Autem po Europie - przepisy, wyposazenie, rady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-22, 23:47   #1
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Smile

Autem po Europie - przepisy, wyposazenie, rady


Witajcie dziewczyny, przeglądnęłam podforum samochodowe ale nie znalazłam watku na temat podróżowania samochodem za granica. Szukam informacji bo kupilismy z TZ nasze pierwsze autko i w sobotę wracamy do kraju. Trasa wiedzie przez Francje, Wlochy, Austrie oraz Slowacje. Wczytalam sie w przepisy drogowe obowiazujace w tych krajach oraz w obowiazkowe wyposażenie.
Wiekszosc rzeczy juz skompletowalismy, brak nam jeszcze linki holowniczej i apteczki wymaganych na Slowacji. Chyba pojedziemy ze zwykla apteczka bo na poludniu Francji o takiej nie slyszeli Podzielcie sie prosze waszymi doswiadczeniami z podrozy po tych krajach - czy zdazyly sie kontrole drogowe, za co i ile to kosztowalo Jeździcie z calym tym obowiązkowym ekwipunkiem? Słyszałam nieciekwawe historie o slowackiej drogowce - nie wiem na ile sprawdzone?
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 05:22   #2
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Autem po Europie - przepisy, wyposazenie, rady

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, przeglądnęłam podforum samochodowe ale nie znalazłam watku na temat podróżowania samochodem za granica. Szukam informacji bo kupilismy z TZ nasze pierwsze autko i w sobotę wracamy do kraju. Trasa wiedzie przez Francje, Wlochy, Austrie oraz Slowacje. Wczytalam sie w przepisy drogowe obowiazujace w tych krajach oraz w obowiazkowe wyposażenie.
Wiekszosc rzeczy juz skompletowalismy, brak nam jeszcze linki holowniczej i apteczki wymaganych na Slowacji. Chyba pojedziemy ze zwykla apteczka bo na poludniu Francji o takiej nie slyszeli Podzielcie sie prosze waszymi doswiadczeniami z podrozy po tych krajach - czy zdazyly sie kontrole drogowe, za co i ile to kosztowalo Jeździcie z calym tym obowiązkowym ekwipunkiem? Słyszałam nieciekwawe historie o slowackiej drogowce - nie wiem na ile sprawdzone?
Z państw, które wymieniłaś podróżowałam autem po Francji i Austrii. Nigdy nie miałam kontrolii drogowej. Nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby spr takie rzeczy co gdzie jest wymagane. Myślę, że wystarczy mieć wyposażanie na standardy polskie.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 15:57   #3
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Autem po Europie - przepisy, wyposazenie, rady

We Francji od niedawna wymagany jest alkomat. http://prawo.money.pl/aktualnosci/wi...0,1116612.html

Z poruszania się po drogach - w Austrii zielona strzałka nie oznacza tak jak u nas warunkowej możliwości skrętu tylko, że możesz bezpiecznie przejechać.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind

Edytowane przez amber2046
Czas edycji: 2012-08-23 o 15:59
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 18:52   #4
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Autem po Europie - przepisy, wyposazenie, rady

Obowiązuje Was wyposażenie polskie - także z tym możecie wyluzować. A co do krajów, które wymieniliście, jeżdżenie jest w miarę podobne do naszego. A co do normalnego "kolorytu" na drogach to żadne opowieści nie pomogą, musicie się znaleźć w konkretnym miejscu i się orientować.

Ze standardów - lepiej jeździć zgodnie z przepisami, mandaty mogłyby Was dobić. Jak macie wątpliwości - lepiej zwolnić i zobaczyć jak zachowują się inni. No i nie wierzcie GPSom - niestety do dzisiaj mapy i znaki lepiej odwzorowują faktyczną siatkę dróg.

Uważajcie na ronda - na zachodzie jest ich potwornie dużo, jeśli nie ma trójkąta to wjeżdżający znajdujący się z prawej ma pierwszeństwo (u nas takich praktycznie nie ma, na Zachodzie są częstsze). Dodatkowo u nas znak wskazuje na drogę, na którą trzeba zjechać, we Francji często wskazuje kierunek geograficzny gdzie znajduje się miasto.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 22:14   #5
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: Autem po Europie - przepisy, wyposazenie, rady

krążą legendy o słowackich policjantach i o wyposażeniu samochodu na słowacji. i tutaj są dwie szkoły - albo kupowanie każdej pierdołowatej żarówki i agrafki, albo olanie tematu "bo konwencja wiedeńska"

warto przeczytać sobie tę konwencję wiedeńską i jakieś wycinki z prawa o ruchu drogowym [btw na jakich blachach macie to auto? bo jak na francuskich to chyba was obowiązują francuskie przepisy na temat wyposażenia]. jeździć wszędzie zgodnie z przepisami - jak się ich nie będzie łamać to raczej nikt was nie zatrzyma "na pałę" do kontroli.

pamiętajcie o winietkach!
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 19:49   #6
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Autem po Europie - przepisy, wyposazenie, rady

Cytat:
Napisane przez trocka8 Pokaż wiadomość
krążą legendy o słowackich policjantach i o wyposażeniu samochodu na słowacji. i tutaj są dwie szkoły - albo kupowanie każdej pierdołowatej żarówki i agrafki, albo olanie tematu "bo konwencja wiedeńska"

warto przeczytać sobie tę konwencję wiedeńską i jakieś wycinki z prawa o ruchu drogowym [btw na jakich blachach macie to auto? bo jak na francuskich to chyba was obowiązują francuskie przepisy na temat wyposażenia]. jeździć wszędzie zgodnie z przepisami - jak się ich nie będzie łamać to raczej nikt was nie zatrzyma "na pałę" do kontroli.

pamiętajcie o winietkach!


Dzieki za wszystkie odpowiedzi, w koncu kupilismy wszystko co jest wymagane bo wolimy sie nie wdawac w potyczki slowne, poza tym TZ wyznaje filozofie ze wszystkie te rzeczy moga sie kiedys przydac Walizy juz spakowane i jutro wczesnym rankiem ruszamy
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:20.