co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu? - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-20, 14:13   #1471
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Czy taka dieta nie jest za uboga?
I posiłek:
125 g twarogu chudego z pomidorem i łyżką oleju budwigowego,
II posiłek:
3 białka jaj, 15g izolatu białka, 35g płatków owsianych
III posiłek:
150g piersi z kurczaka, 70g ryżu basmati, warzywa do wyboru
IV posiłek:
125g twarogu z pomidorem
Co można jeszcze dodać,bo jakos mi tu ubogo


V posiłek:
3 białka jaj, 15g izolatu, 5g oliwy z oliwek
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 18:37   #1472
masza221
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 33
Jedzenie przed treningiem

witam
Na pewno bylo to juz walkowane kilka razy , ale mam konkretne pytanie, na ktore nie potrafie znalezc odpowiedzi.

Wstaje o 8 zajecia fitness zaczynaja mi sie o 9.3o w takim przypadku powinnam zjesc posilek przed treningiem czy nie?

Czytalam na jednym forum ze nie powinno sie jest zaraz przed treningiem bo spalamy to co zjedlismy.

Zaznaczam, ze nie dam rady wstawac wczesniej zeby zjesc sniadanie bo mam male dzieci ktore wstaja w nocy.

Dziekuje za wszystkie sugestie
masza221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 19:33   #1473
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Jedzenie przed treningiem

Ja muszę zawsze odczekać co najmniej 2,5h przed ćwiczeniem jakimkolwiek, bo jak nie, to dostaję co chwilę kolki i tyle z mojego ćwiczenia
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 20:14   #1474
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Jedzenie przed treningiem

Powinnaś zjeśc przed treningiem śniadanie, około godziny przed.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 21:49   #1475
InkaNovinka
Raczkowanie
 
Avatar InkaNovinka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: R-m
Wiadomości: 121
Dot.: Jedzenie przed treningiem

Jedz śniadania lekkostrawne, niezbyt obfite, ale bogate w błonnik nie później niż na godzinę przed treningiem.
__________________
Jestem odpowiedzialna za to, co powiedziałam, nie za to, co zrozumiałaś.
InkaNovinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 07:26   #1476
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Jedzenie przed treningiem

Cytat:
Napisane przez masza221 Pokaż wiadomość
witam
Na pewno bylo to juz walkowane kilka razy , ale mam konkretne pytanie, na ktore nie potrafie znalezc odpowiedzi.

Wstaje o 8 zajecia fitness zaczynaja mi sie o 9.3o w takim przypadku powinnam zjesc posilek przed treningiem czy nie?

Czytalam na jednym forum ze nie powinno sie jest zaraz przed treningiem bo spalamy to co zjedlismy.

Zaznaczam, ze nie dam rady wstawac wczesniej zeby zjesc sniadanie bo mam male dzieci ktore wstaja w nocy.

Dziekuje za wszystkie sugestie
E tam, jesz jak chcesz, jak nie to nie jesz...tu nie ma schematu dla kazego. Jesli te zajecia fitness sa jakies mordercze to lepiej cos zjesc. Cwiczenia na czczo pomagaja niektroym szybciej spalac tkanke tluszczowa, ale nie jest to zasada.
Jesc na pewno powinny osoby, ktore wykonuja treningi wytrzymalosciowe lub podnosza ciezkie ciezary, wtedy gdy caly glikogen zostaje zużyty. Reszta w zaleznosci od preferencji. Ja np. lubie zasluzyc sobie na sniadanie Ale dodam, ze kiedys zawsze jadlam przed, od roku nie jem i nie widze roznicy. Preferuje bez, bo czuje sie po prostu lezej. Badania nie sa jednoznaczne, sa dowody potwierdzajace slusznosc obu podejsc.
Po prostu potestuj i zobacz jak sie bedziesz czuc.
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 08:18   #1477
masza221
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 33
Dot.: Jedzenie przed treningiem

