Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-06, 13:37   #1
birke89
Przyczajenie
 
Avatar birke89
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 10

Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo


Mam bardzo suche włosy - okrutnie zamęczyłam je suszarką. Wizażanki doradziły mi olejowanie. Czytałam, że olej dobrze trzymać na włosach całą noc, a jeszcze lepiej - dobę. Tak się składa, że w tym tygodniu mogę sobie pozwolić na zupełne niewychodzenie z domu. Planuję w związku z tym przypuścić atak na czuprynę - olejkiem kokosowym i maską Wax.

Załóżmy, że przez 24 h trzymam na głowie rzeczony olej. Rano zmywam go i na całą dobę nakładam Wax. I tak w kółko. Przez tydzień.

Potem mycie odżywką i maseczka/olej raz na tydzień. Co myślicie? Najbardziej ciekawi mnie zdanie Włosomaniaczek na temat tego nieprzerwanego tygodniowego cyklu? Szalone? Durne? Możliwe?
birke89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 14:12   #2
rocknroll
Raczkowanie
 
Avatar rocknroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 287
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

Nie jestem ekspertem (sama mam bardzo suche włosy póki co, ale jestem na dobrej drodze :P ), ale wydaje mi się, że tak długie trzymanie Waxa strasznie obciaży Ci włosy. Oczywiscie zależy też jaki to Wax i do jakiego rodzaju
__________________
rocknroll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 14:34   #3
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

Ja też ekspertem nie jestem, ale uważałabym raczej na przenawilżenie.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 14:40   #4
birke89
Przyczajenie
 
Avatar birke89
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 10
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

Ta do ciemnych:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html
birke89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 14:50   #5
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

To na pewno nie trzymałabym tak długo ze względy na SLS
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 14:53   #6
WarOfWorlds
Zadomowienie
 
Avatar WarOfWorlds
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 270
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

To głupi pomysł (jeśli chodzi o waxa), możesz podrażnić skórę głowy, nie wolno maseczek zostawiać tak długo, tym bardziej Wax z detergentami... A oleje jak najbardziej lepiej dawaj na długo oleje, potem po myciu maskę na godzinę. Chemia na głowie tyle czasu nierozsądnie...
__________________
Zapuszczam włosy cel: do dooopy
włosomaniaczka od 18.11.2011

ZUZKA
WarOfWorlds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 15:06   #7
kuleczkka
Rozeznanie
 
Avatar kuleczkka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 914
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

mi ten wax dany na 45 min bardzo wysuszył włosy - nie ryzykowałabym, a suchych nie miałam
__________________
zagęścić włosy
od 11 listopada - drożdże
od 7 listopada - skalpel
kuleczkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-06, 15:52   #8
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

Cytat:
Napisane przez birke89 Pokaż wiadomość
Tego Waxsa to najlepiej za okno wyrzucić, nie mówiąc o trzymaniu go przez 24 h na głowie

Po drugie - skoro siedzisz w domu to po co myć codziennie włosy?

Po trzecie - myślę że lepszym pomysłem byłoby siedzenie po prostu w naolejowanych włosach tylko
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 16:32   #9
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Tego Waxsa to najlepiej za okno wyrzucić, nie mówiąc o trzymaniu go przez 24 h na głowie

Po drugie - skoro siedzisz w domu to po co myć codziennie włosy?

Po trzecie - myślę że lepszym pomysłem byłoby siedzenie po prostu w naolejowanych włosach tylko
Ten Wax co go radzisz przez okno wyrzucić nie raz mi uratował włosy Zresztą nie tylko mi wystarczy wejść na KWC i poczytać. Chyba jednak działa skoro po 3 rozjaśnianiach farbowanego ciemnego brązu na jasny blond nadal mam włosy, do tego gęste i zdrowe.


birke ważne jest by stosować Wax zgodnie z radami producenta czyli nie częściej niż 2 razy w tygodniu na nie dłużej niż 30 minut. Jak ktoś trzyma 45 minut albo nakłada częściej to pretensje można mieć tylko do siebie. Olej spłucz tylko 2 razy w tym tygodniu nie musisz myć skoro będziesz nakładała Wax, bo on ma SLS który Ci te włoski oczyści. Przez resztę czasu chodź z kokosem. Jak zobaczysz, że wniknął we włosy to można co jakiś czas dokładać. Tylko czy już używałaś kokosa wiesz, że Twoje włosy i skalp go lubią?
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 17:10   #10
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Ten Wax co go radzisz przez okno wyrzucić nie raz mi uratował włosy Zresztą nie tylko mi wystarczy wejść na KWC i poczytać. Chyba jednak działa skoro po 3 rozjaśnianiach farbowanego ciemnego brązu na jasny blond nadal mam włosy, do tego gęste i zdrowe.
Znam się na składach kosmetyków na tyle, że wiem co za badziewie jest w środku (bardzo silny detergent), który przy dłuższym stosowaniu może sprawić więcej problemów niż pożyków
Więc, może Ty lepiej doedukuj się w zakresie składów kosmetyków zamiast mnie wysyłać do KWC
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 17:15   #11
birke89
Przyczajenie
 
