Produkty do włosów bez silikonów!!! - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-14, 12:28   #2221
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Kamila_Blondi Pokaż wiadomość
Dziewczyny niedawno zakupiłam sobie szampon i odżywkę Timotei Fresh & Strong. Możecie mi powiedzieć czy mają w składzie silikony? Oto składy:

szampon:
Aqua , Sodium Laureth Sulfate (A)/Sodium C12-13 Pareth Sulfate (B)* , Cocamidopropyl Betaine , Sodium Chloride , Dimethiconol , Citric Acid , TEA-Dodecylbenzene-Sulfonate , Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride , Disodium EDTA , Laureth-23 , Dimethiconol/Silsesquioxane Copolymer , Sodium Benzoate , Glycerin , Propanediol , Thymus Vulgaris Flower/Leaf Extract , Salvia Officinalis Leaf Extract , Artemisia Dracunculus Leaf/Stem Extract , Menyanthes Trifoliata Leaf Extract , Sodium Hydroxide , Rhodiola Rosea Root Extract , PPG-12 , Parfum , Benzyl Salicylate , Butylphenyl Methylpropional , Citronellol , Hexyl Cinnamal , Limonene , Linalool , CI 42051 , CI 47005.

odżywka:
Aqua , Cetyl Alcohol , Dimethiconol , Stearamidopropyl Dimethylamine , PEG-150 Distearate , TEA-Dodecylbenzenesulfonate , Lactic Acid , Sodium Chloride , Glycerin , Propanediol , Thymus Vulgaris Flower/Leaf Extract , Salvia Officinalis Leaf Extract , Artemisia Dracunculus Leaf/Stem Extract , Menyanthes Trifoliata Leaf Extract , Rhodiola Rosea Root Extract , DMDM Hydantoin , Disodium EDTA , Methylchloroisothiazolino ne , Methylisothiazolinone , Parfum , Benzyl Salicylate , Butylphenyl Methylpropional , Hexyl Cinnamal , Limonene , Linalool , CI 42051 , CI 47005.
Potwierdzam, mają silikon Dimethiconol, łatwo zmywalny za pomocą delikatnego szamponu
Na pierwszej stronie tego wątku masz listę najbardziej popularnych silikonów i metody ich usuwania
Z tym, że na innym wątku jeden z silikonów z tej listy (cyclomethicone) uznany jest za odparowujący
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 12:54   #2222
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Potwierdzam, mają silikon Dimethiconol, łatwo zmywalny za pomocą delikatnego szamponu
Na pierwszej stronie tego wątku masz listę najbardziej popularnych silikonów i metody ich usuwania
Z tym, że na innym wątku jeden z silikonów z tej listy (cyclomethicone) uznany jest za odparowujący
Dzięki wielkie Muszę sobie zapamiętać te wszystkie nazwy to będę wiedziała na przyszłość czym się kierować kupując szampony i odżywki. Na razie muszę zużyć to co mam.

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
Mają i to bardzo wysoko w składzie. Już widzę, jakie fresh bym miała po takim szamponie włosy. A szkoda, bo dużo ekstraktów się też zaplątało.
Kupiłam go z myślą o oczyszczaniu włosów raz na tydzień. Użyłam go tylko raz, ale włosy po nim miałam szorsktki i sztywne.

Mam jeszcze Timotei Intense Repair (intensywna odbudowa) szampon i odżywkę, ale strasznie obciąża moje włosy.

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Mam jeszcze pytanie odnośnie firmy Aussie. Czy chodzi o wszystkie szampony i odżywki czy tylko te do włosów farbowanych? To wszystko co znalazłam:
__________________
7.11.2011- nie farbuję i zapuszczam włosy
2.12.2011- olejuję

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...

