Oleje i olejki do włosów - część IV - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-30, 20:41   #1591
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Cytat:
Napisane przez Muertil Pokaż wiadomość
coś gdzieś natknęlam się na myśl o saunie. Okazuje się, że wieczorem idziemy do kolegi na saunę, nie wiem, czy zmywać to przedtem czy potem
Skoro zmieszałaś to z żółtkiem, to radziłabym przed
Ogólnie żółtka nie powinno się trzymać zbyt długo na włosach, bo może wysuszać. Ja zazwyczaj dodaję je do maski przed myciem z nafty i oliwy z oliwek i trzymam 1h. Jak trzymam dłużej to mi się włoski wysuszają

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

No i byłam dzisiaj w dwóch Piotrach i Pawłach i w jednej Almie i w żadnym nie ma oleju lnianego Oleofarmu w dwupaku
No i wróciłam bez niego Za to kupiłam sobie na pocieszenie kurację wzmacniającą Joanny, peeling i balsamy do ciała, no i w końcu nożyczki do włosów
Mam zamiar sama podcinać regularnie, minimalne ilości, bo mam strasznie dużo bejbików różnej długości, a boję się iść do fryzjera, że będzie mi za dużo z tym kombinować

Ale skoro tak piszecie ciągle o tym lnianym, to jutro się wybiorę po niego i kupię jeden
Mam zamiar też go dodawać do balsamów i na twarz

A czy lniany jest komedogenny? Bo wiem, że kokos tak, i na razie odważyłam się dać kokosa tylko na ciało, boję się na twarz, może któraś z Was smarowała nim buźkę?
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2011-12-30 o 20:43
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-30, 21:06   #1592
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Moj jest przeterminowany od 6 mcy i nadal jest ok a trzymam w korytarzu, gdzie jest najchlodniej
No to postaram się zapomnieć kiedy go kupilam i zuzyję spokojnie
Chyba że zacznie dziwnie podśmierdywać
Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość


A czy lniany jest komedogenny? Bo wiem, że kokos tak, i na razie odważyłam się dać kokosa tylko na ciało, boję się na twarz, może któraś z Was smarowała nim buźkę?
Lniany jest nikomedogenny, polecany do skory problemowej jaknajbardziej.
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-30, 21:20   #1593
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Skoro zmieszałaś to z żółtkiem, to radziłabym przed
Ogólnie żółtka nie powinno się trzymać zbyt długo na włosach, bo może wysuszać. Ja zazwyczaj dodaję je do maski przed myciem z nafty i oliwy z oliwek i trzymam 1h. Jak trzymam dłużej to mi się włoski wysuszają

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

No i byłam dzisiaj w dwóch Piotrach i Pawłach i w jednej Almie i w żadnym nie ma oleju lnianego Oleofarmu w dwupaku
No i wróciłam bez niego Za to kupiłam sobie na pocieszenie kurację wzmacniającą Joanny, peeling i balsamy do ciała, no i w końcu nożyczki do włosów
Mam zamiar sama podcinać regularnie, minimalne ilości, bo mam strasznie dużo bejbików różnej długości, a boję się iść do fryzjera, że będzie mi za dużo z tym kombinować

Ale skoro tak piszecie ciągle o tym lnianym, to jutro się wybiorę po niego i kupię jeden
Mam zamiar też go dodawać do balsamów i na twarz

A czy lniany jest komedogenny? Bo wiem, że kokos tak, i na razie odważyłam się dać kokosa tylko na ciało, boję się na twarz, może któraś z Was smarowała nim buźkę?
Indios chyba smarowała nim buźkę. Pewnie jak tu zajrzy to się wypowie
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-30, 21:22   #1594
pannahanna
Raczkowanie
 
Avatar pannahanna
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: LDN
Wiadomości: 299
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Jeju, tyle sie tych olejkow nazbieralo...podsumowanie koncoworoczne:

awokado, rycyna 250ml
kokos zostalo ok.100
czarnuszka 100ml
arganowy, macadamia, lniany ok.20ml
migdalowy ok.50ml
Vatika kokosowa 1/4 buteleczki 150ml
Sesa ok 3/4 butelki 180ml
Amla Gold polowa butelki
Navratna 100ml
Tibet Pumpkin Hair Oil 100ml
Mahabrighraj 100ml
Oliwa z oliwek

Z tylu olei 6 jest na wykonczeniu a 6 pelnych, i chce jak najszybciej wykonczyc Mahabhringraj i czarnuszke ktore smierdza a takze Pumpkin, ktory pachnie i dziala podobnie do Sesy, ale jest troche 'szemrany' - malo o nim w internecie i jest na mineral oil, ma barwniki (troche tak jak Amla).

