Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-21, 22:23   #181
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo



Nie musisz Ektramocna. Tylko Cię dalej będzie boleć głowa i wada Ci się będzie pogłębiać. Twój wybór.
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 18:11   #182
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość


Nie musisz Ektramocna. Tylko Cię dalej będzie boleć głowa i wada Ci się będzie pogłębiać. Twój wybór.
Akurat nie jest to takie proste, że jak nosisz okulary to wada się nie będzie pogłębiać. jak się ma pogłębiać to w okularach czy bez i tak będzie. A przy małych wadach bardzo często zaleca się korzystać z okularów w razie potrzeby, a nie cały czas.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 18:41   #183
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Witajcie
Ja też się dołączę do wątku. Okulary noszę od 10rż, czyli ponad połowę swojego życia - taka trzecia niezbędna ręka. Mam minusy, ale dokładnie nie wiem ile na jednym oku w okolicach na prawym -3,75 i lewym -4,5? Może ćwiartkę mniej. Szkła zmieniałam 3lata temu i już nie pamiętam Teraz już się przyzwyczaiłam do okularów, ale najgorsze jest uprawianie jakiegokolwiek sportu (pływanie, narty, jakieś gry z piłką) - koszmar.

Coraz częściej myślę o soczewkach, ale nie wiem czy przełamałabym się z wkładaniem palucha do oka

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Tak, idź wcześniej do okulisty. Sprawdzi, czy nie masz przeciwwskazań, dobierze Ci parametry soczewek, założy Ci soczewki i doradzi jak o nie dbać, a najwyżej potem możesz sobie próbować z różnych firm (lepsze są soczewki, które np. mają większą przepuszczalność tlenu). Przed wizytą dowiedz się coś na temat okulisty, lepiej iść do dobrego. Może znajomi mogą Ci kogoś polecić - na pewno masz jakichś znajomych, którzy noszą soczewki. Albo w internecie sprawdź opinie.
Ja byłam u okulisty, ale poza normalnym badaniem, jakieś krople itp ale po soczewki mam iść do optyka.

A jakie soczewki polecacie na pierwsze próby? I ile one w ogóle kosztują
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 20:04   #184
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Soczewki dobiera okulista. Najwyżej później jak Ci nie podpasują, to możesz próbować z innych firm, ale najpierw musisz wiedzieć jaki masz rozmiar.

Co do cen to zależy, sprawdź sobie w pierwszym lepszym sklepie internetowym (np.kontaktowe.pl). Najdroższe są jednodniowe, a przy innych to razem z płynem wychodzi ok. 40-50 zł/mc.
__________________



Edytowane przez _chocolate
Czas edycji: 2012-07-22 o 20:06
_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 21:36   #185
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

To i ja się dołączę mam minusy jedno oko 2,25 drugie 1.75 w okularach od 18 roku życia
__________________


mandragona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 22:22   #186
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Cytat:
Napisane przez ekstramocna Pokaż wiadomość
Hej ,
mam do Was pytanko jako do znawczyń tematu.
Mam 22l, pierwszy raz u okulisty byłam jakieś 8lat temu (miałam silne bóle głowy i lekarz pierwszego kontaktu stwierdził, że może bóle są wywołane wadą wzroku). Po wizycie u okulisty okazało się, że mam -0.5 i -0.25. Dostałam okulary. No ale chodziłam w nich raczej sporadycznie... W liceum, jakieś 4lata później udałam się ponownie. Wynik był taki -0.5 i +0.5 i astygmatyzm... Wymieniłam szkła, a okulary dalej "jak mi się przypomniało". Teraz narzeczony zmartwiony, że głowa boli, a oczy się szybko męczą, posłał mnie do okulisty. I co? I -0.5 i -0.75 + astygmatyzm w prawym oku. Przepisał okulary do noszenia cały czas. I stąd mam do Was pytanie. Czy naprawdę muszę je nosić? Cały czas? Czy wystarczy tylko do czytania, korzystania z komputera czy na uczelni w czasie zajęć?
ja też mam teoretycznie na stałe, ale noszę do czytania, do komputera, czasem na zajęciach i zawsze po domu. jednak to dość indywidualna sprawa i Twój wzrok, więc sama zdecydujesz.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 07:40   #187
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Soczewki dobiera okulista. Najwyżej później jak Ci nie podpasują, to możesz próbować z innych firm, ale najpierw musisz wiedzieć jaki masz rozmiar.

