Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012 cz. V - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Jaki wybieramy tytuł VI cz. naszego wątku?
Duże brzuszki wszystkie mamy, na dzieciaczki już czekamy. 20 33,90%
Duże brzuszki wszystkie mamy, na porody już czekamy. 5 8,47%
Od jesieni już plotkujemy, pierwszych maluchów wyczekujemy. 0 0%
Wiosna wreszcie za oknami, czas na spotkania z maluchami. 6 10,17%
Wyprawki powoli kompletujemy, w maju-czerwcu powijemy. 1 1,69%
Wiosna juz za pasem, niedługo pierwsze spotkanie z bobasem. 6 10,17%
Wyprawki prawie gotowe - obstawiamy terminy porodowe. 7 11,86%
Wyprawki kompletujemy, niezmiennie plotkujemy. 1 1,69%
Wyprawki kompletujemy, pierwszych porodów wyczekujemy! 13 22,03%
Głosujący: 59. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-07, 20:56   #361
_Maya_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 806
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Cytat:
Napisane przez Tacca Pokaż wiadomość
Też jestem za jednym wątkiem...
i ja
_Maya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 21:03   #362
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Agustin Egurolla ma spojrzenie jak mój poprzedni gin
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 21:05   #363
ania_85
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 756
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;32787277]Agustin Egurolla ma spojrzenie jak mój poprzedni gin [/QUOTE]

hehe
smieszne bylo jak pomylil sie i powiedzial do Kingi: "Weronika co o tym...." hehe
ania_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 21:06   #364
clauudik
Rozeznanie
 
Avatar clauudik
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 906
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
6:4 dla jednego wątku tym razem

Czyli mam liczyć Twój głos czy nie?

Ja jakoś nie obawiam się tego, żebyśmy miały się na jakieś dwa "obozy" dzielić... W końcu co rusz któraś będzie się tam przenosić Natomiast tematyka byłaby bardziej uporządkowana.

Jedną Avent i jedną TT

Nie pytaj dzisiaj Nie panikuję na razie z tymi moimi twardnieniami, ale też nic nie robię w domu. To już trzeci dzień taki Jak jutro mi się nie poprawi, to przejdę się do gin zapytać, czy to jeszcze w granicach normy, czy powinnam zacząć się bardziej oszczędzać?
Fajna niespodzianka faktycznie! Czyżby Adaś chciał taką ładną wagę osiągnąć jak Twoi bracia? No cóż, nic nie jest przesądzone jeszcze...


A czemu dalej masz leżeć, przypomnij proszę? Ze względu na twardnienia?

Mój w 30 tc był już głową w dół, ale ze 2 tyg. wcześniej wydaje mi się, że jeszcze był głową w górę, bo czułam kopniaki tak nisko w głębi (po pęcherzu, jajnikach...?) tak przez kilka dni bywało... Kilka dni w górze, kilka dni w dole, aż zostały od ok. 28 tc tylko u góry i w 30 tc na usg gin potwierdziła, że lezy głową w dół
Możesz mnie liczyć za jednym wątkiem. Mój też już jest łepkiem w dół, ale wcześniej na wizycie, czyli w 27 tyg był w górze. A pisałyście kiedyś o ciuchach do sr, mi położna powiedziała tyle, żeby mieć wygodne ubranie, więc nie wiem czy można się tam będzie przebrać gdzieś, czy już trzeba być ubranym w jakieś legginsy np.
Cytat:
Napisane przez begie13 Pokaż wiadomość
Moja babcia też ma taki pojemniczek odsuwa tylko, wysypuje na dłoń coś około 10 tabletek i połyka bez popity

(...)

