Niemcy II :) - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-17, 09:49   #4081
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Kobietka tak tak ten mam, ale nieprzejmuj sie moze bedzie probka do wybrania to sobie go wezmiesz. Co prawda nie wiem czy jasny odcien ci bedzie odpowiadal, a ostatnio niestety ten jasny odcien zawsze byl, ale przynajmniej bedziesz wiedziec czy ci sie cos takiego podobac bedzie, a jak jasny kolor bedzie za jasny to sie brazerem podbrazowisz, a orginalny produkt zamowisz kiedys w tym ciemniejszym kolorze.

Mnie dobrze w chlodnych odcieniach rozowych, a ze moje roze wszytsko matowe, a podobno do starzejacej cery lepsze te rozswieltlajace to pomyslalam ze jednak wyporbuje te kulki. jak beda dawaly kolor to bede uzywac jako rozu( uwielbiam kuleczki, wczoraj kupilam z wiosennej limitowanki od p2, wiec mam w tej chwili 5pudelek roznych kulek, a bylo by 6 ale brazujace Oriflame wsypalam do Avonu, maja taki sam kolor, wiec polaczylam je).

ogorek do ust to ja mam jeszcze ichni blyszczyk w sztyfcie i dwie pomadki w kolorze czerwonym. Obie dajace delikatny kolor, poltransparent jedna z drobinkami druga bez. Swietna czeriwn na codzien, jak komus nie jest ladnie w intensywniej czerwini, ale tez ichz w tej chwili nie uzywam. za malo odzywcze mi sa o tej porze roku.
Właśnie to mi niezbyt pasuje, że mają tylko 2 odcienie. Rozumiem, że przy tego rodzaju makijażu pewnie to wystarczy, ale tym trudniej mi się zdecydować. Dlatego chyba wolę z tym L'orealem spróbować bo ma więcej kolorów... Tak w sumie nie wiem, co miałabym od nich zamówić teraz w tej akcji, żadnego produktu nie znam. Miałaś coś z tych co są aktualnie w ofercie 3 za 19,99?
Ja z kulkami nie potrafię się obchodzić właśnie, i może to dlatego. Dziś specjalnie wyciągnęłam te moje Avonowe i użyłam jako różu i nic nie widzę Jakby wcale go nie było.
A te szminki i błyszczyk to które? Ja właśnie w zeszłym roku odważyłam się na czerwień, bo taka modna była, ale czułam sie jak panienka z ulicy I chyba też tak wyglądałam. Dlatego ciekawią mnie te, o których mówisz, jeśli nie są takie agresywne. Bo ja jestem ciemny typ ogólnie, oczy czarne, oprawa też, włosy ciemny brąz no i dość śniada cera. I podobaja mi się czerwone usta u takiego typu. Tylko nie u mnie
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 10:10   #4082
Baszkaa
Przyczajenie
 
Avatar Baszkaa
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 9
Dot.: Niemcy II :)

Cześć dziewczyny
Jestem tutaj nowa, w Niemczech mieszkam od 3 tygodni.
Przejrzałam już ten wątek ale nie znalazłam odpowiedzi na moje wszystkie pytania i wątpliwości dlatego pozwolę sobie tutaj zadać kilka pytań
Jesteśmy po maju 2011 i rynek pracy jest otwarty dla polaków.
Może opiszę swoje pierwsze kroki tutaj:
- do 7 dni się zameldowałam
- zarejestrowałam się w Bundesagentur fur Arbeit (urząd pracy-mam już wyznaczony termin na spotkanie)
- otrzymałam również Personliche Identifikationsnummer (chyba odpowiednik polskiego NIPu?)
- jeśli chodzi o ubezpieczenie to posiadam jeszcze EKUZ ważną do końca marca.

Mam pytanie: co jeśli okres ważności EKUZ minie a jeszcze nie bedę miała pracy? Kontaktowałam się z niemiecka ubezpieczalnią AOK ale powiedzieli, że mogą mnie ubezpieczyć tylko wtedy gdy będe miała pracę.

Złożyłam wniosek o dofinansowanie kursu języka niemieckiego (1 euro za 1 godzinę i zwrot kosztów przejazdu na kurs). Otrzymałam formularz, w którym muszę odpowiedzieć na takie pytania jak: ile wynosił mój przychód z 3 ostatnich miesięcy, czy posiadam dziecko na utrzymaniu itp. Na każde pytanie z tej ankiety musze odpowiedzieć "nie" lub "nie miałam" "nie posiadam", ponieważ taka jest prawda Dodatkowo muszę im przesłać kopię pozwolenia na pobyt - EU-Freizügigkeitsbescheinigu ng. Gdzie go uzyskać?
Nie wiem o czym jeszcze powinnam wiedzieć, lub co jeszcze nalezy do moich obowiązków.. Byłabym wdzięczna za każdą odpowiedź i podpowiedź.
Baszkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 10:32   #4083
Sofiaa6
Raczkowanie
 
Avatar Sofiaa6
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 100
Dot.: Niemcy II :)

MonikaPogrzeb, ogorekpazurek dziękuję, że odpowiedziałyście :dziękuje-kwiatek: wydawało mi się, że jako nowa nikt mnie tu nie zauważy

Monika
masz rację, najelpiej zadzwonić i mieć jasność od nich bezpośrednio, tylko nie wiem czemu mam takie przekonanie, że ktoś pomyśli, że albo kombinuję coś.. albo co za głupia baba bierze Elterngeld na dwa lata, zamiast an rok, a później chce skracać czas i do pracy iść


Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
Sofiaa pewnie dostaniesz mniej...nie wiem jaka sume dostajesz i ile bedziesz zarabiac..oni sobie wtedy przelicza co i jak....mozliwe ze dostaniesz normalnie dalej tyle samo...najlepiej sie zapytaj tam...
A to nie jest tak, że dostajesz Elterngeld tylko jak właśnie nie pracujesz i opiekujesz się dzieckiem? Obawiałam sie, że całkiem mogą mi przestać wypłacać jak podejme pracę zarobkową hmm fajna nadzieja muszę rzeczywiście dokładnie się dopytać



A ja w ogóle nie znam kosmetyków agnes Mam swój stały repertuar i nie kombinuję z nowościami, ale czas zacząć i iść z duchem postępu a nie w miejscu stać hehe

Podpytam od razu, bo widze, że są tu specjalistki w tym temacie Jaki krem nawilżający do twarzy polecacie? Ja bardzo chwalę sobie Nuxe - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-enrichie.html, ale ta cena Może coś polecicie?
Sofiaa6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 11:08   #4084
Baszkaa
Przyczajenie
 
Avatar Baszkaa
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 9
Dot.: Niemcy II :)

