Blizny na kolanie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-16, 20:18   #1
swagaround
Przyczajenie
 
Avatar swagaround
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1

Blizny na kolanie.


Witam. ;-) No więc, około 2 lata temu miałam "mały' wypadek na bieżni w szkole. Gdy biegłam upadłam na żwir (albo coś podobnego), zdarłam sobie kola, trochę na dłoniach. Oczywiście kolana całe czarne. -.- Pojechałam do szpitala gdzie mi to jedynie przemyli i powiedzieli, że mam to sobie sama w domu powyciągać (w kolano weszły mi kamienie, piasek... ). Siedziałam godzinami w wannie i ryczałam, bolało strasznie. Starałam się wszystko wymyć, wyciągnąć, ale nie dałam rady. Zostały mi CZARNE blizny... Z lewym kolanem da się żyć, są to dwie kreseczki. Gorzej z prawym (mocniej zdarłam prawe kolano, bardziej na nie upadłam). W górnej części kolana mam 3 czarne krechy. W dolnej takie hmm... kółka, też nie zbyt duże, ale jednak. Najbardziej nie lubię górnej części kolana. Nie długo lat i chciałabym założyć jakieś szorty, ale z moimi kolanami... Jeśli założę rajstopy mniej widać, aczkolwiek nie będę przecież non stop zakładała rajstopy w lecie, będzie mi za gorąco. Smarowałam to jakąś maścią na blizny, ale nie pomogło za wiele.
Macie może jakiś pomysł jak mogę to zakryć/pozbyć? Z góry dziękuję.
swagaround jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 21:54   #2
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Blizny na kolanie.

Nie bardzo sobie moge wyobrazić czarne blizny. Może po prostu pod skórą dalej siedzi ten piasek i tworzy te "czarne kreski"?

Peelingowałaś porządnie skórę?

Jakiś krem na blizny tzn jaki i jak długo stosowany?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 08:16   #3
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Blizny na kolanie.

Troche niejasno to napisalas i lekko sie gubie. Moze moglabys zrobic zdjecia tych blizn i je tu wszystkim pokazac, byloby latwiej. Rzeczywiscie pomysl z peelingowniem jest dobry, ja poszlabym do tego samego szpitala i lekarza ktory kazal mi isc do domu i zobaczyc co mi sie stalo, opisac problem
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 10:54   #4
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: Blizny na kolanie.

Mam/miałam ten sam problem. Kiedyś w podstawówce wywróciłam się na żwir, zdarłam kolano i niedokładnie mi go oczyszczono. Może nie było to aż tak mocne zdarcie jak u Ciebie, bo nie musiałam jechać do szpitala, tylko poszłam do pielęgniarki, ale ona na to "zlała" i też mi zostały czarne kamienie w kolanie. Początkowo mi to nie przeszkadzało (w podstawówce nie zwracałam na to uwagi), ale potem zaczęło, też nie chciałam nosić szortów, spódnic, itp. Byłam u kilku lekarzy (chirurgów i chirurgów plastycznych), ale żaden nic nie zaradził. Jeden co prawda powiedział, że może mi to zoperować, ale możliwe, że zostaną jeszcze gorsze blizny po tym, bo żwir jest dość głęboko, a reszta mówiła, że nie mogą nic z tym zrobić. W końcu jeden z lekarzy powiedział mi, żeby udała się do kosmetyczki wykonującej makijaż permanentny odtwarzający np. sutki kobietom po usunięciu piersi. Kosmetyczka wykonała mi taki makijaż permanentny na kolanie, w kolorze skóry. Była to seria kilku zabiegów (trochę bolesnych, ale można wytrzymać ). Zapłaciłam ok. 600 zł i jestem zadowolona z efektu. Bliznę widać lekko z bardzo bliska, nie mam już żadnych oporów przed wkładaniem krótkich spodenek i spódniczek. Zapewne będzie to trzeba kiedyś powtórzyć, bo wbrew nazwie nie jest to na zawsze, ale i tak bardzo polecam. Już nie muszę spędzać lata w długich spodniach . Jakbyś miała jakieś pytania to śmiało .
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 19:53   #5
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Blizny na kolanie.

coo? zostawili Ci kamienie i piasek w kolanie, żebyś sobie je sama w domu powyciągała?
moim zdaniem ten szpital powinien teraz zapłacić za Twoją operację plastyczną czy makijaż permanentny czy cokolwiek, co teraz będziesz musiała z tym zrobić... porażka...
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 17:58   #6
patika098
Wtajemniczenie
 
Avatar patika098
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 014
Dot.: Blizny na kolanie.

Miałam dokładnie to samo kilka lat temu.
Spadłam ze chodów prosto na żwir, w kolanie miałam głęboką dziurę i pełno kamieni i piasku.
Jednak mi w szpitalu to powyciagali, zszyli ale bliznę mam i to dużą.
Problem jest taki że to kolano i czy byś chciała czy nie, czasami przez nieuwagę je zginasz i wtedy blzna się rozszerza. Jest to okropne.
Chociaż mój problem jest inny tez ztego wzgledu że na tym kolanie trudno jest określić czy to blizna, bo to wygląda poprostu jak brak skóry.
Nie da się niczym zakryc nawet korektor nie pomaga, ale może tobie pomoże jakiś korektor, na to puder?
Sprawdź to że mi nie pomaga tego zakryc to nie znaczy że tobie nie pomoże
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post48767084

I będę szczęśliwa choćbym kur** miała sobie to szczęście narysować.

RAZEM - MAJ 2007 r. 7 LAT
ZARĘCZYNY 31 MAJA 2013 !!!
patika098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:02.