Nawracające zapalenie dróg moczowych, sex a zapalenie pęcherza - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-02, 09:11   #121
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

NO widzisz, niepotrzebnie Cie nastraszylam.
Ale dziewczyny - jest chyba jakies takie badanie przez cewke moczowa czy mi sie cos uroilo?
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 10:47   #122
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
sex a zapalenie pęcherza , załamka

Juz po prostu nie mam siły
Mam ciągle zapalenie pęcherza zawsze po stosunku , które pojawia się kilka godzin po.
Nigdy nie miałam zapalenia pęcherza w wyniku przeziębienia ( czyli złego ubierania).
Mam jednego i stałego partnera .
Prysznice po i przed stosunkiem nie pomagaja.
Łykanie witaminy C tez nie.
Troszkę pomaga lactacyd ( ale to minimalnie).
Staram się nosić bieliznę bawełnianą.
Ogólnie bardzo dbamy o higiene a mimo to nic nie pomaga
Pomaga furagina ale zauważyłam , że coraz słabiej.
Właśnie jutro idę znowu do lekarza . Do tej pory chodziłam do internisty , który ciągle przepisuje tą samą kuracje furagina + wit c . Raz brałam jakiś antybiotyk.
Miałam robione ostatnio badania krwi z rozmasem i wszystko ok .
Co najśmieszniejsze nie miałam robionych badań moczu . ( bo moja lekarka twierdzi , że i tak nic tam nie wyjdzie)
Dziewczyny mające taki sam problem , napiszcie prosze jakie miałyscie robione badania .?
I jeszcze takie pytanie , czy to możliwe , że to mąż mnie zaraża jakąś bakterią i jakie on ewentualnie powinien zrobic badania?
A może znacie jakieś domowe lub babcine sposoby na tą przypadłość? może byście poleciły też jakieś leki homeopatyczne.
Za wszystkie uwagi bardzo dziękuje.
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 10:51   #123
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: sex a zapalenie pęcherza , załamka

Zapomniałam jeszcze dodać , że nie mam nadżerki ani żadnych przypadłości ginekologicznych.
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 11:54   #124
coccinelle
BAN stały
 
Avatar coccinelle
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 822
Dot.: sex a zapalenie pęcherza , załamka

a pytalas o to lekarza?
coccinelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 12:02   #125
variete
Raczkowanie
 
Avatar variete
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 82
Dot.: sex a zapalenie pęcherza , załamka

przede wszystkim w razie nawracajacych zapalen pecherza ktore maja zwiazek z odbywaniem stosunkow leczeniu musi sie poddac nie tylko partnerka ale tez partner. w przeciwnym razie leczenie bedzie nieskuteczne a zapalenia wciaz beda sie powtarzac.proszac o skierowanie na badanie moczu na posiew tez slyszalam takie bzdury od mojego rodzinnego ze wyniki nic nie pokaza co jest bzdura. jezeli leczenie furaginem jest nieksuteczne (bo to dosc silny lek ale antybiotykiem nie jest) trzeba zrobic badanie na posiew i zrobic antybiogram zeby ustalic wrażliwości obecnych w próbce bakterii na antybiotyki. jak juz oboje bedziecie miec wyniki lekarz ustali odpowiednie leczenie i to powinno pomoc. nie wiem jakie dawki furaginu Ci zapisal lekarz ale mam w rodzinie bakteriologa ktory twierdzi ze w pewnych sytuacjach zapalenia sa tak upierdliwe ze aby leczenie bylo skuteczne trzeba brac furagin bardzo dlugo np przez 2 miesiace codziennie. ja robilam taka kuracje i pomoglo. teraz kiedy wszytsko jest ok po stosunku biore 2 tabletki furaginu tak na wszelki wypadek zeby znowu zapalenie mnie nie dopadlo i poki co nie narzekam.
variete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 18:26   #126
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: sex a zapalenie pęcherza , załamka