Cześć dziewczyny!!! Przeczytałam już ten wątek ale nie znalazłam wszystkich odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Od 3 tygodni mieszkam w Niemczech. Na razie nie pracuję. Mieszkam u rodziny. Opiszę moje pierwsze kroki, które tutaj poczyniłam po przyjeździe:
- zameldowałam się w domu rodziny (na meldunku pisze, że posiadam pozwolenie na pobyt ale nie jest napisane na jak długo - podejrzewam, że na 3 miesiące maksymalnie?)
- zarejestrowałam się w urzędzie pracy (posiadam już kolejny termin na zgłoszenie się tam)
- otrzymałam Persönliche Identificatienummer (podejrzewam, że jest to odpowiednik polskiego NIPu)
- wysłałam wniosek do BAMF z prośbą o dofinansowanie na kurs języka w VHS. Otrzymałam odpowiedź, że muszę im przesłać kopię EU-freizugigkeitsbescheinigu g (pozwolenie na pobyt? gdzie go uzyskać, na jakich warunkach można go dostać?) oraz wypełniony formularz z pytaniami takimi jak : czy posiadam dzieci, itp.).

O czym jeszcze powinnam wiedzieć, pamiętać? Hmm.. za każdą odpowiedź i podpowiedź będę bardzo wdzięczna
Baszkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 12:15   #4085
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

Oj to ty moglabys wlasnie taka widoczna, ale jak sie zle czujesz...
Ja niby jako ciemne lato tez moglabym, ale nie mam wydatnych ust do tego krzywe zeby wiec wszystko to co zle wyglada jak jest widoczne. Czerwien podkresla zeby, jak ciemna i widoczna to zmniejsza optycznie usta, a moje sa dosc waskie.

Ja mam te pomadki
http://www.ccbparis.de/_de/_de/makeup/index_prod.aspx?prdcode=P 22035&CatCode=G0_05^G1_05 _30^G2_05_30_10&

tylko tej truskawkowej czweieni tutaj juz nie ma i jak wyszla z Pro-Xylane to wzielam bez drobinek ta
http://www.ccbparis.de/_de/_de/makeup/index_prod.aspx?prdcode=P 22171&CatCode=G0_05^G1_05 _30^G2_05_30_10&

Passion Red a Perlmutt- Erdbeere to mam ta pierwsza. Jak masz taka urode jak modelka to moze jednak pomyslisz o widocznej czerwieni?

a z blyszczyka w sztyfcie to mam ten
http://www.ccbparis.de/_de/_de/makeup/index_prod.aspx?prdcode=P 22054&CatCode=G0_05^G1_05 _30^G2_05_30_20&

kolor Magic-Neon-Pink.
Mialam probke koloru zdaje sie ... i nie powiem, nie pamietam i mial takie drobke krysztalki, idealny odcien rozu dla mnie, nie taki neonowy pink jak ten blyszczyk co mam, ale wlasnie te drobinki, jak sie zjadlo kolor to one jeszcze polyskiwaly i czasami lubily wedrowac po pysku ;o( ostatnio zamowilam z Vinylowego efektu seiden rose i niestety musialam odeslac. Kolor byl bardzo nudziakowy bardzij bezowy, za malo rozu w nim bylo, a na zdjeciu idealny naturalny rozowy. Wygladalam w tym sztyfcie jak manekim przed pomalowaniem, usta zlaly sie z twarza. Jak nude to ja jednek musze miec odcien rozu, a nie bez ktory cos tam chce podchodzic pod rozowy.

a z tym 3 za 19,99€ to mialam podklad trwaly 24h, ale najjasniejszy kolor byl za ciemny wiec tez odeslalam.
Apricot Teintgrundierung dostalam kiedys gratis, ale nie bylo to dla mnie.
Mam maseczke ta zolta pierwsza w katégorii Gesichtspflege i ta mit Kühl Effekt. Bardzo fajne z kwasem BHA w skladzie. delikatne nie podrazniaja mnie, a jednak buzia ladniejsza po nich. Myslalam kiedys o ten z Sauna Effekt, ale przy moim rumieniu zdecydowalam sie na ta chlodzaca.
Wimperpflege mialam, niedawno wywalilam chodz jeszcze sporo bylo, ale mialam juz ponad 0,5h i pomyslalam ze moze juz wystarczy, bo budzilam sie czasami z lekko napuchnietymi powiekami, a wczensiej tego nie bylo.
Ten sztyft do zmeczonych oczu kiedys mialam. jak lubisz taki szfyt od Vichy to to jest tanszy odpowiednik.
Mialam odlewke PIgment-Konzentratu. fajna rzecz jak kremu tonujace nie maja odpowiedniego koloru dla nas, wystarczy wymieszac krople albo dwie z naszym kremem i mamy idealny krem tonujacy. Moja kolezanka uzywa go namietnie, ale ja nie umialam dozowac z pudeleczka ile bym paluchem nie wziela to i tak efekt mi sie nie podobal. Pewnie z orginalnego opakowania dzieki temu dziubkowi bylo by latwiej domasowac ilosc.
Belebende Feuchtigkeitspflege mialam miniaturke i zuzylam chyba jedna probke, dwie kolejne czekaja. Bardzo fajny lekki kremik z wit. C, bez parabenow. lekko nawilza, dla mojej cery za lekki, ale za to idealny jako serum pod ciezszy krem. byl czas ze juz mialam kliknac, ale ze mialam troche na wykonczeniu to chcialam najpierw moje sera wykonczyc, a teraz zachcialo mi sie znow samej serum mieszac i juz zamowilam skladniki i umieszalam swoje, wiec ten kremik pewnie poczeka, ale milo wspominam. Buzia robiala sie promienna, jednak wit. C dzialala w nim.
Gratis mialam Brust-Gel, lekki preparat do biustu. ja sie nie lubie z takimi rzeczami, ja lubie porzadnie wymasowac cycki, wiec wole zwykle kremy typu Nivea Creme albo tresciwe balsamy, tylko to tak naprawde mi cycki ujedrnia, a takie lekkie nawilzajace preperaty ze rece sie po skorze sliskaja, moze dla kogos ok, na mnie wrazenie nie robi. Poszedl w dobre rece do kogos kto lubie takie rzeczy i mialam ten ostatni preperat, ale dawno temu po porodzie jeszcze w innym opakowaniu, wiec nie wiem na ile sklad jest taki sam i dzialanie.

Popatrz na gwiazdki , kliknij na nie i poczytaj recenzje, albo wogole wejdz na dany produkt i poczytaj na co on jest . Moze cie cos zainteresuje ze dla twojej cery, dla twoich potrzeb sie nada, a jak oceny dobre to mozesz wyporbowac. Probki do wybrania beda jak juz 3 produkty wybioerzesz i wsadzis do koszyka i chyba wybierzesz tez prezent gratis, to pozniej przychodzi stronke ze mozesz wybrac 3 probki.

