Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice) - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-15, 16:30   #301
misiulek85
Przyczajenie
 
Avatar misiulek85
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Koszyce M./Tarnów
Wiadomości: 16
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

Jak sie zrobi troszkę cieplej to też pochodzę po ciucholandach ale nie mam pojęcia w którym w tarnowie wogóle szukać. Na razie w używanych zestawach na allegro znalazłam już sporo ale trzeba się naszukać żeby dostawa była za darmo albo za grosze - niedługo listonosz mi chyba wypowiedzenie złoży, co drugi dzień jakaś paczuszka przychodzi niektóre z metkami nieużywane a reszta w stanie idealnym albo bdb. Łącznie na ciuszki wydałam może 150zł a mam juz wszystko
Wózek razem z fotelikiem też znalazłam niby uzywany a tak naprawdę nowiutki bo dziewczyna dostała drugi na chrzciny i ten co sama kupiła sprzedała mi razem z gwarancją za 220zł Musiałam sobie tylko podjechać do krakowa po niego ale to było przy okazji wizyty u rodzinki
Łóżeczko z materacem, ochraniaczem i spiworkami, przewijakiem i wanienką razem ze stojakiem mam od znajomego kurcze za 200zł. Drobne rzeczy jak prześcieradło czy ochraniacze na przewijak trzeba było dokupić nowe ale i tak dzięki codziennemu grzebaniu w internecie zaoszczędziliśmy naprawdę dużo.
teraz jestem na etapie szukania ładnej pluszowej karuzeli do łóżeczka z pozytywką
misiulek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 19:24   #302
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

Cytat:
Napisane przez rozowa1987 Pokaż wiadomość
ja byłam wczoraj na zakupach w ciucholandzie nakupilam 26 rzeczy za 40zl wszystkie 100%bawełana nic nie zniszczone po prostu cudne a do tego kuzynka ma mi z angli na przywozic w poniedzilaek jedziemy po wanienke i materacyk

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

rinco widzilam wasz wozek ktory wam sie podoba na piłsudzkiego ale nie wiem ile kosztowal bo nie pisalo a chcialam ci powiedziec czy drozszy czy tanszy niz tam gdzie patrzyłas wogole nie ma tam wyboru na piłsudzkiego
W którym ciucholandzie byłaś? Ja kupiłam niedawno parę fajnych rzeczy koło skrzyżowania Klikowska-Al. Solidarności, ale potem jak tam zaglądałam to już nie mieli nowych rzeczy, więc na razie sobie odpuściłam. Ale chętnie bym się wybrała do innego, tylko nie wiem w którym mają dziecięce ciuszki.

My też byliśmy tam na Płsudskiego i widzieliśmy ten wózek. Tylko że tam był stelaż nie aluminiowy tylko metalowy i cena była mniej więcej taka sama jak w Machowej
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 20:41   #303
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
W którym ciucholandzie byłaś? Ja kupiłam niedawno parę fajnych rzeczy koło skrzyżowania Klikowska-Al. Solidarności, ale potem jak tam zaglądałam to już nie mieli nowych rzeczy, więc na razie sobie odpuściłam. Ale chętnie bym się wybrała do innego, tylko nie wiem w którym mają dziecięce ciuszki.

My też byliśmy tam na Płsudskiego i widzieliśmy ten wózek. Tylko że tam był stelaż nie aluminiowy tylko metalowy i cena była mniej więcej taka sama jak w Machowej
ciuszki kupiłam w dyskoncie kolo mc donalda taki nad chinczykiem a dawnym sklepie ok w poniedzialki jest za 1zl ludzi w holere ja bylam wczoraj kolo godz 15 jak byl nowy towar i za sztuke liczyla np 1,50 2 zl 3 zl wsatwie fotki ale na zywo o wiele piekniejsze

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

o to moje zdobycze
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 20:43   #304
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

teraz mi sie wstawiło:P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P140212_18.42.jpg (151,1 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P140212_18.45.jpg (172,2 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P140212_18.48.jpg (159,1 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P140212_18.51.jpg (150,5 KB, 22 załadowań)
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 20:45   #305
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

[QUOTE=rozowa1987;32333520]teraz mi sie wstawiło:P[/do tego jeszcze sa orginalne ciuszki wszystkie bo to angielska odzież:P wiec sie za taka cene oplaca
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 20:48   #306
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

rozowa - cudne ciuszki i jeszcze za taka cene

Ja jutro po usg u kardiologa jedziemy na zakupy ciuchowe z mama
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 20:53   #307
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