Edytowane przez Kamila_Blondi
Czas edycji: 2012-01-14 o 18:43
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 10:46   #2223
vagabondaewa
Raczkowanie
 
Avatar vagabondaewa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: trochę tu... trochę tam...:-)
Wiadomości: 74
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

jaka jest różnica między Sodium Lauryl Sulfate , Sodium Laureth Sulfate a ammonium lauryl sulfate,ammonium laureth sulfate szampony z tym ostatnim są łagodniejsze?
__________________
。✿*゚・✿..życzę szczęścia wszystkim
vagabondaewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 11:16   #2224
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez vagabondaewa Pokaż wiadomość
jaka jest różnica między Sodium Lauryl Sulfate , Sodium Laureth Sulfate a ammonium lauryl sulfate,ammonium laureth sulfate szampony z tym ostatnim są łagodniejsze?
Różnica, jak sama nazwa wskazuje, w kationie tworzącym sól. Mamy laurylosiarczany sodu albo amonu. Opinie są różne - można znaleźć informacje, że SLES jest najłagodniejszy, gdzie indziej, że ALES. Nie czytałam nigdy żadnych publikacji naukowych na ten temat, a jedynie materiały internetowe, które mimo wszystko super wiarygodnym źródłem nie są, więc nie wiem, jak to jest naprawdę. Ja uważam, że sulfaty to sulfaty i jak kogoś podrażniają to prawdopodobnie wszystkie w odpowiednich stężeniach. Łagodniejsze szampony to te z coco betainą (cocamidopropyl betaine).

btw. Pytanie nie na temat, który też był wałkowany wiele razy. Wystarczy chcieć znaleźć odpowiedź.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 13:33   #2225
vagabondaewa
Raczkowanie
 
Avatar vagabondaewa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: trochę tu... trochę tam...:-)
Wiadomości: 74
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
Różnica, jak sama nazwa wskazuje, w kationie tworzącym sól. Mamy laurylosiarczany sodu albo amonu. Opinie są różne - można znaleźć informacje, że SLES jest najłagodniejszy, gdzie indziej, że ALES. Nie czytałam nigdy żadnych publikacji naukowych na ten temat, a jedynie materiały internetowe, które mimo wszystko super wiarygodnym źródłem nie są, więc nie wiem, jak to jest naprawdę. Ja uważam, że sulfaty to sulfaty i jak kogoś podrażniają to prawdopodobnie wszystkie w odpowiednich stężeniach. Łagodniejsze szampony to te z coco betainą (cocamidopropyl betaine).

btw. Pytanie nie na temat, który też był wałkowany wiele razy. Wystarczy chcieć znaleźć odpowiedź.
dziękuję za odpowiedz
__________________
。✿*゚・✿..życzę szczęścia wszystkim
vagabondaewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 20:26   #2226
judyta75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 24
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cześć dziewczyny!
poczytałam trochę wątku i widzę że sie znacie na tym wszystkim a ja taka początkująca
Zaczęłam farbować włosy henną, bo mam alergię na chemiczne farby a kilka siwych włosów juz mam, dlatego silikony są u mnie nie mile widziane w pielęgnacji włosów. Szampon którym myje włosy to rzepowy z Polleny-eva (ewa?)
Olejuje włosy olejkiem Khadi, na porost i przeciw wypadaniu, włsy sa po nim rewelacyjne, więc nie potrzebuje żadnych odżywek
Potrzebuje coś do stylizacji włosów bez silikonu (lakier, pianka lub żel)
Co możecie mi polecić?
judyta75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 17:12   #2227
_Blacky_
Raczkowanie
 
Avatar _Blacky_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 302
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez judyta75 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
poczytałam trochę wątku i widzę że sie znacie na tym wszystkim a ja taka początkująca
Zaczęłam farbować włosy henną, bo mam alergię na chemiczne farby a kilka siwych włosów juz mam, dlatego silikony są u mnie nie mile widziane w pielęgnacji włosów. Szampon którym myje włosy to rzepowy z Polleny-eva (ewa?)
Olejuje włosy olejkiem Khadi, na porost i przeciw wypadaniu, włsy sa po nim rewelacyjne, więc nie potrzebuje żadnych odżywek
Potrzebuje coś do stylizacji włosów bez silikonu (lakier, pianka lub żel)
Co możecie mi polecić?
Może żel lniany? https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=387619
_Blacky_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-26, 10:17   #2228
mathilda
Zakorzenienie
 