Wlasnie wsadzilam 3 pierwsze produkty do koszyka, zeby zobaczyc jakie probki sa. Widze ta maseczke chlodzaca ten kremik nawilajacy co ja jako serum uzywalam tez jest i sporo probke cieni i pomadek, sa nawet 3 czerwone w tym ta Perlmutt Erdbeere, dwie pozostale chyba sa juz mocniejsze. Podklad brazujacy jest. baza matujaca i chyba ze 2 kremy. W probkach mozesz poszalec z ta czerwienia, moze ktoras ci podejdzie ;o)
Zycze milego klikania i zeby produkty przypasowaly;o) Pochwal sie jak zamowisz

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2012-02-17 o 12:20
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 15:50   #4086
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Oj to ty moglabys wlasnie taka widoczna, ale jak sie zle czujesz...
Ja niby jako ciemne lato tez moglabym, ale nie mam wydatnych ust do tego krzywe zeby wiec wszystko to co zle wyglada jak jest widoczne. Czerwien podkresla zeby, jak ciemna i widoczna to zmniejsza optycznie usta, a moje sa dosc waskie.

Passion Red a Perlmutt- Erdbeere to mam ta pierwsza. Jak masz taka urode jak modelka to moze jednak pomyslisz o widocznej czerwieni?

W probkach mozesz poszalec z ta czerwienia, moze ktoras ci podejdzie ;o)
Zycze milego klikania i zeby produkty przypasowaly;o) Pochwal sie jak zamowisz
Uo matko... ale się zmęczyłam W nowym sklepie zawsze przy pierwszym zamówieniu się spocę zanim wyczaję produkty. No ale zamówiłam. Dzięki Moni za pomoc, normalnie jesteś mój Guru w temacie kosmetyków .
Wzięłam sobie kremiki do twarzy: Belebende Feuchtigkeitspflege, Aufbau-Serum "Anti-Erschlaffung" i Hydratisierender Stift gegen müde Augen. Tak na odświeżenie twarzy po zimie Mam nadzieję, że będą takie dobre jak ich oceny. Bo ja w te oceny to tak trochę nie do końca wierzę. Nasłuchałam sie kiedyś o podstawianych opiniach przez ludzi z firm sprzedających dane produkty i już nie wiem w co wierzyć a co nie. Dlatego lepsze dla mnie są Twoje rekomendacje
Z próbek wzięlam sobie dwie szmineczki Hydratisierender Komfort-Lippenstift, truskawka i Hollywood Rot, i do tego błyszczyk ten co pisałaś, Gold-Schimmer-Rosé.
No nie, modelki ze mnie to nie będzie, też mam zbyt małe usta na mocne i ciemne kolory. Tylko na Halloween sobie pozwalam
W sumie jeśli te produkty będą dobre, to naprawde fajny deal Więc dzięki jeszcze raz. A zdradź jeszcze jak sobie to serum sama mieszasz? Bo ja ostatnio bawiłam się też mieszaniem olejków, masełek i innych z Ecospa. Teraz właśnie chcę coś nowego sobie zmieszać na włoski. Mam kręcone i chcę jakieś olejki w formę maseczki pomieszać.
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 17:21   #4087
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

Ja serum na buzie. Mam kwas HA z Aldika i domieszlam do niego wit. C, ale ze zapomnialam ile trzeba tej wit. C do serum z wit. C&E dodac i dosypalam za duzo i nie chcialo sie wszystko rozpuscic mimo ze dolalam jeszcze wody destylowanej zeby kwas HA rozrzedzic. Co osiadlo sie na dnie butelki to przelalam do innej tak zeby nadmiar witaminy zostal na dnie. Jak rozdrapie gojacego sie pikla to mnie w to miejsce troche szczypie, wiec pewnie ciutke za duzo tej wit. jest. Ale nie wazne.
Zparagnelo mi sie znow serum wit. C&E, ale mimo ze kupilam wit. C w proszku( do kupienia w Rossmann czy dm) to nie kupilam wit. E 200j. bo zapomnialam, a jak kiedys wczensiej patrzylam to byla mocniejsza.
zamowilam sobie w behawe.com kwas HA ale w proszku do rozrabiania samemu. dokupilam mocznik i ectoin bo mi sie konczylo. Dokupilam penthenol i roslinna gliceryne i umerdalam sama zel z kwasem HA. Na 10ml wody destylowanej rpzpuscilam 1ml wit. C co dalo 10%, dodalam ... i teraz nie pomne... 0,5 ml mocznika co by dalo 5%, cos w ten desen ale staralam sie mniej( mam kulebcki od syropkow dla dzieci i jest podzialka najmniejsza na 1ml, wiec ten proszek tak na oko dalam i licze ze wyszlo 0,2-0,3 ml czyli bylo by 2-3% ectoin. Dalam 0,5ml panthenolu, czyli mam 5%( plynne rzeczy odmierzalam w strzykawce) i jeszcze 0,2-0,3 ml gliceryny. Na koniec kwas Hialuronowy w proszku dosypywalam i mieszalam w butelce, wytrzasamam. Tu trzeba troche poczekac bo na poczatku robia sie klupki. jak bylo mi za zadkie to jeszcze dosypalam troszeczke ( duzo nie trzeba bo 1g daje nam 100ml gotowego zelu HA 1%, mozna kupic gotowy zel, ale ja wole w proszku, proszek jakos mi bardziej lezy jesli chodzi o date waznosci, ze bedzie dluzsza niz w gotowym plynnym HA) Az na koniec pomerdajac szklana bagietka i wytrzasajac zakrecona buteleczke a na koniec zostawiajac jak na iles tam minut, zobaczylam ze juz sie rozpuscilo, ze klupkow nie bylo i zrobil sie zel.dodalam jeszcze 2-4 krople alkoholu jako konserwant i gotowe. te procenty to tez sie zmenisjzyly, bo po dodaniu gliceryny i panthenolu wyszlo mi ze 12-13ml, a nie 10ml koncowego produktu. Co prawda HA jest nie tak gesty jak ten gotowy co mialam z Aldi, ale mi to nie przeszkadza. Jak kiedys kiedy krecilam sobie serum C&E i pozniej HA zrobilam taki gesty to bardzo mi skore sciagal, a nawet jak bym zadszy, dlatego chcialam dodatkowe nawilzacze bo tak mi pasowal. Mieszac z olejami nie bede bo sie tutaj nielubilam. Nie umialam znalesc odpowiedniej ilosci HA i oleju zeby ani nie bylo za tlusto, ani nie bylo za malo i zeby skora sie nie sciagala i nie wysuszala, wiec bede uzywac pod zwykly krem jako serum, a nie tylko i li jedyna pielegnacja. Moja skora takie cos lubila, teraz z gotowcow lubila Youth Code to czemu ma znow kreconych rzeczy nie lubic, wsadzilam tak wszystko co ona lubi, co ja nawilza i lagodzi i jest rozpuszczalne w wodzie i nie wymaga cudowania. Chcialam jeszcze nacinamide, ale niestety w behawe jej nie maja, nie wiem czygo sie boja toz to wit. PP czyli z grupy B i jest bardzo dobra do naczynkowej cery a nawet dla tlustej.
Chcialam wogole kupic sobie u mnie w miescie skladniki, ale sklep z polproduktami gdzie kiedys kupowalam ostatnio jadac z chlopem przez miasto widzialam ze zlikwidowany, nie wiem czy go calkiem zlikwidowali czy gdzies przeniesli, a do apteki isc tez byl mogla, ale wyszlo by drozej niz zamowienie online w sklepie dla mieszaczy.
No i znow mnie kusi hydrolat. Moze sobie kiedys znow pouzywam rozany i moze jeszcze rumienek zamowie bo moja cera lubi rumianek, albo aloes... Zobaczy sie, wielkiej mieszaczki ze mnie nie bedzie, bo poporstu sie nie chce, a takie serum i gotowy hydrolat uzywany jako tonik to proscizna i nie wymaga duzo czasu.

