Oleje i olejki do włosów - cz. V - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-11, 22:41   #2101
beatgirl
Rozeznanie
 
Avatar beatgirl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 600
GG do beatgirl
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Czarna Orchidea Pokaż wiadomość
A no nie wiem:p to chyba przez te rude włosy i mam taki zacięty wyraz twarzy,nie uśmiecham się do obcych,najlepiej moje podejście do. obrazuje 'co się gapisz wrrr' i to się chyba przeklada na wygląd no niestety,tak już mam:p
ajjj jakbym widziała siebie choć czasem jak mam dobry dzień lubie się pouśmiechać do ludzi, wyglądam wtedy tak :

O ranyy.. tak czytam ten wątek i czytam i co chwile na moją listę 'must have' wskakuje jakiś inny olej, teraz napatoczyłam się na łopianowy i już wiem że muszę go mieć! Nie wiem tylko czy najpierw zainwestować w niego czy w Khadi.. męczy mnie strasznie wypadanie włosów

Ahh i ponawiam pytanie o zmywanie Sesy odżywką, daje radę?
__________________
Cześć, jestem Alicja

"Nieszczęście dzielone na dwa to o połowę nieszczęścia mniej , szczęście dzielone na dwa to dwa razy więcej szczęścia."
beatgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 22:59   #2102
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez beatgirl Pokaż wiadomość
To mnie pocieszyłyście, bo ja po Vatice też taki jakiś puch i przesusz mam na głowie Choć fakt że użyłam jej ok 10 razy może więcej, powiedzcie mi czy to znaczy że oleje nasycone mi nie służą i nie powinnam ich używać, czy to jeszcze za mało czasu minęło żeby to stwierdzić? Po pomarańczowym olejku Alterry tez rewelacji nie ma więc już nie bardzo wiem co robić szczerze mówiąc
A masz tą Vatikę z cytryna i Amlą? Niekoniecznie jest tak, że oleje nasycone Ci nie służą, może po prostu to wina tych ziółek

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Witajcie można się przyłączyc do wątku zaczne może od moich olejków z którymi mam styczność vatika khadi i henara . Jestem zadowolona najbardziej z olejku Khadi mój ulubiony nakładam na całą głowę i trzymam calutką noc , Heenara nie do końca jestem zadowolona już po tym olejku włosy mam dziwne oklapnięte wywinięte jakoś nie to samo .. i ten zapach ...
Witam tutaj na wątku

Jutro Ci napiszę, to co miałam, bo będę mieć troszkę więcej czasu


Cytat:
Napisane przez PandaBear Pokaż wiadomość
OFICJALNIE STWIERDZAM, ŻE WSZYSTKIE WŁOSOMANIACZKI Z WIZAŻU POWINNY MIESZKAĆ W JEDNYM DOMU
Oj co by tam się działo A obok powinien stać drugi dom na wszystkie dobroci dla Naszych włosków

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Przeglądałam przed chwilą jakąś gazetę, a tam rada jak pozbyć się lupierzu


Wetrzyj w skórę glowy ok 1/4 szklanki oleju rycynowego, po poł godz zmyj delikatnym szamponem



Normalnie odkryli Amerykę z tą rycyną na skalp
Tylko jestem ciekawa jak delikatny szampon miałby zmyć taką ilość tego oleju, chyba nawet Ludwik by sobie nie poradził
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 23:04   #2103
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość

Normalnie odkryli Amerykę z tą rycyną na skalp
Tylko jestem ciekawa jak delikatny szampon miałby zmyć taką ilość tego oleju, chyba nawet Ludwik by sobie nie poradził
Nie? Od razu po przeczytaniu miałam wizję smętnie zwisających straków i zgwozdkę czym i jak to domyć
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 23:26   #2104
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Nie? Od razu po przeczytaniu miałam wizję smętnie zwisających straków i zgwozdkę czym i jak to domyć
No, bo oni chyba pomyśleli o oszczędności, nakładasz raz 1/4 szklanki rycyny, a chodzisz z nią przez tydzień na włosach (w sensie skalpie)
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 06:22   #2105
pooolka
Raczkowanie
 