Co do cen to zależy, sprawdź sobie w pierwszym lepszym sklepie internetowym (np.kontaktowe.pl). Najdroższe są jednodniowe, a przy innych to razem z płynem wychodzi ok. 40-50 zł/mc.
Mi wychodzi przy miesiecznych ok 13 zl/miesiac z plynem. Od zawsze zamawiam na allegro, nie kupuje z kilkakrotnym przebiciem u optyka.
Mialam dokladne badania u okulisty, nie, soczewki z allegro nie wypalaja mi oczu
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-23, 10:05   #188
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Mi wychodzi ok.50 zł/m-c. Używam soczewki dwutygodniowe J&J Acuvue + płyn Renu. Soczewki kupuję oczywiście w internecie (razem z przesyłką ok. 60zł za opakowanie), płyn w drogerii (27zł).
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 10:11   #189
bbehindBLUEeyess
Raczkowanie
 
Avatar bbehindBLUEeyess
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 199
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Witam,witam!

Ja ostro w okularach chodzę aż miesiąc. Ostatnie 8lat głównie w soczewkach(ale zleciało)
I ostatnio, założyłam soczewki,chciałąm wyglądać inaczej. I muszę wam powiedzieć że tak sie przyzwyczaiłam do okularów,że dziwnie się bez nich czuje

PS: Hmm ale to jest dobra opcja na zmianę image;p Ostatnio sciełam włosy,przefarbowałam a teraz jak mam ochotę to zakładam szkła a jak nie to oksy. Trochę urozmaicenia,prawda?
bbehindBLUEeyess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 10:20   #190
ekstramocna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 257
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Akurat nie jest to takie proste, że jak nosisz okulary to wada się nie będzie pogłębiać. jak się ma pogłębiać to w okularach czy bez i tak będzie. A przy małych wadach bardzo często zaleca się korzystać z okularów w razie potrzeby, a nie cały czas.
No właśnie. Wiem, że wada w okularach czy bez będzie się pogłębiać, stąd moje wątpliwości. Sprawię sobie okulary w najbliższym czasie i zobaczymy
Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
ja też mam teoretycznie na stałe, ale noszę do czytania, do komputera, czasem na zajęciach i zawsze po domu. jednak to dość indywidualna sprawa i Twój wzrok, więc sama zdecydujesz.
Prawdopodobnie wezmę z Ciebie przykład
Cytat:
Napisane przez bbehindBLUEeyess Pokaż wiadomość
Witam,witam!

Ja ostro w okularach chodzę aż miesiąc. Ostatnie 8lat głównie w soczewkach(ale zleciało)
I ostatnio, założyłam soczewki,chciałąm wyglądać inaczej. I muszę wam powiedzieć że tak sie przyzwyczaiłam do okularów,że dziwnie się bez nich czuje

PS: Hmm ale to jest dobra opcja na zmianę image;p Ostatnio sciełam włosy,przefarbowałam a teraz jak mam ochotę to zakładam szkła a jak nie to oksy. Trochę urozmaicenia,prawda?
Prawda
ekstramocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 10:22   #191
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 798
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Osobiście jakoś bardziej lubię okulary. Znajomi mówią, że dziwnie i "jak nie ja" wyglądam bez (wręcz mnie nie poznają gdy jestem w soczewkach).

