Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje) - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-15, 13:16   #181
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
O ludzie, dziewczynko, pukasz w złe drzwi.
Mam pracę, mam pracę można rzecz - w zawodzie. Na zarobki nie narzekam, absolutnie, więc sobie daruj.
Narzekam na to, że mam śmieciowe umowy bo umowę o pracę w całej mojej karierze zawodowej mialam tylko w liceum, w McDonald's jak pracowałam na wakacje. Więc wybacz ale to jest kolejny kolosalny problem wśród młodych osób, bo to ogromna przeszkoda. Więc takie teksty - przecież to rządowi nie robi różnicy co i kto, po prostu mnie trzęsą. Bo prawo pracy jest (tak tak, że przy podpisywaniu którejś umowy zlecenie powinno się przejść na umowę o pracę, jakiś czas obowiązuje, bodajże trzecia umowa o pracę powinna być na czas nieokreślony) ale nikt tego nie respektuje. Oczywiście mam rozumieć że to jest teren niczyj? Że to sobie tak było jest i będzie bo nie rządu sprawa, niczyja sprawa? Tak rządowi wiele rzeczy nie robi różnicy, ale przez to ludzie pracują na czarno można by ująć - okradają państwo, ale na Boga co mają robić skoro legalnej pracy nie ma albo na umowę którą mogą wrzucić do śmietnika Nie robi im różnicy że zamiast aktywizować bezrobotnych w mądry sposób, rozdają pieniądze na zasiłki (które czasami są przyznawane niesłusznie, chyba każdy zna sytuacje kiedy ktoś robi na czarno a w MOPSIE czy UP płacze że nie ma na chleb?) na staże nigdy nie ma pieniędzy, dostać się na kurs to też nie jest hopsiup. Faktycznie, co za różnica?
Niestety nie. Trzecia umowa na umowę o pracę musi być na czas nieokreślony. Umowa zlecenie nie ma tu nic do rzeczy... A czemu umowa zlecenie Ci przeszkadza, skoro wszystkie składki są odprowadzane?
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 13:16   #182
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
No cóż... Ja osobiście wolę pracować w administracji państwowej niż w prywatnej firmie, więc chyba by mnie szlag trafił, gdybym nie dostała wymarzonego stanowiska w tejże administracji państwowej z powodu przyjęcia emerytki Dlatego chociażby mojej skromnej osobie robi to różnicę
No widzisz, to jest Twoje subiektywne zdanie i ja to rozumiem, ale czemu ja mam mieć takie samo?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Wiesz, już z pięć osób ci wyjaśniło dlaczego jest różnica, nie wiem czy da się jaśniej
Chodzi Ci o to wyciąganie kasy z budżetu i płacenie podatków i produkowanie czegokolwiek? Przecież obaliłam wszystkie te argumenty.
Jeśli emeryt nie weźmie pracy w prywatnej firmie to to miejsce zostanie wolne, firma się nie rozpadnie i ktoś inny będzie tam pracował i wyrabiał PKB. A jeśli weżmie to zwolni miejsce w budżetówce i to młody będzie ciągnął z naszych podatków zamiast emeryta.
I dla państwa jak i dla mnie nie ma różnicy kto gdzie pracuje.
Nadal nie rozumiesz? Może w innym języku?
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 13:37   #183
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
A czemu umowa zlecenie Ci przeszkadza, skoro wszystkie składki są odprowadzane?
Godziny pracy są niestałe, znaczy się nigdy nie wiem ile zarobię - na umowę o prace pracuję na określony etat który muszę wypełnić, zniosłabym jeszcze pół etatu z możliwością dorobienia, ale tutaj tak nie jest. Umowę można zerwać z dnia na dzień, pracę można odwołać, tak naprawdę nie raz miałam sytuację gdy godzinę przed wyjściem dostaję smsa "przepraszamy, dzisiaj się nie widzimy", zdarzają się okresy gdy muszę żyć z oszczędności po prostu nie mam zapewnionego etatu - mam tylko pewność że pracuję dla tej a nie dla innej firmy, cała reszta jest w chaosie. Tzw zapchajdziura, nie mam dodatkowych świadczeń, nie mam zwrotu za dojazd do innego miasta, nie gwarantuje również zwrotu za pranie odzieży firmowej (akurat teraz nie mam, tylko mówię, że w umowie o pracę takie rzeczy są). Coś takiego jak premia nie istnieje, nie ma czegoś takiego jak urlop - muszę być i koniec kropka, nie ma mnie to umowę można zerwać. Nie ma czegoś takiego jak urlop okolicznościowy, czy na żądanie, oczywiście mogę się umówić że naprawdę nie mogę bo coś i nigdy mi problemu nie zrobili, ale nie ma tak że planuje sobie wakacje bo nigdy nie wiem co mnie czeka. Podobnie z chorobami, zachoruję = nie mam pracy albo nie mam pieniędzy. Dużo by wymieniać, naprawdę... Nie mówiąc o braniu jakichkolwiek kredytów... Tak nie można żyć na dłuższą metę, teraz to może tak, ale pukam się w głowę jak tak można funkcjonować mając już rodzinę...

