IV Faza diety dukana - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-13, 18:22   #3451
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: IV Faza diety dukana

U mnie jakiś dziwny stan. To wpadam w zamęt porządków, to za chwile opadam z euforii i kładę się do drzemki. Rezultat taki, że mało się ruszam, chodzę ospała, potem długo w nocy zasnąć nie mogę i najchętniej bym z drinkiem na nocnym seansie filmowym wylądowała. Zbieram się do robienia chatki, ale póki co, dopiero w głowie mam mniej więcej projekt. Teraz tylko go wizualizować. Ale nie dzisiaj....
Waga powyżej 58kg a to przez drzemki bezpośrednio po obiedzie. Jutro robię sobie proto, pojutrze poprawiam. To tak, dla oczyszczenia organizmu.
A co u Was Dziewczyny?
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-13, 20:44   #3452
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: IV Faza diety dukana

A no u mnie tak - zawalona jestem nauką, ale już na finiszu. Powoli się pakuję i sprzątam, kupuję prezenty. Chodzę na siłownię, jem banany () i nie mogę się doczekać świąt. Pojutrze wracam do domu i zaczynam wielkie świątecznie pieczenie, a teraz leżę rozwalona na stole i czytam notatki z genetyki z colą light po jednej stronie i gorącą czekoladą z drugiej. Za oknem huragan i ulewa, więc całkiem miło mi się uczy
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-13, 21:30   #3453
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: IV Faza diety dukana

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
A no u mnie tak - zawalona jestem nauką, ale już na finiszu. Powoli się pakuję i sprzątam, kupuję prezenty. Chodzę na siłownię, jem banany () i nie mogę się doczekać świąt. Pojutrze wracam do domu i zaczynam wielkie świątecznie pieczenie, a teraz leżę rozwalona na stole i czytam notatki z genetyki z colą light po jednej stronie i gorącą czekoladą z drugiej. Za oknem huragan i ulewa, więc całkiem miło mi się uczy
Pozytywna, aaale od Ciebie optymizmem leeeci....przypominają mi się moje czasy przez sesją...z gorącym kubkiem.... pieczarkowym... Dawno to było, ale wspomnienia wciąż żywe...zupełnie jak Lenin ;-)
Zajrzałam na Twojego bloga i śliczne te czekoladki... bo że smaczne, to wiem na bank!
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-13, 23:21   #3454
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: IV Faza diety dukana

Lyra, a co mam się smucić - to znaczy mam się co smucić bo z genetyki wiem, tyle, co NIC. ale kończę ją w tym semestrze i nigdy więcej GENETYKI. Po za tym, chociaż pogoda do d.. i świąt białych nie widać to już trochę je czuję, to się cieszę! Czekoladki - nie wiem jakim sposobem - wyszły meega słodkie, zjadłam 2 i się zasłodziłam a jak wiadomo, dla mnie nie ma ograniczeń w czekoladzie.
Dobra, spadam się uczyć dalej i odwiedzę Was jutro pewnie .
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 07:09   #3455
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: IV Faza diety dukana

Witam,ja do weekendu w rozjazdach rodzinnych....
Porobię pierniki dla rodzinki i najważniejsza naprawa auta,bo mi sen spędza z powiek.No i dekoracjami świątecznymi pomału domki ozdabiam,zatem do miłego.
Pozytywna czekoladki bomba....
Lyra Twoje pierniki też...
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 12:02   #3456
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: IV Faza diety dukana

Dzień dobry
U mnie proto, jak nie zapomnę sobie ;-)
Ciężka się czuję a święta zbliżają się wielkimi krokami a potem to już masakra będzie, bo nie zamierzam sobie odmawiać. Próbuję poodmawiać sobie teraz, ale różnie z tym bywa.
Ciasta w lodówce na pierniki wciąż dużo, więc każdego dnia pachnie u mnie piernikami. Przyjemnie...
Miłego dnia, będę zaglądać.
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 17:13   #3457
ROZALKA4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 885
Dot.: IV Faza diety dukana

a ja właśnie zabrałam się za pierniki z waszego przepisu (na domek) . ciasto wyszło takie dość mocno lepiące teraz włożyłam do woreczków i lodówki :