Zaobserwowalam, ze na moje cienkie, wypadajace, troche podniszczone wlosy blond najlepiej dziala:
Amla Gold, migdal, oliwa z oliwek, lniany, Sesa, Navratna i tym pozostane wierna, a reszty musze sie pozbyc, uzywajac szczodrze w mieszankach.

Chcialabym jeszcze wyprobowac Heenare, Vatike migdalowa i BD fur mama albo olejek Hipp migdalowy
__________________
olejowanie wlosow

Amla Gold, Amla, Vatika Enriched Almond Oil, Sesa, Navratna, Vatika kokosowa, Mahabringraj, migdalowy, rycynowy, awokado

Kuracja drożdżowa: 31.01.2012-31.04.2012
Piję pokrzywę: 24.02.2012-24.05.2012

pannahanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-30, 21:44   #1595
miki223
Rozeznanie
 
Avatar miki223
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Mazury :)
Wiadomości: 737
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość


No i byłam dzisiaj w dwóch Piotrach i Pawłach i w jednej Almie i w żadnym nie ma oleju lnianego Oleofarmu w dwupaku
No i wróciłam bez niego Za to kupiłam sobie na pocieszenie kurację wzmacniającą Joanny, peeling i balsamy do ciała, no i w końcu nożyczki do włosów
Mam zamiar sama podcinać regularnie, minimalne ilości, bo mam strasznie dużo bejbików różnej długości, a boję się iść do fryzjera, że będzie mi za dużo z tym kombinować

Ale skoro tak piszecie ciągle o tym lnianym, to jutro się wybiorę po niego i kupię jeden
Mam zamiar też go dodawać do balsamów i na twarz

A czy lniany jest komedogenny? Bo wiem, że kokos tak, i na razie odważyłam się dać kokosa tylko na ciało, boję się na twarz, może któraś z Was smarowała nim buźkę?
Ja dołączam do zachwyconych olejem lnianym, takich włosów jak po nim to chyba nawet po kokosie nie mam Używałam też kokosa na twarz i raz mnie pięknie nawilżył, a przedwczoraj obudziłam się z paroma krostkami, więc mam mieszane uczucia
__________________
Obecna długość: 82cm.

Moja włosowa galeria
miki223 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-30, 21:58   #1596
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Cytat:
Napisane przez Dilayla Pokaż wiadomość
no własnie mialam pytac bo ja dzis zakupilam ten olejek -niby jest do ciala ale skoro napisali ze to granat i awokado to chyba nie zaszkodzi
uzywał ktos tego specyfiku?
Ja mam granat i awokado z rossmanna alterre ale nie lubimy się ze soba za bardzo
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-30, 21:58   #1597
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Spieszę do Was z relacją z Heenary. Jestem zachwycona, włosy mięciutkie, błyszczące, uniesione u nasady, w dotyku śliskie... Bardzo polecam wahającym się wypróbowanie tego cuda... !
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-30, 22:02   #1598
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Heenara ma barwniki? I konserwanty? Bo parafiny chyba nie ma - ktoś mógłby wkleić skład?
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-30, 22:08   #1599
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Lniany jest nikomedogenny, polecany do skory problemowej jaknajbardziej.
Cytat:
Napisane przez ania smerfetka Pokaż wiadomość
Indios chyba smarowała nim buźkę. Pewnie jak tu zajrzy to się wypowie
Dziękuję dziewczyny

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:03 ----------

Cytat:
Napisane przez miki223 Pokaż wiadomość
Ja dołączam do zachwyconych olejem lnianym, takich włosów jak po nim to chyba nawet po kokosie nie mam Używałam też kokosa na twarz i raz mnie pięknie nawilżył, a przedwczoraj obudziłam się z paroma krostkami, więc mam mieszane uczucia
No jutro muszę go na pewno kupić

Najlepiej chyba wypróbować na sobie Będę testować i mam nadzieję, że będzie dobrze

A z tymi krostami, może nadchodzą te co miesięczne, niechciane dni
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2011-12-30 o 22:33
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-30, 22:11   #1600
asiulka_22
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka_22
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 214
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Cytat:
Napisane przez KONICZYNKA 47 Pokaż wiadomość
Heenara ma barwniki? I konserwanty? Bo parafiny chyba nie ma - ktoś mógłby wkleić skład?
========================= ========================= =
Olejek do Włosów Naturoriche Heenara jest skutecznym lekarstwem ziołowym, które leczy skórę głowy, przywraca formę oraz odżywia cebulki, czego rezultatem są jedwabiste i gładkie włosy. Również wzmacnia cebulki, skutkiem czego hamuje wypadanie włosów sprawiając, że stają się one zdrowe i lśniące.

