Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3 - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-16, 19:24   #841
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Hanusia - w Rz. kupiłam tą pastę Ziaja w sklepie na Dąbrowskiego, na przeciwko komendy policji. Czasem jej nie ma, bo po prostu ludzie ją kupują. Fajna jest. Pytajcie w sklepach - sprzedawcy powinni zamawiać z hurtowni, w końcu to polski produkt.
Super
Muszę się tam wybrać Pamiętasz ile ona tam kosztuje?
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 19:55   #842
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

czytałam, że tanioszka 75ml - 4,50 bodajże (w sensie tanioszka to ofc pojecie względne)
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 20:01   #843
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
czytałam, że tanioszka 75ml - 4,50 bodajże (w sensie tanioszka to ofc pojecie względne)
Ja wiem, ze tyle powinna kosztowac ale w takich malych drogeriach ceny czesto sa wyzsze i bardziej oplaci sie z allegro zamowic placac za wysylke
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 20:22   #844
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Dziewczyny chyba musimy wywalić z zielonej listy L'Occitane

Oto odpowiedź PETY na temat tej firmy:

Thank you for writing to PETA and for your interest in supporting cruelty-free companies. Unfortunately, L'Occitane does test on animals The company was on our cruelty-free list until we discovered that it is marketing and testing products in China. The Chinese government requires that cosmetic and personal care products be tested on animals.

Because tests on animals are required by the Chinese government before many cosmetics products can be marketed there, some companies choose not to sell their products there. We urge you to support these companies and continue to purchase products from the more than 1,000 companies on our cruelty-free list, which can be found at http://www.PETA.org/ living/beauty-and-personal-care /companies/ default. aspx. You may search for cruelty-free companies outside of the U.S. and Canada at http://www.gocrueltyfree.org.
...."

ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 20:30   #845
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

kurczaki a już myślałam, że znalazłam fajne waniliowe perfumy, dobrze, że nie zamawiałam.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 20:30   #846
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

No oszaleć można
A Oriflame jest zielony? Czy też coś się zmieniło?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 20:38   #847
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

No cóż, o Oriflame nic nie słyszałam... Ale na zielonych listach PETY ich nie ma
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-16, 20:39   #848
Funit
Rozeznanie
 
Avatar Funit
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 523
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Ja właśnie miałam istną batalię na fb, kolega dewocik był prawie że oburzony, że bardziej interesuję się (ja i mnie podobni) losem cytuję: "jakiegoś za przeproszeniem kundla czy szczura" a wokół tyle aborcji itp itd. Co zrobiłam? Wrzuciłam linka z listą firm testujących i nietestujących Pewnie- lepiej siedzieć cicho bo przecież to, że przejmę się losem zwierząt skreśla mnie jako osobę troszczącą się o człowieka ;D Ale razem z moim facetem dobitnie mu wytłumaczyliśmy co sądzimy o jego postawie
Funit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 20:41   #849
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

no nie mówcie, właśnie wygrałam ich kosmetyki, oni nie mogą być źli ale się to sypie... dobrze, że Ziaja jeszcze się trzyma
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 20:45   #850
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
no nie mówcie, właśnie wygrałam ich kosmetyki, oni nie mogą być źli ale się to sypie... dobrze, że Ziaja jeszcze się trzyma
Ale ja nie wiem czy oni tam byli, nigdy Oriflame nie używałam i się nie interesowałam Więc nie wiem po prostu, a nie chcę narobić jakiegoś zamieszania... Ale już ich nie ma, sprawdzałam kilkakrotnie...
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 20:50   #851
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

to jest z ich oficjalnej strony http://pl.oriflame.com/products/show...iendlyProducts


Firma Oriflame od początku swojego istnienia przyjęła proaktywną politykę dobrego traktowania zwierząt. Rezultatem tej polityki jest nie prowadzenie testów na zwierzętach podczas produkcji naszych kosmetyków.

