Powrót do formy po ciąży! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-05, 07:33   #1
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Question

Powrót do formy po ciąży!


Witajcie!

Urodziłam dokładnie 5 tygodni temu i mój brzuch nie zniknal a raczej zatrzymał sie i wyglada jakbym miała cos ala prostokatna poleczke
Wszyscy mi doradzaja pas pociązowy, polozna i lekarz absolutnie dopiero po połogu.
O tym,ze wejde w swoje ubrania xs moge pomarzyc, dodatkowo zrobily mi sie mega rozstepy na koniec ciązy i skora sie pofałdowałą na brzuchu.

Jakie miałyście sposoby na pozbycie sie tego brzucha i doprowadzenie się do porzadku?

Ja nie moge na siebie patrzeć, moze zabrzmi to głupio ale mnie mdli jak widze siebie nagą
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 08:47   #2
gloria81
Rozeznanie
 
Avatar gloria81
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Powiat rybnicki
Wiadomości: 608
Dot.: Powrót do formy po ciąży!

Mój synek ma już przeszło 3 miesiące a brzuszek dalej wypukły...Cieszę się bo praktycznie bez żadnego wysiłku udało mi sie zrzucić 19 kg!!!Wydaje mi się,że to dzięki karmieniu piersią i częstym spacerom,bo ilości zjadanych przeze mnie ciast nie pozwoliłyby schudnąć...mały zajmuje mi tyle czasu,że nie mam kiedy ćwiczyć,a może tylko szukam wymówki....
Pas pociążowy leży w szafie nie użyty ani razu,chyba bym się w nim ugotowała w takie temperatury,ale jak chcę ubrać coś obciślejszego to majty wyszczuplające dają radę Położna mi doradziła żeby na początku zamiast ćwiczeń robić takie napinania brzucha może zacznę od tego
Na rozstępy nie ma rady,ale masuję się codziennie gąbką albo rękawicą do masażu i wcieram ciekłą parafinę -to też rada położnej podobno rewelacja na rozstępy...no ja nie zauważyłam,ale tania była,a jak już jest to wykorzystam do końca.Też chętnie się dowiem jakie metody mają inne mamy.Pozdrawiam
gloria81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 09:44   #3
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: Powrót do formy po ciąży!

Moim zdaniem wszystko zalezy od tego ile w ciazy przytyłas

Ja - zaledwie 8kg. Wlasciwie wygladalam tak samo z duza pilka przyczepiona z przodu, a nawet niektorzy mowili,ze schudlam na twarzy i na rekach. Jadlam bardzo duzo i staralam sie przytyc, ale w 1 trymestrze duzo wymiotowalam, a pozniej mialam ogromny wstret do slodkosci i mocnych przypraw, a na samych warzywach i miesie trudno przytyc.
5 tygodni po porodzie przymierzylam 1raz jeansy i weszlam w nie bez problemu. Nie robilam nic po ciazy zeby schudnac, bo tydzien po porodzie wazylam tyle co przed ciaza.. Oczywiscie brzuszek jeszcze mialam i odznaczal sie pod bluzka, ale ubieralam majty wyszczuplajace po 1.miesiacu po porodzie na wyjscia z domu. Non stop w nich nie chodzilam, bo jednak mocno cisnely. Karmilam piersia przez 2 miesiace. Nie pamietam kiedy dokladnie nie mialam juz brzuszka, ale wydaje mi sie,ze 2miesiace po porodzie jesli w ogole byl, to niewielki.
Rozstepow nie mialam, ale zostal mi krem Mustela, ktorego uzywalam w ciazy i po porodzie po prostu wykorzystalam pol tubki do konca.
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 20:21   #4
gloria81
Rozeznanie
 
Avatar gloria81
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Powiat rybnicki
Wiadomości: 608
Dot.: Powrót do formy po ciąży!

E tam...ja przytyłam 20 kg a teraz został mi 1 kg do tego co było przed ciążą.Został brzuszek,ale też pewnie się zmniejszy...
gloria81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 20:52   #5
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Powrót do formy po ciąży!

