Walczymy o nasze marzenia! cz.4 - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-30, 15:38   #1891
balbinka20
Rozeznanie
 
Avatar balbinka20
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 892
GG do balbinka20
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

Witam

Dziewczyny mam do Was ogromną prośbę. Jesteście na pewno zorientowane w temacie,więc czy mogłybyście mi pomóc? Chodzi mi o interpretację wyników badania nasienia męża mojej przyjaciółki.
Oto wyniki:

ciągliwość 1
objętość 2,4
pH 7,8
liczba plemników 16 mln / ml
liczba plemników o prawidłowej budowie 23%
plemniki patologiczne 77%
ruch postępowy 38%
szybki postępowy 16%
oscylujący 19%
aglutynacja, agregacja 0
komórki okrągłe 1,7 mln/ ml w tym leukocyty 0,4 mln/ml, komorki spermatogenezy 0,9 mln/ml

Konsultowała się już z 5lekarzami. Każdy mówi jej co innego. Dodatkowo opisała swój problem na jakimś forum.Ale tam każdy lekarz pisał co innego. Więc w skrócie sprawa wygląda tak: większość owych lekarzy sugeruje jej,że w naturalny sposób to oni dziecka się nie doczekają. Proponowali in-vitro albo inseminację.
Z Kamilą wg lekarzy jest wszystko ok ( jajniki gładkie, cytologia wzorowa; lekarz nawet zażartował,że "tylko dzieci rodzić"). Okres ma regularny, co 30-31 dni. Owulację ma 15-16 dnia cyklu. Chciała zrobić monitoring,bo obawia się,że mimo owulacji nie pęka pęcherzyk. Obawia się,że być może ma niedrożne jajniki,więc myślała też o hsg,ale przeczytała,że to badanie jest bolesne (że jakieś kulociągi do macicy przyczepiają i że czuć jakieś ciągnięcie... I nie wie czy to magia internetu,czy tak jest naprawdę).. O dziecko starają się już ponad 1,5 roku ( od I 2011) i bez efektów...

Co Wy o tym sądzicie? Co jest nie tak? Jakie badania powinni jeszcze zrobić? Jeśli coś więcej chcecie wiedzieć to postaram sie Wam odpowiedzieć. A może wiecie,czy w UK uda jej się zrobić ww wymienione badania ( bo tu jednak cięzko się do specjalisty dostac)??

Z góry dzięuję
__________________
"Hell is empty and all the devils are here." William Shakespeare




Julian:22.03.2012
Leon:26.02.2015
Iiiii nadchodzi nowe ❤️
balbinka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 17:32   #1892
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

Niech najpierw mąż koleżanki wybierze się do lekarza i pozna przyczynę takich wyników. Może się okazać, że przyczyna jest błaha i wystarczy tylko jakieś leczenie i będzie wszystko ok. Np bakteria ureaplasma - może naprawdę zatruć życie.
Jeśli naprawdę zależy jej na poznaniu przyczyny to hsg (nawet jeśli jej się WYDAJE, że może być bolesne) to powinien być pikuś.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 18:26   #1893
balbinka20
Rozeznanie
 
Avatar balbinka20
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 892
GG do balbinka20
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

A czy przyczyną może być to,że on pali papierosy?? U niego to naprawdę spory problem, bo pali odkąd skończył 10lat ( patologiczna sytuacja w domu, dużo by opowiadać), a wcześniej był biernym palaczem.. Teraz niby odkąd nie mogą zajść to już aż tak nie kopci. Ale jeszcze 2 lata temu to potrafił po 2paczki na dzień wypalić... Więc może to,że palił przez cały okres dojrzewania też ma jakiś wpływ? Bo kiedy pytał lekarzy to ten mówili,że już miał kilku takich pacjentów i że w żadnym z przypadków to nie mialo wplywu... A może jednak nie ma racji??