Dziekuje za odpowiedz
pozdrawiam
masza221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-31, 21:22   #1478
klaudia418
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 36
Dot.: Jedzenie przed treningiem

Jak mozesz to jedz . Jednak lepiej jest zjesc cos po treningu ,wtedy organizm potrzebuje wiecej skladnikow odzywczych i mineralow.
__________________
www.sweetpunani.blogspot.com
klaudia418 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 09:36   #1479
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jedzenie przed treningiem

Czy mogę przed treningiem (siłowym) zjeść posiłek skomponowany tak <białko + warzywa + zdrowe tłuszcze>, a po treningu <białko + warzywa + węglowodany proste> ?

Wiem, że zasada posiłków okołotreningowych jest taka, że węgle złożone powinny być w posiłku przedtreningowym, a węgle proste - po treningu. Ale ja nie chcę rozrostu mięśni. Ćwiczę na siłowni, żeby zmniejszyć obwody, spalić tłuszcz, utrzymać formę, ale kompletnie nie chcę, żeby mięśnie mi jeszcze rosły.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 09:57   #1480
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Jedzenie przed treningiem

Cytat:
Napisane przez jagagaga Pokaż wiadomość
Czy mogę przed treningiem (siłowym) zjeść posiłek skomponowany tak <białko + warzywa + zdrowe tłuszcze>, a po treningu <białko + warzywa + węglowodany proste> ?

Wiem, że zasada posiłków okołotreningowych jest taka, że węgle złożone powinny być w posiłku przedtreningowym, a węgle proste - po treningu. Ale ja nie chcę rozrostu mięśni. Ćwiczę na siłowni, żeby zmniejszyć obwody, spalić tłuszcz, utrzymać formę, ale kompletnie nie chcę, żeby mięśnie mi jeszcze rosły.
Wiecej mięśni=większe spalanie kalorii
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 10:15   #1481
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jedzenie przed treningiem

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
Wiecej mięśni=większe spalanie kalorii
Ale ja mam już mięśnie, nie zależy mi na ich rozroście, przecież napisałam Nie pytam o mięśnie, tylko pytam o posiłki.

A gdyby ktoś jeszcze chciał mi znowu pisać te prawdy, to dodam, że odkąd zaczęłam chodzić na siłownię na początku tego roku "przytyłam" 2 kg, ale nie tłuszczu, tylko mięśni właśnie
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-15, 10:25   #1482
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Jedzenie przed treningiem

Cytat:
Napisane przez jagagaga Pokaż wiadomość
Ale ja mam już mięśnie, nie zależy mi na ich rozroście, przecież napisałam Nie pytam o mięśnie, tylko pytam o posiłki.

A gdyby ktoś jeszcze chciał mi znowu pisać te prawdy, to dodam, że odkąd zaczęłam chodzić na siłownię na początku tego roku "przytyłam" 2 kg, ale nie tłuszczu, tylko mięśni właśnie
To rób areoby, super spalają tkankę tłuszczową
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 10:30   #1483
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jedzenie przed treningiem

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
To rób areoby, super spalają tkankę tłuszczową
Robię też aeroby. Nie o to pytałam
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 15:55   #1484
Paulinka_S
S. Sssss. SSSSS.
 
Avatar Paulinka_S
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 125
Dot.: Jedzenie przed treningiem

Cytat:
Napisane przez jagagaga Pokaż wiadomość
Czy mogę przed treningiem (siłowym) zjeść posiłek skomponowany tak <białko + warzywa + zdrowe tłuszcze>, a po treningu <białko + warzywa + węglowodany proste> ?

Wiem, że zasada posiłków okołotreningowych jest taka, że węgle złożone powinny być w posiłku przedtreningowym, a węgle proste - po treningu. Ale ja nie chcę rozrostu mięśni. Ćwiczę na siłowni, żeby zmniejszyć obwody, spalić tłuszcz, utrzymać formę, ale kompletnie nie chcę, żeby mięśnie mi jeszcze rosły.
A co to za trening, że aż tak bardzo dbasz o dietę przed i po? Ile trwa i jak intensywny jest?

