Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3 - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-24, 15:23   #3361
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Dziwią mnie ludzie, którzy w godzinach szczytu spacerowym krokiem chodzą po chodnikach w centrum

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
a nie znasz zjawiska podkreslania przez czesc kobiet, ze to plec zenska pelni dana funkcje, co znalezc winno w takim wypadku odzwierciedlenie w formie rzeczownika okreslajacego te funkcje (zawod, stanowisko)? chodzi mi o psycholozke, adwokatke, prezeske i insze takie. tym kobietom "opiekun" moze sie nie spodobac^^.
Ale po co w tym momencie to podkreślać, skoro słowo „opiekun” dopuszcza możliwość, że jest to zarówno kobieta jak i mężczyzna?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 20:47   #3362
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Dziwi mnie, że jeszcze nikt nie wrzucił do internetu Don Matteo w polskiej wersji językowej

Przeglądałam różne strony, chomiki i są prawie wszystkie polskie seriale, zagraniczne seriale, różne programy, bardziej i mniej popularne. A akurat Don Matteo nie ma

No co, dziwi mnie ludzkie zachowanie
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 20:51   #3363
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Dziwi mnie, że jak ktoś jest ewidentnie chory, przychodzi do pracy i zgrywa męczennika zamiast poleżeć jeden dzień w domu.
Osobnik ten zaraził 3 osoby i teraz muszę siedzieć w biurze po 14 godzin, bo nie ma kto pracować
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 20:55   #3364
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

[1=a298662d510bb0f537bc3b0 c2466fe273199e5e8_64a898f 2369c4;33755275]Dziwi mnie, że jak ktoś jest ewidentnie chory, przychodzi do pracy i zgrywa męczennika zamiast poleżeć jeden dzień w domu.
Osobnik ten zaraził 3 osoby i teraz muszę siedzieć w biurze po 14 godzin, bo nie ma kto pracować [/QUOTE]
Mnie to nie dziwi a denerwuje
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 20:58   #3365
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

[1=a298662d510bb0f537bc3b0 c2466fe273199e5e8_64a898f 2369c4;33755275]Dziwi mnie, że jak ktoś jest ewidentnie chory, przychodzi do pracy i zgrywa męczennika zamiast poleżeć jeden dzień w domu.
Osobnik ten zaraził 3 osoby i teraz muszę siedzieć w biurze po 14 godzin, bo nie ma kto pracować [/QUOTE]

To samo na wykładach. Nic, że z nosa się leje i po dziewusze (była taka w grupie) widać, że nie kontaktuje co się wokół dzieje, ale siedzieć musi. Dwa dni później ładne parę osób chore
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 21:21   #3366
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Dziwią mnie ludzie, którzy w godzinach szczytu spacerowym krokiem chodzą po chodnikach w centrum
a to sa jakies dolne limity szybkosci chodzenia po chodniku w szczycie? troszke absurdalne, imo, takoz samo jak uwazanie, ze starsi ludzie nie powinni jezdzic srodkami MPK do Tesco w godzinach szczytu (zaczerpniete z innego watku)...

