Aparaty ortodontyczne cz. XI - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-02, 17:29   #4261
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, co do strippingu, jego wykonuje się przed założeniem aparatu?
Można go wykonać w każdym momencie leczenia. Ja prawdopodobnie będę miała na koniec leczenia góry - gdy zęby będą już ustawione pod odpowiednimi kontami. Dół w trakcie leczenia.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 17:37   #4262
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Można go wykonać w każdym momencie leczenia. Ja prawdopodobnie będę miała na koniec leczenia góry - gdy zęby będą już ustawione pod odpowiednimi kontami. Dół w trakcie leczenia.
Dziękuję za odp.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 17:53   #4263
Modomanka
Zadomowienie
 
Avatar Modomanka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 332
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość

Taa, a mnie koleżanka nastraszyła, że niby to "bardzo boli i czuje się, jakby ci zęby wyrywali"
No to nie wiem, może zależy od tego jak mocno się trzymają, ale wątpie, dla mnie to było szybkie i bezbolesne
__________________
- była aparatka:
góra 26.08.10r. - 06.12.11r
Modomanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 22:15   #4264
Pereleczka__20
Przyczajenie
 
Avatar Pereleczka__20
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 13
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

wesola84 tak mam ten sam aparat

gwiazdka93 też o tym myślałam i to chyba będzie najlepsze wyjście dzięki
__________________
Aparatka
GÓRA: 01.12.2011
DÓŁ: 12.01.2012 (czeka na wizytę)
Pereleczka__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 22:24   #4265
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Pereleczka__20 Pokaż wiadomość
gwiazdka93 też o tym myślałam i to chyba będzie najlepsze wyjście dzięki
Mnie z tymi jogurtami przy aparacie jest tak wygodnie, że obecnie 2 z 4 posiłków, które jem w ciągu dnia stanowią jogurty
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 22:24   #4266
michaalinaa
Raczkowanie
 
Avatar michaalinaa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 291
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

dziewczyny, miała któraś może usuwane zęby i zaszywane zębodoły? w czwartek zdejmowanie szwów i trochę się obawiam...
__________________
Nie sposób uciec, gdy w dupie sztuciec.

michaalinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 22:34   #4267
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez michaalinaa Pokaż wiadomość
dziewczyny, miała któraś może usuwane zęby i zaszywane zębodoły? w czwartek zdejmowanie szwów i trochę się obawiam...
Ja miałam ósemki usuwane i szwy zakładane. Nie ma się czego obawiać, trwa to zaledwie parę sekund Tylko przy jednym u mnie było dłużej, bo szwy wyjątkowo ściągała dentystka a nie chirurg i narzekała, że chirurg za małe supełki zawiązał i nie może ich rozplątać Ale też poszło szybko i bezboleśnie
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-02, 22:36   #4268
michaalinaa
Raczkowanie
 
Avatar michaalinaa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 291
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Ja miałam ósemki usuwane i szwy zakładane. Nie ma się czego obawiać, trwa to zaledwie parę sekund Tylko przy jednym u mnie było dłużej, bo szwy wyjątkowo ściągała dentystka a nie chirurg i narzekała, że chirurg za małe supełki zawiązał i nie może ich rozplątać Ale też poszło szybko i bezboleśnie
no to mnie uspokoiłaś
__________________
Nie sposób uciec, gdy w dupie sztuciec.

michaalinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 22:55   #4269
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Można go wykonać w każdym momencie leczenia. Ja prawdopodobnie będę miała na koniec leczenia góry - gdy zęby będą już ustawione pod odpowiednimi kontami. Dół w trakcie leczenia.

Ja będę miała przy zdejmowaniu prawdopodobnie.

