Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010 - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-13, 12:29   #1771
izazula
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 5 910
GG do izazula
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez ASIULEK_23 Pokaż wiadomość
Trochę fotek:
1. na sankach z tatusiem
2-3. W świetlicy
4-5. Spacer
6. Ulubione miejsce Werci
7. Sennie (chora)
8. Oglądam widoki przy drzwiach z babunią
9. w mamy czapie
10. Wcinam czekoladkę
Wercia jak zwykle i mamusia również . Włoski ma super, chyba muszę wreszcie Zosi przestać obcinać. Jej się tak filcują nad karkiem .
Widoki tez piękne

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Darusia chyba niestety nasze dzieciaki już wcześniej pójdą. Mam tylko nadzieję ze szkoły już będą przetestowane i lepiej przygotowane niż teraz, przedszkola również.
Pamiętam jeszcze ze studiów że w Holandii np. obowiązek szkolny jest w wieku 4 lat, a tym że chodzi tu o obowiązek posyłania dziecka do przedszkola. To tak samo jak u nas zerówka tylko że sporo wczesniej, z tą różnicą że oni są przygotowani na taki system a u nas się tylko uchwala ustawy a niewiele za tym idzie
__________________
Żmijka najsłodsza
izazula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 12:32   #1772
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

Madziu :
Cytat:
Napisane przez ASIULEK_23 Pokaż wiadomość
Non stop spała. A jak nie spała to marudziła i płakala. Teraz do tego doszły luźne kupki i rano obudziła się z mega kaszlem- odksztuszała wydzielinę. Jutro z rana lecę z nią do lekarza.
dziś dopadło tż i mamę- kibelek okupują od rana... takze załapaliśmy jakiegoś wirusa...
Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Asiulek ja nic nie pisalam bo z twojej relacji wynikalo ze w chorobie zostal tylko tz i tesciowa,a ty z mala juz ok :/
Dobrze ze osluchowo ok
Wyżej cytat Z tż ani mamą bym nie leciała
Oczywiście to tak tylko piszę- dla potwierdzenia Nikomu przecież nie mam nic za złe i nie tłumaczyć mi sie tu proszę nie oczekiwałam tego pisząc tamtego posta

Cytat:
Napisane przez izazula Pokaż wiadomość
Wercia jak zwykle i mamusia również . Włoski ma super, chyba muszę wreszcie Zosi przestać obcinać. Jej się tak filcują nad karkiem .
Widoki tez piękne
Ja mojej jeszcze ani razu nie obcinałam. Czekam aż wszystkie jej się da zebrać ale ciężko, bo co jej ta grzywa urosnie i da się ją związać to kolejne włoski wyrastaja przy czole. i wiecznie ma nową grzywę
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 12:33   #1773
blistex
Rozeznanie
 
Avatar blistex
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 592
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

my wietrzymy i mieszkanko i pościel, którą na kocu wrzucam na otwarte okno
ja lubię przy takim mroziku wyczyścić dywan wyrzucam go na śnieżek i trzepię, trzepię i trzepię, a potem jeszcze na trzepak i zaś trzepię i trzepię potem wisi sobie taki wytrzepany przez pół dnia a wieczorem tak fajnie pachnie Tż tego nie lubi hehe bo to on musi trzepać, a ja tylko stoje i mówię równo, równo
__________________
Moje ciuszki na wymianke https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233834
zapraszam
blistex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 12:34   #1774
Baobabek
Zakorzenienie
 
Avatar Baobabek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 576
GG do Baobabek Send a message via Skype™ to Baobabek
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez Darusiaaaa Pokaż wiadomość
ide,przed 15 mam byc w przychodnii, zobaczymy....drcron mam nadzieje,ze sie nie obrazisz ale dla mnie to glupota puszczac dzieciaka rok wczesniej do szkoly,ja gdybym miala wybor puscic od 6 czy 7 poszlaby od 7 lat zdecydowanie! i bronilabym sie puscic od chociazby 6 , a tu by julka poszla jeszcze wczesniej?

---------- Dopisano o 11:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

zostawilabym ja w tych 3 latkach,skoro juz chcesz ja dac do przedszkola,powaznie sie nad tym zastanow...

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

asiulek ja bym serce chyba wyplula,moja by pobiegla do pokoju i na bank by nie otworzyla!!!

wlasnie dlatego pamietasz jak gadalysmy,ze dzieciakow nie zostawiamy? tylko ty jej nie zostawilas tak na prawde,niezla jest!!

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

monka niezle!!!

ja sie wybieram do orange,bo konczy mi sie umowa i chce przejsc do orange,tz juz przelazl no i dylemat telefon?jest taki smieszny alcatel smiesnzy ale kobiecy i sie zastanawiam nad takim cudem:P

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

drcron mnie sie z Bodzio ostatnio podobal naroznik wlasnie czerwony,szkoda ze mowisz ze nie wejdzie,ten byl malutki ale bardzo fajny, z tym ze do domu bym nie chciala akurat tego koloru,jak bedziemy sie ujrzadzac to wszystko WSZYSTKO ma byc w fajnych stonowanych kolorkach,domek przytulny,nic krzykliwego

zreszta sypialnie moja "wymarzona"wam pokazywalam z ta fototapeta z tylu.
Salon tez jasny ,wypoczynek bialy badz barzo jasno kremowy, sciany moglyby byc cappucino a wstawkami jakiegos piaskowca a rama tv srebrna -nie czarna:P hahaha
aleeee zanim my sie bedziemy urzadzac to dzieci moze juz przedszkole skoncza
też tak mślę... jako, że w szkole pracuję już ładnych kilka lat, mamy zerówkę, gdzie są 5 i 6 latki, później do 1 klasy po wydaniu opinii przez przedszkolankę taki już wtedy 6 latek idzie do szkoły razem z 7 latkiem - kolosalna różnica! rok między dziećmi to przepaść....6 latki nie potrafią dobrze wycinać, wydzierać, kleić, szlaczków robić, naklejek przylepiać tam gdzie trzeba - wszystko to na czym opiera się start w 1 klasie, n-l traci mnóstwo czasu aby wyrównać poziom 6 i 7 latka, a gdyby ten młodszy został dłużej w przedszkolu to w/w by opanował....to jest totalna głupota skracać dzieciństwo dziecku... jeśli będę mieć nadal wybor to 6 latka do szkoły nie puszczę... dlatego drcron nie rozumiem cię nie skracaj jej dzieciństwa, niech będzie mądra i super rozwinięta jak na swój wiek, zapewniaj jej inne rozrywki, a ni pchaj wcześniej do szkoły już lepiej niech 2 lata z 3 latkami siedzi z resztą rób jak chcesz