Ooo, fajne!!! Wiem, gdzie ten ciucholand jest, byłam tam chyba ze 2x (dawno temu), ale szybko uciekłam, bo raz było dużo ludzi, a drugi raz wszystkie ciuchy leżały na podłodze i nie chciało mi się grzebać. Oni tam chyba mają dostawy we wtorki, nie? Czyli jednak idzie coś powybierać. To chyba się kiedyś przejdę Tylko się trochę boję, żeby mnie te tłumy nie stratowały, bo jedną znajomą babkę tam poturbowali jak się wszyscy rzucili naraz, tylko że to było rano podczas otwarcia.
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-15, 22:52   #308
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Ooo, fajne!!! Wiem, gdzie ten ciucholand jest, byłam tam chyba ze 2x (dawno temu), ale szybko uciekłam, bo raz było dużo ludzi, a drugi raz wszystkie ciuchy leżały na podłodze i nie chciało mi się grzebać. Oni tam chyba mają dostawy we wtorki, nie? Czyli jednak idzie coś powybierać. To chyba się kiedyś przejdę Tylko się trochę boję, żeby mnie te tłumy nie stratowały, bo jedną znajomą babkę tam poturbowali jak się wszyscy rzucili naraz, tylko że to było rano podczas otwarcia.
tak dostawy sa we wtorki ale jam poszlam tak kolo15 godz i te ciuszki sa w boksie po lewej stronie mnie nie stratowaly
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 09:37   #309
midnite
Raczkowanie
 
Avatar midnite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 209
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

Dziewczyny a czy mówi Wam coś nazwisko takiej Pani dr prediatry - dr Rybczyk? Słyszałam o niej od dwóch osób, że jest godna polecenia a ja chcę przepisać syna od naszej pani dr i nie chcę wpaść "z deszczu pod rynnę"
Pozdrawiam
midnite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 10:47   #310
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

Cytat:
Napisane przez midnite Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy mówi Wam coś nazwisko takiej Pani dr prediatry - dr Rybczyk? Słyszałam o niej od dwóch osób, że jest godna polecenia a ja chcę przepisać syna od naszej pani dr i nie chcę wpaść "z deszczu pod rynnę"
Pozdrawiam
na znanym lekarzu ma dwie dobre opinie i zadnej złej
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 10:59   #311
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

Cytat:
Napisane przez midnite Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy mówi Wam coś nazwisko takiej Pani dr prediatry - dr Rybczyk? Słyszałam o niej od dwóch osób, że jest godna polecenia a ja chcę przepisać syna od naszej pani dr i nie chcę wpaść "z deszczu pod rynnę"
Pozdrawiam
ona przyjmuje w mościcach na górce koło kościoła? jeśli tak to moje dwie koleżanki chodzą do niej z dziećmi i są bardzo zadowolone.
danika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-16, 12:25   #312
midnite
Raczkowanie
 
Avatar midnite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 209
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
ona przyjmuje w mościcach na górce koło kościoła? jeśli tak to moje dwie koleżanki chodzą do niej z dziećmi i są bardzo zadowolone.
Tak, dokładnie w tej przychodni. To już w sumie kilka osób które są zadowolone więc chyba zaryzykuję oczywiście o ile będą do tej pani Dr jeszcze miejsca. Obecnie jesteśmy też w Mościcach ale w tej przychodni koło Azotów i jestem mało zadowolona więc chodzimy prywatnie do Dr Mróz (bardzo polecam) ale chciałabym też w przychodni mieć dobrego lekarza aby nie musieć za każdym razem chodzić prywatnie.
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
midnite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 15:05   #313
clauudik
Rozeznanie
 
Avatar clauudik
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 906
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

Cytat:
Napisane przez midnite Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy mówi Wam coś nazwisko takiej Pani dr prediatry - dr Rybczyk? Słyszałam o niej od dwóch osób, że jest godna polecenia a ja chcę przepisać syna od naszej pani dr i nie chcę wpaść "z deszczu pod rynnę"
Pozdrawiam
Ja sama jeszcze niedawno do niej chodziłam bardzo przyjemna kobieta i z tego co wiem leczy też większość dzieciaków z rodziny, nie słyszałam złych opinii pewnie swojego malucha też do niej zapiszemy.
__________________
Razem od 14/08/2009
Zaręczeni od 01/06/2010
Mąż i Żona od 14/08/2011

Nasz skarb 06/05/2012

...and nothing else matters...