Nie posikałam się to z tych lepszych wiadomości, a z gorszych, że pojechałam tam na darmo nie wiem po co ci wykładowcy mają te cholerne dyżury skoro ich nie ma w gabinetach....
Teraz jestem super zmęczona, spać mi się chce, w domu syf, nic nie zrobione, obiadu nie ma. Ciekawe jak poszła rozmowa mojemu P.

c zyli co? rodzisz pierwsza?


ucz się ucz, nauka to potęgi klucz hahaha powiedziała ta, co najwięcej się uczy


Napiszę Wam jeszcze ciekawostkę.
Wsiadam do autobusu ( z Sosnowca do K-c), cały zapakowany studentami, nie ma wolnego miejsca, myślę : pięknie! Nikt na pewno nie pomyśli o mnie w tej grubej kurtce, że jestem w ciąży tylko, że jestem taka gruba... gorąco mi się zrobiło, ciasno... rozsunęłam kurtkę, nie minęło parę sekund jak podeszła do mnie dziewczyna może w moim wieku, może młodsza i powiedziała, żebym sobie na jej miejscu usiadła, potem z koleżankami patrzyły się na mój brzucholek w ogóle to kruszynka cały czas się wierciła okropnie przez cały czas od momentu jak wyszłam z domu do powrotu do Katowic, biedulka...
że się nie posikałaś i dla tej dziewczyny też, dobrze, że są jeszcze myślący, empatyczni młodzi ludzie. Mnie ostatnio kasjerka poprosiła do kasy (miałam 3 rzeczy, a przede mną 2 dosyć młode osoby z pełnymi koszykami) i myślałam, że dziewczyna, która miała być kasowana w tym momencie zje mnie żywcem. I takie zachowanie niestety nie jest wyjątkiem...
Cytat:
Napisane przez Efijy Pokaż wiadomość
dziewczyny bardzo dziękuję za kciuki jak zawsze się przydały ania_85 ,kism,Dasti80,clauudik,:c mok:

Gin. powiedział że z małym jest wszystko ok. chodź ułożony już do wyjścia i szyjka coś tam się skróciła ale powiedział że to nic alarmującego że może będzie przed terminem ale nie jest powiedziane. Wolałabym żeby poczekał jednak do TP rzeczywiście pomierzył wszystkie wymiary i wszystko się zgadza nie będę was nimi zanudzać w każdym bądź razie nasz Staś w 33 tc ma już 2290g.
WOW mały wielki człowiek! Dobrze, że ze Stasiem wszystko w porządku.
Cytat:
Napisane przez andzya Pokaż wiadomość
mnie właśnie czeka pedicure i nie mam koncepcji jeszcze jak się do tego zabiorę buty mi się ciężko zakłada, a co dopiero malować paznokcie

łoooo matko, kawał chłopa super, że wszystko w porządku. Ja jestem ciekawa co mnie czeka na USG w piątek

ja tam mogłabym urodzić przed terminem Oczywiście jeśli Antoś już będzie całkowicie rozwinięty Nie obraziłabym się, gdybym urodziła wcześniej
ja chyba jednak wolę poczekać do tp... Ciągle jeszcze przeraża mnie poród. Może sr pomoże przełamać lęk.
__________________
Razem od 14/08/2009
Zaręczeni od 01/06/2010
Mąż i Żona od 14/08/2011

Nasz skarb 06/05/2012

...and nothing else matters...

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b9vvjae3cdu8n.png
clauudik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 21:07   #365
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Cytat:
Napisane przez clauudik Pokaż wiadomość
ja chyba jednak wolę poczekać do tp... Ciągle jeszcze przeraża mnie poród. Może sr pomoże przełamać lęk.
no ja właśnie dlatego, że mnie przeraża chciałabym mieć to jak najszybciej z głowy
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 21:09   #366
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Dobra, to kolejny zestaw pytań

1. Ten Linomag w takim razie tylko do pupy przy przewijaniu czy w ogóle do smarowania ciała, np. po kąpieli? Bo myślałam wstępnie o kosmetykach Bambino (mydełko + balsam) a ten Linomag to z innej linii, a nie chciałabym mieszać. Chyba nigdy się w tym nie połapię

2. Czy na przewijak daje się jakąś obleczkę (coś jak prześcieradełko z gumką???) czy wystarczy położyć np. pieluszkę tetrową albo flanelową i na tym dziecko przebierać? I rozumiem, że jak przewijak to już ceratki nie trzeba?