Cytat:
Napisane przez izazula Pokaż wiadomość
Witajcie

Asiulek oczywiście że Cię zauważyłam i właśnie dzisiaj widzę że już wiem co wczoraj chciałam napisać . Wybacz mi. Fajnie że udało Wam się wyjechać mimo akumulatora. Niestety przykre ze wyjazd z niemiłymi przeżyciami.
Zdrówka dla Werci, może tak zareagowała na zmianę klimatu albo złapała jakiegoś wirusa.



Wyobraź sobie ze moja mama sobie całkiem nieźle radzi z moją łobuziarą i zawsze mówi jaka ona grzeczna i tak fajnie potrafi się sobą zajmować. Mama ma wprawę już kilkudziesięcioletnią wiec żadne wybryki dziecięce nie są jej obce a niektóre pomysły wyprzedza.



Lepiej sprawdzić



A moze dziewczynie się coś wydarzyło w domu i nie ma ani czasu ani ochoty na spotkania, telefony itp. Pozatym niektóre osoby wolą nic nie mówić żeby się druga strona nie obraziła albo jeszcze czegoś niefajnego o sobie usłyszeć.
Ja zwróciłam kiedyś uwagę mojej koleżance że powinna zareagować na zachowanie swojej córci (nie było jeszcze Zosi) to usłyszałam ze sama będę mogła kiedyś reagować i mam się odwalić.

Ja bym się chętnie spotkała z Twoją Julką bo tak naprawdę nie wiem czy ona jest rzeczywiście taka jak ją malujesz czy tylko chcesz wywołać dyskusję.
Nie wątpię że Julka jest mądra



Masz grzeczne dziecko naprawdę bo mogło się skończyć rozstrojem nerwowym, wizytą fachowca, wyważaniem drzwi itp.

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Monka - tak mi się przypomniało ze Twoj synek ma 5 lat i chodzi do szkoły. Wydawało mi się ze obowiązek szkolny w UK jest od 6 rż. Tak z ciekawości to czego takie maluchy się uczą i dlaczego musicie odrabiać lekcje jeszcze w domu ? Tak dużo materiału ?



Ja ostatnio sprawdzałam u nas wytyczne do przyjęcia dziecka do przedszkola państwowego. Generalna zasada jest taka że dziecko powinno mieć skończone 3 lata. W wyjątkowych przypadkach 2,5 roku ale w nielicznych przedszkolach. Sprawa wygląda tak że 1 września dziecko musi mieć skończone 2,5 roku (nam brakuje miesiącia i 5 dni).
Co do szkoły to nasze dzieciaki już chyba wszystkie pójdą w wieku 6 lat. Osobiście nie jestem zwolenniczką wcześniejszego posyłania do szkoły nawet jeżeli intelektualnie dziecko jest przygotowane i niejednokotnie bardziej rozgarnięte niż starsze dzieci. Trzeba dokładnie zbadać czy ich psychika jest gotowa.
no to już nas kilka myślących podobnie jest
Cytat:
Napisane przez ASIULEK_23 Pokaż wiadomość
Trochę fotek:
1. na sankach z tatusiem
2-3. W świetlicy
4-5. Spacer
6. Ulubione miejsce Werci
7. Sennie (chora)
8. Oglądam widoki przy drzwiach z babunią
9. w mamy czapie
10. Wcinam czekoladkę
powala mnie jej uroda strasznie bym chciała mieć taką łobuziarę śliczną dodam, że imię już z Ciebie zgapiłam
__________________
K & I

Baobabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 12:43   #1775
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

Dziewcznyny ale to nie jest az tak straszne jak wam sie wydaje. Tutaj nie ma klas takich jak w Pl , lawka za lawka i puste sciany . Tutaj wlasnie dzieci chodza do szkoly na 9 i do 15.15 w niej siedza. Maja przerwy. przerwe na lunch. Pelno zabawek, dla chlopakow, dla dziewczyn, miejsa do malowania, nawet piaskownice w budynku haha. Nie siedza od tej 9 do 15 przy ksiazkach bo jest to poprostu nie realne . JEst wlnsie czas na zabawe, czas na nauke. Proste zadania matematyczne sa naprawde proste uwierzcie mi, np maja ksera a nich 2 jablka plus 3 jablka i jaki jest wynik? Maja monety odbite na kartce i maja zgdnac jaka to moneta czy jest 1 £ czy 50 p. Prost wiliczenia, albo cosdo napisania, ostatnio moj maly mial napisac CO MOWI RYBA? i mial wymyslec krotka historyjke , znaczy co ryba mowi hehehe. Albo mial narysowane kostki do grania, i byly po dwie kazda miala iles tam oczek ( jedna miala np 2 druga 4) i mial napisac sume oczek na tych kostkach. Dostaja te zadania raz na tydzien i maja kilka dni na odrobienie. Czytanke dostja raz na tydzien , czasem drguga szybciej dostaja bo ladnie dziecku idzie czytanie. W czesniej jak zaczal szkole w tamtym roku to dostawal ksera i mial do nauki 5 wyrazow np DO YOU I HE, SHE . Na inny kserze bylo WE, THEIR, WHEN, WHERE i cos tam jeszcze .

Asiulek sliczna mala, fajny kacik mieliscie dla dzieci, wo ile sniegu ,az mnie skreca , uwielbiam snieg

Puzniej wm wkleje prosta czytanke jaka maly czytal i ma dwa zadania do odrobienia.