Avatar mathilda
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 146
GG do mathilda
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Zwykłe proste szampony (np. ziołowe) z SLeS: Barwa, Eva Natura, Joanna Naturia
Polecam sobie zajrzeć tutaj: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=452423

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------
I to są szampony które usuną mi silikony z włosów czy takie które ich nie zawierają tylko?
__________________
'[...] bo oto on stanął, wózek zatrzymał i "Kocham Cię" mówi, w tym parku, pod manierystyczną jakąś rzeźbą, fontanną fauna, chuja jakiegoś rokokowego.'



mathilda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 10:34   #2229
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez mathilda Pokaż wiadomość
I to są szampony które usuną mi silikony z włosów czy takie które ich nie zawierają tylko?
I jedno i drugie
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 15:53   #2230
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez ania smerfetka Pokaż wiadomość
I jedno i drugie
Dokładnie
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 10:13   #2231
judyta75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 24
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Chętnie spróbuje też żelu lnianego. Czy któraś kupowała lakier do włosów z helfów? Jak sie sprawuje?
No i muszę znaleźć nowy szampon bez silikonu, ponieważ po tym rzepowym z Polleny eva swędzi mnie głowa Chciałam wypróbowa Altera z Rossmana, ale on nie zmywa silikonów więc będę potrzebowała od czasu do czasu jeszcze jeden z SLSem.Muszę zobaczyc gdzie moge kupić ten Barwa lub Joannay
judyta75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-27, 10:20   #2232
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez judyta75 Pokaż wiadomość
Chętnie spróbuje też żelu lnianego. Czy któraś kupowała lakier do włosów z helfów? Jak sie sprawuje?
No i muszę znaleźć nowy szampon bez silikonu, ponieważ po tym rzepowym z Polleny eva swędzi mnie głowa Chciałam wypróbowa Altera z Rossmana, ale on nie zmywa silikonów więc będę potrzebowała od czasu do czasu jeszcze jeden z SLSem.Muszę zobaczyc gdzie moge kupić ten Barwa lub Joannay
Barwę kupisz w kioskach, małych drogeriach, Tesco. A Joannę w Rossmannie
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 12:41   #2233
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez judyta75 Pokaż wiadomość
Chętnie spróbuje też żelu lnianego. Czy któraś kupowała lakier do włosów z helfów? Jak sie sprawuje?
No i muszę znaleźć nowy szampon bez silikonu, ponieważ po tym rzepowym z Polleny eva swędzi mnie głowa Chciałam wypróbowa Altera z Rossmana, ale on nie zmywa silikonów więc będę potrzebowała od czasu do czasu jeszcze jeden z SLSem.Muszę zobaczyc gdzie moge kupić ten Barwa lub Joannay
Nie widziałam składu tego szamponu, który posiadasz, ale założę się, że on silikonów żadnych nie posiada, a jedynie Sodium Laureth Sulfate. I sporo soli na początku składu. Ogólnie, szampony ziołowe (poza np. Fitomedem) są mocno oczyszczające, mogą wysuszać (przez detergent, ale także przez sól czy zioła) i nie każdy może je stosować. Barwa może na Ciebie podziałać zupełnie tak samo. Joanna- to zależy od rodzaju.

I czemu uważasz, że szampon Alterra nie zmywa silikonów? Jeśli zmywa oleje, to i silikony zmyje Wszystko zależy od techniki mycia. Mam wrażenie, że chyba niektórzy trochę przesadzają z tym solidnym oczyszczaniem...
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 14:14   #2234
_Blacky_
Raczkowanie
 
Avatar _Blacky_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 302
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Szampony Alterra zmywają większość popularnych silikonów, ponieważ zawierają coco betaine
_Blacky_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 15:01   #2235
judyta75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 24
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Nie widziałam składu tego szamponu, który posiadasz, ale założę się, że on silikonów żadnych nie posiada, a jedynie Sodium Laureth Sulfate. I sporo soli na początku składu. Ogólnie, szampony ziołowe (poza np. Fitomedem) są mocno oczyszczające, mogą wysuszać (przez detergent, ale także przez sól czy zioła) i nie każdy może je stosować. Barwa może na Ciebie podziałać zupełnie tak samo. Joanna- to zależy od rodzaju.