Olejek do włosów Naturoriche Heenara składa się z olejku kokosowego oraz harmonijnej mieszanki ziół tj. Maka, Amla, Brahmi, Mehendi oraz wielu innych istotnych ziół uznanych przez Ajurwedę. Zawiera Hennę, która ma naturalne, łagodzące oraz odświeżające właściwości. Amla pomaga w dostarczeniu włosom koniecznego odżywienia i witamin. Neem, który ma naturalne przeciwłupieżowe właściwości, pomaga w zwalczeniu łupieżu podczas gdy Brahmi i Migdał pomagają utrzymać odżywioną i zdrową skórę głowy.


SKŁAD:
Cocos Nucifera (Coconut Oil), Eclipta Alba (Maka), Emblic Myrobalan (Amla), Herpestis Monniera (Brahmi), Hibiscus Rosa-Sinensis (Jaswand), Azadiachta Indica (Neem), Hendychium Spicatum (Kapoorkachli), Lawsonia Alba (Mehendi), Prunus Amygdalus Almond), Aloe Barbadensis (Kumari).
asiulka_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-30, 22:20   #1601
StayInShape
Rozeznanie
 
Avatar StayInShape
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 569
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
A jaką masz cerę? Tłustą może? Szukam jakiegoś fajnego oleju do buźki. Na razie mam rycynowy, ale chciałabym go na jakiś czas zmienić na jakiś inny A mój ukochany olej tamanu jest dla mnie za drogi No i śmierdzi.
Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Mieszaną=suche policzki i lekko przetłuszczające się nos i okolice nosa, czoło raczej normalne. No i pozapychane pory, a pachnotka mi nie zaszkodziła na nie
Dziewczyny do tłustej i mieszanej (w kierunku do tłustej) oraz zanieczyszczonej i wrażliwej przeznaczony jest również olej sojowy.

Cytat:
Napisane przez asiulka_22 Pokaż wiadomość
hehe, usmiałam się
powiedzcie mi jesli chodzi o ta odzywke z jantaru do wcierania, to czy po niiej nalezy myc włosy? czy przetłuszczaja sie, ? zaleca sie używać codziennie przez 3 tyg. ale nie wyobrazam sobie myć głowy codziennie.
Ja używam jantaru codziennie, a myję włosy co 2gi dzień i dobrze wygladają na drugi dzień po umyciu, tyle, że ja chodzę ze zwiazanymi włosami, wiec nawet gdyby nie wyglądały najlepiej to w kucyku nie widać tego.

Cytat:
Napisane przez nie z tej bajki Pokaż wiadomość


a gdzie kupujesz? na mazidlach?

jaki olej polecacie do skóry suchej?
Do suchej zgodnie z etykietkami np. avocado i z kiełków pszenicy.

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
A czy lniany jest komedogenny? Bo wiem, że kokos tak, i na razie odważyłam się dać kokosa tylko na ciało, boję się na twarz, może któraś z Was smarowała nim buźkę?
Kilka razy kiedyś nałożyłam lniany na twarz i mnie nie zapychał, buzia była gładka i mięciutka .
__________________
I hate it but I love it!

Edytowane przez StayInShape
Czas edycji: 2011-12-30 o 22:21
StayInShape jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-30, 22:25   #1602
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

nie czytam co tu o Heenarze wypisujecie a ja już we wtorek wracam do mojego oleju lnianego!

siedzę właśnie z włosami mocno spryskanymi Jantarem (+ wmasowałam w skalp) i Sesą na długość. Nie nakładam jej na skalp, bo mam wrażenie, że mnie po niej skóra swędziała :/
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-30, 22:35   #1603
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Ja zrobiłam psikadło z wody, odżywki joanny len i rumianek i kilku kropel keratyny
Popsikałam i nałożę na to kokosową vatike
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-30, 22:37   #1604
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Cytat:
Napisane przez StayInShape Pokaż wiadomość
Kilka razy kiedyś nałożyłam lniany na twarz i mnie nie zapychał, buzia była gładka i mięciutka .
Jutro na pewno go kupuję