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Cytat:
Napisane przez blistex Pokaż wiadomość
my wietrzymy i mieszkanko i pościel, którą na kocu wrzucam na otwarte okno
ja lubię przy takim mroziku wyczyścić dywan wyrzucam go na śnieżek i trzepię, trzepię i trzepię, a potem jeszcze na trzepak i zaś trzepię i trzepię potem wisi sobie taki wytrzepany przez pół dnia a wieczorem tak fajnie pachnie Tż tego nie lubi hehe bo to on musi trzepać, a ja tylko stoje i mówię równo, równo

padlam hahaha
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 12:43   #1776
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez Baobabek Pokaż wiadomość
powala mnie jej uroda strasznie bym chciała mieć taką łobuziarę śliczną dodam, że imię już z Ciebie zgapiłam
Heh Fajnie, będzie druga Wercia na forum
Trzymam kciuki za łobuziarę
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 12:58   #1777
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez ASIULEK_23 Pokaż wiadomość
Wyżej cytat Z tż ani mamą bym nie leciała
Oczywiście to tak tylko piszę- dla potwierdzenia Nikomu przecież nie mam nic za złe i nie tłumaczyć mi sie tu proszę nie oczekiwałam tego pisząc tamtego posta
no i tego nie doczytałam
Cytat:
Napisane przez Baobabek Pokaż wiadomość
też tak mślę... jako, że w szkole pracuję już ładnych kilka lat, mamy zerówkę, gdzie są 5 i 6 latki, później do 1 klasy po wydaniu opinii przez przedszkolankę taki już wtedy 6 latek idzie do szkoły razem z 7 latkiem - kolosalna różnica! rok między dziećmi to przepaść....6 latki nie potrafią dobrze wycinać, wydzierać, kleić, szlaczków robić, naklejek przylepiać tam gdzie trzeba - wszystko to na czym opiera się start w 1 klasie, n-l traci mnóstwo czasu aby wyrównać poziom 6 i 7 latka, a gdyby ten młodszy został dłużej w przedszkolu to w/w by opanował....to jest totalna głupota skracać dzieciństwo dziecku... jeśli będę mieć nadal wybor to 6 latka do szkoły nie puszczę... dlatego drcron nie rozumiem cię nie skracaj jej dzieciństwa, niech będzie mądra i super rozwinięta jak na swój wiek, zapewniaj jej inne rozrywki, a ni pchaj wcześniej do szkoły już lepiej niech 2 lata z 3 latkami siedzi z resztą rób jak chcesz
mój poszedł wcześniej do szkoły a na zajęcia wyrównawcze nie musi chodzi, a połowa z jego klasy teraźniejszych 9-latków chodzi już drugi rokwiec znam temat ze swojego podwórka. To że dzieci czegoś nie potrafią, np wycinać czy rysować jest najbardziej powodowane tym że rodzice nie puszczaja dzieci do przedszkola, i w domu też dziecko musi się bawić plasteliną, kredkami, i pod kontrola nożyczkami. Często dzieci w zerówce trzymają długopis czy łyżeczkę jak małpka, i potem ciężko przestawić się. Znam dzieci co są w czwartej czy piątej klasie i nie umieją butów wiązać. a w przedszkolu to tez było na teście do szkoły
Sama widzisz że teraz szkoły inaczej wyglądają niż za naszych czasów. Kiedyś nami się nie przejmowali, a teraz przynajmiej w Eryka szkole od razu problemy dzieci wychwytywane i zajęcia wyrównawcze z dysleksji, z komunikacji,logopeda itp. Jak ja chodzilam do szkoły to się nikt takimi problemami nie przejmował, nauczyciel mówił i pisał a uczeń musiał zanotować i się nauczyć, jak tego nie robił to jego problem i kiepskie oceny.
No ale jeszcze 6-ciolatki w szkole rozumiem, ale 5-latka nie co najwyżej jak u monik taka zerówka. Moim zdaniem jak chcesz dziecko puścić do szkoły to musi być np w stanie iść zrobić jakieś proste zakupy w sklepie, żeby nabrało samodzielności, i być na tyle samodzielne żeby być w stanie samo wrócić do domu, czy pójść do szkoły, zakluczyć drzwi. Miedzy 7 i 6 latkami nie ma takiej aż przepaści. Przeciez to tak samo jak jedno urodzone np w marcu a drugie w listopadzie czy grudniu. W pierwszych 3 latach widać różnice potem się zacierają
Z tą cała reformą to jest tylko bałagan, bo teraz dzieci są mieszane w klasach. A co dopiero moja bratowa ma zrobić jak ma dzieci rok po roku(18 mc różnicy) i będą razem do klasy chodzić, bo akurat jedno jako 7-latek a drugie jako 6-latekTutaj to jest bezsens.
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-13, 13:05   #1778
izazula
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 5 910
GG do izazula
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez Baobabek Pokaż wiadomość
też tak mślę... jako, że w szkole pracuję już ładnych kilka lat, mamy zerówkę, gdzie są 5 i 6 latki, później do 1 klasy po wydaniu opinii przez przedszkolankę taki już wtedy 6 latek idzie do szkoły razem z 7 latkiem - kolosalna różnica! rok między dziećmi to przepaść....6 latki nie potrafią dobrze wycinać, wydzierać, kleić, szlaczków robić, naklejek przylepiać tam gdzie trzeba - wszystko to na czym opiera się start w 1 klasie, n-l traci mnóstwo czasu aby wyrównać poziom 6 i 7 latka, a gdyby ten młodszy został dłużej w przedszkolu to w/w by opanował....to jest totalna głupota skracać dzieciństwo dziecku... jeśli będę mieć nadal wybor to 6 latka do szkoły nie puszczę... dlatego drcron nie rozumiem cię nie skracaj jej dzieciństwa, niech będzie mądra i super rozwinięta jak na swój wiek, zapewniaj jej inne rozrywki, a ni pchaj wcześniej do szkoły już lepiej niech 2 lata z 3 latkami siedzi z resztą rób jak chcesz

