Ostatnio obejrzane filmy cz. IV - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-22, 08:48   #1951
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

"The Avengers" - 9/10, film jest świetnie zrobiony, widać, że wydali na niego mnóstwo kasy. Super efekty, cały czas coś się dzieje, a przy tym jest zabawnie. Uśmiałam się zwłaszcza z tekstów, jakie rzucał Robert Downey Jr. jak Iron Man. Np. do Thora: "Co rzecze twa matka, gdy jej kiecę wdziewasz?".

megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 13:00   #1952
Majuszka1990
Raczkowanie
 
Avatar Majuszka1990
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Okolica Warszawy
Wiadomości: 191
GG do Majuszka1990
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Zabójczy wirus - w sumie spodziewałam się jakiejś klapy, a tu zaskoczenie. Bałam się ,że znowu będzie przewidywalny i zakażeni ludzie a la Zombie bedą latać po opuszczonych miastach - ale całe szczęście czegoś takiego nie było 8/10

9 sesja - sklasyfikowany jako horror i jako psychologiczny, cóż zdecydowanie jest to film psychologiczny - puenta jest taka, że każdy człowiek nosi w sobie "Simona" Temu filmowi mogę dać 9/10
__________________
kierunek: kosmetologia
kierunek II: administracja

I don't stop when I'm tired, I stop when I'm done.
Majuszka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 13:23   #1953
dedela
Raczkowanie
 
Avatar dedela
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 122
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Ja wczoraj obejrzałam Hancock'a na Polsacie i szczerze mówiąc mnie nie zachwycił... Z jednej strony próba zagrania na emocjach, wszystko mocno uczuciowe i wzruszające z drugiej strony agresja i skakanie po samochodach aż do Księżyca... Takie połączenie do mnie nie przemawia Dałabym jakieś 4-5/10
dedela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 19:08   #1954
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

The Dictator- kolejne dzielo Saschy Barona (bardziej znanego jako Ali G).
Jest to definitywnie komedia, definitywnie rozbawi (nawet do rozpuku...), zszokuje, uniesie brwi i wprawi w niesamowicie dobry nastroj, kiedy sie skonczy
Jak wiadomo, humor jest czasem niskich lotow, ale jest chwilami tak orginalny,ze trzeba przyznac geniusz
Aha, i scenariusz byl nawet ambitniejszy i ciekawszy, niz sie spodziewalam, hehe.

Dla fanow humoru Ali G, jest tu go wiecej niz takiego Borata.

8/10, bo naprawde dziala od samego poczatku plus na koncu niesamowicie super skomponowana piosenka .. hehe
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 09:07   #1955
epiforyczna
Raczkowanie
 
Avatar epiforyczna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 193
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

'Och,Karol 2' - biorąc pod uwagę, iż nie lubię współczesnych filmów rodzimych, ten wydał mi się pozytywny i nawet trochę zabawny.
__________________
'Co zrobisz, gdy ktoś przystawi Ci nóż do szyi, a Ty akurat dostaniesz czkawki?'
~ Woody Allen
epiforyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 10:25   #1956
LadyN4
Raczkowanie
 
Avatar LadyN4
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 71
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

"Dorwać Gringo" - dobre kino akcji ze świetnym Melem Gibsonem, który znów wkurzył amerykanów..
Dla wrażliwców - wcale nie jest krwawo
LadyN4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 11:01   #1957
LatamSobie
Raczkowanie
 
Avatar LatamSobie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 111
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ivi 1988 Pokaż wiadomość
The Dictator- kolejne dzielo Saschy Barona (bardziej znanego jako Ali G).
Jest to definitywnie komedia, definitywnie rozbawi (nawet do rozpuku...), zszokuje, uniesie brwi i wprawi w niesamowicie dobry nastroj, kiedy sie skonczy
Jak wiadomo, humor jest czasem niskich lotow, ale jest chwilami tak orginalny,ze trzeba przyznac geniusz
Aha, i scenariusz byl nawet ambitniejszy i ciekawszy, niz sie spodziewalam, hehe.

Dla fanow humoru Ali G, jest tu go wiecej niz takiego Borata.