Hmmm co do tej bakterii to powiem jej,żeby to skontrolowali.. Ciekawe tylko jak GP zareaguje jak on mu z takim terminem wyjedzie...

edit: on był już u lekarza z tymi wynikami. I ten lekarz stwierdził,że nie może jednoznacznie stwierdzić przyczyny takich wyników. Powiedział mu,że wg norm WHO to on jest teoretycznie płodny..
__________________
"Hell is empty and all the devils are here." William Shakespeare




Julian:22.03.2012
Leon:26.02.2015
Iiiii nadchodzi nowe ❤️

Edytowane przez balbinka20
Czas edycji: 2012-07-30 o 18:38
balbinka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 19:34   #1894
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

Palenie, siedzący tryb życia, grzanie w gatkach (na przykład przez trzymanie komputera na kolanach) zawsze ma wpływ. A badanie na obecność Ureaplasmy niech zrobi z wymazu z cewki a nie z krwi jeśli w ogóle będzie miał możliwość zrobienia takiego badania w UK bo z tym może być ciężko. Koleżanka też niech zrobi to badanie.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 22:28   #1895
Tincia
Wtajemniczenie
 
Avatar Tincia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 155
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość

11 lipca o 20:35 przyszedł na świat mój syn Leoś Mały urodził się przez cc, miał 53 cm i 3130 g
JUPI!!!

Ciesze sie bardzo i gratuluję
__________________
szczęśliwa żonka od
14 sierpnia 2010



szczęśliwa mamusia od
4 listopada 2011



Tincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 09:50   #1896
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

Cytat:
Napisane przez Tacca Pokaż wiadomość
Witam!
My dziś kończymy 6 tygodni. I na przyszły tydzień umawiam Piotrusia na pierwsze szczepienia.

Nocy całej nie przesypiamy, ale mamy już swój rytm, którego się w miarę możliwości trzymamy. Czasem nie jest lekko.

Piotruś w dzień potrafi nie spać ciągiem 8 - 10 godzin... Pewnie z czasem zacznie się więcej bawić, interesować czymś. Teraz niestety głównie płacze. Choć to też różnie. Ma wzdęcia i to główny powód popłakiwania, wiadomo jak brzuszek męczy to nie jest przyjemne.

Dla mnie podstawowym problemem jest to, że w sumie przez cały dzień nic nie mogę zrobić w domu, a jak już mały zaczyna spać trochę, czyli po 16, to już nie mam siły i ochoty za cokolwiek się brać. Strasznie mnie to frustruje, bo chyba dość pedantyczna jestem i jak mam coś nie zrobione, to jestem dosłownie chora z frustracji...

Zostawiamy fluidki i pozdrowienia!
ale czas leci Piotruś rośnie a ze spaniem kiedyś się doczekacz teraz jest za malutki,aby całą noc już przesypiał.Fajnie,że macie ustalony rytm u nas od narodzin do teraz różnie bywa i nigdy nie wiem co mnie danego dnia czeka
kochana nie przejmuj sie nie sprzątaniem,jeszcze troche i jakoś sobie to zorganizujesz,ja mam ten problem do dziś chociaż teraz inaczej na to patrze,wolę spędzać z dzieckiem czas na dworze niż sprzątać,wiadomo bałagan rośnie i rośnie,ale coż.Zima przyjdzie to bedzie porządek,bo tak długo sie na dworze nie bedzie spędzać
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 10:50   #1897
libra22
Zakorzenienie
 
Avatar libra22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 3 035
GG do libra22
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

Irmusia gratulacje!!!! Niech się dzidzia zdrowo chowa

Dziewczyny dawno mnie nie było na tym wątku, obecnie mamy 5 cykl starań. Wiem że mało, ale mnie to już zaczyna przytłaczać

Przyszłam właściwie poczytać waszego zdania, może porady. Mianowicie jakieś 4 dni po prawdopodobnej owulacji zaczął mnie boleć brzuch jak na @. Nigdy wcześniej tak nie miałam. Dodam, żę boli mnie od 3 dni, a @ dopiero za 7 dni! Zawsze brzuch bolał ok 4-3 dni przed spodziewaną @.
Nie wiem co myśleć.
Innych objawów nie mam, nawet specjalnie mnie piersi nie bolą.
Zwariuje!!!!
__________________
Moje tiulowe inspiracje
Tutuszka
libra22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-03, 12:08   #1898
kadia83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 152
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

witam dziewczyny.mnie tez dłuuuuuugo nie bylo. chcialam sie pochwalic ze po wielkich walkach udalo nam sie niE chce zapeszac bo to dopiero 7 tc ale jestem szczesliwa. dodam ze jestem na liscie oczekujacych na laparoskopie ale juz mi nie bedzie potrzebna BO UDALO SIE PRZED
kadia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 12:48   #1899
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

Cytat:
Napisane przez Tincia Pokaż wiadomość
JUPI!!!