3. Ceratka do łóżeczka - to się daje pod prześcieradło? Czy jeszcze na ceratkę jakąś pieluchę i dopiero prześcieradło? Czy ta ceratka nie będzie dziecka gniotła/odparzała?
1. ja używałam tylko do pupy ale słyszałam, że niektórzy smarują całe ciało - choć ja sobie tego nie wyobrażam bo to przecież by się dziecko całe kleiło?
2. Lepiej na przewijak coś nałożyć. Można tetrę albo flanelę, ale znacznie wygodniejsze są takie prześcieradełka na przewijak - jak dziecko się rusza to nic się wtedy nie majta
3. Ceratkę pod prześcieradło Fajne są w rossmannie takie podkłady specjalne. Nic nie gniecie i nie odparza, ale wiadomo - różne są dzieci i różne rzeczy mogą się zdarzyć


Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
4. Co to jest podręczny przewijak? Czy to jest taka ceratka składana? A tak swoją drogą jak się jest z dzieckiem na spacerze i trzeba je przewinąć to można to zrobić w gondoli wózka czy to jest niewykonalne?
Różne są przewijaki. Niektóre sa np częścią torby, inne to są takie specjalne podkłady o których napisałam wyżej. Zależy gdzie jest konieczność przewinięcia dziecka aczkolwiek dobrze jest mieć takie coś przy sobie np przy wyjściu do przychodni. W gondoli da się przewinąć spokojnie Trochę gorzej jest w spacerówce jak dziecko się podnosi ale też da radę


Cytat:
Napisane przez anulka4771 Pokaż wiadomość
A ja właśnie na Lovi narzekałam,miałam jedną i wyzywałam ją wiecznie.Smoczek np się nie odpowietrzał A z Aventa byłam zadowolona.Ale teraz kupie TT.
\

A widzisz, Natalka załapała od razu o co chodzi z tym odsyssaniem i robiła sobie przerwy, smoczek powracał do normalności a ona dalej go męczyła
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 21:13   #367
clauudik
Rozeznanie
 
Avatar clauudik
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 906
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Cytat:
Napisane przez andzya Pokaż wiadomość
no ja właśnie dlatego, że mnie przeraża chciałabym mieć to jak najszybciej z głowy
Hehe to też jest jakiś sposób coś miałam napisać, ale zapomniałam :P

Też oglądam YCD i się poryczałam właśnie

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

moje przygotowywanie wyprawki zakończyło się na wyciągnięciu reklamówki z ciuszkami z szuflady komody. Może jutro pójdzie mi lepiej..
(to miałam napisać )
__________________
Razem od 14/08/2009
Zaręczeni od 01/06/2010
Mąż i Żona od 14/08/2011

Nasz skarb 06/05/2012

...and nothing else matters...

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b9vvjae3cdu8n.png
clauudik jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-07, 21:16   #368
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Cytat:
Napisane przez clauudik Pokaż wiadomość
Hehe to też jest jakiś sposób coś miałam napisać, ale zapomniałam :P

Też oglądam YCD i się poryczałam właśnie

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

moje przygotowywanie wyprawki zakończyło się na wyciągnięciu reklamówki z ciuszkami z szuflady komody. Może jutro pójdzie mi lepiej..
(to miałam napisać )
Ja YCD obejrzę w sobotę razem z innymi powtórkami . Póki co oglądam jak Barcelona pierze Bayern Leverkusen
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 21:17   #369
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Cytat:
Napisane przez clauudik Pokaż wiadomość
A pisałyście kiedyś o ciuchach do sr, mi położna powiedziała tyle, żeby mieć wygodne ubranie, więc nie wiem czy można się tam będzie przebrać gdzieś, czy już trzeba być ubranym w jakieś legginsy np.
No właśnie mi coś wspominała przez telefon o legginsach, żeby było wygodnie, ale nie mówiła, czy jest możliwość przebrania się, a zapomniałam spytać. Kazała mi dzwonić jeszcze jutro albo w piątek, żeby powierdzić czy wszystko z zajęciami jest OK, to najwyżej się spytam