Ja jak miałam 2 razy zapalenie pęcherza to dostałam furaginum i jakieś globulki dopochwowe ale nie pamiętam nazwy. A generalnie to gin powiedział że to jest od tego, że nie jestem nawilżona podczas stosunku w każdym bądź razie jak ja miałam zapalenie pęcherza to najbardziej na świecie uwielbiałam robienie nasiadówek. Mogłam tak siedzieć i siedzieć
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 20:53   #127
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: sex a zapalenie pęcherza , załamka

hmmm...
jak nie zaleczysz zapalenia no to wraca trzeba te bakterie w pęcherzu porządnie wybić, może nawet antybiotykiem?
Profilaktycznie po zapaleniu w ochronie przed nawrotami mi pomógł Urosept i herbatka z żurawiny, dużo płynów i częste oddawanie moczu.
A na samo zapalenie zażywałam urolin. To ponoć silny, stary chemioterapeutyk, ale dla mnie był skuteczny na tyle, że problem się na razie nie pojawia. No i dla mnie najważniejsze: nie ma interakcji z antykoncepcją hormonalną.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-09, 10:03   #128
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: sex a zapalenie pęcherza , załamka

Dzięki dziewczyny
Wrociłam od lekarza .
Znowu dostałam furagin + wit.C . Tym razem mam brać 3-4 razy dziennie po 2 tabletki przez minimum 8 dni.
Przy następnym razie pójdę do innego lekarza , poproszę o badania i jakis antybiotyk.
Nie miałam siły kłucić się z lekarką , nie dziś
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 10:19   #129
parapet
Zadomowienie
 
Avatar parapet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 719
Dot.: sex a zapalenie pęcherza , załamka

najwajważniejsze jest podobno wysiusianie się tuż po stosunku.

myślę, że dobrym sposobem będzie branie uroseptu lub urinalu. nie są szkodliwe, a w miarę skuteczne.

i pamiętaj, że możesz zmienić lekarza rodzinnego lub poprosić o skierowanie do nefrologa ewentualnie poradzić się ginekologa.
parapet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 10:58   #130
variete
Raczkowanie
 
Avatar variete
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 82
Dot.: sex a zapalenie pęcherza , załamka

zgadza sie, koniecznie trzeba oddac mocz po stosunku. Jezeli zapalenia sa silniejsze to po wyleczeniu zapobiegawczo polecam tez ginjal. z doswiadczenia wiem ze jest jednym z najskuteczniejszych z lekow dostepnych bez recepty (efektem ubocznym jest sikanie na niebiesko )
variete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 11:00   #131
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Dot.: sex a zapalenie pęcherza , załamka

jak masz jakieś wątpliwości, zrób badanie moczu nawet prywatnie koszt ok. 6 zł zamiast sie wiecznie prosić lekarza! ( a najlepiej zastanów sie nad zmiana) jeżeli zobaczysz, ze sa bakterie w moczu na wyniku, leukcyty powyżej normy jak białko to stan zapalny. posiew moczu tez można zrobic w Sanepidzie prywatnie, ale tu musiałby zdiagnozowac lekarz. Ja jak czuje ze cos mnie piecze zaczynam brac Urosept 2-3 razy dziennie po 2 tabletki aż poczuję że jest lepiej, albo właśnie furagin, dużo wody mineralnej pije żeby wypłukać bakterie z moczu. Po drugie poszłabym na kontrol do ginekologa, kiedyś podobną miałam sytuacje..leczylam sie na pęcherz a to było co innego...wystarczyły globulki.Może byc tak że nawzajem sie zarażacie, ale niech to oceni lekarz. Jak byłam w ciazy pielęgniarka podała mi leki homeopatyczne do stosowania przez 2-3 miesiace,poszukam i przepiszę może pomogą i się przydadzą.....
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-09, 12:37   #132
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: sex a zapalenie pęcherza , załamka

Te globulki dopochwowe co napisałam to ginalgin - przypomniało mi się. bardzo dobre
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012

Edytowane przez PatkaM84
Czas edycji: 2007-01-10 o 09:43 Powód: mały błędzik w nazwie :)
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 12:45   #133
variete
Raczkowanie
 
Avatar variete
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 82
Dot.: sex a zapalenie pęcherza , załamka

aha mi pomaga tez picie duzej ilosci wody z cytryna i spozywanie mniejszej ilosci cukrow
variete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 15:44   #134
kokodżambo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 6
Zapalenie pęcherza i krew.