Co do recenzji na CCB to mysle ze nie stawiaja ich ludzie ktorzy tam parcuje. tam jest tez moja opinia, Monika P aus Düsseldorf to ja ;o) i jak widac opnie sa rozne nie kazdy chwali.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2012-02-17 o 17:28
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 22:48   #4088
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Sofiaa6 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!

Czy można dołączyć do waszego grona? Podczytuje Was od jakiegoś czasu, aż w końcu postanowiłam coś napisać z nadzieją, że mnie do siebie przyjmiecie

Mam nadzieję, że nie będzie złe, ze tak od razu z pytaniem wyskakuje, ale może któraś z Was będzie umiała mi odpowiedzieć.

Aktualnie nie pracuję i wychowuje synka.. mam rozłożone Elterngeld na dwa lata, czy w przypadku gdy chciałabym podjąć pracę po upływie roku od przyznania mi tych pieniążków to zostanie mi wypłacona część, którą nie zdąrzyłam pobrać, czy to przepada?

Nie wiem czy dobrze zrobiłam, że wybrałam opcję mniejszej kaski z Elrengeld na dłużej.. no, ale już tak mam i nie wiem co dalej w przypadku, gdybym zdecydowała się na pracę, albo inaczej, gdyby praca zdecydowała się na mnie

Jeśli ktoś się orientuje proszę o odpowiedz
Ja tez wybralam 2 lata.... Po 3 m-cach od urodzenia malej poszlam do pracy na 400 € i dostalam tylko 1 rok !! Gdybym ja to wtedy wiedziala, wyszlam jak zablocki na mydle ;-))

Tylko nie wiem czy sie nic nie zmienilo, bo moja mala ma juz prawie 6 lat
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 09:51   #4089
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

Lo matko dziewczyny pisaly wczoraj a ja tych wpisow nie wiedzilam i tylko kobietka zajeta bylam hihihi.

Sofiaa6, nie ma co musisz zadzownic i wypytac sie u zrodla.
Czemu by mial ktos pomyslec ze glupia baba jestes i kombinujesz? Czasami tak w zyciu sie uklada, czlowiek mysli/chce jedno, a wychodzi drugie. Zadzwon, przedstaw sprawe ze myslalam iz nie wrocisz do pracy przed zplywem dwoch lat, a tu sie zycie troche inaczej uklada i co bedzie gdy wrocisz, czy skroca te pieniadze, czy zsumuja to i dostaniesz co miesiac wiecej tak ze wyplaca te pieniadze w ktorszym czasie , czy jak to bedzie? Moze tak byc ze wogole ci zabiora i masz pecha, wiec bezdiezs mogla pomyslec co ci sie bardzi oplaca, isc do tej pracy czy jednak poczekac.


Baszkaa witaj u nas. Gdzie pozwolenie na pobyt? w biurze dla Ausländer - Ausländerbechurde czy jak sie to tam nazywa. nie pamietam, dawo to juz bylo i maz zawsze dzownil, robil termin, jechal ze mna i na poczatku nawet za mnie gadal, bo ja dopiero co uczylam sie jezyka.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 18:35   #4090
Sofiaa6
Raczkowanie
 
Avatar Sofiaa6
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 100
Dot.: Niemcy II :)

Baszkaa ja niestey nie pomogę, bo nie orientuję się dokładnie, a nie chcę wprowadzać w błąd, więc niech się mądrzejsze głowy wypowiedzą


MonikaP
dziękuję Ci Masz rację, nie ma co się głowić tylko czas moje pytanie profesjonalnie potraktować hehe Długo już mieszkasz w DE? Napisałaś, że na poczatku mąż mówił za Ciebie w urzędach, ile minęło czas zanim sama doszłaś do takiego etapu jęzkowego, że sama potrafiłaś się bezproblemowo w urzędach porozumieć?


Cytat:
Napisane przez Sniezynka21 Pokaż wiadomość
Ja tez wybralam 2 lata.... Po 3 m-cach od urodzenia malej poszlam do pracy na 400 € i dostalam tylko 1 rok !! Gdybym ja to wtedy wiedziala, wyszlam jak zablocki na mydle ;-))
Ojejku, to rzeczywśice nieciekawie wyszło ale jak to? miałaś pracę, gdzie zarabiałaś 400 euro? to nie "opylało się" bardziej zostać na Elterngeld?
Sofiaa6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 19:04   #4091
ferra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 90
Dot.: Niemcy II :)

Baszkaa:
EU-freizugigkeitsbescheinigu ng - sposób uzykania tego dokumentu jest zależny od landu, ba! nawet od urzędu! Ja uzyskałam go w urzędzie,w którym się meldowałam podczas jednej wizyty (ratusz jednej z dzielnic Berlina). Chyba mi się udało, bo nie wymagali żadnych zaświadczeń o zarobkach,finansach itp.
Od końca marca będę uczęszczać na dofinansowany kurs językowy.
Najgorsza jest sprawa ubezpieczenia. Karta Ekuz obowiązuje tylko podczas wyjazdu turystycznego...
Czy masz męża w Niemczech? Jesteś studentką? Jeśli nie to obowiązkowym będzie dla Ciebie wykupienie ubezpieczenia... Za mało informacji podałaś, żeby Cie naprowadzić w sprawach ubezpieczenia.
ferra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-18, 20:55   #4092
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy II :)

Baszka Freizügigkeitbescheinigun g dostaniesz w Ausländerbehörde..musisz sie dowiedziec gdzie to u Ciebie jest...o EKUZ nigdy nie slyszalam, wiec nie pomoge niestety...