Ciesze sie bardzo i gratuluję


Cytat:
Napisane przez libra22 Pokaż wiadomość
Irmusia gratulacje!!!! Niech się dzidzia zdrowo chowa

Dziewczyny dawno mnie nie było na tym wątku, obecnie mamy 5 cykl starań. Wiem że mało, ale mnie to już zaczyna przytłaczać

Przyszłam właściwie poczytać waszego zdania, może porady. Mianowicie jakieś 4 dni po prawdopodobnej owulacji zaczął mnie boleć brzuch jak na @. Nigdy wcześniej tak nie miałam. Dodam, żę boli mnie od 3 dni, a @ dopiero za 7 dni! Zawsze brzuch bolał ok 4-3 dni przed spodziewaną @.
Nie wiem co myśleć.
Innych objawów nie mam, nawet specjalnie mnie piersi nie bolą.
Zwariuje!!!!

nie nakręcaj się Kochana. Wiem, że to trudne... trzymam kciuki, żeby @ się nie pojawiła

Cytat:
Napisane przez kadia83 Pokaż wiadomość
witam dziewczyny.mnie tez dłuuuuuugo nie bylo. chcialam sie pochwalic ze po wielkich walkach udalo nam sie niE chce zapeszac bo to dopiero 7 tc ale jestem szczesliwa. dodam ze jestem na liscie oczekujacych na laparoskopie ale juz mi nie bedzie potrzebna BO UDALO SIE PRZED
gratuluję!
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 12:50   #1900
libra22
Zakorzenienie
 
Avatar libra22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 3 035
GG do libra22
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

kadia gratulacje!! Dbaj o siebie! Wyślij nam fluidki a dla mnie więcej spokoju i dystansu
__________________
Moje tiulowe inspiracje
Tutuszka
libra22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 20:20   #1901
Tacca
Zakorzenienie
 
Avatar Tacca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 051
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
ale czas leci Piotruś rośnie a ze spaniem kiedyś się doczekacz teraz jest za malutki,aby całą noc już przesypiał.Fajnie,że macie ustalony rytm u nas od narodzin do teraz różnie bywa i nigdy nie wiem co mnie danego dnia czeka
kochana nie przejmuj sie nie sprzątaniem,jeszcze troche i jakoś sobie to zorganizujesz,ja mam ten problem do dziś chociaż teraz inaczej na to patrze,wolę spędzać z dzieckiem czas na dworze niż sprzątać,wiadomo bałagan rośnie i rośnie,ale coż.Zima przyjdzie to bedzie porządek,bo tak długo sie na dworze nie bedzie spędzać
Też lubię spędzać czas z małym, nawet jeśli jest to tylko wspólne leżenie i patrzenie sobie w oczka... Tylko mam taki charakter, ze jak wiem, że czegoś nie zrobiłam to mnie cosik trafia... Pewnie z czasem mi przejdzie...
Buziaki dla Was!
Cytat:
Napisane przez libra22 Pokaż wiadomość
Irmusia gratulacje!!!! Niech się dzidzia zdrowo chowa

Dziewczyny dawno mnie nie było na tym wątku, obecnie mamy 5 cykl starań. Wiem że mało, ale mnie to już zaczyna przytłaczać

Przyszłam właściwie poczytać waszego zdania, może porady. Mianowicie jakieś 4 dni po prawdopodobnej owulacji zaczął mnie boleć brzuch jak na @. Nigdy wcześniej tak nie miałam. Dodam, żę boli mnie od 3 dni, a @ dopiero za 7 dni! Zawsze brzuch bolał ok 4-3 dni przed spodziewaną @.
Nie wiem co myśleć.
Innych objawów nie mam, nawet specjalnie mnie piersi nie bolą.
Zwariuje!!!!
Spokojnie. Nie nakręcaj się, bo to może być TO, ale nie musi... W każdym razie trzymam mocno kciuki i podsyłam fluidki od Piotrusia