Ja przytyłam w ciąży 25 kg. Miesiac po porodzie miałam 10 kg na plusie.
Wszystko zeszło mi dokumentnie, jak wróciłam do pracy, czyli jak mały miał 10 miesięcy.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 21:03   #6
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Powrót do formy po ciąży!

ja przytylam 30 i w 10 miesiecy po porodzie jest -35

nie chce generalizowac, bo moze sie okazac ze moj dzieć to jakis szczegolny przypadek, ale nie wyobrazam sobie jak moglabym przy niej nie schudnac, szczegolnie teraz gdy juz chodzi. wczesniej duzo chodzilam z wozkiem i troche sobie pomoglam aerobikiem, teraz wystarczy ze spedzam z nia caly dzien i nie wiem czy znalazlabym chec i czas na dodatkowy trening
jem razem z nia - 5 posilkow dziennie w nieduzych porcjach o regularnych godzinach

nie uwazam zeby bylo to ponad sily przecietnej matki z dzieckiem
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 08:30   #7
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Powrót do formy po ciąży!

Mnie brzuch schodził długo. Najpierw bardzo się nim przejmowałam, bo bolał i był jakby spuchnięty, no i nie wchodziłam w nic, co w domu miałam. Uratowało mnie lato i legginsy dostępne teraz wszędzie, kupiłam szybko dwie pary i parę tunik, i tak latałam do zimy.

Nawet nie wiem kiedy brzuch zszedł, ale jak wracałam do pracy (mały miał 7,5 mca) to już nic z niego nie zostało.

Zniknie, poczekaj trochę.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-06, 08:31   #8
beata_92
Przyczajenie
 
Avatar beata_92
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 9
Dot.: Powrót do formy po ciąży!

Ja byłam najzwyczajniej w świecie na diecie. Nie jadłam słodyczy, białego pieczywa, ziemniaków, rzeczy smażonych i, co mnie najbardziej bolało, odstawiłam piwo bezalkoholowe. Generalnie jadłam mniej i nie jadłam po 18. W ciąży przytyłam 19 kg, urodziłam 7, a resztę było mi ciężko zrzucić, mimo, że karmiłam. Teraz - synek ma 8 miesięcy - ważę 2 kg mniej niż przed ciążą, ale brzuszek został odrobinę większy. Może ćwiczenia pomogą się go pozbyć, będę próbować. Ale zazdroszczę mamom, które mówią, że pociążowe kilogramy same zniknęły...
beata_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 14:44   #9
Meier Link
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 323
Dot.: Powrót do formy po ciąży!

Gdzieś obiło mi się o uszy, że kobiety najczęściej wracają do wagi i sylwetki sprzed ciąży 2 miesiące po porodzie. Tak było w moim przypadku. Teraz jestem 8 miesięcy po porodzie, rozstępy wyblakły mi już jakiś czas temu, ale niektóre są jeszcze różowe. Moją koleżankę widziałam 2 tygodnie po CC i nie wyglądała jak przed ciążą (nawet miała stare spodnie), a inna koleżanka wróciła do formy dzięki odchudzaniu się, kiedy dziecko miało ponad rok. Nie martw się, 5 tygodni to jeszcze wcześnie. Mój brzuch ciążowy, nie tłuszczowy , spadał skokowo. Stał w miejscu, a czasami z dnia na dzień widać było różnicę.
Meier Link jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 10:13   #10
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Powrót do formy po ciąży!

Jestem 3 miesiace po porodzie,przytyłam 12 kg,teraz waze 4 kg mniej niz przed ciażą,ale figura jest juz inna. Brzuch odstaje,piersi są gigantyczne,skóra na brzuchu sflaczała...
Po 5 tygodniach od porodu miałam jeszcze 4kg na +,czułam sie i wyglądąłam jak zombie
Będzie coraz lepiej,zobaczysz
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 20:49   #11
madalena83
Zadomowienie
 
Avatar madalena83
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 065
Dot.: Powrót do formy po ciąży!

Lemoorka 5 tygodni po porodzie to naprawdę krótko.Z każdym dniem na pewno będzie lepiej. Żresztą każda kobieta inaczej dochodzi do siebie.

Jeśli chodzi o pas poporodowy to lekarze chyba odradzają go w okresie połogu.

Ja w ciąży przytyłam 15 kg - startowałam z wagą 51,5. Teraz ważę 52,2 - jestem 4 miesiące po porodzie. I chyba chudnę ciągle - mały wysysa ze mnie wszystko A ja chciałam się na 55 kg zatrzymać Żeby nie schudnąć aż tak bardzo ciągle jem i jem. Wagowo i tak chudnę, ale zauważyłam, że mi brzuszek zaczyna rosnąć. Już był fajny, a tu od tego objadania powolutku się zwiększa

A - trzy tygodnie po porodzie weszłam w swoje spodnie sprzed ciąży, a teraz na mnie wiszą. Także ja bym z chęcią sobie przytyła
__________________


"Nie da się żyć byle jak ani nawet tak sobie. Trzeba żyć perfekcyjnie"

Jan Lubiński
madalena83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-12, 09:13   #12
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Powrót do formy po ciąży!

