Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-14, 19:28   #1561
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez gosinek13 Pokaż wiadomość
moje jadło

I jogurtowe placuszki z owocami, karmelowa inka z mlekiem i cukrem

II opieczona bagietkowa grahamka,pół z ricottą i jagodami,pół z masłem orzechowym i jagodami, maliny,truskawki,świeży sok pomarańczowy

III kurczak gyros w otrębach,młode ziemniaczki,brokuły,kurki robione przez mame ,sałatka z pomidora,ogórka,papryki,s ok żurawinowy

IV opieczona grahamka z serkiem i szynką,z serkiem i pomidorem,3 wasy do pochrupania,świeży sok marchewkowy
i co smakuje Ci wasa? ja uzywam ją czasem jako dodatek do owsianek oprócz płatków. I jak smakuje ricotta? Robiłąś juz kruche ciasto ? Prosiłaś o przepis A jedzenie smaczne Okres Ci wrócił ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2012-07-14 o 19:29
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 19:35   #1562
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Ostanie dni to : napady, napady, napady, kłótnie w domu .
Z doświadczenia wiem, że jak planuję jedzenie to potem łatwiej mi uniknąć napadów i niejedzenia.
A więc : ( do oceny )
U ( chciałam R ale na razie dam sobie spokój bo skończy się wiadomo czym) :
I : owsianka z 3 łych pł. 3łych otrąb na mleku,morela i 2 śliwki, cynamon, kawa zb. z mlekiem
II : kromka razowca z serkiem kanapkowym, pomidorem
III : to co będzie
IV : jogurt owocowy lub nat ( zależy jaki jest w lodówce) i po 1 moreli i śliwce
V : omlet z 2 jaj smażony na oleju z pomidorem, 2 ogórkami, cebulką, ketchupem, pl. twarogu
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 21:01   #1563
gosinek13
Raczkowanie
 
Avatar gosinek13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 320
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Przepis jest bardzo prosty
60g mąki(u mnie razowa,pszenna)
jajko
180ml jogurtu naturalnego
pół łyżeczki proszku do pieczenia,
cukier,
owoce
oliwa do smażenia

Ja dzisiaj ubiłam białko,ale wcześniej robiłam bez tego i wychodziły mi lepsze.

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
i co smakuje Ci wasa? ja uzywam ją czasem jako dodatek do owsianek oprócz płatków. I jak smakuje ricotta? Robiłąś juz kruche ciasto ? Prosiłaś o przepis A jedzenie smaczne Okres Ci wrócił ?
Nie wrócił.Kruche ciasto nie,jak narazie bede jutro robić jagodzianki bo mam 8 litrów jagód w lodówce wasa mi smakuje, jakiś czas temu całe opakowanie zjadłam jako przekąske jadłam też z twarogiem i serem,pycha Ricotta..hmm, pierwsze wrażenie troche nieciekawe,potem dałam jagody i mi smakowało.Musze wypróbować ją na wiele sposobów.Właśnie, z czym polecacie ?
__________________
http://delicious-part-of-me.blogspot.com
zapraszam na bloga
gosinek13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 21:51   #1564
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez ekstradyska Pokaż wiadomość
ale ja nie mam blokady psychicznej, z reszta z miesiac temu miałam kontakt z psychiatrą psychologiem itp, bo trafiłam na noc do psychiatryka za alkohol (tzn znajomy był zgłoszony, a że ja byłam z nimi powineli nas wszystkich )
może to przez alkohol organizm nic nie przyjmuje nie wiem
ja mam mdłości cały czas
Lekarz ogólny, gastrolog, alergolog - przejrzeli już pod kątem zdrowia ?
Bo jeśli tak to nie ma innych powodów jak psychiczne.
A ile alkoholu pijesz tego nie wiem. Wyżej wymienieni lekarze umieją ocenić jego ewentualny wpływ na zdrowie.
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 09:02   #1565
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez gosinek13 Pokaż wiadomość
Przepis jest bardzo prosty
60g mąki(u mnie razowa,pszenna)
jajko
180ml jogurtu naturalnego
pół łyżeczki proszku do pieczenia,
cukier,
owoce
oliwa do smażenia

Ja dzisiaj ubiłam białko,ale wcześniej robiłam bez tego i wychodziły mi lepsze.