Cytat:
Napisane przez PatkaM84 Pokaż wiadomość
1. ja używałam tylko do pupy ale słyszałam, że niektórzy smarują całe ciało - choć ja sobie tego nie wyobrażam bo to przecież by się dziecko całe kleiło?
2. Lepiej na przewijak coś nałożyć. Można tetrę albo flanelę, ale znacznie wygodniejsze są takie prześcieradełka na przewijak - jak dziecko się rusza to nic się wtedy nie majta
3. Ceratkę pod prześcieradło Fajne są w rossmannie takie podkłady specjalne. Nic nie gniecie i nie odparza, ale wiadomo - różne są dzieci i różne rzeczy mogą się zdarzyć

Różne są przewijaki. Niektóre sa np częścią torby, inne to są takie specjalne podkłady o których napisałam wyżej. Zależy gdzie jest konieczność przewinięcia dziecka aczkolwiek dobrze jest mieć takie coś przy sobie np przy wyjściu do przychodni. W gondoli da się przewinąć spokojnie Trochę gorzej jest w spacerówce jak dziecko się podnosi ale też da radę
Wielkie dzięki

Cytat:
Napisane przez clauudik Pokaż wiadomość
moje przygotowywanie wyprawki zakończyło się na wyciągnięciu reklamówki z ciuszkami z szuflady komody. Może jutro pójdzie mi lepiej..
(to miałam napisać )
A ja prawie skończyłam :P Jeszcze się tylko skonsultuję z kuzynką i jak będę miała w miarę ostateczną listę to Wam wkleję (o ile chcecie kolejną... ). A póki co idę spać

Edytowane przez rinco
Czas edycji: 2012-03-07 o 21:19
rinco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 21:18   #370
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Cytat:
Napisane przez clauudik Pokaż wiadomość
Też oglądam YCD i się poryczałam właśnie
A mnie jakoś YCD i inne takie programy nie ruszają, ale wyobraźcie sobie jak w szpitalu oglądałyśmy ten drugi program o tańcu i tam była tancerka na wózku... I na sali same ciężarne ze skaczącymi hormonami... Wszystkie płakały
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 21:20   #371
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość

2. Czy na przewijak daje się jakąś obleczkę (coś jak prześcieradełko z gumką???) czy wystarczy położyć np. pieluszkę tetrową albo flanelową i na tym dziecko przebierać? I rozumiem, że jak przewijak to już ceratki nie trzeba?

3. Ceratka do łóżeczka - to się daje pod prześcieradło? Czy jeszcze na ceratkę jakąś pieluchę i dopiero prześcieradło? Czy ta ceratka nie będzie dziecka gniotła/odparzała?
2. Tak ja daje na przewijak przescieradlo z gumka take przyjemne w dotyku

3. Na materac daje certake pozniej takie pokrowiec a na to przesieradlo.
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-07, 21:20   #372
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Cytat:
Napisane przez ania_85 Pokaż wiadomość
hehe
smieszne bylo jak pomylil sie i powiedzial do Kingi: "Weronika co o tym...." hehe
Dobre to było
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 21:26   #373
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;32787739]A mnie jakoś YCD i inne takie programy nie ruszają, ale wyobraźcie sobie jak w szpitalu oglądałyśmy ten drugi program o tańcu i tam była tancerka na wózku... I na sali same ciężarne ze skaczącymi hormonami... Wszystkie płakały [/QUOTE]

Też się popłakałam na tym... w ogóle fajny ten program.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 21:28   #374
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Dziewczyny załamujecie mnie, że tak mało przytyłyście i że tak dużo piszecie, bo ja wysiadam

Od miesiąca marzyłam o gołąbkach, ale zapału nie miałam, żeby je zrobić, a dziś spełniło się moje marzenie teściowa przyniosła mi pełny garnek

