Mirena (spirala hormonalna) w DE - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-31, 12:12   #1
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479

Mirena (spirala hormonalna) w DE


Mam pytanko, czy któraś z Was zakładała sobie Mirenę w DE? Jeśli tak, to jakie macie doświadczenia?
Ja się dałam namówić po wielu latach łykania pigułek i odrzucaniu myśli o obcym ciele w środku... I wczoraj dałam sobie założyć. Właściwie wszystkie informacje przeczytałam dokładnie, jestem świadoma ryzyka ale i zalet. Chciałabym tylko poczytać o cudzych doświadczeniach, bo na niemieckich forach, to nie wiem w co wierzyć, a w PL chyba też jeszcze niewiele jest na ten temat.
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 19:29   #2
Mila 23
Rozeznanie
 
Avatar Mila 23
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: K.....
Wiadomości: 728
Dot.: Mirena (spirala hormonalna) w DE

spirale maja moje dwie znajome. Jedna po 2 dzieci, druga bezdzietna. ta bez dzieci przytyla w ciagu 2 lat chyba z 15 kilo. Ale nie wiem czy to wina spirali czy jej jedzenia. Mysle ze spirala sie do tego przyczynila, bo zaczela wyraznie tyc od czasu co ja zalozyla. A ta z dzieciakami jest zadowolona ze nie musi myslec o pigulkach, ona nie przytyla. Obie sa bardzo zadowolone.
Mila 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 08:18   #3
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Mirena (spirala hormonalna) w DE

Dziękuję Ci za odpowiedź. Tylko dla pewności spytam: one mają dokładnie tę spiralę hormonalną Mirena?
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 18:45   #4
mmmll5
Raczkowanie
 
Avatar mmmll5
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 82
Dot.: Mirena (spirala hormonalna) w DE

Cytat:
Napisane przez kobietka Pokaż wiadomość
Mam pytanko, czy któraś z Was zakładała sobie Mirenę w DE? Jeśli tak, to jakie macie doświadczenia?
Ja się dałam namówić po wielu latach łykania pigułek i odrzucaniu myśli o obcym ciele w środku... I wczoraj dałam sobie założyć. Właściwie wszystkie informacje przeczytałam dokładnie, jestem świadoma ryzyka ale i zalet. Chciałabym tylko poczytać o cudzych doświadczeniach, bo na niemieckich forach, to nie wiem w co wierzyć, a w PL chyba też jeszcze niewiele jest na ten temat.
kobietko ja mam od pieciu lat i wlasnie bede w tym miesiacu druga zakladala.U mnie dziala super.Nie mam zadnych dolegliwosci ,bolu ,i miesiaczki tez nie .Na poczatku czulam droge takie sciskanie .Miesiaczka zniknela po ok pol roku noszenia spirali,.pierwsze 6 mcy mialam krociutkie jedno,dwudniowe okresy .Ja bardzo sobie chwale i nawet nie chce slyszec o powrocie do pigol.
mmmll5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 08:00   #5
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Mirena (spirala hormonalna) w DE

Cytat:
Napisane przez mmmll5 Pokaż wiadomość
kobietko ja mam od pieciu lat i wlasnie bede w tym miesiacu druga zakladala.U mnie dziala super.Nie mam zadnych dolegliwosci ,bolu ,i miesiaczki tez nie .Na poczatku czulam droge takie sciskanie .Miesiaczka zniknela po ok pol roku noszenia spirali,.pierwsze 6 mcy mialam krociutkie jedno,dwudniowe okresy .Ja bardzo sobie chwale i nawet nie chce slyszec o powrocie do pigol.
Dziękuję Ci za odpowiedź. Super słyszeć, że u kogoś to działa tak jak powinno. Ja mam od tygodnia i powoli przywykam do tej myśli. Ale jeszcze chwilami czuję jakieś ciągniecie, zakłócie itd. Narazie nie plamię, więc to chyba dobry znak. Ale jeszcze nie sprawdziłam niestety w "praktyce z mężem", mam trochę taką blokadę... Nie wiem czego się spodziewać...
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 10:22   #6
mmmll5
Raczkowanie
 