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------



Nie wrócił.Kruche ciasto nie,jak narazie bede jutro robić jagodzianki bo mam 8 litrów jagód w lodówce wasa mi smakuje, jakiś czas temu całe opakowanie zjadłam jako przekąske jadłam też z twarogiem i serem,pycha Ricotta..hmm, pierwsze wrażenie troche nieciekawe,potem dałam jagody i mi smakowało.Musze wypróbować ją na wiele sposobów.Właśnie, z czym polecacie ?
To walcz o okres co do wasy polecam z twarożkiem i dżemem ( jak w pudełku są 2 opakowania to zjadłam jedno całe na raz z kostką twarogu z Bielucha wymieszaną z jogurtem naturlanym i domowym dżemem z czarnej porzeczki )
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 12:05   #1566
justbelieve
Raczkowanie
 
Avatar justbelieve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok
Wiadomości: 183
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Powoli wracam do normy. I tak, nawet jedząc w ten sposób przytyję jak nie wiem i tak.

śn: pomidor, bułka z serkiem i sałatą

2śn: kawa z mlekiem, 4 wafle ryżowe najcieńsze, z łososiem

obiad: 2 skrzydełka z kurczaka gotowane, cukinia

podw: jogobella, jabłko

kolacja: jabłko, pomior, inka z mlekiem, może 2 wafle na sucho

butla nestea


dla wyjaśnienia, miałam wypadek i jestem uziemiona w łóżku na dwa miesiące. Poziom frustracji jest 100%, moja wczesniejsza latwosc jedzenia byla silnie skorelowana z możliwością wysiłku fizycznego , uczestnictwa w treningach, nawet w minimalnym stopniu, mnie to uspokajalo. Tlumaczylam sobie, ze chce jesc by byc bardziej wydolna, miec sile. I to dzialalo. Teraz leze i placze, a kazda porcja jedzenia to dla mnie katorga.
justbelieve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 14:37   #1567
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Ilta Pokaż wiadomość
Lekarz ogólny, gastrolog, alergolog - przejrzeli już pod kątem zdrowia ?
Bo jeśli tak to nie ma innych powodów jak psychiczne.
A ile alkoholu pijesz tego nie wiem. Wyżej wymienieni lekarze umieją ocenić jego ewentualny wpływ na zdrowie.
u ogolnego usłyszałam : jedz krupniczek...
zaczynam sie bać drugi dzien pluje wymiotami (płynem) z krwią - brązową...więc nie z przełyku itp...to przestałobyc smieszne chyba.
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-15, 16:27   #1568
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Moje dzisiejsze U :
I : 1/2 szkl.płatków owsianych, 3 łychy otrąb, szkl.mleka, morela, 2 sliwki, kawa zb.
II : miseczka owoców : 2 morele, z 10 śliwek, jog.nat.-180g
III : leczo warzywne ( cały talerzyk) 2 kromki razowca
IV ( ogromny :/) z ok. 20 śliwek ( jak nie więcej) , 4 morele, jogurt owocowy , kawa zb
V : będą 3 ogórki i pomidor ( wiem że się nie łączy, ale tak lubię )

Ale dzisiaj dużo tych śliwek i mam teraz wyrzuty boję się że od nich okropnie przytyję
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam

Edytowane przez nikol12
Czas edycji: 2012-07-15 o 16:31
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 16:29   #1569
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez ekstradyska Pokaż wiadomość
u ogolnego usłyszałam : jedz krupniczek...
zaczynam sie bać drugi dzien pluje wymiotami (płynem) z krwią - brązową...więc nie z przełyku itp...to przestałobyc smieszne chyba.
może na pogotowie się wybierz? serio.

Cytat:
Napisane przez justbelieve Pokaż wiadomość
Powoli wracam do normy. I tak, nawet jedząc w ten sposób przytyję jak nie wiem i tak.