Avatar birke89
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 10
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

Dzięki, dziewczyny. Ja jeśli chodzi o włosy jestem kompletnym laikiem Dzięki Ci, Boże, za Wizaż. Kokos bardzo polubiłam (mam Vatikę - zakupioną oczywiście po przewertowaniu działu KWC), stosowałam przed myciem. Zmieniłam szampon na prosty pokrzywowy, bo poprzedni nie radził sobie z olejami. Teraz po całej nocy z olejkiem widzę poprawę.

Czyli Wax 2xtydzień, ok. Mam jeszcze Amlę. Będę jej używać w konspiracji. Jej "kadzidlany" zapach, delikatnie mówiąc, nie przypadł do gustu członkom rodziny
birke89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-06, 21:11   #12
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Znam się na składach kosmetyków na tyle, że wiem co za badziewie jest w środku (bardzo silny detergent), który przy dłuższym stosowaniu może sprawić więcej problemów niż pożyków
Więc, może Ty lepiej doedukuj się w zakresie składów kosmetyków zamiast mnie wysyłać do KWC
Na jakiej podstawie stwierdzasz, że nie posiadam podstawowej wiedzy na temat składników kosmetycznych? To bardzo ciekawe stwierdzenie bo jestem na kosmetologii
Skoro jesteś taka mądrala to jak wytłumaczysz, że ta odżywka działa mając taki skład? Wiesz dziewczyno chociaż po co jest tam ten detergent?
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 21:22   #13
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Na jakiej podstawie stwierdzasz, że nie posiadam podstawowej wiedzy na temat składników kosmetycznych? To bardzo ciekawe stwierdzenie bo jestem na kosmetologii
Skoro jesteś taka mądrala to jak wytłumaczysz, że ta odżywka działa mając taki skład? Wiesz dziewczyno chociaż po co jest tam ten detergent?
Wiem, dziewczyno, po co on tam jest, a działa jak działa z powodu nawilżacza (Cetearyl Alcohol), który jest na 2 miejscu w składzie, czyli de facto ta odżywka składa się głównie z wody, powyższego nawilżacza i detergentu (SLS), ponieważ po nich następują konserwanty, które dodaje się w niewielkiej ilości a dopiero po nich ekstrakt z henny który ponoć ma decydować o jej działaniu, a tak na prawdę obstawiam, że nie jest go w niej więcej niż 0,5%
I fakt - przy bardzo zniszczonych/suchych włosach jakiś efekt ta odżywka da ze wzg. na ten nawilżacz, co nie zmienia faktu ze można sobie nią skórę głowy porządnie podrażnić
Tylko nie bardzo rozumiem upierania się na nią akurat skoro na rynku pełno jest innych produktów typu Wax, a ze znacznie lepszym składem - np.Biovax firmy L'biotica
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2012-07-06 o 21:23
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 21:29   #14
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Wiem, dziewczyno, po co on tam jest, a działa jak działa z powodu nawilżacza (Cetearyl Alcohol), który jest na 2 miejscu w składzie, czyli de facto ta odżywka składa się głównie z wody, powyższego nawilżacza i detergentu (SLS), ponieważ po nich następują konserwanty, które dodaje się w niewielkiej ilości a dopiero po nich ekstrakt z henny który ponoć ma decydować o jej działaniu, a tak na prawdę obstawiam, że nie jest go w niej więcej niż 0,5%
I fakt - przy bardzo zniszczonych/suchych włosach jakiś efekt ta odżywka da ze wzg. na ten nawilżacz, co nie zmienia faktu ze można sobie nią skórę głowy porządnie podrażnić
Tylko nie bardzo rozumiem upierania się na nią akurat skoro na rynku pełno jest innych produktów typu Wax, a ze znacznie lepszym składem - np.Biovax firmy L'biotica
Hah tylko np. moje włosy nie lubią tych niby super Biovaxów Czyli nie wiesz po co jest tam SLS. Przez swoje działanie drażniące ma pobudzić skórę i cebulki do działania. Na ten Twój cały pseudonaukowy wywód mogę odpowiedzieć tylko jedno: 'nie ucz ojca dzieci robić'.

PS. negatywne działanie na skórę może mieć wszystko na czele z olejkami i ekstraktami naturalnymi. Jednemu szkodzi odżywka z SLS a drugiemu szampon z rumiankiem. Należy unikać tego czego nie lubi NASZA skóra a nie tego co w internecie się przeczytało, to zbyt mało wiarygodne źródło by opierać na nim swą wiedzę.