Cytat:
Napisane przez michaalinaa Pokaż wiadomość
dziewczyny, miała któraś może usuwane zęby i zaszywane zębodoły? w czwartek zdejmowanie szwów i trochę się obawiam...
Dla mnie to w ogóle nie było odczuwalne, chwila i po kłopocie, przy rwaniu to nic
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 06:31   #4270
Annowa
Przyczajenie
 
Avatar Annowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 26
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Mam nadzieje, że mogę dołączyć do wątku.. od wczoraj mam część górnego aparatu, za miesiąc czeka mnie cały dół.. A za kilka miesięcy cala góra..

Tyle, że już dziś odpadł mi jeden zamek, jestem mega zła Nie wiecie czy często się tak zdarza? Muszę dziś zadzwonić do ortodonty.
Annowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 09:03   #4271
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Annowa Pokaż wiadomość
Mam nadzieje, że mogę dołączyć do wątku.. od wczoraj mam część górnego aparatu, za miesiąc czeka mnie cały dół.. A za kilka miesięcy cala góra..

Tyle, że już dziś odpadł mi jeden zamek, jestem mega zła Nie wiecie czy często się tak zdarza? Muszę dziś zadzwonić do ortodonty.
Witaj
Mnie się jeszcze odpadnięcie zamka nie zdarzyło, a od pół roku się leczę.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-03, 10:31   #4272
hebicha007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 48
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Dziś miałam mieć zakładany aparat, bo koncze dziś 15 lat. ;DDDD
Ale nie wypaliło , bo sobota. ;//
hebicha007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 11:55   #4273
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Annowa Pokaż wiadomość
Mam nadzieje, że mogę dołączyć do wątku.. od wczoraj mam część górnego aparatu, za miesiąc czeka mnie cały dół.. A za kilka miesięcy cala góra..

Tyle, że już dziś odpadł mi jeden zamek, jestem mega zła Nie wiecie czy często się tak zdarza? Muszę dziś zadzwonić do ortodonty.
Ja się leczę przeszło rok i też mi się jeszcze nie zdarzyło.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 12:22   #4274
blanca7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 427
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Annowa Pokaż wiadomość
Mam nadzieje, że mogę dołączyć do wątku.. od wczoraj mam część górnego aparatu, za miesiąc czeka mnie cały dół.. A za kilka miesięcy cala góra..

Tyle, że już dziś odpadł mi jeden zamek, jestem mega zła Nie wiecie czy często się tak zdarza? Muszę dziś zadzwonić do ortodonty.
Mnie odpadł zamek po tygodniu. Dentysta powiedział, żeby uważać przy jedzeniu, na co mu odpowiedziałam, że ja cały tydzień jadłam tylko papki. To stwierdził, że może od mycia szczoteczką zamek odpadł- ale ja nawet w połowie tak mocno zębów nie szoruję jak przed założeniem aparatu Może po prostu był gorzej przylepiony, bo reszta na razie trzyma się dobrze.

Nic się nie martw, zadzwoń do ortodonty umów się na przylepienie- to trwa tylko chwilkę.
blanca7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 17:39   #4275
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Dziewczyny powiedzcie czy to jest normalne bo sama już nie wiem - od 2,5 tygodnia noszę górny łuk i płytkę podnosząca zgryz. Płytka (umieszczona za górnymi przednimi zębami) bardzo naciskała mi na górną dwójkę. Na początku trochę mnie ta dwójka bolała przez ten nacisk, teraz przeszło ale zauważyłam że ząb zaczął się minimalnie ruszać jakby w górę i w dół przy zaciskaniu zębów. Tak jakby lekko wysuwał się z dziąsła. Czy to jest normalne? Dodam, że akurat ten ząb był prosty i dobrze ułożony i nie wymagał wyprostowania.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 17:46   #4276
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie czy to jest normalne bo sama już nie wiem - od 2,5 tygodnia noszę górny łuk i płytkę podnosząca zgryz. Płytka (umieszczona za górnymi przednimi zębami) bardzo naciskała mi na górną dwójkę. Na początku trochę mnie ta dwójka bolała przez ten nacisk, teraz przeszło ale zauważyłam że ząb zaczął się minimalnie ruszać jakby w górę i w dół przy zaciskaniu zębów. Tak jakby lekko wysuwał się z dziąsła. Czy to jest normalne? Dodam, że akurat ten ząb był prosty i dobrze ułożony i nie wymagał wyprostowania.
Trudno mi ocenić czy akurat u Ciebie wszystko jest ok - ale wydaje mi się, że tak. To minimalne ruszanie jak to określasz, może być jedynie efektem działającego nacisku na ten ząb - jest wrażliwy i stąd jak go dotykasz wydaje Ci się, że się rusza, choć tak nie musi być. Ale to trudno stwierdzić po opisie jedynie. Jeśli masz wątpliwości zawsze lepiej iść do orto.