śn: pomidor, bułka z serkiem i sałatą

2śn: kawa z mlekiem, 4 wafle ryżowe najcieńsze, z łososiem

obiad: 2 skrzydełka z kurczaka gotowane, cukinia

podw: jogobella, jabłko

kolacja: jabłko, pomior, inka z mlekiem, może 2 wafle na sucho

butla nestea


dla wyjaśnienia, miałam wypadek i jestem uziemiona w łóżku na dwa miesiące. Poziom frustracji jest 100%, moja wczesniejsza latwosc jedzenia byla silnie skorelowana z możliwością wysiłku fizycznego , uczestnictwa w treningach, nawet w minimalnym stopniu, mnie to uspokajalo. Tlumaczylam sobie, ze chce jesc by byc bardziej wydolna, miec sile. I to dzialalo. Teraz leze i placze, a kazda porcja jedzenia to dla mnie katorga.
przytulam mocno. co się stało?

rozumiem doskonale Twoją frustrację, pamiętaj jednak że:

1. z Twoim BMI ruch jest niezalecany, a Ty chodząc na treningi zapewne gdzieś tam w środku miałaś nadzieję, że nie przytyjesz i przy okazji wpadłaś w obsesję ruchu. Mogłaś poczekać choć z 5 kg i dopiero zacząć lekko trenować, a wcześniej ograniczyć się do spacerków. wg mnie TRENINGI - a tak to nazywasz, więc wnioskuję, że nie są to leciutkie podskoki z hula hopem - pełniły funkcję delikatnego oszukiwania siebie. Więc nic straconego, odzyskasz trochę wagi w te dwa miesiące i zaczniesz się ruszać. nie panikuj. Przytycie jest Twoim celem, pogódź się z tym. Oglądałaś 'przerwaną lekcję muzyki' ? Pamiętasz scenę, w której dziewczyna z anoreksją płacze i krzyczy "to nie fair!!! przecież 37 kg to idealna waga!!!"
wiesz, że to nieracjonalne, ale wg mnie emocjonalnie myślisz (celowo napisane!) podobnie.

2. po wypadku może Ci być właśnie trudniej przytyć, gdyż organizm ma zafundowaną ciężką walkę o odbudowanie tego, co zostało zniszczone.

3. nie przytyjesz "jak nie wiem", tylko odzyskasz wagę. Teraz jest Ci też trudniej, bo uświadomiłaś sobie, że treningi, które miały temu zapobiec, obecnie są niemożliwe?
mogę się z Tobą założyć, że za dwa miesiące napiszesz, że przytyłaś 3 kg. Maksymalnie... nadal nie jesz prawie nic, do tego masz mocno przeciążone wypadkiem ciało. No nie zazdroszczę mu.

pozdrawiam ciepło, trzymaj się.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 17:09   #1570
justbelieve
Raczkowanie
 
Avatar justbelieve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok
Wiadomości: 183
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Rozpoczęłam treningi po dojściu do wagi nie zagrażającej życiu, trenowałam bardzo lekko, chodziło bardziej o aspekt psychiczny, racjonalny powrót do zdrowia, racjonalny powrót do aktywnego życia, małymi kroczkami. A teraz? Umieram z bólu, płaczę non stop z bólu i z żalu i z samotności. Troche tak jakby dziecko z ADHD przykuć do łóżka i dodatkowo bić. Staram sie nie użalać nad sobą, ale bezsilność bierze górę.
Zupełnie nie wiem co robić. Dopiero co odzyskałam kondycję, radość życia, spokój jedzenia, przyjaciele, imprezy, spacery, treningi, książki, plany naukowe, plany wakacyjne... a co mam? Pusty pokój, zastrzyki w brzuch, okłady z lodu, niemożność chodzenia i absolutną samotność i lęk.
justbelieve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 17:21   #1571
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez justbelieve Pokaż wiadomość
Rozpoczęłam treningi po dojściu do wagi nie zagrażającej życiu, trenowałam bardzo lekko, chodziło bardziej o aspekt psychiczny, racjonalny powrót do zdrowia, racjonalny powrót do aktywnego życia, małymi kroczkami. A teraz? Umieram z bólu, płaczę non stop z bólu i z żalu i z samotności. Troche tak jakby dziecko z ADHD przykuć do łóżka i dodatkowo bić. Staram sie nie użalać nad sobą, ale bezsilność bierze górę.
Zupełnie nie wiem co robić. Dopiero co odzyskałam kondycję, radość życia, spokój jedzenia, przyjaciele, imprezy, spacery, treningi, książki, plany naukowe, plany wakacyjne... a co mam? Pusty pokój, zastrzyki w brzuch, okłady z lodu, niemożność chodzenia i absolutną samotność i lęk.
musisz to przeczekać, po prostu... czasem tak jest, że ludzi dopada coś znienacka i krzyżuje wszystkie plany. choroba nie wybiera...