8/10, bo naprawde dziala od samego poczatku plus na koncu niesamowicie super skomponowana piosenka .. hehe
tez mi sie o dziwo podobal, bo po Boracie spodziewalam sie kolejnego chlamu, ale Dyktator zaskoczyl mnie lepszymi zartami i jakos tak ogolnie bardziej miedzynarodowo-hollywoodzko zrobiony
LatamSobie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 08:03   #1958
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Rzymskie wakacje (9/10) - ach! już nie robią takich filmów. Bardzo zabawny i przyjemny film. Urocza Audrey i fenomenalny Peck! Zakończenie nie takie jakbyśmy się spodziewali co jak dla mnie jest na plus. Jeśli ktoś jeszcze nie widział to koniecznie musi sięgnąć

Igrzyska śmierci (7/10) - ocena troszkę za film, a troszkę za książkę. Dlaczego? Dla tych którzy nie czytali przed seansem na pewno było super, wartka akcja, ciągle coś się dzieje, jakaś inna historia niż pozostałe. Ja pomimo tych wszystkich plusów miałam wrażenie, że twórcy dokonali niesamowitego skrótu (czego raczej nie da się uniknąć przy adaptacji, wiadomo), co wyjątkowo mi w tym przypadku przeszkadzało.. Drugim minusem był aktor grający Peeta caaaałkowicie nie pasujący do roli i aktorki grającej główną rolę. Totalne nieporozumienie. Jak na film dla młodzieży nie był irytujący i miał niesamowity klimat

Za wszelką cenę (7/10) - wzruszająca opowieść, wyśmienita obsada, jednak mnie mimo wszystko niczym nie zaskoczył. Znając ogólny zarys treści filmu wszystko potoczyło się tak jak sądziłam

Egzorcyzmy Emily Rose (4/10) - ciekawe momenty to te w których pokazywali główną bohaterkę i jej zmagania z demonem, reszty mogłoby nie być... Z racji, że historia na faktach daje 4 - scenarzysta nie mógł poszaleć by nie naginać rzeczywistej historii, wiec ma troszkę wybaczone

Edytowane przez evvelinek
Czas edycji: 2012-05-24 o 08:05
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-24, 08:32   #1959
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Mroczne cienie - Tim Burton, jego Helena, Deep i Michelle Pffeifer czy to mogło się nie udać??
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 11:03   #1960
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez LatamSobie Pokaż wiadomość
tez mi sie o dziwo podobal, bo po Boracie spodziewalam sie kolejnego chlamu, ale Dyktator zaskoczyl mnie lepszymi zartami i jakos tak ogolnie bardziej miedzynarodowo-hollywoodzko zrobiony
Mysle,ze byc moze Sascha wspolpracowal z dobrymi scenarzystami czy cos .. Naprawde widac,ze to dobra produkcja, jesli chodzi o te kategorie, oczywiscie.
Na pewno spodoba sie facetom, wiec warto zabrac faceta do kina
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-25, 13:26   #1961
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

God bless america - genialny ! Po prostu czułam się jak gdyby ktoś wszedł do mojej głowy i nakręcił film! Fakt, że film kontrowersyjny (dla mnie średnio), ale udał się w 100% Polecam!
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-26, 00:02   #1962
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Dyktator (2012) - nie polecam. Zwiastuny obiecują sporo - że będzie zjadliwa, ale zabawna satyra na USA, celebrytów, terrorystów, obawę przed terrorystami i tak dalej, a co widz otrzymuje? Zbiór skeczy - kilka zabawnych, sporo nieśmiesznych, a kilka wręcz żenujących wrzuconych w mało prawdopodobną, słabo zarysowaną fabułę. Pomysł wyjściowy był niezły, ale cała reszta - szkoda kasy na bilet.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-26, 10:02   #1963
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
God bless america - genialny ! Po prostu czułam się jak gdyby ktoś wszedł do mojej głowy i nakręcił film! Fakt, że film kontrowersyjny (dla mnie średnio), ale udał się w 100% Polecam!
o kurde! Dzięki, nie słyszałam o tym filmie a już sam tytuł mi się spodobał i obadałam na filmwebie i sobie go obejrzę, bo wygląda zachęcająco

i zobaczyłam. Z opisu na filmwebie spodziewałam się troszkę więcej akcji, ale generalnie był ok film, bo w końcu to dramat. Pomysł idealny, wykonanie w sumie też, ale ja troszkę oczekiwałam czego innego i chyba dlatego takie mam odczucie średnie. Podejrzewam, że nie każdemu by się spodobał, ale sama fabuła jest super.
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy

Edytowane przez ajeva
Czas edycji: 2012-05-27 o 11:34
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-26, 11:19   #1964
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Bezmleczka Pokaż wiadomość
Mroczne cienie - Tim Burton, jego Helena, Deep i Michelle Pffeifer czy to mogło się nie udać??
oj, moglo
Bardzo sie rozczarowalam. Pierwsza polowa jeszcze jakos poziom trzymala, ale dalej coraz gorzej. Humor naprawde zenujacy, w rezultacie, ani smieszno, ani straszno. Do tego gra aktorek drugoplanowych pozostawia wiele do zyczenia Jedyne co go ratuje to Depp + Helena Bonham Carter (jak zawsze swietna!). Szkoda, ze nie zrobili czegos w stylu Sleepy Hollow.
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-26, 17:03   #1965
ileana
Rozeznanie
 
Avatar ileana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 834
GG do ileana
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Wyspa (Ostrov) - 9/10 bardzo, bardzo dobry film. Skłania do przemyśleń, bardzo głęboki i poruszający, dodatkowo okraszony humorem.

Kot w Paryżu - 7/10 dobra kreskówka kryminalna, z kotem jako głównym bohaterem Logiczna fabuła, chociaż trochę przewidywalna, przyjemnie się oglądało.
__________________
wymianka ciuszkowa książkowa
wish lista książkowa
ileana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 10:07   #1966
LatamSobie
Raczkowanie
 
Avatar LatamSobie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 111
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ivi 1988 Pokaż wiadomość
Mysle,ze byc moze Sascha wspolpracowal z dobrymi scenarzystami czy cos .. Naprawde widac,ze to dobra produkcja, jesli chodzi o te kategorie, oczywiscie.
Na pewno spodoba sie facetom, wiec warto zabrac faceta do kina
No fakt, facetom sie podoba, moj smial sie z tych zartow jak wariat, nawet z tych dla mnie zbyt rasistowskich:P ale trzeba przyznac, ze poziom zartow z Dyktatora przewyzsza te z Borata i to o niebo
LatamSobie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 10:26   #1967
Laramie
Zadomowienie
 
Avatar Laramie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 787
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Właśnie oglądam "Ojca Chrzestnego II"
__________________

"You can't sleep, you can't eat
There's no doubt, you're in deep (...)
Gonna have to face it, you're addicted to love..."



WYMIANA KSIĄŻEK
Laramie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 12:19   #1968
marta6704
Zakorzenienie
 
Avatar marta6704
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z... =)
Wiadomości: 5 000
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość
oj, moglo
Bardzo sie rozczarowalam. Pierwsza polowa jeszcze jakos poziom trzymala, ale dalej coraz gorzej. Humor naprawde zenujacy, w rezultacie, ani smieszno, ani straszno. Do tego gra aktorek drugoplanowych pozostawia wiele do zyczenia Jedyne co go ratuje to Depp + Helena Bonham Carter (jak zawsze swietna!). Szkoda, ze nie zrobili czegos w stylu Sleepy Hollow.
Mam bardzo podobne zdanie. Według mnie Burton coś ostatnio działa bardziej pod komercję, a zaczeło się od Alicji w Krainie Czarów. Przez cały film miałam wrażenie, że coś mi nie gra. Brakuje mi jego dzieł w stylu Edwarda Nożycorękiego i właśnie Jeźdzca bez głowy.
marta6704 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-29, 08:35   #1969
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Bezmleczka Pokaż wiadomość
Mroczne cienie - Tim Burton, jego Helena, Deep i Michelle Pffeifer czy to mogło się nie udać??
Byłaś w kinie ?