Witam. Mam pytanie. Otoz, co jakis czas wraca mi zapalenie pecherza. Teraz podobno tez mam. Tyle ze tym razem nic nie boli, nie piecze, chodze jednak dosc czesto siusiu i to w malych ilosciach, zauwazylam tez krew w moczu. Martwie sie jednak czyms innym. Towarzyszy temu wszytskiemu krwawienie. Kilka kropli czystej krwi dziennie co jakis czas. Bardzo sie o to martwie, tym bardziej ze zawsze moje choroby traktuje okropnie powaznie i zawsze w internecie znajde ze sa to objawy jakiejs najgorszej mozliwosci :P Zrobilam badanie moczu ktore wykazalo zapalenie drog moczowych. W dodatku zrobilam morfologie, ktora nic nie wykazala, i pare innych badan z krwi, o ktorych nie wiem czego dotyczyly ale wszytsko bylo ok. Dodam ze biore pigulki antykoncepcyjne. Czy ktos spotkal sie kiedys z takim krawieniem ? Przy zapaleniu pecherza? czy moze nie ma to nic wspolnego z zapaleniem. Dziekuje z gory serdecznie.
kokodżambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 15:54   #135
scarlett_1
Rozeznanie
 
Avatar scarlett_1
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 505
Dot.: sex a zapalenie pęcherza , załamka

ja tak mam gdy mam duże przerwy miedzy stosunkami tzn.jak długo tego nie robie.biore wtedy urosept i pije duzo płynów.ostanio własnie tak miałam i przy oddawaniu moczu poleciało mi kilka kropelek krwi:/ale ja mam nadżerke i chore nerki więc to pewnie dlatego.
__________________

scarlett_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 17:19   #136
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: sex a zapalenie pęcherza , załamka

Mi ginekolożka powiedziala że trzeba siusiu po stosunku i umyć sie tam wiemże to malo romantyczne ale...
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 00:59   #137
Agy
Raczkowanie
 
Avatar Agy
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 245
GG do Agy
Dot.: sex a zapalenie pęcherza , załamka

Witam,
tez mialam ten problem, zapalenie pecherza co miesiac i co miesiac Furagin, tabletki zurawinowe, duzo witaminy C, nasiadowki, ale ile mozna?!... wiec poszlam do urologa, wiecie jak wygladalam czekajac w poczekalni jedyna babka wsrod kilkunastu facetow a Pan doktor wyslal mnie na badanie moczu, ale zaznaczyl, zeby robic jak poczuje objawy, zrobilam tak jak kazal, okazalo sie, ze mam bakterie, na marginesie kazdy je ma, tylko, u jendych wystepuja czasem czynniki, ktore je uaktywniaja, tak bylo w moim przypadku, mial na mysli wspolzycie :-P kazal sikac przed stosunkiem, zeby nie robic tego z pelnym pecherzem i oczywiscie po tez, a co najwazniejsze przepisal mi szczepionke Urovaxon, w tabletkach, ktore bierze sie przez 2-3 miesiace, ja bralam ja tylko miesiac, a i tak pomogla, recepty na pozostale jeszcze gdzies mam, wiec jakby co wykupie, ale odpukac od 2 lat mam spokoj, ani jednego zapalenia pecherza, wiec polecam odwiedzic urologa
Agy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 01:04   #138
Agy
Raczkowanie
 