Cytat:
Napisane przez kadia83 Pokaż wiadomość
witam dziewczyny.mnie tez dłuuuuuugo nie bylo. chcialam sie pochwalic ze po wielkich walkach udalo nam sie niE chce zapeszac bo to dopiero 7 tc ale jestem szczesliwa. dodam ze jestem na liscie oczekujacych na laparoskopie ale juz mi nie bedzie potrzebna BO UDALO SIE PRZED
Super wieści!!! Gratuluję!!!
__________________
PIOTRUŚ
Tacca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-04, 21:48   #1902
libra22
Zakorzenienie
 
Avatar libra22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 3 035
GG do libra22
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

Tacca masz rację powinnam wyluzować, czasami mam wrażenie, że to wszystko moja wina, że nie potrafię się od tego odciąć, przystopować
__________________
Moje tiulowe inspiracje
Tutuszka
libra22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 21:37   #1903
agasobo
Zadomowienie
 
Avatar agasobo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 457
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

Cytat:
Napisane przez balbinka20 Pokaż wiadomość
Witam

Dziewczyny mam do Was ogromną prośbę. Jesteście na pewno zorientowane w temacie,więc czy mogłybyście mi pomóc? Chodzi mi o interpretację wyników badania nasienia męża mojej przyjaciółki.
Oto wyniki:

ciągliwość 1
objętość 2,4
pH 7,8
liczba plemników 16 mln / ml
liczba plemników o prawidłowej budowie 23%
plemniki patologiczne 77%
ruch postępowy 38%
szybki postępowy 16%
oscylujący 19%
aglutynacja, agregacja 0
komórki okrągłe 1,7 mln/ ml w tym leukocyty 0,4 mln/ml, komorki spermatogenezy 0,9 mln/ml

Konsultowała się już z 5lekarzami. Każdy mówi jej co innego. Dodatkowo opisała swój problem na jakimś forum.Ale tam każdy lekarz pisał co innego. Więc w skrócie sprawa wygląda tak: większość owych lekarzy sugeruje jej,że w naturalny sposób to oni dziecka się nie doczekają. Proponowali in-vitro albo inseminację.
Z Kamilą wg lekarzy jest wszystko ok ( jajniki gładkie, cytologia wzorowa; lekarz nawet zażartował,że "tylko dzieci rodzić"). Okres ma regularny, co 30-31 dni. Owulację ma 15-16 dnia cyklu. Chciała zrobić monitoring,bo obawia się,że mimo owulacji nie pęka pęcherzyk. Obawia się,że być może ma niedrożne jajniki,więc myślała też o hsg,ale przeczytała,że to badanie jest bolesne (że jakieś kulociągi do macicy przyczepiają i że czuć jakieś ciągnięcie... I nie wie czy to magia internetu,czy tak jest naprawdę).. O dziecko starają się już ponad 1,5 roku ( od I 2011) i bez efektów...

Co Wy o tym sądzicie? Co jest nie tak? Jakie badania powinni jeszcze zrobić? Jeśli coś więcej chcecie wiedzieć to postaram sie Wam odpowiedzieć. A może wiecie,czy w UK uda jej się zrobić ww wymienione badania ( bo tu jednak cięzko się do specjalisty dostac)??

Z góry dzięuję
cześć, nie jestem znawcą ale wyniki nie są jakieś tragiczne. mojej koleżanki mąż miał podobne, z tym, że on miał form prawidłowych 4% i też im lekarz mówił, żeby zrobili inseminację. udało im się po około 2 latach starań naturalnych, koleżanka jest teraz w 6 tygodniu i jest przeszczęśliwa, bo nie wierzyła, ze się uda. Może to nie jest kwestia nieprawidłowości, tylko nastawienia, może za bardzo chcą i tylko na tym się skupiają.
Dla porównania wyniki mojego męża:
objętość 2,4 / u nas: 4 ml
pH 7,8/ u nas też 7,8
liczba plemników 16 mln / ml / u nas 38 mln/ml
liczba plemników o prawidłowej budowie 23% / u nas 10%
plemniki patologiczne 77% / u nas 90 %
ruch postępowy 38%
szybki postępowy 16%
oscylujący 19%