Edytowane przez plineczka003
Czas edycji: 2012-07-06 o 21:42
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 22:00   #15
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

Cytat:
Napisane przez birke89 Pokaż wiadomość
Dzięki, dziewczyny. Ja jeśli chodzi o włosy jestem kompletnym laikiem Dzięki Ci, Boże, za Wizaż. Kokos bardzo polubiłam (mam Vatikę - zakupioną oczywiście po przewertowaniu działu KWC), stosowałam przed myciem. Zmieniłam szampon na prosty pokrzywowy, bo poprzedni nie radził sobie z olejami. Teraz po całej nocy z olejkiem widzę poprawę.

Czyli Wax 2xtydzień, ok. Mam jeszcze Amlę. Będę jej używać w konspiracji. Jej "kadzidlany" zapach, delikatnie mówiąc, nie przypadł do gustu członkom rodziny
A, którą Vatikę masz?
Ta jedna ma ziółka i różnie może działać na dłuższą metę, ale skoro nie narzekasz, to ze spokojem możesz stosować

Kolejna sprawa, to nie wszyscy lubią trzymać tak długo olei na głowie. Ja widziałam lepsze efekty trzymając olej 8h niż 24h

Co do Waxa, to też bym nie przesadzała, wystarczy 1/2 razy w tygodniu na pół godzinki





No i dziewczyny tak się spieracie tutaj o ten Wax zagraniczny i Biovax i ja Wam powiem szczerze, że nie wiem co jest takiego w Waxie, ale zdecydowanie się u mnie lepiej sprawdzał niż Biovax
Nawet miałam po nim wysyp bejbików
To jest tak samo jak z Waxem Kamille, który ma niespecjalny skład, a jednak mnóstwo zwolenniczek

Jest też wiele produktów na rynku o niby rewelacyjnym składzie, które u niektórych się totalnie nie sprawdzają.
Wszystkiego trzeba spróbować na sobie
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 22:50   #16
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Hah tylko np. moje włosy nie lubią tych niby super Biovaxów Czyli nie wiesz po co jest tam SLS. Przez swoje działanie drażniące ma pobudzić skórę i cebulki do działania..
Ehe, cytay z wiki:
Cytat:
Związek ten jest szeroko stosowany jako detergent o charakterze jonowym. Działa drażniąco na skórę i może powodować wiele problemów skórnych[2][3][4].
Odnośniki:
Cytat:
Agner T. Susceptibility of atopic dermatitis patients to irritant dermatitis caused by sodium lauryl sulphate. Acta Derm Venereol. 1991;71(4):296-300. PMID 1681644
A. Nassif, S. C. Chan, F. J. Storrs and J. M. Hanifin. Abstract: Abnormal skin irritancy in atopic dermatitis and in atopy without dermatitis. Arch Dermatol. November 1994;130(11):1402. Abstract
Marrakchi S, Maibach HI. Sodium lauryl sulfate-induced irritation in the human face: regional and age-related differences. Skin Pharmacol Physiol. 2006;19(3):177-80. Epub 2006 May 4. PMID 16679819
Ja dziękuję za takie "pobudzanie". Poza tym SLS zwiększa możliwość penetracji wgłąb skóry substancji kancerogennych( zwłaszcza przy długotrwałym kontakcie).
Radzę się zastanowić czemu obecnie w mało którym szamponie mamy SLS, który kiedyś był nagminnie stosowany.
Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Na ten Twój cały pseudonaukowy wywód mogę odpowiedzieć tylko jedno: 'nie ucz ojca dzieci robić'..

A tak na marginesie to detergenty w odżywkach najczęściej są stosowane, żeby było łatwiej ją zmyć a nie ze względu na drażniące działanie
Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
PS. negatywne działanie na skórę może mieć wszystko na czele z olejkami i ekstraktami naturalnymi. Jednemu szkodzi odżywka z SLS a drugiemu szampon z rumiankiem. Należy unikać tego czego nie lubi NASZA skóra a nie tego co w internecie się przeczytało, to zbyt mało wiarygodne źródło by opierać na nim swą wiedzę.
Spoko, moja lubi m.in. Vatikę, jak widzę Twoja lubi drażniący i zaburzający naturalną powłokę ochronną skóry i włosów SLS
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2012-07-06 o 22:54
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 09:23   #17
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

A kto Ci powiedział, że moje włosy nie lubią Vatiki? Napisałam, że nie lubią Biovaxu - mam na stanie 3 rodzaje i po każdym są obciążone i mało miękkie.