Zgodnie z naszym kodem etyki gwarantujemy, że podczas pozyskiwania składników kosmetycznych nie wyrządzamy krzywdy zwierzętom. W naszych kosmetykach nie są również używane składniki pochodzące z martwych zwierząt. Wykorzystywane przez nas substancje pochodzenia zwierzęcego takie jak miód, mleko, lanolina czy wosk pszczeli są pozyskiwane bez zadawania cierpienia zwierzętom.


i dalej Nigdy nie prowadziliśmy testów składników kosmetycznych oraz produktów finalnych na zwierzętach ani nie zlecaliśmy takich testów naszym kontrahentom

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

sądzę, że na Pecie ich nie ma bo są produkty odzwierzęce (miód, olej rybny itp.)
__________________

Edytowane przez girlonthebridge
Czas edycji: 2012-04-16 o 20:50
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-16, 21:47   #852
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

z L'Occitane już batalie trwają jakiś czas. Uwierzyłam w ich tłumaczenia odnośnie Chin, ale spasowałam jak obejrzałam program o orangutanach i o tym, że L'Occitane pozyskuje olej palmowy, którego produkcja zagraża totalnie istnieniu orangutanów. Ech, masakra :/
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 22:23   #853
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

jeżeli chodzi o orangutany taki mały OT widziałam ostatnio przerażający dokument o tym, że czlowiek tak ingeruję w ich środowisko, że nie mają gdzie żyć i popełniają samobójstwo - albo wchodzą w mrowisko albo specjalnie wychodzą tam gdzie są dzikie zwierzęta płakałam jak nie wiem co.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 05:50   #854
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
Pisałam do Organique, oto odpowiedź, co myślicie?

"Witam serdecznie,
przepraszam, że tak długo czekała Pani na odpowiedź ale e-mail wpadł nie do tej skrzynki.
1. Nie testujemy produktów ani żadnych półsurowców na zwierzętach.
2. Składniki, które są dostarczane do produkcji w manufakturze również nie są testowane na zwierzętach.
3. Część produktów zawiera składniki pochodzenia zwierzęcego (produkty mleczne, wosk pszczeli, sproszkowana perła, jedwab) - wymienione składniki są obecne tylko w niektórych produktach. Mamy w ofercie również kosmetyki, które mają w składzie tylko naturalne surowce pochodzenia roślinnego. Kilka naszych produktów posiada certyfikat Viva dla Wegetarian i Wegan. "
Sorry,ale
Na zielona

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
Dziewczyny chyba musimy wywalić z zielonej listy L'Occitane

Oto odpowiedź PETY na temat tej firmy:

Thank you for writing to PETA and for your interest in supporting cruelty-free companies. Unfortunately, L'Occitane does test on animals The company was on our cruelty-free list until we discovered that it is marketing and testing products in China. The Chinese government requires that cosmetic and personal care products be tested on animals.

Because tests on animals are required by the Chinese government before many cosmetics products can be marketed there, some companies choose not to sell their products there. We urge you to support these companies and continue to purchase products from the more than 1,000 companies on our cruelty-free list, which can be found at http://www.PETA.org/ living/beauty-and-personal-care /companies/ default. aspx. You may search for cruelty-free companies outside of the U.S. and Canada at http://www.gocrueltyfree.org.
...."

W ryj z nimi. Kiedys mialam smaka poszukac wlasnie od nich perfum. Nawet otworzyli sklep niedaleko mojej roboty,ale dobrze, ze nigdy nie mialam czasu tam zajrzec.

Cytat:
Napisane przez Funit Pokaż wiadomość
Ja właśnie miałam istną batalię na fb, kolega dewocik był prawie że oburzony, że bardziej interesuję się (ja i mnie podobni) losem cytuję: "jakiegoś za przeproszeniem kundla czy szczura" a wokół tyle aborcji itp itd. Co zrobiłam? Wrzuciłam linka z listą firm testujących i nietestujących Pewnie- lepiej siedzieć cicho bo przecież to, że przejmę się losem zwierząt skreśla mnie jako osobę troszczącą się o człowieka ;D Ale razem z moim facetem dobitnie mu wytłumaczyliśmy co sądzimy o jego postawie
A co to jego obchodzi kto sie czym interesuje. Phie no wiecie co zeby mi ktos mowil czyim losem mam sie bardziej interesowac

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
z L'Occitane już batalie trwają jakiś czas. Uwierzyłam w ich tłumaczenia odnośnie Chin, ale spasowałam jak obejrzałam program o orangutanach i o tym, że L'Occitane pozyskuje olej palmowy, którego produkcja zagraża totalnie istnieniu orangutanów. Ech, masakra :/
O kurde to nie wiedzialam o tym