Cytat:
Niestety nie. Trzecia umowa na umowę o pracę musi być na czas nieokreślony.
no tak... o tym mówię, ze przy podpisywaniu trzeciej z kolei umowy o pracę musi być ona na czas nieokreślony, dobrze myślę?

Edytowane przez 201604181004
Czas edycji: 2012-03-15 o 13:38
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 13:41   #184
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Niestety nie. Trzecia umowa na umowę o pracę musi być na czas nieokreślony. Umowa zlecenie nie ma tu nic do rzeczy... A czemu umowa zlecenie Ci przeszkadza, skoro wszystkie składki są odprowadzane?
Nie, nie umowa zlecenie ...

Umowa (Umowa o prace)na czas okreslony zawarta po raz 3 od razu wchodzi jako(umowa o prace) czas nieokreslony. :P
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi

Edytowane przez Bayje
Czas edycji: 2012-03-15 o 13:43
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 13:42   #185
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Aha no i z tego co wiem prace z umowy zlecenia niekoniecznie wliczają się do stażu pracy? Ale jeśli wiesz to mnie wyprowadź z błędu bo ja nie jestem pewna

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

No i co do tej umowy to wiem że się to mnie nei tyczy chciałam tylko podkreślić że nawet jeśli prawo pracy jest, to nie jest ono respektowane bo nieraz spotkałam się z sytuacją gdy to jest kolejna umowa o pracę podpisywana znowu z jakimś śmiesznie krótkim terminem (mówiłam w kontekście: co rząd obchodzą ludzie skoro mamy wolny rynek)
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 13:44   #186
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
no tak... o tym mówię, ze przy podpisywaniu trzeciej z kolei umowy o pracę musi być ona na czas nieokreślony, dobrze myślę?
No tak. Nie spotkałam się jeszcze z nierespektowaniem tego prawa .

Bayje, no umowa zlecenie w tym sensie nie ma ty nic do rzeczy, że do niej się to prawo nie odnosi i można mieć nawet 10 umów zlecenie pod rząd . Umowa o pracę za 3 razem musi być na nieokreślony .

drabineczka, staż pracy to jedyna różnica chyba między tymi umowami (poza jeszcze pewnymi małymi prawnymi kwestiami).
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 13:44   #187
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Niestety taka jest Polska aż zacyfuje status mojej kolezanki z facebooka

Cytat:
Rozżalona na cały ten patologiczny system w Polsce, na żenujące działania władzy, na cały niewolniczy rynek pracy, nepotyzm, kumoterstwo, elitaryzm i chore układy. I to nie jest narzekająca mentalność Polaków, tu się k**** po prostu nie da żyć!
I to jest prawda.

Cytat:
Umowa o pracę za 3 razem musi być na nieokreślony .
Niekoniecznie musi być taka : pracodawca jak daje kolejną do podpisania 3 umowe na czas określony to ona ma wagę jak ta na czas nieokreslony :P
W jednej z firmy produkcyjnych(u mnie w okolicy) wiem, że pracodawca po tych 2 umówach na czas określony zwalnia i każe przyjść za miesiąc po kolejną umowe.
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi

Edytowane przez Bayje
Czas edycji: 2012-03-15 o 13:47
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-15, 13:49   #188
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
drabineczka, staż pracy to jedyna różnica chyba między tymi umowami (poza jeszcze pewnymi małymi prawnymi kwestiami).
Prawnie różnice są małe to prawda ale...
Brak prawa do urlopu (wypoczynkowego, zdrowotnego, okolicznościowego, na żądanie) brak dodatków (za dojazd itp) brak premii, brak określonych godzin pracy, brak określonego zakończenia umowy, to zdecydowanie nie jest mała kwestia
Pomijam rzeczy o które można się dogadać np wypłacalność, bo teraz dostaję po prostu pod koniec miesiąca, ale kiedyś miałam wypłatę zapisaną tak "w 30 dni od daty ostatniego dnia pracy" iiii trochę sobie poczekałam jednak bo pracowałam 3 miesiące No i ten staż pracy. Teraz to dla mnie mało istotne bo się uczę, no ale tak jak pisałam, nie wiem jak można z taką umową funkcjonować mając już rodzinę, dzieci i chcąc sobie poukładać życie, wziąć kredyt na spokojnie i jakoś żyć. Zwłaszcza jak ma się rodzinę, to urlop ze względu na chorobę dziecka nie istnieje, tak samo jak macierzyński i wszelkie dodatki albo udogodnienia ze względu na dzieci...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 13:52   #189
katepew
Rozeznanie
 
Avatar katepew
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
No widzisz, to jest Twoje subiektywne zdanie i ja to rozumiem, ale czemu ja mam mieć takie samo?



