze leżę w łóżku mimo że już nie śpie od 2.5 h. Podjadam tylko bułkę i popijam imbirem. Mąż kupił mi wczoraj jakiś napój imbirowy i herbatkę z imbirem. Herbatę jeszcze nie próbowałam i wątpię czy zadziała bo ten napój nie działa na mnie wogóle. Do pracy idę dzisiaj na nockę, mam nadzieję że dam radę.
__________________
14 kwiecień 2011
AMELIA
Norniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 11:32   #888
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez Ancik88 Pokaż wiadomość
Witam odnośnie tych badań prenatalnych to ja chyba z nich zrezygnuję, mówiłam z koleżankami które urodziły i nie miały tych badać, choć lekarz im proponował żeby je wykonały, urodziły zdrowe i silne dzieci. Nie chcę narażać dziecka jeśli maja mi pobierać tkanki z okolic dzidziusia, no i muszę przyznać że te badania są dość drogie.
Ale podstawowe badanie prenatalne to po prostu mega dokładne badanie usg. Maluszkowi się zupełnie nic nie dzieje. Jest oglądany z zewnątrz. Dopiero jak w czasie tego usg wyjdzie coś nie tak, to lekarz kieruje na dalsze badania. Ja myślę, że to bardzo ważna rzecz, bo w razie jakiejś choroby dzicko można leczyć już w czasie ciąży.
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 11:33   #889
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez Ancik88 Pokaż wiadomość
Witam odnośnie tych badań prenatalnych to ja chyba z nich zrezygnuję, mówiłam z koleżankami które urodziły i nie miały tych badać, choć lekarz im proponował żeby je wykonały, urodziły zdrowe i silne dzieci. Nie chcę narażać dziecka jeśli maja mi pobierać tkanki z okolic dzidziusia, no i muszę przyznać że te badania są dość drogie.
Ale te wstępne badania prenatalne o których tu mowa to po prostu USG rozszerzone (to się powinno prawidłowo nazywać USG genetycznym, ale dużo osób nazywa to po prostu badaniami prenatalnymi), które fajnie opisała wyżej muminek. Dopiero jeśli podczas tego badania wychodzi coś nie tak lekarze czasem zalecają pobieranie tkanek. Bo normalnie, jak wszystko jest ok, to nie ma potrzeby robienia aż tak dokładnych badań.
Za to USG genetyczne faktycznie zaleca się robić wszystkim ciężarnym i ja na pewno tego przypilnuje. Chociażby po to, żeby jak najwcześniej wykryć ewentualne problemy z serduszkiem, bo obecnie w przypadku stwierdzenia wad serca operacje można przeprowadzić już w łonie matki. A u nas niestety jest obciążenie tą wadą od strony męża
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-02, 11:36   #890
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez muminek82 Pokaż wiadomość
na badanie prenatalne inwazyjne też bym się nie zgodziła
Miejmy nadzieję, że żadna z nas nie będzie musiała się na to decydować
Ale mam koleżanki, które robiły np amniopunkcję, bo usg genetyczne wyszło źle. I powiem Ci, że popieram je. Amniopunkcja zwiększa ryzyko poronienia tylko o 1%, ale jej wynik pozwala uspokoić kobietę na pozostałe 6 miesięcy ciąży. W przypadku moich koleżanek amniopunkcja wykazała, że dzieci są zdrowe, a one szczęśliwie zbliżają się do końca ciąży. I są spokojne o swoje dzieci.
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 11:39   #891
millaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 745
GG do millaa
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Witam wszystkie przyszłe mamy
jestem w 7tc to moja druga ciążą, mamy juz sliczną5letnia córeczkę
nie jestem juz najmłodszamam 33lata
stralismy sie 5cykli no i udało się, narazie czuję się nieciekawie bo głownie wisze na kibelku, młości nie mam tylko jak śpie a pozatym to cały czas z niecierpliwością czekam czy mi to kiedys minie
pozdrawiam wszystkich
millaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 11:44   #892
muminek82
Wtajemniczenie
 