Generalnie przed wysiłkiem trzeba jeść węglowodany złożone ale raczej kanapkę z chudą wędliną czy owsiankę itp. a nie warzywa, bo one mogą powodować problemy gastryczne w trakcie treningu. Po treningu białko i węglowodany proste, żeby uzupełnić straty białka (ale pytanie brzmi co to za trening, bo jeśli idziesz sobie na godzinę na siłownię zrobić parę cykli na różnych przyrządach to te mikrouszkodzenia mięśni są tak niewielkie, że nie ma potrzeby jakiejś specjalnej regeneracji i specjalnego posiłku po), 2-3 godziny po treningu dopiero pełnowartościowy posiłek z węglowodanami, warzywami, białkiem i tłuszczem.
Posiłek typu warzywa+tłuszcz+węglwooda ny proste po wysiłku nie ma najmniejszego sensu.
Swoją drogą ćwiczenia na siłowni gdy nie dąży się do rozrostu mięśni są zupełnie pozbawione sensu.
__________________


Paulinka_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 13:48   #1485
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jedzenie przed treningiem

Cytat:
Napisane przez Paulinka_S Pokaż wiadomość
A co to za trening, że aż tak bardzo dbasz o dietę przed i po? Ile trwa i jak intensywny jest?

Generalnie przed wysiłkiem trzeba jeść węglowodany złożone ale raczej kanapkę z chudą wędliną czy owsiankę itp. a nie warzywa, bo one mogą powodować problemy gastryczne w trakcie treningu. Po treningu białko i węglowodany proste, żeby uzupełnić straty białka (ale pytanie brzmi co to za trening, bo jeśli idziesz sobie na godzinę na siłownię zrobić parę cykli na różnych przyrządach to te mikrouszkodzenia mięśni są tak niewielkie, że nie ma potrzeby jakiejś specjalnej regeneracji i specjalnego posiłku po), 2-3 godziny po treningu dopiero pełnowartościowy posiłek z węglowodanami, warzywami, białkiem i tłuszczem.
Posiłek typu warzywa+tłuszcz+węglwooda ny proste po wysiłku nie ma najmniejszego sensu.
Swoją drogą ćwiczenia na siłowni gdy nie dąży się do rozrostu mięśni są zupełnie pozbawione sensu.
A czemuż to? To już nie można chodzić na siłownię, żeby wymodelować ciało i spalić tłuszcz?

Trochę pomyliłaś, nie mówiłam nic o posiłku typu "warzywa+tłuszcz+węglwood any proste" Pytałam czy przed treningiem mogę zjeść białko + warzywa + tłuszcze, a po treningu białko + warzywa + węglowodany proste, nigdzie tłuszcz nie występował wraz z węglowodanami

Ćwiczę siłowo na maszynach i z hantlami, trening obwodowy, ale jest to intensywny trening, ćwiczę z pulsometrem i tętno poniżej 65% HRmax nie schodzi, a czasami dobija nawet do 93%, no i mocno się męczę na takim treningu, nie powiem

A pytam czy mogę przed treningiem darować sobie węgle złożone, gdyż po prostu mi wygodniej jeść w taki sposób.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 19:17   #1486
Paulinka_S
S. Sssss. SSSSS.
 
Avatar Paulinka_S
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 125
Dot.: Jedzenie przed treningiem

Cytat:
Napisane przez jagagaga Pokaż wiadomość
A czemuż to? To już nie można chodzić na siłownię, żeby wymodelować ciało i spalić tłuszcz?

