Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011 - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-29, 11:32   #3331
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

dobry...nocka masakra..se wykrakałam, jak sie obudziła po 23 tak zasnęła po drugiej w nocy już juz zasypiała ale co chwilę ryk i to taki skarżący się, wchodziła na mnie, kładła się, a zr eguły tego nie robi więc coś jej musiało przeszkadzać, nawet poleżała chwilę na mnie brzuch na brzuchu... dwa razy zdążyła wypić mleko,zaliczyć dawkę Infacolu i w końcu skapitulowała po dawce Ibufenu i padła....i pobudka po 8....a dziś od rana kicha z ciąpamiale kataru nie ma jeszcze tfu tfu i oby nie...zdążyłyśmy zaliczyć już spacerek i teraz śpi...

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość


hehe moja baba broja powyrzucała nowo kupione pieluszki do śmietnika, pranie wyniosła z kosza do prania na korytarz i do sypialni, rozsmarowała jajecznicę wszędzie a na ręce nie chce bo sama sobie pójdzie gdzie jej się spodoba ;P

O babydream wiele pozytywnych opinii widziałam, jeszcze sama ich nie używałam ale myślę że będę
ja mam ten płyn i w sumie fajny jest, ale jeden minus - pompka padła bardzo szybko


Cytat:
Napisane przez mucka21 Pokaż wiadomość




Ja dzisiaj dzień miałam w ruchu, mąż miał obronę i jest już magistrem a potem dostał telefon że od poniedziałku ma pracę ech i już się nie wyśpię
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 12:08   #3332
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez mucka21 Pokaż wiadomość
Super pomocnica


też myślę o babydream narazie mam jeszcze wygrane kosmetyki
Ja z babydream używam chusteczki exstrasensitive i krem przeciw odparzeniom ekstransesitive i nam pasują bardzo


też bym chciała tak krakać trzymamy kciuki, aby podpasowało


Ja dzisiaj dzień miałam w ruchu, mąż miał obronę i jest już magistrem a potem dostał telefon że od poniedziałku ma pracę ech i już się nie wyśpię

Poza tym przyszło krzesełko i garnusze. Izunia jak zobaczyłą krzesełko to od razu na nim usiadła i zaczęła karteczki w książecce przewracać, lampkę ciągnąć. Tak jej się spodobało że nie dała się zdjąć żeby baterię wsadzić więc najpierw wsadziłam do garnusza, zaciekawiona zeszłą z krzesełka a ja szybko baterie włożyłam podobają jej się zabawki bardzo, ciekawe jak długo garnuszek nosi wszędzie
Tylko że ten garnuszek polsko-angielski nic nie śpiewa, są melodyjki ale nie śpiewa
gdzie Ty te wszystkie rzeczy wygrywasz chwal się szybko
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 12:55   #3333
LIPKAT
Raczkowanie
 
Avatar LIPKAT
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 340
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez mucka21 Pokaż wiadomość
Super pomocnica


też myślę o babydream narazie mam jeszcze wygrane kosmetyki
Ja z babydream używam chusteczki exstrasensitive i krem przeciw odparzeniom ekstransesitive i nam pasują bardzo


też bym chciała tak krakać trzymamy kciuki, aby podpasowało


Ja dzisiaj dzień miałam w ruchu, mąż miał obronę i jest już magistrem a potem dostał telefon że od poniedziałku ma pracę ech i już się nie wyśpię

Poza tym przyszło krzesełko i garnusze. Izunia jak zobaczyłą krzesełko to od razu na nim usiadła i zaczęła karteczki w książecce przewracać, lampkę ciągnąć. Tak jej się spodobało że nie dała się zdjąć żeby baterię wsadzić więc najpierw wsadziłam do garnusza, zaciekawiona zeszłą z krzesełka a ja szybko baterie włożyłam podobają jej się zabawki bardzo, ciekawe jak długo garnuszek nosi wszędzie
Tylko że ten garnuszek polsko-angielski nic nie śpiewa, są melodyjki ale nie śpiewa
mówisz,że się krzesełko spodobało? mam nadzieję,że mojemu też przypadnie do gustu. czekamy na przesyłkę
i brawa dla męża! tak prosto z obrony do pracy! po prostu idealnie!
LIPKAT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 19:11   #3334
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez LIPKAT Pokaż wiadomość
dlatego my dbamy o pracujące mamy i nie piszemy za dużo,żeby zdążyły nadrobić
i ja muszę spróbować dać mleko krowie małemu,a że właśnie mi się skończyło mm ,to chyba to nastąpi jutro
to się cieszę

ja dziś dałam pierwszy raz butle kakałka na mleku krowim i żadnych reakcji nie odnotowałam także mysle że mój portfel troche się ucieszy jak mm będzie tylko raz dziennie i kaszka, a reszta to krowie bo u nas jeszcze dużo tego mm wychodziło, bo w dzień 2 razy przed drzemką, wieczorem kaszka no i w nocy raz jeszcze mleko.
Cytat:
Napisane przez mucka21 Pokaż wiadomość
Doberek