natomiast myślę, że absolutnie nie powinnaś ciąć kcal przy takiej chorobie zastrzyki w brzuch to chyba poważna rzecz? powinnaś dodatkowo wspomóc organizm odżywieniem, by w pełni wyzdrowieć, by nie było powikłań... pomyśl o tym, bo kiedyś możesz tego żałować...
__________________
don't leave me here my guiding light
'cause I wouldn't know where to begin..
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-15, 17:56   #1572
justbelieve
Raczkowanie
 
Avatar justbelieve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok
Wiadomości: 183
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość
musisz to przeczekać, po prostu... czasem tak jest, że ludzi dopada coś znienacka i krzyżuje wszystkie plany. choroba nie wybiera...

natomiast myślę, że absolutnie nie powinnaś ciąć kcal przy takiej chorobie zastrzyki w brzuch to chyba poważna rzecz? powinnaś dodatkowo wspomóc organizm odżywieniem, by w pełni wyzdrowieć, by nie było powikłań... pomyśl o tym, bo kiedyś możesz tego żałować...

zastrzyki przeciwzakrzepowe. bolą jak cholera. Nie moge spac na brzuchu z bólu, na plecach też boli bo plecy mam całe posiniaczone. Ehh... marudze, ale czuje sie tak samotna... Niestety na ta chwile jestem w takim stanie, ze jedyne czego żaluje, to, ze nie umarlam tylko sie polamalam.A bylo blisko. Wiem, ze pisze glupoty i kiedys sie zlapie za glowe czytajac to, ale tak dokladnie sie czuje. W tygodniu 'ide' do psychiatry, tzn. moze ktos mnie doniesie/pomoze dojsc, moze to cos pomoze. Moja psych jest na ta chwile jedyna osoba na ktora serio moge liczyc. Ale bedzie ciekawie bo nie bedzie mnie mogla ani zwazyc ani zmierzyc...
justbelieve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 18:20   #1573
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez justbelieve Pokaż wiadomość
zastrzyki przeciwzakrzepowe. bolą jak cholera. Nie moge spac na brzuchu z bólu, na plecach też boli bo plecy mam całe posiniaczone. Ehh... marudze, ale czuje sie tak samotna... Niestety na ta chwile jestem w takim stanie, ze jedyne czego żaluje, to, ze nie umarlam tylko sie polamalam.A bylo blisko. Wiem, ze pisze glupoty i kiedys sie zlapie za glowe czytajac to, ale tak dokladnie sie czuje. W tygodniu 'ide' do psychiatry, tzn. moze ktos mnie doniesie/pomoze dojsc, moze to cos pomoze. Moja psych jest na ta chwile jedyna osoba na ktora serio moge liczyc. Ale bedzie ciekawie bo nie bedzie mnie mogla ani zwazyc ani zmierzyc...

jejku

moze to banal, ale jesli potrzebujesz - pisz na forum, czasem naprawde pomaga. i dbaj o siebie, jedz, prosze, nie reaguj autoagresywnie obcinajac kalorie skoro jesteś w tak ciezkim stanie, to jesli nie zadbasz o dietę, to znacznie opoznisz regeneracje organizmu, zrobisz sobie krzywdę, a za 2 miesiace bedziesz w stanie takim jak obecnie,tyle ze z wagą 33 kg.

zaopiekuj się sobą

teraz jest Ci najbardziej ciezko, ale to minie, tylko PROSZĘ, nie krzywdz sie dodatkowo niejedzeniem. ta sytuacja ma wyjscie, tak jak mowi Bellamy, przeczekaj. Przeciez masz przyjaciol, psychologa, nie zostałaś sama. Przytulam Cię mocno.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 18:57   #1574
gosinek13
Raczkowanie
 
Avatar gosinek13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 320
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

moje dzisiejsze

I owsianka z mrożonym bananem,masłem orzechowym,jagodami,herba ta z miodem i cytryną