Sofiaa a Ty wczesniej w Niemczech pracowalas czy dostalas ta minimalna stawke 300euro ?? pracowac mozesz na minijob..i wtedy dostaniejsz ta Twoja minimalna stawke dalej...ale jak zaczniesz vollzeit job to wtedy nie bedziesz dostawac dalej tego elterngeld..Ja dostaje teraz 386 euro elterngeld..jakbym chciala pracowac na mini job to bym dostawala tylko 300euro..tak przynajmniej jest w Sch-Hol...

mi czerwien na usta tez nie pasuje..bardziej taki matowy roz...albo wlasnie blyszczyk czerwony

Monika dzieki za ta stronke, gdzie mozna te polprodukty kupic wlasnie szukalam czegos takiego zaraz sobie bede zamawiac i tez bede kombinowac rozne rzeczy do twarzy i wlosow
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 22:19   #4093
silencio
Wtajemniczenie
 
Avatar silencio
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 456
GG do silencio
Dot.: Niemcy II :)

Hej Dziewczyny,

Podczytuję Was sumiennie od kiedy zdecydowałam, że dołączę do tego forum i do kraju też Przewertowałam mnóstwo stronek w internecie i chyba wszystkie wpisy tutaj no i niestety muszę Was jednak poprosić o radę. A najbardziej te z Was, które mieszkaja w okolicach Kolonii.

Jak już się wcześniej zwierzałam zaczynam pracę 2 maja. Zaczęłam zatem poszukiwać mieszkania. A konkretnie pomaga mi moja mama, która trochę rozumie niemiecki ;-) No i zorientowałam się, że wcale nie jest tak łatwo o fajne mieszkanie, blisko centrum i jeszcze w rozsądnej cenie. Wszystkie fajne oferty, które się teraz pojawiają zaczynają się z początkiem kwietnia. Czyli rozumiem, że jeszcze nie czas na maj ;-) Ale jednocześnie widzę, że te naprawdę fajne oferty natychmiast znikają. I w związku z tym mam prośbę o poradę praktyczną - czy myślicie, że warto poczekać i za jakieś trzy tygodnie starać się czegoś szukać z Polski? Jeśli tak to co z tymi tzw. castingami - można to jakoś obejść? Niestety do Kolonii bede jechac 1 maja i nie ma szansy, zeby chociaz dzien wczesniej...

Czy może lepiej wynająć sobie taki "holiday apartment" i szukać mieszkania już na miejscu? Tylko jeśli tak to jak długo to może potrwać Waszym zdaniem? Bo te apartamenty są wprawdzie tańsze niż hotele, ale nadal jednak dosyc drogie...

No przyznam, że mam trochę metlik w głowie i nie wiem jak to rozegrać. Czy faktycznie jest trudno o fajne mieszkanie w Kolonii? A moze któraś z Was przypadkiem słyszala o czym do wynajecia od maja? ;-) Spytac zawsze warto ;-)

Bardzo na Was licze, bo zaczynam sie troche denerwowac - to moj pierwszy wyjazd na stale z rodzinnego miasta i troche nie wiem jak sie do tego zabrac ;-) No ale pod mostem, choc piekny wolalabym nie nocowac ;-)
__________________
ODLEWKI PERFUM NA WYMIANĘ (wymaga aktualizacji)

TARGOWISKO

STRAGANIK
silencio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 22:29   #4094
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Niemcy II :)

No kurcze, Moni, czytałam wszystko 3 razy, żeby coś załapać. Z Ciebie to jednak niezła mieszaczka Ja bym się w tych procentach nie połapała... Mieszałam dotąd masełka i oleje, więc wszystko na oko i jakoś sie udawało. A ostatnio będąc w PL kupiłam sobie wi. A+E i chciałam dodać ale jeszcze się nie zebrałam...
A teraz przez następny tydzień znowu pewnie nic nie zrobię bo dziecka mają ferie szkolne..
No i sorki, że tu tak niezupełnie na temat Cię wciągam w pogaduchy Witam również nowe Emigrantki. Powodzenia w "instalowaniu się"
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 10:09   #4095
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

ogorek ja to kiedys kupowalam w stacjonarnym skepie u mnie w miescie. Z rok temu nie chcialao mi sie jechac po sam mocznik, wiec kupilam w aptece, a wlasciwie dostalam za darmo, bo mieli resztke i mi dali za darmoche. Jako ze mi ten sklep z polproduktami zamkneli, a nie wiem gdzie jakis inny jest, to zamowilam online w www.behawe.com

kobietka, to latwo wyliczyc metoda na krzyz. Pamietasz z matmy? No i jak by nie bylo to sa to takie przyblizone procenty bo polprodukty maja rozna gestosc wiec nie zawsze 1ml to to samo co 1g, ale ze ja nigdy nie uzywalam zracyc substancji to sie nie przejmuje jak licze wszystko w mililitrach i jednak w przeliczeniu nie bedzie to idealnie procentowo. Musialabym znac gestosc kazdego produktu, miec wage elektroniczna, wiec i dokladne wymierzenie potrzebnej ilosc bylo by inaczej, ale co to za roznica jak sie chce dac panthenolu 5% i po dokladnym przeliczeniu jednack wyjdzie nam 4,5%, albo 5,5% toz to bardzo fajna witaminka ktora dziala nawilzajaco , gojaco i lagodzaco, wiec ja sie nie przejmuje i odmierzam tymi moimi kubeczkami w mililitrach.


A tak wogole to my z tymi kosmetykami i mieszaniem to w niewlasciwym watku jestesmy wiecie o tym ? ;o) Moze chodzmy do wtaku o mazidlach w DE co? Tutaj niepotrzebnie motamy tylko hihihi, az dziw ze nas dziewczyny jeszcze nie pognaly...

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2012-02-19 o 10:10
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 10:35   #4096
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy II :)

Monika juz wczoraj zamowilam tam pare rzeczy..i zaluje ze nie wiecej

silencio nie wiem jak w Koloni, ale ja mojego jednego mieszkania szukalam 5tygodni i naprawde chodzilam z ogloszen pomieszkaniach i zapisywalam sie na listy...i wtedy to bylo pestka przy tym co jest teraz, bo moja kolezanka normalnie wywiad miala..a ona niemka i mieli dobra prace..ja sie ciesze ze na razie mieszkania zmieniac nie musze bo przeraza mnie to cale poszukiwanie..wiec naprawde nie wiem czyuda Ci sie cos taniego fajnego z Polski znalezc..ale moze dziewczyny z okolic moga bardziej pomoc...
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 11:56   #4097
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Niemcy II :)

Baszkaa, napisz, w jakim miescie mieszkasz, moze ktoras z wizazanek tam mieszka.