Z ciekawości spojrzałam teraz na allegro i są garnuszki FP do 30zł ale angielskie
jak dla mnie to, że zabawka mówi po angielsku to wcale nie jest minus
ale może mam zboczenie zawodowe
Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
oj tak ja to się cieszę jak głupia jak kupuję coś Zuzi na damskie rzeczy nawet nie patrzę bo mnie jakoś to nie korci a allegro codziennie odwiedzam



do tego wzięłam śliczne rajstopki i zakolanówki z kokardką

i z h&m sweterek i rajstopki i emu (ale na stronie nie ma tych rzeczy)
śliczności!
Ja to nawet nie ide do h&m i reserved
a w czwartek znowu w lidlu będa cudne rzeczy, musiałabym wziac ze 150 zł żeby kupić to co mi się podoba
Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Lipkat a używasz go też do mycia włosków? Nadaje się?

a używała któraś z Was pudru do pupki z Babydream?
ja używałam, fajny tzn nie robiło się nic, więc chyba jest ok

My miałyśmy dzisiaj fajne popołudnie z Aga i Michaską, byłysmy na placu zabaw, potem na spacerku na rynku Byłyśmy samochodem więc pożyczyłysmy od Michaski wózek, nati w wózku michaski nawet długo wytrzymała. A ja byłam zachwycona że wózek parasolka może się tak swietnie prowadzić
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 19:55   #3335
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

dzień minął pracowicie jedna zupka dla małej spalona, druga ugotowana, ciasto na jutro zrobione, mała śpi, piwko się pije

Dziewczyny wpadłam żeby wam opowiedzieć strasznie przykrą sytuację, to tak ku przestrodze i rozwadze byłam z Martuśką na placu zabaw korzystając z pięknej pogody, w pewnej chwili moją uwagę zwrócił na siebie kilku letni chłopiec bujający się. Nie wiem ile miał lat ale mówił już całkiem zrozumiale. Bujał się na huśtawce z szeroko rozłożonymi na boki rękoma kiedy podeszłam bliżej usłyszałam jak bujająca go babcia prosi żeby się chwycił tych łańcuchów na których huśtawka jest podwieszona na co on uparcie odpowiadał że nie bo one są brudne potem zauważyłam że on niczym nie chce się bawić bo wszystko jest brudne a on nie ma gdzie tu umyć rąk co się babcia napociła żeby zapomniał o tym i zaczął się swobodnie bawić to głowa mała, on uparcie swoje i koniec.

Dziewczyny uważajcie żeby swoich maluchów tak nie skrzywdzić



Przepraszam że smucę ale wydaje mi się że to jest ważne żeby dziecko nie zajmowało głowy pierdołami typu bakterie w trakcie zabawy.
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu

Edytowane przez irmith
Czas edycji: 2012-09-29 o 20:29
irmith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 20:02   #3336
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

irmith, to ewidentnie wina rodziców
jakby zobaczyli dziś michaśke i natalke na palcu zabaw to by zawału dostali
a tak na serio, to uważam, że tacy rodzice po prostu wychowują ułomy społeczne a nie człowieka który potrafi funkcjonować. Nie wspominając o tym, że zabierają dziecku dzieciństwo.

A babci bym poradziła kupić żel antybakteryjny, albo powiedzieć chłopcu że to taki żel jest, nawet jesli byłaby to zwykła woda albo krem do rąk a jakby się zaczął bawić na całego to pewnie by zapomniał o bakteriach i innych głupotach

Edytowane przez acelinka
Czas edycji: 2012-09-29 o 20:04
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 20:14   #3337
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

uff..jak narazie błoga cisza nastała Michaśka śpi i oddycha w miarę cicho (mimo całodniowego kichania z gilami), ale woda morska, krople do nosa, maść majerankowa i frida przygotowane w razie "w".popołudnie mile spędzone z Acelinką i Nati i przy okazji małe conieco w Mc'Donalds zaliczone
Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
jak dla mnie to, że zabawka mówi po angielsku to wcale nie jest minus
ale może mam zboczenie zawodowe
ależ..dla mnie nie a wręcz przeciwnie sam pozytyw
śliczności!
Ja to nawet nie ide do h&m i reserved
a w czwartek znowu w lidlu będa cudne rzeczy, musiałabym wziac ze 150 zł żeby kupić to co mi się podoba
pooglądałam sobie gazetkę jeszcze raz i oj..kusi kusi


My miałyśmy dzisiaj fajne popołudnie z Aga i Michaską, byłysmy na placu zabaw, potem na spacerku na rynku Byłyśmy samochodem więc pożyczyłysmy od Michaski wózek, nati w wózku michaski nawet długo wytrzymała. A ja byłam zachwycona że wózek parasolka może się tak swietnie prowadzić
więc wiesz jak coś to wiesz gdzie przyjść

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
dzień minął pracowicie jedna zupka dla małej spalona, druga ugotowana, ciasto na jutro zrobione, mała śpi, piwko się pije
nie ma to jak pozytywne zakończenie dnia
Dziewczyny wpadłam żeby wam opowiedzieć strasznie przykrą sytuację, to tak ku przestrodze i rozwadze byłam z Martuśką na placu zabaw korzystając z pięknej pogody, w pewnej chwili moją uwagę zwrócił na siebie kilku letni chłopiec bujający się. Nie wiem ile miał lat ale mówił już całkiem zrozumiane. Bujał się na huśtawce z szeroko rozłożonymi na boki rękoma kiedy podeszłam bliżej usłyszałam jak bujająca go babcia prosi żeby się chwycił tych łańcuchów na których huśtawka jest podwieszona na co on uparcie odpowiadał że nie bo one są brudne potem zauważyłam że on niczym nie chce się bawić bo wszystko jest brudne a on nie ma gdzie tu umyć rąk co się babcia napociła żeby zapomniał o tym i zaczął się swobodnie bawić to głowa mała, on uparcie swoje i koniec.

