Spirala - wątek zbiorczy! - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-03, 12:55   #3841
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Do tego dochodzi jeszcze koszt USG bo chyba tylko tak można kontrolować prawidłowe ułożenie wkładki. Ja na NFZ u ginekologa mam wszystkie badania poza USG ginekologicznym - od kilku lat nie mogę się doprosić bo ponoć profilaktycznie nie przysługuje.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-03, 13:46   #3842
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Do tego dochodzi jeszcze koszt USG bo chyba tylko tak można kontrolować prawidłowe ułożenie wkładki. Ja na NFZ u ginekologa mam wszystkie badania poza USG ginekologicznym - od kilku lat nie mogę się doprosić bo ponoć profilaktycznie nie przysługuje.
Tak, położenie wkładki określa się na usg i w badaniu klasycznym, ginekolog widzi nitki.

Nie przysługuje badanie usg na nfz ? no trudno mi w to uwierzyć, szczególnie jeśli lekarz ma aparat usg w gabinecie, dziwi mnie ta opinia, usg to żadna nowinka technologiczna żeby robić filozofię z tego badania.

Ja mam usg robione na nfz bez problemu, usg macicy, piersi co roku jak mam kontrolna wizytę z cytolgoią.

Ja bym sprawdziła jak to jest naprwdę z tym usg na nfz, wystarczy zadzwonić do rzecznika swojego nfz.
Mnie pani telefonicznie udzielała info na temat refundacji zakładania wkładki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-03, 14:21   #3843
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Paula powiedz jak u Ciebie wyciaganie wkladki wygladalo ?? bolało ?? bo ja sie zaczynam bac
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-03, 14:43   #3844
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez czarna_kawa80 Pokaż wiadomość
Paula powiedz jak u Ciebie wyciaganie wkladki wygladalo ?? bolało ?? bo ja sie zaczynam bac
Jeszcze nie wygladało nadal mam pierwszą wkladke ,rok po terminie, oczywiście 2 gin mówiło mi, że można ją nosic i 10 lat a mój nakazał wymianę co by sie nitki nie wrosły i komu tu wierzyć ?

Boję się bólu no i nikt nie chce tego zrobic na nfz.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-03, 18:01   #3845
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

mnie zakładanie nie bolało wcale
szczyt przyjemności to nie był ale ja - panikara - przeżyłam

a z tym okresem moim - cholera DALEJ mam ;/ teraz już bardziej takie plamienie - ale jednak.. i na tyle mocne że trzeba b. często wkładkę wymieniać albo stosować jeszcze podpaskę

pojutrze wyjeżdżam...

już zaczęłam się schizować czy oby na pewno ta wkładka tam nadal jest?? nie zdążę już drugiego usg zrobić...

Mam nadzieję, że nic mnie tam boleć nie będzie w trakcie
A jak u was było przy pierwszym seksie? Bo jakby nie było to jednak tę szyjkę przy zakładaniu się narusza..
(jak już mówiłam, panikara jestem )

I boszsz niech mi to plamienie zniknie...
11 dni okresu to ciut przesada
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 09:14   #3846
Halari
Raczkowanie
 
Avatar Halari
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 112
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Ja mam znowu odmienny problem jeśli chodzi o spiralkę. Moją miedzianą mam już 2,5 roku i wszystko było ok. Miesiączki o 2 dni dłuższe i troszkę bardziej obfite, ale to było do przeżycia. A od 2 miesięcy, nie wiem jak to określić, czy to jest krwawienie po miesiączce, czy może taka długa miesiączka... Wygląda to w każdym bądź razie tak, że miesiączka pod koniec przechodzi w plamienia i one się ciągną tak jeszcze około 16 dni!
Byłam u ginekologa, robiłam USG - wkładka jest na swoim miejscu i w sumie nic się nie wyjaśniło....
Skąd nagle takie odchyły, jak przez tyle czasu było w porządku? :/
__________________
Dziecko to uwidoczniona miłość.