Avatar mmmll5
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 82
Dot.: Mirena (spirala hormonalna) w DE

Cytat:
Napisane przez kobietka Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci za odpowiedź. Super słyszeć, że u kogoś to działa tak jak powinno. Ja mam od tygodnia i powoli przywykam do tej myśli. Ale jeszcze chwilami czuję jakieś ciągniecie, zakłócie itd. Narazie nie plamię, więc to chyba dobry znak. Ale jeszcze nie sprawdziłam niestety w "praktyce z mężem", mam trochę taką blokadę... Nie wiem czego się spodziewać...
Wszystko bedzie ok .Moj maz bynajmniej nie narzeka ,raz tylko stwierdzil ,ze cos jakby poczul,Ja mysle ze to chyba niebardzo mozliwe.On tez jest zadowolony bo choc przyjemnosc na ra.z droga ale dla mnie warta ,Piguly tez w sumie nie sa takie tanie .Praktyka-ja nie widzialam zadnej roznicy a wrecz przeciwnie pozbylam sie stresu czy pigula dziala czy nie.Moja miala termin do listopada ale lekarz stwierzil,ze skoro nawet nie plamie wiec moge jeszcze spoko dwa ,trzy miesiace ja miec ale teraz chec ja wymienic.A jeszcze jedno moze na uspokojenie ,ja np. w ogole nie przytylam i nie mam zadnych problemow z waga .pozdrawiamA ile placilas jak moge zapytacbo 5 lat temu kosztowala 300 € jak jest teraz?
mmmll5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 16:26   #7
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Mirena (spirala hormonalna) w DE

Cytat:
Napisane przez mmmll5 Pokaż wiadomość
Wszystko bedzie ok .Moj maz bynajmniej nie narzeka ,raz tylko stwierdzil ,ze cos jakby poczul,Ja mysle ze to chyba niebardzo mozliwe.On tez jest zadowolony bo choc przyjemnosc na ra.z droga ale dla mnie warta ,Piguly tez w sumie nie sa takie tanie .Praktyka-ja nie widzialam zadnej roznicy a wrecz przeciwnie pozbylam sie stresu czy pigula dziala czy nie.Moja miala termin do listopada ale lekarz stwierzil,ze skoro nawet nie plamie wiec moge jeszcze spoko dwa ,trzy miesiace ja miec ale teraz chec ja wymienic.A jeszcze jedno moze na uspokojenie ,ja np. w ogole nie przytylam i nie mam zadnych problemow z waga .pozdrawiamA ile placilas jak moge zapytacbo 5 lat temu kosztowala 300 € jak jest teraz?
Super, bo waga dla mnie też jest istotna, w ostatnich latach wydaje mi się że właśnie przez pigułki przybrałam prawie 5kg, więc nie chcę tego kontynuować.
Co do ceny, to sama spirala kosztowała 140E. Z założeniem, USG i innymi takimi wyszło około 350Euro. Jak przeliczy się to na 5 lat, to miesięcznie wychodzi niecałe 6 Euro, to tak czy tak jest taniej niż którekolwiek pigułki dotąd. Płaciłam między 8 a 11 Euro za listek. A zmieniałam już co pół roku ostatnio, bo ciągle coś mi nie pasowało...
Z tym czuciem przez męża to aż tak się nie przejmuję , ale ja sama jak sznurków szukałam to wyczułam tą spiralę przez szyjkę... takie stwardnienie... i nie wiem, czy to normalne, czy mam ją jakoś nisko... Stąd moje obawy. No ale staram się nie panikować. Za 5 tyg. kontrola, to się dowiem.
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-20, 12:23   #8
agneshs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Augustow/Niemcy
Wiadomości: 1
GG do agneshs Send a message via Skype™ to agneshs
Dot.: Mirena (spirala hormonalna) w DE