Nie będę się kłócić z Tobą o czymś o czym nie masz pojęcia. 'Kocham' takich ekspertów. Naczytają się w internecie i uważają, że są mądrzejsze od profesorów, którzy uczyli się latami. Ja ufam swoim wykładowcom, a nie ludziom których na oczy nie widzałam. Bo dla mnie wiedza poparta cytatami z wikipedii w której artykuł może napisać każdy jest nic nie warta. Ja na poparcie swojej mam wpis w indeksie w rubryczkach 'Chemia kosmetyczna' i 'Pracownia chemii kosmetycznej' Co nie znaczy, że uważam, że SLS to dobrodziejstwo dla naszej skóry. Mi nie szkodzi to używam, jakby szkodził to bym nie używała.
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 09:46   #18
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

Myślisz że czemu podałam Ci odnośniki do tego stwierdzenia z Wiki? Bo odsyłają do artykułów NAUKOWYCH na ten temat ... A Ty mi piszesz że ja uważam się za mądrzejsza od profesorów szkoda że właśnie ich opinia jest w zacytowanym zdaniu....
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 10:04   #19
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Myślisz że czemu podałam Ci odnośniki do tego stwierdzenia z Wiki? Bo odsyłają do artykułów NAUKOWYCH na ten temat ... A Ty mi piszesz że ja uważam się za mądrzejsza od profesorów szkoda że właśnie ich opinia jest w zacytowanym zdaniu....
Nie wchodziłam nawet w te Twoje odnośniki, bo ja wiedzę na tematy potrzebne mi w mojej pracy zdobywam w szkole. I Tobie radzę to samo, bo mądral które naczytały się w internecie, a potem np. idą do lekarza i mówią jak ma je leczyć, bo w internecie przeczytały nie brakuje. Istna plaga. Napisałam Ci, że nie podważam drażniącego działania SLS, bo podrażniać może wszystko. Dlatego proszę nie odsyłaj mnie do artykułów w internecie, bo podważasz w ten sposób moje kompetencje i sugerujesz że nie wiem co kładę ludziom na twarz, a uwierz że wiem. Dla mnie ta dykusja jest zakończona. Może wejdź na forum stomatologiczne i pouczaj dentystów jak mają ludziom zęby leczyć, bo w wikipedii tak napisali.
Pozdrawiam
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-07, 11:25   #20
Katrinnnn
Raczkowanie
 
Avatar Katrinnnn
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 393
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

Mialam waxa i na dłuższą metę nie byłam z niego zadowolona więc odradzam Ci go nakładania na tak długi okres czasu. A olejowanie jak najbardziej jeśli Twoje włoski nie będą przeciążone
__________________
Zapraszam na mój kanał na YOUTUBE

https://www.youtube.com/channel/UCCl..._as=subscriber

To dopiero początek, jeśli Ci się spodoba zostaw łapkę w górę i daj suba

Katrinnnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 15:35   #21
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Nie wchodziłam nawet w te Twoje odnośniki, bo ja wiedzę na tematy potrzebne mi w mojej pracy zdobywam w szkole. I Tobie radzę to samo, bo mądral które naczytały się w internecie, a potem np. idą do lekarza i mówią jak ma je leczyć, bo w internecie przeczytały nie brakuje. Istna plaga. Napisałam Ci, że nie podważam drażniącego działania SLS, bo podrażniać może wszystko. Dlatego proszę nie odsyłaj mnie do artykułów w internecie, bo podważasz w ten sposób moje kompetencje i sugerujesz że nie wiem co kładę ludziom na twarz, a uwierz że wiem. Dla mnie ta dykusja jest zakończona. Może wejdź na forum stomatologiczne i pouczaj dentystów jak mają ludziom zęby leczyć, bo w wikipedii tak napisali.
Pozdrawiam
Ja nic o lekarzach nie pisałam, z tego co zrozumiałam to Ty lekarzem nie jesteś, więc porównanie wzięte z kosmosu.
I nie wiem czy wiesz, ale wydawnictwa naukowe również publikują niektóre artykuły w wersjach elektronicznych co nie umniejsza ich wartości naukowej.
O tym że kładziesz coś ludziom na twarz nawet nie wiedziałam, więc jak mogłabym coś w tym temacie sugerować
Owszem , dyskusja jest zakończona, w ogóle nie rozumiesz "o czym ja do Ciebie rozmawiam"
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 19:32   #22
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

odzywam sie w tym watku, bo dostalam zgloszenie. przeanalizowalam posty Plineczki i nie widze w nich naruszenia regulaminu, konkretnie wyrazila swoje zdanie i tyle. w wielu punktach sie z nia zwyczajnie zgadzam.

wiesz co Viki? im wiecej lat siedze w temacie, tym mniejsza mam pewnosc siebie w ocenie preparatow na podstawie skladu. nie wynika to z braku wiedzy, wrecz przeciwnie. wiele swoich pogladow kosmetycznych zmienilam, bo zwyczajnie sie nie sprawdzily. fajnie wiedziec mniej wiecej jak dzialaja poszczegolne skladniki, ale spis INCI naprawde nie daje dostepu do wiedzy tajemnej, pogadaj z technologami czy chemikami.

wizazanka kosmetolog1 miala wiedze konkretna (teoretyczna) a do tego praktyczna, bo zwyczajnie w temacie produkcji kosmetykow siedziala. w niej widzialam wiecej pokory i dystansu w ocenie kosmetyku wylacznie na podstawie skladu.