Zapuszczam!
11.09.2011 - 64 cm
Halari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 18:30   #3847
risky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 20
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Peachees Pokaż wiadomość
Witam ponownie widziałam że dziewczyny wcześniej juz pytały ale chciałam ponowić pytanie: czy któraś z was mogłaby polecić lekarza, który założy spiralę kobiecie, która nie rodziła z Wrocławia?Dzwoniłam do kilku ale to co mnie spotkało w trakcie rozmowy to po prostu jakiś szok!usłyszałam już że jestem nieodpowiedzialna,powinna m już dawno urodzić dziecko a nie zastanawiać się nad antykoncepcją.W niektórych gabinetach nie chciano udzielić mi takiej informacji czt w ogóle się taki zabieg u nich wykonuje.Dodam że mam 22 lata i nie planuję dzieci w najbliższym czasie jak nie w ogole. Nie wiem co się dzieje w naszym pięknym kraju ale mam już tego dosyć zostałam potraktowana jak jakiś przestępca Dodam jeszcze ze dla mojej pani gin.wypadanie włosów zły nastroj a nawe przypadki raka w rodzinie nie sa powodem do zmiany sposobu antykoncepcji na inną,jak mi powiedziała możemy zmienić tabletki na inne ;(Ludzie co to za lekarz!Pozdrawiam was dziewczyny
ja od jakiegoś czasu zaczęłam chodzić do innego ginekologa i dobrze trafiłam bo podszedł do mnie indywidualnie, przeprowadzil szczegółowy wywiad i wyleczył nadżerkę której była gin najwyraźniej nie chciała widzieć. po infekcji z nuva ringiem chciał mi przepisać tabletki ale gdy dowiedział się o chorobach w mojej bliskiej rodzinie odradził mi hormony i zaproponował spiralę dla nieródek. dowiedziałam się o tym że uznano go najlepszym ginekologiem w Polsce w dziedzinie spirali i jej zakładaniu. Także zapraszam do nysy, są z wrocławia tanie połączenia autobusem. nie warto ryzykować zdrowiem. ja się na razie zastanawiam ale to chyba najlepsze rozwiązanie dla mnie
risky jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 23:42   #3848
telka146
Rozeznanie
 
Avatar telka146
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 657
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

a co ze sznureczkami dziewczyny? wasi partnerzy czuja je?

moj tak i skarzy sie...
telka146 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 10:23   #3849
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez telka146 Pokaż wiadomość
a co ze sznureczkami dziewczyny? wasi partnerzy czuja je?

moj tak i skarzy sie...
Nie czuje.
Idz do gina to przytnie je krócej.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 14:57   #3850
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Do tego dochodzi jeszcze koszt USG bo chyba tylko tak można kontrolować prawidłowe ułożenie wkładki. Ja na NFZ u ginekologa mam wszystkie badania poza USG ginekologicznym - od kilku lat nie mogę się doprosić bo ponoć profilaktycznie nie przysługuje.

Ja kontroluje moja spirale na NFZ u gina i robi mi bez problemu USG wiec nie chce mi sie w to wierzyc ze nie przysluguje

Robilam USG w październiku i robilam teraz w czerwcu i bez problemu to usg zrobil, wydrukowal zdjecie, wsadzil do kartoteki i wsio.

A zakladalam u innego gina w innym miescie prywatnie.

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2012-07-06 o 15:30
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 18:55   #3851
lucy007
Rozeznanie
 
Avatar lucy007
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 504
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Nie czuje.
Idz do gina to przytnie je krócej.
A da się wtedy je sprawdzać czy są na właściwym miejscu, czy w ogóle nie ma takiej potrzeby? (pytanie wynika z lektury wątku i ze schizy początkujących "nosicielek" na temat sprawdzania nitek właśnie )

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Ja kontroluje moja spirale na NFZ u gina i robi mi bez problemu USG wiec nie chce mi sie w to wierzyc ze nie przysluguje
USG jak najbardziej przysługuje na NFZ, tylko na przykład w poradni, do której chodziłam, aparatura do tego badania zepsuła się dwa lata temu i do dzisiaj nie ma nowej. Ponieważ poradnia jest w budynku szpitala, jeśli występuje konieczność zrobienia USG, lekarz robi pacjentce badanie na oddziale. No ale przy takiej normalnej wizycie nie widzi konieczności.

A mam jeszcze jedno pytanie dotyczące spirali. Czy po dwóch porodach w odstępie dwóch lat można od razu zakładać spiralę czy trzeba odczekać aż macica się obkurczy (teoretycznie po dwóch miesiącach od porodu już jest obkurczona, ale wiadomo, nie całkiem)? Czy z kolei wszystko zależy od pacjentki i jej "wnętrza"? Pytam dlatego, że po pierwszym porodzie lekarz powiedział, że trzeba czekać z zakładaniem (wtedy pytałam czysto teoretycznie), a teraz po drugim porodzie stwierdził, że nie trzeba czekać. No i się zastanawiam, czy mi się lekarz w zeznaniach mota, czy jak?

