Jak długo można "ciągnąć" dwie rekrutacje?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-11, 09:10   #1
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076

Jak długo można "ciągnąć" dwie rekrutacje??


witam,

jestem w takiej sytuacji, ze
najpóźniej dziś (11.07) muszę wysłać dokumenty do uczelni A
13.07 mam wyniki na uczelni B
od 14 do 17 muszę złożyć dokumenty na uczelni B
o tym, czy chciałabym zostać na uczelni B decyduje przede wszystkim możliwość dostania akademika - o czym będę wiedziała pod koniec lipca / na początku sierpnia
na opłaty za legitymacje itd. mam czas do połowy sierpnia

stąd moje pytanie; czy jest jakiś Centralny System przyjętych na studia, który może zauważyć moje dalsze postępowanie jednocześnie na dwóch, oddalonych się o kilkaset km uczelniach i, np. ANULOWAĆ oba? Czy raczej nie ma się czego obawiać i mogę spokojnie czekać na decyzję ws akademika, i wtedy ew. zadzwonić z rezygnacją na uczelnię A?
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 09:13   #2
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Jak długo można "ciągnąć" dwie rekrutacje??

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość
stąd moje pytanie; czy jest jakiś Centralny System przyjętych na studia, który może zauważyć moje dalsze postępowanie jednocześnie na dwóch, oddalonych się o kilkaset km uczelniach i, np. ANULOWAĆ oba? Czy raczej nie ma się czego obawiać i mogę spokojnie czekać na decyzję ws akademika, i wtedy ew. zadzwonić z rezygnacją na uczelnię A?
Nawet gdyby coś takiego istniało(a nie istnieje) to i tak masz pełne prawo do tego żeby zaczynać studia na dwoch uczelniach. Wiec nic nikomu do tego
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 09:24   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jak długo można "ciągnąć" dwie rekrutacje??

Już chyba 3 wątek na ten temat
Swoją drogą, jakby ten "Centralny system" istniał, to musiałabyś być o tym powiadomiona. Bo on by musiał przechowywać twoje dane, więc albo musiałabyś sama je do niego "wklepać" albo z IRK musiałby być przepływ informacji - o którym powinno być jakieś info.

Więc nie ma co obawiać się czegoś, czego nie ma
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 09:27   #4
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Jak długo można "ciągnąć" dwie rekrutacje??

Wielkie dzięki za odpowiedź!! a to przepraszam, patrzyłam tak po tytułach i nic podobnego nie zauważylam.
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 09:58   #5
monia1748
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 465
Dot.: Jak długo można "ciągnąć" dwie rekrutacje??

Dołączę się do wątku bo mam pytanie, jeśli ktoś zadzwoni na uczelnię i zrezygnuje z miejsca to w jaki sposób dowiedzą się o tym osoby, które załóżmy były na liście rezerwowej (albo są zainteresowane złożeniem dokumentów na ten kierunek)? Bo chyba w systemie internetowym nie będzie to wprowadzane? Jakaś lista na uczelni? Kompletnie nie mam pojęcia...
monia1748 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 10:03   #6
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Jak długo można "ciągnąć" dwie rekrutacje??

Cytat:
Napisane przez monia1748 Pokaż wiadomość
Dołączę się do wątku bo mam pytanie, jeśli ktoś zadzwoni na uczelnię i zrezygnuje z miejsca to w jaki sposób dowiedzą się o tym osoby, które załóżmy były na liście rezerwowej (albo są zainteresowane złożeniem dokumentów na ten kierunek)? Bo chyba w systemie internetowym nie będzie to wprowadzane? Jakaś lista na uczelni? Kompletnie nie mam pojęcia...
Dlatego uczelnia wywiesza kilka list rankingowych... Jak ktoś nie doniesie dokumentów w wyznaczonym czasie, jest skreślany i publikują nową listę rekrutacyjną.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 10:26   #7
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Jak długo można "ciągnąć" dwie rekrutacje??

Po terminie składania dokumentów odświeżane są listy rankingowe i osoby z rezerwowych automatycznie wskakują na wyższe miejsca - trzeba śledzić postępowanie rekrutacji na swoim koncie IRK.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-11, 10:44   #8
monia1748
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 465
Dot.: Jak długo można "ciągnąć" dwie rekrutacje??

I w przypadku osoby, która została przyjęta złożyła dokumenty a później zrezygnuje też będzie kolejna lista ogłoszona tak?
monia1748 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 12:19   #9
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jak długo można "ciągnąć" dwie rekrutacje??

Cytat:
Napisane przez monia1748 Pokaż wiadomość
I w przypadku osoby, która została przyjęta złożyła dokumenty a później zrezygnuje też będzie kolejna lista ogłoszona tak?
czasami tak, czasami nie - zależy od zwyczajów na uczelni. ale osoba z rezerwowej, jeśli załapie się do przyjęcia to na pewno zostanie o tym powiadomiona - albo na koncie, albo musi śledzić listy jeśli są, albo telefonicznie
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 13:05   #10
parapluie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 164
Dot.: Jak długo można "ciągnąć" dwie rekrutacje??

Cytat:
Napisane przez monia1748 Pokaż wiadomość
I w przypadku osoby, która została przyjęta złożyła dokumenty a później zrezygnuje też będzie kolejna lista ogłoszona tak?
Generalnie zawsze są 2-3 tury, bo wiadomo, że przy takim systemie rekrutacji (czytaj: jeden egzamin maturalny, możliwość rekrutowania się nawet na 100 kierunków; w zależności od swoich funduszy można po całej Polsce się rekrutować) ZAWSZE ktoś rezygnuje, bo mało kto składa tylko na jeden kierunek na tylko jednej uczelni. Natomiast w przypadku nagłej rezygnacji powiedzmy np. już we wrześniu/na początku października to raczej nie liczyłabym na dostanie się. To znaczy może jeżeli osób na kierunku jest bardzo mało i ta jedna osoba robi jakąś różnicę, ale jak na kierunku jest np. 100 osób, to nie sądzę by komuś chciało się w to bawić, zwłaszcza, że często przyjmuje się więcej osób niż wynosi limit - ostatni dopuszczalny wynik na liście ma parę/kilkanaście osób i nie można kogoś wyrzucić, więc jak ktoś potem zrezygnuje to żaden problem. Ale generalnie w takich nagłych sytuacjach to już powinni się z Tobą skontaktować mailowo/telefonicznie a nie przez IRK, bo tam są raczej wyniki oficjalnych tur rekrutacji.

Edytowane przez parapluie89
Czas edycji: 2012-07-11 o 13:11
parapluie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:29   #11
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Jak długo można "ciągnąć" dwie rekrutacje??

Ja jeśli zrezygnuję to w sierpniu, więc (mam nadzieję) ktoś na tym zdąży skorzystać. Tak gwoli ścisłości
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:13.