Avatar muminek82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 192
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Miejmy nadzieję, że żadna z nas nie będzie musiała się na to decydować
Ale mam koleżanki, które robiły np amniopunkcję, bo usg genetyczne wyszło źle. I powiem Ci, że popieram je. Amniopunkcja zwiększa ryzyko poronienia tylko o 1%, ale jej wynik pozwala uspokoić kobietę na pozostałe 6 miesięcy ciąży. W przypadku moich koleżanek amniopunkcja wykazała, że dzieci są zdrowe, a one szczęśliwie zbliżają się do końca ciąży. I są spokojne o swoje dzieci.
Irmusia racja, jeżeli jest wskazanie to nie ma o czym mówić,zdrowie maleństwa i spokój mamy bezcenne!
Cytat:
Napisane przez millaa Pokaż wiadomość
Witam wszystkie przyszłe mamy
jestem w 7tc to moja druga ciążą, mamy juz sliczną5letnia córeczkę
nie jestem juz najmłodszamam 33lata
stralismy sie 5cykli no i udało się, narazie czuję się nieciekawie bo głownie wisze na kibelku, młości nie mam tylko jak śpie a pozatym to cały czas z niecierpliwością czekam czy mi to kiedys minie
pozdrawiam wszystkich
Witaj!gratulacje widzę małą ślicznotkę w avatarku!
muminek82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 11:44   #893
Ancik88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 83
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

dzięki dziewczyny za odp bo nie wiedziałam jak ta badania wyglądają...
ciekawe co powie gin na te badania i ile kosztują tak gdzie ona chce mnie wysłać bo nie ukrywam ze teraz liczymy każdy grosz jak to przy remoncie, chcemy wszystko skończyć przed porodem żeby Dzidzia miała czysto
Ancik88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 11:45   #894
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Już jestem Komp póki co postawiony na nogi, ale zobaczymy jak długo, bo i tak szykuje się wymiana na coś nowszego...

My dziś też zaczęliśmy 10. tydzień
Oo szybko się udało naprawić

Cytat:
Napisane przez muminek82 Pokaż wiadomość
tak Asiu to jest badanie nieinwazyjne dokładny opis:
To jedno z najważniejszych badań przyszłej mamy. Jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne. Na czym polega i dlaczego jest tak istotne?

Przezierność fałdu karkowego (NT – Nuchal Translucency) to parametr oceniany w badaniu USG płodu, odzwierciedlający obrzęk tkanki podskórnej w okolicy karkowej. NT to nic innego jak odległość między tkanką podskórną a skórą na wysokości karku płodu.
Pomiar przezierności karkowej płodu to badanie rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, co oznacza, że każda kobieta w ciąży powinna mieć wykonane USG z uwzględnieniem NT. W Polsce badanie to jest refundowane kobietom po 35 roku życia i można je wykonać w placówkach, które mają podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. W gabinetach prywatnych koszt badania oscyluje w granicach 200 zł.


Zdrowie dziecka



Badania NT pozwala z dużą dokładnością określić ryzyko wystąpienia u dziecka nieprawidłowości chromosomowej, wad serca i innych chorób uwarunkowanych genetycznie (zespół Downa, Edwardsa, Patau).


Jak przebiega badanie?



Pomiar NT warto wykonać, zwłaszcza, że badanie jest całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne (dokonywane jest przez powłokę brzuszną). Ocenę przezierności karkowej powinno dokonywać się wtedy, gdy wartość pomiaru ciemieniowo - siedzeniowego płodu (CRL) oscyluje pomiędzy 45 a 84 mm, co odpowiada 11.3 a 13.6 tyg. ciąży. Badanie przeprowadzone później bądź wcześniej jest niewiarygodne. Powinno ono być przeprowadzone przez odpowiednio wyszkolonego lekarza, dysponującego wysokiej jakości sprzętem.
Wartość przezierności karkowej nie powinna przekraczać 2,5 mm. Wynik powyżej tej wartości traktowany jest jako nieprawidłowy. Nieprawidłowy wynik to jeszcze nie wyrok. Nie oznacza on choroby a jedynie podwyższone ryzyko choroby dziecka, które trzeba zweryfikować. W takiej sytuacji lekarz zleca dodatkowe badania takie jak na przykład amnipunkcja, echo serca.
To na takim USG ,które lekarz wykonuje standardowo nie wyjdą wady?? Tylko trezba takie specjalne?? Ciekawa jestem jakie ja będę miała USG 21.12 czy dalej przez pochwe czy już przez brzuch