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

hmm basiu cos mało mi wyszło tyh pierników foremki podobne jak twoje z wykluczeniem domku

robiłam z 1,5 porcji wyszło mi okolo 67 bede musiala powtorzyc pieczenie
ROZALKA4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-14, 18:41   #3458
malutka20068
Zadomowienie
 
Avatar malutka20068
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 118
Dot.: IV Faza diety dukana

Hej dziewczyny, poczytuję Was regularnie i pokażę Wam co wynikło z tego zdjęcia niestety słabej jakości gdyż dysponuję tylko telefonem i słabym światłem ale pochwalę się cóż poczyniłam wiem, że idealne nie są ale to moje pierwsze i kolejne na pewno będą lepsze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0275.jpg (98,4 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0276.jpg (106,4 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0279.jpg (109,6 KB, 15 załadowań)
__________________
20/40
waga: 51->53,5->54,5->55,5
malutka20068 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 19:07   #3459
ROZALKA4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 885
Dot.: IV Faza diety dukana

malutka pięknie jak na pierwsze dzieło gratulacje !!!!!!!!!!


ja piekę pierniki dziewczyny jednak duzo wyjdzie tych pierniczków.
wiecie co odwaliłam
zrobiłam z jednej kulki a o dwóch pozostałych zapomniałam ze są w lodówce hahaha.
juz wszystko pomyłam blat wyszorowałam sięgam po serek wiejski do lodówki i oczom niewierze hahaha
jednak zmęczenie chyba po pracy działa
ROZALKA4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 19:51   #3460
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: IV Faza diety dukana

Cytat:
Napisane przez malutka20068 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, poczytuję Was regularnie i pokażę Wam co wynikło z tego zdjęcia niestety słabej jakości gdyż dysponuję tylko telefonem i słabym światłem ale pochwalę się cóż poczyniłam wiem, że idealne nie są ale to moje pierwsze i kolejne na pewno będą lepsze
No slicznie! Choineczki sa super!
A mnie dzisiaj tak leb napie....,ze nic nie zrobilam. Strasznie sie czuje
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 09:11   #3461
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: IV Faza diety dukana

Powitanko.
Ból głowy odpuścił. Mam nadzieję, że już ok.
Waga 58,3kg ... no co zrobić, taka już moja uroda, że co spadnie do 57, to potem szybko nadrabiam pozwalając sobie na jakieś smaczności.
Dzisiaj proto czwartek, to może jeszcze wynik poprawię. Wczorajsze proto mi się nie udało, bo wieczorem zabrałam się za ostatnią porcję pierniczków i oczywiście 3 malutkie powędrowały do ust zanim pomyślałam
Ciasto dojrzewające z lodówki wyszło. Pierniczków wyszły mi z niego straszne ilości i wcale nie są to małe pierniczki. Nie liczyłam, ale setka lekko będzie chyba. Wczoraj popiekłam takie grubsze i max 9 minut trzymałam i wyszły idealne już całkowicie. Tylko się nimi zajadać. Ozdabianiem zajmę się tuż przed świętami, ale wiele z nich paskudzić lukrem nie będę, bo ja wolę je jeść niż na nie patrzeć a takie polukrowane za słodkie

Dziewczyny, powiedzcie, macie takie swoje sztandarowe menu na święta? Chodzi mi o dania absolutnie dla Was wyjątkowe, przepyszne, bez których nie wyobrażacie sobie Wigilii i całych świąt? Takie w 100% sprawdzone.
Podzielcie się przepisami
Miłego dnia

Edytowane przez LyraBea
Czas edycji: 2011-12-15 o 09:12
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 11:10   #3462
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: IV Faza diety dukana

Matko Boska, ja tu od 6 siedzę nad książkami, o 2 mam egzamin więc w przerwie upiekłam sobie bułki na śniadanie.
Basia, cieszę się, że Ci się czekoladki podobają !