Chodzi Ci o to wyciąganie kasy z budżetu i płacenie podatków i produkowanie czegokolwiek? Przecież obaliłam wszystkie te argumenty.
Jeśli emeryt nie weźmie pracy w prywatnej firmie to to miejsce zostanie wolne, firma się nie rozpadnie i ktoś inny będzie tam pracował i wyrabiał PKB. A jeśli weżmie to zwolni miejsce w budżetówce i to młody będzie ciągnął z naszych podatków zamiast emeryta.
I dla państwa jak i dla mnie nie ma różnicy kto gdzie pracuje.
Nadal nie rozumiesz? Może w innym języku?

Normalnie padłam pod siłą twoich argumentów
Jak do młody będzie ciągnął z naszych podatków WTF ?????
Przecież taki emeryt urzędnik ma emeryturę, do tego pobiera pensje i to nie małą... Próbujesz sama sobie zaprzeczyć, że niby co emeryt nic nie kosztuje budżet a młody w sile wieku już tak
To mi napisz może jeszcze, że emeryt pracujący w urzędzie to opracuje charytatywnie
Co za ludzie

Cytat:
Wiesz, już z pięć osób ci wyjaśniło dlaczego jest różnica, nie wiem czy da się jaśniej
Dokładnie


jezozwierzyk u Twojego taty była jednak inna sytuacja, właśnie tak powinno wyglądać przechodzenie na emeryturę. Stary pracownik przyucza i wdraża nowego żółtodzioba w nowe zadania. Każda ze stron korzysta, stary pracownik ma już więcej czasu dla siebie, nie przechodzi tak gwałtownie z dnia na dzień z robienia do nic nie robienia i unika stanów depresyjnych z tym związanych. A młody ma od kogo się uczyć

I żeby nie było nie mam nic przeciwko pracującym emerytom, ale to powinno być dorabianie, anie siedzę na emeryturze i drugie tyle biorę pensji. To jest chore, ale takie kombinowanie to tylko w Polsce Ale taki system tworzą ludzie poprzedniego systemu i wiadomo że za chiny nie wpuści się nowej osoby. Opisałabym kilka przypadków, ale szkoda mi klawiatury strzępić...

Bayje no lepiej nie mogła tego Twoja koleżanka określać....
__________________
Taa bo uwierzę, że państwo nam nie przeszkadza, a spokojna przyszłość nas czeka
http://demotywatory.pl/3671712/Czasem-mam-wrazenie

http://www.youtube.com/watch?v=QUQsqBqxoR4 jest moc siedzi i nie chce wyjść

Edytowane przez katepew
Czas edycji: 2012-03-15 o 13:57
katepew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 13:55   #190
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Dla mnie różnica między umową zlecenie a tą o pracę jest ogromna. Obecnie mam tę pierwszą, koleżanka z pracy złamała nogę, ok. 2 miesiące musi przesiedzieć w domu, a nie wiadomo czy nie dłużej (w pracy mamy długie zmiany, cały czas się stoi) i przez ten czas nie zarobi ani grosza. Z ubezpieczenia dostanie grosze, a przez 2 miesiące nie wiadomo z czego opłaci studia, mieszkanie i inne rzeczy.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 13:56   #191
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
I żeby nie było nie mam nic przeciwko pracującym emerytom, ale to powinno być dorabianie, anie siedzę na emeryturze i drugie tyle biorę pensji. To jest chore, ale takie kombinowanie to tylko w Polsce Ale taki system tworzą ludzie poprzedniego systemu i wiadomo że za chiny nie wpuści się nowej osoby. Opisałabym kilka przypadków, ale szkoda mi klawiatury strzępić...
Ja tak samo, mam nadzieję że nikt mnie nie odebrał tak że nie podoba mi się że emeryci dorabiają, wręcz przeciwnie uważam że to super że starsze osoby dalej chcą przebywać z ludźmi to dobry znak. Sama znam niejeden przypadek, akurat emerytowana fryzjerka nadal dorabiała w zakładzie spędzając czas ze stałymi klientkami . Tylko właśnie dorabianie czy praca to jedno a kombinowanie w sposób wręcz chamski (mówię o przykładzie; nie jest pani emerytką? to pani nie szukamy ale zadzwonimy jeśli żadnej nie znajdziemy) to inna sprawa.
No i takie kombinowanie jak opisuje Bayje, ta trzecia umowa o pracę na czas nieokreślony to często tylko przepis...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-15, 14:05   #192
katepew
Rozeznanie
 