Dodam, że ja też mam taką płytkę, ale tylko na noc. I u mnie też są efekty negatywne jej noszenia - tzn w miejscach jej zaczepu zrobiły się pomiędzy górnymi zębami szpary. Natomiast widzę, pozytywne efekty na dole dzięki niej. Szpary po zaprzestaniu jej noszenia, zostaną zlikwidowane - tak to już z leczeniem ortodontycznym jest, że coś się psuje chwilowo, aby coś innego w tym czasie wyprostować. Stąd tak ważne jest aby leczyć jednak górę i dół.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 17:51   #4277
michaalinaa
Raczkowanie
 
Avatar michaalinaa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 291
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

co za porażka rozplątał mi się supełek i jeden szew się rozszedł. teraz lata mi luzem w buzi i podrażnia mi afty
__________________
Nie sposób uciec, gdy w dupie sztuciec.

michaalinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 17:56   #4278
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez michaalinaa Pokaż wiadomość
co za porażka rozplątał mi się supełek i jeden szew się rozszedł. teraz lata mi luzem w buzi i podrażnia mi afty
Ojej, to współczuje. Staraj się tam nie gmerać językiem i płukaj jamę ustną dwa razy dziennie letnia przegotowaną wodą z dodatkiem łyżeczki wody utlenionej. Wzmaga gojenie i pomaga na afty
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 18:00   #4279
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Trudno mi ocenić czy akurat u Ciebie wszystko jest ok - ale wydaje mi się, że tak. To minimalne ruszanie jak to określasz, może być jedynie efektem działającego nacisku na ten ząb - jest wrażliwy i stąd jak go dotykasz wydaje Ci się, że się rusza, choć tak nie musi być. Ale to trudno stwierdzić po opisie jedynie. Jeśli masz wątpliwości zawsze lepiej iść do orto.

Dodam, że ja też mam taką płytkę, ale tylko na noc. I u mnie też są efekty negatywne jej noszenia - tzn w miejscach jej zaczepu zrobiły się pomiędzy górnymi zębami szpary. Natomiast widzę, pozytywne efekty na dole dzięki niej. Szpary po zaprzestaniu jej noszenia, zostaną zlikwidowane - tak to już z leczeniem ortodontycznym jest, że coś się psuje chwilowo, aby coś innego w tym czasie wyprostować. Stąd tak ważne jest aby leczyć jednak górę i dół.
Dwójka rusza mi się na pewno bo dokładnie się jej przyglądałam i to ruszanie się widać, choć jest to przemieszczanie o pół milimetra albo może nawet mniej. Ale widać, że rusza się na pewno. Mam nadzieję, że ząb mi przez to nie wypadnie Ja na razie nie widzę u siebie pozytywnych efektów noszenia płytki, ale pewnie dlatego, że jeszcze za krótko ją noszę. Nie wiem, też za bardzo na jakiej zasadzie ta płytka działa. Wiem tylko, że ma za zadanie podnieść głęboki zgryz ale nie mam pojęcia w jaki sposób. Po jakim czasie od założenia zauważyłaś pozytywne efekty noszenia tej płytki?
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-03, 18:14   #4280
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
Dwójka rusza mi się na pewno bo dokładnie się jej przyglądałam i to ruszanie się widać, choć jest to przemieszczanie o pół milimetra albo może nawet mniej. Ale widać, że rusza się na pewno. Mam nadzieję, że ząb mi przez to nie wypadnie Ja na razie nie widzę u siebie pozytywnych efektów noszenia płytki, ale pewnie dlatego, że jeszcze za krótko ją noszę. Nie wiem, też za bardzo na jakiej zasadzie ta płytka działa. Wiem tylko, że ma za zadanie podnieść głęboki zgryz ale nie mam pojęcia w jaki sposób. Po jakim czasie od założenia zauważyłaś pozytywne efekty noszenia tej płytki?
Ja dokładnie też nie wiem jak to do końca działa, wiem na jakiej zasadzie u mnie - bo u mnie opcja płytki pojawiła się już po założeniu obu łuków i ustaleniu planu leczenia. Okazało się bowiem, że za mocno zaciskam zęby podczas snu, co dodatkowo zęby krzywi, bo nacisk jest nie tam gdzie powinien. Więc płytkę zaczęłam nosić już gdy zęby na dole były już rozhuśtane i o efekty zapewne wtedy szybciej. Efekty po miesiącu były już widoczne - ale nie gołym okiem, przednie zęby na dole zaczęły się ustawiać. Ja robię sobie zdjęcia i na nich dopiero widzę jak się zęby przesuwają Obecnie do płytki mam tez wyciągi, które mają tyle zęby dolne wyciągnąć do góry aby ciężar był na nich rozłożony przy zagryzaniu.