Edytowane przez lucy007
Czas edycji: 2012-07-06 o 18:57
lucy007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-06, 19:36   #3852
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Chyba lekarz cos mota co to za roznica czy jest sie po pierwszym porodzie czy po drugim
A jak rodzilas za pierwszym razem a jak za drugim ?
Bo po porodzie SN to po tych 6 czy tam 8 tygodniach pologu mozna zakladac spirale i niewazne ktory to porod! Natomiast czekac z zalozeniem spirali trzeba po CC najlepiej pol roku.

Ja rodzilam w odstepie niecalych dwoch lat (22 m-ce roznicy miedzy dziecmi jest) i pierwszy porod SN ale spirali nie zakladalam bo planowalam po roku zajsc w druga ciaze i po tej drugiej ciazy spirale zakladalam. Ale ze drugi porod byl przez CC to musialam odczekac pol roku i dokladnie rowne pol roku po cc mialam zakladana spirale. Przez 4 m-ce bralam tabletki.

Ja nitek nigdy nie czulam i nie czuje. Na poczatku probowalam wymacac ale nic z tego. Spirale mam dokladnie 14 m-cy i 2 razy byla sprawdzana na usg i siedzi idealnie. Wiec widocznie nitki sa mocno skrocone.

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2012-07-06 o 19:40
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 19:51   #3853
Zapach deszczu
Zadomowienie
 
Avatar Zapach deszczu
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: La Défense,Paris
Wiadomości: 1 643
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Zależnie od nitek. Ja mam bardzo długie, partner nie czuje, nigdy nie czuł. A sama też nie sprawdzam.
Zapach deszczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 21:38   #3854
truskawk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 379
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lucy007 Pokaż wiadomość
A da się wtedy je sprawdzać czy są na właściwym miejscu, czy w ogóle nie ma takiej potrzeby? (pytanie wynika z lektury wątku i ze schizy początkujących "nosicielek" na temat sprawdzania nitek właśnie )



USG jak najbardziej przysługuje na NFZ, tylko na przykład w poradni, do której chodziłam, aparatura do tego badania zepsuła się dwa lata temu i do dzisiaj nie ma nowej. Ponieważ poradnia jest w budynku szpitala, jeśli występuje konieczność zrobienia USG, lekarz robi pacjentce badanie na oddziale. No ale przy takiej normalnej wizycie nie widzi konieczności.

A mam jeszcze jedno pytanie dotyczące spirali. Czy po dwóch porodach w odstępie dwóch lat można od razu zakładać spiralę czy trzeba odczekać aż macica się obkurczy (teoretycznie po dwóch miesiącach od porodu już jest obkurczona, ale wiadomo, nie całkiem)? Czy z kolei wszystko zależy od pacjentki i jej "wnętrza"? Pytam dlatego, że po pierwszym porodzie lekarz powiedział, że trzeba czekać z zakładaniem (wtedy pytałam czysto teoretycznie), a teraz po drugim porodzie stwierdził, że nie trzeba czekać. No i się zastanawiam, czy mi się lekarz w zeznaniach mota, czy jak?
Ja też początkująca, więc czy trzeba sprawdzać, czy to jest na właściwym miejscu? To to się może przesunąć, czy coś?
truskawk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 21:41   #3855
Halari
Raczkowanie
 
Avatar Halari
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 112
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Mój mąż na nitki się nie skarży, czasami wyczuwa, ale mu nie przeszkadzają ;-)

Co do zakładania, jak widać co lekarz to inna opinia. Ja rodziłam w odstępie 16 miesięcy, drugie dziecko przez cc i spiralę założyłam po 6 tygodniach połogu Wszystko było ok.
__________________
Dziecko to uwidoczniona miłość.

Zapuszczam!
11.09.2011 - 64 cm
Halari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 00:53   #3856
telka146
Rozeznanie
 
Avatar telka146
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 657
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

bo u mnie sytuacja jest dziwna. probowalismy 2 razy seksu bez prezerwatywy, ale ze spirala i raz sie tak 'nadzial' ze pozniej nie mogl juz kontynuowac. drugi raz skonczylo sie na prezerwatywie, ale do dzis skarzy sie na bol. nie wiem o co chodzi.... jakiej dlugosci powinny byc te nitki? ja bez problemu je wyczuwam jak wsadzam palec, szyjke macicy tez zawsze czuje. moze moja pochwa jest hm... za plytka? partner zreszta powiedzial, ze zawsze podczas seksu czuje moja szyjke macicy. czy to normalne, bo juz sie gubie? a moze on jest nadwrazliwy? z czego sa zrobione wasze niteczki? moje to takie jakby druciki.