Girl co do Orilflame to napisz moze do Peta bo ich oswiadczenie ze strony jak dla mnie jest na , ze nie testuja. Albo napisz do Oriflame czy mozna zakupic ich kosmetyki w Chinach nie pytajac o tetsowanie nawet i wtedy bedziesz miala czarno na bialym.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 06:03   #855
wiktoriasb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: koszalinek
Wiadomości: 77
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
ja jestem sierotą jeśli chodzi o balsamy brązujące. Zawsze jak nakładałam to i tak pojawiały mi się smugi, miałam ten z Lirene, kiedyś miałam z Dove i Garniera(o zgrozo!) i to samo
miałam ten balsam, chyba najlepszy. Nie robi smug, wydajny
wiktoriasb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 06:45   #856
Wardruna
Raczkowanie
 
Avatar Wardruna
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: subcarpathia
Wiadomości: 386
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Hej Dziewczyny, witam po dłuższej przerwie, długo mnie tu nie było widzę, że już pojawiła się trzecia część wątku. Kolejny raz mam sporo do doczytania;>Widzę, że nadal jest kłopot z listą, i z tym przychodzę, gdyż na facebook znalazłam coś takiego:

http://docs.com/K4AN

Przejrzałam listę pobieżnie, a co Wy o niej sądzicie?Jeśli już ktoś podawał linka to wybaczcie, jeszcze nie przeczytałam zaległości
Jeśli chodzi o facebook, doczytuję też dużo info na profilach tematycznych, które na pewno znacie. Tam też widać sporo niepewności i zamieszania na temat firm, czy testują czy nie, aż głowa boli.
Biorę się za lekturę
__________________
http://fundacjaczarnykot.pl/
Wardruna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 07:43   #857
anna3101
Raczkowanie
 
Avatar anna3101
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
z L'Occitane już batalie trwają jakiś czas. Uwierzyłam w ich tłumaczenia odnośnie Chin, ale spasowałam jak obejrzałam program o orangutanach i o tym, że L'Occitane pozyskuje olej palmowy, którego produkcja zagraża totalnie istnieniu orangutanów. Ech, masakra :/
Miałam pewne wątpliwości odnośnie tej firmy od tego czasu, jak weszli do Chin. Ale teraz to już wiem, że jak to naprawdę wygląda Dzięki villete za info. Szkoda, oczywiście, bo mieli całkiem niezłe kosmetyki, ale trudno, firm kosmetycznych jest teraz od i do, da się znaleźć inne bez problemu.

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:38 ----------

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
no nie mówcie, właśnie wygrałam ich kosmetyki, oni nie mogą być źli ale się to sypie... dobrze, że Ziaja jeszcze się trzyma
Mi też zdarzyło się parę razy wygrać/dostać testowane Sprzedałam na allegro, a pieniądze poszły na bezdomne zwierzęta. Mi się wydaje, że to jest dobry pomysł. Przynajmniej coś dobrego wyniknie z tych kosmetyków...
__________________
Pomóż kociakom - kupuj na aukcjach charytatywnych na allegro: NADIR_stowarzysz, miauczykotek, Koty_sos, SosDlaZwierzat, TOZ_Szczecin, kocipazur_org,

Nakarm zwierzaka jednym klikiem:
www.pustamiska.pl
www.poomoc.pl

Mój blog: ekologicznie.wordpress.co m
anna3101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 07:52   #858
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Wardruna Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, witam po dłuższej przerwie, długo mnie tu nie było widzę, że już pojawiła się trzecia część wątku. Kolejny raz mam sporo do doczytania;>Widzę, że nadal jest kłopot z listą, i z tym przychodzę, gdyż na facebook znalazłam coś takiego:

http://docs.com/K4AN

Przejrzałam listę pobieżnie, a co Wy o niej sądzicie?Jeśli już ktoś podawał linka to wybaczcie, jeszcze nie przeczytałam zaległości
Jeśli chodzi o facebook, doczytuję też dużo info na profilach tematycznych, które na pewno znacie. Tam też widać sporo niepewności i zamieszania na temat firm, czy testują czy nie, aż głowa boli.
Biorę się za lekturę
Zrobiłam sobie tą listę kieszonkową, ponieważ jadę do PL i muszę mieć ściągawkę w portfelu. A jak ją już zrobiłam to zamieściłam, z myślą, że może komuś się przyda i lotem ptaka rozeszła się po necie... No niestety, zamieściłam ją wczoraj i od razu był zong z L'Occitane No ale nic, zamieszczę niebawem uaktualnienie... Może jeszcze kilka spraw się zmieni - wysłałam meila do Avene.
To jest lista z tego forum i jest podane źródło, żeby nie było!