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ale po co w tym momencie to podkreślać, skoro słowo „opiekun” dopuszcza możliwość, że jest to zarówno kobieta jak i mężczyzna?
no, akurat wedlug tego feministycznego zjawiska, o ktorym wspomnialam wczesniej, to chyba nie baŁdzo.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 21:31   #3367
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
a to sa jakies dolne limity szybkosci chodzenia po chodniku w szczycie? troszke absurdalne, imo, takoz samo jak uwazanie, ze starsi ludzie nie powinni jezdzic srodkami MPK do Tesco w godzinach szczytu (zaczerpniete z innego watku)...
zgadzam się. moim zdaniem wystarczy isc bardziej boczną stroną chodnika by moc byc ewentualnie wyminietym i trzymac sie jednego toru
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-24, 21:44   #3368
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
a to sa jakies dolne limity szybkosci chodzenia po chodniku w szczycie? troszke absurdalne, imo, takoz samo jak uwazanie, ze starsi ludzie nie powinni jezdzic srodkami MPK do Tesco w godzinach szczytu (zaczerpniete z innego watku)...
Nie ma limitów szybkości, ale jest (a przynajmniej powinna być) zwykła ludzka uprzejmość. Ja rozumiem, że są osoby, które chodzą wolniej itd., ale jak ktoś idzie sobie spacerowym krokiem po środku chodnika w godzinach szczytu, to moim zdaniem jest chamem. Bo świadomie blokuje innym chodnik. Wiadomo, że w godzinach szczytu w centrum jest taki ruch, że każde dodatkowe utrudnienie np. w postaci spacerowicza, na jakiś czas uniemożliwi innym sprawne poruszanie się po chodniku. Ludzie przecież biegną na autobusy, metro... Spieszą się... A ktoś nagle idzie sobie spacerkiem po środku chodnika
Jak już ktoś chodzi bardzo wolno albo koniecznie chce spacerować, to niech chociaż idzie bokiem chodnika, a nie środkiem. Wiadomo, że wtedy inni będą musieli go wymijać
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 21:47   #3369
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Wiecie może co starsze panie trzymają w takich jakby wózkach?
Często się z tym spotykam w autobusie czy tramwaju, to nic, że przejść nie można, bo ten wózek na pół przejścia stoi... To mnie dziwi
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 21:51   #3370
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez oh Mandy Pokaż wiadomość
Wiecie może co starsze panie trzymają w takich jakby wózkach?
Często się z tym spotykam w autobusie czy tramwaju, to nic, że przejść nie można, bo ten wózek na pół przejścia stoi... To mnie dziwi
kota na spacer wyprowadzają
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 21:51   #3371
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez oh Mandy Pokaż wiadomość
Wiecie może co starsze panie trzymają w takich jakby wózkach?
Często się z tym spotykam w autobusie czy tramwaju, to nic, że przejść nie można, bo ten wózek na pół przejścia stoi... To mnie dziwi
pewnie chodzi Ci o takie na zakupy?
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-24, 21:53   #3372
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez oh Mandy Pokaż wiadomość
Wiecie może co starsze panie trzymają w takich jakby wózkach?
Często się z tym spotykam w autobusie czy tramwaju, to nic, że przejść nie można, bo ten wózek na pół przejścia stoi... To mnie dziwi
Sądzę, że zakupy. Żeby nie było im ciężko.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 21:58   #3373
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
kota na spacer wyprowadzają


Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
pewnie chodzi Ci o takie na zakupy?
No, no Tylko nie wiedziałam, co tam trzymają
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 05:12   #3374
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Dziwią mnie ludzie, którzy w godzinach szczytu spacerowym krokiem chodzą po chodnikach w centrum
Ja często tak chodzę . Wystawy sklepowe oglądam. A nóż widelec coś mi w oko wpadnie .


Cytat:
Napisane przez siarka40
a to sa jakies dolne limity szybkosci chodzenia po chodniku w szczycie?



Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
jak ktoś idzie sobie spacerowym krokiem po środku chodnika w godzinach szczytu, to moim zdaniem jest chamem.
Hola, hola ! Bez przesadyzmu ! Wystarczy jedno, notabene bardzo przydatne w życiu, słowo : przepraszam .
A idąc Twoim tokiem rozumowania - dziwi mnie dlaczego ludzie " w godzinach szczytu" biegają po ulicach, roztrącając i obijając innych, normalnie {!} idących przechodniów . To ja mam im schodzić z drogi i na nich uważać ?! A dlaczegóż to ?


A mnie dziwi, dlaczego ludzie z najmniejszych bzdur potrafią niebotyczny problem uczynić ?! Więcej luzu ! Życie i tak jest trudne.


Cytat:
Napisane przez oh Mandy Pokaż wiadomość
Wiecie może co starsze panie trzymają w takich jakby wózkach?
Zakupy. Był czas, że i ja taki za sobą ciągnęłam, choć "starszą panią" nie jestem .
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 05:48   #3375
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Hola, hola ! Bez przesadyzmu ! Wystarczy jedno, notabene bardzo przydatne w życiu, słowo : przepraszam .
I tak mnie taka osoba zatrzyma na chwilę... To, że ja jej zza pleców „przepraszam” krzyknę, niewiele da niestety.