Avatar pooolka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 229
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Dziewczyna, a czy ktoras z Was ma juz wieksze doswiadczenia z olejem musztardowym=? Cos tam na forum o nim znalazlam, ale zadna nie opisuje dalszych postepow. Myslicie, ze podziala i pobudzi cebulki? Ktora stosowala?
pooolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 07:44   #2106
justusia16
Wtajemniczenie
 
Avatar justusia16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 501
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Czarna Orchidea Pokaż wiadomość
A no nie wiem:p to chyba przez te rude włosy i mam taki zacięty wyraz twarzy,nie uśmiecham się do obcych,najlepiej moje podejście do. obrazuje 'co się gapisz wrrr' i to się chyba przeklada na wygląd no niestety,tak już mam:p
Ahhh

Pozory, mnie ludzie też tak oceniają :P do tego mam taki głos że nie pogadasz :P
__________________
Oh, foolish..
Harmless..
Foolish, harmless child..
justusia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 09:54   #2107
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

wiecie moze gdzie dostane olejek bhringraj? kurde jak sie napaliłam na niego to nigdzie go nie ma..
helfy odp ze moze w kwietniu ;/
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 10:10   #2108
beatgirl
Rozeznanie
 
Avatar beatgirl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 600
GG do beatgirl
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

A jaką robicie sobie mgiełke pod oleje? Co z domowych składników mogę dodać do aloesu? Coś mi świta miód?

I takie pytanko jeszcze czy nakładanie po olejowaniu czepek i ręcznik żeby grzać? czy to nie jest potrzebne/ wskazane?

Kupiłam Sesę, właśnie trzymam na głowie! do zestawu wzięłam jeszcze mydełko odżywcze, a co! Zobaczymy
__________________
Cześć, jestem Alicja

"Nieszczęście dzielone na dwa to o połowę nieszczęścia mniej , szczęście dzielone na dwa to dwa razy więcej szczęścia."

Edytowane przez beatgirl
Czas edycji: 2012-03-12 o 11:13
beatgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 10:56   #2109
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez beatgirl Pokaż wiadomość
Nie miałybyśmy gdzie pomieścić tych wszystkich kosmetyków



Aj wybacz , oczywiście mówiłam jak do tej pory było, teraz liczę że grono moich znajomych poszerzy się o takie osóbki jak Wy
miałybyśmy na nie osobny dom
Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
wiecie moze gdzie dostane olejek bhringraj? kurde jak sie napaliłam na niego to nigdzie go nie ma..
helfy odp ze moze w kwietniu ;/
też na niego polowałam i nigdzie nie ma ma
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 12:12   #2110
beatgirl
Rozeznanie
 
Avatar beatgirl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 600
GG do beatgirl
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez ana_masri Pokaż wiadomość
rycyna+amla na skalp, vatika migdalowa na dlugosc. chce obudzić się rano i mieć włosy jak z reklamy
I jak tam włoski dzisiaj? Zadowolona z mieszanki?
__________________
Cześć, jestem Alicja

"Nieszczęście dzielone na dwa to o połowę nieszczęścia mniej , szczęście dzielone na dwa to dwa razy więcej szczęścia."
beatgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 12:22   #2111
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
miałybyśmy na nie osobny dom

też na niego polowałam i nigdzie nie ma ma
a to pecha mamy
to nic ;p poczekam.. kupie sobie olejek sesa i mydełko
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 12:25   #2112
malutka316
Raczkowanie
 
Avatar malutka316
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dalej niż diabeł mówi dobranoc.;-)
Wiadomości: 77
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

A czy olej rzepakowy używany w kuchni też nadaję się do olejowania.?
malutka316 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 13:06   #2113
Czarna Orchidea
Zakorzenienie
 