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b9vvjae3cdu8n.png
clauudik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 10:31   #314
eff8
Zakorzenienie
 
Avatar eff8
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 6 775
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

Cytat:
Napisane przez rozowa1987 Pokaż wiadomość
teraz mi sie wstawiło:P
no super te ciuszki
__________________

eff8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 17:03   #315
allebazi
Rozeznanie
 
Avatar allebazi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 708
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

uzywała któraś w Was/zamierza używać wiaderka do kąpieli Tummy Tub?
__________________
17.08.2012 godz. 20.20 WOJTUŚ
http://tutusiek.blogspot.com/
allebazi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 19:35   #316
weronika23
Zakorzenienie
 
Avatar weronika23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: ok. Jasła
Wiadomości: 3 353
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

ja nie uzywalam jak dla mnie jedynie wanienka
weronika23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 09:46   #317
Maddy84
Zadomowienie
 
Avatar Maddy84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 949
Send a message via Skype™ to Maddy84
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

Cytat:
Napisane przez allebazi Pokaż wiadomość
uzywała któraś w Was/zamierza używać wiaderka do kąpieli Tummy Tub?
Osobiście nie używałam ale słyszałam bardzo pozytywne opinie na ten temat. Rzeczywiście zdesperowanych i zmęczonych kolkami rodziców ratuje z opresji kiedy już nic nie skutkowało na dłuższą metę. Kolki mijają jak ręką odjął. Niestety z własnego doświadczenia nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć na ten temat.
__________________
Всеки вижда как изглеждаш, но малко чувстват какъв си.
Maddy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 10:01   #318
enaria
Raczkowanie
 
Avatar enaria
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 116
GG do enaria
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

witam,

obiecałam opinie o Roztoce. Miałam tam cesarkę 7 lutego.
Miejsce komfortowe, warunki bardzo dobre. Dr Goryca to lekarz na wysokim poziomie.
Sam zabieg wspominam koszmarnie i gdybym nie miała wyboru na pewno bym się nie zdecydowała.
Personel jak w każdym szpitalu różny. Niektóre pielegniarki podchodzą ludzko do człowieka, tych na szczęście jest tam więcej, no ale zdarzyły się takie co bym najchętniej walneła gdybym miała siły, jedynie mogłam powiedzieć co myślę i tak zrobiłam jak jedna z nich wyprowadziła mnie ostatecznie z równowagi.
Najgorsze było że przywozili mi dziecko już na drugi dzień jak ledwo się ruszałam, wiem że starają się zmusic matki do zajmowania się swoimi dziećmi ale po cesarce powinny być inne zasady. Gdyby nie mąż który był ze mną praktycznie od rana do wieczora, zajmował się Mała i mi pomagał to nie wiem jak by było i wolę o tym nie myśleć. Cieszę się że mam to za sobą, ale szczerze na ten moment nie zdecydowałabym się od razu na drugie dziecko. Ale to tylko moja subiektywna opinia. Pozdrawiamy razem z moją kochaną Córeczką
__________________
Najpiękniejsze są wspomnienie, które ma się jeszcze przed sobą...

enaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 11:33   #319
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

Cytat:
Napisane przez Maddy84 Pokaż wiadomość
Osobiście nie używałam ale słyszałam bardzo pozytywne opinie na ten temat. Rzeczywiście zdesperowanych i zmęczonych kolkami rodziców ratuje z opresji kiedy już nic nie skutkowało na dłuższą metę. Kolki mijają jak ręką odjął. Niestety z własnego doświadczenia nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć na ten temat.
To wiaderko pomaga na kolki? Nie wiedziałam...