5 tyg po porodzie a ty chcesz miec plaski brzuch????


spokojnie!

5 tyg to jest nic ! 9 mc ci brzuch rusl i w chwile nie znika... kazdy by tak chcial

potrzeba czasu zanim wchlonie sie skora i wroci wsio do normy...

duzo zalezy tez od kondycji przed ciaza, i predyspozycji genetycznych oraz wieku
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 09:42   #13
Asisianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 367
Dot.: Powrót do formy po ciąży!

W pierwszej ciąży przytyłam 13 kg
W drugiej ciąży przytyłam 12kg.

Po pierwszej ciąży rok po porodzie ważyłam mniej niż przed ciążą. Brzuch się całkiem wchłąnął tylko rozstępy zostały (mimo najlepszych aptecznych smarowideł)...

Po drugiej ciąży, dwa lata po porodzie waga większa o 1 kg niż przed ciążą, brzuch juz niestety nie ten sam. Tłuszczu nie mam, wiec to nie sprawa wagi. Skóra sie jakby rozciągnela za bardzo i nie chciała zejsc na powrót. I mięśnie siadły. I nad tym pracuje. Zaczęłam intensywnie ćwiczyć, mam nadzieje, że wróce do formy...
Asisianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 11:35   #14
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Powrót do formy po ciąży!

Dzieki dziewczyny za dobre słowa.
Ja przytyłam 16 kg, tylko,że ja ważyłam 44 kilo w 1 trymestrze w trkacie mdłości. Zostało 6/7 kilo na plusie. Ale zrobiła sie pupa, uda,cycki no i brzuch. Jutro ide do gina i zapytam sie czy moge znowu cwiczyc pilates. Bo o nordicu na razie musze zapomnac pchajac bude Chyba,ze bede jak kon pociagowy
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 11:02   #15
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Powrót do formy po ciąży!

dołączę do wątku.

Jestem po pierwszej ciąży, minęły 3 miesiace. W ciąży przytyłam jakieś 13 kg, już wróciłam do dawnej wagi, a teraz chcę się wziąć za wygląd ciała, bo jednak trochę "zmękłam"

Trochę ćwiczę, (nie wiem, jak z brzuszkami po cc? Robię średnio co drugi dzień, ale mam wątpliwości, bo bliznę jeszcze czuję), dużo jeżdże na rowerze, bardzo ograniczam słodycze i białą mąkę. I się masuję
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 11:44   #16
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Powrót do formy po ciąży!

O mój wątek

Jestem rok po ciązy. Brzuszek lekki został, cycki znikły, uda też, wyrobiły się mięśnie ramion przy noszeniu.
Musiałam chodzic ba rehaulitacje i tam polecono mi brzuszki, ktore polegaja na wciagnieciu pepka do kregoslupa i brzuszek troszke znikl jak cwiczylan
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 12:04   #17
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 036
Dot.: Powrót do formy po ciąży!

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
dołączę do wątku.

Jestem po pierwszej ciąży, minęły 3 miesiace. W ciąży przytyłam jakieś 13 kg, już wróciłam do dawnej wagi, a teraz chcę się wziąć za wygląd ciała, bo jednak trochę "zmękłam"

Trochę ćwiczę, (nie wiem, jak z brzuszkami po cc? Robię średnio co drugi dzień, ale mam wątpliwości, bo bliznę jeszcze czuję), dużo jeżdże na rowerze, bardzo ograniczam słodycze i białą mąkę. I się masuję
Chyba bym na Twoim miejscu zrezygnowała chwilowo z tych brzuszków Ja miałam sn ale szybko wskoczyłam na rowerek stacj. , dużo spacerowałam i wydawało mi się że już jest ok z blizną, niestety wkrótce nie mogłam przejść więcej niż pół km bez bólu, blizna zaczęła ciągnąć niesamowicie, nie mogłam spać, chodzić itd. Pomogło smarowanie Cepanem i zaprzestanie cwiczeń, a i nie dźwiganie

Lepiej o siebie zadbać i nie przesadzać z ilością ćwiczeń do wygojenia blizny.
Z tego co zauważyłam do "jędrności" wraca się rok, 1,5 roku po porodzie. Do wagi różnie, u mnie ładnie brzuszek znikł po a6w. Jeszcze tylko bryczesy ale tak mi sie nie chce ćwiczyć
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 15:38   #18
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Powrót do formy po ciąży!