Cytat:
A idąc Twoim tokiem rozumowania - dziwi mnie dlaczego ludzie " w godzinach szczytu" biegają po ulicach, roztrącając i obijając innych, normalnie {!} idących przechodniów . To ja mam im schodzić z drogi i na nich uważać ?! A dlaczegóż to ?
Bo zwykle spieszy się/idzie szybko ok. 95% ludzi, jak nie więcej Wolno i spacerkiem to idzie zawsze dużo mniejsza grupa.
Naprawdę nie rozumiem dlaczego osoby chcące spacerować wybierają sobie chodniki na których tłum jest spory, a ludzie idą bardzo szybko.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 09:43   #3376
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Naprawdę nie rozumiem dlaczego osoby chcące spacerować wybierają sobie chodniki na których tłum jest spory, a ludzie idą bardzo szybko.
Mają iść bocznymi uliczkami i okrężną drogą?
Wiesz, nie wszyscy muszą biec na autobus/tramwaj/metro bo kilka minut później przyjedzie następny. A czas pieszej drogi wykorzystują np. na obejrzenie sklepowych wystaw, może chcą też zrobić jakieś zakupy? Nie wiem jak u Ciebie w mieście, ale u mnie chodniki w centrum miasta są na tyle szerokie, że wolny spacerowicz nie blokuje ruchu tych, którym czas leci szybciej
No i jeszcze jedno. Może ten, któy idzie tak powoli nie może iść szybciej? Może ma problemy ze zdrowiem?
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 09:46   #3377
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Dlazego tak uważasz? Dlaczego marnować 6-8 miejsc w każdym wagonie? To daje często ponad 24 niwykorzystane miejsca w pociągu. A np. w piątki i niedziele wieczorami każde miejsce jest na wagę złota
Powinny być zamknięte, bo takie są wewnętrzne przepisy PKP, nie wiem DLACZEGO.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 10:06   #3378
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Ja zawsze mówię grzecznie i dość głośno "przepraszam!" i zwykle ustępują na tym chodniku. Gorzej, że tak się zagadają czasem, że nie słyszą
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 11:43   #3379
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Mają iść bocznymi uliczkami i okrężną drogą?
Wiesz, nie wszyscy muszą biec na autobus/tramwaj/metro bo kilka minut później przyjedzie następny. A czas pieszej drogi wykorzystują np. na obejrzenie sklepowych wystaw, może chcą też zrobić jakieś zakupy? Nie wiem jak u Ciebie w mieście, ale u mnie chodniki w centrum miasta są na tyle szerokie, że wolny spacerowicz nie blokuje ruchu tych, którym czas leci szybciej
No i jeszcze jedno. Może ten, któy idzie tak powoli nie może iść szybciej? Może ma problemy ze zdrowiem?
Nie, taka osoba nie ma iść okrężną drogą, ale np. bokiem chodnika, a nie dokładnie jego środkiem... W ogóle ludzie na chodnikach dziwnie się zachowują. Są osoby, które potrafią nagle stanąć po środku chodnika I potem tłum niespodziewających się tego osób wpada na tego jednego człowieka, który postanowił się zatrzymać

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Powinny być zamknięte, bo takie są wewnętrzne przepisy PKP, nie wiem DLACZEGO.
Bardzo głupi przepis
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-25, 11:53   #3380
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Nie, taka osoba nie ma iść okrężną drogą, ale np. bokiem chodnika, a nie dokładnie jego środkiem... W ogóle ludzie na chodnikach dziwnie się zachowują. Są osoby, które potrafią nagle stanąć po środku chodnika I potem tłum niespodziewających się tego osób wpada na tego jednego człowieka, który postanowił się zatrzymać