Dziewczyny uważajcie żeby swoich maluchów tak nie skrzywdzić



Przepraszam że smucę ale wydaje mi się że to jest ważne żeby dziecko nie zajmowało głowy pierdołami typu bakterie w trakcie zabawy.
biedne dziecko..jeszcze długo mu to zostanie jeśli matka nie zmieni nastawienia...przynajmnie j babcia normalna...

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
irmith, to ewidentnie wina rodziców
jakby zobaczyli dziś michaśke i natalke na palcu zabaw to by zawału dostali
jak ściągałam młodej buty to jeszcze sporo piachu sie wysypało ale jak to mówią "brudne dziecko to szczęśliwe dziecko" czy jakos tak
a tak na serio, to uważam, że tacy rodzice po prostu wychowują ułomy społeczne a nie człowieka który potrafi funkcjonować. Nie wspominając o tym, że zabierają dziecku dzieciństwo.

A babci bym poradziła kupić żel antybakteryjny, albo powiedzieć chłopcu że to taki żel jest, nawet jesli byłaby to zwykła woda albo krem do rąk a jakby się zaczął bawić na całego to pewnie by zapomniał o bakteriach i innych głupotach
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-29, 20:25   #3338
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

Aga, co do zakupów w lidlu to dzwonimy do providenta i idymy!
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 20:39   #3339
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
Aga, co do zakupów w lidlu to dzwonimy do providenta i idymy!
ni ma sprawy
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 20:40   #3340
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

Ja tam nie mam takiego podejścia, nawet wolę iść z małą sama na plac zabaw bo mąż zawału dostaje jak ona piach do buzi pakuje, kup psich nie pozwalam jej jeść ale jak chce lizać piach niech liże. Ja byłam "sterylizowana", mama mówi że ojciec bzika dostał na moim punkcie i prawie piersi przed karmieniem kazał wyparzać dziś jestem alergikiem, walczę z astmą i mam nieustające problemy trawienne. Mój brat jadł chleb z masłem i piaskiem cały dzień latał za kurami i zasadniczo nie wie co to lekarz.

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
irmith, to ewidentnie wina rodziców
jakby zobaczyli dziś michaśke i natalke na palcu zabaw to by zawału dostali
a tak na serio, to uważam, że tacy rodzice po prostu wychowują ułomy społeczne a nie człowieka który potrafi funkcjonować. Nie wspominając o tym, że zabierają dziecku dzieciństwo.

A babci bym poradziła kupić żel antybakteryjny, albo powiedzieć chłopcu że to taki żel jest, nawet jesli byłaby to zwykła woda albo krem do rąk a jakby się zaczął bawić na całego to pewnie by zapomniał o bakteriach i innych głupotach
Hmm no widzisz wtedy na to nie wpadłam poza tym na takie sytuacje chyba lepiej nie reagować, sama babcia starała się walczyć i widziałam że nie jest to dla niej fajna sytuacja, udałam że nie widzę ale jakoś tak przybiło mnie to..

Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
uff..jak narazie błoga cisza nastała Michaśka śpi i oddycha w miarę cicho (mimo całodniowego kichania z gilami), ale woda morska, krople do nosa, maść majerankowa i frida przygotowane w razie "w".popołudnie mile spędzone z Acelinką i Nati i przy okazji małe conieco w Mc'Donalds zaliczone

więc wiesz jak coś to wiesz gdzie przyjść


biedne dziecko..jeszcze długo mu to zostanie jeśli matka nie zmieni nastawienia...przynajmnie j babcia normalna...

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------


Wiesz ja myślę że on jest w takim wieku że to już po ptokach, skoro sam się kontroluje. To właśnie taki ułomek będzie chyba coraz więcej takich dzieci będzie i takich liczących kalorie, ze skrajności w skrajność

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
Aga, co do zakupów w lidlu to dzwonimy do providenta i idymy!
Nie wiem co będzie od czwartku ale w poniedziałek też mają być sweterki, dresiki welurowe, bluzy i nie pamiętam co jeszcze także dzwońcie do chwilówki bo provident chyba w niedziele nie działa
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 20:55   #3341
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

irmith, to chyba od czwartku właśnie co piszesz ale ja już nic nie oglądam

lece spac, bo jutro idę do szkoły, jak zaraz się nie położe to ciężko to widze
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-29, 20:56   #3342
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
Wiesz ja myślę że on jest w takim wieku że to już po ptokach, skoro sam się kontroluje. To właśnie taki ułomek będzie chyba coraz więcej takich dzieci będzie i takich liczących kalorie, ze skrajności w skrajność

myślę, że jeszcze by sie go dało jakos sprowadzić na dobry trop ale póki w domu nie zmienią sposobu myslenia to nic z tego nie wyjdzie..

Nie wiem co będzie od czwartku ale w poniedziałek też mają być sweterki, dresiki welurowe, bluzy i nie pamiętam co jeszcze także dzwońcie do chwilówki bo provident chyba w niedziele nie działa
eee tam damy jakos radęa od czwartku ładne ciuszki dziecięce
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 21:06   #3343
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

A to rzeczywiście od czwartku a od poniedziałku mają być dorosłe kurtki ciekawe czy uda mi się załapać

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Ja też idę spaćq bo deszcz pada i jakoś tak mnie morzy sen
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 06:39   #3344
Ellabailasola
Raczkowanie
 
Avatar Ellabailasola
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Niemcy(wczesniej Zabrze)
Wiadomości: 302
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

allo, allo

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
Aga, co do zakupów w lidlu to dzwonimy do providenta i idymy!


Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
Ja tam nie mam takiego podejścia, nawet wolę iść z małą sama na plac zabaw bo mąż zawału dostaje jak ona piach do buzi pakuje, kup psich nie pozwalam jej jeść ale jak chce lizać piach niech liże. Ja byłam "sterylizowana", mama mówi że ojciec bzika dostał na moim punkcie i prawie piersi przed karmieniem kazał wyparzać dziś jestem alergikiem, walczę z astmą i mam nieustające problemy trawienne. Mój brat jadł chleb z masłem i piaskiem cały dzień latał za kurami i zasadniczo nie wie co to lekarz.



Hmm no widzisz wtedy na to nie wpadłam poza tym na takie sytuacje chyba lepiej nie reagować, sama babcia starała się walczyć i widziałam że nie jest to dla niej fajna sytuacja, udałam że nie widzę ale jakoś tak przybiło mnie to..



Wiesz ja myślę że on jest w takim wieku że to już po ptokach, skoro sam się kontroluje. To właśnie taki ułomek będzie chyba coraz więcej takich dzieci będzie i takich liczących kalorie, ze skrajności w skrajność



Nie wiem co będzie od czwartku ale w poniedziałek też mają być sweterki, dresiki welurowe, bluzy i nie pamiętam co jeszcze także dzwońcie do chwilówki bo provident chyba w niedziele nie działa
biedny dzieciak....rodzice czasem nieswiadomie nawet krzywde dziecku robia. Czasem trudno granice okreslic. Ja sama sie zastanawiam czy nie przeginam, ale w drugim kierunku Tzn. Irmith, jak Twoja Martka moja Maja z piachem i ziemia "za pan brat"

Z jedzeniem podobnie. I tu mi sie podoba podejscie Acelinki. Nati juz dostaje kakao na mleku krowim. lo jezuuuuu - ktos by powiedzial! Moj Tz krzywo patrzy jak Majce z mojej szklanki lyczka soczku jablkowego z woda dam, bo to SLOOOODKIE, woda i tylko woda!!
I badz tu czlowieku madrym...nie?

Ja sie staram w kazdym radzie nie przesadzac i byc "czlowiekiem takim ludzkim" po prostu

Milej niedzieli.....!
__________________
...ze wszystkim sobie poradze, ale, k...a, sama sie nie przytule!

Edytowane przez Ellabailasola
Czas edycji: 2012-09-30 o 06:40
Ellabailasola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 07:46   #3345
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez Ellabailasola Pokaż wiadomość
allo, allo







biedny dzieciak....rodzice czasem nieswiadomie nawet krzywde dziecku robia. Czasem trudno granice okreslic. Ja sama sie zastanawiam czy nie przeginam, ale w drugim kierunku Tzn. Irmith, jak Twoja Martka moja Maja z piachem i ziemia "za pan brat"

Z jedzeniem podobnie. I tu mi sie podoba podejscie Acelinki. Nati juz dostaje kakao na mleku krowim. lo jezuuuuu - ktos by powiedzial! Moj Tz krzywo patrzy jak Majce z mojej szklanki lyczka soczku jablkowego z woda dam, bo to SLOOOODKIE, woda i tylko woda!!
I badz tu czlowieku madrym...nie?

Ja sie staram w kazdym radzie nie przesadzac i byc "czlowiekiem takim ludzkim" po prostu

Milej niedzieli.....!
hejka

też się staram nie przesadzać ale jakoś ten piasek mnie tak przeraża
ale nie chodzę za Zuzią i nie myję jej rączek co chwilę, jest więcej takich dni że ręce ma myte tylko wieczorem przy kąpaniu no chyba że się mi np upaćka sadzą od pieca no to przemyję a tak to luzzzzz

znowu wczoraj upolowałam sweterek z bluzeczką i czapeczką dla Zuzi na allegro potrzebuję bana na zakupy - któż mi go da
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 09:55   #3346
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

Witam,

nie było mnie trochę, ale byli rodzice i jakoś na wszystko czasu brakło. Jak dojdę do siebie po fatalnej nocy to nadrobię.

mam pytanie, korzystacie z tego kubka 360 stopni? albo z tych bidonów ze słomką? chciałabym już nie podawać mleka z butli i dumam czym to zamienić.
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 10:35   #3347
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