Avatar Czarna Orchidea
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 595
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez beatgirl Pokaż wiadomość
ajjj jakbym widziała siebie choć czasem jak mam dobry dzień lubie się pouśmiechać do ludzi, wyglądam wtedy tak :

O ranyy.. tak czytam ten wątek i czytam i co chwile na moją listę 'must have' wskakuje jakiś inny olej, teraz napatoczyłam się na łopianowy i już wiem że muszę go mieć! Nie wiem tylko czy najpierw zainwestować w niego czy w Khadi.. męczy mnie strasznie wypadanie włosów

Ahh i ponawiam pytanie o zmywanie Sesy odżywką, daje radę?
ja lopianowy sama ukręcilam, juz powinnam go przefiltrować, niedlugo notka na blogu beedzie, a caly koszt wyprodukowania to 2,20 za lopian plus olej winogronowy/migdalowy/rzepakowy. ale jeszcze nie probowalam, przypuszczam, ze troche poczeka bo nie wiedzialam, ze dorwe sie sesy
__________________
Czarna Orchidea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 13:49   #2114
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Mam zamiar zaraz kliknac Sesę tylko jeszcze byc cos wziela zeby raz za przesylke placic, myslalam o masce mlecznej kallosa(mialam kiedys jak mialam dlulgie wlosy), chyba ze polecicie cos innego?
http://allegro.pl/listing/user.php/r...us_id=20217003
w czwartek ide na farbowanie wiec cos regenerujacego i nawilzajacego wskazane
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 13:51   #2115
Ainnel
Zadomowienie
 
Avatar Ainnel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 631
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez beatgirl Pokaż wiadomość
A jaką robicie sobie mgiełke pod oleje? Co z domowych składników mogę dodać do aloesu? Coś mi świta miód?
Ja dodaję do mgiełki odżywkę, gluta z siemienia lnianego, właśnie miód i witaminę E.
__________________
some days I'm still fighting to walk towards the light



Ainnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 13:59   #2116
beatgirl
Rozeznanie
 
Avatar beatgirl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 600
GG do beatgirl
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Ainnel Pokaż wiadomość
Ja dodaję do mgiełki odżywkę, gluta z siemienia lnianego, właśnie miód i witaminę E.
o dzięki wielkie za odpowiedź a jaką odżywkę można dodać? jakieś proste? np Isana z babassu, balsam potters?
Mogłabyś mi podać mniej więcej proporcje tych wszystkich składników? Będę bardzo wdzięczna!
A glut rozpuszcza Ci się w wodzie czy robisz rzadszy żel?
Gdzieś wyczytałam że oleje jednak powinno nakładać się na oczyszczone włosy żeby lepiej się wchłaniały, to prawda?
Chyba że tu chodzi o rodzaj danego oleju pod który się "nakłada" mgiełkę? Czy to bez różnicy?
Bo jeśli mają lepiej działać z takimi mgiełkami to chętnie z nich skorzystam
__________________
Cześć, jestem Alicja

"Nieszczęście dzielone na dwa to o połowę nieszczęścia mniej , szczęście dzielone na dwa to dwa razy więcej szczęścia."
beatgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 14:31   #2117
sweet_almond
Raczkowanie
 
Avatar sweet_almond
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 43
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez beatgirl Pokaż wiadomość
ajjj jakbym widziała siebie choć czasem jak mam dobry dzień lubie się pouśmiechać do ludzi, wyglądam wtedy tak :

O ranyy.. tak czytam ten wątek i czytam i co chwile na moją listę 'must have' wskakuje jakiś inny olej, teraz napatoczyłam się na łopianowy i już wiem że muszę go mieć! Nie wiem tylko czy najpierw zainwestować w niego czy w Khadi.. męczy mnie strasznie wypadanie włosów