my mamy: ruchliwość ogólna: 65%
progresywny: 50%
nieprogresywny: 15%
brak ruchu: 35%


aglutynacja, agregacja 0 ( aglutynacja mieliśmy + )
komórki okrągłe 1,7 mln/ ml w tym leukocyty 0,4 mln/ml, komorki spermatogenezy 0,9 mln/ml

morfologia: 10% prawidłowe

lekarz jak zobaczył wyniki mojego tżta to się go pytał czy nie chce zostać dawcą nasienia u mnie wszystko też prawidłowe, okres regularny co 28 dni, a mimo to staraliśmy się 13 miesięcy, 17 cykli....
__________________
Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać.
- Walt Disney

Antek 18.11.2012
agasobo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 13:37   #1904
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

Witam
Ja już dawno po urlopie...zapomniałam, że gdzieś byłam...a było tak pięknie

Uwaga! W związku z szybkim rozwojem naszego wątku, a co za tym idzie z dużą liczbą postów,proszę o pisanie do mnie na priv wiadomości dotyczącej zmiany danych, rotacji na liście oraz chęci zapisania się na nasz wątek
Pozdrawiam Paulinaizabela.


Niech jesienny dobry duszek zafasolkuje każdej brzuszek

Na liście mamy 2 staraczki

paulinaizabela (Paulina, 27 lat, Irlandia) staranka zawieszone
KALWI23 (Magda, 28 lat, Cieszyn) staranka zawieszone
LadyMK (Magda, 24lata, łódzkie)staranka zawieszone
Ewakol (Ewa, 25 lat, Poznań) staranka zawieszone


Libra22 (Monika, 27 lat, Bydgoszcz) cykl 5, last @ 14,07
Cherubinka (Aga, 29 lat, Podlasie) cykl 44, last @ 14,07

Więc teraz serca mam dwa (II kreseczki)

Mamy 3 zafasolkowane:

Agasobo (Agnieszka, 29 lat, Łódź) gratulujemy! dwie kreseczki w 17 cyklu (t.p 16/18.11.2012r.)
Kobra913 (Agnieszka) gratulujemy! dwie kreseczki w 20 cyklu (t.p 31.12.2012r.)
Kadia83 (Anna, 28 lat, Anglia) gratulujemy! dwie kreseczki w 14 cyklu (t.p marzec 2013)

Szczęśliwe mamusie i ich maleństwa, czyli nasze "wątkowe" spełnione marzenia !!

Dra - Rafał - ur.14.09.2010r.
Lisica1 - Małgorzata - ur.26.10.2010r.
Kotek81 - Izabela - ur.21.11.2010r.
Coralady - Liliana - ur.08.04.2011r.
Bella7 - Lena i Liliana - ur.26.04.2011r.
Nadiazloto1 - Amadeusz i Sergiusz - ur.14.06.2011r.
Edzia - Camilla - ur.24.06.2011r.
Malinka123108 - Lena - ur.13.07.2011r.
Egwene6 - Gabriel i Emma ur.12.09.2011r.
Magdulec - Gabriel - ur.27.09.2011r.
Danika - Olga - ur.04.10.2011r.
Tincia - Liliana - ur.04.11.2011r.
Karolca - Ewelina - ur. 22.03.2012r.
Rinco - Sebastian - ur. 20.05.2012r.
Tacca - Piotr - ur. 17.06.2012r.
Sas - Lena - ur.07.07.2012r.
Irmusia81 - Leon - ur.11.07.2012r.


Dziewczyny odzywajcie się i dajcie znać co u Was, trzeba uaktualnić listę !!!


