Menu na imprezę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-29, 16:32   #1
biutiful
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 31

Menu na imprezę


Macie może jakieś sprawdzone, szybkie, nie wymagające dużo czasu przepisy, co można podać na imprezie na ciepło i na słodko? Bo chciałabym zrobić coś więcej niż kupić chipsy i ciastka, ale tez nie chcę spędzić większości imprezy w kuchni.
biutiful jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 08:43   #2
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Menu na imprezę

Z ostatnich imprez, na których byłam mam takie obserwacje: powrót do tradycji i prostota. Kanapki zamiast "zimnej płyty" - były dosłownie hitem imprezy, wszyscy się zajadali. W dodatku można zrobić je w różnych wersjach - z mięsem, bez mięsa, na słodko, słono. U kumpeli hitem były szaszłyki z serami pleśniowymi, winogronami etc. Parówki w cieście francuskim - szybkie, bardzo proste, pyszne; pieczone ziemniaki z mięsem mielonym (podgotowujemy, kroimy na połówki, dajemy na to wcześniej podsmażone z cebulką mięsko, pieczemy, podajemy z dipem czosnkowym, posypujemy natką pietruszki - apetyczne, sytne, proste). Naleśniki - można przygotować dzień wcześniej, do tego farsz mięsny, składamy je w kwadrat, dajemy na to plasterek sera żółtego, zapiekamy, posypujemy jakąś zieleniną - same naleśniki zajmują nieco czasu, ale złożyć to tuż przed imprezą, a potem zapiec w czasie to kwestia minut.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 11:04   #3
maiti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Miejsce, w którym coś tworzę ;))
Wiadomości: 286
Dot.: Menu na imprezę

Proponuję trójkąciki z ciasta francuskiego nadziewane fetą i szpinakiem i do tego dip czosnkowy.Przepis: paczka mrożonego szpinaku (liście) ok. 400 do 500g kostka fety tej niebieskiej do tego wrzuc jedno surowego jajko i zabek czosnku przecisniety i troche pieprzu. Wymieszaj farsz. Na tą porcję farszu przypada 2 opakowania ciasta francuskiego, ktory kroisz na kwadraciki i nadziewasz farszem. I upiec 20 minut. Ok. 30 sztuk trojkacikow wyjdzie. I super sałatka szybka i prosta. Ugotowany brokuł pokroić w kostkę, wrzucić puszke kukurydzy, na patelni udus filet z kurczaka ( 1 pojedynczy duzy wystarczy) przyprawiony przyprawa do kurczaka i do tego jeszcze 2 paczki makaronu z zupek chinskich zalej 1,5 szkl. goracej wody i pozostaw pod przykryciem az wystygnie i potem wymieszaj. Udka z kurczaka mozesz upiec, wstawisz je 1,5 h wczesniej zanim goscie przyjda.
maiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 17:12   #4
biutiful
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 31
Dot.: Menu na imprezę

Wielkie dzięki za podrzucenie pomysłów Już myślałam, że zostanę z tym sama. Podobają mi się parówki w cieście francuskim, a sałatkę zrzucę na głowę chłopakowi, bo ja nie jadam. Tak, no i kanapki może też rzeczywiście szybko się zrobi
A co myślicie o skrzydełkach zapiekanych zamiast udek? Jest sens? Czy tyle samo pracy co przy udkach, a nikt się nie naje?
biutiful jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 11:54   #5
mrowka88
Raczkowanie
 
Avatar mrowka88
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 445
Dot.: Menu na imprezę

Moim zdaniem skrzydełka to będzie lepszy pomysł. Myślę że udek ludzie mogą się bać...że nie zjedzą na raz (zwłaszcza kobitki), więc w tym wypadku raczej postawiłabym na skrzydełka. Fajnym pomysłem na przystawkę są też ślimaki z tortilli- placek smarujesz jakimś serkiem kanapkowym, kładziesz na to liść sałaty, plastry szynki, sera, może być jeszcze jakieś warzywko i zawijasz to wszystko w rulon. Później ostrym nożem kroisz rulon w krążki, które wyglądają jak ślimaczki. Zawsze kiedy przygotowywałam coś takiego, zaraz obok kolorowych kanapek cieszyło się wieeeelkim powodzeniem Oprócz tego w minutkę można przygotować krakersy posmarowane jakąś pastą, zrobioną własnoręcznie albo kupną ewentualnie kupić w sklepie spody do babeczek i nałożyć na nie dowolny farsz...ja kiedyś zrobiłam paprykowy. Zachęcam do połączenia smaków słodki-słony (w przypadku dwóch ostatnich propozycji) bo to jest zawsze jakaś alternatywa i miła odmiana w stosunku do chipsów czy paluszków
__________________
Nasz Żuczek