"Poznaj naszą rodzinkę" zabawna i miła komedia równie dobra jak poprzednie cześci

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Cytat:
Napisane przez marta6704 Pokaż wiadomość
Mam bardzo podobne zdanie. Według mnie Burton coś ostatnio działa bardziej pod komercję, a zaczeło się od Alicji w Krainie Czarów. Przez cały film miałam wrażenie, że coś mi nie gra. Brakuje mi jego dzieł w stylu Edwarda Nożycorękiego i właśnie Jeźdzca bez głowy.
Gnijąca Panna młoda tez jest bardzo dobrym filmem
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-29, 09:46   #1970
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Adwokat diabła - 9/10, taki bardzo niepokojący a przy tym dający do myślenia.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-29, 10:19   #1971
ileana
Rozeznanie
 
Avatar ileana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 834
GG do ileana
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Do ciebie, człowieku - to jeden z tych, które pokazują prawdziwe, szare życie człowieka, z dystansem, z pewnym humorem. Niesamowicie nudny, nie da się go obejrzeć za jednym razem. Uderza brak większych emocji ze strony bohaterów. Od filmu raczej nie oczekuję tego, że dowiem się, że życie jest nudne, i bez sensu, dlatego 5/10.
__________________
wymianka ciuszkowa książkowa
wish lista książkowa
ileana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-29, 11:27   #1972
201605040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 442
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Oświadczyny po irlandzku (Leap Year, 2010) - komedia romantyczna, nie zamierzałam oglądać, trafiona przypadkiem w tv i o dziwo nawet mnie wciągnęła. Co prawda fabuła do bólu przewidywalna, ale podana w przyjemny sposób, z dodatkiem kilku naprawdę śmiesznych scen i irlandzkim klimacie sprawiała, że przyjemnie się oglądało. Co do minusów to niezbyt podobało mi się lekko patetyczne zakończenie, myślę, że można to było zakończyć dużo lepiej. Podsumowując: lekki film, dobry na leniwy sobotni wieczór lub niezielne popołudnie.
7/10

Szefowie wrogowie (Horrible Bosses, 2011) - komedia kryminalna może nie z najwyższej półki, ale film, o dziwo naprawdę śmieszny. Trafił w moje poczucie humoru i naprawdę dobrze się bawiłam. Niezła fabuła, dobrze zagrany, wciągający. Humor może nie najwyższych lotów, ale jak na amerykańską komercyjną komedię wypadło naprawdę nieźle, kilka razy śmiałam się naprawdę głośno. Do obejrzenia jeżeli ktoś lubi łatwe filmy, do obejrzenie których nie trzeba zbyt dużo skupienia, ale można miło spędzić czas. Ja się na nim bawiłam bardzo dobrze.
7,5/10

Mój tydzień z Marilyn (My Week with Marilyn, 2011) - dość długo zbierałam się do tego filmu i w sumie nie bardzo wiem jak go ocenić. Aktorzy wykonali kawał dobrej roboty: Michelle Williams zagrała bardzo dobrze i poradziła sobie z tą rolą (w sumie mogę być nieobiektywna, bo lubię tą aktorkę), podobnie zresztą jak Eddie Redmayne (który z kolei jest przystojny i uroczy). O tyle sam film nie powala. Historia ma potencjał, ale samemu filmowi czegoś brakuje. Na szczęście broni się aktorsko więc choćby dlatego warto obejrzeć, jednak arcydzieło to to nie jest.
7/10

Jak zostać królem (King's Speech, 2010) - w porównaniu z tym opisanym wyżej wypada naprawdę dużo lepiej. Mimo braku szybkiej akcji ogląda się go naprawdę przyjemnie. Fajna tematyka, ciekawa fabuła przedstawiona w interesujący film. A przede wszystkim genialny Colin Firth, zagrał naprawdę na najwyższym poziomie, aż chciało się na niego patrzeć, a przede wszystkim ja mu uwierzyłam, dlatego też nie dziwię się Oscarowi dla niego za ten właśnie film, naprawdę zasłużenie. Co do minusów tego filmu to jest on jednak dość długi, co przy wolno toczącej się akcji może niektórych znudzić, poza tym kilka pierwszych minut myślę, że nie zachęca, ale potem jest tylko lepiej. Jak najbardziej warto.
8,5/10