Mi to nawet nie o to chodzi co potrafi 6-cio a co 7-miolatek tylko o to że to jest jednak różnica wieku w tym momencie bardzo duża. Mi chodzi o to że 7 i 6 latki chodzą do jednej klasy a żeby to miało sens to w klasie powinny być wyłącznie 6 latki albo 7 latki i wtedy ok. Już i tak jest różnica między np takim urodzonym w styczniu a urodzonym w grudniu.
Ja widzę po synu Tża jak to jest z 6 latkiem w grupie samych 7 latków. On mimo ze jest dużo mądrzejszy i inteligentniejszy od reszty (to nie tylko moja opinia) to zawsze jest młodszy (w jego przypadku i mniejszy) zawsze jest problem z koncentracją, skupieniem i dyscypliną. To nie tylko kwestia wychowania.
Wiem ze sporo dzieciaków sobie radzi ale jest ich naprawdę niewiele.
Nie raz rozmawiałam z różnymi nauczycielami i psychologami i ich opinii na ten temat i wszyscy trzymają się jednego - klasa wyłącznie z samych 6-cio latków albo samych 7-mio latków.
W mieście gdzie pracuje mój Tż nie ma tendencji wzrostowej w przypadku posyłania do szkoły 6-cio latków razem ze starszymi.
__________________
Żmijka najsłodsza
izazula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 13:10   #1779
Baobabek
Zakorzenienie
 
Avatar Baobabek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 576
GG do Baobabek Send a message via Skype™ to Baobabek
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
no i tego nie doczytałam

mój poszedł wcześniej do szkoły a na zajęcia wyrównawcze nie musi chodzi, a połowa z jego klasy teraźniejszych 9-latków chodzi już drugi rokwiec znam temat ze swojego podwórka. To że dzieci czegoś nie potrafią, np wycinać czy rysować jest najbardziej powodowane tym że rodzice nie puszczaja dzieci do przedszkola, i w domu też dziecko musi się bawić plasteliną, kredkami, i pod kontrola nożyczkami. Często dzieci w zerówce trzymają długopis czy łyżeczkę jak małpka, i potem ciężko przestawić się. Znam dzieci co są w czwartej czy piątej klasie i nie umieją butów wiązać. a w przedszkolu to tez było na teście do szkoły
Sama widzisz że teraz szkoły inaczej wyglądają niż za naszych czasów. Kiedyś nami się nie przejmowali, a teraz przynajmiej w Eryka szkole od razu problemy dzieci wychwytywane i zajęcia wyrównawcze z dysleksji, z komunikacji,logopeda itp. Jak ja chodzilam do szkoły to się nikt takimi problemami nie przejmował, nauczyciel mówił i pisał a uczeń musiał zanotować i się nauczyć, jak tego nie robił to jego problem i kiepskie oceny.
No ale jeszcze 6-ciolatki w szkole rozumiem, ale 5-latka nie co najwyżej jak u monik taka zerówka. Moim zdaniem jak chcesz dziecko puścić do szkoły to musi być np w stanie iść zrobić jakieś proste zakupy w sklepie, żeby nabrało samodzielności, i być na tyle samodzielne żeby być w stanie samo wrócić do domu, czy pójść do szkoły, zakluczyć drzwi. Miedzy 7 i 6 latkami nie ma takiej aż przepaści. Przeciez to tak samo jak jedno urodzone np w marcu a drugie w listopadzie czy grudniu. W pierwszych 3 latach widać różnice potem się zacierają
Z tą cała reformą to jest tylko bałagan, bo teraz dzieci są mieszane w klasach. A co dopiero moja bratowa ma zrobić jak ma dzieci rok po roku(18 mc różnicy) i będą razem do klasy chodzić, bo akurat jedno jako 7-latek a drugie jako 6-latekTutaj to jest bezsens.
ty patrzysz z perspektywy rodzica, ja nauczyciela....nie pracujesz z 6 i 7 latkami, nie wiesz jak wszystko wygląda w praktyce, na forum klasy, w grupie dzieci wg mnie szkoła nie jest absolutnie przygotowana na przyjęcie młodszych dzieci, a mieszanie 6 i 7 latków to porażka nie lepiej jest w zerówkach...podstawa programowa to jedno, a wyposażenie, materiały dyd. i wogóle warunki - to zupełnie nijak się ma do siebie
__________________
K & I

Baobabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 13:13   #1780
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

Tutaj wlasnie jak dziecko ide do panstwowego przedszkola w wieku 3 lat to wlasnie tam nabiera tych umiejetnosci, wycinanie, klejenieitp Czesto mi przynosil jakies rzeczy z kosmosu wymyslone na pudelkach od platkow czy tym podobnych. W szkole dla 5 latkow dochodza wlasnie takie pisanie literek , slaczkow i od nich zaczynali . Oni maja ten system juz opracowany, dopracowany, to nie jest od roku dwoch, takze chyba sie sprawdza . Zeby nie bylo tak kolorowo to anglicy maja problem z gramatyka , poprostu nie ucza sie jej w szkole, ale ile z tego prawdy to okaze sie jak moj bedzie starszy . Jak mowilam mozna tutaj kupic ksiazeczki dla dzieci ktore przygotowuja je do szkoly, np pisania , czytania, literek, cyferek (3-5) a polowa ksiazki jest w roznych slaczkach i dziecko cwiczy reke . Ja mojemu kupowalam zeby go oswojic i od czasu do czasu cwiczylismy te przeklete slaczki, pamietam je z podstawowki hehe
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 13:21   #1781
izazula
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 5 910
GG do izazula
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez monka23 Pokaż wiadomość
Tutaj wlasnie jak dziecko ide do panstwowego przedszkola w wieku 3 lat to wlasnie tam nabiera tych umiejetnosci, wycinanie, klejenieitp Czesto mi przynosil jakies rzeczy z kosmosu wymyslone na pudelkach od platkow czy tym podobnych. W szkole dla 5 latkow dochodza wlasnie takie pisanie literek , slaczkow i od nich zaczynali . Oni maja ten system juz opracowany, dopracowany, to nie jest od roku dwoch, takze chyba sie sprawdza . Zeby nie bylo tak kolorowo to anglicy maja problem z gramatyka , poprostu nie ucza sie jej w szkole, ale ile z tego prawdy to okaze sie jak moj bedzie starszy . Jak mowilam mozna tutaj kupic ksiazeczki dla dzieci ktore przygotowuja je do szkoly, np pisania , czytania, literek, cyferek (3-5) a polowa ksiazki jest w roznych slaczkach i dziecko cwiczy reke . Ja mojemu kupowalam zeby go oswojic i od czasu do czasu cwiczylismy te przeklete slaczki, pamietam je z podstawowki hehe
W UK taki system działa od lat więc to napewno zupełnie inaczej wygląda. Jak pisałam u nas tylko wprowadzają ustawy a nie idą za tym albo przed żadne posunięcia ani tym bardziej pieniądze. Od szkół wymaga się cudów nie dając na to środków. Można by książki pisać.