Avatar katepew
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Ja tak samo, mam nadzieję że nikt mnie nie odebrał tak że nie podoba mi się że emeryci dorabiają, wręcz przeciwnie uważam że to super że starsze osoby dalej chcą przebywać z ludźmi to dobry znak. Sama znam niejeden przypadek, akurat emerytowana fryzjerka nadal dorabiała w zakładzie spędzając czas ze stałymi klientkami . Tylko właśnie dorabianie czy praca to jedno a kombinowanie w sposób wręcz chamski (mówię o przykładzie; nie jest pani emerytką? to pani nie szukamy ale zadzwonimy jeśli żadnej nie znajdziemy) to inna sprawa.
No i takie kombinowanie jak opisuje Bayje, ta trzecia umowa o pracę na czas nieokreślony to często tylko przepis...
Właśnie o to chodzi...
Ile się słyszy o emerytach którym ledwo starcza od pierwszego do pierwszego, ale to są osoby własnie z najniższymi emeryturami...A to właśnie im ciężko coś znaleźć, a takie osoby które maja całkiem duże emerytury dorabiają sobie dodatkowo drugą swoja emeryturą, chociaż bez tej pensji nie mają źle. To jest chore...
Przykładowo mojego ojca tak potraktowano: chłop w sile wieku pracował, ale zwolniono go na rzecz emeryta, bo od niego płacą mniejsze składki. Nie wspomnę jak się ojciec poczuł potraktowany.... A gościu brał niezłą emeryturę do tego miał płacone połowę tego co ojciec dostawał...J rozumiem wolny rynek, ale to już dla mnie JEST PATOLOGIĄ
__________________
Taa bo uwierzę, że państwo nam nie przeszkadza, a spokojna przyszłość nas czeka
http://demotywatory.pl/3671712/Czasem-mam-wrazenie

http://www.youtube.com/watch?v=QUQsqBqxoR4 jest moc siedzi i nie chce wyjść
katepew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 14:23   #193
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
Napisane przez katepew Pokaż wiadomość

Normalnie padłam pod siłą twoich argumentów
Jak do młody będzie ciągnął z naszych podatków WTF ?????
Przecież taki emeryt urzędnik ma emeryturę, do tego pobiera pensje i to nie małą... Próbujesz sama sobie zaprzeczyć, że niby co emeryt nic nie kosztuje budżet a młody w sile wieku już tak
To mi napisz może jeszcze, że emeryt pracujący w urzędzie to opracuje charytatywnie
Co za ludzie
Ręce mi opadły .. jak ja mam tu dyskutować, jak wszyscy przekręcają moje słowa ...
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 14:33   #194
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
Napisane przez Bayje Pokaż wiadomość
Umowa (Umowa o prace)na czas okreslony zawarta po raz 3 od razu wchodzi jako(umowa o prace) czas nieokreslony. :P
Ja słyszałam ostatnio, że to nieaktualne, obaliła to ustawa o przeciwdziałaniu skutkom kryzysu. Ale nie wiem, ile w tym prawdy, nie przeglądałam tej ustawy.
W każdym razie mój ostatni pracodawca nie dawał umowy na czas niekreślony za trzecim razem, ciągle tylko na rok, na rok, na rok

Cytat:
Dla mnie różnica między umową zlecenie a tą o pracę jest ogromna.
Dla mnie też. W życiu już się nie zgodzę na jakiegoś śmiecia cywilno-prawnego. Chyba, że podczas 3-miesięcznego okresu próbnego. Ale później akceptuję tylko umowę o pracę.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 14:41   #195
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Dobra, kurna ostatnie podejście.
Jak nie zrozumie to się chyba załamię nad poziomem czytania ze zrozumieniem obecnej młodzieży:

Cytat:
Napisane przez katepew Pokaż wiadomość
Jak do młody będzie ciągnął z naszych podatków WTF ?????
A kto mu pensję zapłaci? Ksiądz, mamusia czy Bill Gates?

Cytat:
Napisane przez katepew Pokaż wiadomość
Przecież taki emeryt urzędnik ma emeryturę,
Ma, bo należy mu się po kilkudziesięciu latach pracy

Cytat:
Napisane przez katepew Pokaż wiadomość
do tego pobiera pensje i to nie małą...
Po pierwsze to skąd wiesz jaką? a po drugie, jak nie on pobierze to pobierze ją młody. Koszty dla państwa takie same


Cytat:
Napisane przez katepew Pokaż wiadomość
Próbujesz sama sobie zaprzeczyć, że niby co emeryt nic nie kosztuje budżet a młody w sile wieku już tak
Pokaż mi gdzie tak napisałam