jak tak dalej pojdzie, trzeba bedzie wyciagnac bo uprawianie seksu ze spirala i prezerwatywa nie ma dla mnie najmniejszego sensu.
telka146 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 05:08   #3857
lucy007
Rozeznanie
 
Avatar lucy007
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 504
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
A jak rodzilas za pierwszym razem a jak za drugim ?
Bo po porodzie SN to po tych 6 czy tam 8 tygodniach pologu mozna zakladac spirale i niewazne ktory to porod! Natomiast czekac z zalozeniem spirali trzeba po CC najlepiej pol roku.
Obydwa porody SN.

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Ja rodzilam w odstepie niecalych dwoch lat (22 m-ce roznicy miedzy dziecmi jest) i pierwszy porod SN ale spirali nie zakladalam bo planowalam po roku zajsc w druga ciaze i po tej drugiej ciazy spirale zakladalam.
To u mnie sytuacja podobna, tylko 24 miesiące odstępu są

Cytat:
Napisane przez telka146 Pokaż wiadomość
bo u mnie sytuacja jest dziwna. probowalismy 2 razy seksu bez prezerwatywy, ale ze spirala i raz sie tak 'nadzial' ze pozniej nie mogl juz kontynuowac. (...)

z czego sa zrobione wasze niteczki? moje to takie jakby druciki.
"Nadział"? A te nitki to poważnie druciki?
lucy007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 15:03   #3858
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Kochane, mam pytanko.
Mam 22 lata i nigdy nie rodzilam i na ta chwile dzieci nie chce i nie moge mirc przez najbliSze 10 lat, poniewaz tyle trwa okres regeneracji moich wnetrznosci po resekcji watroby po guzu typu fn spowodowanym braniem tabletek antykoncepcyjnych przez pol roku...

Niestety jak sie donyslacie mam tylko pol watroby i calkowity zakaz jakiegokolwiek brania sterdyow/ hormonow.

Zastanawian sie wiec nad spirala, ale wiem ze to problem u nierodzacych... Nie wiem co mam zrobic, bo niestety prezerwatywa w ostatnim czasie pekla i mam straszna fobie na ten temat. W dodatku pomimo przeciwskazan musialam wziac escapelle.

Doradzcie mi cos prosze
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 16:13   #3859
telka146
Rozeznanie
 
Avatar telka146
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 657
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lucy007 Pokaż wiadomość
"Nadział"? A te nitki to poważnie druciki?
nie druciki, ale taka jakby... hm, metalowa zylka? spirala to NOVA T380.
chyba sie nadzial, nie wiem jak to opisac wszystko szlo dobrze, delikatnie badal grunt az nagle przestal sie ruszac w ogole. zapytalam co sie stalo, a on po chwili podniosl glowe a twarz mial wykrzywiona z bolu i tak sie skonczylo rumakowanie tego dnia
podcielam potem nitki i sprobowalismy w srode, bylo lepiej ale w koncu i tak zaczelo go bolec wiec zalozylismy prezerwatywe. mowi, ze do dzis jak idzie siku to go pobolewa.
dziwne, prawda?
telka146 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-07, 17:59   #3860
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Ja jestem taka panikara, że chyba musiałabym zakupić własny ultrasonograf aby kilka razy dziennie upewniać się, że wkładka znajduje się we właściwym miejscu
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-08, 14:36   #3861
truskawk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 379
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Czy można założyć spirale bezpośrednio po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych? Czy trzeba odczekać jakiś czas? Brałam 5 lat.
truskawk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-09, 06:58   #3862
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Mozna od razu po odstawieniu tabletek. Najczesciej sie zaklada spirale podczas krwawienia.
Ja zakladalam od razu po odstawieniu tabletek ale tabletki bralam 4 m-ce
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 21:28   #3863
ewciula29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 59
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez telka146 Pokaż wiadomość
nie druciki, ale taka jakby... hm, metalowa zylka? spirala to NOVA T380.
chyba sie nadzial, nie wiem jak to opisac wszystko szlo dobrze, delikatnie badal grunt az nagle przestal sie ruszac w ogole. zapytalam co sie stalo, a on po chwili podniosl glowe a twarz mial wykrzywiona z bolu i tak sie skonczylo rumakowanie tego dnia
podcielam potem nitki i sprobowalismy w srode, bylo lepiej ale w koncu i tak zaczelo go bolec wiec zalozylismy prezerwatywe. mowi, ze do dzis jak idzie siku to go pobolewa.
dziwne, prawda?
a może to kwestia psychiki? raz się "nadział" i teraz wydaje mu się, że czuje??? Ja mojemu od razu powiedziałam, że nic nie będzie czuł, chociaż nie wiedziałam, jak będzie. nigdy się nie skarżył.
ewciula29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-11, 14:46   #3864
telka146
Rozeznanie
 