II duża,prostokątna grahamka, pół z ricottą i pomidorem, pół z serkiem i szynką i warzywami, miska owoców(truskawki,maliny,c zereśnie)świeży sok pomarańczowy

III ostatni kawałek kurczaka gyros w otrębowej panierce,młode ziemniaki,brokuły,kurki,s ałatka z pomidora,ogórka,papryki, vitaminka(jabłko,marchew, truskawka)

IV miseczka lodów śmietanowych

V duża grahamka,pół z ricottą i szynką,pół z serkiem śmietankowym,wasa do pochrupania,herbata z miodem i cytryną

między posiłkami: wasa i wafle ryżowe ze słonecznikiem

Ricotta zdecydowanie nie dla mnie :/
__________________
http://delicious-part-of-me.blogspot.com
zapraszam na bloga
gosinek13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 20:20   #1575
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez gosinek13 Pokaż wiadomość
moje dzisiejsze

I owsianka z mrożonym bananem,masłem orzechowym,jagodami,herba ta z miodem i cytryną

II duża,prostokątna grahamka, pół z ricottą i pomidorem, pół z serkiem i szynką i warzywami, miska owoców(truskawki,maliny,c zereśnie)świeży sok pomarańczowy

III ostatni kawałek kurczaka gyros w otrębowej panierce,młode ziemniaki,brokuły,kurki,s ałatka z pomidora,ogórka,papryki, vitaminka(jabłko,marchew, truskawka)

IV miseczka lodów śmietanowych

V duża grahamka,pół z ricottą i szynką,pół z serkiem śmietankowym,wasa do pochrupania,herbata z miodem i cytryną

między posiłkami: wasa i wafle ryżowe ze słonecznikiem

Ricotta zdecydowanie nie dla mnie :/
ciesze sie ze wafli i wasy nie traktujesz jako posiłek ;D
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 20:42   #1576
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez ekstradyska Pokaż wiadomość
u ogolnego usłyszałam : jedz krupniczek...
zaczynam sie bać drugi dzien pluje wymiotami (płynem) z krwią - brązową...więc nie z przełyku itp...to przestałobyc smieszne chyba.
A co z pozostałymi wymienionymi lekarzami ? Piszesz, że się boisz, że coś Ci się dzieje a nadal piszesz na forum zamiast być u lekarzy z tym ?
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 08:42   #1577
N_tt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 294
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Wczorajsze P.
na czczo: siemię lniane (kleik)

1. owsianka z 4 łyżek płatków na szklance mleka z malinami, borówkami, 2 pełnymi łyżeczkami masła orzechowego Crunchy z lidla
2. grahamka z masłem: pół z jajkiem na półmiękko, sałatą, pomidorem; pół z polędwicą miodową, sałatą, rzodkiewkami
3. zupa krem warzywna, pierś z kurczaka (kawałki) pieczona w oliwie i przyprawach z marchewkami, makaron pełnoziarnisty z koperkiem, ogórki małosolne
4. jogurt naturalny z malinami i kiwi, 2 małe pełnoziarniste jagodzianki (mojego wypieku:P)
5. grahamka 100g z masłem: pół z plastrem szynki wieprzowej, pomidorem; pół z twarożkiem domowym 150g, sałatą, pomidorem, herbata zielona z cytryną i miodem

z ruchu ok 25 min ćwiczeń rozciągających + szybki spacer pół godzinny
N_tt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 11:54   #1578
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Nadaje się to na U ?
I : płatki Just Fit truskawkowe- 50g, jogurt Fruvita 0% z ziarnami, cappucino Milki orechowo-czekoladowe
II : 2 kromki chleba ciemnego z serkiem kanapkowym
III : talerz zupy pomidorowej z ryżem
IV : miska owoców : 2 morele i 10 śliwek ( średniej wielkości), pasek gorzkiej czeko, kawa zb.
V : 100g chudego twarogu i 2 ogórki gruntowe
Ruch zerowy- mam totalną deprechę - cały dzień siedzę w domu
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 12:17   #1579
justbelieve
Raczkowanie
 