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2012-07-07 o 19:34
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 20:08   #23
friable
Raczkowanie
 
Avatar friable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 432
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

To prawda, skład nie daje pewności... można tylko przewidywać, że to na nas zadziała lepiej lub gorzej :P Chociażby ta maseczka - na niektorych sie sprawdza, na niektorych nie.
friable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 12:57   #24
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

Ja również niejednokrotnie zaobserwowałam dobre działanie niby to "słabej" składowo odżywki i po dłuższym etapie mycia delikatnymi szamponami wróciłam do codziennego stosowania SLeS - moje włosy i skóra głowy go lubią i potrzebują. Także nie szalejmy ze stwierdzeniem, że jest on taki zły.

Jednak nie nakładałabym Waxa na dużo dłużej, niż zaleca producent, bo efekt może być odwrotny od oczekiwanego. Jeśli chcesz potrzymać coś dłużej, to właśnie raczej olej, albo jakąś naturalną maskę (choć też nie każdą, np jajka na długo bym nie kładła, ale może maskę z oliwy, rycyny, d-panthenolu itp?

Jeśli stosujemy kosmetyki z tzw "chemią", to moim zdaniem nie należy bardzo przesadzać z czasem trzymania, bo z jakiegoś względu został on obliczony i działania substancji na skórę nie przewidzimy tylko ze składu INCI, jak to napisał moderator Każda z nas "zna" się na kosmetykach, jednak nie jesteśmy technologami i nie znamy dokładnie procesów biochemicznych, które zachodzą w takim a nie innym preparacie położonym na włosy.

Jeśli chodzi o maratony, to ja zauważyłam świetne rezultaty po 1,5 doby trzymania oliwy z oliwek. W tym czasie dokładałam nową warstwę chyba 2 razy, bo część się wchłaniała a część wycierała w poduszkę. Włosy miałam po tym świetne
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 14:55   #25
semperfidelis93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

ja moje zmęczone ciągłym malowaniem na bardzo jasny blond włosy podratowałam właśnie WAXem i olejem rycynowym pomalowałam je na ciemniejszy kolor, odstawiłam zupełnie prostownicę. Na okres wakacyjny także suszarkę, ponieważ chodząc do szkoły myłam włosy co drugi dzień rano, susząc je przy tym (zimnym powietrzem ). po umyciu szamponem z pokrzywy zawijam je poprostu w ręcznik, czekam, aż trochę przeschną by je rozczesać bez wyrywania następnie nakładam jedwab na same końce i zostawiam je do wyschnięcia. dodatkowo piję skrzyp
semperfidelis93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 17:06   #26
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
odzywam sie w tym watku, bo dostalam zgloszenie. przeanalizowalam posty Plineczki i nie widze w nich naruszenia regulaminu, konkretnie wyrazila swoje zdanie i tyle. w wielu punktach sie z nia zwyczajnie zgadzam.
Nie ja ją zgłaszałam
Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
wiesz co Viki? im wiecej lat siedze w temacie, tym mniejsza mam pewnosc siebie w ocenie preparatow na podstawie skladu. nie wynika to z braku wiedzy, wrecz przeciwnie. wiele swoich pogladow kosmetycznych zmienilam, bo zwyczajnie sie nie sprawdzily. fajnie wiedziec mniej wiecej jak dzialaja poszczegolne skladniki, ale spis INCI naprawde nie daje dostepu do wiedzy tajemnej, pogadaj z technologami czy chemikami.

wizazanka kosmetolog1 miala wiedze konkretna (teoretyczna) a do tego praktyczna, bo zwyczajnie w temacie produkcji kosmetykow siedziala. w niej widzialam wiecej pokory i dystansu w ocenie kosmetyku wylacznie na podstawie skladu.
Cóż poradzę, że akurat na temat SLSu mam bardzo negatywne zdanie (z resztą poparte naukowymi dowodami)
I w gruncie rzeczy chodziło mi tylko o ten jeden składnik, który jest szkodliwy (obiektywnie rzecz biorąc) i IMHO nie powinno się używać kosmetyków z nim w składzie mających dłuższy kontakt ze skórą, podałam żródła naukowe na poparcie tej tezy, a w rezutacie koleżanka stwierdziła, że uważam się za mądrzejszą od profesorów

Z pogrubionym oczywiście się zgadzam, jednak istnieje kilka składników, których,mimo że używanie ich nie jest zabronione, powinno się unikać ze względu na doniesienia o ich szkodliwym działaniu (np. MDMD Hydration) i to bez rozkładania na czynniki pierwsze procesów chemicznych zachodzących w danym kosmetyku