Dobryza oknem słoneczko a ja już zdążyłam posprzątać w pokoju, niedawno wsadziłam moje biedne kichajace dziecko do łóżeczka (poszła spać) a ja zaległam z kompem i tak się zbieram za zabranie sie do rzeczy do pracy..brrr a tak mi się chce, że szoknocka nawet ok choć co jakiś czas sie budziłam, bo Michaśka sie kręciła i głośno oddychała ale w sumie nei było tragicznie..uff...
Cytat:
Napisane przez Ellabailasola Pokaż wiadomość
biedny dzieciak....rodzice czasem nieswiadomie nawet krzywde dziecku robia. Czasem trudno granice okreslic. Ja sama sie zastanawiam czy nie przeginam, ale w drugim kierunku Tzn. Irmith, jak Twoja Martka moja Maja z piachem i ziemia "za pan brat"
myśmy kiedyś sie taplali w błocie, piachu, jedli marchewki prosto z ziemi i było wesolo..fakt faktem nie było tyle chemii co dziś...
Z jedzeniem podobnie. I tu mi sie podoba podejscie Acelinki. Nati juz dostaje kakao na mleku krowim. lo jezuuuuu - ktos by powiedzial! Moj Tz krzywo patrzy jak Majce z mojej szklanki lyczka soczku jablkowego z woda dam, bo to SLOOOODKIE, woda i tylko woda!!
I badz tu czlowieku madrym...nie?
ano
Ja sie staram w kazdym radzie nie przesadzac i byc "czlowiekiem takim ludzkim" po prostu
i prawidłowo
Milej niedzieli.....!
i nawzajem
Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
też się staram nie przesadzać ale jakoś ten piasek mnie tak przeraża
ale nie chodzę za Zuzią i nie myję jej rączek co chwilę, jest więcej takich dni że ręce ma myte tylko wieczorem przy kąpaniu no chyba że się mi np upaćka sadzą od pieca no to przemyję a tak to luzzzzz
ja na placu zabaw tylko przemywam, jak wychodzimy z niego już...a w domu to jak ty wieczorem, no chyba że wsadzi ręće tam, gdzie nie powinna (czyt. bawię sie klapą od kibelka)
znowu wczoraj upolowałam sweterek z bluzeczką i czapeczką dla Zuzi na allegro potrzebuję bana na zakupy - któż mi go da
e tam...przejmujesz się
Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
Witam,

nie było mnie trochę, ale byli rodzice i jakoś na wszystko czasu brakło. Jak dojdę do siebie po fatalnej nocy to nadrobię.

mam pytanie, korzystacie z tego kubka 360 stopni? albo z tych bidonów ze słomką? chciałabym już nie podawać mleka z butli i dumam czym to zamienić.
ja myślałam o tym kubku i cały czas mi chodzi po głowie, bidon z rurką kupię ale wiem od bratowej, że cięzko sie to to myje i nie bardzo się da podawać mleczka w tym....a też bym juz powoli chciała odejść od butli...
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 12:20   #3348
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

Cześć!
Piszę do Was z pytaniem Niedługo idę na pierwsze urodziny do dziewczynki. Zastanawiam się nad prezentem. Z czego Wy - mamy - cieszyłybyście się, że sprawi (albo sprawia) to radość Waszemu dziecku?

Jeżeli chodzi o koszta, to na razie chcę to pominąć. Chciałabym poczytać o rzeczach, które mnie nie przyszłyby w ogóle do głowy, bo nie orientuję się dokładnie w rozwoju dziecka i co mogłoby być przydatne/ciekawe dla jednolatki.

Dziękuję Wam z góry za pomoc!

Edytowane przez ville
Czas edycji: 2012-09-30 o 12:23
ville jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 12:27   #3349
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Cześć!
Piszę do Was z pytaniem Niedługo idę na pierwsze urodziny do dziewczynki. Zastanawiam się nad prezentem. Z czego Wy - mamy - cieszyłybyście się, że sprawi to radość Waszemu dziecku?

Jeżeli chodzi o koszta, to na razie chcę to pominąć. Chciałabym poczytać o rzeczach, które mnie nie przyszłyby w ogóle do głowy, bo nie orientuję się dokładnie w rozwoju dziecka i co mogłoby być przydatne/ciekawe dla jednolatki.

Dziękuję Wam z góry za pomoc!
napiszę z własnego doświadczenia, że najlepsze są chyba zabawki edukacyjne, to dziecko zawsze ucieszy wszystko co gra, rusza się jest dla takiego dziecka atrakcyjne. A, i z powodzeniem można kupować zabawki 18+, bo dziecko powoli będzie odkrywać nowe możliwości.

z tymże, trzeba mieć na uwadze gabaryty takich rzeczy, nie każdego rodzica ucieszy coś co zajmie dużo miejsca, zwłaszcza, że każda z nas ma już mieszkanie zawalone "dzieciowymi" sprzętami

z ubraniami ciężko trafić w rozmiar i gust rodziców i zdecydowanie wolę kupować je sama.
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-30, 12:38   #3350
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez Ellabailasola Pokaż wiadomość

Z jedzeniem podobnie. I tu mi sie podoba podejscie Acelinki. Nati juz dostaje kakao na mleku krowim. lo jezuuuuu - ktos by powiedzial! Moj Tz krzywo patrzy jak Majce z mojej szklanki lyczka soczku jablkowego z woda dam, bo to SLOOOODKIE, woda i tylko woda!!
I badz tu czlowieku madrym...nie?

Ja sie staram w kazdym radzie nie przesadzac i byc "czlowiekiem takim ludzkim" po prostu

Milej niedzieli.....!
ja dla mnie to nic nadzwyczajnego, w którymś przewodniku jedzeniowym pisało że można, tyle że nie odstawia się mm

Co do picia to my tez najczęściej wode
Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
hejka

też się staram nie przesadzać ale jakoś ten piasek mnie tak przeraża
ale nie chodzę za Zuzią i nie myję jej rączek co chwilę, jest więcej takich dni że ręce ma myte tylko wieczorem przy kąpaniu no chyba że się mi np upaćka sadzą od pieca no to przemyję a tak to luzzzzz

znowu wczoraj upolowałam sweterek z bluzeczką i czapeczką dla Zuzi na allegro potrzebuję bana na zakupy - któż mi go da
piasek jest faaaaaajny
nati wczoraj troche sobie go zjadła na placu zabaw
Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Cześć!
Piszę do Was z pytaniem Niedługo idę na pierwsze urodziny do dziewczynki. Zastanawiam się nad prezentem. Z czego Wy - mamy - cieszyłybyście się, że sprawi (albo sprawia) to radość Waszemu dziecku?