---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

Aha dziewczyny, wiem że ten wątek dotyczy głównie olejów stosowanych na włosy, ale może będziecie wiedzieć, czy mogę do lnianego dodać kwas hialuronowy (chodzi mi o stosowanie na buzię)?
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-30, 22:48   #1605
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość

Aha dziewczyny, wiem że ten wątek dotyczy głównie olejów stosowanych na włosy, ale może będziecie wiedzieć, czy mogę do lnianego dodać kwas hialuronowy (chodzi mi o stosowanie na buzię)?
Każdy olej można/powinno się mieszać z żelem hialuronowym ( zresztą nie tylko do olei się go dodaje, ale do kremow, balsamów, maści.....co kto chce) olej szybciej się wchlonie w skórę i dokladniej nawilży, nie będziesz mialą tlustego filmu na twarzy.


No i teraz sie zastanawiam...czy nie byłoby lepiej podczas olejowania wlosów dodawać kwasu hialuronowego....
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-30, 23:25   #1606
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Każdy olej można/powinno się mieszać z żelem hialuronowym ( zresztą nie tylko do olei się go dodaje, ale do kremow, balsamów, maści.....co kto chce) olej szybciej się wchlonie w skórę i dokladniej nawilży, nie będziesz mialą tlustego filmu na twarzy.


No i teraz sie zastanawiam...czy nie byłoby lepiej podczas olejowania wlosów dodawać kwasu hialuronowego....
Dziękuję ślicznie za odpowiedź

Będę zamawiać ten kwas hialuronowy na mazidłach i przy okazji zapytałam, bo akurat był temat stosowania olei na twarz
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-30, 23:37   #1607
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie za odpowiedź

Będę zamawiać ten kwas hialuronowy na mazidłach i przy okazji zapytałam, bo akurat był temat stosowania olei na twarz
Drobiazg

Weż ten, jest świetny
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-30, 23:50   #1608
monak89
Raczkowanie
 
Avatar monak89
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 391
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
A czy lniany jest komedogenny? Bo wiem, że kokos tak, i na razie odważyłam się dać kokosa tylko na ciało, boję się na twarz, może któraś z Was smarowała nim buźkę?
ja używałam kokosa na twarz i mi porozpychał pory, ale na ciele nic się nie działo, na nogach nie zapychał, a na bikini pięknie niwelował podrażnienia po depilacji i sprawiał, że nie wrastały mi włoski.

acha. do dziewczyn, które tu ostatnio (jakieś pięć stron temu, pędzicie jak szalone) chciały mieszać keratynę z olejami - ona się rozpuszcza w wodzie, więc to chyba się mija troszeczkę z celem.

dziś byłam w bomi, jejku jakie tam dobroci mają chyba z 15 rodzai olejów mieli, z oleofarmu też dużo było, ale chyba spora przebitka jest, będę musiała to jeszcze sprawdzić.

i wreszcie, po prawie 4 miesiącach olejowania przed każdym myciem na 2-3 h, lub na całą noc (a myję co 2-3 dni) widzę efekty. mycie odżywką mi się też przysłużyło. włosy błyszczą! są miękkie ! niestety, nie są mięsiste i nie są lejące. i się same wywijają-falują-kręcą. oczywiście grzywkę muszę prostować, ale pocieszam się tym, że jak się zniszczy, to mogę obciąć.
czekam nadal na zwiększenie elastyczności, mimo stosowania emolientów (czasem sobie walnę keratynkę dla zdrowotności) oleje nie pomagają mi na elastyczność, włosy mi się prawie w ogóle nie rozciągają. rozciągany na długość włos praktycznie od razu pęka, straszne to jest. nie wiem jak jeszcze mam to poprawić, już kupiłam dziś żel aloesowo-panthenolowy "aloepanten" (pododaję do niego też panthenol z mazideł) ale poszukam jeszcze gorvitę. macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje ? czy czekać nadal na olejowe efekty ?
__________________
wrzesień: oleje
lniany - pestki winogron - oliwa z oliwek - sezamowy - arachidowy - oliwka BD - rycynowy
kokos-.
olejek himalaya - .

słodkie migdały - end.
oliwka hipp - end.

drożdże-tran-seboradin
hh 220'

Edytowane przez monak89
Czas edycji: 2011-12-31 o 00:00
monak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-30, 23:55   #1609
StayInShape
Rozeznanie
 