Lyra, u mnie jest zawsze i to samo. Moja rodzina mało je ( serio ) więc też niedużo gotujemy, w zasadzie wszyscy najbardziej lubimy słodycze i u nas zawsze tak :

barszcz z uszkami
pierogi z kapustą i grzybami
bigos
piersi z kaczki pieczone
pasztet z indyka z grillowanymi warzywami
sałatka jarzynowa
śledzie w jogurcie
serniki
strucle z makiem i serem
ciasteczka kruche
piernik
i jakieś tam ciasta, które mi się nawiną i chcę zrobić - a to zależy wszystko od roku u jakie kto ma życzenia
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 11:45   #3463
malutka20068
Zadomowienie
 
Avatar malutka20068
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 118
Dot.: IV Faza diety dukana

U mnie nie ma świąt bez klusek z makiem i bakaliami
__________________
20/40
waga: 51->53,5->54,5->55,5
malutka20068 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-15, 19:08   #3464
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: IV Faza diety dukana

Cytat:
Napisane przez malutka20068 Pokaż wiadomość
U mnie nie ma świąt bez klusek z makiem i bakaliami
No właśnie na to miałam zawsze długie zęby. Szkoda mi było kalorii na tak pospolite danie. Z drugiej strony jadłam raz, odwalone na kopyto, to może dlatego nie znam co dobre. Jakoś szczególnie przygotowujecie masę makową czy to taka jak na strucle?
No u mnie będą te makowiki, jak co roku czyli bułeczki pełne nadzienia makowego, smażone na głębokim tłuszczu. Miałam robić, ale moja mama ubłagała mnie żebym sobie darowała, że ona chce a ja mam jej konkurencji nie robić, bo pewnie moje lepsze wyjdą
Drugim daniem, które króluje dopiero od 2 lat jest ......karp z piwie i rodzynkach. I powiem Wam, że to danie samą mnie zaskoczyło totalnie, bo ja do tej pory nienawidziłam karpia! W wigilię męczyłam się by wywinąć się z próbowania karpia, bo mi zajeżdżał mułem a na dodatek w galarecie...fuuuj!
Aż tu gadam z kumpelą przez telefon a ona mi opowiada, że na święta niczego nie przygotowuje oprócz 6 dużych karpi. Za głowę się złapałam, a ona, że to takie dobre, że u niej i tak tylko to chcą jeść. No to na próbę, poinstruowana krok po kroku, zrobiłam jednego karpia..... Pyszny! W poprzednim roku już 3 sztuki wylądowały na półmisku i zniknęły najszybciej.
W tym roku nie mogę się już tego karpia doczekać....W necie można przepisy różne znaleźć, ten od koleżanki różni się tym, że karpia na koniec pod sosem z cebulki duszonej na piwie i rodzynkami jeszcze się zapieka w piekarniku....

Edytowane przez LyraBea
Czas edycji: 2011-12-15 o 19:09
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 08:31   #3465
malutka20068
Zadomowienie
 
Avatar malutka20068
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 118
Dot.: IV Faza diety dukana

Cytat:
Napisane przez LyraBea Pokaż wiadomość
No właśnie na to miałam zawsze długie zęby. Szkoda mi było kalorii na tak pospolite danie.
Lyra proszę Cię.... Tylko mi nie mów, że w wieczór wigilijny np. nie zjesz łyżki klusek z makiem ze względu na kcal?
__________________
20/40
waga: 51->53,5->54,5->55,5
malutka20068 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 09:34   #3466
dominic_sz
Raczkowanie
 
Avatar dominic_sz
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: okolice Warszawy :)
Wiadomości: 331
GG do dominic_sz
Dot.: IV Faza diety dukana

Hej Dziewczynki!!!

Wpadam tylko na chwilę, by zameldować, że po wczorajszym proto SPADEK!!!!
Waga wróciła do 54,2kg!

LyraBea - ogłaszam Cię, Słońce, moją prywatną busolą
Dziękuję bardzo za świetne rady
Podietkowałam troszkę tak jak na dwójeczce i od razu czuję się lżejsza i znów sie cieszę z własnego odbicia w lustrze

Dziękuję Wam za wsparcie!
Miłego dzionka!!!
__________________




Początek 13.02.2011
66,1 kg
II faza od 18.02.2011......