Jeżeli chodzi o koszta, to na razie chcę to pominąć. Chciałabym poczytać o rzeczach, które mnie nie przyszłyby w ogóle do głowy, bo nie orientuję się dokładnie w rozwoju dziecka i co mogłoby być przydatne/ciekawe dla jednolatki.

Dziękuję Wam z góry za pomoc!
to zależy co już dziecko ma, lub jakie sa preferencje rodziców
mija córcia dostała np. gitare edukacyjną, laptopik dla dzieci od roku, pieska na kształty wystarczy przejrzeć zabawki na allegro albo w sklepie, wybór jest ogromny
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 13:07   #3351
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez Ellabailasola Pokaż wiadomość
allo, allo







biedny dzieciak....rodzice czasem nieswiadomie nawet krzywde dziecku robia. Czasem trudno granice okreslic. Ja sama sie zastanawiam czy nie przeginam, ale w drugim kierunku Tzn. Irmith, jak Twoja Martka moja Maja z piachem i ziemia "za pan brat"

Z jedzeniem podobnie. I tu mi sie podoba podejscie Acelinki. Nati juz dostaje kakao na mleku krowim. lo jezuuuuu - ktos by powiedzial! Moj Tz krzywo patrzy jak Majce z mojej szklanki lyczka soczku jablkowego z woda dam, bo to SLOOOODKIE, woda i tylko woda!!
I badz tu czlowieku madrym...nie?

Ja sie staram w kazdym radzie nie przesadzac i byc "czlowiekiem takim ludzkim" po prostu

Milej niedzieli.....!
Ja tam mojej niuni pozwalam się bawić swobodnie, tylko patrze co wędruje do buźki

Co do soku Martuśka słabo pije samą wodę więc ja ciągle jej rozcieńczam sok, mamy butle 125ml to daję 40ml soku i reszte wody i to już pije dużo chętniej bez przesadyzmu przecież nie sypiesz do soku 4 łyżeczek cukru ja zrobiłam teraz sok jabłkowy i mała to na hektolitry pije do zimy nie wystarczy

wzajemnie

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Cześć!
Piszę do Was z pytaniem Niedługo idę na pierwsze urodziny do dziewczynki. Zastanawiam się nad prezentem. Z czego Wy - mamy - cieszyłybyście się, że sprawi (albo sprawia) to radość Waszemu dziecku?

Jeżeli chodzi o koszta, to na razie chcę to pominąć. Chciałabym poczytać o rzeczach, które mnie nie przyszłyby w ogóle do głowy, bo nie orientuję się dokładnie w rozwoju dziecka i co mogłoby być przydatne/ciekawe dla jednolatki.

Dziękuję Wam z góry za pomoc!
Wszystko zależy co dziecko ma jeśli np jeszcze nie chodzi to kupiłabym pchacz (napewno nie chodzik ani skoczek bo to dziadostwo - my mamy za chwile roczek, jeśli mała to dostanie to odrazu na all poleci ) z zabawek napewno rzeczy z zakresu conajmniej 18m+ bo na teraz to my zabawki mamy. Jak nie ma pomysłu to pomysłowy domek czy jak to cudo z kiddielandu się zwie
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 13:09   #3352
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

Acelinko,miałam pisać już wcześniej że pierwsze próby z farbkami już za nmi, ale raczej zakończone niepowodzeniem. Nie za bardzo wiedziała co z tym zrobić prócz włożenia sobie do buzi, ale chyba niesmakowało bo do był ryk i na tym zakończyłyśmy przygodę, a szkoda bo miała być laurka na urodziny mojego brata
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 14:23   #3353
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

drugie podejście do drzemki u młodej...niech sobie śpi, może przespi to kichanie....byłam w aptece i kupiłam Pulmex baby i będę ją smarować ciekawam efektu...
Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Cześć!
Piszę do Was z pytaniem Niedługo idę na pierwsze urodziny do dziewczynki. Zastanawiam się nad prezentem. Z czego Wy - mamy - cieszyłybyście się, że sprawi (albo sprawia) to radość Waszemu dziecku?

Jeżeli chodzi o koszta, to na razie chcę to pominąć. Chciałabym poczytać o rzeczach, które mnie nie przyszłyby w ogóle do głowy, bo nie orientuję się dokładnie w rozwoju dziecka i co mogłoby być przydatne/ciekawe dla jednolatki.