Avatar Agy
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 245
GG do Agy
Dot.: sex a zapalenie pęcherza , załamka

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Juz po prostu nie mam siły
Mam ciągle zapalenie pęcherza zawsze po stosunku , które pojawia się kilka godzin po.
Nigdy nie miałam zapalenia pęcherza w wyniku przeziębienia ( czyli złego ubierania).
Mam jednego i stałego partnera .
Prysznice po i przed stosunkiem nie pomagaja.
Łykanie witaminy C tez nie.
Troszkę pomaga lactacyd ( ale to minimalnie).
Staram się nosić bieliznę bawełnianą.
Ogólnie bardzo dbamy o higiene a mimo to nic nie pomaga
Pomaga furagina ale zauważyłam , że coraz słabiej.
Właśnie jutro idę znowu do lekarza . Do tej pory chodziłam do internisty , który ciągle przepisuje tą samą kuracje furagina + wit c . Raz brałam jakiś antybiotyk.
Miałam robione ostatnio badania krwi z rozmasem i wszystko ok .
Co najśmieszniejsze nie miałam robionych badań moczu . ( bo moja lekarka twierdzi , że i tak nic tam nie wyjdzie)
Dziewczyny mające taki sam problem , napiszcie prosze jakie miałyscie robione badania .?
I jeszcze takie pytanie , czy to możliwe , że to mąż mnie zaraża jakąś bakterią i jakie on ewentualnie powinien zrobic badania?
A może znacie jakieś domowe lub babcine sposoby na tą przypadłość? może byście poleciły też jakieś leki homeopatyczne.
Za wszystkie uwagi bardzo dziękuje.

Witaj,
tez mialam ten problem, zapalenie pecherza co miesiac i co miesiac Furagin, tabletki zurawinowe, duzo witaminy C, nasiadowki, ale ile mozna?!... wiec poszlam do urologa, wiecie jak wygladalam czekajac w poczekalni jedyna babka wsrod kilkunastu facetow a Pan doktor wyslal mnie na badanie moczu, ale zaznaczyl, zeby robic jak poczuje objawy, zrobilam tak jak kazal, okazalo sie, ze mam bakterie, na marginesie kazdy je ma, tylko, u jendych wystepuja czasem czynniki, ktore je uaktywniaja, tak bylo w moim przypadku, mial na mysli wspolzycie :-P kazal sikac przed stosunkiem, zeby nie robic tego z pelnym pecherzem i oczywiscie po tez, a co najwazniejsze przepisal mi szczepionke Urovaxon, w tabletkach, ktore bierze sie przez 2-3 miesiace, ja bralam ja tylko miesiac, a i tak pomogla, recepty na pozostale jeszcze gdzies mam, wiec jakby co wykupie, ale odpukac od 2 lat mam spokoj, ani jednego zapalenia pecherza, wiec polecam odwiedzic urologa

Edytowane przez Agy
Czas edycji: 2007-01-13 o 01:06 Powód: sorki za dubel
Agy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 12:06   #139
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

no...jest, cystoskopia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Cystoskopia
(dopiero teraz znalazłam)
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-15, 14:31   #140
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
no...jest, cystoskopia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Cystoskopia
(dopiero teraz znalazłam)
jest tez badanie, gdzie podaja kontrast przec cewke moczowa i robia RTG. Wiem, bo jak mialam 4 latka robili mi takie badanie


A moje problemy z pecherzem najpradopodobniej spowodowane sa zespolem wedrujacej nerki
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 14:47   #141
Salamankaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 23
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

"U mnie zwykle wyglada to tak, ze czuje parcie na pecherz, tak jak normalnie, gdy pecherz jest pelen. Ide sie wysiusiac i juz w trakcie czuje straszne pieczenie, mam wrazenie, jakbym miala korek w cewce moczowej, a jak juz skoncze sikac, to czuje sie, jakby mnie ktos na dole rozrywal."