05.07.2011 54,50kg jest mnie mniej o 11,60kg!!!

05.07.2011 początek III fazy 120dni
III faza - 54,30kg , w porywach do 53,10kg
dominic_sz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-16, 17:48   #3467
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: IV Faza diety dukana

Witam,u mnie królują ostatnio pierniki.



.................no i łosie przodują.....
Cytat:
a ja właśnie zabrałam się za pierniki z waszego przepisu (na domek) . ciasto wyszło takie dość mocno lepiące teraz włożyłam do woreczków i lodówki :
Co do lepiącego ciasta,to ja dodaję więcej mąki,by ciasto miało konsystencję plasteliny,wtedy dosyć łatwo z takim ciastem "pracować".No i ja też mieszam różne rodzaje mąk,wtedy pierniki mają ciekawszy smak.U mnie wyszło już pewnie z 300 pierniczków....
............do miłego......
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-17, 12:44   #3468
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: IV Faza diety dukana

Dzień dobry
U mnie raz lepiej, raz gorzej z przygotowaniami do świąt. Miałam pospolite ruszenie w porządkach, ale oklapłam. Z drugiej strony zapuszczonego mieszkania nie mam, bo sprzątam na bieżąco. Bardzie w głowie siedzi żeby jeszcze tu i tam zaglądnąć. Sama sobie robotę wynajduję a potem, jak nie wykonam planu, to humor tracę.
Chatkę piernikową odwlekam z dnia na dzień. Zwyczajnie nie chce mi się. Ciasto w lodówce już od tygodnia czeka i...NIC. A potem nie będzie czasu i figa z makiem będzie.
Na wadze za to OK. Wczoraj i dzisiaj mnie 57,6kg.

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

Cytat:
Napisane przez dominic_sz Pokaż wiadomość
Hej Dziewczynki!!!

Wpadam tylko na chwilę, by zameldować, że po wczorajszym proto SPADEK!!!!
Waga wróciła do 54,2kg!

LyraBea - ogłaszam Cię, Słońce, moją prywatną busolą
Dziękuję bardzo za świetne rady
Podietkowałam troszkę tak jak na dwójeczce i od razu czuję się lżejsza i znów sie cieszę z własnego odbicia w lustrze

Dziękuję Wam za wsparcie!
Miłego dzionka!!!
No widzisz dominic....
Basiu, znowu z avatarka z innego zdjęcia spoglądasz. Ładna buzia to szkoda byłoby się chować za twarzą jakiejś celebrytki czy aktoreczki
A piernikowych łosi to Ty już niezłe stado masz Ja uparłam się na gwiazdki

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

W temacie pierniczków stanęło u mnie, że ozdobię tylko kilka, reszta zostanie nieskalana lukrem. Bawiłam się strukturą i podobają mi się takie jakie są



A kilka dni temu do takich przysmaków z makiem jak strucli, przygotowałam skórkę kandyzowaną na cukrze trzcinowym....

Edytowane przez LyraBea
Czas edycji: 2011-12-17 o 12:50
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-17, 15:14   #3469
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: IV Faza diety dukana

Witam....
Ja dzisiaj z aniołami dzień spędzam:
.....czyli świąteczne dekorowanie.....
A w menu przerwa....
Miło taki beztroski mieć dzień,by z niczym się nie spieszyć,pobyć w domku....i poleniuchować z aniołami właśnie.
Co u mnie oznacza też przystrajanie żyrandola....

....ten nowo podarowany,super pasuje do mojego żyrandola....no i tak leci.....