Okularnicą zostałam w wieku 13 lat, zaczynałam od połówek, teraz to już - 4,70, i - 5,0

Od soczewek wada mi też poleciała o połówkę. Dlatego teraz głównie okulary.
__________________


Edytowane przez maruda80
Czas edycji: 2012-07-23 o 10:26
maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-23, 12:50   #192
201604301936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 183
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
Mi wychodzi przy miesiecznych ok 13 zl/miesiac z plynem. Od zawsze zamawiam na allegro, nie kupuje z kilkakrotnym przebiciem u optyka.
Mialam dokladne badania u okulisty, nie, soczewki z allegro nie wypalaja mi oczu
Ja też zamawiam na allegro i dzięki temu para miesięcznych soczewek kosztuje mnie ok 20 zł a nie 60, bo tyle płaciłam wcześniej u okulistki. Swoją drogą jak się dowiedziała, że nie wspieram jej biznesu, zaczęła mnie straszyć, co to mi się z oczami nie stanie, bo to na pewno podróby
201604301936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 19:01   #193
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

To polećcie sprawdzonych sprzedawców na allegro. Wolałabym nie trafić na oszusta Za bardzo lubię moje oczy.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 15:16   #194
li_nka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 16
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Cytat:
Napisane przez ekstramocna Pokaż wiadomość
Hej ,
mam do Was pytanko jako do znawczyń tematu.
Mam 22l, pierwszy raz u okulisty byłam jakieś 8lat temu (miałam silne bóle głowy i lekarz pierwszego kontaktu stwierdził, że może bóle są wywołane wadą wzroku). Po wizycie u okulisty okazało się, że mam -0.5 i -0.25. Dostałam okulary. No ale chodziłam w nich raczej sporadycznie... W liceum, jakieś 4lata później udałam się ponownie. Wynik był taki -0.5 i +0.5 i astygmatyzm... Wymieniłam szkła, a okulary dalej "jak mi się przypomniało". Teraz narzeczony zmartwiony, że głowa boli, a oczy się szybko męczą, posłał mnie do okulisty. I co? I -0.5 i -0.75 + astygmatyzm w prawym oku. Przepisał okulary do noszenia cały czas. I stąd mam do Was pytanie. Czy naprawdę muszę je nosić? Cały czas? Czy wystarczy tylko do czytania, korzystania z komputera czy na uczelni w czasie zajęć?
Z tego co piszesz wynika, że twoja wada się pogłębia, a nie nosiąłś regularnie okularów, więc odpowiedź nasuwa się sama Zresztą, skoro źle się czujesz, boli cię głowa bez okularów (to pewnie przez zmęczenie wzroku), to o co zastanawiasz się czy je nosić na co dzień?
li_nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 17:31   #195
DelicjaTruskawkowa
Przyczajenie
 
Avatar DelicjaTruskawkowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 24
GG do DelicjaTruskawkowa
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Noszę okulary od 10 lat. Zaczęło się od tego, że po prostu nie widziałam tego co pani nauczycielka pisze na tablicy. Moja była okulistka źle dobierała szkła kontaktowe - były wyraźnie za mocne przez co moja wada znacznie się powiększyła. Do tego wkroczyłam w okres dojrzewania gdzie jak wiadomo oko rośnie. Od 3 lat noszę soczewki i uważam, że jest to coś świetnego. Założenie zajmuje naprawdę niewiele czasu. Są wygodne, ponieważ nie czuję ich na sobie. Wiem, że nigdy już nie będę chciała nosić okularów - dzieci w szkole podstawowej dokuczały mi z tego powodu. Chcę za to dokonać zabiegu laserowego na oczy, który podobno nie jest w stanie całkowicie wyleczyć wady - maxymalnie do 0,5 dioptrii. Jednak przy mojej wadzie (ok. -5) różnica jest naprawdę spora
DelicjaTruskawkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 15:51   #196
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Ostatnio dostałam gratis 10 par jednodniowych soczewek od soczewkowy.pl A że rzadko kiedy zakładam to mi na długo wystarczą. W sumie ceny też mają atrakcyjne, ale jak mówiłam na razie nic nie muszę już kupować.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 21:12   #197
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Cytat:
Napisane przez BioIvO Pokaż wiadomość
Ostatnio dostałam gratis 10 par jednodniowych soczewek od soczewkowy.pl A że rzadko kiedy zakładam to mi na długo wystarczą. W sumie ceny też mają atrakcyjne, ale jak mówiłam na razie nic nie muszę już kupować.
kupowałas coś, czy po prostu jakoś tak za darmo, bezintersowanie dostałas ?
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 21:57   #198
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