Mi też chodzi o to że jak juz dziecko idzie do przedszkola to już to jest taki obowiązek. Tego czasu beztroski i zabawy jest tak bardzo mało.
__________________
Żmijka najsłodsza
izazula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-13, 13:42   #1782
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

kolezanka ma to samo, my tez mamy 18 miesiecy roznicy ale u nas razem do klasy nie pojda mimo ze amelka z grudnia czyli jak to sie przyslowiowo mowi,rok do tylu;p

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Bao zgadzam sie z toba ze widac strasznie roznice,pracowalam z 6 i 7 latkami i jest ta przepasc a wycinanie klejenie czy cokolwiek to kropla w morzu.
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 13:43   #1783
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez Baobabek Pokaż wiadomość
ty patrzysz z perspektywy rodzica, ja nauczyciela....nie pracujesz z 6 i 7 latkami, nie wiesz jak wszystko wygląda w praktyce, na forum klasy, w grupie dzieci wg mnie szkoła nie jest absolutnie przygotowana na przyjęcie młodszych dzieci, a mieszanie 6 i 7 latków to porażka nie lepiej jest w zerówkach...podstawa programowa to jedno, a wyposażenie, materiały dyd. i wogóle warunki - to zupełnie nijak się ma do siebie
No ale to tak jakby porównywać dzieci z początku roku i z końca też chodzą do jednej klasy choć jest między nimi rok różnicy.
Ja uważam że nasze dzieci z początku roku i tak juz będą miały łatwiej w szkole, niż np P0P Oliwka która z końca roku
Ja piszę jako matka dziecka które wcześniej poszło do szkoły i widze jak on czyta czy pisze a jak to robi większość jego kolegów. Ma kolegę ze stycznia co już ma teraz ponad 9 lat a literuje , mój w większości całe wyrazy czyta, czasami przy dłuższych sylaby. Nie ma z nauką żadnych problemów, bardziej z tym że cwaniaczek z niego straszny i żartowniś, co mu na lekcji soro czasu zajmuje.
To co dzieci mają w szkole to jest tylko marny procent tego co musza umieć. Widze ile mój ma w zeszytach napisane po 4 h w szkole, a ile potrafi napisać jak jest w domu. Jego wychowawczyni zawsze z okazji zebrań dziękuje rodzicom, bo mówi że nauczyciele sami niczego nie nauczą, tu musi być włożony wysiłek rodzica i dziecka, a jak dziecko nie chce to rodzic musi przekonać.

izazula no z koncetracją to juz tak chłopaki czesto mająMój to marzyciel, on już planuje co wybuduje jak będzie dorosły, jakie to wielkie domyZa dziadkiem cos mu w genach przeszło.
Nauczyłam sobie z nim radzić, i nie mamy problemówNa każdego znajdzie się sposób
Może to też kwestia tego że ma swoją pierwszą dziewczynę :P i dla niej się stara
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 13:57   #1784
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

molami mnie nie namowia by dzieciaka wczesniej puscic do szkoly chociazby byl naj naj najzdolniejszy,mam nadzieje ze nie beda musialy isc jednak od 6 lat....

tz z mala pojechal do lekarza,mela spi...mam nadzieje ze sie obedzie bez antybiotyku.

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

mysle ze nie ma co porownywac tych dwoch systemow nauczania,nasz nie jest przygotowany do wczesnego szkolnego nauczania,nie ma odpowiednich warunkow,odpowiednich klas, przynajmniej sa to nieliczne szkoly W KRAJU (mowie o publicznych)
monka piaskownica-myslisz ze w pl w srodku w szkole moglby byc piaskownica?nie sadze,to taki tylko przyklad,a zadania o ktorych piszesz wcale nie sa tak proste,biorac pod uwage 5 letnie dziecko,sa proste dla nas,dla 4 klasisty ale dla 5 latka nie kazdego moze byc to proste.
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 14:03   #1785
izazula
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 5 910
GG do izazula
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
No ale to tak jakby porównywać dzieci z początku roku i z końca też chodzą do jednej klasy choć jest między nimi rok różnicy.
Ja uważam że nasze dzieci z początku roku i tak juz będą miały łatwiej w szkole, niż np P0P Oliwka która z końca roku
Ja piszę jako matka dziecka które wcześniej poszło do szkoły i widze jak on czyta czy pisze a jak to robi większość jego kolegów. Ma kolegę ze stycznia co już ma teraz ponad 9 lat a literuje , mój w większości całe wyrazy czyta, czasami przy dłuższych sylaby. Nie ma z nauką żadnych problemów, bardziej z tym że cwaniaczek z niego straszny i żartowniś, co mu na lekcji soro czasu zajmuje.
To co dzieci mają w szkole to jest tylko marny procent tego co musza umieć. Widze ile mój ma w zeszytach napisane po 4 h w szkole, a ile potrafi napisać jak jest w domu. Jego wychowawczyni zawsze z okazji zebrań dziękuje rodzicom, bo mówi że nauczyciele sami niczego nie nauczą, tu musi być włożony wysiłek rodzica i dziecka, a jak dziecko nie chce to rodzic musi przekonać.