Trochę pomyliłaś, nie mówiłam nic o posiłku typu "warzywa+tłuszcz+węglwood any proste" Pytałam czy przed treningiem mogę zjeść białko + warzywa + tłuszcze, a po treningu białko + warzywa + węglowodany proste, nigdzie tłuszcz nie występował wraz z węglowodanami

Ćwiczę siłowo na maszynach i z hantlami, trening obwodowy, ale jest to intensywny trening, ćwiczę z pulsometrem i tętno poniżej 65% HRmax nie schodzi, a czasami dobija nawet do 93%, no i mocno się męczę na takim treningu, nie powiem

A pytam czy mogę przed treningiem darować sobie węgle złożone, gdyż po prostu mi wygodniej jeść w taki sposób.
Zjeść możesz, nikt Ci nie zabroni. Tylko trochę się to mija z celem. Powiedz mi jaki sens ma łączenie po wysiłku węglowodanów prostych z warzywami?
Albo inaczej, wiesz po co po wysiłku zaleca się białko wraz z węglowodanami prostymi?
__________________


Paulinka_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 11:19   #1487
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jedzenie przed treningiem

Cytat:
Napisane przez Paulinka_S Pokaż wiadomość
Zjeść możesz, nikt Ci nie zabroni. Tylko trochę się to mija z celem. Powiedz mi jaki sens ma łączenie po wysiłku węglowodanów prostych z warzywami?
Albo inaczej, wiesz po co po wysiłku zaleca się białko wraz z węglowodanami prostymi?
Pomyliłam Po wysiłku same węgle proste + białko. Tak, wiem, po co zaleca się białko z węglami prostymi po wysiłku.

Ale nie to było sednem mojego pytania. I nie pytam po to, żeby dostać odpowiedź "no wiesz, nikt Ci nie zabroni" - bo tyle to i ja wiem Więc jeszcze raz - czy w posiłku przedtreningowym mogę jeść tłuszcze zamiast węglowodanów złożonych, jakie to ma efekty, czym to skutkuje?
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 18:13   #1488
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Jedzenie przed treningiem

wydaje mi się, że tu dużo też zależy od Twoich nawyków
tzn.na ile ciało jest przyzwyczajone do pobierania energii raczej z węgli, a na ile z tłuszczu
bywa że ciało przyzwyczajone do czerpania z tłuszczu miewa praktycznie zanik zainteresowania cukrem jako takim i jest w stanie wykonywać duży wysiłek regularnie bez jego istotnej podaży(cukru/węgli)
jedyne co, że lepszym źródłem tłuszczu jako dawcy energii są tł.nasycone

zasady są ogólne, dla statystycznego osobnika, ale dopiero sprawdzając na sobie rewidujesz, na ile jesteś statystyczna

każdy organizm ma inne preferencje i przyzwyczajenia
__________________
#########################
.............. .............

Edytowane przez macerata
Czas edycji: 2012-08-18 o 18:15
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 08:59   #1489
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jedzenie przed treningiem

Nie mam problemu z ćwiczeniami po takim obiedzie, jaki sobie serwuję, wszystko jest ok Zapewne nikt mi nie udzieli 100% odpowiedzi na forum i najlepiej jakbym potestowała na sobie. Chciałam tylko wiedzieć, jak to wygląda od strony "chemicznej"