Ja dostalam moje Freizügigkeitsbescheinigu ng w Bezirksamt w Meldehalle w moim regionie.

Co do kursu niemieckiego, to niektorych swiadczen nie dostanie sie tutaj jesli sie mialo za maly przychod, wiec na wszelki wypadek rozgladaj sie za innym rozwiazaniem. Byc moze z kursem nie bedzie tak, kto wie. Panstwo chce wspierac tylko tych, ktorzy beda w stanie sie sami utrzymac.

Zezwolenie na pobyt masz tylko niby na 3 miesiace, ale nikt nigdy nie pyta o to zezwolenie, i kto to sprawdzi, czy Ty jestes tutaj i ile czasu? Przeciez zawsze moglabys (teoretycznie) jezdzic do Polski na miesiac i tam mieszkac. Nigdy nie slyszalam, zeby te 3 miesiace byly u kogos problemem.

Co do ubezpieczenia, to jest ono dosyc drogie. Lepiej zapisz sie na kurs niemieckiego i wtedy wiele kas chorych ma specjalne ubezpieczenie dla uczacych sie niemieckiego. Jest duzo tansze - z 60 Euro miesiecznie o ile dobrze pamietam. Mozesz tez uzywac polskiego ubezpieczenia, ale tylko w naglych wypadkach.

Edytowane przez Sylwia***
Czas edycji: 2012-02-19 o 11:58
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 12:13   #4098
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
kobietka, to latwo wyliczyc metoda na krzyz. Pamietasz z matmy?

A tak wogole to my z tymi kosmetykami i mieszaniem to w niewlasciwym watku jestesmy wiecie o tym ? ;o) Moze chodzmy do wtaku o mazidlach w DE co? Tutaj niepotrzebnie motamy tylko hihihi, az dziw ze nas dziewczyny jeszcze nie pognaly...
Coś tam pewnie pamiętam, ale aktualnie uczę się jakby wszystkiego od nowa, razem z synem Więc może jak dojdą do procentów to się podszkolę Nie, nie, żartuję. Na pewno bym jakoś sobie poradziła. Muszę tylko jeszcze zrozumieć co do czego służy
I powiem Ci, że ponownie jestem Ci wdzięczna za adresik tego behawe. Bo to taki sklepik jak Ecospa w PL. Super! Także dobrze, że go tu podałaś, na pewno przyda się wielu emigrantkom (to a'propos niestosowności naszych pogaduszek do tematu )
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 12:41   #4099
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Niemcy II :)

Droga silencio,
wlasnie szukam nowego mieszkania, i powiem Ci, ze jest ciezko znalezc cos porzadnego w rozsadnej cenie. Nie wyobrazam sobie, jak bym miala to zrobic z Polski. Ja znam to tak, ze ide na umowiony wczesniej termin ogladania mieszkania i tam dostaje dalsze dokumenty do wypelnienia, o ile jestem zainteresowana. Takich zainteresowanych jak ja wynajmujacy ma ze 20 i moze sobie miedzy nimi wybierac.

Ale przeciez i tak trzeba obejrzec mieszkanie, zobaczyc, czy jest czyste i w dobrym stanie. Nawet jesli to jest Ci obojetne, to wynajmujacy (lub agencja) czesto decyduja po takim osobistym spotkaniu, komu dadza to mieszkanie. Poza tym czesto pytaja o zarobki i prace, aby moc oszacowac, czy bedziesz bezproblemowym mieszkancem i czy zostaniesz na dluzej. Dlatego osobisty kontakt jest taki wazny.

Czasem jest jednak tak, ze przy ogladaniu mieszkania nie ma sie kontaktu ani z wlascicielem, ani z agencja. Wtedy mieszkanie pokazuje obecny lokator, a on nie ma przeciez wplywu na to, kto w koncu dostanie to mieszkanie. I to by byla szansa dla Ciebie.
Tak robi np. agencja Mahlburg Haus- und Vermögensverwaltung GmbH, Tel. 0049 221131028. U nich trzeba wypelnic ankiete (m.in. ile zarabiasz, jaki masz zawod, czy masz zwierzeta / instrumenty itp). Mieli fajne mieszkania, czyste i w centrum, ale dla mnie troche za male. Byc moze nie trzeba sie z nimi spotkac osobiscie

Szukaj mieszkania na Altstadt Nord i Süd, na Appelhofplatz, na Deutz, Hansaring, Rudolfplatz, Zülpicher Platz - to sa takie najbardziej centralnie polozone dzielnice.

Gdzie konkretnie bedziesz pracowac? Przypuszczam, ze nie bierzesz ze soba samochodu z Polski?

Jesli bedziesz szukac mieszkania dopiero w maju, to wiedz, ze to zawsze troche trwa. Chyba, ze ma sie ogromne szczescie... Ale nawet ogladanie mieszkania to nie taka prosta sprawa, bo terminy sa czesto w godzinych pracy, tak, ze akurat na nie nie zdazam. Wiec albo sie nastaw na jakies 2 miesiace w tym hostelu (na deutz jest takie ladne, duze i znane schronisko), albo "atakuj" juz z Polski.

Edytowane przez Sylwia***
Czas edycji: 2012-02-19 o 12:43
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-19, 12:45   #4100
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

kobietka, takich sklepow w DE jest sporo. Kiedys w Pl takich nie bylo i pamietam jak robiono zbiorowe zakupy tutaj.