I czemu uważasz, że szampon Alterra nie zmywa silikonów? Jeśli zmywa oleje, to i silikony zmyje Wszystko zależy od techniki mycia. Mam wrażenie, że chyba niektórzy trochę przesadzają z tym solidnym oczyszczaniem...
Tak silikonu nie ma i tak jak piszesz sporo SLS, ostatnio mylam włosy szamponem syna Babt Dream z Rossmana, ale pusza mi sie trochę , nawet po oleju.
Jesli chodzi o solidne oczyszczenie to głównie dlatego aby włosy dobrze przyjeły hennę dlatego myślałam o szamponie z SLSem. Spróbuje ten Altery z certyfikatem.
Dzięki

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Cytat:
Napisane przez _Blacky_ Pokaż wiadomość
Szampony Alterra zmywają większość popularnych silikonów, ponieważ zawierają coco betaine
O to sprawa jasna . Wystarczy jeden szampon
Mam nadzieje ze glowa nie będzie swędzieć. W sumie ten z Polleny Eva to pierwszy po którym mnie głowa swędziała. Wcześniej myłam np. head end schoulders (czy jak to się tam pisze...) i mam jeszcze niedokończony Schwarzkopf Aktiv Women na wypadanie włosow, musze sprawdzic czy ma silikon. Dzieki
judyta75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 14:03   #2236
201611071112
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 10
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

A czy szampon Ziaja do włosów suchych aloesowy ma silikony ?
Jaką odżywkę (bez silikonów polecacie ?)

Wklejam skład (z KWC)
Skład: Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Panthenol, Polyquaternium-10, Hydrolyzed Wheat Gluten, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Corn Protein, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCI, Maltodextrin, Sodium Starch Octenylsuccinate, Silica, C12-13 Alkyl Lactate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Linalool, Citric Acid.
201611071112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 14:09   #2237
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Alexis1245 Pokaż wiadomość
A czy szampon Ziaja do włosów suchych aloesowy ma silikony ?
Jaką odżywkę (bez silikonów polecacie ?)

Wklejam skład (z KWC)
Skład: Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Panthenol, Polyquaternium-10, Hydrolyzed Wheat Gluten, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Corn Protein, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCI, Maltodextrin, Sodium Starch Octenylsuccinate, Silica, C12-13 Alkyl Lactate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Linalool, Citric Acid.
Nie ma silikonów, ale ma pq, który może działać podobnie do silikonów i się nadbudowywać

Moją ulubioną odżywką bez silikonów jest Garnier z avocado i masłem karite
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 14:22   #2238
201611071112
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 10
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Ooo akurat ją mam )
czy szampon familijny rumiankowy z polleny
Skład :Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamide DEA, Propylene Glycol Matricaria Chamomilla Extract, Polyquaternium 7, Parfum (Benzyl Salicylate, Limonene), Polysorbate 20, Aesculus Hippocastanum Extract, Linoleic Acid, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Calcium Pantothenate, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Cl 19140


i maska do włosów Henna Wax mają silikony ?
201611071112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 16:56   #2239
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Alexis1245 Pokaż wiadomość
Ooo akurat ją mam )
czy szampon familijny rumiankowy z polleny
Skład :Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamide DEA, Propylene Glycol Matricaria Chamomilla Extract, Polyquaternium 7, Parfum (Benzyl Salicylate, Limonene), Polysorbate 20, Aesculus Hippocastanum Extract, Linoleic Acid, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Calcium Pantothenate, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Cl 19140


i maska do włosów Henna Wax mają silikony ?
Też ma tylko jedno pq

Jeżeli chodzi Ci o te maski https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html to nie mają silikonów.
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2012-02-09 o 16:58
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-10, 16:58   #2240
_Blacky_
Raczkowanie
 