Avatar telka146
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 657
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ewciula29 Pokaż wiadomość
a może to kwestia psychiki? raz się "nadział" i teraz wydaje mu się, że czuje??? Ja mojemu od razu powiedziałam, że nic nie będzie czuł, chociaż nie wiedziałam, jak będzie. nigdy się nie skarżył.
nie wiem, spirala nadal siedzi. lekarka powiedziala, ze sznureczki z czasem zawina sie wokol szyjki macicy. jak sie nie uda, to wyciagne, nigdzie sie nie spiesze i bede probowac do skutku, zwlaszcza, ze zalozenia kosztowalo mnie wiele bolu.
powiedziano mi jeszcze, ze ewentualnie mozna przyciac sznurki tak, aby cale byly schowane w szyjce. pozniejsze wyciagnanie odbyloby sie za pomoca specjalnego haczyka, mysle ze zastanawie sie rowniez nad ta opcja jesli ta, ze sznurkami w pochwie nie wypali.
telka146 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-12, 18:37   #3865
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

czytam wątek z zapartym tchem
Mam 27 lat, od 6 biorę pigułki ( z przerwami...) i chyba skłaniam się ku spirali... W mojej rodzinie jest kilka przypadków zakrzepicy, zawałów serca.... Sama mam podwyższone ciśnienie...
Dzieci nie planuję...
Szukam lekarza z Warszawy i okolic, który założy spiralę nieródce, jeśli znacie takiego - proszę na namiary.
W mojej ( małej ) miejscowości lekarze mi kategorycznie odmówili.....
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 12:11   #3866
Agnesx32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 58
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

mam pytanko... czy jesli lekarz załozyl 5letnia spiralke a powiedzial ze na 10 lat i nosi sie ja jakies 8 lat to czy ona zabezpiecza?
Agnesx32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-30, 13:04   #3867
DuzaMala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 39
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Ja jutro idę na wyciągniecie spirali. Mam dość 2tyg okresu, miedzy @ plamień. Do tego ostatnio mąz sobie lekko obtarł sprzęt. Podejrzewam,że spirala sie przesunęła, bo kiedyś córka tak mi skoczyła na brzuch,że zwijałam się z bólu. Od tamtego momentu zaczęłąm mieć problemy, z którymi nie wytrzymałam psychicznie.

Powiedzie mi czy to boli? jak długo trwa? Domyślam się,że jest po wszystkim jakieś plamienie?

Edytowane przez DuzaMala
Czas edycji: 2012-07-30 o 13:32
DuzaMala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 09:39   #3868
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez truskawk_a Pokaż wiadomość
Czy można założyć spirale bezpośrednio po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych? Czy trzeba odczekać jakiś czas? Brałam 5 lat.
spiralę można zakładać w każdej chwili

ja na razie jeszcze karmię piersią i przez zakładaniem spiralki nie miałam jeszcze @ i dostałam taką tabletkę dopochwową na rozmiękczenie szyjki macicy ... fakt, że zakładanie było nieprzyjemne, ale obyło się też bez problemów
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-02, 11:36   #3869
telka146
Rozeznanie
 
Avatar telka146
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 657
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

a u mnie wreszcie wszystko w porzadku, probowalismy pare razy ostatnio i tz nie czul sznureczkow.... nie wiem co sie stalo, sa tam nadal, ale ich nie czuc
wiec spirala zostaje poki co.
telka146 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-03, 17:09   #3870
Gogo Yubari
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 793
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

telka, nie przejmuj się sznureczkami. To, czy je wyczywasz zależy od dnia cyklu. Jeżeli jesteś blisko okresu, szyjka macicy obniża się i stąd też możesz nie wyczuwać sznurków, po prostu przesuwają się wyżej.
Gogo Yubari jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 4 (0 użytkowników i 4 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-07 18:10:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:10.