Cytat:
Napisane przez katepew Pokaż wiadomość
To mi napisz może jeszcze, że emeryt pracujący w urzędzie to opracuje charytatywnie
Co za ludzie
A młody pracuje charytatywnie?
I jeden i drugi kosztują.
Emeryt emeryturę i tak weźmie, gdziekolwiek będzie pracował.
Młody też swoje zarobi, czy to w budżetówce czy u prywaciarza.
Kto tu niby jest pokrzywdzony i dlaczego, i jaki to ma wpływ na państwo?
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 14:49   #196
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
obecnej młodzieży:
swoją drogą, pogrążasz się może tupnij nogą z powodu złości
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 14:50   #197
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
A młody pracuje charytatywnie?
I jeden i drugi kosztują.
Emeryt emeryturę i tak weźmie, gdziekolwiek będzie pracował.
Młody też swoje zarobi, czy to w budżetówce czy u prywaciarza.
Kto tu niby jest pokrzywdzony i dlaczego, i jaki to ma wpływ na państwo?
No cóż, kumpel zrobił sobie uprawnienia egzaminatora ( za niemałą kasę ) na prawo jazdy już sporo czasu temu. Wiele razy składał już podania o tę pracę nie tylko w Wordzie w naszym województwie, ale i w ościennych - przeprowadzka 200 czy 300 km nie byłaby dla niego problemem. Ale problem jest inny - większość egzaminatorów to emeryci - byli policjanci, wojskowi, a więc osoby, które najniższej emerytury raczej nie pobierają. Dla młodej osoby miejsca nie ma. I to gdyby jeszcze Ci emeryci sobie tylko do emerytury dorabiali - pół etatu, jedna czwarta - ok, niech będzie, ale nie, oni mają cały etat. Widzisz pokrzywdzonych? Ja widzę. I nie oznacza to, że odmawiam emerytom prawa do dorobienia sobie. Ale gdy emeryt dorabia sobie na cały etat i to niezłą pensyjkę ( egzaminatorzy nie najgorzej zarabiają ) do niezłej policyjnej emeryturki, to coś mi tu smierdzi...
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 14:56   #198
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
Napisane przez anetka832 Pokaż wiadomość
No cóż, kumpel zrobił sobie uprawnienia egzaminatora ( za niemałą kasę ) na prawo jazdy już sporo czasu temu. Wiele razy składał już podania o tę pracę nie tylko w Wordzie w naszym województwie, ale i w ościennych - przeprowadzka 200 czy 300 km nie byłaby dla niego problemem. Ale problem jest inny - większość egzaminatorów to emeryci - byli policjanci, wojskowi, a więc osoby, które najniższej emerytury raczej nie pobierają. Dla młodej osoby miejsca nie ma. I to gdyby jeszcze Ci emeryci sobie tylko do emerytury dorabiali - pół etatu, jedna czwarta - ok, niech będzie, ale nie, oni mają cały etat. Widzisz pokrzywdzonych? Ja widzę. I nie oznacza to, że odmawiam emerytom prawa do dorobienia sobie. Ale gdy emeryt dorabia sobie na cały etat i to niezłą pensyjkę ( egzaminatorzy nie najgorzej zarabiają ) do niezłej policyjnej emeryturki, to coś mi tu smierdzi...
No tak, ale tracą na tym ci młodzi a nie państwo.

O to chodzi MarudexuS - że państwo nic na tym nie traci, państwu wszystko jedno czy będzie płacić młodemu czy emerytowi.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 15:08   #199
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-15, 15:22   #200
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
swoją drogą, pogrążasz się może tupnij nogą z powodu złości
Ten argument mnie zdecydowanie powalił. Ale może się jednak bardziej postarasz?

Cytat:
Napisane przez anetka832 Pokaż wiadomość
No cóż, kumpel zrobił sobie uprawnienia egzaminatora ( za niemałą kasę ) na prawo jazdy już sporo czasu temu. Wiele razy składał już podania o tę pracę nie tylko w Wordzie w naszym województwie, ale i w ościennych - przeprowadzka 200 czy 300 km nie byłaby dla niego problemem. Ale problem jest inny - większość egzaminatorów to emeryci - byli policjanci, wojskowi, a więc osoby, które najniższej emerytury raczej nie pobierają. Dla młodej osoby miejsca nie ma. I to gdyby jeszcze Ci emeryci sobie tylko do emerytury dorabiali - pół etatu, jedna czwarta - ok, niech będzie, ale nie, oni mają cały etat. Widzisz pokrzywdzonych? Ja widzę. I nie oznacza to, że odmawiam emerytom prawa do dorobienia sobie. Ale gdy emeryt dorabia sobie na cały etat i to niezłą pensyjkę ( egzaminatorzy nie najgorzej zarabiają ) do niezłej policyjnej emeryturki, to coś mi tu smierdzi...
Ale widzisz, wszystkie moje wywody zaczęły się od posta, już nie pamiętam nawt czyjego, gdzie ktoś pisał, że emeryt jak chce dorobić niech idzie do prywaciarza. Więc zakładam taką a nie inną sytuację, czyli albo emeryt zostaje u siebie albo idzie do prywaciarza. I do tej sytuacji ciągle piję. A wizażanki ciągle mi wkładają w usta (sorry, palce) słowa, których nie napisałam.

I tak, rozumiem takie młode osoby, rozumiem ich frustrację. Ale z drugiej strony, nie można uogólniać. Bo masz rację, są takie sytuacje, gdzie mundurowy, chłop w kwiecie wieku ciągnie emeryturę choć się nie napracował i dodatkowo ciągnie etacik też za niemałą kasę, to już nie jest ok. i sama jestem za zniesieniem tych przywilejów. Ale na pewno są też sytuacje, gdzie taka dajmy na to Pani Zosia korzysta, że przepracowała już te 35 lat, ma wiek emerytalny, ale ani jej pensja, ani emerytura solo nie starczają na godziwe życie, więc Pani Zosia wykorzystuje lukę w prawie i idzie na emeryturę po czym wraca do swojego zakłądu pracy, bo tam jest dla niej miejsce, bo ma doświadczenie, i w zasadzie niczego nie zmieniłoby dla budżetu państwa, gdyby poszła robić do prywaciarza a na jej miejsce wskoczył ktos młody. Tak samo nie zrobi różnicy młodemu, czy pójdzie do budzetówki czy do tegoż prywaciarza, jeśli Pani Zosia swojego miejsca nie zwolni.