Fubizka, ja piszałam o SLS, a nie SLES
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2012-07-13 o 17:52
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 17:36   #27
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość

wizazanka kosmetolog1 miala wiedze konkretna (teoretyczna) a do tego praktyczna, bo zwyczajnie w temacie produkcji kosmetykow siedziala. w niej widzialam wiecej pokory i dystansu w ocenie kosmetyku wylacznie na podstawie skladu.
Ale kosmetolog1 nie pisała do nikogo "dziewczyno" i zawsze potrafiła prowadzić dyskusję w sympatyczny sposób nawet, jak dochodziło do sporów Pamiętam jeden- odnośnie mycia włosów odżywką. Kosmetolog1 nie była do tej metody wcale przekonana, a mnóstwo dziewczyn włosy odżywką myje i są z tej metody bardzo zadowolone. Tak więc często wykształcenie i doświadczenie to nie wszystko, ale osoby, które nie uważają się za alfy i omegi zdają sobie z tego sprawę

Wg mnie Wax ma słaby skład, u mnie doprowadził do łamania się włosów u nasady, nie zadziałał tak nigdy żaden inny produkt- dlatego ja przed tą maseczką staram się przestrzegać. Ale jak u kogoś to działa- super. Biovaxy, mimo dobrego składu, u wielu osób się nie sprawdzają, jak i wiele innych kosmetyków. Ale nie wiem, czy to temat na tyle fascynujący, by się wykłócać.

A tak w ogóle- dla mnie porównanie analizowania składu kosmetyków do czerpania wiedzy medycznej z internetu jest, niestety, mało trafne. Wiem, że człowiek bez wykształcenia medycznego może poczuć pokusę stawiania sobie samemu diagnozy w oparciu o to, co wyczyta w internecie, ale często osoba, która chce świadomie o swoje zdrowie zadbać a także znaleźć dobrego lekarza, jest często własnie na takie źródło wiedzy skazana. Tak, wielu lekarzy nie lubi osób, które szperają w internecie, dlatego, że często są to pacjenci zadający niewygodne, trudne pytania i niedający się zbyć półsłówkami. Dobry lekarz sobie z tym poradzi, bo ma duża wiedzę i umiejętności, a taki, który odsyła wszystkich z kwitkiem- cóż, marudzi. Ja nie widzę nic złego w powszechnym dostępie do wiedzy tym bardziej, że ta przekazywana nawet na uczelniach wyższych często pozostawia wiele do życzenia (nie piszę teraz o medycynie).

Nikt tu nie podważa niczyich kompetencji, ale chyba bez sensu jest zasłanianie się posiadanym wykształceniem... wiedza obroni się sama.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 18:54   #28
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

Viki, ja zawsze wiem kto zgłasza, wiem, że to nie Ty Mi chodzi głównie o to, że "znać się na składach" może Wizazanka jak i profesor. Tylko zauważyłam, że osoby, które nie siedzą w tym na codzień (nie tworzą receptur, nie pracują na produkcji itd.) nie biorą tak bardzo poważnie składów podanych na opakowaniach jak coraz więcej Wizazanek. Nie piję bezpośrednio do Ciebie, po prostu zauważam takie zjawisko po postach, po KWC (piszą, że kosmetyk działa u nich super, ale dają jedną *, bo dowiedziały się, że składnik XYZ może działać niekorzystnie).

Analizując skład niektórych kosmetyków, wiele Wizażanek zapomina o jego przeznaczeniu. Składniki, które w kosmetykach do codziennej pielęgnacji zwykle szkodzą, w kosmetykach, powiedzmy do zadań specjalnych sprawdzają się znakomicie. Ten nieszczęsny SLS w klasycznym Waxie działając lekko drażniąco, może pobudzić odrost włosów, u osób które np. straciły większość w wyniku łysienia plackowatego. Moim zdaniem polecanie klasycznego Waxa do włosów zwyczajnie zniszczonych prostownicą, farbowaniem nie ma wielkiego sensu, ten kosmetyk z założenia był przeznaczony do skóry głowy. Z resztą, to chyba nieistotne, klasyczny Wax już nie jest chyba produkowany?

Mam dyplom kosmetologa, ale to co wiem o składnikach, zgromadziłam w głowie na własną rękę. Nie uważam, że jak ktoś ma super wykształcenie to może się wypowiadać, a reszta się nie zna Jednak jestem pewna, że o wiele więcej może się wypowiedzieć osoba, która zwyczajnie w tym siedzi, tworzy, dotyka, widzi różnice w działaniu różnych stężeń.