Kiedyś gdy gdy byłam za granicą miałam identyczne odczucie(od lutego do kwietnia),chciało mi się bardzo siusiu,a gdy poszłam to trudno było mi sie wysiusiać ,a jak już mi się udało to piekło,a po zakończeniu bolała mnie cewka moczowa,robiłam siusiu często i w małych ilościach.zawsze bałam się,że nie zdąże do wc Na ból pomagały mi gorące kąpiele do lekarza nie poszłam,bo nie znałam tam nikogo zapalenie powracało 4 razy,najpierw trwało 2 dni,później 3 ,nastepnie 5 dni a na końcu 1 i już nie mam go od kwietnia.


JAKIE badanie moge wykonać by mieć pewność,że zapalenie nie powróci lub że wszystko jest w porządku??
Staram sie o dzidzię i nie chcę mieć problemów z zapaleniem ,chociaż ostatnie miałam dawno.
Jakieś badania wykluczające kamice lub inne chorobyzwiązane z pecherzem ?
Salamankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 15:01   #142
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Cytat:
Napisane przez Salamankaa Pokaż wiadomość
"U mnie zwykle wyglada to tak, ze czuje parcie na pecherz, tak jak normalnie, gdy pecherz jest pelen. Ide sie wysiusiac i juz w trakcie czuje straszne pieczenie, mam wrazenie, jakbym miala korek w cewce moczowej, a jak juz skoncze sikac, to czuje sie, jakby mnie ktos na dole rozrywal."

Kiedyś gdy gdy byłam za granicą miałam identyczne odczucie(od lutego do kwietnia),chciało mi się bardzo siusiu,a gdy poszłam to trudno było mi sie wysiusiać ,a jak już mi się udało to piekło,a po zakończeniu bolała mnie cewka moczowa,robiłam siusiu często i w małych ilościach.zawsze bałam się,że nie zdąże do wc Na ból pomagały mi gorące kąpiele do lekarza nie poszłam,bo nie znałam tam nikogo zapalenie powracało 4 razy,najpierw trwało 2 dni,później 3 ,nastepnie 5 dni a na końcu 1 i już nie mam go od kwietnia.


JAKIE badanie moge wykonać by mieć pewność,że zapalenie nie powróci lub że wszystko jest w porządku??
Staram sie o dzidzię i nie chcę mieć problemów z zapaleniem ,chociaż ostatnie miałam dawno.
Jakieś badania wykluczające kamice lub inne chorobyzwiązane z pecherzem ?
Czy zapalenie powroci czy tez nie to nigdy nie masz pewnosci.

