Pomocy! Wynajem mieszkania i problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-21, 11:58   #1
Yunna
Raczkowanie
 
Avatar Yunna
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 167

Pomocy! Wynajem mieszkania i problem


Witam
Dziewczyny bardzo proszę o pomoc w mojej sprawie, może będziecie wiedziały cos więcej niż ja, bo pogubiłam się w tym wszystkim i jestem załamana, jesteście kobietki oczytane i bardzo mądre więc może pomożecie takiej biedulce jak ja .


Chodzi o to, że wynajmuję z TŻ kawalerkę, niecałe 30m. wynajmujemy ja od września 2010 roku, we wrześniu 2011 r podpisywaliśmy kolejną umowę najmu, mieliśmy wtedy miesięcznego synka a będąc jeszcze w ciąży zaznaczałam nie raz wynajmującemu że jeżeli znajdziemy inne mieszkanie to się przeprowadzimy bo te na naszą trójkę jest za małe, wynajmujący zapewniał nas że nie ma problemu, że jeżeli coś znajdziemy chociaż miesiąc wcześniej mamy mu dać znać więc ok. Kiedy mieliśmy podpisywać kolejną umowę chcieliśmy żeby była ona na pół roku, ale wynajmujący i jego żona stwierdzili że prościej będzie napisać na cały rok a w razie czego nie będzie żadnego problemu z zerwaniem umowy i naszą wyprowadzką. Znaleźliśmy inne mieszkanie dużo tańsze i 3 razy większe od tej kawalerki i od razu uprzedziliśmy właściciela 1,5 miesiąca wcześniej przed wyprowadzką że coś znaleźliśmy i się wyprowadzamy, myśleliśmy że nie będzie problemu bo przecież mówił że miesiąc wcześniej mu wystarczy, że on się liczy z tym że się wyprowadzimy bo te mieszkanie jest małe na naszą trójkę, że nie będzie problemu, teraz wypiera się z tego co mówił i nie chce oddać nam kaucji która jak dla nas jest sporą sumą pieniędzy.



Na umowie są dwa punkty :
- Kaucja nie podlega zwrotowi w wypadku rozwiązania umowy z winy Najemcy
- Nie później niż 3 miesiące naprzód, Najemca może wypowiedzieć stosunek prawny


Czy jeżeli są takie punkty a wynajmujący mówił nam co innego jest jakaś szansa na dostanie tej kaucji?
Wynajmujący zasłania się jakimiś dziwnymi paragrafami i podatkiem który będzie musiał zapłacić jeżeli odda nam tą kaucję.



Jeżeli ktoś był w podobnej sytuacji lub wie coś na ten temat bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
__________________

Mój prywatny pan ochroniarz
Nasze zaręczyny

2830g i 52cm największego szczęścia na świecie
Nasz mały Tomuś


Yunna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 12:08   #2
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638
Dot.: Pomocy! Wynajem mieszkania i problem

Zrobił was w balona i tyle. Skoro podpisaliscie umowe i te punkty o ktorych piszesz w niej sa to niestety ale wlasciciel ma racje.
Nie trzeba bylo mu wierzyc na slowo.
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 12:14   #3
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Pomocy! Wynajem mieszkania i problem

Napisz mu jak najszybciej pismo za potwierdzeniem odbioru o rezygnacji z najmu.. i jak koleżanka wyżej- niby umowa ustna też jest zobowiązująca ale powinna być potwierdzona aneksem do umowy czego nie masz. Przykro ale teraz nie możesz ufać innym tak łatwo.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 12:23   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Pomocy! Wynajem mieszkania i problem

Cytat:
Napisane przez Yunna Pokaż wiadomość
Czy jeżeli są takie punkty a wynajmujący mówił nam co innego jest jakaś szansa na dostanie tej kaucji?
a jaki masz dowód na to że mówił co innego?

wiedział co robi, powiedział wam bajki, zauważył że nie chcecie potwierdzenia tych bajek, był świadomy tego co jest zapisane w umowie i tylko czekał kiedy utrze wam nosa.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 12:27   #5
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Pomocy! Wynajem mieszkania i problem