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Ale podstawowe badanie prenatalne to po prostu mega dokładne badanie usg. Maluszkowi się zupełnie nic nie dzieje. Jest oglądany z zewnątrz. Dopiero jak w czasie tego usg wyjdzie coś nie tak, to lekarz kieruje na dalsze badania. Ja myślę, że to bardzo ważna rzecz, bo w razie jakiejś choroby dzicko można leczyć już w czasie ciąży.
Właśnie dlatego się na nie zdecyduję

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Ale te wstępne badania prenatalne o których tu mowa to po prostu USG rozszerzone (to się powinno prawidłowo nazywać USG genetycznym, ale dużo osób nazywa to po prostu badaniami prenatalnymi), które fajnie opisała wyżej muminek. Dopiero jeśli podczas tego badania wychodzi coś nie tak lekarze czasem zalecają pobieranie tkanek. Bo normalnie, jak wszystko jest ok, to nie ma potrzeby robienia aż tak dokładnych badań.
Za to USG genetyczne faktycznie zaleca się robić wszystkim ciężarnym i ja na pewno tego przypilnuje. Chociażby po to, żeby jak najwcześniej wykryć ewentualne problemy z serduszkiem, bo obecnie w przypadku stwierdzenia wad serca operacje można przeprowadzić już w łonie matki. A u nas niestety jest obciążenie tą wadą od strony męża
To USG genetyczne to jeszcze coś innego niż badania prenatalne??
Jeju ile tych różnych nazw
Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Miejmy nadzieję, że żadna z nas nie będzie musiała się na to decydować
Ale mam koleżanki, które robiły np amniopunkcję, bo usg genetyczne wyszło źle. I powiem Ci, że popieram je. Amniopunkcja zwiększa ryzyko poronienia tylko o 1%, ale jej wynik pozwala uspokoić kobietę na pozostałe 6 miesięcy ciąży. W przypadku moich koleżanek amniopunkcja wykazała, że dzieci są zdrowe, a one szczęśliwie zbliżają się do końca ciąży. I są spokojne o swoje dzieci.
Oby Musimy być wszystkie dobrej myśli ,bo przecież nasze dzieciaczki będą najfajniesze z całego forum
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 11:51   #895
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez millaa Pokaż wiadomość
Witam wszystkie przyszłe mamy
jestem w 7tc to moja druga ciążą, mamy juz sliczną5letnia córeczkę
nie jestem juz najmłodszamam 33lata
stralismy sie 5cykli no i udało się, narazie czuję się nieciekawie bo głownie wisze na kibelku, młości nie mam tylko jak śpie a pozatym to cały czas z niecierpliwością czekam czy mi to kiedys minie
pozdrawiam wszystkich
witamy

Cytat:
Napisane przez asia665 Pokaż wiadomość

To na takim USG ,które lekarz wykonuje standardowo nie wyjdą wady?? Tylko trezba takie specjalne?? Ciekawa jestem jakie ja będę miała USG 21.12 czy dalej przez pochwe czy już przez brzuch


To USG genetyczne to jeszcze coś innego niż badania prenatalne??
Jeju ile tych różnych nazw
Ad.1 Jeśli gin ma dobry sprzęt, to wykona je normalnie podczas USG (moja znajoma nawet nie wiedziała, że gin jej to zrobił, dopiero potem przerażona dopytywała i się okazało, że robił takie USG i wszystko było ok)

Ad.2 Badania prenatalne to nazwa ogólna, która obejmuje szereg różnych badań (dzielą się one na inwazyjne i nieinwazyjne), a USG genetyczne należy do tej grupy (jest to badanie nieinwazyjne). I ja to tak wolę nazywać, bo przynajmniej wiadomo dokładnie o jakie badanie chodzi.