Właśnie wyprała się druga pralka ciuszków dla córeczki
Chyba trochę za wcześnie piorę, ale nie mam co robić, więc zaczęłam. Piorę w płynie do prania Dzidziuś i nie dodaję płynu do płukania, ale to pranie mi nie pachnie

kism chyba lepiej będzie zacząć wątek na odchowalni po urodzeniu pierwszego bobasa, bo jak zaczniemy go po urodzeniu ostatniego, to wcześniejsze mamusie nie będą miały gdzie pisać...ale teraz jak czytam inne opinie, to chyba nie mam racji, lepiej chyba będzie mieć jeden wątek.

kapukat dziękuję, że mi dziękujesz...zap ytaj, bo może lekarz który mi to mówił nie miał racji, ale być może miał, bo pytałam dziś o to moją ciocię. Ona miała na głowie we włosach, takie „COŚ”, wyglądało jak grzybek, było paskudne, obrzydliwe i nie powiem jakie jeszcze. Pojechała to usunąć, to się jakoś tam nazywało, ona już nie pamięta. Chirurg jej powiedział, że jeśli jej się to odnowi to może być nieciekawie. Lepiej chuchać na zimne.

Dasti80 Podbijam pytanie o butelki . Na razie 6pkt dla Tommee Tippee, 3 dla Avent, 1pkt dla Lovi? (pierwszy raz słyszę te nazwę) Jeśli uważnie czytałam, to dobrze policzyłam

niunia32 też bym dostała po głowie, gdybym okno umyła. Mam 5. Pomoc zaproponowała mi i mama i teściowa. Mam tylko wybrać dzień, i nie może to być środa ale czekam póki co na moje firanki dziś zamówiłam

ania_85 widzę, że bardzo przejęłaś się tym storczykiem. Ja też nie mam ręki do kwiatów. Wszystko u mnie pada, a mama załamuje ręce.
1000zł za żłobek, szok

anulka4771 1000zł za żłobek to w moim przypadku też katastrofa. Też tyle zarabiam, więc lepiej z dzieckiem w domu zostać.
Swoją drogą ja nie mam pojęcia kiedy będę mogła wrócić do pracy, bo jedyną osobą z którą mogłabym zostawić dziecko jest prawie 70letnia teściowa. Nawet nie wiem czy by się zgodziła. Inna bajka to taka że ja jej nie poproszę o pomoc przy dziecku.

Persephone_ właśnie pod TP podszywa się wiele innych firm. Tak wrobili mojego teścia, i ma teraz telefon z jakiejś niewiadomo jakiej firmy.

Ja też jestem za Fridą, koleżanka polecała.
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 21:36   #375
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Cytat:
Napisane przez Efijy Pokaż wiadomość
dziewczyny bardzo dziękuję za kciuki jak zawsze się przydały ania_85 ,kism,Dasti80,clauudik,:c mok:

Gin. powiedział że z małym jest wszystko ok. chodź ułożony już do wyjścia i szyjka coś tam się skróciła ale powiedział że to nic alarmującego że może będzie przed terminem ale nie jest powiedziane. Wolałabym żeby poczekał jednak do TP rzeczywiście pomierzył wszystkie wymiary i wszystko się zgadza nie będę was nimi zanudzać w każdym bądź razie nasz Staś w 33 tc ma już 2290g.


Boli mnie szyjka Wczoraj przy badaniu pokazało się trochę krwi na tym usg dopochwowym i miałam później trochę na majciochach Nie wiem, czy podczas badania coś tam mi się porobiło. Dzisiaj mnie boli

Idę spać.
Dobranoc.
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 21:39   #376
kapukat
Zakorzenienie
 
Avatar kapukat
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 276
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Dobra, to kolejny zestaw pytań

1. Ten Linomag w takim razie tylko do pupy przy przewijaniu czy w ogóle do smarowania ciała, np. po kąpieli? Bo myślałam wstępnie o kosmetykach Bambino (mydełko + balsam) a ten Linomag to z innej linii, a nie chciałabym mieszać. Chyba nigdy się w tym nie połapię

2. Czy na przewijak daje się jakąś obleczkę (coś jak prześcieradełko z gumką???) czy wystarczy położyć np. pieluszkę tetrową albo flanelową i na tym dziecko przebierać? I rozumiem, że jak przewijak to już ceratki nie trzeba?