Ja nie zamierzam go kupować, bo jak widziałam na youtubie filmiki jak się w nim kąpie noworodka i jak mu trzeba główkę przytrzymać to mnie ciarki przeszły i bałabym się, że coś dziecku zrobię. Wanienka to sprawdzona metoda, tyle pokoleń się na niej wychowało (wykąpało ), więc nie będę kombinać z nowościami. Może gdybym spróbowała wiaderka to zmieniłabym zdanie, ale to, co do tej pory widziałam nie zachęciło mnie w żaden sposób, żeby spróbować


Cytat:
Napisane przez enaria Pokaż wiadomość
witam,
obiecałam opinie o Roztoce. Miałam tam cesarkę 7 lutego.
Miejsce komfortowe, warunki bardzo dobre. Dr Goryca to lekarz na wysokim poziomie.
Sam zabieg wspominam koszmarnie i gdybym nie miała wyboru na pewno bym się nie zdecydowała.
Personel jak w każdym szpitalu różny. Niektóre pielegniarki podchodzą ludzko do człowieka, tych na szczęście jest tam więcej, no ale zdarzyły się takie co bym najchętniej walneła gdybym miała siły, jedynie mogłam powiedzieć co myślę i tak zrobiłam jak jedna z nich wyprowadziła mnie ostatecznie z równowagi.
Najgorsze było że przywozili mi dziecko już na drugi dzień jak ledwo się ruszałam, wiem że starają się zmusic matki do zajmowania się swoimi dziećmi ale po cesarce powinny być inne zasady. Gdyby nie mąż który był ze mną praktycznie od rana do wieczora, zajmował się Mała i mi pomagał to nie wiem jak by było i wolę o tym nie myśleć. Cieszę się że mam to za sobą, ale szczerze na ten moment nie zdecydowałabym się od razu na drugie dziecko. Ale to tylko moja subiektywna opinia. Pozdrawiamy razem z moją kochaną Córeczką
Gratuluję Córeczki Jak ma na imię?
Czyli z tego co piszesz to warunki owszem dobre, ale z opieką szału nie ma? A ogólnie polecasz ten szpital czy tak średnio?

Ja jeszcze nie wiem gdzie będę rodzić, ale mam jeszcze czas, żeby się zastanowić. Jeszcze czeka mnie wizyta u okulisty, który sprawdzi, czy mogę rodzić SR (chyba bym wolała)
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-21, 11:43   #320
Maddy84
Zadomowienie
 
Avatar Maddy84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 949
Send a message via Skype™ to Maddy84
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

Znajomego koleżanka tylko dlatego zakupiła to wiaderko bo lekarz jej polecił, żeby to wypróbowała przeciw kolkom gdy nic nie zdawało się już pomagać. Podejście rodziców było sceptyczne ale ostatecznie zadziałało skutecznie
__________________
Всеки вижда как изглеждаш, но малко чувстват какъв си.
Maddy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 11:57   #321
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

Cytat:
Napisane przez Maddy84 Pokaż wiadomość
Znajomego koleżanka tylko dlatego zakupiła to wiaderko bo lekarz jej polecił, żeby to wypróbowała przeciw kolkom gdy nic nie zdawało się już pomagać. Podejście rodziców było sceptyczne ale ostatecznie zadziałało skutecznie
Acha, to dobrze wiedzieć tak na przyszłość, dzięki za informację
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 16:45   #322
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

u mnie kolezanka miala 2 lutego cesarke w roztoce i sobie chwalila oczywiscie mowi ze lepsze sa porody naturalne niz cesarki ale nie miala innego wyjscia co osoba to opinia
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 16:53   #323
allebazi
Rozeznanie
 
Avatar allebazi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 708
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

co do roztoki. Ja nie rodziłam tylko koleżanka, byłam u niej w odwiedziny i widziałam na własne oczy jak pielęgniarka była na każde jej zawołanie podawała dziecko do karmienia, pokazywała jak karmić, przytrzymywała, bardzo miła odpowiadała cierpliwie na wszystkie pytania (a koleżanka dosyć drobnostkowa i panikara więc tych pytań było sporo), spokojnie mogła odwieźć do nich dziecko kiedy chciała się np wykąpać. Co do przywiezienia dziecka matce na drugi dzień to wszędzie tak raczej jest mojej koleżance też przywieźli następnego dnia i od razu przystawiała do karmienia też była po cesarce i nawet miała wyrzuty sumienia że tą pierwszą noc nie opiekowała się mała. Może jeszcze ktoś swoje wrażenia opisze będziemy miały lepszy pogląd bo wiadomo co osoba to inne oczekiwania
__________________
17.08.2012 godz. 20.20 WOJTUŚ
http://tutusiek.blogspot.com/
allebazi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 21:47   #324
LoczeK83
Raczkowanie
 
Avatar LoczeK83
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 157
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