Plac zbawiciela
(2006) - jedna z niewielu polskich produkcji jakie ostatnio oglądałam, ale muszę przyznać, że jedna z najlepszych. Film porusza dość trudny temat relacji w rodzinie w realistyczny sposób i naprawdę wciąga, aktorzy poradzili sobie z tym trudnym tematem. Film, przynajmniej w moim przypadku, pozostawił po sobie długotrwałe wrażenie i zmusił do pewnych przemyśleń. Także film broni się sam, dużo lepszy niż się spodziewałam i naprawdę szczerze polecam, bo warto.
8/10
201605040950 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-29, 11:52   #1973
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

"Dziadek do orzechów" z 2010 roku moim zdaniem fajny, przyjemny i magiczny film. Film utzymany na poziomie
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-29, 12:13   #1974
LadyN4
Raczkowanie
 
Avatar LadyN4
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 71
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Obejrzałam niedawno ciekawy melodramat produkcji USA o zwodzącym nieco tytule „Twój na zawsze”, z zaskakującym coraz bardziej Robertem Pattinsonem.
Na podstawie scenariusza Willa Fettersa, w reżyserii Allena Coultera.

To nietypowa historia o niełatwej miłości dwójki zbuntowanych młodych ludzi, którym połączył przypadek, a później zamiar odwetu…
Obydwoje mają trudną sytuację rodzinną: ona straciła matkę w tragicznych okolicznościach, czego była świadkiem jako dziecko, a on ma rozwiedzionych rodziców i zmaga się z apodyktycznym ojcem. Cała miłość przelewa na młodszą siostrę i nową dziewczynę. Jest też tragiczny wątek wydarzeń z 11 września…
To jedna z ról Pattinsona, która wyrywa go z kleszczy „Zmierzchu” – coraz ambitniejsze produkcję- z przyjemnością przypatrzę się jego karierze dalej

LadyN4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-29, 15:15   #1975
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez marta6704 Pokaż wiadomość
Mam bardzo podobne zdanie. Według mnie Burton coś ostatnio działa bardziej pod komercję, a zaczeło się od Alicji w Krainie Czarów. Przez cały film miałam wrażenie, że coś mi nie gra. Brakuje mi jego dzieł w stylu Edwarda Nożycorękiego i właśnie Jeźdzca bez głowy.
Mi się "Mroczne cienie" podobały, na pewno dużo bardziej niż "Alicja", na której się wynudziłam. Może nie jest to poziom "Jeźdźca" czy "Sweeney Todda", ale i tak dam 7/10, świetnie się bawiłam

Mam tylko małą uwagę odnośnie Deppa - szkoda, że tak dobry aktor od kilku lat gra tylko dwie role: tę w "Piratach" i dziwadła u Burtona. Zawsze jest identyczny
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-29, 20:46   #1976
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Malena-- piękny, wzruszający obraz chłopca, który zauroczył się w dużo starszej kobiecie. Jednak historia samej kobiety jest wzruszająca. Jej nieskazitelna uroda jest jednocześnie jej przekleństwem, tematem plotek i zmyślonych historii. Posądzana o uwodzenie cudzych mężów, romanse z Niemcami( akcja rozgrywa się podczas II w. ś), o to, że jest ladacznicą. W końcu zostaje brutalnie 'pouczona' przez tutejsze kobiety. Przeraża mnie to jak ktoś może ingerować w czyjeś życie, nie obchodzi go czy to co rozpowiada jest prawdą, czy kogoś tym rani. Lepiej oceniać kogoś niż siebie. 7/10
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-29, 22:00   #1977
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Malena-- piękny, wzruszający obraz chłopca, który zauroczył się w dużo starszej kobiecie. Jednak historia samej kobiety jest wzruszająca. Jej nieskazitelna uroda jest jednocześnie jej przekleństwem, tematem plotek i zmyślonych historii. Posądzana o uwodzenie cudzych mężów, romanse z Niemcami( akcja rozgrywa się podczas II w. ś), o to, że jest ladacznicą. W końcu zostaje brutalnie 'pouczona' przez tutejsze kobiety. Przeraża mnie to jak ktoś może ingerować w czyjeś życie, nie obchodzi go czy to co rozpowiada jest prawdą, czy kogoś tym rani. Lepiej oceniać kogoś niż siebie. 7/10
tak, swojego czasu napisałam post o tym filmie i właśnie to mnie uderzyło w nim najbardziej: że ludzie tak mogą kogoś zniszczyć *tutaj akurat za urodę...
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-30, 20:57   #1978
Glaamour
Raczkowanie
 