A tak w ogóle, to nawet zwykłe USG zalicza się do badań prenatalnych

Tutaj jest fajna stronka na której sobie można poczytać o badaniach prenatalnych http://www.badaniaprenatalne.pl/czym_badania_prenatalne
__________________




Edytowane przez agunia82
Czas edycji: 2011-12-02 o 11:54
agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 12:13   #896
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

asia665 wszystkie nasze dzieciaczki są i będą zdrowe I tak musimy myśleć

agunia dzięki za link Bardzo fajnie to jest opisane
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 12:16   #897
Norniczka
Rozeznanie
 
Avatar Norniczka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 553
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Boże dziewczyny, jak ja nienawidzę wymiotować . Mam na 5 do pracy, mam nadzieje że mi przejdzie....
__________________
14 kwiecień 2011
AMELIA
Norniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 12:28   #898
luby957
Raczkowanie
 
Avatar luby957
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 302
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez ivoncia16 Pokaż wiadomość
mi sie tez fajny lekarz trafil
ale kolejki do niego sa 2 matry heheh
a ja mam dosyc swoich humorkow
wczoraj sie rozwylam tak bez powodu
w sumie moze powod jest taki ze nie radze sobie z ta cala sytuacja
ciagle mysle czemu ta dzidzia jeszcze pare lat nie poczekala , ze jestem taka mloda i juz dziecko ehhhh doluje mnie to ;/
mam nadzieje ze szybko minie bo nie chce sie tak czuc
Ivoncia w pierwszej ciązy czułam sie podobnie ale póżniej jak już byłam coraz bliżej porodu to się cieszyłam, a teraz jak już jest ze mną moja kochana kruszynak to nie zamieniłabym jej na nic innego na świecie, co prawda jak czasmi pójde na uczelnie i tak popatrze na tych wszytkich ludzi którzy nei mają żadnych obowiązków, mogą balować, chodzić gdzie im sie tylko chce to czasmi sobie myśle że i ja bym z chęcią choć na chwile wróciła do takich chwila, ale jak wróce do domu i usłyse to przepiekne słowo "mama" wypowiedziane przez mojego Aniołka wszytkie te myśli o swobodzie i braku obowiązków znikają

ja dzis znowu wylądowałam w kiblu i a moja Amcia stała za mna i głaskała mie po plecach ąz mi troche głupio było że córcia widzi mame w takim stanie

ja jestemw połowie 9 tyg a 5.12 zaczyna mi się już 10 tydz. Jutro musze iść na uczelnei chociaz tak mi sięnie chce bo boje sie że źle sie będę czuła i w ogóle jak ja wysiedze na tych wykładsch na dodatek jeszcze na niedziele musze pracar zaliczeniowa napisać dosłownie masakra

a co do kg to ja juz też przytyłam 1,5 kg i się zastanawiam co będzie później


http://www.mamazone.pl/tv/film,24679...d-porodem.aspx a to fajana stronka z fajnym instruktarzem, niby do porodu mamy jeszcze troche ale zawsze lepiej się już od samego poczatku przygotowywać
__________________

Edytowane przez luby957
Czas edycji: 2011-12-02 o 12:29
luby957 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 12:36   #899
Selay
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Schiedam (Zuid-Holland)
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

mnie za to glowa znowu boli....narazie to jedyne na co moge sie skarzyc

tak se pomyslalam, ciekawe czy kiedys nasze malenstwa tez sie spotkaja na forum jak my
Selay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 12:39   #900
Norniczka
Rozeznanie
 
Avatar Norniczka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 553
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Dziewczyny tak piszecie o tych badaniach prenatalnych i przezierności fałdu karkowego i muminek wkleiła część artykułu i w nim pisze że Nt trzeba zbadać między 11.3 a 13.6. To znaczy że skoro mi pierwszy skan wyznaczyli na 15t1d to już będzie za późno żeby to dobrze zbadać?? No kurcze jestem zła na tą irlandzką służbę zdrowia
A nicki86 się coś nie odzywa, Kochana mam nadzieję że wszystko ok u Ciebie. Odezwij się
__________________
14 kwiecień 2011
AMELIA
Norniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:59.