Cytat:
Napisane przez magdulec Pokaż wiadomość
oto świeże prawie 10 miesieczne fluidki!!!!
Ale przystojniaczek mały

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
I zostawiam 4-miesięczne fluidki
Załącznik 4789568 Załącznik 4789569
Śliczna niunia

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Hejka

Z radością informuję, że kolejne zrealizowane wątkowe marzenie pojawiło się na świecie

11 lipca o 20:35 przyszedł na świat mój syn Leoś Mały urodził się przez cc, miał 53 cm i 3130 g

Pozdrawiamy wszystkie wątkowe ciocie i dzieciaczki
Gratulacje Kochana
Leoś jest słodki

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny

pewnie mnie nie pamiętacie, ale wpadłam się zameldować,
i zobaczyć co w szczególności u Ciebie paulinaizabela

Moje szczęście ma już 15 miesięcy, w końcu od miesiąca chodzi,
i niedawno zobaczyła morze

To ja pokażę mojego fluida.
http://imageshack.us/photo/my-images.../sl370073.jpg/
Hejka pamiętam Cię dobrze
U mnie narazie bez zmian...tzn. ciąży nie ma ale powoli idziemy do przodu z badaniami i chyba czeka nas inseminacja

Twoja córcia jaka już duża ślicznotka mała, po mamusi

Cytat:
Napisane przez cherubinka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczynki
Ja już po urlopie, to co dobre szybko się kończy

Paulinko, fajnie, że jesteś i się odezwałaś Jak możesz to zmiń mi przy okazji termin @ na 14.07., cykl 44.
Niestety potwierdzam...urlop śmignął nam niesamowicie szybko...
Trzymam kciuki za nowy cykl

Cytat:
Napisane przez kadia83 Pokaż wiadomość
witam dziewczyny.mnie tez dłuuuuuugo nie bylo. chcialam sie pochwalic ze po wielkich walkach udalo nam sie niE chce zapeszac bo to dopiero 7 tc ale jestem szczesliwa. dodam ze jestem na liscie oczekujacych na laparoskopie ale juz mi nie bedzie potrzebna BO UDALO SIE PRZED
Super, że się udało Gratulacje i wszystkiego dobrego
__________________
Calineczka

Edytowane przez paulinaizabela
Czas edycji: 2012-08-08 o 15:38
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 06:47   #1905
yolanda9
Zadomowienie
 
Avatar yolanda9
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 675
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

Witam!
Chciałam się do Was przyłączyć Już kiedyś udzielałam się w wątku "Planujemy zajść w ciążę...." i widzę, że nawet zestawienie pozostało

Mam już synka i teraz przyszedł czas na rodzeństwo dla niego Poprzednio staraliśmy sie ponad 13 miesięcy - 12 cykli (miałam długie cykle) i mam nadzieję, że tym razem "pójdzie" szybciej. Wierzę, że tak jak poprzednio i tym razem znajdę tu zrozumienie i wsparcie
__________________
Mój Skarbek
Moja Kruszynka


Edytowane przez yolanda9
Czas edycji: 2012-08-09 o 07:07
yolanda9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 07:46   #1906
libra22
Zakorzenienie
 
Avatar libra22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 3 035
GG do libra22
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

yolanda9 witaj Powodzenia w staraniach!

A u mnie dziś JEDNA KRESKA
__________________
Moje tiulowe inspiracje
Tutuszka
libra22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 08:11   #1907
yolanda9
Zadomowienie
 
Avatar yolanda9
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 675
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

Cytat:
Napisane przez libra22 Pokaż wiadomość
yolanda9 witaj Powodzenia w staraniach!

Cytat:
Napisane przez libra22 Pokaż wiadomość
A u mnie dziś JEDNA KRESKA
Nie wiem ilu dniowe masz cykle, ale jeśli nawet krótkie, to nawet w takim przypadku w 27 dc (o ile dobrze policzyłam ) może nic nie wyjść... nie chce Cie nakręcać, ale też nie chcę byś się już smuciła!
Sama się już doczekać nie mogę, żeby test zrobić ...no staranka uczą cierpliwości
__________________
Mój Skarbek
Moja Kruszynka

yolanda9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 08:34   #1908
libra22
Zakorzenienie
 