Avatar StayInShape
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 569
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Właśnie naolejowalam włosy, postanowiłam, że nałożę na długość tylko olej avocado, zeby wiedzieć jakie są jego zasługi dla włosów. "Dużo" mi go ubyło po takim jednym razie.
__________________
I hate it but I love it!
StayInShape jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-31, 06:29   #1610
asiulka_22
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka_22
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 214
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV


http://www.youtube.com/watch?v=rIKoA...eature=related
========================= =======
http://www.youtube.com/watch?v=Npkq_...eature=related

Edytowane przez asiulka_22
Czas edycji: 2011-12-31 o 06:34
asiulka_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-31, 07:18   #1611
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Tydal Amla? Nigdy o takiej nie słyszałam
A tak w ogóle, jeżeli nie mogę mieć takich grubych włosów, to niech sie przynajmniej blyszcza tak jak na tych reklamach..
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-31, 08:37   #1612
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

A ja wczoraj źle zmyłam oliwkę z oliwek i maseczkę mleczną, rano się obudziłam z tłustymi kudłami nie szkodzi, umyje jeszcze raz ;D żeby tylko włosy były wdzięczne za to i się zregenerowały.
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-31, 09:47   #1613
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Właśnie o tym myślałam

Cytat:
Napisane przez monak89 Pokaż wiadomość
ja używałam kokosa na twarz i mi porozpychał pory, ale na ciele nic się nie działo, na nogach nie zapychał, a na bikini pięknie niwelował podrażnienia po depilacji i sprawiał, że nie wrastały mi włoski.
Będę obserwować Na ciało na pewno będę stosować, bo tam nie mam skłonności do zapychania, a poza tym jest świetny , jedynie na twarzy, ale to zobaczymy czy nic się nie będzie dziać
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-31, 09:56   #1614
biemi
Raczkowanie
 
Avatar biemi
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Worldwide
Wiadomości: 160
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

może słabo szukam, ale nie mogę znaleźć więc bezpośrednio zapytam
czy używając Amlę zauważyłyście że ściąga ona kolor???
Bo po jednym użyciu miałam wrażenie że mi mocno rozjaśniła włosy też tak miałyście??
__________________
Emily isn't lazy, she's just happy doing nothing

brak naturalek powrót do blondu i też jest ładnie i zdrowo ot co

moje blogowe dyrdymałki
http://biemi-bo.blogspot.com/
biemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-31, 10:08   #1615
vagabondaewa
Raczkowanie
 
Avatar vagabondaewa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: trochę tu... trochę tam...:-)
Wiadomości: 74
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Wystarczy, że w dowolnym sklepie oferującym oleje (np. Mazidła, ZSK, EcoSpa) poczytasz o właściwościach różnych olejów. A są one rozmaite i mogą w różny sposób działać zarówno na włosy jak i na skórę. Niektóre oleje lepiej nakładać na włosy wilgotne, inne można na suche- ale wszystko zależy od włosów. Jest jeszcze kwestia porowatości włosów i były już tutaj nie raz przytaczane linki do podforum kręconowłosych, gdzie są artykuły na ten temat. To jednak teoria, a w praktyce i tak trzeba każdy olej przetestować na sobie, czasami nawet na różne sposoby, by zobaczyć, jaki sposób aplikacji i jak długi czas trzymania specyfiku na sobie nam służy.
Weegirl miałaś rację trzeba dokładnie zapoznać się z właściwościami olejków lniany taki chwalony a ja mam suche włosy i już po pierwszym nałożeniu zauważyłam, że nie dla mnie ten olejek miałam uczucie swędzenia no i włosy po umyciu nie były tak nawilżone jak po olejku arganowym,czy oliwie z oliwy.Co teraz mam zrobić z tym lnianym żeby go zużyć?skoro ten olejek ma działanie wysuszające to dlaczego jest polecany właśnie do włosów suchych pełno go w kosmetykach dla włosów suchych???sama mam szampon do włosów suchych i zniszczonych na bazie lnu i co, to mam go nie używać bo na dłużczą metę bardziej mi wysuszy włosy?
__________________
。✿*゚・✿..życzę szczęścia wszystkim
vagabondaewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-31, 10:23   #1616
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Cytat:
Napisane przez vagabondaewa Pokaż wiadomość
Weegirl miałaś rację trzeba dokładnie zapoznać się z właściwościami olejków lniany taki chwalony a ja mam suche włosy i już po pierwszym nałożeniu zauważyłam, że nie dla mnie ten olejek miałam uczucie swędzenia no i włosy po umyciu nie były tak nawilżone jak po olejku arganowym,czy oliwie z oliwy.Co teraz mam zrobić z tym lnianym żeby go zużyć?skoro ten olejek ma działanie wysuszające to dlaczego jest polecany właśnie do włosów suchych pełno go w kosmetykach dla włosów suchych???sama mam szampon do włosów suchych i zniszczonych na bazie lnu i co, to mam go nie używać bo na dłużczą metę bardziej mi wysuszy włosy?
Nie musisz odstawiać, działanie wysuszające ma w wysokich stężeniach, a i nie u każdego, jeżeli będziesz go mieszać z innym powinno być dobrze.