Avatar _Blacky_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 302
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez _Blacky_ Pokaż wiadomość
Szampony Alterra zmywają większość popularnych silikonów, ponieważ zawierają coco betaine
A raczej Cocamidopropyl Betaine (to chyba inny składnik).
Skoro już się wypowiedziałam na ten temat, to uzupełnię swoją wypowiedź Dowiedziałam się ostatnio, że składnik Sodium Coco Sulfate jest tym samym co Sodium Lauryl Sulfate. Jedni twierdzili, że to zupełnie to samo, inni, że podobna łagodniejsza wersja. Podobno mają tę samą liczbę CAS, co znaczy, że oba te składniki to jedno i to samo. Sodium Coco Sulfate jest w szamponach Alterra, więc rozumiem, że ten składnik zmywa wszystko to, co zmywa Sodium Lauryl Sulfate. Informacje wzięłam m.in. stąd
i stąd Osobiście nie znam się na chemii
_Blacky_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 21:51   #2241
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Dziewczyny możecie mi pomóc? Znalazłam o takie 2 odżywki i wydaje mi się, że nie ma w nich silikonów. Nie wiem czy jestem ślepa czy co, ale ja ich tam nie widzę. A nie jeden znalazłam. Zerkniecie??

VO5 Beyond Blonde Conditioner:
Aqua (Water) , Cetearyl Alcohol , Quaternium-18 , Stearamidopropyl Dimethylamine Honey Extract , Argania Spinosa Kernel Oil , Persea Gratissima (Avocado) Oil , Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil , Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil , Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil , Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract , Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil , Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract , Bisabolol , Hydroxyethylcellulose , PVP , Dimethicone , Glyceryl Stearate , Citric Acid , Propylene Glycol , Quaternium-80 , Disodium EDTA , Glycerin , PEG-20 Castor Oil , Phenethyl Benzoate , Steareth-21 , Pentasodium Pentetate , Ethoxydiglycol , Sodium Laureth Sulfate , Butylene Glycol , Glucose , Methylchloroisothiazolino ne , Methylisothiazolinone , Parfum (Fragrance) , Hexyl Cinnamal.

Tresemme Coconut Oil and Jojoba Vibrantly Smooth Conditioner:
Aqua (Water) , Cetyl Alcohol , Stearyl Alcohol , Caprylic/Capric Triglyceride , Stearamidopropyl Dimethylamine , Lauroyl Lysine , Aspartic Acid , Cocos Nucifera (Coconut) Oil , Simmondsia Chinesis (Jojoba) Leaf Extract , Caprylyl Glycol , Brassica Campestris/Aleurites Fordi Oil Copolymer , Distearyldimonium Chloride , Ethyl Alcohol , Isopropyl Alcohol , Benzyl Alcohol , Citric Acid , Parfum (Fragrance).
__________________
7.11.2011- nie farbuję i zapuszczam włosy
2.12.2011- olejuję

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...

Edytowane przez Kamila_Blondi
Czas edycji: 2012-02-10 o 21:54
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 22:06   #2242
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Kamila_Blondi Pokaż wiadomość
Dziewczyny możecie mi pomóc? Znalazłam o takie 2 odżywki i wydaje mi się, że nie ma w nich silikonów. Nie wiem czy jestem ślepa czy co, ale ja ich tam nie widzę. A nie jeden znalazłam. Zerkniecie??

VO5 Beyond Blonde Conditioner:
Aqua (Water) , Cetearyl Alcohol , Quaternium-18 , Stearamidopropyl Dimethylamine Honey Extract , Argania Spinosa Kernel Oil , Persea Gratissima (Avocado) Oil , Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil , Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil , Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil , Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract , Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil , Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract , Bisabolol , Hydroxyethylcellulose , PVP , Dimethicone , Glyceryl Stearate , Citric Acid , Propylene Glycol , Quaternium-80 , Disodium EDTA , Glycerin , PEG-20 Castor Oil , Phenethyl Benzoate , Steareth-21 , Pentasodium Pentetate , Ethoxydiglycol , Sodium Laureth Sulfate , Butylene Glycol , Glucose , Methylchloroisothiazolino ne , Methylisothiazolinone , Parfum (Fragrance) , Hexyl Cinnamal.