Dawno temu gdzies 7 lat temu na poczatku mojej przygody z natura i mieszaniem to znalam tyle stronek... natknelam sie kiedys na fajna stronke z przepisami i sklepem online, ale po latach jak wrocilam do KK i przestalam sie NK interesowac to powywalalam te adresy i niestety... musialabym teraz na nowo szukac. behawe jest jednym z bardziej znanych sklepow, niestety nie maja takiego wyboru jak polskie mazidla. Q10, nacinamide u nich nie kupisz, tak samo jak zadnych kwasow, zreszta niemcy sa jacych bojacy i jak sie pytasz o kw. salicylowy, albo migdalowy bo chcialabys sobie cos umieszac to wpadaja w panike. pamietam jak w aptece pytalam sie o zwykla aspiryne bez powlaczki zeby sie tabletka rozpuszczala. babka mi pokazywala w kapsulkach, a ja jej ze ja chce sobie tonik z kw. salicylowym umieszac i maseczke i potrzebuja ta zwykla w tabletce ale bez bez swiecacaj polwaczki, ze te tabletki to wystarczy skropic je woda i ona puchnie, rozpuszcza sie. Jak babka uslyszala ze ja chce maseczke sobie z tego robic i tonik, to wpadal w panike. No mialam sobie wypalic twarz do kosci hihihihi. Musialam ja pouspokajac, ze to tylko aspiryna, ze ja o mieszaniu juz troche wiem, ze mi sie napewno nic nie stanie, ze mnie kw. salicylowy nie uczula, ze to sie miesza jeszcze z naturalnym jogurtem bez cukru i super oczyszcza pory, ze ja juz takie cos robilam i jest lagodne. Przekonana do konca nie byla, ale wkloncu doszlysmy ktora to ta aspiryna ktorej szukam i jak za jakis czas przyszlam po kolejne opakowanie to mi sie pytala jak tam moje krecenie. pogadalysmy sobie, polecilam jej serum z wit. C&E, ale czy zaczela krecic to nie wiem, w kazdym bardzi razie jak zaczelam jej rozne cuda opowiadac to juz normalnie reagowala ;o)

ogorek napisz do behawe ze zapomnialas tego, a tego jeszcze zamowic, i czy byla by mozliwosc dolozyc ci to do zamowienia. ja zapomnialam o malej flaszce panthenolu i napisalam. Odpowiedzi nie dostalam, myslalam ze nic z tego, a tu przyszla paczka i panthenol dolozony, rachunek wystawiony na nowa sume. Poki nie zrealizuja zamowienia to masz szanse ze ci przysla wszystko w jednej paczce. Mnie by sie tej jednej 30ml flaszki nie oplacalo oddzielnie zamawiac, a tak zamiast dwa razy 1,70€ za koszty przesylki, placialam tylko raz ;o)

dziewczyny znalazlam
http://www.meinekosmetik.de/ lubilam tam czesto zagladac swego czasu

obok behawe to jest jeszcze bardzo znane adresse w De, widze ze sklep optycznie sie zmienil.
http://www.spinnrad.de/de/Kosmetik-u...bermachen.html

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2012-02-19 o 13:14
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 14:10   #4101
silencio
Wtajemniczenie
 
Avatar silencio
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 456
GG do silencio
Dot.: Niemcy II :)

Sylwio kochana! Na Ciebie zawsze mozna liczyc

Bardzo dzięki za te informacje - właśnie o to mi chodziło! Ja będę początkowo szukać mieszkania na 6 miesięcy, chciałabym, żeby było w centrum, bo będę pracować właśnie w Deutz i na początek wolę mieć blisko do pracy i nie bladzic po miescie. Po sześciu miesiącach wyjaśni się, czy mi potwierdzą kontrakt i wtedy zacznę szukać czegoś na stałe - może nawet poza Kolonią z dobrym dojazdem, żeby mieć trochę więcej przestrzeni dla gości ;-) Ale na razie raczej na krótko i dlatego chciałam uniknąć płacenia prowizji agencji i patrzyłam na oferty "prywatne". Widzę, że raczej nie mam szans ;-) Czyli pewnie zaczne jednak od jakiegos apartamanetu tymczasowego albo poprosze o pomoc pracodawce, chociaz chcialam tego uniknac. Wydawalo mi sie, ze sama sobie znajde cos fajniejszego ;-) A to w sumie wazne, jak sie jedzie samej w obce miejsce ;-)

Planuje wziąć samochód z Polski, chyba, że mi ktoś powie, że absolutnie obowiązkowo będę go musiała przerejestrować - wtedy chyba jednak zostanie ;- Samochód jest stary i choć w idealnym stanie i stale kontrolowany to pewnie nie przeszedłby przeglądu w Niemczech a jeśli nawet to kwota ubezpiecznia by mnie zabiła. Mam rację? Liczę na to, że będę mogła jeździć na polskich tablicach i dodatkowo ubezpieczyć samochód tutaj na całą Europę. Bardzo chce pozwiedzać okolic Kolonii, jak juz tam będe - zamki nad Renem to moje marzenie ;-)

Zaczynam sie powoli cieszyc

P.S. Sylwio zajrzalam na oferte tej agencji, ktora mi podalas - tam sa jakies opcje opisane jako "provisionsfrei" - czy to oznacza, ze nie biora prowizji od lokatora, tylko od wynajmujacego? Hmm ;-)
__________________
ODLEWKI PERFUM NA WYMIANĘ (wymaga aktualizacji)

TARGOWISKO

STRAGANIK

Edytowane przez silencio
Czas edycji: 2012-02-19 o 14:44
silencio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 16:08   #4102
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Niemcy II :)

Silencio, musisz odroznic Provision i Kaution.
Kaution to kaucja, ja sie placi zawsze. Zwykle wynosi ona 2 lub 3 Monatskaltmieten, czyli czynsze miesieczne netto (bez oplat dodatkowych). Przy wyprowadzce dostajesz ta kaucje z powrotem (chyba, ze cos w mieszkaniu zniszczylas). A wiec nie tracisz tych pieniedzy, tylko tak jakby pozyczasz.

Provision to prowizja, ktora bierze agencja lub posrednik. Ale czesto agencje lub posrednicy nie biora tej prowizji (oplaca ja chyba wtedy wynajmujacy). Trzeba o to zawsze pytac, czy jest prowizja. Wynosi takze srednio 2 czy 3 czynsze. Jest wiele mieszkan bez prowizji.

Deutz to dobre miejsce na prace - od starowki i glownej ulicy ze sklepami dzieli go tylko Ren. A wiec blisko do centrum, dobre polaczenia komunikacyjne. Z drugiej strony ta strona Renu jest juz duzo tansza, niz lewa. A wiec mozesz latwiej znalezc mieszkanie w lepszej cenie.

Jedne z najtanszych mieszkan znajdziesz w Kalk, jednak zwykle nie wygladaja one za ladnie (przynajmniej z zewnatrz ) i uchodzi on za niezbyt bezpieczna dzielnice. Ja jednak nie narzekalam, kiedy tam mieszkalam

Kalk jest niedaleko Deutz i latwo tam dojechac.

Nie mow wynajmujacym, ze szukasz mieszkania tylko na 6 miesiecy. Po prostu 3 miesiace przed wyprowadzka trzeba takie mieszkanie wymowic. Jesli sie przyznasz, ze mozesz tu zostac tylko krotko, to chyba nie dostaniesz mieszkania.

Tak, provisionsfrei znaczy bez prowizji. Ale kaucja jest na pewno, jak zawsze.