izazula no z koncetracją to juz tak chłopaki czesto mająMój to marzyciel, on już planuje co wybuduje jak będzie dorosły, jakie to wielkie domyZa dziadkiem cos mu w genach przeszło.
Nauczyłam sobie z nim radzić, i nie mamy problemówNa każdego znajdzie się sposób
Może to też kwestia tego że ma swoją pierwszą dziewczynę :P i dla niej się stara
Madzia syn Tża jest podobno (ja nigdy nie byłam na zebraniu) zawsze wyczytywany jako pierwszy ze wszystkiego dosłownie. Najlepiej czyta, najlepiej liczy, jest drugi w mieście z ortografii (klasy 1-3) i tak mozna mnozyć. Niestety jest też najlepszy z przeszkadzania, łobuzowania, barku pracy na lekcji itp. Dziewczyna go nie mobilizuje
__________________
Żmijka najsłodsza
izazula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 14:05   #1786
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez monka23 Pokaż wiadomość
Dziewcznyny ale to nie jest az tak straszne jak wam sie wydaje. Tutaj nie ma klas takich jak w Pl , lawka za lawka i puste sciany . Tutaj wlasnie dzieci chodza do szkoly na 9 i do 15.15 w niej siedza. Maja przerwy. przerwe na lunch. Pelno zabawek, dla chlopakow, dla dziewczyn, miejsa do malowania, nawet piaskownice w budynku haha. Nie siedza od tej 9 do 15 przy ksiazkach bo jest to poprostu nie realne . JEst wlnsie czas na zabawe, czas na nauke. Proste zadania matematyczne sa naprawde proste uwierzcie mi, np maja ksera a nich 2 jablka plus 3 jablka i jaki jest wynik? Maja monety odbite na kartce i maja zgdnac jaka to moneta czy jest 1 £ czy 50 p. Prost wiliczenia, albo cosdo napisania, ostatnio moj maly mial napisac CO MOWI RYBA? i mial wymyslec krotka historyjke , znaczy co ryba mowi hehehe. Albo mial narysowane kostki do grania, i byly po dwie kazda miala iles tam oczek ( jedna miala np 2 druga 4) i mial napisac sume oczek na tych kostkach. Dostaja te zadania raz na tydzien i maja kilka dni na odrobienie. Czytanke dostja raz na tydzien , czasem drguga szybciej dostaja bo ladnie dziecku idzie czytanie. W czesniej jak zaczal szkole w tamtym roku to dostawal ksera i mial do nauki 5 wyrazow np DO YOU I HE, SHE . Na inny kserze bylo WE, THEIR, WHEN, WHERE i cos tam jeszcze .
tak, tak, tak
ja uwielbiałam angielską szkołę mojego syna

mój jako 6-latek liczył do 1000
wymyślał zadania z treścią do działań
umiał wskazać czasownik i przymiotnik w zdaniu
pisał list do kosmity
projektował okładkę do książki
zdrowy jadłospis układał
robił mapę okolicy (z domu do szkoły)
sprzedawał mieszk. w wymyślonej agencji nieruchomości
hodował roślinki z nasion i opisywał kolejne etapy
uczył się o islamie (w katolickiej szkole)
i wychodził zawsze zadowolony - mamo, jak fajnie było dzisiaj w szkole

w Polsce przychodził zły, zmęczony, zdenerwowany - kładł się i spał
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 14:16   #1787
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

Darusia cos mi sie wydaje ze jednak twoja pojdzie wwieku 6 lat, chbya jest to juz przesadzone teraz jedyna nadzieja jest to ze w kilka lat zdolaja sie w miare przygotowac jak wasze szkraby rozpoczna nauke. Trzymam kciuki zeby antybiotyku nie bylo. Ja tez jak pierwszy raz zobaczylam przedszkole, szkole , co i jak to bylam w szoku , w koncu pamietam nasz sysem . Kwestia przyzwyczajenia , wyboru nie mam wiec musialam to i owo zaakceptowac . Tez mi go bylo szkoda jak szdl do szkoly a mial wtedy 4 i pol , bo w styczniu zaczal a on z 30 sierpnia . Ale jakos daje rade, jak cos nie tak nauczyciele pisza w takim zeszyciuku z czym ma problem.

TUtaj raczej chodzi o taka doroslosc emocjonalna dziecka , czytac i pisac sie nauczy jak widac 5ltek nie ma z tym problemu, ale wlasnie chodzi o jego rozwoj emocjonalny.

Ollencja ale snie usmialam , fajna szkola nie? hehe Moj za brdzo nie lubi szkoly mowi czasami ze woli siedziec w domu i sie bawic , a najbardziej to lubi DISCO haha. Nie jest zle ja jestem zadowolona i on tez
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 18:11   #1788
drcron
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 410
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

w pracy znalazłam fajnego bloga z zabawami dla dzieci po powrocie wykorzystałam jedną z zabaw Juleczka zajęta była wyklejaniem ponad 40 minut, radości było masa, a jak ladnie i równo kleiła efekty w załącznikach

Jeśli chodzi o szkołę, to mam takie samo zdjęcie jak Plmadzia, ale zgadzam sie też z Baobabkiem i Izulą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF0280.jpg (85,2 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF0301.jpg (84,1 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (69,4 KB, 47 załadowań)
__________________
I w taką piękną wiosnę przyleciał do nas bociek, i przyniósł maleńką dziecinę, a razem z nią - sto pociech.
Juleczka 08.04.2010
nasz mały wielki cud TP 05.11.2013

drcron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 18:47   #1789
P0P70
Zakorzenienie
 
Avatar P0P70
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 5 351
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

Witam,

Wszystkim chorym życzę zdrowia (Wercia, Oliwka).

Asiulek - Wercia pięknie wygląda i jaka mądra jest . Dobrze że te drzwi otworzyła.

Drcorn- śliczne dzieło stworzyła Julka.

Ta Wasza dyskusja o szkole to mnie przeraża. Bo moje dziecko to praktycznie w wieku 5 lat (korygowanych) pójdzie do szkoły. JA sobie tego nie wyobrażam. Szkoda że nie udało mi się poczekać z tym porodem do stycznia tedy by nie miała całego roku do tyłu.
__________________
Moje słońce 16.12.2009 (28 tc. 900 gr)
Moja stokrotka 21.02.2012 (27 tc. 700 gr)

P0P70 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-13, 19:22   #1790
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez catro Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie do dziewczyn posiadających kuchnie dla dziatwy - jakie macie? (link do allegro mile widziany). I jeszcze pytanie pomocnicze - stabilne są? Nie kiwają się na boki?
my mamy tą smoby co w bierdze jakiś czas temu była:
taką dokładnie http://allegro.pl/smoby-kuchnia-kuch...106951443.html
Ogólnie jestem zadowolona, dokupiłam komplet plastikowego żarcia i jest zabawa
ale ta mi się np.wydaje fajniejsza, bo ma szafeczki. http://allegro.pl/smoby-24636-kuchni...093973104.html

monka, fajny ten twój mały. Ale ty chyba nam nie powiedziałas jeszcze jak ma na imię twój szkrab, a właściwie obaj.
Co do kupowania rowerków, to moja ma za 3 tyg urodziny, więc najwyższy czas kupować