Edytowane przez ula_ka
Czas edycji: 2012-04-17 o 08:21
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 08:30   #859
Wardruna
Raczkowanie
 
Avatar Wardruna
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: subcarpathia
Wiadomości: 386
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
Zrobiłam sobie tą listę kieszonkową, ponieważ jadę do PL i muszę mieć ściągawkę w portfelu. A jak ją już zrobiłam to zamieściłam, z myślą, że może komuś się przyda i lotem ptaka rozeszła się po necie... No niestety, zamieściłam ją wczoraj i od razu był zong z L'Occitane No ale nic, zamieszczę niebawem uaktualnienie... Może jeszcze kilka spraw się zmieni - wysłałam meila do Avene.
To jest lista z tego forum i jest podane źródło, żeby nie było!
OO Czyli to jest lista Twojego autorstwa??Nie wiedziałam, poprostu pojawiła się u mnie na koncie facebook, prosto z konta Nie kupuję kosmetyków testowanych na zwierzętach
__________________
http://fundacjaczarnykot.pl/
Wardruna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 08:49   #860
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Wardruna Pokaż wiadomość
OO Czyli to jest lista Twojego autorstwa??Nie wiedziałam, poprostu pojawiła się u mnie na koncie facebook, prosto z konta Nie kupuję kosmetyków testowanych na zwierzętach
Wiem, że mi ją podebrali, byłoby to bardzo miłe, gdyby nie to, że przeoczyłam tę nieszczęsną L'Occitane - no nie mogę sobie darować
Lista jest autorstwa dziewczyn z Wizażu, ja ją tylko skompaktowałam do wersji kieszonkowej

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Wardruna Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o facebook, doczytuję też dużo info na profilach tematycznych, które na pewno znacie. Tam też widać sporo niepewności i zamieszania na temat firm, czy testują czy nie, aż głowa boli.
Biorę się za lekturę
Koleżanka z "zaprzyjaźnionej stronki" pisała do Empatii w tej sprawie, i sama Empatia nam odpisała, że jest niemożliwością by połapać to wszystko, trzeba by było raz na miesiąc sprawdzać wszystkie firmy. Więc trzeba robić to co robimy, no cokolwiek! Najważniejsze aby bojkotować firmy z czerwonej listy!
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 08:55   #861
Wardruna
Raczkowanie
 
Avatar Wardruna
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: subcarpathia
Wiadomości: 386
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Otóż toooo Myślę, że nie ma się co przejmować przeoczeniem jednej firmy. Jedyne co, to można wyciągnąć wniosek, że jest ogromne zainteresowanie tematem. I to że jesteśmy i tu na wizaż.pl i na facebook, w który wgryzam się od niedawna, to bardzo ważne.
__________________
http://fundacjaczarnykot.pl/

Edytowane przez Wardruna
Czas edycji: 2012-04-17 o 08:59
Wardruna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 09:57   #862
NiKaNu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 105
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

spam

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2012-06-27 o 12:28
NiKaNu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 09:59   #863
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Super
Muszę się tam wybrać Pamiętasz ile ona tam kosztuje?
5.59 za 75ml
Czy mieszkanki Wrocka mogłyby w klubie napisać gdzie można coś fajnego cf kupić w ich mieście, pliz?
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 10:05   #864
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

spam

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2012-06-27 o 12:29
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 10:41   #865
MaritaEm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 36
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Dostałam odpowiedź od Eveline:
"Szanowna Pani,
jest nam niezmiernie miło iż nasze produkty znalazły u Pani uznanie. Zadowolenie Klientów z oferowanych przez nas kosmetyków jest dla nas celem priorytetowym.
Niniejszym nadmieniamy, iż:

zgodnie z oznaczeniem na opakowaniu oraz uregulowaniami prawnymi żaden kosmetyk z oferty Eveline Cosmeticsnie jest testowany na zwierzętach !!!