Avatar justbelieve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok
Wiadomości: 183
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
Nadaje się to na U ?
I : płatki Just Fit truskawkowe- 50g, jogurt Fruvita 0% z ziarnami, cappucino Milki orechowo-czekoladowe
II : 2 kromki chleba ciemnego z serkiem kanapkowym
III : talerz zupy pomidorowej z ryżem
IV : miska owoców : 2 morele i 10 śliwek ( średniej wielkości), pasek gorzkiej czeko, kawa zb.
V : 100g chudego twarogu i 2 ogórki gruntowe
Ruch zerowy- mam totalną deprechę - cały dzień siedzę w domu

chyba niestety bardziej na R.


u mnie wczoraj wieczorem doszły jeszcze :
4 paluszki surimi i bułka z gotowaną wołowina, oliwą z oliwek, papryką i pomidorem. chociaz ed krzyczy mi w glowie, to powinnam byc z siebie dumna.

dziś:

śn: jogobella lajt z garścią musli, bułka żytnia z masłem i twarogiem

2śn:kawa z mlekiem i syropem orzechowym, 4 cieńkie wafle ryżowe z serem

1/2 jogurtu z musli

obiad: plaster wołowiny gotowanej, surówka z papryki marynowanej, cebuli, sałaty, bułka żytnia, kefir

podwieczorek/kolacja: kalafior, seler, cukinia gotowana + wafle ryżowe z serkiem lajt
justbelieve jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-16, 12:41   #1580
gosinek13
Raczkowanie
 
Avatar gosinek13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 320
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez N_tt Pokaż wiadomość
Wczorajsze P.
na czczo: siemię lniane (kleik)

1. owsianka z 4 łyżek płatków na szklance mleka z malinami, borówkami, 2 pełnymi łyżeczkami masła orzechowego Crunchy z lidla
2. grahamka z masłem: pół z jajkiem na półmiękko, sałatą, pomidorem; pół z polędwicą miodową, sałatą, rzodkiewkami
3. zupa krem warzywna, pierś z kurczaka (kawałki) pieczona w oliwie i przyprawach z marchewkami, makaron pełnoziarnisty z koperkiem, ogórki małosolne
4. jogurt naturalny z malinami i kiwi, 2 małe pełnoziarniste jagodzianki (mojego wypieku:P)
5. grahamka 100g z masłem: pół z plastrem szynki wieprzowej, pomidorem; pół z twarożkiem domowym 150g, sałatą, pomidorem, herbata zielona z cytryną i miodem

z ruchu ok 25 min ćwiczeń rozciągających + szybki spacer pół godzinny
mi się bardzo podoba a co do picia ?
__________________
http://delicious-part-of-me.blogspot.com
zapraszam na bloga
gosinek13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 14:05   #1581
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez justbelieve Pokaż wiadomość
chyba niestety bardziej na R.


u mnie wczoraj wieczorem doszły jeszcze :
4 paluszki surimi i bułka z gotowaną wołowina, oliwą z oliwek, papryką i pomidorem. chociaz ed krzyczy mi w glowie, to powinnam byc z siebie dumna.

dziś:

śn: jogobella lajt z garścią musli, bułka żytnia z masłem i twarogiem

2śn:kawa z mlekiem i syropem orzechowym, 4 cieńkie wafle ryżowe z serem

1/2 jogurtu z musli

obiad: plaster wołowiny gotowanej, surówka z papryki marynowanej, cebuli, sałaty, bułka żytnia, kefir

podwieczorek/kolacja: kalafior, seler, cukinia gotowana + wafle ryżowe z serkiem lajt
gratuluję wczoraj ;* jak się czujesz, lepiej już?

jadłospis jak na Ciebie nie taki tragiczny, obiektywnie sama wiesz... nie masz rewolucji zoladkowych po takiej ilosci warzyw? ja np nie mialam nigdy, ale czesc Wizażanek narzekała. jogurtu nie dasz rady całego zjeść? ; - )
może wafle zamienisz, choćby przy okazji kolacji, na ryż z tymi warzywami? i w jakimś lekkim sosie?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 14:49   #1582
Ainnel
Zadomowienie
 
Avatar Ainnel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 631
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

z Dietetyki mnie wyrzucają, więc idę na KZ.
R
I: omlet z dwóch białek z łyżeczką kakao, posmarowany twarogiem półtłustym, ze skrojonym całym jabłkiem i garścią żurawiny.
II: pół paczki warzyw na parze.
III: garść migdałów, pół kalarepy, marchewka.
IV: jajecznica z dwóch jajek na teflonie, 1/3 kostki drożdży.
__________________
some days I'm still fighting to walk towards the light



Ainnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 14:54   #1583
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Ainnel Pokaż wiadomość
z Dietetyki mnie wyrzucają, więc idę na KZ.
R
I: omlet z dwóch białek z łyżeczką kakao, posmarowany twarogiem półtłustym, ze skrojonym całym jabłkiem i garścią żurawiny.
II: pół paczki warzyw na parze.
III: garść migdałów, pół kalarepy, marchewka.
IV: jajecznica z dwóch jajek na teflonie, 1/3 kostki drożdży.
ciekawe czemu Cię wyrzucają.

wiesz, taka ciekawostka: za czasów bmi 14 i duuuużej obsesji jadłam więcej
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 15:02   #1584
gosinek13
Raczkowanie
 
Avatar gosinek13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 320
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Ainnel Pokaż wiadomość
z Dietetyki mnie wyrzucają, więc idę na KZ.
R
I: omlet z dwóch białek z łyżeczką kakao, posmarowany twarogiem półtłustym, ze skrojonym całym jabłkiem i garścią żurawiny.
II: pół paczki warzyw na parze.
III: garść migdałów, pół kalarepy, marchewka.
IV: jajecznica z dwóch jajek na teflonie, 1/3 kostki drożdży.
patrząc na to menu widzę siebie ponad pół roku temu...Zacznij jeść póki nie jest za późno...
__________________
http://delicious-part-of-me.blogspot.com
zapraszam na bloga
gosinek13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 15:37   #1585
Ainnel
Zadomowienie
 
Avatar Ainnel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 631
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
ciekawe czemu Cię wyrzucają.

wiesz, taka ciekawostka: za czasów bmi 14 i duuuużej obsesji jadłam więcej
Ale ja doskonale wiem dlaczego mnie wyrzucają . Ale nie uważam, żeby to było jakoś drastycznie mało jedzenia.

Cytat:
Napisane przez gosinek13 Pokaż wiadomość
patrząc na to menu widzę siebie ponad pół roku temu...Zacznij jeść póki nie jest za późno...
Włączyło mi się moje znane sprzed kilku lat "zacznę jeść, zacznę... ale jeszcze kilka kg" .
__________________
some days I'm still fighting to walk towards the light



Ainnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 16:38   #1586
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Ainnel Pokaż wiadomość
Ale ja doskonale wiem dlaczego mnie wyrzucają . Ale nie uważam, żeby to było jakoś drastycznie mało jedzenia.


Włączyło mi się moje znane sprzed kilku lat "zacznę jeść, zacznę... ale jeszcze kilka kg" .
Na dietetyce pisalas, ze "nie mozesz nic wcisnac" a tu jednak R... i to bardzo chorobowa R tak sie zastanawiam, ile to dla Ciebie drastycznie malo jedzenia, skoro nie uwazasz, ze Ty jesz drastycznie malo?
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 16:54   #1587
justbelieve
Raczkowanie
 
Avatar justbelieve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok
Wiadomości: 183
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
gratuluję wczoraj ;* jak się czujesz, lepiej już?

jadłospis jak na Ciebie nie taki tragiczny, obiektywnie sama wiesz... nie masz rewolucji zoladkowych po takiej ilosci warzyw? ja np nie mialam nigdy, ale czesc Wizażanek narzekała. jogurtu nie dasz rady całego zjeść? ; - )
może wafle zamienisz, choćby przy okazji kolacji, na ryż z tymi warzywami? i w jakimś lekkim sosie?
lepiej, troszeczke. warzywa mi nie szkodza, a wrecz pomagaja. zle mi jest wlasnie po ryzach, kaszach, makaronach, po mięsie...
codziennie cwicze te czesci ciala ktore mam sprawne, zeby calkiem nie sflaczec. sprawna noga bardzo mi sie nabila od chodzenia o kulach, jestem cala spuchnieta, zatrzymuje wode. czuje sie strasznie sfrustrowana, bo cialo mam twarde jak skala, ale mimo wszystko czuje sie naprawde otyla...