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
No tak, ale tracą na tym ci młodzi a nie państwo.

O to chodzi MarudexuS - że państwo nic na tym nie traci, państwu wszystko jedno czy będzie płacić młodemu czy emerytowi.
Dziękuję ... chociaż jedna osoba

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Aaa to już inna para kaloszy ja zwyczajnie próbuję taką sytuację ogarnąć z każdej strony - tzn, skoro jest luka i skoro emerytury i pensje są jakie są, to chyba nikogo nie dziwi, że Pani Helenka chce pracować. I skoro taką decyzję podjęła, i może to zrobić, to wg mnie nie na różnicy gdzie będzie pracować. Dla budżetu teoretycznie każda opcja jest bez różnicy.

A do państwa należy już kontrola przepisów, ich ewentualna korekta, czy jakiekolwiek inne działania, które mogą się przyczynić do zmniejszenia bezrobocia. Skoro państwo umożliwia pracę Pani Helence to nic nie możecie z tym zrobić i tyle.

I jeszcze osobną kwestią są lewe rekrutacje, oczywiście zgadzam się, że to nie tak się powinno odbywać. Ale przecież nie odnosiłam się do tych kwestii, przez ileś tam postów po prostu bronię prawa Pani Zosi do pracy na emeryturze, bo skoro w świetle prawa może i skoro budżet na tym nie traci to mnie to wsio ryba kto gdzie pracuje.
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...

Edytowane przez MarudexuS
Czas edycji: 2012-03-15 o 15:25
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 15:25   #201
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Ale widzisz, wszystkie moje wywody zaczęły się od posta, już nie pamiętam nawt czyjego, gdzie ktoś pisał, że emeryt jak chce dorobić niech idzie do prywaciarza. Więc zakładam taką a nie inną sytuację, czyli albo emeryt zostaje u siebie albo idzie do prywaciarza. I do tej sytuacji ciągle piję. A wizażanki ciągle mi wkładają w usta (sorry, palce) słowa, których nie napisałam.

Podsumowując, gdyby sytuacja na rynku pracy nie była tak nieciekawa, to nikt z "młodszych" nie czepiałby się, ze emeryt zajmuje mu miejsce. A w takiej dżungli jaką mamy, każdy musi walczyć o swoje, a całą resztę traktowac jako konkurencję.

Chociaż ja akurat widzę różnicę dla państwa, czy emeryt np. pracujący w urzędzie zostaje na swojej posadzie, czy idzie do prywaciarza. Takim się ekonomicznym przykładem posłużę: pani Zosia w starostwie zarabia 2000zł, idzie na emeryturę - 1000zł; jeśli bedąc na emeryturze zatrudni się ponownie w urzedzie, to państwo w uproszczeniu "wyda" na nią 2000 (pensja)+1000(emerytura)= 3000; jeśli pani emerytka zatrudni się w firmie prywatnej tez za 2000, państwo wyda na nią tylko 1000, 2000 to pieniadze prywatne. Czyli państwo jest finansowo "do przodu", dobrze myślę? ( A już zupełnie pominę fakt, że gdyby pani Zosia nie poszła do żadnej pracy, to przeżycie za 1000zł to porażka jakaś)
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 15:29   #202
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
Napisane przez anetka832 Pokaż wiadomość
Chociaż ja akurat widzę różnicę dla państwa, czy emeryt np. pracujący w urzędzie zostaje na swojej posadzie, czy idzie do prywaciarza. Takim się ekonomicznym przykładem posłużę: pani Zosia w starostwie zarabia 2000zł, idzie na emeryturę - 1000zł; jeśli bedąc na emeryturze zatrudni się ponownie w urzedzie, to państwo w uproszczeniu "wyda" na nią 2000 (pensja)+1000(emerytura)= 3000; jeśli pani emerytka zatrudni się w firmie prywatnej tez za 2000, państwo wyda na nią tylko 1000, 2000 to pieniadze prywatne. Czyli państwo jest finansowo "do przodu", dobrze myślę? ( A już zupełnie pominę fakt, że gdyby pani Zosia nie poszła do żadnej pracy, to przeżycie za 1000zł to porażka jakaś)
Nie do końca . Bo w urzędzie zostanie na miejsce pani Zosi zatrudniona jakaś inna osoba, której państwo zapłaci 2000 zł (np. jakaś młoda osoba).
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 15:30   #203
katepew
Rozeznanie
 