Co do Twojego zęba to na pewno nie sprawdzaj czy się huśta co raz to mocniej, bo na pewno go wtedy bardziej rozhuśtasz. Zastanów się nad kontrolą wcześniejsza u orto.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 18:40   #4281
michaalinaa
Raczkowanie
 
Avatar michaalinaa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 291
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Ojej, to współczuje. Staraj się tam nie gmerać językiem i płukaj jamę ustną dwa razy dziennie letnia przegotowaną wodą z dodatkiem łyżeczki wody utlenionej. Wzmaga gojenie i pomaga na afty
płuczę wodą z sodą oczyszczoną tak mi poleciła moja dentystka
__________________
Nie sposób uciec, gdy w dupie sztuciec.

michaalinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 18:41   #4282
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez michaalinaa Pokaż wiadomość
płuczę wodą z sodą oczyszczoną tak mi poleciła moja dentystka
O tym sposobie nie słyszałam Ale jak pomaga to super
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 20:24   #4283
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Ja dokładnie też nie wiem jak to do końca działa, wiem na jakiej zasadzie u mnie - bo u mnie opcja płytki pojawiła się już po założeniu obu łuków i ustaleniu planu leczenia. Okazało się bowiem, że za mocno zaciskam zęby podczas snu, co dodatkowo zęby krzywi, bo nacisk jest nie tam gdzie powinien. Więc płytkę zaczęłam nosić już gdy zęby na dole były już rozhuśtane i o efekty zapewne wtedy szybciej. Efekty po miesiącu były już widoczne - ale nie gołym okiem, przednie zęby na dole zaczęły się ustawiać. Ja robię sobie zdjęcia i na nich dopiero widzę jak się zęby przesuwają Obecnie do płytki mam tez wyciągi, które mają tyle zęby dolne wyciągnąć do góry aby ciężar był na nich rozłożony przy zagryzaniu.
U mnie na początku też nie było w planie leczenia żadnej płytki. Dopiero jak orto zakładała mi górny łuk to stwierdziła, że płytka jednak będzie konieczna. Mam zgryz głęboki i dolne przednie zęby bardzo mi się pościerały. Też mam problem ze zbyt mocnym zagryzaniem zębów podczas snu. A odkąd mam tą płytkę to rano zęby aż bolą mnie od tego zaciskania. Mnie te wyciągi pewnie też czekają
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 20:39   #4284
JaAnia:)
Raczkowanie
 
Avatar JaAnia:)
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 151
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