Hallo Ja mam 3 dzieci 2 corki blizniaczki i syna co ma niecale 3 latka mieszkam w niemczech jak urodzilam syna zrobilam sobie zwyklo spirale zeby niezajsc w ciaze 60 kilo przytylam do 90 kilo to jest szok przestalam miec okres jeden miesiac mialam 3 miesiace nie mialam wiec moja ginekolog zaproponowalam mi Mirene hormonalna 19.04.2012 wlasnie ja zrobilam kosztowalo mnie to wszystko 424 euro z centami .czy jest dobra to zobaczy sie mam ja 2 dzien to duzo nie napisze ps.moja ginekolog mi ja zrobila bez okreu dlatego ze nawet jak dostalam tabletki na wywolanie okreu to mi nie pomogly wiec powiedziala ze mi zrobie bez okresu normalnie mi wsadzi to mirene hormonalna i bedzie wszystko ok zobaczymy co czas mi przyniesie ale z tego co wiem kazdy chawili mirene hormonalna pozdrawiam
agneshs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 14:49   #9
mmmll5
Raczkowanie
 
Avatar mmmll5
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 82
Dot.: Mirena (spirala hormonalna) w DE

Cytat:
Napisane przez agneshs Pokaż wiadomość
Hallo Ja mam 3 dzieci 2 corki blizniaczki i syna co ma niecale 3 latka mieszkam w niemczech jak urodzilam syna zrobilam sobie zwyklo spirale zeby niezajsc w ciaze 60 kilo przytylam do 90 kilo to jest szok przestalam miec okres jeden miesiac mialam 3 miesiace nie mialam wiec moja ginekolog zaproponowalam mi Mirene hormonalna 19.04.2012 wlasnie ja zrobilam kosztowalo mnie to wszystko 424 euro z centami .czy jest dobra to zobaczy sie mam ja 2 dzien to duzo nie napisze ps.moja ginekolog mi ja zrobila bez okreu dlatego ze nawet jak dostalam tabletki na wywolanie okreu to mi nie pomogly wiec powiedziala ze mi zrobie bez okresu normalnie mi wsadzi to mirene hormonalna i bedzie wszystko ok zobaczymy co czas mi przyniesie ale z tego co wiem kazdy chawili mirene hormonalna pozdrawiam
Bez okresu?.Ja mialam jedna .Wsumie w listopadzie minele 5 lat i powinnam wymienic stara na nowa.Jednakze nie mam okresu i moj lekaz ciagle odklada bo twierdzi ,ze bez okresu tojest bardzo bolesne.Dal mi tabletki na wywolanie okresu ale tydzien mina i krwawienie sie nie pojawilo ,w poniedzialek musze sie umowic na wizyte bo juz pomalu trace cierpliwosc .Mam nadzieje ,ze znajdzie jakies wyjscie .pozdrawiam
mmmll5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 08:09   #10
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Mirena (spirala hormonalna) w DE