Avatar katepew
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
swoją drogą, pogrążasz się może tupnij nogą z powodu złości
Powiedz, że chociaż ty mnie rozumiesz, bo ja całkiem zwątpiłam
__________________
Taa bo uwierzę, że państwo nam nie przeszkadza, a spokojna przyszłość nas czeka
http://demotywatory.pl/3671712/Czasem-mam-wrazenie

http://www.youtube.com/watch?v=QUQsqBqxoR4 jest moc siedzi i nie chce wyjść
katepew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 15:33   #204
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
Napisane przez anetka832 Pokaż wiadomość
Chociaż ja akurat widzę różnicę dla państwa, czy emeryt np. pracujący w urzędzie zostaje na swojej posadzie, czy idzie do prywaciarza. Takim się ekonomicznym przykładem posłużę: pani Zosia w starostwie zarabia 2000zł, idzie na emeryturę - 1000zł; jeśli bedąc na emeryturze zatrudni się ponownie w urzedzie, to państwo w uproszczeniu "wyda" na nią 2000 (pensja)+1000(emerytura)= 3000; jeśli pani emerytka zatrudni się w firmie prywatnej tez za 2000, państwo wyda na nią tylko 1000, 2000 to pieniadze prywatne. Czyli państwo jest finansowo "do przodu", dobrze myślę? ( A już zupełnie pominę fakt, że gdyby pani Zosia nie poszła do żadnej pracy, to przeżycie za 1000zł to porażka jakaś)
Ale jeśli Pani Zosia pójdzie do prywaciarza to na jej miejsce chętnie wskoczy jakiś młody. No i zamiast pani Zosi trzeba będzie zapłacić jemu. I jedyna różnica jaką ewentualnie można by rozważyć jest różnica w pensji. Jeśli młody zgodzi się pracować nie za 2000 a za 1000, a pewnie taki się znajdzie, to jedyna różnica dla budżetu to właśnie ta różnica w wynagrodzeniu.
Ale tak szczerze mówiąc to nawet nie zdajecie sobie sprawy ile jest takich Pań Zoś, które zarabiają po X-dziestu latach pracy mniej niż ja po kilku. Budżetówka to wcale nie taki miód. Jedyne co tam może ciągnąć to pewność zatrudnienia, choć i tu bym polemizowała. Bo jak tylko będzie potrzebne miejsce dla córeczki, kuzynki itepe pana dyrektora to się zawsze powód do zwolnienia znajdzie.
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 15:35   #205
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
Napisane przez anetka832 Pokaż wiadomość
Chociaż ja akurat widzę różnicę dla państwa, czy emeryt np. pracujący w urzędzie zostaje na swojej posadzie, czy idzie do prywaciarza. Takim się ekonomicznym przykładem posłużę: pani Zosia w starostwie zarabia 2000zł, idzie na emeryturę - 1000zł; jeśli bedąc na emeryturze zatrudni się ponownie w urzedzie, to państwo w uproszczeniu "wyda" na nią 2000 (pensja)+1000(emerytura)= 3000; jeśli pani emerytka zatrudni się w firmie prywatnej tez za 2000, państwo wyda na nią tylko 1000, 2000 to pieniadze prywatne. Czyli państwo jest finansowo "do przodu", dobrze myślę? ( A już zupełnie pominę fakt, że gdyby pani Zosia nie poszła do żadnej pracy, to przeżycie za 1000zł to porażka jakaś)
Nie, bo na miejsce pani Zosi zostanie przyjęta inna osoba, której państwo będzie musiało zapłacić. Więc państwo nie będzie do przodu. Chyba, że stanowisko pani Zosi zostanie zlikwidowane.

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Ale jeśli Pani Zosia pójdzie do prywaciarza to na jej miejsce chętnie wskoczy jakiś młody. No i zamiast pani Zosi trzeba będzie zapłacić jemu. I jedyna różnica jaką ewentualnie można by rozważyć jest różnica w pensji. Jeśli młody zgodzi się pracować nie za 2000 a za 1000, a pewnie taki się znajdzie, to jedyna różnica dla budżetu to właśnie ta różnica w wynagrodzeniu.
Ale tak szczerze mówiąc to nawet nie zdajecie sobie sprawy ile jest takich Pań Zoś, które zarabiają po X-dziestu latach pracy mniej niż ja po kilku. Budżetówka to wcale nie taki miód. Jedyne co tam może ciągnąć to pewność zatrudnienia, choć i tu bym polemizowała. Bo jak tylko będzie potrzebne miejsce dla córeczki, kuzynki itepe pana dyrektora to się zawsze powód do zwolnienia znajdzie.
Mnie tam ciągnie m.in. umowa o pracę, której nie będę musiała wyszarpywać.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 15:37   #206
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Nie do końca . Bo w urzędzie zostanie na miejsce pani Zosi zatrudniona jakaś inna osoba, której państwo zapłaci 2000 zł (np. jakaś młoda osoba).
Oczywiscie SdC masz rację, mam świadomość, że na to miejsce zatrudniona zostanie inna osoba np. bezrobotna Kasia i bilans finansowy wyjdzie niby na zero, ale tym sposobem państwo zaoszczędza np. na zasiłku ( jeśli Kasia brała ) czy składkach na ubezpieczenie, ktore państwo za Kasie opłacało ( bo była zarejestrowana jako bezrobotna ); a pomijając kwestie finansowe, państwu generalnie powinno zależeć, by potencjał ludzi w wieku produkcyjnym nie marnował się bezrobociu, bo bezrobocie to negatywne skutki nie tylko dla jednostki, ale i dla calego społeczeństwa...utopia
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 15:38   #207
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Mnie tam ciągnie m.in. umowa o pracę, której nie będę musiała wyszarpywać.
Ale chodzi Ci w ogóle o umowę o pracę czy o umowę na czas nieokreślony?
Bo jeśli to pierwsze to się nie dziwię, dziwię się jedynie, że taki z tym teraz problem. Ja już w pierwszej pracy miałam umowę, wprawdzie najbardziej śmieciową czyli na 10 lat z 2 tyg wymówieniem, ale zawsze to coś.
Natomiast to drugie to i w prywatnej firmie nie jest to jakieś yeti, tylko czasem trzeba kilka lat poczekać.
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 15:41   #208
katepew
Rozeznanie
 
