zmiana struktury włosa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-13, 22:38   #1
deeler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 5

zmiana struktury włosa?


Witam. Jestem chłopakiem mam 20 lat i nastepujacy problem. Jak bylem mlodszy (0-14lat) mialem proste, miękkie i gładkie włosy ktore super sie układały. od kilku lat borykam się z włosami sztywnymi jak szczotka druciana, 'ostrymi', puszącymi się i nie dającymi ułożyć. Jak to możliwe zeby była taka zmiana o 180st?? nawet jak zetne je na króciutko to nadal widac i czuc ten problem.
Strasznie mnie to denerwuje, probowałem juz odżywek WAX, biosilku, nafty i innych dupereli które na nic się zdały.
Skąd w ogole taka zmiana u mnie? nikt w rodzinie nie ma takich włosów.
Jest może jakis sposób na to? Proszę o pomoc
deeler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 10:24   #2
deeler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 5
Dot.: zmiana struktury włosa?

nikt nie wie?
deeler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 10:31   #3
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: zmiana struktury włosa?

Cytat:
Napisane przez deeler Pokaż wiadomość
Witam. Jestem chłopakiem mam 20 lat i nastepujacy problem. Jak bylem mlodszy (0-14lat) mialem proste, miękkie i gładkie włosy ktore super sie układały. od kilku lat borykam się z włosami sztywnymi jak szczotka druciana, 'ostrymi', puszącymi się i nie dającymi ułożyć. Jak to możliwe zeby była taka zmiana o 180st?? nawet jak zetne je na króciutko to nadal widac i czuc ten problem.
Strasznie mnie to denerwuje, probowałem juz odżywek WAX, biosilku, nafty i innych dupereli które na nic się zdały.
Skąd w ogole taka zmiana u mnie? nikt w rodzinie nie ma takich włosów.
Jest może jakis sposób na to? Proszę o pomoc
Hmm... w okresie dojrzewania często włosy zmieniają się i to na gorsze. Jest to wynikiem zmian hormonalnych. Włosy, które u dziecka i u młodszego nastolatka nie sprawiały żadnych problemów, były same z siebie miękkie i lśniące, nagle przetłuszczają się (no dobrze, to nie włosy się przetłuszczają, a skóra), stają się matowe, suche, wymagające.

Czy nikt w Twojej rodzinie nie ma loków/włosów falowanych? Bo bardzo możliwe, że Twoje puszenie się włosów jest spowodowane właśnie "kiełkującym" skrętem.

Odżywki WAX są zupełnie różne składowo, więc nie wiem, jakich używałeś. Nafta może wysuszać, Biosilk ma alkohol, więc może wysuszać (i, wiem po sobie, potęgować puszenie włosów). Opisz dokładnie swoją pielęgnację. Czy czeszesz włosy na sucho- może niepotrzebnie? Z Twojego opisu wynika, że możesz mieć włosy falowane/kręcone. A to, że wcześniej takie nie były- zdarza się i to często
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 12:55   #4
deeler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 5
Dot.: zmiana struktury włosa?

Ok, napisałem ze mialem proste, proste były jak były krótkie ale w młodosci nosiłem troszke dłuzsze włosy, zwlaszcza grzywkę i były lekko falowane, nigdy sie nie skręcały nawet od wilgoci. Teraz jak mam dłuzsze to się wiją zwłąszcza pod wplywem wody i puszą. Na pewno nie są kręcone.
Jesli chodzi o pielęgnację to myję codziennie, szampon H&S, raczej nie czeszę, bo to i tak nic nie daje, nie uzywam suszarki(sporadycznie). W młodosci myłem wlosy o wiele rzadziej, ale teraz jak dlugo nie myję to robia sie tłuste ale także troche miękną i bardziej błyszczą co daje plus.
A moze chodzi o coś w diecie? jem srednio 4 razy dziennie, mało warzyw, duzo bananów, głownie białko i węglowodany, łykam vigor 20+ wiec watpie ze brakuje mi witamin. Dodam ze spozywam mało tłuszczów roślinnych. Mam twarda wodę w kranie(ale raczej zawsze taka była)
deeler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 14:11   #5
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: zmiana struktury włosa?

Jeśli się wiją i puszą to na pewno są kręcone, musisz tylko zmienić pielęgnację. Te szampony H&S są dosyć agresywne i pewnie przesuszają ci włosy.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 13:09   #6
deeler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 5
Dot.: zmiana struktury włosa?

Czyli co konkretnie musze stosowac? czy dawne włosy wrócą?
deeler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 18:01   #7
_Blacky_
Raczkowanie
 
Avatar _Blacky_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 302
Dot.: zmiana struktury włosa?

Skoro jesz mało tłuszczów roślinnych to może masz niedobór NNKT omega 3-6-9 (albo któregoś z nich)? Ich niedobór wpływa na włosy. Czasami włosy po prostu z wiekiem się zmieniają, nawet tak "nagle", ale może to też oznaczać, że masz np. zmieniony poziom hormonów, tarczyca zdrowa? Często właśnie chora tarczyca mocno wpływa na włosy. Dla spokoju radzę zbadać krew pod kątem hormonów (również tych tarczycowych, spytaj lekarza).
_Blacky_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-15, 18:13   #8
GrassIsGreener
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 444
Dot.: zmiana struktury włosa?

Struktura włosa może się zmienić i to nie jest nic dziwnego Dobierz pielęgnację do obecnego typu włosa.
__________________
GrassIsGreener jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 20:18   #9
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: zmiana struktury włosa?

Piszesz, że miałes falowane, to z czasem możesz mieć mocniej, bo działaja hormony. Fale to też włosy kręcone. Ani lepsze, ani gorsze.

Spróbuj używać po szamponie odzywki bez spłukiwania, np z Joanny Naturii.
Użyj ilości niecałej łyżki dla włosów do ramion, a więcej dla dłuższych. I pougniataj na tym włosy, żeby się pozawijały. zostaw do wyschnięcia. Powinny być gładsze.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:57.