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Ale kosmetolog1 nie pisała do nikogo "dziewczyno" i zawsze potrafiła prowadzić dyskusję w sympatyczny sposób nawet, jak dochodziło do sporów Pamiętam jeden- odnośnie mycia włosów odżywką. Kosmetolog1 nie była do tej metody wcale przekonana, a mnóstwo dziewczyn włosy odżywką myje i są z tej metody bardzo zadowolone. Tak więc często wykształcenie i doświadczenie to nie wszystko, ale osoby, które nie uważają się za alfy i omegi zdają sobie z tego sprawę

Wg mnie Wax ma słaby skład, u mnie doprowadził do łamania się włosów u nasady, nie zadziałał tak nigdy żaden inny produkt- dlatego ja przed tą maseczką staram się przestrzegać. Ale jak u kogoś to działa- super. Biovaxy, mimo dobrego składu, u wielu osób się nie sprawdzają, jak i wiele innych kosmetyków. Ale nie wiem, czy to temat na tyle fascynujący, by się wykłócać.

A tak w ogóle- dla mnie porównanie analizowania składu kosmetyków do czerpania wiedzy medycznej z internetu jest, niestety, mało trafne. Wiem, że człowiek bez wykształcenia medycznego może poczuć pokusę stawiania sobie samemu diagnozy w oparciu o to, co wyczyta w internecie, ale często osoba, która chce świadomie o swoje zdrowie zadbać a także znaleźć dobrego lekarza, jest często własnie na takie źródło wiedzy skazana. Tak, wielu lekarzy nie lubi osób, które szperają w internecie, dlatego, że często są to pacjenci zadający niewygodne, trudne pytania i niedający się zbyć półsłówkami. Dobry lekarz sobie z tym poradzi, bo ma duża wiedzę i umiejętności, a taki, który odsyła wszystkich z kwitkiem- cóż, marudzi. Ja nie widzę nic złego w powszechnym dostępie do wiedzy tym bardziej, że ta przekazywana nawet na uczelniach wyższych często pozostawia wiele do życzenia (nie piszę teraz o medycynie).

Nikt tu nie podważa niczyich kompetencji, ale chyba bez sensu jest zasłanianie się posiadanym wykształceniem... wiedza obroni się sama.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam Twój post, chyba zmienna pogoda nienajlepiej na mnie działa

Ja z kosmetolog1 nie zawsze się zgadzałam i nie wierzyłam na słowo, bo ona ma papier i pracuje przy kosmetykach. Podobało mi się jednak jej zdystansowane podejście do kosmetyków, patrzyła głównie na całość "kompozycji", na składniki pod kątem celu przeznaczenia, a nie ogólnym jak robi większość Wizażanek w swoich analizach.

A z myciem odżywką... Nikt nie przedstawił jak na razie jakiegoś naukowego wyjaśnienia jak wygląda taki mechanizm mycia Wiele Wizazanek stosuje i nie mam powodu, żeby im nie wierzyć, że nie straszną brudnymi włosami. Dla mnie jednak to jest "mycie", a nie mycie. Trochę jak z homeopatią, u wielu osób działa, ale wyjaśnienia logicznego nie ma.

Ja jestem otwarta na nowe odkrycia, wyniki badań Zmieniłam też zdanie o myciu mydłem, osoba "znająca się na składach" powie, że mydło jest bardziej agresywne, wysuszające niż niemydlany odpowiednik. Kiedyś postanowiłam to sprawdzić i przez kilka tygodni robiłam testy na swojej skórze. Po przyzwyczajeniu się do mydła w kostce moja skóra ma się rewelacyjnie. O wieeeele lepiej niż po najbardziej nawilżającym żelu pod prysznic. Nie wiem, mydło z odczynem zasadowym prawdopodobnie mobilizuje moją skórę do pracy, nie mam na myśli zwykłego bombardowania łojem Odstawiłam też zupełnie zalecane wszędzie żele do higieny intymnej z kwasem mlekowym, okazało się, że mój organizm sobie świetnie radzi bez tego.

Wyszedł długi offtop, przepraszam, ale mam fazę na wylewanie swoich kosmetycznych przemyśleń

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2012-07-13 o 18:57
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 19:39   #29
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

Truskawkowawiosno, ja się z Tobą zgadzam, chodziło mi przede wszystkim o to, iż argument "ja mam takie wykształcenie, ja się na tym znam i niech mnie nikt tutaj nie poucza" nie stanowi żadnego argumentu w dyskusji. Przecież można napisać, iż daną informację można znaleźć w takiej czy innej naukowej publikacji. Forum polega na tym, iż każdy może się wypowiedzieć- zarówno laik, jak i pasjonata a także osoba, która się daną rzeczą zajmuje zawodowo. W niektórych branżach niejeden pasjonata może mieć wiedzę i umiejętności większe od niektórych zawodowców (teraz opieram się na swoich znajomych zajmujących się sprawami technicznymi i mechanicznymi), w innych tych umiejętności nie da się zdobyć inaczej, niż zdobywając wykształcenie w danym kierunku (jak ze wspomnianą medycyną czy stomatologią...). Wydawało mi się, że forum jest od tego, by każdy mógł się podzielić swoimi przemyśleniami a osoby, które w danej branży "siedzą" są od tego, by ewentualne błędy korygować i dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Powstaje kwestia tego, że po co za darmo dzielić się wiedzą, zdobywaniu której poświęciło się tyle czasu-ale uczestnictwo w forum jest dobrowolne, nikt nikogo nie zmusza do tego, by robić coś, co jest w sumie nieopłacalne, czyli w pewnym sensie "oświecanie motłochu" Ale to dzielenie się wiedzą chyba nie powinno się ograniczać do stwierdzenia, że się coś robi, więc się na tym na pewno zna. Tym bardziej, że to żaden argument- mnóstwo ludzi robi rzeczy, na których się totalnie nie zna I często fora to weryfikują.