Cytat:
Napisane przez agneshs Pokaż wiadomość
Hallo Ja mam 3 dzieci 2 corki blizniaczki i syna co ma niecale 3 latka mieszkam w niemczech jak urodzilam syna zrobilam sobie zwyklo spirale zeby niezajsc w ciaze 60 kilo przytylam do 90 kilo to jest szok przestalam miec okres jeden miesiac mialam 3 miesiace nie mialam wiec moja ginekolog zaproponowalam mi Mirene hormonalna 19.04.2012 wlasnie ja zrobilam kosztowalo mnie to wszystko 424 euro z centami .czy jest dobra to zobaczy sie mam ja 2 dzien to duzo nie napisze ps.moja ginekolog mi ja zrobila bez okreu dlatego ze nawet jak dostalam tabletki na wywolanie okreu to mi nie pomogly wiec powiedziala ze mi zrobie bez okresu normalnie mi wsadzi to mirene hormonalna i bedzie wszystko ok zobaczymy co czas mi przyniesie ale z tego co wiem kazdy chawili mirene hormonalna pozdrawiam
A jak odczucia przy zakładaniu? Było źle? Bo ja miałam zakładaną w 4tym dniu krwawienia, i myślałam, że zemdleję. Musieli mnie jakimiś kropelkami traktować, bo bałam się do domu autem wracać sama. Nie to że jakiś wielki ból, ale takie bardzo nieprzyjemne uczucie i na koniec jakby mi krew z głowy odpłynęła No ale teraz mam ją już od 3 miesięcy i jestem zadowolona.
Cytat:
Napisane przez mmmll5 Pokaż wiadomość
Bez okresu?.Ja mialam jedna .Wsumie w listopadzie minele 5 lat i powinnam wymienic stara na nowa.Jednakze nie mam okresu i moj lekaz ciagle odklada bo twierdzi ,ze bez okresu tojest bardzo bolesne.Dal mi tabletki na wywolanie okresu ale tydzien mina i krwawienie sie nie pojawilo ,w poniedzialek musze sie umowic na wizyte bo juz pomalu trace cierpliwosc .Mam nadzieje ,ze znajdzie jakies wyjscie .pozdrawiam
Daj znać, jak poszło. Trochę mnie właśnie wyjmowanie przeraża. Ale jeszcze mam kilka lat na oswojenie się z tą myślą
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 19:25   #11
mmmll5
Raczkowanie
 
Avatar mmmll5
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 82
Dot.: Mirena (spirala hormonalna) w DE

Od trzech tygodni mam nowa mirenke ,i jest wszystko super.Moge uspokoic Cie Kobietko-wyjmowanie starej spirali nie jest bolecne,lekkie uczucie ciagniecia i tyle.Natomiast wkladanie nowej,ojejku.Moj lekarz twierdzi ,ze to nic strasznego ,ale ja jestem innego zdania.Horror.dobrze ,ze mam teraz spokoj przez nastepne 5 lat.Pozdrawiam
mmmll5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-26, 19:25   #12
monika 2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: Mirena (spirala hormonalna) w DE

Witam, mam pytanko, jestem w Niemczech i chciałabym założyć sobie spirale hormonalną ale myślałam, żeby to zrobić w Polsce tylko nie wiem jak to wygląda, czy to jest tylko jedna wizyta, czy jakieś kontrole? Czy mógłby ktoś mi doradzić jak to wygląda w Niemczech iczy lekarz przed założeniem albo po robi jakieś badania?
monika 2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 08:08   #13
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Mirena (spirala hormonalna) w DE

Cytat:
Napisane przez monika 2 Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanko, jestem w Niemczech i chciałabym założyć sobie spirale hormonalną ale myślałam, żeby to zrobić w Polsce tylko nie wiem jak to wygląda, czy to jest tylko jedna wizyta, czy jakieś kontrole? Czy mógłby ktoś mi doradzić jak to wygląda w Niemczech iczy lekarz przed założeniem albo po robi jakieś badania?
Witaj,
pewnie ju trochę późno, ale wiesz, wakacje były Zakładałam Mirenę w DE, i nie robiłam żadnych badań wcześniej. Zmieniałam antykoncepcję z pigułek (po kilkunastu latach łykania) na spiralę. Poprostu umawiasz się na termin, idziesz, 10 min w gabinecie i gotowe. Niektórzy lekarze każa samemu kupić spiralę w aptece, niektóre kobiety zamawiają przez internet, bo niby taniej. Później lekarz zaleca normalną kontrolę co pół roku, cytologia itd, tak jak zwykle. Jak będziesz chodzić, to już twoja sprawa, ale kontrola jest po to, żeby sprawdzić, czy spirala jest na miejscu i spełnia nadal swoją funkcję. Więc warto chodzić.
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 10:52   #14
Syrena91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 7
Dot.: Mirena (spirala hormonalna) w DE

Polecam, jak komuś nie chce się oglądać to od połowy. http://www.youtube.com/watch?v=-sCV8o-7WoA
Syrena91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:35.