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
dołączę do wątku.

Jestem po pierwszej ciąży, minęły 3 miesiace. W ciąży przytyłam jakieś 13 kg, już wróciłam do dawnej wagi, a teraz chcę się wziąć za wygląd ciała, bo jednak trochę "zmękłam"

Trochę ćwiczę, (nie wiem, jak z brzuszkami po cc? Robię średnio co drugi dzień, ale mam wątpliwości, bo bliznę jeszcze czuję), dużo jeżdże na rowerze, bardzo ograniczam słodycze i białą mąkę. I się masuję
O fajnie, że masz siły zabierać się za ćwiczenia. Typowe ćwiczonka na brzuch (jakiekolwiek) nie są polecane po cc przez min 6 mcy, bo szwy wewnątrz dłużej się goją i rozpuszczają powoli niż te na skórze. Możesz pływać, spacerować, ale brzuch jeszcze oszczędzaj.

Mi po ciąży zostało kilka rozstępów, najgorsze są wokół pępka, takie bladoróżowe i bardzo głęboki Przytyłam 13kg w ciągu 2 mcy wszystko straciłam, brzuszek "wchłonął" się po ok pół roku bez specjalnych ćwiczeń tylko spacery z dzieckiem. Jakbym poćwiczyła to byłby trochę jędrniejszy, ale to moje lenistwo
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 10:25   #19
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Powrót do formy po ciąży!

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
O fajnie, że masz siły zabierać się za ćwiczenia. Typowe ćwiczonka na brzuch (jakiekolwiek) nie są polecane po cc przez min 6 mcy, bo szwy wewnątrz dłużej się goją i rozpuszczają powoli niż te na skórze. Możesz pływać, spacerować, ale brzuch jeszcze oszczędzaj.

Mi po ciąży zostało kilka rozstępów, najgorsze są wokół pępka, takie bladoróżowe i bardzo głęboki Przytyłam 13kg w ciągu 2 mcy wszystko straciłam, brzuszek "wchłonął" się po ok pół roku bez specjalnych ćwiczeń tylko spacery z dzieckiem. Jakbym poćwiczyła to byłby trochę jędrniejszy, ale to moje lenistwo
Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Chyba bym na Twoim miejscu zrezygnowała chwilowo z tych brzuszków Ja miałam sn ale szybko wskoczyłam na rowerek stacj. , dużo spacerowałam i wydawało mi się że już jest ok z blizną, niestety wkrótce nie mogłam przejść więcej niż pół km bez bólu, blizna zaczęła ciągnąć niesamowicie, nie mogłam spać, chodzić itd. Pomogło smarowanie Cepanem i zaprzestanie cwiczeń, a i nie dźwiganie

Lepiej o siebie zadbać i nie przesadzać z ilością ćwiczeń do wygojenia blizny.
Z tego co zauważyłam do "jędrności" wraca się rok, 1,5 roku po porodzie. Do wagi różnie, u mnie ładnie brzuszek znikł po a6w. Jeszcze tylko bryczesy ale tak mi sie nie chce ćwiczyć
ech, no to mnie nie pocieszyłyście... to z brzuszkiami może faktycznie trochę zbastuję, skupię się na takich spokojnych aerobowych i masażach
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-03, 06:48   #20
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Powrót do formy po ciąży!

W ciązy przybyło mi 26 kilo. 10 "zostawiłam" w szpitalu. Kolejne 10 zeszło prze pierwsze miesiące.
Teraz Niunia ma 7 miesięcy, a ja nadal mam 5 na plusie.
Praktykowałam jogę do 38tc, potem wróciłąm do ćwiczeń po 3 tygodniach od urodzenia (drogami natury). Oczywiście powoli, bez przesady. Ćwiczę nadal, a brzuch jest.
A moja forma, jest... fatalna. Wiem co kiedyś byłam w stanie zrobić na jodze, widze co dziś.

Kupiłam sobie jeansy gdy byłam w 1tc (jeszcze o niej nie wiedziałam), moja ambicją jest w nie wejść!
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"


Edytowane przez 33owieczka
Czas edycji: 2012-08-03 o 07:44
33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 10:38   #21
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Powrót do formy po ciąży!

Dziewczyny może znacie coś sprawdzonego, jakiś krem na rozstępy Wiem, że ich nie usunę ale może chociaż troche jaśniejsze będą
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:36.