No właśnie za darmo dostałam i dlatego tak sie cieszę. Właśnie sie promują na facebooku i rozsyłają różne gratisy
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 10:32   #199
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

patrzyłam i juz nie ma tego


edit:
coś znalazłam, ale nie jestem pewna czy to jest to. aby dostać te soczewki wpisywałas może email na takiej niebieskiej stronie ? :d
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka

Edytowane przez helvetet
Czas edycji: 2012-07-30 o 10:35
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-30, 11:48   #200
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
patrzyłam i juz nie ma tego
edit:
coś znalazłam, ale nie jestem pewna czy to jest to. aby dostać te soczewki wpisywałas może email na takiej niebieskiej stronie ? :d
potem trzeba było kliknąć na link aktywacyjny i był formularz.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 13:49   #201
bbehindBLUEeyess
Raczkowanie
 
Avatar bbehindBLUEeyess
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 199
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

a ja zawsze u oklisty brałam.Bo bezpieczniej,bo soczewki, bo lepiej uważać...


eh,naprawdę;/ Będę madrzejsza na przyszłość.
bbehindBLUEeyess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 21:15   #202
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Cytat:
Napisane przez BioIvO Pokaż wiadomość
potem trzeba było kliknąć na link aktywacyjny i był formularz.
ja tylko miałam podać email i przyszło mi teraz cos, ze mam zamowic na stornie produkty ktore mnie interesuja i wpisac jakis kod rabatowy, kurcze nie wiem czy to na pewno jest to
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 18:55   #203
Martinka_90
Raczkowanie
 
Avatar Martinka_90
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa:)
Wiadomości: 46
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
To polećcie sprawdzonych sprzedawców na allegro. Wolałabym nie trafić na oszusta Za bardzo lubię moje oczy.
Uważaj na zakupy soczewek allegro. Ja się raz nacięłam i mam dość. Od tamtej pory kupuje w sklepie internetowym
Martinka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 20:20   #204
theanna
Rozeznanie
 
Avatar theanna
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 697
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Witajcie!
Mogę dołączyć?

Okulary zaczęłam nosić w podstawówce, zaczynałam od połówek, teraz mam już -2 na każde oko i niewielki astygmatyzm... :/

Cytat:
Napisane przez BioIvO Pokaż wiadomość
Ostatnio dostałam gratis 10 par jednodniowych soczewek od soczewkowy.pl A że rzadko kiedy zakładam to mi na długo wystarczą. W sumie ceny też mają atrakcyjne, ale jak mówiłam na razie nic nie muszę już kupować.
Możesz napisać na ten temat coś więcej?
Chętnie bym skorzystała, fajnie byłoby wypróbować soczewki bez konieczności kupowania całego opakowania
__________________

theanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 20:52   #205
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Cytat:
Napisane przez Martinka_90 Pokaż wiadomość
Uważaj na zakupy soczewek allegro. Ja się raz nacięłam i mam dość. Od tamtej pory kupuje w sklepie internetowym
co dokładniej sie stało ? ja narazie kupiłam 2 opakowania i wszystko jest dobrze i z soczewkami i z moimi oczamia
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 21:44   #206
magda170325
Wtajemniczenie
 
Avatar magda170325
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 492
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
co dokładniej sie stało ? ja narazie kupiłam 2 opakowania i wszystko jest dobrze i z soczewkami i z moimi oczamia
Najpierw to się przywitać chciałam, bo jestem nowa w tym wątku
Cześć okularnice i soczewkowice

Ja zamawiam soczewki z allegro - do tej pory było wszystko ok (noszę soczewki jakieś 1,5 roku, może dwa lata). Ostatnia para - jedna z soczewek jest uszkodzona, którą stroną bym jej nie próbowała założyć to uwiera
Mojego chłopaka również to spotkało - zamawialiśmy u tego samego allegrowicza.
Także ja chyba też zrezygnuję z allegro w tym przypadku...