3. Ceratka do łóżeczka - to się daje pod prześcieradło? Czy jeszcze na ceratkę jakąś pieluchę i dopiero prześcieradło? Czy ta ceratka nie będzie dziecka gniotła/odparzała?
1 - ja będę stosować tylko do pupy, nie wyobrażam sobie tego kremu gdziekolwiek indziej
2 - wystarczy położyć pieluszkę tetrową albo flanelową, z tymi prześcieradełkami to jest tak, że jeszcze u dziewczynek się sprawdzą, ale chłopcy niestety i tak to obsikują, więc co chwila zmieniać? jak dla mnie pieluszka w zupełności wystarczy
3. teraz są takie ceratki, że nic nie uwiera, właściwie to nie ceratki tylko wodoodporne maty kładzie się pod prześcieradło

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
4. Co to jest podręczny przewijak? Czy to jest taka ceratka składana? A tak swoją drogą jak się jest z dzieckiem na spacerze i trzeba je przewinąć to można to zrobić w gondoli wózka czy to jest niewykonalne?
może być składana ceratka, a może być tak jak robi pampers - mata wielkości 80x80 - podobna do pieluszki, tylko z nieprzemakalnym spodem

co do przewijania, jak dojdziesz do wprawy to nawet na kolanach dziecko przewiniesz - daj sobie tylko chwilę

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Właśnie wyprała się druga pralka ciuszków dla córeczki
Chyba trochę za wcześnie piorę, ale nie mam co robić, więc zaczęłam. Piorę w płynie do prania Dzidziuś i nie dodaję płynu do płukania, ale to pranie mi nie pachnie

kapukat dziękuję, że mi dziękujesz...zap ytaj, bo może lekarz który mi to mówił nie miał racji, ale być może miał, bo pytałam dziś o to moją ciocię. Ona miała na głowie we włosach, takie „COŚ”, wyglądało jak grzybek, było paskudne, obrzydliwe i nie powiem jakie jeszcze. Pojechała to usunąć, to się jakoś tam nazywało, ona już nie pamięta. Chirurg jej powiedział, że jeśli jej się to odnowi to może być nieciekawie. Lepiej chuchać na zimne.
.
no to przygotowania ruszyły prania, prasowanie i sprzątanie - czyżby niedługo porody?

masz rację lepiej dmuchać na zimne!
kapukat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 21:42   #377
Tacca
Zakorzenienie
 
Avatar Tacca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 051
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Zmykam, do jutra!
__________________
PIOTRUŚ
Tacca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 21:53   #378
Ewunia_1984
Zadomowienie
 
Avatar Ewunia_1984
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;32783861]Wrzucasz wszystko, co masz łyknąć, żeby czegoś nie zapomnieć wyjąć z pudełka Przydaje się, jak musisz brać je w jakichś odstępach czasu.[/QUOTE]

Ja tak robie Za jednym razem mam do połknięcia 9 tabletek.

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość

Aventy to niemal wszędzie rozdają
Ja jedną, którą już mam, dostałam w takiej reklamówce próbek i ulotek u gina, jak mi kartę ciąży zakładał
Ja też dostałam od położnej I pzry tej jednej butelce zostanę. jeśli dzidzi sie nie spodoba to wtedy kupie TT.

Cytat:
Napisane przez andzya Pokaż wiadomość
mnie właśnie czeka pedicure i nie mam koncepcji jeszcze jak się do tego zabiorę buty mi się ciężko zakłada, a co dopiero malować paznokcie
Ja robiłam wczoraj paznokcie. Oj się nakombinowałam, nagimnastykowałam, nakrzywiłam, ale zrobiłam Jednak to był mój ostatni raz z tym brzuchem.
Cytat:
Napisane przez Dasti80 Pokaż wiadomość

[/COLOR]Pytanie do doświadczonych mamusiek jaki polecacie laktator?? Macie jakiś sprawdzony?? Myślałam o madeli ale opinie są różne
Ja mamuśka doświadczoną nie jestem, ale też się wahałam mędzy madelą a aventem i wybrałam Avent bo opinie są takie same, a Avent jest tańszy.