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
Przykro ale teraz nie możesz ufać innym tak łatwo.
Przykro to jest wtedy, jak się nie czyta umowy. Prawo jest po stronie właściciela, a Wy macie nauczkę, żeby nie pdpisywać czegoś, czego nie przeczytaliście.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 12:33   #6
gwiazdeczka26
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka26
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 18 113
Dot.: Pomocy! Wynajem mieszkania i problem

Tak to juz jest... albo trafia sie nieuczciwy lokator, albo nieuczciwy wynajmujacy

Niestety, ale w tej sytuacji za duzo zrobic nie mozesz .Trzeba bylo dopilnowac, zeby w umowie znalazl sie zapis o mozliwosci wypowiedzenia umowy najmu, z miesiecznym wypowiedzeniem.
No ale madry polak po szkodzie

Sprubuj wziasc go na litosc. Kobiecie w ciazy lepiej nie odmawiac
__________________
Never stop trying. Never stop believing. Never give up.
gwiazdeczka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 12:36   #7
Yunna
Raczkowanie
 
Avatar Yunna
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 167
Dot.: Pomocy! Wynajem mieszkania i problem

Czytaliśmy ale nie wiedziałam że mogę coś takiego na piśmie zażądać od niego, facet był przez ponad rok super, bardzo dobrze się dogadywaliśmy i w życiu bym nie pomyślała że może być tak fałszywym człowiekiem. Mam niestety bardzo drogą nauczkę żeby nikomu nigdy już nie ufać. Dziękuje za odpowiedzi, szkoda że nic nie da się w tej sprawie zrobić.
__________________

Mój prywatny pan ochroniarz
Nasze zaręczyny

2830g i 52cm największego szczęścia na świecie
Nasz mały Tomuś


Yunna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-21, 12:37   #8
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Pomocy! Wynajem mieszkania i problem

żeby mieć pewność 10000% znajdź jakiegoś radcę prawnego
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 12:42   #9
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Pomocy! Wynajem mieszkania i problem

Wszystko trzeba mieć na piśmie.

Może jeszcze kogoś znajdziecie na te 3 m-ce, może jacyś znajomi, może jacyś kibice na euro?
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 12:46   #10
Yunna
Raczkowanie
 
Avatar Yunna
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 167
Dot.: Pomocy! Wynajem mieszkania i problem

Niestety ci znajomi co potrzebowali wynająć już wynajmują, a mieszkanie jest w takim mieście że żaden kibic tu się nie zatrzyma bo jest bardzo daleko od jakiegokolwiek stadionu na euro.
Faktycznie poradzę się jeszcze radcy żeby być pewną.
__________________

Mój prywatny pan ochroniarz
Nasze zaręczyny

2830g i 52cm największego szczęścia na świecie
Nasz mały Tomuś


Yunna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 12:48   #11
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Pomocy! Wynajem mieszkania i problem

I na 2 raz uważaj Powodzenia życzę i nie denerwuj się bo to szkodzi dziecku bardzo...
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-21, 12:52   #12
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Pomocy! Wynajem mieszkania i problem

możesz napisać na forumprawne.org, tam też na pewno Ci doradzą, jeśli jest jakaś możliwość.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 12:56   #13
guess17
Rozeznanie
 
Avatar guess17
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: TaM GdZiE DiAbEł MóWi DoBrAnOc...:)
Wiadomości: 757
Dot.: Pomocy! Wynajem mieszkania i problem

Cytat:
Napisane przez Yunna Pokaż wiadomość
Witam
Dziewczyny bardzo proszę o pomoc w mojej sprawie, może będziecie wiedziały cos więcej niż ja, bo pogubiłam się w tym wszystkim i jestem załamana, jesteście kobietki oczytane i bardzo mądre więc może pomożecie takiej biedulce jak ja .