A badania to zwykle badanie moczu z badaniem jego osadu (osad wliczas ie do badania ogolnego moczu). Gdy wyjda bakterie wtedy dobrze jest zrobic posiew moczu. To wszystko. Gdyby te badania byly zle wtedy udac sie do urologa, ten zaleci zrobic inne, specjalistyczne badania.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 15:14   #143
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Cytat:
Napisane przez Salamankaa Pokaż wiadomość
JAKIE badanie moge wykonać by mieć pewność,że zapalenie nie powróci lub że wszystko jest w porządku??
Staram sie o dzidzię i nie chcę mieć problemów z zapaleniem ,chociaż ostatnie miałam dawno.
Jakieś badania wykluczające kamice lub inne chorobyzwiązane z pecherzem ?
Udaj się do Twojego lekarza rodzinnego. Przedstaw mu problem. Zrób badanie moczu-jeśli będzie w porządku-nie martwiłabym się na zapas (skoro przez prawie rok nie było nawrotu). Dbaj o siebie-nie przeziębiaj, chroń i obserwuj objawy.
Lekarz na pewno powie Ci więcej - więc zachęcam Cię do rozmowy z nim na ten temat.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 13:16   #144
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 036
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Też mam zapalenie od ponad roku z miesięcznymi przerwami od bólu, zaczęło się od bólu nerek i krwiomoczu plus straszliwego bólu pęcherza.
Badanie moczu nie wykazało niczego( te wszystkie zwykłe posiewy to można sobie wsadzić kiedy robione są na kilku pożywkach, mogą nic nie wykryć mimo że bakteria jest), furagin chwilowo pomógł i bactrim ale skutkiem ubocznym tego ostatniego była senność, pogorszenie samopoczucia i mdłości.
Potem szybciutko internet- wspaniały wynalazek! Posiew z odwirowaniem na ul. Inżynierskiej w Wawie(bardzo polecam jeśli naprawdę chcecie wiedzieć jaką bakterię macie)i profilaktycznie ziółka od ojców Bonifratrów(wizyta darmowa, jakby co udostępnię namiary)- dostałam ziółka, różne specyfiki ziołowe i tabletki z potasem(ważne jeśli od leków moczopędnych pobolewa serce lub występuje drętwienie rąk itd.)
Dieta na tamten czas- zero słodyczy, wit.C, woda z cytryną( działa przeziwbólowo!), litr żurawiny dziennie, tabletki żuraw., urosept, rezygnacja z kąpieli z płynami na rzecz szybkiego prysznica( płyny podrażniają tamte okolice)Za dużo wit. C też niedobrze jest brać bo to obniża odporność.
Acha, zwykła internistka z początku mojej drogi w walce z zap.p. powiedziała że jeśli jest częstomocz to bakteria napewno jest.
Na Inżynierskiej robią też antybiogram - czyli co pokona naszą bakterię i na życzenie autoszczepionkę.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 13:47   #145
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
no...jest, cystoskopia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Cystoskopia
(dopiero teraz znalazłam)
Do wszystkich, które mają problemy z drogami moczowymi: cystoskopia nie jest taka straszna (miałam, wiem ). Faktycznie wkłada się taką sondę do cewki moczowej, lekarz wlewa przez nią wodę i ogląda sobie cały pecherz. Badanie w sumie nie boli - za to potem...
Delikatnie mówiąc można mieć problem z siedzeniem i siusianiem przez jakiś czas. Za to badanie jest dokładne i wyklucza bądź potwierdza wszelkie choróbska, np. polipy
freshona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 14:39   #146
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

No ja mialam zakladany kiedys cewnik do operacji - samo wkladanie rzeczywiscie nie boli, ale potem... Pani pielegniarka powiedziala, ze to normalne ze czuje sie potem ciagle parcie na pecherz, bo cewka jest podrazniona. Pewnie to samo jest po cytoskopii.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 15:28   #147
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 036
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Znam jedną historię dziewczyny z z.p która miała robione cewnikowanie ale lekarz zastosował znieczulenie jak tylko zobaczył jak bardzo się boi. A po drugie bałabym się zarażenia w szpitalu np.gronkowcem złocistym co zdarza się u nas wyjątkowo często. Acha, z tego co wiem są różne wielkości tej rurki-cewnika
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 19:05   #148
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Ja akurat mialam to robione na zaprzyjaznionym oddziale wsrod fachowcow, wiec niczego sie nie balam
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 16:08   #149
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

ja mam tez zapalenie pęcherza,lekarz mi przepisał jakies tabletki oczywisci odrazu momagają,ale non stop ten pecherz się nawraca,czy jak jest nawrót to nie powinnam sobie zrobić jakiś badań? pęcherz mi przechodzi a za tydz lub 2 tyg znowu to samo
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 18:47   #150
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: czeste zapalenia drog moczowych

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
ja mam tez zapalenie pęcherza,lekarz mi przepisał jakies tabletki oczywisci odrazu momagają,ale non stop ten pecherz się nawraca,czy jak jest nawrót to nie powinnam sobie zrobić jakiś badań? pęcherz mi przechodzi a za tydz lub 2 tyg znowu to samo
a robilas posiew moczu?
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-13 14:19:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:36.