Bardzo głupi przepis
nie wiem dlaczego ale wyobrażam sobie, że tam gdzie chodzisz są wąskie chodniki z tłumem pędzących ludzi, gdzie jedna wolniejsza osoba zakłóca tempo tłumu. Taka trochę "dzicz"
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 12:04   #3381
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Ja i tak najbardziej lubię spacerujące grupy. Idą sobie czasem powolutku, obok siebie, jak w wojsku, tamując cały chodnik i żadne tam przepraszam rzucane co chwila z każdej strony ich nie rusza. Albo wyjdziesz na ulicę omijając towarzystwo oraz osoby, które omijają grupę z drugiej strony, albo nie przejdziesz w ogóle. Proste.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 12:11   #3382
Phoce
Flawless
 
Avatar Phoce
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 873
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Albo trzy psiapsiółki, idące z naprzeciwko obok siebie, zmuszające wręcz do zatrzymania się i przepuszczenia panienek, by uniknąć czołowego zderzenia
__________________
"We need to know, as women, we're important.
I think the breakdown is when a woman doesn't know
what she is and she settle for less.
Check out your worth because you're worth more than that."
Phoce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 12:25   #3383
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
nie wiem dlaczego ale wyobrażam sobie, że tam gdzie chodzisz są wąskie chodniki z tłumem pędzących ludzi, gdzie jedna wolniejsza osoba zakłóca tempo tłumu. Taka trochę "dzicz"
Albo spacerniak w pudle

Mnie w takim razie dziwią problemy z tym, że ludzie spacerują po chodnikach zamiast biec, a nawet bezczelnie potrafią się zatrzymać
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 12:25   #3384
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

To z jednej strony przykre, że osoba, która idzie, zachwyca się biedronką, wystawą sklepową, myśli o niebieskich migdałach, uśmiecha się do siebie i kontempluje pędzący tłum, jest przez ten tłum niemile widziana. Odbiera się jej prawo relaksacji w lubiany sposób.

Świat nie należy wyłącznie do zaganianych i pędzących do celu lub bez celu. Świata nie można zawłaszczyć.

Sama bardzo często jestem energetycznie nakręcona. Zadaniowa. Przemieszczam się z punktu A do punktu B. Czasami zwalniam.

I raczej z uśmiechem obserwuję tych powoli drepczących, zmieniam pas ruchu na chodniku i lecę dalej z tłumem lub zwalniam i delektuję się chwilą.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 12:36   #3385
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Ja i tak najbardziej lubię spacerujące grupy. Idą sobie czasem powolutku, obok siebie, jak w wojsku, tamując cały chodnik i żadne tam przepraszam rzucane co chwila z każdej strony ich nie rusza.
Ja się z tym spotykam bardzo często w centrum Krakowa - te tłumy to turyści zwiedzający miasto, często obcokrajowcy, którzy polskiego "przepraszam" nie rozumieją, a do głowy im nie przyjdzie, że ludzie w centrum załatwiają różne sprawy: jedni pracują, inni studiują i nie każdy ma czas przemieszczać się tempem rycerza w zbroi co mu się nogi w kolanach nie zginają. A wystarczyłoby iść jedną stroną chodnika - byłoby miejsce żeby ten tłum ominąć

Edytowane przez Asji
Czas edycji: 2012-04-25 o 14:34
Asji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 13:30   #3386
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
nie wiem dlaczego ale wyobrażam sobie, że tam gdzie chodzisz są wąskie chodniki z tłumem pędzących ludzi, gdzie jedna wolniejsza osoba zakłóca tempo tłumu. Taka trochę "dzicz"
Chodniki nie są wąskie, ale ludzi jest naprawdę wielu w godzinach szczytu.

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
To z jednej strony przykre, że osoba, która idzie, zachwyca się biedronką, wystawą sklepową, myśli o niebieskich migdałach, uśmiecha się do siebie i kontempluje pędzący tłum, jest przez ten tłum niemile widziana. Odbiera się jej prawo relaksacji w lubiany sposób.
Ja tam nie mam niczego do ludzi, którzy mają dużo czasu i lubią sobie spacerować. Ale niech sobie znajdą do tego lepsze miejsca niż centrum miasta. Albo niech idą bokiem chodnika, a nie środkiem.
Skoro 99% ludzi chce iść szybko, a 1% wolno, to chyba jasne, że należy uwzględnić przede wszystkim potrzeby tych 99%.
Rozumiem, że są ludzie, którzy mają dużo czasu, ale jednak nie każdy ma. Sama czasem pędzę przez miasto jak muszę się na czas dostać na dworzec czy do lekarza. I naprawdę nie jest mi miło jak idę szybko, osoba przede mną też w miarę szybko... I nagle się zatrzyma po środku chodnika
Albo jak ktoś po środku ruchliwego chodnika idzie sobie spacerowym krokiem. Zwłaszcza, że bywa, że taki ktoś chwilę potem zobaczy swój autobus i zaczyna pędzić na złamanie karku i po drodze sam tratuje inne osoby.