Tresemme Coconut Oil and Jojoba Vibrantly Smooth Conditioner:
Aqua (Water) , Cetyl Alcohol , Stearyl Alcohol , Caprylic/Capric Triglyceride , Stearamidopropyl Dimethylamine , Lauroyl Lysine , Aspartic Acid , Cocos Nucifera (Coconut) Oil , Simmondsia Chinesis (Jojoba) Leaf Extract , Caprylyl Glycol , Brassica Campestris/Aleurites Fordi Oil Copolymer , Distearyldimonium Chloride , Ethyl Alcohol , Isopropyl Alcohol , Benzyl Alcohol , Citric Acid , Parfum (Fragrance).
W drugiej odzywce nie ma silikonów

W pierwszej na czerwono zaznaczyłam silikon dimethicone i do tego znalazły się dwa Quaternium, które chyba działają tak jak pq, czyli podobnie do silikonów
I nie wiem dlaczego do odżywki włożyli SLeS, zaznaczony na zielono.
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 23:16   #2243
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
W drugiej odzywce nie ma silikonów

W pierwszej na czerwono zaznaczyłam silikon dimethicone i do tego znalazły się dwa Quaternium, które chyba działają tak jak pq, czyli podobnie do silikonów
I nie wiem dlaczego do odżywki włożyli SLeS, zaznaczony na zielono.
Dzięki wielkie Następnym moim zakupem będzie więc odżywka Tresemmé
To quaternium mnie zastanawialo właśnie. Czyli pq to też jakby silikon? Muszę o tym poczytać.
Co do sls i sles to w uk wciakają go prawie wszędzie niestety.
__________________
7.11.2011- nie farbuję i zapuszczam włosy
2.12.2011- olejuję

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 23:27   #2244
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Kamila_Blondi Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie Następnym moim zakupem będzie więc odżywka Tresemmé
To quaternium mnie zastanawialo właśnie. Czyli pq to też jakby silikon? Muszę o tym poczytać.
Co do sls i sles to w uk wciakają go prawie wszędzie niestety.
Tak pq działa podobnie jak silikony i może się nadbudowywać
Tak jak np. pielęgnacja zgodna z CG wyklucza silikony, tak samo wyklucza pq.
Jak chcesz o tym poczytać to tutaj masz trochę informacji:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...82&postcount=3
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...09&postcount=4
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 07:22   #2245
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

hej, po myciu nie mogę się obejść bez suszenia włosów. Czy możecie polecić jakąś termoochronę która nie zawiera silikonów? Spray?
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 13:11   #2246
mathilda
Zakorzenienie
 
Avatar mathilda
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 146
GG do mathilda
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Dobra, bo się pogubiłam trochę. Zaczęłam używać szamponu barwa, bo jest bez silikonu, ale zawiera też detergenty, które nie są zbyt zdrowe dla włosów, a silikony w sumie też są potrzebne, ale może takie rozpuszczalne w wodzie?
Możecie polecić jakieś szampony odżywki z silikonami rozpuszczalnymi w wodzie?
__________________
'[...] bo oto on stanął, wózek zatrzymał i "Kocham Cię" mówi, w tym parku, pod manierystyczną jakąś rzeźbą, fontanną fauna, chuja jakiegoś rokokowego.'



mathilda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 13:27   #2247
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez mathilda Pokaż wiadomość
Dobra, bo się pogubiłam trochę. Zaczęłam używać szamponu barwa, bo jest bez silikonu, ale zawiera też detergenty, które nie są zbyt zdrowe dla włosów, a silikony w sumie też są potrzebne, ale może takie rozpuszczalne w wodzie?
Możecie polecić jakieś szampony odżywki z silikonami rozpuszczalnymi w wodzie?
Detergenty w szamponach typu SLeS nie na każdego muszą źle działać Ja używam głównie szamponów z SLeS, bez silikonów, czasami sięgam tylko po delikatne typu Hipp, głównie do zmywania niektórych olei
Jak chodzi o silikony, to są dobrą formą ochrony przed uszkodzeniami, ja gdy je całkowicie wyrzuciłam z pielęgnacji, to włosy mi się zaczęły strasznie szybko rozdwajać Teraz używam silikonów tylko w jedwabiu CHI, który daję na końcówki po umyciu i w czarnym sprayu Gliss Kura, którym psikam lekko włoski, aby zabezpieczyć te krótsze
Niestety nie pomogę, bo nie potrafię tak z głowy teraz wybrać tych, które mają silikony rozpuszczalne w wodzie, ale te produkty, które ja używam mają silikony odparowujące i łatwo usuwalne za pomocą delikatnych szamponów.
Pamiętam tylko, że balsamy Mrs. Potters mają w składzie tylko jeden silikon, rozpuszczalny w wodzie
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 16:37   #2248
7Paulina7
Zadomowienie
 