Od września 2004 r. w Europie obowiązuje całkowity zakaz testowania gotowych kosmetyków na zwierzętach. Od 2009 zakazane są również testy na zwierzętach składników używanych do produkcji kosmetyków (ze względu na brak metod alternatywnych producenci surowców kosmetycznych mogą do roku 2013 wykonywać badania z zakresu: toksykokinetyki, toksyczności dawki powtarzanej oraz toksyczności reprodukcyjnej - szkodliwego działania na rozrodczość). W marcu 2013 będzie obowiązywał całkowity zakaz oceny toksyczności substancji chemicznych na zwierzętach (bez względu na dostępność metod alternatywnych).




















Z pozdrowieniami,
Zespół Eveline Cosmetics"
MaritaEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 10:47   #866
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Dziewczyny czy mogłabym umieścić nową listę produktów zrobioną przez Was na innym forum? Oczywiście z dopiskiem, że lista pochodzi z wizażu Chciałabym uświadomić trochę tam ludzi.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 11:25   #867
Funit
Rozeznanie
 
Avatar Funit
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 523
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

A mnie się chyba udało przekonać dwie kolejne osoby (na pewno jedna się zupełnie przekonała) żeby nie kupowały kosmetyków z "czerwonej" listy Facebook jest jaki jest ale można dzięki niemu świetnie rozprzestrzeniać takie rzeczy
Funit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 11:31   #868
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

no i nie wiem co z tym Oriflame, nie testują, mają produkty od zwierzęce ale na liście kiedyś było specjalne oznakowanie także moim zdaniem nadal zielona zwłaszcza, że napisałam maila do jednej laski zajmującej się sprzedażą tych kosmetyków odpisała mi, że sama jest weganką i używa tych kosmetyków bo ufa firmie no ale to już poczekam na rozwód syt. (wcześniej wklejałam info z ich oficjalnej stronie odnośnie nie-testowania)

co do eveline ja widziałam z 2 produkty z certyfikatem ale pozbyłam się opakowań bo się zużyło (pisałam o tym wcześniej) jak zrobię zakupy i nadal będą (bo to może jakaś trefna seria taki żarcik) to wkleję foto opakowania
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 12:30   #869
saymekate
Przyczajenie
 
Avatar saymekate
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 28
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Witajcie Dziewczyny Co Wy na to, by dopisać na listę nietestujących firm Lawendową Farmę (ręcznie robione mydła i inne kosmetyki)? Mamy już Mydlarnię Tuli, która robi kosmetyki naturalne jak LF. Czaję się na te ich mydełka od jakiegoś czasu, ale bez konsultacji z Wami wolę na razie nie kupować

Firma Flormar niestety do tej pory mi nie odpisała na maila, u mnie już przepadli

Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
5.59 za 75ml
Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Czy mieszkanki Wrocka mogłyby w klubie napisać gdzie można coś fajnego cf kupić w ich mieście, pliz?
Sorbet, w jakim klubie? Ja mogę tutaj coś naskrobać
We Wrocku mamy osławiony już sklep Helfy (Hallera 8) - mnóstwo kosmetyków indyjskich, olejków do włosów, produkty Himalaya etc.
Jest też Wrocławska Mydlarnia na Wita Stwosza (niedaleko sklepu Lilou), Stara Mydlarnia (o ile Cię interesuje, bo mamy ją na niepewnej liście) na Odrzańskiej i Mydlarnia u Franciszka na Biskupiej (zaraz przy Oławskiej) - link do tej ostatniej http://www.mydlarnia.info/.

Polecam też wpaść do Feniksa (wejście od Rynku i od ul. Szewskiej) do drogerii Jasmin po jakieś polskie nietestowane kosmetyki, gdzie indziej raczej trudno dostępne (Miraculum, Celia, Farmona, Miyo, Joanna, itp.)

Jak mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę
saymekate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 16:34   #870
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

A klub mamy nasz prywatny, gdzie obgadujemy nie zaproszone wizażanki
Dzięki za te sklepy! We Wro będę za dwa tygodnie, mam nadzieję, iż uda mi się zajść przynajmniej na rynek na podane przez Ciebie sklepy. Raczej nie będę miała okazji jechać gdzieś na obrzeża miasta... Dzięki
W TKMaxx (Renoma) jest coś ciekawego, nietestowanego? Czy same ciuchy? Nigdy tam nie byłam.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-11 15:38:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:18.