nie wiem jak to dalej bedzie. moj poziom frustracji gdy zobaczylam, ze sprawne udo uroslo mi o 3 cm... prawie poszlam wymiotowac.
a kiedy psychiatra mnie pochwali chyba walne glowa w sciane.
te mechanizmy są naprawde straszne...

a dzis dojdzie wino. kolezanka do mnie przyjedzie. to mile.
justbelieve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 20:30   #1588
N_tt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 294
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

dziewczyny, mam stracha, bo próbowałam ćwiczyć jogę w domu i jednak to był zły pomysł
chyba coś mi strzeliło gdzieś, z tyłu po lewej stronie strasznie mnie boli, tam przy nerkach, ale ten ból przeszywa aż do nogi lewej i normalnie chwilami iść nie mogę, nie wiem, może nadwyrężyłam sobie coś? ;/

no i drugi mój strach dotyczy tego, że za ok 1,5 tyg. mam jechać do Niemiec, nie jest to długi pobyt, ale mimo wszystko boję się jak to będzie
tyle nowych ludzi, i porzucenie schematów.... nie wiem... wiem ,że są tam 3 posiłki, więc będę musiała w swoim zakresie dojadać
to jest taka wymiana, tzn. uniwersytet letni

może być fajnie, ale choroba trochę ogranicza....
N_tt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 21:22   #1589
gosinek13
Raczkowanie
 
Avatar gosinek13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 320
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez N_tt Pokaż wiadomość
dziewczyny, mam stracha, bo próbowałam ćwiczyć jogę w domu i jednak to był zły pomysł
chyba coś mi strzeliło gdzieś, z tyłu po lewej stronie strasznie mnie boli, tam przy nerkach, ale ten ból przeszywa aż do nogi lewej i normalnie chwilami iść nie mogę, nie wiem, może nadwyrężyłam sobie coś? ;/

no i drugi mój strach dotyczy tego, że za ok 1,5 tyg. mam jechać do Niemiec, nie jest to długi pobyt, ale mimo wszystko boję się jak to będzie
tyle nowych ludzi, i porzucenie schematów.... nie wiem... wiem ,że są tam 3 posiłki, więc będę musiała w swoim zakresie dojadać
to jest taka wymiana, tzn. uniwersytet letni

może być fajnie, ale choroba trochę ogranicza....
my ci nie powiemy ale jak boli to do lekarza idź
a ten wyjazd to moze Ci dobrze zrobić,wykorzystaj go aby zapomnieć o schematach
__________________
http://delicious-part-of-me.blogspot.com
zapraszam na bloga
gosinek13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 10:49   #1590
justbelieve
Raczkowanie
 
Avatar justbelieve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok
Wiadomości: 183
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Tez mysle, ze ten wyjazd moze Ci pomóc. Nikt tam nie wie o Twojej chorobie, mozesz poczuc sie wolna od schematu. Ja tak mialam wyjezdzajac na kilkudniowe zawody. W domu pelen reżim kaloryczny, schizy, lęki, ćwiczenia, a na wyjazdach? Pelen luz! Czasem bylo mi wstyd powiedziec, ze jestem glodna , albo , ze czegos nie chce, bo balam sie komentarzy związanych z moją sylwetką, ale kiedy się przełamałam byłam dumna z siebie

dziś:

śn: jogobella lajt z musli, 1/2 bułki razowej bez środka z serkiem lajt, sałatą i pomidorem, kawa z mlekiem 0,5

2śn: smoothie ( truskawki, lód, mleko 0,5, miód)

obiad: łyżka makaronu domowej roboty razowego z bakłażanem, tuńczykiem i jogurtem lajt

kolacjo/podwieczorek: skrzydełko kurczaka, sałatka grecka z feta lajt, piwko miodowe

obiad i kolacja zaplanowana, bo przyjezdza po mnie przyjaciolka, ktora bardzo mnie wspiera w leczeniu, rozumie moje schizy i jednoczesnie stara sie do produktow lajt dokladac produkty wartosciowe.
I jest kochana bo zabiera mnie z domu z tym nieszczęsnym gipsem, żebym choć troszkę odpoczęła, robimy wieczorem deszczowego grilla na tarasie
justbelieve jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-29 09:07:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.