W sumie, mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam. Po prostu, uważam, że pewne kwestie zabijają dalszą możliwość dialogu. Na forum wszyscy userzy są równi, może poza osobami zaangażowanymi w administrowanie i moderowanie, więc wg mnie nie ma sensu tworzyć sztucznego tak naprawdę podziału na osoby, które coś innym nakładają na twarz i na osoby, które na twarz nakładają coś wyłącznie sobie Oczywiście, cały czas piję tylko i wyłącznie do jednej osoby, której nie znam, ale której wypowiedź bardzo mnie zadziwiła i po prostu nie mogłam się powstrzymać przez tym offtopem, za który bardzo przepraszam. Ale wszyscy się tutaj wypowiadamy z jakiegoś powodu, robimy to nieodpłatnie, poświęcając nasz wolny czas i wydaje mi się, że trochę dobrej woli ze strony osób z wykształceniem naprawdę nie zaszkodzi
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 20:23   #30
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Ekstremalnie długa kuracja - nietypowo

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Truskawkowawiosno, ja się z Tobą zgadzam, chodziło mi przede wszystkim o to, iż argument "ja mam takie wykształcenie, ja się na tym znam i niech mnie nikt tutaj nie poucza" nie stanowi żadnego argumentu w dyskusji. Przecież można napisać, iż daną informację można znaleźć w takiej czy innej naukowej publikacji. Forum polega na tym, iż każdy może się wypowiedzieć- zarówno laik, jak i pasjonata a także osoba, która się daną rzeczą zajmuje zawodowo. W niektórych branżach niejeden pasjonata może mieć wiedzę i umiejętności większe od niektórych zawodowców (teraz opieram się na swoich znajomych zajmujących się sprawami technicznymi i mechanicznymi), w innych tych umiejętności nie da się zdobyć inaczej, niż zdobywając wykształcenie w danym kierunku (jak ze wspomnianą medycyną czy stomatologią...). Wydawało mi się, że forum jest od tego, by każdy mógł się podzielić swoimi przemyśleniami a osoby, które w danej branży "siedzą" są od tego, by ewentualne błędy korygować i dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.
No to myślimy identycznie Zgadzam się z Plineczką, jeżeli chodzi o te SLS, nie powinno się im dawać etykietki "złe i już!". Różnie to bywa, ja sama mam tak dziwaczną skórę, że jestem totalną antyreklamą gabinetów kosmetycznych Z innymi poglądami się nie zgadzam: samo wykształcenie nie sprawia automatycznie, że ma się więcej racji niż ktoś kto się tym zajmuje hobbystycznie. Jeżeli ktoś ma ogromną wiedzę, to powinien chociaż próbować pewne rzeczy wyjaśniać albo chociaż odesłać do źródeł ("Mój profesor napisał w książce XYZ o tym, poszukaj sobie, ufam jego wiedzy".)

Mnie wielu "wykształciuchów" bardzo rozczarowało, nie ufam nikomu na słowo, zawsze wolę poszukać źródła Moje podejście wiele osób dziwi, a mnie bardziej dziwi, że ktoś wierzy autorytetowi na słowo np. ta dyskusja rozłożyła mnie na łopatki https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1745 wyszłam na pieniacza, który kłóci się dla kłócenia się uważam, że gdyby nie było takich dyskusji, to Wizaz nie byłby Wizazem



Cytat:
Powstaje kwestia tego, że po co za darmo dzielić się wiedzą, zdobywaniu której poświęciło się tyle czasu-ale uczestnictwo w forum jest dobrowolne, nikt nikogo nie zmusza do tego, by robić coś, co jest w sumie nieopłacalne, czyli w pewnym sensie "oświecanie motłochu" Ale to dzielenie się wiedzą chyba nie powinno się ograniczać do stwierdzenia, że się coś robi, więc się na tym na pewno zna. Tym bardziej, że to żaden argument- mnóstwo ludzi robi rzeczy, na których się totalnie nie zna I często fora to weryfikują.
Przyznaję się bez bicia, po kilku latach pisania tego samego, zwyczajnie się człowiekowi nie chce tłumaczyć, szczególnie jeśli jest agresywny i przemądrzały, sama wiesz

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2012-07-13 o 20:24
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:41.