Avatar libra22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 3 035
GG do libra22
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

yolanda9 cykle mam od 26 do 31. Obliczyłam że ten powinien mieć 27-28 dni.
Fakt najgorsze jest to czekanie, te dni po owulacji tak się dłużą...MASAKRA!
Powiedz mi yolanda9 jakie metody stosujesz, żeby trafić w owulację ?
Ja w sumie tylko z obserwacji śluzu, ale teraz zamówiłam testy owulacyjne na allegro, może one potwierdzą to, że mam ta owulację właśnie wtedy kiedy ją wyliczę.
__________________
Moje tiulowe inspiracje
Tutuszka
libra22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 08:42   #1909
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

Cytat:
Napisane przez libra22 Pokaż wiadomość
yolanda9 cykle mam od 26 do 31. Obliczyłam że ten powinien mieć 27-28 dni.
Fakt najgorsze jest to czekanie, te dni po owulacji tak się dłużą...MASAKRA!
Powiedz mi yolanda9 jakie metody stosujesz, żeby trafić w owulację ?
Ja w sumie tylko z obserwacji śluzu, ale teraz zamówiłam testy owulacyjne na allegro, może one potwierdzą to, że mam ta owulację właśnie wtedy kiedy ją wyliczę.
Wiesz... z tymi testami owulacyjnymi to tak na dwoje babka wróżyła. Owulację potwierdziło mi usg oraz skok temperatury, śluz a testy negatywne wychodziły (aby test był pozytywny kreska testowa musi byc tak samo ciemna lub ciemniejsza od kreski kontrolnej). Dlatego w cyklu, w którym się udało zajść w ciążę, odstawiłam wszelkie testy
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-09, 08:50   #1910
libra22
Zakorzenienie
 
Avatar libra22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 3 035
GG do libra22
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

Wczoraj dużo czytałam o mierzeniu temperatury, nie wiem czy się do tego nadaję, chodzę na różne zmiany, wstaje o różnych porach, zresztą to wszystko takie skomplikowane mi się wydaje
Testy raz już używałam, ale miałam wtedy straszny sajgon w pracy i okres mi się przedłużył, a przez to owulacja, której nie wykryłam bo miałam za mało testów

Może macie jakieś dobre źródło z którego mogłabym się poduczyć o tym mierzeniu, bo wczoraj czytałam z różnych stron i mam mętlik w głowie.
__________________
Moje tiulowe inspiracje
Tutuszka

Edytowane przez libra22
Czas edycji: 2012-08-09 o 08:52
libra22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 08:53   #1911
yolanda9
Zadomowienie
 
Avatar yolanda9
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 675
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

Cytat:
Napisane przez libra22 Pokaż wiadomość
Powiedz mi yolanda9 jakie metody stosujesz, żeby trafić w owulację ?
Poprzednim razem zaczęłam tak samo jak teraz: spokojnie bez niczego, ale kiedy kolejne cykle kończyły się niepowodzeniem, to zaczęłam mierzyć temperaturę, łykać wiesiołka (na lepszy śluz), oraz pozwalałam sobie na czerwone wino na lepsze endometrium No ale prawda jest taka, że w cyklu, w którym zaszłam w ciążę to zarzuciłam wszystko (bo miałam mieć robione HSG, do którego nie doszło) no i się udało Przewrotna jest ta natura!
Jeśli chodzi o testy owulacyjne to może parę ich zuzyłam, ale mnie one nic nie pokazywały
__________________
Mój Skarbek
Moja Kruszynka

yolanda9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 08:54   #1912
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

Cytat:
Napisane przez libra22 Pokaż wiadomość
Wczoraj dużo czytałam o mierzeniu temperatury, nie wiem czy się do tego nadaję, chodzę na różne zmiany, wstaje o różnych porach, zresztą to wszystko takie skomplikowane mi się wydaje
Testy raz już używałam, ale miałam wtedy straszny sajgon w pracy i okres mi się przedłużył, a przez to owulacja, której nie wykryłam bo miałam za mało testów

Może macie jakieś dobre źródło z którego mogłabym się poduczyć o tym mierzeniu, bo wczoraj czytałam z różnych stron i mam mętlik w głowie.
www.naturalnemetody.fora.pl
i stronka do wykresów - bezpłatna
www.enpr.pl
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 08:56   #1913
libra22
Zakorzenienie
 