ze strony ZSK
olej lniany wcierać w skórę i we włosy, potem zmyć łagodnym szamponem): Stosuje się przy wypadaniu włosów, rozdwajaniu końcówek i łamliwość włosów, uszkodzeniu włosów zabiegami fryzjerskimi. Także przy łuszczycy we włosach, łupieżu suchym.

Czysty olej lniany nie poleca się do masażu, gdyż w wyższych stężeniach powoduje wysuszanie skóry. Zaleca się go mieszać z innym olejem roślinnym (np. jojoba).


http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ole...ORGANICZNY/134

Edytowane przez anastazjaaa2
Czas edycji: 2011-12-31 o 10:25
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-31, 10:50   #1617
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Tydal Amla? Nigdy o takiej nie słyszałam
A tak w ogóle, jeżeli nie mogę mieć takich grubych włosów, to niech sie przynajmniej blyszcza tak jak na tych reklamach..
co ja bym dała za taki blask włosów jaki jest w reklamach ...


asiulka_22 masz piękne włosy, marzy mi się taka długość, za piersi kiedyś takie dłgie miałam, ale zniszczyłam
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-31, 11:21   #1618
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Cytat:
Napisane przez biemi Pokaż wiadomość
może słabo szukam, ale nie mogę znaleźć więc bezpośrednio zapytam
czy używając Amlę zauważyłyście że ściąga ona kolor???
Bo po jednym użyciu miałam wrażenie że mi mocno rozjaśniła włosy też tak miałyście??
A masz włosy farbowae chemicznie czy henną?

Ja u siebie nie zauważyłam nic takiego, a Amlę używałam na niefarbowane włosy i hennowane.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-31, 11:23   #1619
vagabondaewa
Raczkowanie
 
Avatar vagabondaewa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: trochę tu... trochę tam...:-)
Wiadomości: 74
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Nie musisz odstawiać, działanie wysuszające ma w wysokich stężeniach, a i nie u każdego, jeżeli będziesz go mieszać z innym powinno być dobrze.

ze strony ZSK
olej lniany wcierać w skórę i we włosy, potem zmyć łagodnym szamponem): Stosuje się przy wypadaniu włosów, rozdwajaniu końcówek i łamliwość włosów, uszkodzeniu włosów zabiegami fryzjerskimi. Także przy łuszczycy we włosach, łupieżu suchym.

Czysty olej lniany nie poleca się do masażu, gdyż w wyższych stężeniach powoduje wysuszanie skóry. Zaleca się go mieszać z innym olejem roślinnym (np. jojoba).

http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ole...ORGANICZNY/134
właśnie mam zamiar kupić olej jajoba będę mieszać z lnianym
__________________
。✿*゚・✿..życzę szczęścia wszystkim
vagabondaewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-31, 11:47   #1620
photoholic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 389
Dot.: Oleje i olejki do włosów - część IV

Cytat:
Napisane przez Dilayla Pokaż wiadomość
no własnie mialam pytac bo ja dzis zakupilam ten olejek -niby jest do ciala ale skoro napisali ze to granat i awokado to chyba nie zaszkodzi
uzywał ktos tego specyfiku?ja dopiero poczatkujaca-wczoraj nalozylam olejek rycynowy z babydram zmieszany -szału nie ma ale sie nie zrazam...był jeszcze olej z pestek winogron...i tez zamierzam go uzywac...
po głowie chodzi mi olej z pestek dynii drogi jest ale znajomy ma jechac do włoch to mi przywiezie w prezencie
Szału z nawilżeniem nie ma, ale włosy wygładzone i błyszczą. I ten obłędny zapach
photoholic jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:12.