01.02.2011 inż
mrowka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 16:26   #6
Katrusiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Katrusiaa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 722
Dot.: Menu na imprezę

Ja często robię takie mini zapiekanki - idealne jeśli zostały jakieś bułki czerstwe, których nikt nie ma ochoty zjeść najpierw robię masło czosnkowe - miękkie masło mieszam z czosnkiem przeciśniętym przez praskę, wsypuję paprykę słodką w proszku i mieszam dokładnie. Takim masełkiem smaruję bułki poporcjowane na mniejsze kawałki, takie na jeden albo dwa kęsy, posypuję tartym serem mozzarella i do piekarnika idealne na ciepło jak i zimno.
Świetne są też krążki cebulowe - w misce mieszam mąkę, jajko, troszkę papryki słodkiej w proszku i rozrzedzam piwem. W takim cieście maczam krążki z cebuli i wrzucam na głęboki olej idealne z dipem czosnkowym. Tanie, bo potrzebna jest tak naprawdę tylko cebula a wszyscy się zajadają
Katrusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 20:59   #7
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 507
Dot.: Menu na imprezę

Kiedyś na domówkowego sylwestra przyniosłam ogromny gar chińszyzny własnej roboty (pierś kurza w kostkę, warzywa chińskie z mrożonki, przyprawy typu pięć smaków, imbir, czosnek i sos sojowy, wszystko wymieszane z ryżem), potrawa świetnie się sprawdziła jako ciepłe danie, goście zjedli wszystko, wylizali gar do czysta i żądali kolejnych porcji

Na innej imprezie w charakterze ciepłego dania występowały naleśniki - oddzielnie były podane placki i dwa różne farsze: z mielonego mięsa a la chilli con carne oraz wegetariański, serowo-szpinakowy. Goście sami nadziewali sobie placki i zwijali w naleśniki.

Zawsze sprawdzają się mini kanapeczki, koreczki z sera i czegoś kwaśnego, śliwki owinięte w plaster boczku i zapieczone, pomidory z mozarellą, jakieś sałatki
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-01, 21:09   #8
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Menu na imprezę

a to ma być impreza z alkoholem?

1. tosty o ile masz toster, jak nie to pojedynczy chlebki/bułeczki zapiekane w piekarniku
2. sajgonki
3. makaron z sosem szpinakowym
4. ciasto francuskie nadziewane serem i berlinką
5. zapiekane oscypki z żurawinowym dżemem
6. kanapki
7. zapiekanka ryżowa z warzywami, mięsem...
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 13:37   #9
123spinka
Zadomowienie
 
Avatar 123spinka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 679
Dot.: Menu na imprezę

pasta z awokado, czosnku i limonki..... PYCHA
super dodatek do chipsów, paluszków i do jedzenia palcami

przepis
1 awokado, przekroić na pół, wyjąć pestkę i zdjąć skórkę, pokroić a następnie ugniatać widelcem na papkę i do miseczki
czosnek przez praskę i jeszcze tak nożem pojeździć po nim żeby też był starty na pakę, posolić wtedy puści sok i będzie płynny i do miseczki
do tego wycisnąć sok z całej limonki i doprawić do smaku

można dodać chilli dla zaostrzeni

ważne żeby było wszystko jak najdokładniej przetarte
__________________
szczęśliwa żonka
Dominik
123spinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 10:29   #10
alinakwiatek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 36
Dot.: Menu na imprezę

Proponuję zamówić pizze i piwko.
alinakwiatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 19:45   #11
nekta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 226
Dot.: Menu na imprezę

Widziałam ostatnio fajną rzecz w charakterze przekąski - do foremki na muffinki wkładasz po plasterku szynki w każdą "dziurkę", do środka wbijasz jajko i wsadzasz do piecyka. Jak się upiecze - masz fajnie wyglądające sadzone jajka w szynce
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
nekta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-26, 21:25   #12
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Menu na imprezę

u mnie zawsze sprawdza się "żelazny" zestaw: ciasto francuskie, mozarella i ....parówka
ciasto kroję na kwadraty, do środka kilka krążków parówki, mozarella, zwijam w kopertę, piękę 20 minut/200c
szybko, tanio,pysznie, dobre też na zimno
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 20:49   #13
fiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: Menu na imprezę

mówię na to 'suflaki' ale tak naprawde to zwykly filet z kurczaka pokrojony w dluzsze paski i nawiniety na dluga wykalaczke jak szaszlyk. oczywiscie wczesniej zamarynowany w ulubionych przyprawach - u mnie bazylia i slodka papryka, plus gotowa mieszanka do kurczaka. i do tego sos czosnkowy. piec w rekawie foliowym, 160 st jakies 15 min. u mnie hit
fiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 12:06   #14
Madzia87
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia87
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 277
GG do Madzia87
Dot.: Menu na imprezę