Ahh i ponawiam pytanie o zmywanie Sesy odżywką, daje radę?
hey ja jestem z lublina i z chęcią kupię na pół z Tobą Sese jak dalej aktualne. Też jestem strasznie napalona na ten olejek a nie wiem jak mi się sprawdzi .
ja używam łopianowego kupiłam w zielarskim w l.eclerku ( świetna kobietka tam pracuje) i jestem bardziej zadowolona niż z Alttery migdałowej. No i widze efekt pomalutku coraz mniej włosów mi wypada
__________________
Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i czasem jestem ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza.
Marilyn Monroe
sweet_almond jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 14:37   #2118
beatgirl
Rozeznanie
 
Avatar beatgirl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 600
GG do beatgirl
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez sweet_almond Pokaż wiadomość
hey ja jestem z lublina i z chęcią kupię na pół z Tobą Sese jak dalej aktualne. Też jestem strasznie napalona na ten olejek a nie wiem jak mi się sprawdzi .
ja używam łopianowego kupiłam w zielarskim w l.eclerku ( świetna kobietka tam pracuje) i jestem bardziej zadowolona niż z Alttery migdałowej. No i widze efekt pomalutku coraz mniej włosów mi wypada
Ahh ja kupiłam sobie Sesę już, a na pół bardzo chcę kupić olejek stymulujący Khadi Jakbyś również się namyśliła to daj proszę znać, ponoć jest świetny
A Sesę już użyłam pierwszy raz dziś, nałożyłam na niecałe 3h przed myciem, zmyłam mydłem odżywczym z tej samej serii które potrzymałam dodatkowo godzinkę i wszystko wyszorowałam odżywką, ciekawe jak wyschną, mam nadzieje że udało mi się wszystko zmyć i nie będą tłuste

A jaki masz ten olej? Ten co jest dostępny na dozie z NAMI? W jakiej cenie go kupiłaś? i od kiedy stosujesz? włosy też warto nim olejować?
__________________
Cześć, jestem Alicja

"Nieszczęście dzielone na dwa to o połowę nieszczęścia mniej , szczęście dzielone na dwa to dwa razy więcej szczęścia."
beatgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:06   #2119
sweet_almond
Raczkowanie
 
Avatar sweet_almond
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 43
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

a mogłabys dać namiary gdzie się zopatrujesz w oleje w lublinie? to ja bym się tam przeszła.

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

łopianka mam z Nami i kupiałm go w L. eklerku na zana, tam jest takie stoisko zielarskie - chyba "Mniszek" i kurcze tylko nie pamiętam ile za niego dałam bo to było prawie 2 miechy temu. Tylko tam jest dziwna sytuacja bo lepiej się opłaca kupić dwa małe niż jeden duży. Super jest ten olej łatwo się zmywa, ślicznie włosy po nim wyglądają błyszczą i są takie uniesione (przynajmniej u mnie). Kupiłam małe opakowanie to używam narazie tylko go na skalp a na długość vatike kokosową albo winogronek albo alterre. Też ok jest. Zmywam oleje barwą chmielowo-tatarową to narazie mój hicior.
o i mogę ci doradzić, (tak jak mi babka w tym zielarskim, strasznie męczyłam ją moim wypadaniem), żebyś piła herbatkę oczyszczającą (np. herbapol) tam jest i skrzyp i rumianek i czerwonokrzew. Od kiedy piję ją i używam takiej mieszanki olejów to nawet mój TŻ zauważył mniejszą ilość kłaków podczas wcierania. a znasz może tą drogerię ekologiczną na Umowskiego??

PS tak jestem zainteresowana KHADi bo też mnie kręci i nęci a wiem że drogi na pół zawsze taniej
__________________
Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i czasem jestem ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza.
Marilyn Monroe

Edytowane przez sweet_almond
Czas edycji: 2012-03-12 o 15:07 Powód: dopisanie
sweet_almond jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 15:24   #2120
beatgirl
Rozeznanie
 
Avatar beatgirl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 600
GG do beatgirl
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez sweet_almond Pokaż wiadomość
a mogłabys dać namiary gdzie się zopatrujesz w oleje w lublinie? to ja bym się tam przeszła.
Ja kupuje u tej Pani http://allegro.pl/sklep/19589060_rani-art ma ogromny wybór, wystarczy wyszukać sobie coś na allegro i napisać do niej w "wiadomość do sprzedającego" umówić się na odbiór i tyle nie trzeba zamawiać tylko bezpośrednio do niej przychodzić po umówieniu się

Niestety nie znam tej drogerii, a co w niej ciekawego?