Cześć Dziewczyny Ja już mam swoją niunie i powiem Wam jedno ... MASAKRA heheh dzisiaj miałam pierwszy dzień od prawie siedmiu tygodni, że moje dziecko ładnie spało w dzień.. i dało mi troszkę odpocząć.. aż normalnie lepiej sie psychicznie dzisiaj czuje.. Ja miałam cc na nowym szpitalu i musze przyznac, ze opieka i personel super.. O bólu po cesarce już zapomniałam ale wstawanie na drugi dzień to poprostu tragedia.. gdyby nie mąż to nie wiem co ja bym sama zrobiła.. wszystko musiał koło mnie zrobić .. wykąpać, ubrać itd. W dniu cesarki i na następny dzień to mąż przywoził mi małą, na trzeci dzień przywieźli mi małą na sale o 6 rano ale bez problemu można było odwieźć dziecko na dokarmianie. Co do personelu to na prawdę miłe babeczki tam pracują.. no może ze dwie się trafiły, które miały muchy w nosie.. no ale każdy ma czasem gorszy dzień.. A teraz musze konczyć bo moja głodżilla chyba sie przebudza..
__________________
08.01.2012 ---> Adunia
LoczeK83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 11:37   #325
enaria
Raczkowanie
 
Avatar enaria
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 116
GG do enaria
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Gratuluję Córeczki Jak ma na imię?
Czyli z tego co piszesz to warunki owszem dobre, ale z opieką szału nie ma? A ogólnie polecasz ten szpital czy tak średnio?

Ja jeszcze nie wiem gdzie będę rodzić, ale mam jeszcze czas, żeby się zastanowić. Jeszcze czeka mnie wizyta u okulisty, który sprawdzi, czy mogę rodzić SR (chyba bym wolała)
Ja nie napisałam że w Roztoce jest zła opieka jak ktoś wcześniej sugerował napisałam że zdarzają się jak wszędzie, osoby nieczułe.
Generalnie mam odczucia pozytywne co do szpitala, sam zabieg po prostu dla mnie był koszmarny. Niektóre kobiety pewnie szybko zapominają o bólu i nieprzyjemnościach, ja nie. Każdy ma prawo do swoich własnych odczuć i swojej oceny. Genralnie szpital polecam. Zawsze można zwrócić uwagę albo złożyć skargę bo to szpital prywatny i moim wszystko wiem że dr Goryca zależy na dobrej opinii.

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Cytat:
Napisane przez allebazi Pokaż wiadomość
co do roztoki. Ja nie rodziłam tylko koleżanka, byłam u niej w odwiedziny i widziałam na własne oczy jak pielęgniarka była na każde jej zawołanie podawała dziecko do karmienia, pokazywała jak karmić, przytrzymywała, bardzo miła odpowiadała cierpliwie na wszystkie pytania (a koleżanka dosyć drobnostkowa i panikara więc tych pytań było sporo), spokojnie mogła odwieźć do nich dziecko kiedy chciała się np wykąpać. Co do przywiezienia dziecka matce na drugi dzień to wszędzie tak raczej jest mojej koleżance też przywieźli następnego dnia i od razu przystawiała do karmienia też była po cesarce i nawet miała wyrzuty sumienia że tą pierwszą noc nie opiekowała się mała. Może jeszcze ktoś swoje wrażenia opisze będziemy miały lepszy pogląd bo wiadomo co osoba to inne oczekiwania
Opieka nad noworodkiem jest bardzo dobra.
Owszem pomagają w karmieniu, mój mąż też mi przywiózł Małą i karmiłam na drugi dzień, a pielegniarka pytała parę razy czy wszystko ok.
Wyrzuty sumienia... pierwszą noc leży się na sali pooperacyjnej gdzie dziecka nie przywożą (chyba że mąż), ledwo się ruszasz, leżysz na wznak a rana bardzo boli, mnie bolała cholernie pomimo morfiny, więc wyrzutów nie miałam.
Zdaję sobie sprawę że pewnie wszędzie tak szybko dziecko przywożą, ale po cc które jest poważną operacją pielegniarki powinny być bardziej wyrozumiałe.
__________________
Najpiękniejsze są wspomnienie, które ma się jeszcze przed sobą...