Dziękuję Wam z góry za pomoc!
najlepsze są zabawki edukacyjne grająće, ruszające sie , świecące, głośne, coś co można powciskać, poruszać, potrząsnąć, pograć...tak jak piszą dziewczyhny 18+; np moje dziecko dostało stoliczek edukacyjny i bardz lubi sie nim bawić
Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
piasek jest faaaaaajny
nati wczoraj troche sobie go zjadła na placu zabaw
i nawet jej smakował
to zależy co już dziecko ma, lub jakie sa preferencje rodziców
mija córcia dostała np. gitare edukacyjną, laptopik dla dzieci od roku, pieska na kształty wystarczy przejrzeć zabawki na allegro albo w sklepie, wybór jest ogromny
no dokladnie...a tak wogle to śliczny avatarek
Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
Acelinko,miałam pisać już wcześniej że pierwsze próby z farbkami już za nmi, ale raczej zakończone niepowodzeniem. Nie za bardzo wiedziała co z tym zrobić prócz włożenia sobie do buzi, ale chyba niesmakowało bo do był ryk i na tym zakończyłyśmy przygodę, a szkoda bo miała być laurka na urodziny mojego brata
a u nas farbki narazie leżą w szafie...czekają na moje natchnienie
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 14:30   #3354
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
Acelinko,miałam pisać już wcześniej że pierwsze próby z farbkami już za nmi, ale raczej zakończone niepowodzeniem. Nie za bardzo wiedziała co z tym zrobić prócz włożenia sobie do buzi, ale chyba niesmakowało bo do był ryk i na tym zakończyłyśmy przygodę, a szkoda bo miała być laurka na urodziny mojego brata
a nie dało się tak że ty jej rączką po kartce jeździsz? Czy nie daje sobie prowadzić raczki?
Następnym razem się uda

No szkoda jak miała być laurka, ale może spróbujcie chociaż łapki odbić
Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
no dokladnie...a tak wogle to śliczny avatarek

a u nas farbki narazie leżą w szafie...czekają na moje natchnienie


mama bo dostaniesz żółtą kartke już wyciągać farbki
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 14:39   #3355
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

Acelinko, próbowałam, ale był ryk więc odpuściłam. Nic, za jakiś czas spróbujemy znowu.
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 14:42   #3356
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

a to nic na siłę

następnym razem na pewno już lepiej pójdzie, oswoi się z nową rzączą
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 15:57   #3357
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
mama bo dostaniesz żółtą kartke już wyciągać farbki
ciiii...

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

no dobra wyciągnęłam te farbki, wsadziłam michasiny paluszek ale moje dziecko nei wykazało zainteresowania...tak samo z malowaniem kredkami...trochę to jeszcze musi poczekać
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 16:26   #3358
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Lipkat a używasz go też do mycia włosków? Nadaje się?

a używała któraś z Was pudru do pupki z Babydream?
Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość



Dziewczyny mówicie że dobre są te kosmetyki? Bo ja jakoś je zawsze omijałam i kupowałąm z Nivea. Jakie polecacie? Płyn do kąpieli? Puder łagodzący? Krem ?

Moim zdaniem najlepsze. Co prawda my jesteśmy bardzo alergiczni, więc wiele innych kosmetyków ( nivea, johnson&johmson) powodowało puchnięcie, wysypki i zaczerwienienia. A Babydream nic Żelem Babyydream myje całe ciało, włoski, twarz. Smaruję potem balsamem, mamy też krem do twarzy Wind und Wetter, puder do pupy no i chusteczki. Cała seria jest super, a kosztuje grosze. (powinni mi chyba za taką reklamę płacić;P)
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 16:33   #3359
mucka21
Rozeznanie
 
Avatar mucka21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 819
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
dobry...nocka masakra..se wykrakałam, jak sie obudziła po 23 tak zasnęła po drugiej w nocy już juz zasypiała ale co chwilę ryk i to taki skarżący się, wchodziła na mnie, kładła się, a zr eguły tego nie robi więc coś jej musiało przeszkadzać, nawet poleżała chwilę na mnie brzuch na brzuchu... dwa razy zdążyła wypić mleko,zaliczyć dawkę Infacolu i w końcu skapitulowała po dawce Ibufenu i padła....i pobudka po 8....a dziś od rana kicha z ciąpamiale kataru nie ma jeszcze tfu tfu i oby nie...zdążyłyśmy zaliczyć już spacerek i teraz śpi...


ja mam ten płyn i w sumie fajny jest, ale jeden minus - pompka padła bardzo szybko
kuzynka kupiła ten płyn jako mydło do rąk dla dzieci i pompka też jej szybko padła ja mam płyn J&J z pompką i po zużyciu go wlewam tam nastepne płyny, bez pompki dla mnie masakra

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
gdzie Ty te wszystkie rzeczy wygrywasz chwal się szybko
tak jakoś kiedyś miałam J&J, Bebi, Bella Happy i swoje Nivea które kupiłam w ciąży i już powiedziałam dość bo za dużo tego część rozdałam, bo np używam dopiero 2 płynu, a mam jeszcze 2... za rok skończe

Cytat:
Napisane przez LIPKAT Pokaż wiadomość
mówisz,że się krzesełko spodobało? mam nadzieję,że mojemu też przypadnie do gustu. czekamy na przesyłkę
i brawa dla męża! tak prosto z obrony do pracy! po prostu idealnie!
jak narazie codziennie przy nim się pobawi, tylko usiąść nie umie i wchodzi na nie i stoi lub kuca najbardziej książeczka się podoba.
Tylko jak dla mnie dziecko ma do niej słaby dostęp, poskąpili miejsca i ona otwiera ją na ostatnią stronę i jedzie od końca
Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
to się cieszę