Dziękuje za radę co do herbatki na razie pije sobie skrzypokrzywę, ale na pewno rozejrzę się za tą oczyszczającą
__________________
Cześć, jestem Alicja

"Nieszczęście dzielone na dwa to o połowę nieszczęścia mniej , szczęście dzielone na dwa to dwa razy więcej szczęścia."
beatgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:50   #2121
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Czarna Orchidea Pokaż wiadomość
Panda z tym że Anwen już tutaj nie mieszka tylko ostrzegam,że ja ponoć groźnie wyglądam nie wiadomo czy w czerwcu nie będę za granicą już w pracy bo jakoś trzeba zarobić na oleje(na życie też: )
Szkoda, ale zawsze to pochodzenie zostaje
to przyjadę 23 maja, bo 22 mam ostatnią ustną i zaraz po tym będę pewnie pijana
Ja się Ciebie nie boję! No zobacz, ponoć rude wredne ale to nic, będę przy Tobie bezpieczniejsza

Cytat:
Napisane przez justusia16 Pokaż wiadomość
Byśmy miały silosy z olejami i maskami i każda by sobie nabierała po troche...hahaha ale ja mam wyobraznie xD

Albo skojazylo mi się ze w ''naszym'' domu były by takie beczki a my na nich jak w jakieś reklamie browara co kangury chyba leżały na nich... to my tak na tych beczkach z olejami i innymi
haha, dobre !

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Oj co by tam się działo A obok powinien stać drugi dom na wszystkie dobroci dla Naszych włosków
cały zamek by nam się przydał! I służące, jak przy Kleopatrze kąpiele w mleku etc

ale ten byłby w sam raz http://www.luxist.com/photos/the-bader-house/910395/
duże kanapy, żeby wszystkie mogły naraz z naolejowanymi włosami siedzieć
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 16:26   #2122
Ainnel
Zadomowienie
 
Avatar Ainnel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 631
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez beatgirl Pokaż wiadomość
o dzięki wielkie za odpowiedź a jaką odżywkę można dodać? jakieś proste? np Isana z babassu, balsam potters?
Mogłabyś mi podać mniej więcej proporcje tych wszystkich składników? Będę bardzo wdzięczna!
A glut rozpuszcza Ci się w wodzie czy robisz rzadszy żel?
Gdzieś wyczytałam że oleje jednak powinno nakładać się na oczyszczone włosy żeby lepiej się wchłaniały, to prawda?
Chyba że tu chodzi o rodzaj danego oleju pod który się "nakłada" mgiełkę? Czy to bez różnicy?
Bo jeśli mają lepiej działać z takimi mgiełkami to chętnie z nich skorzystam
Ja akurat dodawałam Garniera z awokado, ale myślę, że Isana też da radę. Pottersów nie używałam nigdy, ale powinny być ok .
Jeśli chodzi o proporcję, to skopiuję Ci z bloga, żeby niczego nie pokręcić . Teraz zauważyłam, że zapomniałam wspomnieć o glicerynie.
U mnie najlepsze efekty daje mieszanka:
- Garniera z masłem karite i awokado (ilość mniej więcej taka, jaką zużywam do jednego użycia odżywki, może być jakakolwiek inna bezsilikonowa nawilżająca odżywka/maska)
- ugotowanego gluta z siemienia lnianego (mniej więcej dwukrotnie więcej niż odżywki)
- dwóch łyżeczek miodu
- ok. 6 kropel gliceryny dostępnej w każdej aptece
- kilku kapsułek witaminy E.
Wszystko łączę w buteleczce z atomizerem po mgiełce Radical, dopełniam wodą do odpowiedniej konsystencji i obwicie spryskuję włosy przed nałożeniem oleju.