O jakiej płytce mówicie, bo ja też mocno zaciskam zęby i podobno zgrzytam w nocy, moja Orto powiedziała mi, że mam pościerane jedynki ale o żadnej płytce nie mówiła, tylko że ja jeszcze nie mam aparatu, na górę będę miała zakładany 12.12,
__________________
Za każdym sukcesem mężczyzny stoi mądra kobieta
--------
Aparatka
góra - 12.12.2011 r.
złoty, różowy, niebieski,
JaAnia:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 20:48   #4285
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez JaAnia:) Pokaż wiadomość
O jakiej płytce mówicie, bo ja też mocno zaciskam zęby i podobno zgrzytam w nocy, moja Orto powiedziała mi, że mam pościerane jedynki ale o żadnej płytce nie mówiła, tylko że ja jeszcze nie mam aparatu, na górę będę miała zakładany 12.12,
W tym temacie masz przykład:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=567922
Tylko, że moja nie jest na stałe, a zakładana i nie wchodzi tak mocno na zęby i przylega to podniebienia. Ale jest na tyle wypukła, że jak zagryzam w niej, to zęby się ze sobą nie stykają - za to dolne przednie, pod wpływem nacisku na płytkę się wyrównują, a tyle są wyciągane przez wyciągi do góry.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 21:00   #4286
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
W tym temacie masz przykład:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=567922
Tylko, że moja nie jest na stałe, a zakładana i nie wchodzi tak mocno na zęby i przylega to podniebienia. Ale jest na tyle wypukła, że jak zagryzam w niej, to zęby się ze sobą nie stykają - za to dolne przednie, pod wpływem nacisku na płytkę się wyrównują, a tyle są wyciągane przez wyciągi do góry.
Moja płytka wygląda właśnie tak - różni się tylko mocowaniem. Moja jest mocowana drucikami do pierścieni na 6-kach. Jedzenie z nią to średnia przyjemność, do tego po 2 i pół tyg. od założenia nadal seplenię, choć jest trochę lepiej niż w pierwszych dniach po jej założeniu.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 21:12   #4287
zielona_zabcia
Rozeznanie
 
Avatar zielona_zabcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 778
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

cześć
Mam pytanie do "aparatek"
Jak długo nosicie już/nosiłyście aparat?
Ja górę mam już 2lata i 4miesiące, a ortodonta nic nie mówi o zdejmowaniu.
Dół mam krócej, 1rok i 2miesiące.
pozdrawiam
__________________
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. "
św. Augustyn


zaręczona 30.03.2012
mama maleńkiego Miłoszka 17.07.2012
niedługo żona
niedługo matura
wygrałam swoje życie !
zielona_zabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 21:21   #4288
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Mam mały problem. Od kilku dni dość intensywnie przy szczotkowaniu krwawią mi dolne dziąsła. Nie szczotkuję jakoś mocno, a dziąsła wciąż są obolałe. Na bokach języka zrobiły mi się intensywnie czerwone grudki, które strasznie pieką. Wydaje mi się, że to może od zamków wewnętrznych, ale noszę już aparat 5 tyg. i wcześniej nawet na początku nie miałam takiego problemu. Próbuję przyklejać wosk, ale ciągle się odlepia. Język smaruję żelem Sachol, ale nie wiele pomaga. Może któraś z Was miała jakieś owrzodzenia języka i sobie z nimi poradziła?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 07:55   #4289
Annowa
Przyczajenie
 
Avatar Annowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 26
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

No, zamek przyklejony, z powrotem, na razie się trzyma. Ortodonta powiedział że mam strasznie małą buzię (mam 20 lat- co mają młodsi powiedzieć? i ciężko się tam kleiło. No ale .. przy okazji zmniejszył mi zamek który lekko mnie uwierał i dał wosk, bo miałam lekko obdarte od aparatu Także po problemie, póki co
Annowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 12:33   #4290
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez michaalinaa Pokaż wiadomość
płuczę wodą z sodą oczyszczoną tak mi poleciła moja dentystka
Lepiej sody nie nadużywać, bo niszczy szkliwo
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.