Avatar katepew
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Nie do końca . Bo w urzędzie zostanie na miejsce pani Zosi zatrudniona jakaś inna osoba, której państwo zapłaci 2000 zł (np. jakaś młoda osoba).
To tak ale wiesz młody ma pracę
__________________
Taa bo uwierzę, że państwo nam nie przeszkadza, a spokojna przyszłość nas czeka
http://demotywatory.pl/3671712/Czasem-mam-wrazenie

http://www.youtube.com/watch?v=QUQsqBqxoR4 jest moc siedzi i nie chce wyjść
katepew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 15:47   #209
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Cytat:
Napisane przez anetka832 Pokaż wiadomość
Oczywiscie SdC masz rację, mam świadomość, że na to miejsce zatrudniona zostanie inna osoba np. bezrobotna Kasia i bilans finansowy wyjdzie niby na zero, ale tym sposobem państwo zaoszczędza np. na zasiłku ( jeśli Kasia brała ) czy składkach na ubezpieczenie, ktore państwo za Kasie opłacało ( bo była zarejestrowana jako bezrobotna );

a pomijając kwestie finansowe, państwu generalnie powinno zależeć, by potencjał ludzi w wieku produkcyjnym nie marnował się bezrobociu, bo bezrobocie to negatywne skutki nie tylko dla jednostki, ale i dla calego społeczeństwa...utopia
Tak, ale zakłądając, żę Pani Zosia nie pójdzie do prywaciarza to tam teoretycznie jest miejsce i bezrobotna Kasia mogłaby pracować właśnie tam i nie byłoby potrzeby opłacać jej składek.
Generalnie, albo Zosia tu a Kasia tam, albo na odwrót. (wiadomo, w realu to nie będzie tak, chodzi o bilans miejsc pracy)

Cp do pktu drugiego zgadzam się jak najbardziej, zwyczajnie nie dyskutowałam na ten temat.
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 15:47   #210
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

A co do budżetówki - mnie jakoś nie ciagnęło, pracowałam i pracuję tylko w prywatnych, głównie małych firmach, ale jak porównuję sobie nie tylko siebie ale i znajomych z prywatnych a tych ze sfery publicznej, to różnice są, niby drobiazgi:
- głupi urlop - w małych firmach, jak jest sporo pracy to o urlopie możesz sobie pomarzyć, idziesz wtedy jak cię wyślą;/
- godziny pracy też - jak jest potrzeba, to w prywatnej trzeba sporo więcej niż ten etat przerobić - z płatnościami za nadgodziny różnie bywa
- te tzw. świadczenia socjalne - a to jakieś wczasy pod gruszą, to wycieczka, to choinka dla dzieci, to bony na święta; biuro w ktorym pracuję jest wynajęte w firmie państwowej, niby biedna, na święta tylko 300 zl dostali - co dostałam ja - wymuszone życzenia
Ja wiem, że to szczegóły, ale...


A wracając do tematu pracy emerytów: jak byśmy sobie tego nie wyliczały co się bardziej państwu opłaca czy nie - nie tu leży problem. Sytuacja na rynku jest tak trudna, że Ci młodzi czasem odbierani są tak, jakby chcieli wysłać emerytów na życiowy smietnik. To nie tak!!! Przecież np. ja tez mam rodziców, którzy za parę lat przejdą na emeryturę i dostaną takie kwoty, ze nie będa żyć , a wegetować. Ja im ( i wszystkim starszym ) nie odbieram prawa do dorabiania, niech pracują póki mają chęci i siły. Ale...mlodzi, np. ja, mając te 28 lat, tez chciałabym się usamodzielnić, zacząć żyć na własny rachunek, moze zalozyć rodzinę. A jak nie maja pracy, bo miejsc malo, a chętnych dużo, to rodzi się frustracja i obwinianie innych np. pracujących emerytów. Błędne koło...
dobra rozpisałam się, zamykam biuro, idę do domu; jutro bedzie lepiej
__________________
Aniołek[*]28.11.2015

Edytowane przez anetka832
Czas edycji: 2012-03-15 o 16:00 Powód: Dopisek
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:55.