Właśnie się wkurzyłam. Skończyłam składać fotel bujany, który kupiłam i okazało się, że dwie części nie pasują Będę musiała oddać go do reklamacji i ciekawe ile będę musiała na niego czekać. Ech, a miało być tak fajnie...
Ewunia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 21:54   #379
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Cytat:
Napisane przez andzya Pokaż wiadomość
nie da się moim zdaniem przegapić tych skurczy. Też wcześniej się bałam, że może mi twardnieje, a ja nie czuję, ale to jest tak ewidentne, że nie przegapisz.

Mi często twardnieje jak chodzę, albo podnoszę się. W ogóle, zaczynam się czuć fizycznie do d*py, ćwiczę, dużo chodzę, a jestem coraz bardziej obolała...

Zmierzyłam się w pasie przed chwilą i w 32 drugim tygodniu ciąży mam 94 cm w pasie. To chyba troszkę mało, prawda?

Niestety da się przegapić. W pierwszej ciąży podczas rutynowej wizyty na początku 7 m-ca dowiedziałąm się, że mam skurcze i skróconą szyjkę. A ginka do mnie zdziwiona: "To Pani nic nie czuje"? ano nic, niestety...ale teraz czuję, czuję jak diabli, jutro idę do niej...
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-07, 22:00   #380
Ewunia_1984
Zadomowienie
 
Avatar Ewunia_1984
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość
Niestety da się przegapić. W pierwszej ciąży podczas rutynowej wizyty na początku 7 m-ca dowiedziałąm się, że mam skurcze i skróconą szyjkę. A ginka do mnie zdziwiona: "To Pani nic nie czuje"? ano nic, niestety...ale teraz czuję, czuję jak diabli, jutro idę do niej...
Ja też nic nie czułam. Powodzenia jutro na wizycie
Ewunia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 22:02   #381
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

czego to ludzie nie wymysla http://allegro.pl/butelka-swarovski-...162710137.html
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 22:07   #382
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Cytat:
Napisane przez rozowa1987 Pokaż wiadomość
Nieźle, ale mnie to nie dziwi, bo już widziałam podobne "cuda" i to za większe pieniądze Koleżanka na chrzest kupowała srebrną grzechotkę w tym stylu. Wolałabym kupić coś przydatnego.
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 22:09   #383
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Nieźle, ale mnie to nie dziwi, bo już widziałam podobne "cuda" i to za większe pieniądze Koleżanka na chrzest kupowała srebrną grzechotkę w tym stylu. Wolałabym kupić coś przydatnego.
ja tak samo np mojemu chrzesnikowi zawsze kupuje pampersy bo to kuzynka woli niz jakies pierdołki
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 22:11   #384
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Pewnie, też bym wolała coś przydatnego niż takie coś...
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 22:15   #385
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Dobra, to kolejny zestaw pytań

1. Ten Linomag w takim razie tylko do pupy przy przewijaniu czy w ogóle do smarowania ciała, np. po kąpieli? Bo myślałam wstępnie o kosmetykach Bambino (mydełko + balsam) a ten Linomag to z innej linii, a nie chciałabym mieszać. Chyba nigdy się w tym nie połapię

2. Czy na przewijak daje się jakąś obleczkę (coś jak prześcieradełko z gumką???) czy wystarczy położyć np. pieluszkę tetrową albo flanelową i na tym dziecko przebierać? I rozumiem, że jak przewijak to już ceratki nie trzeba?

3. Ceratka do łóżeczka - to się daje pod prześcieradło? Czy jeszcze na ceratkę jakąś pieluchę i dopiero prześcieradło? Czy ta ceratka nie będzie dziecka gniotła/odparzała?

1. Linomag jest bardzo tłusty, ale możesz oblecieć nim całe dziecko, jak masz ochotę i Ci podejdzie jak wolisz tam nie ma co uczulać. Tylko pamiętaj, że ma być biało-zielony a nie biało-czerwony!!! Biało-czerwony ma chyba też kwas borny, w kazdym razie wiem, ze nie wolno go stosować u dzieci, a nawet u dorosłych tylko kilka dni maksymalnie, bo on jest silnie leczniczy, a ten biało-zielony po prostu natłuszcza i chroni i jest taki do stosowania u każdego bez limitu.