Avatar libra22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 3 035
GG do libra22
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

yolanda9 z tym winem mi sie podoba

karolca
dziękuję mam dziś wolne więc się podszkolę, po @ zacznę mierzyć temperaturę
__________________
Moje tiulowe inspiracje
Tutuszka
libra22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 08:58   #1914
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

Cytat:
Napisane przez yolanda9 Pokaż wiadomość
Poprzednim razem zaczęłam tak samo jak teraz: spokojnie bez niczego, ale kiedy kolejne cykle kończyły się niepowodzeniem, to zaczęłam mierzyć temperaturę, łykać wiesiołka (na lepszy śluz), oraz pozwalałam sobie na czerwone wino na lepsze endometrium No ale prawda jest taka, że w cyklu, w którym zaszłam w ciążę to zarzuciłam wszystko (bo miałam mieć robione HSG, do którego nie doszło) no i się udało Przewrotna jest ta natura!
Jeśli chodzi o testy owulacyjne to może parę ich zuzyłam, ale mnie one nic nie pokazywały
Kolejny przypadek, o którym słyszę, że udało się przez zaplanowany HSG
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 09:03   #1915
libra22
Zakorzenienie
 
Avatar libra22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 3 035
GG do libra22
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

Co to jest HSG ?
__________________
Moje tiulowe inspiracje
Tutuszka
libra22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 09:06   #1916
yolanda9
Zadomowienie
 
Avatar yolanda9
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 675
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

Sprawdziłam swoje "stare" wykresy i okazuje się, że jednak nie do końca "zarzuciłam" wszystko...bo tempke jednak mierzyłam nadal Stara jestem to już pamięć nie ta Poniżej mój ciążowy wykres
No i jeszcze przypomniało mi się, że trzy miesiące przed "zaciążonym" cyklem zażywałam clotilbegyt i chodziłam na monitoring (nic to nie dalo i dlatego mialam zaplanowane HSG) oraz zaczęłam się odchudzać...pewnie to wszystko wpłynęło na to, że się udało...a może po prostu to był dla nas czas

HSG to badanie drożności jajowodów Podobno niezbyt przyjemne...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cykl.jpg (108,3 KB, 10 załadowań)
__________________
Mój Skarbek
Moja Kruszynka


Edytowane przez yolanda9
Czas edycji: 2012-08-09 o 09:09
yolanda9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 09:15   #1917
libra22
Zakorzenienie
 
Avatar libra22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 3 035
GG do libra22
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

Ło matko do Ciebie i weź się w tym zorientuj :O co to za wykresy!
O rany mam nadzieję, że moje jajowody są drożne
__________________
Moje tiulowe inspiracje
Tutuszka
libra22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 09:23   #1918
yolanda9
Zadomowienie
 
Avatar yolanda9
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 675
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

nie jest to takie straszne na jakie wygląda Ja tam tylko wpisywałam temperaturę, dni miesiączki oraz kiedy mieliśmy" tetatet" (buźki) Resztę zaznaczył mi automatycznie program sam Czasem jakieś notki dodawałam o odczuciach te czarne cuś na wysokości"bemerk" i tyle...

Teraz na razie nie chce mi się miezryć...tym bardziej, że wstaję jeszcze do synka w nocy, a pomiar trzeba robic po kilku godzinach snu-odpoczynku... więc nie wiem jak miarodajne byłyby to dane...
__________________
Mój Skarbek
Moja Kruszynka

yolanda9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 09:32   #1919
libra22
Zakorzenienie
 
Avatar libra22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 3 035
GG do libra22
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

N mam nic do stracenia, spróbuję, tylko, że mam problemy z pęcherzem i potrafię wstawać 2-3 razy w ciągu nocy :/ mam nadzieję, że to by nie zakłóciło pomiaru.
__________________
Moje tiulowe inspiracje
Tutuszka
libra22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 09:33   #1920
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Walczymy o nasze marzenia! cz.4

mój wykres
te 'programy' czarną robotę robią same. Też na początku byłam zielona ale po pierwszym cyklu już wiedziałam o co chodzi
http://enpr.pl/1075/37823
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-12 12:17:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:33.