Avatar 7Paulina7
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 407
GG do 7Paulina7
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Nie potrafie żyć bez odżywek z pantene bez spłukiwania które jedyne nie wysuszaja mi włosów na drugi dzien jak to robiły inne odzywki.

oto jej skład:

Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Stearamidopropyl Dimethylamine, Cetyl Alcohol, Quaternium-18, Benzyl Alcohol, Stearyl Alcohol, PEG-2M, Cetearyl Alcohol, Panthenyl Ethyl Ether, Parfum, DMDM Hydantoin, Hydroxyethylcellulose, Glyceryl Stearate, Oleyl Alcohol, EDTA, Citric Acid, Polysorbate 60, Hexyl Cinnamal, Lysine HCl, Panthenol, Benzyl Salicytate, Butylphenyl Methylpropional, Methyl Tyrosinate HCl, Histidine, Linalool, Limonene, Citronellol, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Benzoate


Moze ktoś mi cos napisac o składzie?
__________________
Walka o długie włosy ....
7Paulina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 14:40   #2249
diablica88
Rozeznanie
 
Avatar diablica88
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 623
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cześć dziewczyny
Jestem początkująca jeśli chodzi o dbanie o kłączki i czytanie składów. Staram się jednak nadrabiać zaległości (wydaje mi się, że silikony w składzie już odróżniam ) ale totalnie zielona jestem jeśli chodzi o inne składniki.
Generalnie jestem w stanie zrezygnować z suszarki więc coś do ochronny przed ciepłem chciałbym mieć.
Skład Aqua, Alcohol Denat, Propylene Glucol, Bis (c13-15 Alkoxy) Pg-Amodimethicone, Panthenol, Vp/Va Copolymer, Pafum, Peg-40 Hydrogenated, Castor Oil, C14-15 Alcohols, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, Laurtrimonium Chloride.

Na moje niewprawne oko jest to silikon i wysoko w składzie alkohol (który nie wiem chyba może wysuszać prawda?) Doradźcie - używać czy jednak poszukać czegoś innego? Możecie coś polecić? Z góry bardzo Wam dziękuję
diablica88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 16:48   #2250
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez diablica88 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Jestem początkująca jeśli chodzi o dbanie o kłączki i czytanie składów. Staram się jednak nadrabiać zaległości (wydaje mi się, że silikony w składzie już odróżniam ) ale totalnie zielona jestem jeśli chodzi o inne składniki.
Generalnie jestem w stanie zrezygnować z suszarki więc coś do ochronny przed ciepłem chciałbym mieć.
Skład Aqua, Alcohol Denat, Propylene Glucol, Bis (c13-15 Alkoxy) Pg-Amodimethicone, Panthenol, Vp/Va Copolymer, Pafum, Peg-40 Hydrogenated, Castor Oil, C14-15 Alcohols, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, Laurtrimonium Chloride.

Na moje niewprawne oko jest to silikon i wysoko w składzie alkohol (który nie wiem chyba może wysuszać prawda?) Doradźcie - używać czy jednak poszukać czegoś innego? Możecie coś polecić? Z góry bardzo Wam dziękuję
Silikon jest i to do niego należy główna rola ochrony przed niekorzystnymi czynnikami, ale alkohol tak wysoko w składzie może wysuszać włoski Ja unikam takich kosmetyków
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 09:42:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:47.