Cytat:
Świat nie należy wyłącznie do zaganianych i pędzących do celu lub bez celu. Świata nie można zawłaszczyć.
Owszem. Jednak pewne zasady życia społecznego powinny być przestrzegane dla dobra ogółu.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 13:43   #3387
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ja tam nie mam niczego do ludzi, którzy mają dużo czasu i lubią sobie spacerować. Ale niech sobie znajdą do tego lepsze miejsca niż centrum miasta. Albo niech idą bokiem chodnika, a nie środkiem.
Skoro 99% ludzi chce iść szybko, a 1% wolno, to chyba jasne, że należy uwzględnić przede wszystkim potrzeby tych 99%.
Co ma zrobić osoba mieszkająca w centrum, wracająca z pracy również w centrum? Znaleźć sobie lepszą porę, albo inną drogę co nie?

Nie zrozumiem też, że jeżeli idziesz do lekarza to musisz pędzić. Nie można wstać 10 minut wcześniej, wyjśc z domu na wcześniejszy autobus aby właśnie uniknąć tego pędu. Szkoda życia na ciągły pospiech
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 13:45   #3388
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
Ja się z tym spotykam bardzo często w centrum Krakowa - te tłumy to turyści zwiedzający miasto, często obcokrajowcy, którzy polskiego "przepraszam" nie rozumieją, a do głowy im nie przyjdzie, że ludzie w centrum załatwiają różne sprawy: jedni pracują, inni studiują i nie każdy ma czas przemieszczać się z tempem rycerza w zbroi co mu się nogi w kolanach nie zginają. A wystarczyłoby iść jedną stroną chodnika - byłoby miejsce żeby ten tłum ominąć
Już nawet nie chciałam o tym pisać (a właśnie Kraków miałam na myśli), bo już kilka razy zostałam zjechana za "brak tolerancji" w w stosunku do turystów

Rozumiem, że turyści zwiedzają sobie, i to jest ich czas na relaks, i wszystko to robią powolutku. Ale czasem przejście Floriańską, (która przecież jest wieeelka, bo można sobie swobodnie iść "ulicą") jest niemal niemożliwe
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 13:50   #3389
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Skoro 99% ludzi chce iść szybko, a 1% wolno, to chyba jasne, że należy uwzględnić przede wszystkim potrzeby tych 99%.
Jedzmy gó***, miliony much nie mogą się mylić!
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 13:51   #3390
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

I jeszcze jedno. Znów dziś usłyszałam historię o kolejnym moim znajomym, który musiał przerwać jakiś czas temu praktyki studenckie. Trafiły im się osoby, które wymagały od nich od razu umiejętności praktycznych (których nas nie uczą na studiach, typu: napisanie uzasadnienia wyroku, pisma procesowego itd.). I za każdym razem to co zrobili ci moi znajomi było źle, było nie tak, a nikt nie poswięcił nawet 5 minut, zeby wytłumaczyc im jak mają to robić, żeby było w porządku. Nie dość, że człowiek zapierdziela 3 miesiące od 8 do 16, za darmo, to jeszcze trafi się ktoś, kto MUSI pokazać swoją wyższość i czepiać się o wszystko
A przecież praktyki, ja sama nazwa wskazuje, mają nauczyć pewnych umiejętności, nikt nie przychodzi na świat z umiejętnością pisania wyroków

A ci znajomi teraz właśnie kończą praktyki gdzie indziej, dzienniczek praktyk się wypełnia, robią to samo i tak samo co wcześniej i jakoś wszystko jest ok...
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2012-04-25 o 13:52
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:26.