Lyra,superowe Twoje gwiazdki,okazałe bez dekorowania....
Miło tu czuć atmosferę świąt,nawet jak mamy gorsze dni,one przecież i tak nas zbliżają do świąt po prostu......do miłego.....
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-17, 16:39   #3470
ROZALKA4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 885
Dot.: IV Faza diety dukana

czesc dziewczyny ja miałam dzisiaj piec różnego rodzaju ciasteczka i niestety nie udało się dopadło mie chyba jakieś grypsko

w nocy bolał mnie brzuch, rano zasłabłam w łazience dobrze, że mąż w domu i mnie jakoś ocucił . na pewno to jakaś niestrawność.
Cały dzień z głowy jestem słaba bolą mnie kości ogólne osłabienie 35,9 ((
leżałam w łóżku cały dzień
teraz dochodzę do siebie

basiu do pierniczków tez musiałam dodac trochę mąki bo za bardzo lepiło mi się ciasto .
ja dałam mąkę pełnoziarnistą z lubelli i tak jak w przepisie trochę zwykłej
ROZALKA4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-17, 18:59   #3471
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: IV Faza diety dukana

Cytat:
Napisane przez ROZALKA4 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny ja miałam dzisiaj piec różnego rodzaju ciasteczka i niestety nie udało się dopadło mie chyba jakieś grypsko

w nocy bolał mnie brzuch, rano zasłabłam w łazience dobrze, że mąż w domu i mnie jakoś ocucił . na pewno to jakaś niestrawność.
Cały dzień z głowy jestem słaba bolą mnie kości ogólne osłabienie 35,9 ((
leżałam w łóżku cały dzień
teraz dochodzę do siebie

basiu do pierniczków tez musiałam dodac trochę mąki bo za bardzo lepiło mi się ciasto .
ja dałam mąkę pełnoziarnistą z lubelli i tak jak w przepisie trochę zwykłej
No to nieciekawie :-(. Uważaj na siebie. Taki głupi czas teraz a do tego pogoda za oknem nie nastraja pozytywnie.

Ja bardzo reaguję na zmiany pogody. Dzisiaj przespałam pół dnia i tyle zrobiłam, co nic. Zaraz spróbuję chociaż w dwa miejsca w mieszkanku zajrzeć, które obiecałam sobie uporządkować (szuflady w kuchni i półka w przedpokoju) i wc i łazieneczkę jak co tydzień bardziej dokładnie umyć.
Pojutrze wraca mój Mężu a ja nawet nie mam weny, by mu coś specjalnego przygotować. Ale on niewymagający. Marzy głównie o sałatce warzywnej i tarcie ze szpinakiem. resztę smakołyków i tak spróbuje w Święta. Cieszę się, że udało mi się zawinąć do portu DOM i zdążyć tuż przed Świętami

Za to Basieńko, Ty widze tryskasz optymizmem i dobrym nastawieniem do życia i świata próbujesz zarazić nas. Miło się Ciebie czyta, od razu przyjemniej
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-17, 20:00   #3472
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: IV Faza diety dukana

No,anioły już się rozgościły po mieszkanku,trochę ogarnęłam kąty i max lenistwo beztroskie,bo to już ostatni taki dzień w przedświątecznym biegu....
Z tym optymizmem to tak umiarkowanie,bo dopiero co się z wirusami mocowałam,ale jakby nieco silniejsza byłam,bo mnie na łopatki nie położyły.A i ten tydzień będzie trudny w szpitalu,bo każdy pacjent będzie oczekiwał nadziei wyjścia na święta do domu,a wiadomo nie wszystko w mocy personelu....a i organizacja w szpitalach ma jeszcze sporo do życzenia.

Dzisiaj w menu tak sobie,nie ma się czym chwalić,bo przewaga węglowodanowa.....
Trzymajcie się Dziewczyny,nie dajmy się wirusom i miłego przedświatecznego krzątania,oby sił starczyło do świętowania....
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-18, 09:52   #3473
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: IV Faza diety dukana

Witam
Za oknem słoneczko ślicznie świeci. W ogóle u mnie dziwne takie miejsce. W TV pokazują zawieje śnieżne, wichury, fronty atmosferyczne a u mnie cisza, spokój. Wczoraj co prawda cały dzień ciemne chmury na niebie, deszcz popadywał, ale żadnych załamań pogody nie było. Całe szczęście... Chociaż przez skórkę odczuwałam wpływy niekorzystnych warunków, co odbiło się apatią, brakiem sił czy humoru.
Dzisiaj jakby lepiej się dzień zaczął.
Dzisiaj dzień pieczenia bułek, pleśniaka z jabłkami, a wieczorem sałatka jarzynowa i galaretka drobiowa.
Mieszkanko przystrajać, jak co roku będę tuż przed świętami. Tak lubię... bo gdy obserwuję wcześniej przyozdobione mieszkanka, to mam wrażenie, że do świąt wystrój każdemu spowszednieje
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-18, 20:49   #3474
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: IV Faza diety dukana