Edytowane przez jagagaga
Czas edycji: 2012-08-19 o 09:00
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-19, 17:07   #1490
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 212
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez jagagaga Pokaż wiadomość
Nie mam problemu z ćwiczeniami po takim obiedzie, jaki sobie serwuję, wszystko jest ok Zapewne nikt mi nie udzieli 100% odpowiedzi na forum i najlepiej jakbym potestowała na sobie. Chciałam tylko wiedzieć, jak to wygląda od strony "chemicznej"
mnie się wydaje, że węgle w postaci ryżu powinnaś zjeść przed treningiem, ponieważ właśnie węglowodany odpowiedzialne są za dostarczenie "energii", niezbędnej przy ćwiczeniach ...
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - Żelki! już są
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okrągłe Wysoki Profil + korekcja powiek górnych
1985SiWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 21:12   #1491
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez 1985SiWA Pokaż wiadomość
mnie się wydaje, że węgle w postaci ryżu powinnaś zjeść przed treningiem, ponieważ właśnie węglowodany odpowiedzialne są za dostarczenie "energii", niezbędnej przy ćwiczeniach ...
po treningu musimy nakarmić mięśnie aby miały siłe na nastepny raz i tu tez jemy wegle
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 13:55   #1492
Malinuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 31
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Mam pytanie, ćwiczę około godzinę aeroby i delikatne ćwiczenia siłowe. Czy będzie ok jeżeli przed treningiem zjem owsiankę z jogurtem i wiśniami, a po omlet na samych białkach z bananem i miodem?
Malinuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 14:05   #1493
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Malinuch Pokaż wiadomość
Mam pytanie, ćwiczę około godzinę aeroby i delikatne ćwiczenia siłowe. Czy będzie ok jeżeli przed treningiem zjem owsiankę z jogurtem i wiśniami, a po omlet na samych białkach z bananem i miodem?
Super
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 14:32   #1494
Malinuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 31
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

O, dziękuję! Jestem kompletną amatorką, cała moja wiedza pochodzi z tego wątku. Cieszę się, że udało mi się jakoś skomponować te nieszczęsne posiłki okołotreningowe
Malinuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 14:38   #1495
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Malinuch Pokaż wiadomość
Mam pytanie, ćwiczę około godzinę aeroby i delikatne ćwiczenia siłowe. Czy będzie ok jeżeli przed treningiem zjem owsiankę z jogurtem i wiśniami, a po omlet na samych białkach z bananem i miodem?
Hmm, owoce to węgle proste, a więc powinny być zjadane po treningu, wedle rozpiski w poście 1
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 14:48   #1496
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
Hmm, owoce to węgle proste, a więc powinny być zjadane po treningu, wedle rozpiski w poście 1
Wisnie maja niski IG nie spowodują skoku cukru

jeszcze coś takiego znalazłam

Cytat:
To dobra wieść dla tych, którzy odchudzają się ćwiczeniami. Miseczka czereśni lub świeży sok z cierpkich wiśni przed treningiem, to sposób na to, by uniknąć zakwasów. Różne amerykańskie badania nad maratończykami udowodniły, że Ci z nich, którzy regularnie wypijali 2 szklanki kwaśnego soku z wiśni, regenerowali się po biegu nawet o 24% szybciej. Z kolei eksperci Uniwersytetu w Vermont dowiedli, że pijąc sok wiśniowy przed treningiem z ciężarami, można zredukować spadek siły po wysiłku nawet o 18%.
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 14:54   #1497
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Szczerze mówiąc to nie sądzę, żeby ten trening był na tyle ciężki, żeby stosować jakiś konkretny reżim posiłków przed i po Bo zasady na 1 stronie to raczej tyczą się treningów siłowych. Dla biegaczy chyba są nieco inne reguły, zależy też co chcemy osiągnąć.
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 19:25   #1498
Malinuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 31
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

To prawda, dieta pomaga w osiągnięciu efektu, ale błędy w żywieniu nie przekreślą nam od razu wydajności naszego treningu. Co innego jak ktoś na prawdę porządnie pakuje
Malinuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 10:04   #1499
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Malinuch Pokaż wiadomość
To prawda, dieta pomaga w osiągnięciu efektu, ale błędy w żywieniu nie przekreślą nam od razu wydajności naszego treningu. Co innego jak ktoś na prawdę porządnie pakuje
Pewnie, że tak Posiłki okołotreningowe mają maksymalizować efekty treningu, ale jeśli się odchudzamy to tak naprawdę bardziej liczy się bilans tygodniowy.
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 11:51   #1500
esPappa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 47
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Ciasteczko owsiane. Do piekła może nie pójdę W każdym razie świetny zamiennik przy głodzie na słodycze, no i bogaty w błonnik.
esPappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-31 19:13:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:51.