Cytat:
Napisane przez drcron Pokaż wiadomość
Ewitka ostatnio pisałam Ci o odzysku ciepła przypadkiem na forum natknełam sie na taki temat
http://forum.muratordom.pl/showthrea...i-quot-robiony
może Twój Tż jest złota rączka i sam to wykona z małą pomocą
dzięki , podeślę staremu
darusia, zdrówka dla olinka, twoja teściowa i szwagierka...to normalnie brak słów
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 19:28   #1791
agnieszka09
Wtajemniczenie
 
Avatar agnieszka09
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 389
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

MONKA witaj.synus


ASIULEK moja Wercia jak zawsze sliczniutenka i taka aby ja tylko schrupac:love :swietne zdjecia,widac,ze udany wypad.a Ty rewelacyjnie wygladaszduzo zdrowka dla Werci




DRCRON Julka zakochalam sie w jej wlosach a wyklejanka super zrobiona




moja Karinka dzis byla pierwszy raz az 4 godz w przedszkolu.jak pani brala ja do sali to plakala,az mnie scisnelo w gardle.juz mialam mysli w domu,ze to za wczesnie,ze nie rozumie co mowia,ze nie dopilnuja jak zrobi siku...ale sie mylilam caly czas sie bawila,raz tylko zesiusiala sie w majtki a reszta lacznie z kupa wyladowala w kibelku dosc duzo zjadla i jak wrocila do domu to byla taka radosna,rozesmiana.

zmienilismy pokoj Karince na mniejszy,pomalowalismy i po DRCRON sciagnelismy pojemniki wiszace na kredki
__________________
MOJA PRINCESSA 26.03.2010

http://s6.suwaczek.com/201003261565.png



ADRIANEK 11.10.2011



NASZ SLUB 11.08.2012
agnieszka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 19:40   #1792
aneczkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar aneczkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez agnieszka09 Pokaż wiadomość
moja Karinka dzis byla pierwszy raz az 4 godz w przedszkolu.jak pani brala ja do sali to plakala,az mnie scisnelo w gardle.juz mialam mysli w domu,ze to za wczesnie,ze nie rozumie co mowia,ze nie dopilnuja jak zrobi siku...ale sie mylilam caly czas sie bawila,raz tylko zesiusiala sie w majtki a reszta lacznie z kupa wyladowala w kibelku dosc duzo zjadla i jak wrocila do domu to byla taka radosna,rozesmiana.
no to extra dla Karinki dziela dziewczynka

Asiulek23 i drcron wasze laseczki cudne
__________________
'...Życie nie daje nam tego, czego chcemy, lecz to, co dla nas ma..."
Maciuś 10-04-10
7-06-05 11 tc
20-12-14 10 tc
aneczkkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 19:43   #1793
izazula
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 5 910
GG do izazula
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez P0P70 Pokaż wiadomość
Ta Wasza dyskusja o szkole to mnie przeraża. Bo moje dziecko to praktycznie w wieku 5 lat (korygowanych) pójdzie do szkoły. JA sobie tego nie wyobrażam. Szkoda że nie udało mi się poczekać z tym porodem do stycznia tedy by nie miała całego roku do tyłu.
Moja teściowa jest z też z grudnia i zawsze powiada że ona też była "opóźniona" w stosunku do kolegów w klasie. Po wynikach nie bylo tego widać. Do dziś jej zostały zdolności matematyczne i ortografia. Gdyby nie to ze jest zbyt nerwowa to mogłaby uczyć matematyki.
Córka koleżanki jest z 25 grudnia więc też cały rok do tyłu ale ona poszła normalnie w wieku 7 lat (a właściwie 6)
__________________
Żmijka najsłodsza
izazula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 20:02   #1794
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez drcron Pokaż wiadomość
byłam na basenia Ja, Jula, znajoma i jej córcia. Moje dziecko ruchliwe jak zawsze wszedzie jej pełno, po kilka razy musiałam mówić, by doprowadzić ją choć troszkę do porządku, w wodzie wariowałyśmy jak zawsze < i jak zawsze wszyscy na nas patrzyli, bo to chyba niezbyt normalne, żebym dziecko w wodzie rzucała i lapała jak juz wpadnie pod wodę, ale mniejsza o to> no ale mi to zachowanie mojego rozpieszczonego na maxa dziecka nie przeszkadzało, chciała frytki, to jej kupilam, chciała soczek, to dostała, z lizakiem było tak samo, to co , że jej sie nie podobał i rzuciła go na ziemię tym samym lizak sie polamał, na co Jula powiedziała:
" ojoj stary był, zepsuł się"
no i była z nami moja znajoma z córcią, i ta mała, to całkowite przeciwieństwo mojego dziecka, gdy ja posadziala na krzesełku, to ta mala siedziała prawie bez ruchu, w życiu tak spokojnego dziecka nie widziałam, no i dzisiaj miałyśmy zaś iść na ten basen, ale moja znajoma przestala się odzywać i teraz nie weim co było przyczyną czy powinnam sie martwić. tż mi tłumaczy, że nie warta jest by nazywać ją znajomą. ale zaczęło mnie to martwić a wy co o tym myślicie, przepraszam,że tak bezskladnie to napisałam, ale może zrozumiecie o co mi chodziło.
chciałam dodać zdjęcia, ale nie chcą się ząłdować , a chciałam wam pokazac naszego kotka

P.S czym karmicie koty? A i jeszcze gdzie mam kupić te tabletki na odrobaczanie kotki
drcron, sprawa jest prosta-albo koleżanka zapomniała/miała inne rzeczy na głowie albo jej się nie podoba zachowanie julii lub twoje reakcje na jej zachowanie. Dla ciebie zachowania normalne dla innych mogą być niepożądane i nic dziwnego że nie chcą by ich dzieci jej przejmowały (wiadomo jak to dzieci-wszystko małpują). Sama też nie spotykam się z dziećmi, których zachowanie mi się nie podoba (lub zachowanie rodziców), to przecież normalne.
I w dużej mierze zgadzam się z tym co napisały darusia i izz-często pozwalanie na zbyt wiele może się potem czkawką odbić...ja też jestem raczej żanadarmem w domu.