------------
Ja mam dużą wadę. Już dawno temu (od podstawówki) pogarszał mi się wzrok. Dwa lata temu miałam wadę -2.00 i -2.25. Po roku mi się pogorszyło do -3.00 -,-
Teraz też czuję, że znowu mi się pogorszył wzrok...
magda170325 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 21:30   #207
Martinka_90
Raczkowanie
 
Avatar Martinka_90
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa:)
Wiadomości: 46
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Dziewczyny, masakra...

Po 2 latach, poszłam do okulisty, a tu.. wada o 0,75 większa (teraz mam -1,25).
Jako, że w pracy muszę wyglądać w miarę "dojrzale", postanowiłam skusić się na te oprawki:
http://okulary.szkla.com/d-g-1192-1706.html

Sądzicie, czy są ok? Chyba, że radzicie soczewki? Wcześniej nosiłam okulary tylko do komputera, więc to dla mnie nowość...
Martinka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 21:34   #208
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Cytat:
Napisane przez Martinka_90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, masakra...

Po 2 latach, poszłam do okulisty, a tu.. wada o 0,75 większa (teraz mam -1,25).
Jako, że w pracy muszę wyglądać w miarę "dojrzale", postanowiłam skusić się na te oprawki:
http://okulary.szkla.com/d-g-1192-1706.html

Sądzicie, czy są ok? Chyba, że radzicie soczewki? Wcześniej nosiłam okulary tylko do komputera, więc to dla mnie nowość...
okulary ładne, ale mam wrażenie, że nie do każdej twarzy takie by pasowały
Najważniejsze, żebyś TY się czuła komfortowo!
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 15:57   #209
Martinka_90
Raczkowanie
 
Avatar Martinka_90
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa:)
Wiadomości: 46
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Wybrałam je, zobaczymy jak będzie... najwyżej zwrócę
Martinka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 21:06   #210
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Cytat:
Napisane przez magda170325 Pokaż wiadomość
Najpierw to się przywitać chciałam, bo jestem nowa w tym wątku
Cześć okularnice i soczewkowice

Ja zamawiam soczewki z allegro - do tej pory było wszystko ok (noszę soczewki jakieś 1,5 roku, może dwa lata). Ostatnia para - jedna z soczewek jest uszkodzona, którą stroną bym jej nie próbowała założyć to uwiera
Mojego chłopaka również to spotkało - zamawialiśmy u tego samego allegrowicza.
Także ja chyba też zrezygnuję z allegro w tym przypadku...


------------
Ja mam dużą wadę. Już dawno temu (od podstawówki) pogarszał mi się wzrok. Dwa lata temu miałam wadę -2.00 i -2.25. Po roku mi się pogorszyło do -3.00 -,-
Teraz też czuję, że znowu mi się pogorszył wzrok...
możesz podać login tego allegrowicza ?


w ogole to ja jestem bardzo zdruzgotana moją dotychczasową okulistką! to co ona robi to jest nie do pojęcia, a najgorsze jest to, że dopiero teraz to sobie uświadomiłam. bez jakichkolwiek badań kazała mi zamówić soczewki jednodniowe, aby sprawdziła sobie czy dobrze w nich widze, czy nie mam żadnych przeciwskazań. ale przepraszam bardzo, to chyba ona po badaniach powinna mi to powiedzieć, doradzić jakie soczewki kupić, jaką krzywize dobrać. ZERO ODPOWIEDZIALNOSCI za pacjenta. oczy ma sie tylko jedne, zreszta do tej pory to ja sie dziwie, ze jeszcze widze.
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-28 10:44:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.