Chodzi o to, że wynajmuję z TŻ kawalerkę, niecałe 30m. wynajmujemy ja od września 2010 roku, we wrześniu 2011 r podpisywaliśmy kolejną umowę najmu, mieliśmy wtedy miesięcznego synka a będąc jeszcze w ciąży zaznaczałam nie raz wynajmującemu że jeżeli znajdziemy inne mieszkanie to się przeprowadzimy bo te na naszą trójkę jest za małe, wynajmujący zapewniał nas że nie ma problemu, że jeżeli coś znajdziemy chociaż miesiąc wcześniej mamy mu dać znać więc ok. Kiedy mieliśmy podpisywać kolejną umowę chcieliśmy żeby była ona na pół roku, ale wynajmujący i jego żona stwierdzili że prościej będzie napisać na cały rok a w razie czego nie będzie żadnego problemu z zerwaniem umowy i naszą wyprowadzką. Znaleźliśmy inne mieszkanie dużo tańsze i 3 razy większe od tej kawalerki i od razu uprzedziliśmy właściciela 1,5 miesiąca wcześniej przed wyprowadzką że coś znaleźliśmy i się wyprowadzamy, myśleliśmy że nie będzie problemu bo przecież mówił że miesiąc wcześniej mu wystarczy, że on się liczy z tym że się wyprowadzimy bo te mieszkanie jest małe na naszą trójkę, że nie będzie problemu, teraz wypiera się z tego co mówił i nie chce oddać nam kaucji która jak dla nas jest sporą sumą pieniędzy.



Na umowie są dwa punkty :
- Kaucja nie podlega zwrotowi w wypadku rozwiązania umowy z winy Najemcy
- Nie później niż 3 miesiące naprzód, Najemca może wypowiedzieć stosunek prawny


Czy jeżeli są takie punkty a wynajmujący mówił nam co innego jest jakaś szansa na dostanie tej kaucji?
Wynajmujący zasłania się jakimiś dziwnymi paragrafami i podatkiem który będzie musiał zapłacić jeżeli odda nam tą kaucję.



Jeżeli ktoś był w podobnej sytuacji lub wie coś na ten temat bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Przykro mi ale zrobił Was w balona, nie masz tego na papierze, a on może udawać że nie było czegoś takiego. Więc to jest tylko i wyłącznie Twoja wina. Nie wierzy się każdemu na słowo. W Twoim interesie było spisanie tego na papierze.
__________________
Zapraszam na swojego bloga -->

http://zapachmiety.blog.pl

Dziś: ciasto 3 bit


_________________________ ________

"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli" - Abraham Lincoln
guess17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 13:24   #14
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Pomocy! Wynajem mieszkania i problem

Z jednym się zgadzam - warunki umowy pisemnej są wiąrzące i żadne ustne zapewnienia nic tu niestety nie pomogą. Ale ja wątpliwości poddaję inną kwestię:
Cytat:
Napisane przez Yunna Pokaż wiadomość
- Kaucja nie podlega zwrotowi w wypadku rozwiązania umowy z winy Najemcy
- Nie później niż 3 miesiące naprzód, Najemca może wypowiedzieć stosunek prawny
Rozwiązanie umowy z winy Najemcy dotyczy sytuacji w której rażąco naruszasz postanowienia umowy, tj. nie płacisz, bądź niszczysz mieszkanie, etc.
Wypowiedzenie nie ma tu nic do rzeczy
Musisz jedynie opłacić 3 miesiące w których obowiązuje wypowiedzenie, a kaucję właścicel musi Ci jak najbardziej oddać.

A! I jeszcze jedno - kaucja służy jedynie po to by zabezpieczyć się finansowo, na pewno nie jest to opodatkowane. Bzdurzy strasznie ten właściciel
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2012-03-21 o 13:28
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 18:38   #15
Yunna
Raczkowanie
 
Avatar Yunna
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 167
Dot.: Pomocy! Wynajem mieszkania i problem