Ja też myslałam nad tym co można przyrządzić na imprezę i sałatka gyros jest ok Różne przekąski z ciasta francuskiego też jak najbardziej. Polecam koperty z ciasta francuskiego z salami i żółtym serem Ale dodatki mogą być wg uznania Praktycznie wszystko tam można włożyć ;D
__________________
Nigdy nie jest za późno stać się tym czym mogłbyś się stać.
George Eliot
Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.
Jack Canfield i Mark Victor Hansen




Madzia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 14:21   #15
hanna_f
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 671
Dot.: Menu na imprezę

ja robię takie zawijasy z ciastka francuskiego z serem kozim i pesto (wycinam trójkąciki z ciasta, każdy trójkącik smaruję pesto, nakładam kawałek sera koziego, zawijam, smaruję na wierzchu rozbełtanym żółtkiem i do piekarnika). Polecam przygotować także półmisek serów i oliwek, położyć przy tym wykałaczki i każdy wcina kiedy ma ochotę. Robiłam też pieczarki jako przystawkę czyli : obcinasz nóżki pieczarkom, siekasz na drobno. Posiekane nóżki mieszasz z bułką tarta i przyprawami (wedle smaku) oraz ze startym serem, taką mieszankę wkładasz do pieczarek (na miejsce nóżek) i wrzucasz na patelnie, smażysz z obu stron.
Możesz też zrobić faszerowane jajka, ale z tym jest trochę więcej roboty.
Albo grube paluszki słone owinięte w szynkę parmeńską - pychota. Albo kawałek świeżego ogórka, jeden paluszek krabowy, kawałek papryki kładę na dużym kawałku szynki i smaruję majonezem, szynkę zawijam i spinam wykałaczką. A i jeszcze mój ukochany specjał : na tarce o drobnych oczach ścierasz ser żółty, mieszasz z dużą ilością czosnku i z małą ilością majonezu (by dip się 'zbił') i nakładasz na krakersy, a na każdy tak przygotowany krakers nakładasz kawałek orzecha. Pyszne

A z szybkich sałatek polecam : ser feta pokrojony w kostki (może być niedbale), ananas pokrojony w kostkę, dużo majonezu i dużo czosnku.
hanna_f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 18:21   #16
kingusiaczek87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 48
Dot.: Menu na imprezę

dobry jest łosoś jako przystawka i smażony camembert z żurawiną
kingusiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 19:27   #17
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Menu na imprezę

Żeby nie tworzyć nowego wątku podepnę się pod ten

Robię imprezę z alkoholem dla znajomych, w sumie 13 osób (7 panów, 6 pań) i zastanawiam się czy starczy jedzenia, pomożecie ocenić?

- sałatka z makaronem i tuńczykiem
- pomidory z mozzarellą i bakłażanem
- sałatka owocowa
- sałatka śledziowa
- ciasto
- paluszki
- wędliny(szynka, kabanosy, ser)
- na ciepło kurczak z warzywami

Oprócz tego jedna koleżanka ma przynieść koreczki mini hamburgerki, a druga paszteciki z pieczarkami i szpinakiem.

Sałatek chcę przygotować po jednej misce bez opcji dokładania.

I jeszcze nie wiem ile kupić filetów z kurczaka do dania na ciepło - ma być z kukurydzą, czerwoną fasolą, pomidorami, doradzicie?
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz

Edytowane przez muszynianka26
Czas edycji: 2015-11-12 o 19:45
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 08:38   #18
zakrecona_mufinka
Raczkowanie
 
Avatar zakrecona_mufinka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 128
Dot.: Menu na imprezę

Ja bym kupiła 3 podwójne piersi Wszystko zależy od apetytu gości
__________________
Gotujemy
zakrecona_mufinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 17:41   #19
Elzee34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 45
Dot.: Menu na imprezę

jasne ze wystarczy oczywiście zalezy w jakich ilościach to podasz. Ja na imprezy cześto robię parówki z cieście francuskim, sałatkę gyros, a do mięsa jakieś ziemniaki. W niektórych sklepach można znaleźć takie fajne ćwiartki ziemniaczane z przyprawą chili.
Elzee34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-19 18:41:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:36.