Uwazaj na oznaczenie WBS - Wohnberechtigungsschein. To sa mieszkania tansze dla biedniejszych rodzin, ktore maja specjalny papier na to (a ktorego Ty, jak przypuszczam, nie masz).

Z samochodem ciezka sprawa, bo nie wszystkie moga wjezdzac do Köln, trzeba miec jakies oznaczenia. Mysle, ze Maja bedzie wiedziec wiecej na ten temat.

Ach, mam jeszcze taki pomysl: Czesto sa poszukiwane osoby do WG, czyli jakby akademika prywatnego. Czyli 2 lub wiecej osob mieszkaja razem (niekoniecznie studenci). Moze to byloby dobre rozwiazanie na poczatek, nim znajdziesz wlasne mieszkanie?

Kolejne rozwiazanie, ktore mi wpada do glowy, to danie ogloszenia, zeby ktos za niewielka oplata zalatwil Ci takie mieszkanie (tzn. obejrzal i zadbal o papiery itd.), to nie sa posrednicy tylko osoby prywatne, ktore tak dorabiaja.
Moze lepiej zainwestowac w to, i miec potem swiety spokoj (a wiadomo, ze poczatki w nowej pracy sa nielatwe, i gdzie tu czas i sily na szukanie mieszkania?), i tez zaoszczedzic na prowizji i ewentualnie oplatach za hostel?

Edytowane przez Sylwia***
Czas edycji: 2012-02-19 o 16:11
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 18:19   #4103
silencio
Wtajemniczenie
 
Avatar silencio
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 456
GG do silencio
Dot.: Niemcy II :)

Dziewczyny! Dzięki za rady Trochę mi wygląda na to, że najlepiej poproszę pracodawcę o pomoc w znalezieniu mieszkania - mają jakąś agencję, która w ramach umowy pokaże mi dwie opcje na krótki termin. A potem jak już tam będę to będę szukać na własną rękę, zgodnie z Waszymi radami. Zależy mi na tym, żeby mieć docelowo fajne lokum, bo własnie tutaj skończyłam remont i mam mieszkanie marzeń ;-) Niestety juz na krótko ;-)) No ale przede wszystkim na początek muszę mieć cokolwiek ;-)

A o co chodzi z tymi samochodami? Są ograniczenia? Nie będę mogła wjechać do miasta?

Coś mi wygląda, że Niemcy sa dosyć zbiurokratyzowane?

Jeszcze raz dzięki, bo troche mi się wyklarowało ;-)
__________________
ODLEWKI PERFUM NA WYMIANĘ (wymaga aktualizacji)

TARGOWISKO

STRAGANIK
silencio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 18:22   #4104
cwiakala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 25
Dot.: Niemcy II :)

Dziewczyny mam pytanie z innej beczki

mam straszny problem... mój mąż okropnie chrapie, w ogóle nie moge spać chodzę nieprzytomna, powoduje to konflikty miedzy nami bo noc to nasza masakra.

jesteśmy tu ubezpieczeni w AOK czy orientujecie się czy to ubezpieczenie pokrywqa zabiegi eliminujące chrapanie.

Boże pomocy noc się zbliża
cwiakala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 18:30   #4105
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Sylwia*** Pokaż wiadomość
Z samochodem ciezka sprawa, bo nie wszystkie moga wjezdzac do Köln, trzeba miec jakies oznaczenia. Mysle, ze Maja bedzie wiedziec wiecej na ten temat.


zgadza sie Zeby poruszac sie autem po miecie trzeba miec Feinstaubplakette/Umweltplakette
"w niektórych miastach na terenie Republiki Federalnej Niemiec zostały wprowadzone tzw. zielone strefy (Umwelt Zone). Możliwość wjazdu mają tylko samochody oznaczone specjalną plakietką, której kolor określa normę emisji spalin spełnianą przez pojazdy. Plakietki można nabyć w urzędach komunikacji, na stacjach diagnostycznych oraz w autoryzowanych warsztatach na terenie Niemiec. Za wjazd do strefy bez plakietki grozi mandat w wysokości 40 EUR."

Wiecej informacji w wikipedii
http://de.wikipedia.org/wiki/Verordn...Kraftfahrzeuge
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 19:11   #4106
silencio
Wtajemniczenie
 
Avatar silencio
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 456
GG do silencio
Dot.: Niemcy II :)

Majeczko,

dzieki wielkie!

Spróbowałam coś zrozumieć z tego za pomocą google translatora ;-) Ale jeśli dobrze zrozumiałam jest możliwość otrzymania takiej naklejki dla samochodów nie zarejestrowanych w Niemczech.

Właśnie znalazłam jakąś polska stronę, gdzie o tym piszą i nawet wynika z niej, że mogę taką nalepkę kupic nawet w Polsce, jeszcze przed wyjazdem

Naprawdę strasznie doceniam Waszą pomoc - jest bezcenna!
__________________
ODLEWKI PERFUM NA WYMIANĘ (wymaga aktualizacji)

TARGOWISKO

STRAGANIK

Edytowane przez silencio
Czas edycji: 2012-02-19 o 19:33
silencio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 20:26   #4107
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Niemcy II :)

Cwiakala, co do AOK - nie mam pojecia. Ale sprawdzaj oferty na grouponie, tam czesto jest w promocji zabieg niwelujacy chrapanie - za male pieniadze.

Mejku

Silencio - bardzo dobry wybor. Oszczedzi Ci wielu problemow. Mysle, ze na poczatek musisz miec spokojna glowe, a nie jeszcze dodatkowy stres z szukaniem mieszkania, mieszkaniem w hotelu, przeprowadzka.
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 21:22   #4108
silencio
Wtajemniczenie
 
Avatar silencio
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 456
GG do silencio
Dot.: Niemcy II :)

Dzięki wielkie Ale spotkacie się ze mną kiedyś jak już tam będę?

__________________
ODLEWKI PERFUM NA WYMIANĘ (wymaga aktualizacji)

TARGOWISKO

STRAGANIK
silencio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 21:42   #4109
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Niemcy II :)

Zobaczymy, czy sie wtedy bedziesz jeszcze do nas odzywac bo wiele osob potem sie juz nie odzywa. No, chyba, ze znow czegos potrzebuje...

Niestety

Edytowane przez Sylwia***
Czas edycji: 2012-02-19 o 21:50
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 21:55   #4110
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy II :)

silencio ja tutaj jak przyjechalam szukalam mieszkania mieszkajac u rodzicow, odkad je znalazlam i mnie wybrali z posrod innych chetnych- musialam poczekac miesiac az je wyremontuja

takze lepiej zeby ci pracodawcy cos zaklepali

a co z Twoim mieszkaniem? wynajmniesz je? z ciekawosci pytam
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:12.