Dziewczyny, z biegu i na szybko, bo właśnie zajechałam do domu ale.. ratujcie. Skończyłam piec pierniczki, są twarde jak skała i nie mam jakoś nadziei, że zmiękną! Włożyłam do pudełka z jabłkiem, ale jestem załamana, co jeszcze robić?
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-18, 21:24   #3475
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: IV Faza diety dukana

Witam....
Cytat:
....pierniczki, są twarde jak skała i nie mam jakoś nadziei, że zmiękną! Włożyłam do pudełka z jabłkiem, ale jestem załamana, co jeszcze robić?
Pozytywna ,raz mi się zdarzyło zrobić ciastka (nie pierniki),jak kamloty dosłownie (można było zęby połamać), i od tej pory nie ryzykuję z przepisami "długoterminowymi".
Cóż mogę powiedzieć,radzę sprawdzony przepis Lyry (pewnie koło 500-setki z tego przepisu zrobiłam),i się nie zawiodłam,a pierniki w dniu pieczenia jak i tydzień po nim kosztowały smakowicie (bez specjalnej o nie troski,czyli i te zamknięte w pojemniku,i leżakujące w koszyczku).....
Niby zaleca się szczelne zamknięcie pierników na kilka dni,by skruszały i były zjadliwe(z tych przepisów długiego odleżenia ciasta),ale nie praktykowałam osobiście.

Cytat:
bo gdy obserwuję wcześniej przyozdobione mieszkanka, to mam wrażenie, że do świąt wystrój każdemu spowszednieje
Mój żyrandol ubierany od początku adwentu,a rozbierany przed popielcem jakoś od wielu lat jeszcze mi nie spowszedniał.
Co do choinki,to może i bym ją na dzień wigilijny zostawiła (taka była nasza tradycja rodzinnego domku),ale odkąd pracuję w zawodzie pielęgniarki,wiele nawyków tradycji świątecznej(z racji pełnionych dyżurów i w święta )musiało ulec zmianie,bym po prostu w święta na pyszczek upaść nie musiała,a mogła na ważnych elementach świętowania się skoncentrować.No cóż czasem los decyduje za nas,co niekoniecznie problemowe być musi.....
Zatem na tyle na ile sił mi starczy,coś od siebie przygotuję,ale najważniejsze są i tak rodzinne spotkania przy stole (w komplecie),bo niestety mam rodzinkę rozproszoną w różnych zakątkach kraju,a i sama z racji posługi świątecznej będę poza domem rodzinnym częściowo.

W każdym bądź razie w grudniu max luzik żywieniowy i świętowanie (bez obżarstwa,ale i bez zaciskania pasa).Póki co spodnie dopinam bezproblemowo,zobaczymy co czas pokaże.........p a,pa
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 08:34   #3476
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: IV Faza diety dukana

Dzieńdoberek
Waga tak jakaś sobie. Przed @@ to wczoraj 3 rządki gorzkiej czekolady wrąbałam na noc
Wczoraj 100% normy wykonane.