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, mam nauczkę i wiem że nie mogę tak już robić na drugi raz, właściciel mówi że jak nam odda kaucję bez 3 miesięcznego wypowiedzenia wcześniej to musi od tego podatek od darowizny zapłacić nie wiem co to ma do rzeczy. Ten podatek to niecałe 9 % więc powiedzieliśmy mu że na podatek niech sobie z kaucji weźmie a resztę nam odda i zgodził się na takie coś.
Dobrze że teraz będziemy się opiekowali mieszkaniem mojej kuzynki która wyjeżdża za granicę na stałe i będziemy tam sobie mieszkać jak na swoim
__________________

Mój prywatny pan ochroniarz
Nasze zaręczyny

2830g i 52cm największego szczęścia na świecie
Nasz mały Tomuś


Yunna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 09:13   #16
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Pomocy! Wynajem mieszkania i problem

Cytat:
Napisane przez Yunna Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, mam nauczkę i wiem że nie mogę tak już robić na drugi raz, właściciel mówi że jak nam odda kaucję bez 3 miesięcznego wypowiedzenia wcześniej to musi od tego podatek od darowizny zapłacić nie wiem co to ma do rzeczy. Ten podatek to niecałe 9 % więc powiedzieliśmy mu że na podatek niech sobie z kaucji weźmie a resztę nam odda i zgodził się na takie coś.
Dobrze że teraz będziemy się opiekowali mieszkaniem mojej kuzynki która wyjeżdża za granicę na stałe i będziemy tam sobie mieszkać jak na swoim
Kochana ile zaplaciliscie tej kaucji? Bo ja znalazlam cos takiego Kwota wolna od podatku w III grupie podatkowej wynosi 4.902 zł.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 09:59   #17
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Pomocy! Wynajem mieszkania i problem

Cytat:
Napisane przez Yunna Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, mam nauczkę i wiem że nie mogę tak już robić na drugi raz, właściciel mówi że jak nam odda kaucję bez 3 miesięcznego wypowiedzenia wcześniej to musi od tego podatek od darowizny zapłacić nie wiem co to ma do rzeczy. Ten podatek to niecałe 9 % więc powiedzieliśmy mu że na podatek niech sobie z kaucji weźmie a resztę nam odda i zgodził się na takie coś.
Dobrze że teraz będziemy się opiekowali mieszkaniem mojej kuzynki która wyjeżdża za granicę na stałe i będziemy tam sobie mieszkać jak na swoim
Tu masz o skutkach podatkowych dotyczących kaucji http://www.pit.pl/aktualnosci-podatk...datkowe-10190/

Kodeks cywilny mówi tak: "Przez umowę darowizny darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego kosztem swego majątku."
Jasnym więc jest, że zwrot kaucji nie może być darowizną (bo to Twój majątek, który miał służyć zabezpieczeniu interesów właściciela mieszkania), więc o żadnym podatku od darowizny nie może tu być mowy

Co innego jeśli właściciel chce z kaucji pokryć 3 miesięczny okres wypowiedzenia - do tego ma już prawo.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 07:24   #18
Yunna
Raczkowanie
 
Avatar Yunna
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 167
Dot.: Pomocy! Wynajem mieszkania i problem

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Kochana ile zaplaciliscie tej kaucji? Bo ja znalazlam cos takiego Kwota wolna od podatku w III grupie podatkowej wynosi 4.902 zł.

Kaucji był niecały tysiąc złotych, to nie wiem co ten właściciel wymyśla. ale damy mu stówę i niech da nam resztę, lepsze to niż nic, chociaż powinien oddać nam wszystko skoro nie ma takiego czegoś co on mówi,ale dla świętego spokoju mu damy, od stówy nie zbiedniejemy
__________________

Mój prywatny pan ochroniarz
Nasze zaręczyny

2830g i 52cm największego szczęścia na świecie
Nasz mały Tomuś


Yunna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 08:33   #19
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Pomocy! Wynajem mieszkania i problem

Dokładnie, a jeśli 100zł ma Wam pomóc to..

Powodzenia i teraz zabezpieczcie się na wszystkie możliwe strony. Powodzenia
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-23, 08:44   #20
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 509
Dot.: Pomocy! Wynajem mieszkania i problem

Napisz, jak się sprawa wyjaśni.
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:37.