Co do przytulania to tu też mam inne zdanie-moja też z tych przytulaśnych, ale jak jakieś dziecko tego nie chce nie lubi, to je delikatnie rozdzielam i tłumaczę lence, że dziewczynka/chłopczyk nie lubią lub nie chcą.
Bo przecież mają takie prawo i to też trzeba szanować. I pokazać dziecku że nie zawsze będzie tak jak ono by chciało....

asiulek, współczuję, zdrówka dla werci.Zdjęcia fajne.
Co do zamkowej sytuacji to szczęście miałaś-ja wam kiedyś opisałam jak w dzieciństwie tak mamie zrobiłam, ale nie otworzyłam -musiała straż pożarna przyjechać

sara, ja tez kupiłam układanki -cztery wzięłam (wędkarza, misia do ubierania, dżungle i farmę) i dwa zestawy ciastolinowe-jedzonko i piekarnię. Co ciekawe ten zestaw piekarnia występuje w smyku, pod tą ichnią marką smiki pod nazwą fabryka ciastek, w środku identyko, tylko wiadomo inne pudełka i cena-biedra 17zł, smyk 35zł. Fajnie, co?
Dwie puszeczki z masą rozpakowałam i super jest póki co-mięciutka jak masełko. Ciekawe jak szybko stwardnieje...ta smykowa dość szybko skuruszła i stwardniała, M.już regenerował, ale i tak potem znów to samo mimo że szczelnie zamknięta...

w kwestii szkoły w polsce i reformy podpisuję się wszystkimi kończynami pod wypowiedziami baobaka, darusi i izz-
u nas wszystko na "ej hop robimy" a potem się zastanawiają co i jak i czy to ma sens....szkoły nie są przygotowane wcale . Teoria, reforma, podstawy to jedno, a to co w zkole faktycznie można zastać to inna bajka....
Madzia, dokałdnie tak jak napisłałaś-często widać różnicę między dziećmi z początku i z końca roku w pierwszych latach (zerówka, pierwszaki), a 6 i 7 latki razem to już epoka-bo tu nawet 2 lata mogą być tym samym...to już epoka. Głównie chodzi o rozwój emocjonalny, ale te inne rzeczy też ważne. To że twój taki udany, to niestety nie znaczy że inne też....raczej przeciwnie...
A jeszcze jak było tak że 7 latek po zerówce i 6 latek po przedszkolu-mówię wam....a teraz w zerówce u nas 5 latki takie bidne, zagubione...
szkoda że my nie będziemy miały już raczej wyboru i będziemy musiały 6 latki do szkoły słać, jest jednak nadzieja, że już do tego czasu to jakoś w tej oświacie ogarną...

Ja planuję lenkę od września do przedszkola posłać z trzylatkami i jest duża szansa że się uda- właśnie się niebawem wybieram na rozmowę z panią dyrektor. Ona już teraz jest bardziej rozgarnięta niż niejeden trzylatek, także radę sobie da na pewno . Opowiem wam w klubie co i jak jak będę już po. 6 września lenka kończy 2,5 także na styk się w tym wymogu mieści. I w razie co będzie rok dłużej w przedszkolu, nie dam jej wcześniej do szkoły
---
dziś rano rozmawiałam z tż o tym rowerku biegowym (ze 2 zdania powiedziałam, coś żeby w decathlonie zobaczył), a młoda:
-rowerek mi kupiś!! i będziem tak pedałować, pedałować, o tak będziem <i pokazuje>, nie dogonicie mnie!
a tż-to się biedne dziecko rozczaruje jak zobaczy co jej matka wybrała
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 20:08   #1795
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

aga pokazuj pokoik!!!!
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 20:11   #1796
agnieszka09
Wtajemniczenie
 
Avatar agnieszka09
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 389
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

ANECZKA



EVITKA pokaz zdjecia tych ukladanek...bo ja za daleko mam do biedry




DARUSIA jest jeszcze nie gotowy.ale moge pokazac jak mniejwiecej wyglada...jest rozowy wiec nie wiem czy sieWam spodoba
__________________
MOJA PRINCESSA 26.03.2010

http://s6.suwaczek.com/201003261565.png



ADRIANEK 11.10.2011



NASZ SLUB 11.08.2012
agnieszka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 20:14   #1797
sara 85
Zakorzenienie
 
Avatar sara 85
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 835
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez agnieszka09 Pokaż wiadomość

zmienilismy pokoj Karince na mniejszy,pomalowalismy i po DRCRON sciagnelismy pojemniki wiszace na kredki
pokaż pokoik i te pojemniki na kredki


drcron- Julka prześliczna i jaką ładną wyklejankę zrobiła. Gdzie kupiłaś tą opaskę z kwiatkiem?
__________________
Zosia 26.03.2010 r.

Franio 24.07.2014 r.
sara 85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 20:17   #1798
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

evitka no to chyba jednak nie "bedziem pedalowac" hehehe

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

aga ja bialych pokoi dla dzieci jakos nie lubie,w sensie ze wszystkie sciany biale,takze wiesz...poza tym masz fajny gust wiec mysle, ze jest po prostu sliczny
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 20:29   #1799
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

darusia, no nie będziem
ale biegowy kupuję, bo zwykły, pedalski z bocznymi kółkami przywiezie lenie koleżanka z uk na wiosnę jak przyjedzie

aga, tu masz gazetkę, strona 7 http://dane.okay.pl/iulotka/pdf/biedronkado220212.pdf
pokaż pokoik, kochamy twoje fotki
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 20:30   #1800
izazula
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 5 910
GG do izazula
Dot.: Drżą rodzice, dziadkowie, sąsiadka, bo za chwilę BUNT DWULATKA! III-IV 2010

Evi - ja to dzisiaj rano pomyślałam czy ja dogonię mojego gnoma
__________________
Żmijka najsłodsza
izazula jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:28.