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, z biegu i na szybko, bo właśnie zajechałam do domu ale.. ratujcie. Skończyłam piec pierniczki, są twarde jak skała i nie mam jakoś nadziei, że zmiękną! Włożyłam do pudełka z jabłkiem, ale jestem załamana, co jeszcze robić?
Nie wiem, co Ci doradzić. Z tym jabłkiem dobry pomysł. Ja przecież też piekłam z tego ciasta długo dojrzewającego i pierniczki wyszły idealne do jedzenia od zaraz (z czego nie omieszkałam z córą skorzystać) i bynajmniej zębów nie łamały. Przeciwnie. w środku idealnie mięciutkie. Ale moja obserwacja była taka, że pierniczki z tego ciasta należy wykrawać grubiej (z 6mm tak na oko) i piec nie dłużej niż 8-9 minut, żeby brń boziu nie spiec, bo twardnieją. Tak jak w przepisie autorka sugeruje. Muszą pozostać na środeczku jeszcze mieciuchne i takie wtedy pozostaną już cały czas. Nie należy ich przetrzymać w piekarniku, bo owszem, ładnie się zarumienią, ale też twarde na kość zrobią. Pierwsza tura tak mi wyszła. Ale nie martw się i ona już zmiękła. Myślę, że i Twoje dostaną wilgoci i staną się idealne.
Powodzonka.
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 13:06   #3477
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: IV Faza diety dukana

Witam...
U mnie piernikowania ciąg dalszy,bo mam dzisiaj pomocnicę do lukrowania,to nie omieszkałam stracić takiej szansy.
Do dzisiejszego ciasta dodałam jeszcze kawę rozpuszczalną i więcej cacao,zatem kolorkiem są ciemniejsze.
No właśnie:
Cytat:
Ja przecież też piekłam z tego ciasta długo dojrzewającego i pierniczki wyszły idealne do jedzenia od zaraz (z czego nie omieszkałam z córą skorzystać)
Czasem ludzie krytykują czyiś przepis,a okazuje się,że wcale nie jest tak łatwo powtórzyć dosadnie kogoś dzieło kulinarne,nawet jak się robi z tych samych składników....
Dlatego czasem nawet zastanawiam się,czy podawać linki ,z których blogów korzystam,ale by nie posądzono mnie o kradzież cudzych pomysłów ,to po prostu robię to grzecznościowo.
Jednak jestem daleka od krytykowania przepisu,nawet jak mi coś niezbyt wyjdzie....
Co do przesadności trzymania pierników w wysokiej temperaturze,to się zgadzam z Lyrą,bo faktycznie czasem zbyt przyrumienione pierniki (na pograniczu przypalenia)mają zupełnie inny smak i kruchość.
Miłego dnia.....
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak

Edytowane przez barbra66
Czas edycji: 2011-12-19 o 13:09
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 15:47   #3478
ROZALKA4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 885
Dot.: IV Faza diety dukana

tak tak zgadzam się z wami co do pierników ja robiłam z tego przepisu na chatkę i jedne za długo przytrzymałam i twarde
pozostałe oki a mi sie wydawały ze za mało przypieczone a one jak odparują to tak jakby dojdą

u mnie juz lepiej samopoczucie w sobotę leżałam jak kłoda
mąż przy mnie biegał) chociaż mógł się wykazać

w niedziele samopoczucie rewelacyjne zrobiłam ciastka cytrynowe rozetki i ciastka imbirowe z przepisu dorotki wyszły rewelacyjne

dzisiaj lekko podziębiona boli mnie gardło :/ mam nadzieje, że mnie nie rozłoży w święta :/
teraz nie bardzo iść na chorobowe bo przygotowuję dzieci do Wigilii i bez sensu teraz zmieniać mam nadzieje, że organizm jakoś się obroni. Wezmę na noc jeszcze jakieś cuda
ROZALKA4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 18:27   #3479
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: IV Faza diety dukana

Moje piernikowanie z Julką:

http://przepisowniabarbry.blogspot.c...ag-dalszy.html

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Ale czas o konkretach pomyśleć także....
Lyruś mogłabyś podzielić się tym karpiem w piwku?
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-20, 09:05   #3480
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: IV Faza diety dukana

Dzień dobry Kochanieńkie
U mnie wszystko bez zmian. Waga 57,4kg. Dzisiaj zabiegany dzień, wiec nie będę miała czasu myśleć o jedzeniu za bardzo.
Wieczorkiem do Was wpadnę.
Basiu, podam przepis wieczorem. Mam nadzieję, że skorzystasz. Ja powtórzę od siebie, że tego karpia naprawdę nie mogę się doczekać. W tym roku przygotuję z 4 sztuki
Miłego dnia
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.