Avatar Glaamour
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 225
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez LadyN4 Pokaż wiadomość
Obejrzałam niedawno ciekawy melodramat produkcji USA o zwodzącym nieco tytule „Twój na zawsze”, z zaskakującym coraz bardziej Robertem Pattinsonem.
Na podstawie scenariusza Willa Fettersa, w reżyserii Allena Coultera.

To nietypowa historia o niełatwej miłości dwójki zbuntowanych młodych ludzi, którym połączył przypadek, a później zamiar odwetu…
Obydwoje mają trudną sytuację rodzinną: ona straciła matkę w tragicznych okolicznościach, czego była świadkiem jako dziecko, a on ma rozwiedzionych rodziców i zmaga się z apodyktycznym ojcem. Cała miłość przelewa na młodszą siostrę i nową dziewczynę. Jest też tragiczny wątek wydarzeń z 11 września…
To jedna z ról Pattinsona, która wyrywa go z kleszczy „Zmierzchu” – coraz ambitniejsze produkcję- z przyjemnością przypatrzę się jego karierze dalej

Też oglądałam ten film i bardzo podoba mi się Pattinson w poważnym filmie a nie "zmierzchu". Ogólnie pewnie obejrze jeszcze nie jeden film z nim w roli głównej bo nie uważam, że to gwiazdka sezonu

A ostatni film jaki oglądałam "a więc wojna". Całkiem fajny motyw, ale strasznie denerwował mnie lektor - bo oglądałam online. No niestety oglądanie filmu w internecie traci sporo na uroku, lepiej w kinie jednak. Ale film jako tako naprawdę dobry
Glaamour jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-31, 13:08   #1979
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Adwokat diabła (8/10) - ktoś tu wyżej pisał, że film przerażający, u mnie też wywołał podobne odczucia. Nie da się przejść obok tego filmu obojętnie

Aviator (5/10) - dłużył się niemiłosiernie DiCaprio - nie lubie go oglądać, nie wiem czemu, nie przemawia do mnie, a w tej roli dodatkowo mnie przerażał..

Tłumaczka (7/10) - podobało mi się, Kidman świetna - coś innego niż zazwyczaj do tego Penn i dobrze poprowadzona historia z częstymi zwrotami akcji. Dodatkowy plus za zakończenie.

Wichry namiętności (8/10) - momentami był dziwny, a dokładniej relacje miedzy bohaterami. Mimo to dobrze się oglądało, świetna obsada, można poczuć klimat filmu
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-31, 14:04   #1980
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Mi się "Mroczne cienie" podobały, na pewno dużo bardziej niż "Alicja", na której się wynudziłam. Może nie jest to poziom "Jeźdźca" czy "Sweeney Todda", ale i tak dam 7/10, świetnie się bawiłam

Mam tylko małą uwagę odnośnie Deppa - szkoda, że tak dobry aktor od kilku lat gra tylko dwie role: tę w "Piratach" i dziwadła u Burtona. Zawsze jest identyczny
Mi tez się podobały, ale alicja bardziej. właściwie od alicji zaczęłam się interesować bardziej Burtonem, choć wcześniej lubiłam jego filmy nie zwracałam uwagi na rezysera itd. teraz to taki zank firmowy. A wileka trójca jest po prostu WIELKA -mistrzowie

byłam wczoraj na Uwodzicielu z Pattinsonem i coś wyglada, że z romantic wampira zmienia się w drania
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:20.