Oczyszczone włosy to moim zdaniem takie nie oblepione silikonami, ale i one nie tworzą nieprzepuszczalnej bariery dla składników odżywczych. Generalnie większość olejów (osobiście uważam że wszystkie, ale to kwestia sporna) tylko zatrzymuje wodę we włosie i dlatego taka nawilżająca kuracja pod olej może okazać się dobrym pomysłem . Trzeba sprawdzić, co włosom pasuje.
__________________
some days I'm still fighting to walk towards the light



Ainnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 16:45   #2123
Mai Tai
Przyczajenie
 
Avatar Mai Tai
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 8
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

czytam to forum juz ladnych pare lat, czesto zapomne pozniej znow tutaj wracam. cos mnie tu przyciąga ;D aktualnie po kilku lekturach watków olejuje włosy olejkiem rycynowym dzis zakupiłam alterre avocado i wieczorem nałoze na włoski, mam nadzieje ze się sprawdzi
Mai Tai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 16:51   #2124
beatgirl
Rozeznanie
 
Avatar beatgirl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 600
GG do beatgirl
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

@Ainnel dzięki Ci wielkie! za ile można taką glicerynę kupić? jeszcze jej nie używałam i czy taki spray się nie psuje szybko? Można go spokojnie przechowywać w łazience? na pewno sobie zrobię można rozcieńczyć wodą z aloesem? choć wtedy pewnie trzeba będzie trzymać w lodówce :/
__________________
Cześć, jestem Alicja

"Nieszczęście dzielone na dwa to o połowę nieszczęścia mniej , szczęście dzielone na dwa to dwa razy więcej szczęścia."
beatgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 18:10   #2125
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez PandaBear Pokaż wiadomość



cały zamek by nam się przydał! I służące, jak przy Kleopatrze kąpiele w mleku etc

ale ten byłby w sam raz http://www.luxist.com/photos/the-bader-house/910395/
duże kanapy, żeby wszystkie mogły naraz z naolejowanymi włosami siedzieć


Chociaż ta półeczka w łazience to trochę za mała, żeby pomieścić te oleje
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 18:12   #2126
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez vyenna Pokaż wiadomość

Chociaż ta półeczka w łazience to trochę za mała, żeby pomieścić te oleje
e tam, po szafkach by się chowało!
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 18:23   #2127
takajedna4
Raczkowanie
 
Avatar takajedna4
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 442
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

mam nadzieję że nie zostanę zlinczowana za to pytanie: gdzie mogę w rossmanie znaleźć te olejki? w jakim dziale szukać?
takajedna4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 18:27   #2128
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez takajedna4 Pokaż wiadomość
mam nadzieję że nie zostanę zlinczowana za to pytanie: gdzie mogę w rossmanie znaleźć te olejki? w jakim dziale szukać?
pielęgnacji ciała, wśród balsamów, maseł etc.
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 18:36   #2129
Czarna Orchidea
Zakorzenienie
 
Avatar Czarna Orchidea
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 595
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez takajedna4 Pokaż wiadomość
mam nadzieję że nie zostanę zlinczowana za to pytanie: gdzie mogę w rossmanie znaleźć te olejki? w jakim dziale szukać?
dział z olejkami do ciala i balsamami
__________________
Czarna Orchidea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 19:07   #2130
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Ainnel Pokaż wiadomość
Co to właściwie jest (wiem, że olej jakiś ), gdzie to dorwałaś i w jakiej cenie?
jakis taki olej z róznymi ziołami, kupiłam go w jakimś dziwnym sklepiku gdzie wogóle sa ksiązki i troche kosmetyków
małe opakowanie za ok 13 zł, a duże za 40 coś

http://www.deesis.com.pl/sklep/produ...roducts_id=706
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:31.