Edytowane przez enaria
Czas edycji: 2012-02-25 o 11:39
enaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 12:22   #326
kism
Wtajemniczenie
 
Avatar kism
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 179
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

Cytat:
Napisane przez enaria Pokaż wiadomość
Wyrzuty sumienia... pierwszą noc leży się na sali pooperacyjnej gdzie dziecka nie przywożą (chyba że mąż), ledwo się ruszasz, leżysz na wznak a rana bardzo boli, mnie bolała cholernie pomimo morfiny, więc wyrzutów nie miałam.
Zdaję sobie sprawę że pewnie wszędzie tak szybko dziecko przywożą, ale po cc które jest poważną operacją pielegniarki powinny być bardziej wyrozumiałe.
Wiesz, to rzecz względna Nie ma jednego ustalonego wzoru dla wszystkich kobiet. Jeszcze się taki nie narodził, co by każdemu dogodził
Ja np. nie wyobrażam sobie nie karmić dziecka w ciągu 2h po porodzie i potem przez pierwszą dobę, kiedy ono właśnie najbardziej potrzebuje mojej bliskości, kiedy w piersiach mam siarę i kiedy właśnie jest najlepszy moment, żeby laktacja ruszyła odpowiednio... Właśnie z tego powodu odrzucam rodzenie w Tarnowie, gdzie jest zbyt lekkie w moim odczuciu podejście do karmienia piersią, gdzie na porządku dziennym jest dokarmienie dzieci glukozą i mm nawet wbrew woli matki, a w pierwszych 2h po porodzie odbywa się wielce ważna zbyteczna "obserwacja" na sali dla noworodków i dziecko nie może być ze mną...
O tej obserwacji przynajmniej w starym szpitalu mi mówiono, w nowym nie wiem jeszcze - może któraś mama powie, czy po porodzie sn w ostatnim czasie jej dziecko było bez przerwy przy niej, czy też było zabierane?
__________________
2006.03.28 ur. Maksymilian
2012.05.15 ur. Kajetan
tp 2016.12.31 Kruszynka
kism jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 16:03   #327
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
O tej obserwacji przynajmniej w starym szpitalu mi mówiono, w nowym nie wiem jeszcze - może któraś mama powie, czy po porodzie sn w ostatnim czasie jej dziecko było bez przerwy przy niej, czy też było zabierane?
ja rodziłam w starym i Olge wzięli na chwile, nie wiem, na pół godziny, może dłużej ale na pewno nie na 2 godziny. W tym czasie obiad wsunęłam
potem mi przynieśli jeszcze jak leżałam na korytarzu "poporodowym" i przystawiłam ją do piersi i sobie leżałyśmy razem. Zabrali jak brali mnie na górę. Ale ja powiedziałam, ze chcę żeby mi dali małą od razu, juz w czasie porodu mówiłam nie byłam zmęczona, dobrze sie czułam.
Ale dziewczyny nawet na sali nie brały dzieci, tylko na chwile i oddawały fdo pięlęgniarek. Zależy chyba jaki sie ma poród
danika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 20:10   #328
Kasia_ekonomia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 242
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

Cześć dziewczyny Ja już po Nasza Kochaniutka Laurka jest już na świecie od 29 lutego (tak tak będzie mieć urodzinki co 4 latka od godz. 9.05 Nawet nie myślałam, że wszystko pójdzie tak sprawnie Opieka jest ok (stary szpital) Może kiedyś wam więcej napisze Pozdrowienia z łóżka szpitalnego
Kasia_ekonomia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 20:14   #329
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

Cytat:
Napisane przez Kasia_ekonomia Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Ja już po Nasza Kochaniutka Laurka jest już na świecie od 29 lutego (tak tak będzie mieć urodzinki co 4 latka od godz. 9.05 Nawet nie myślałam, że wszystko pójdzie tak sprawnie Opieka jest ok (stary szpital) Może kiedyś wam więcej napisze Pozdrowienia z łóżka szpitalnego
Aaaa super!!! gratulacje kochana !!!
Super ze juz masz malutka przy sobie A date sobie swietna wybrala
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 08:47   #330
Maddy84
Zadomowienie
 
Avatar Maddy84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 949
Send a message via Skype™ to Maddy84
Dot.: Tarnowskie mamusie:) (Tarnów i okolice)

Również gratuluję córuni
Miło by było aby każda z nas miała takie szczęście jak Ty i miała dobre wspomnienia po porodzie.
__________________
Всеки вижда как изглеждаш, но малко чувстват какъв си.
Maddy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-07 18:41:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:13.