2. Ja mam na przewijak takie niby-prześcieradełko frotowe z gumką.

3. Do tego celu bardzo polecam przewijaczki jednorazowe bella happy - one są w rossmannie za grosze, można kupić po 1o sztuk w komplecie. Są fajne, mięciutkie, nie przesiąkają, pod spodem mają folię ale na wierzchu miękkie, bawełniane poszycie - jakby grube prześcieradełko z bawełny, bardzo przewiewne. Zawsze brałam jedno do torby na wyjście - np. zdarzało się nam przewijac dziecko w restauracji w toalecie na zamkniętej ubikacji, bo nie było innej możliwości - wtedy po użyciu bez żalu wyrzucałam, żeby nie przynosić zarazków do domu. Natomiast można spokojnie używać go wiele razy, jeżeli mamy normalne higieniczne warunki i włożyć pod prześcieradło. Ono jest super, bo dziecko nie leży na ceracie, tylko na mięciutkim wkładzie i ma powietrze. Ale razie "wypadku" nic nie przesiąka.
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 22:16   #386
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;32789162]Pewnie, też bym wolała coś przydatnego niż takie coś...[/QUOTE]

Koleżanka kupiła coś takiego http://allegro.pl/srebrna-grzechotka...162535398.html bo pamiętam jak mówiła, że będzie na niej zegar z godziną urodzenia dziecka
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 22:18   #387
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Cytat:
Napisane przez Ewunia_1984 Pokaż wiadomość
Ja też nic nie czułam. Powodzenia jutro na wizycie

Dziękuję!
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 22:22   #388
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

ja tez kłade sie spać dobranoc
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 22:27   #389
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Cytat:
Napisane przez kapukat Pokaż wiadomość
1 - ja będę stosować tylko do pupy, nie wyobrażam sobie tego kremu gdziekolwiek indziej
2 - wystarczy położyć pieluszkę tetrową albo flanelową, z tymi prześcieradełkami to jest tak, że jeszcze u dziewczynek się sprawdzą, ale chłopcy niestety i tak to obsikują, więc co chwila zmieniać? jak dla mnie pieluszka w zupełności wystarczy
3. teraz są takie ceratki, że nic nie uwiera, właściwie to nie ceratki tylko wodoodporne maty kładzie się pod prześcieradło


może być składana ceratka, a może być tak jak robi pampers - mata wielkości 80x80 - podobna do pieluszki, tylko z nieprzemakalnym spodem

co do przewijania, jak dojdziesz do wprawy to nawet na kolanach dziecko przewiniesz - daj sobie tylko chwilę



no to przygotowania ruszyły prania, prasowanie i sprzątanie - czyżby niedługo porody?

masz rację lepiej dmuchać na zimne!

???? Ja ściągałam WYŁĄCZNIE do prania. Mój obsikał mnie, tatę, dywan, ale prześcieradła na przewijaku nigdy mu się nie udało Sama pielucha moim zdaniem będzie się ściągać, bo ślizga się na tym nieprzyjemnym plastikowym poszyciu. Ja zawsze robiłam tak, że na prześcieradło z gumką takie miłe w dotyku kładłam pieluszkę tetrową (wtedy się nie ślizga), właśnie w razie jakiegoś drobnego "wypadku" można pieluszkę sprzątnąć, a prześcieradełko zostaje czyste i świeże.
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 22:30   #390
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Brzuszki mocno podskakują, maluszki już na świat się szykują. Mamusie V-VI 2012

Ja też się kładę. Jutro nasz dzień... Spodziewam się dwóch skromnych kwiatków, jednego od brata, drugiego od taty. Od Tża niestety nie bo wraca z piątek. Tak czy siak, u mnie jutro świąteczna kawka a do kawki galaretka z brzoskwiniami i lodami i amerykany
Dobranoc
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:37.