ja dziś dałam pierwszy raz butle kakałka na mleku krowim i żadnych reakcji nie odnotowałam także mysle że mój portfel troche się ucieszy jak mm będzie tylko raz dziennie i kaszka, a reszta to krowie bo u nas jeszcze dużo tego mm wychodziło, bo w dzień 2 razy przed drzemką, wieczorem kaszka no i w nocy raz jeszcze mleko.
ja się muszę skusić na kakao dla niej, na razie jadła deserek czekoladowy i czekoladę i nic nie jest
jak dla mnie to, że zabawka mówi po angielsku to wcale nie jest minus
ale może mam zboczenie zawodowe
dla mnie to nie minus że angielskie, tylko szkoda że dwujęzyczny nie śpiewa tak jak polski czy angielski, są tylko melodyjki, a ja mam zboczenie do piosenek z tych zabawek
śliczności!
Ja to nawet nie ide do h&m i reserved
a w czwartek znowu w lidlu będa cudne rzeczy, musiałabym wziac ze 150 zł żeby kupić to co mi się podoba

ja używałam, fajny tzn nie robiło się nic, więc chyba jest ok

My miałyśmy dzisiaj fajne popołudnie z Aga i Michaską, byłysmy na placu zabaw, potem na spacerku na rynku Byłyśmy samochodem więc pożyczyłysmy od Michaski wózek, nati w wózku michaski nawet długo wytrzymała. A ja byłam zachwycona że wózek parasolka może się tak swietnie prowadzić
zazdroszcze spotkań z rówieśnikami, u nas same duże dzieciaczki albo malutkie. Rówieśniki mają dziwne matki i wolą być same
Co do wózków moja średnio lubiła wózki z... pałąkiem teraz na tą moją wieś i dziury kupiłam okazjonalnie wózek biegowy bez pałąka, tylko szelki i lubi w nim jeździć bardziej niż w innych

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
dzień minął pracowicie jedna zupka dla małej spalona, druga ugotowana, ciasto na jutro zrobione, mała śpi, piwko się pije

Dziewczyny wpadłam żeby wam opowiedzieć strasznie przykrą sytuację, to tak ku przestrodze i rozwadze byłam z Martuśką na placu zabaw korzystając z pięknej pogody, w pewnej chwili moją uwagę zwrócił na siebie kilku letni chłopiec bujający się. Nie wiem ile miał lat ale mówił już całkiem zrozumiale. Bujał się na huśtawce z szeroko rozłożonymi na boki rękoma kiedy podeszłam bliżej usłyszałam jak bujająca go babcia prosi żeby się chwycił tych łańcuchów na których huśtawka jest podwieszona na co on uparcie odpowiadał że nie bo one są brudne potem zauważyłam że on niczym nie chce się bawić bo wszystko jest brudne a on nie ma gdzie tu umyć rąk co się babcia napociła żeby zapomniał o tym i zaczął się swobodnie bawić to głowa mała, on uparcie swoje i koniec.

Dziewczyny uważajcie żeby swoich maluchów tak nie skrzywdzić



Przepraszam że smucę ale wydaje mi się że to jest ważne żeby dziecko nie zajmowało głowy pierdołami typu bakterie w trakcie zabawy.
masakra, ludzie czasami przesadzają biedna babcia

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
Witam,

nie było mnie trochę, ale byli rodzice i jakoś na wszystko czasu brakło. Jak dojdę do siebie po fatalnej nocy to nadrobię.

mam pytanie, korzystacie z tego kubka 360 stopni? albo z tych bidonów ze słomką? chciałabym już nie podawać mleka z butli i dumam czym to zamienić.
nie mam tego kupka ani bidona, mogę powiedzieć że Izunia świetnie radzi sobie z niekapka, bez problemu pije sama (zresztą tak jak z butli), umie też pić soczek przez słomkę. Ale taki bidon też mi się wydaje że ciężki w myciu, niektóre niekapki też (np z plastikowym ustnikiem), mamy różne i najlepszy jest taki

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Cześć!
Piszę do Was z pytaniem Niedługo idę na pierwsze urodziny do dziewczynki. Zastanawiam się nad prezentem. Z czego Wy - mamy - cieszyłybyście się, że sprawi (albo sprawia) to radość Waszemu dziecku?

Jeżeli chodzi o koszta, to na razie chcę to pominąć. Chciałabym poczytać o rzeczach, które mnie nie przyszłyby w ogóle do głowy, bo nie orientuję się dokładnie w rozwoju dziecka i co mogłoby być przydatne/ciekawe dla jednolatki.

Dziękuję Wam z góry za pomoc!
myślę że edukacyjne zabawki, np może jakieś muzyczne że samo dziecko uczy się wydobywać dźwięki, no i zabawka musi mieć wyłącznik ubranka wole tez kupowac sama
__________________
27.11.2006r - mój książę
27.12.2010r - jestem szczęśliwą żonką
21.01.2011r - II kreski
05.02.2011- nasz aniołek jeden bliźniak [*]
Izunia jest już z nami
30.IX.2011 g.17:20, 2790g, 57cm
Kochamy Cię



mucka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 19:19   #3360
mucka21
Rozeznanie
 
Avatar mucka21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 819
Dot.: Jeszcze tylko jeden kroczek i za chwilę będzie roczek - mamy IX-X 2011

Ale tu cisza

Roczek, roczek i po roczku
Izunia nawet grzeczna była, dostała płaszczyk (r 92), 2 sukienki (r 92,98), bluze(2-3 lat), rajtuzki(3-4 lat), piżamke (106/116), taki zwykły żółwik sorter na sznurku, przytulankę jednorożca, no i kase. Tak więc same ubrania, ubrania i ubrania. Teściowa powiedziała że już ma tyle ciuchów że na rok starczy Mąż założył później Izuni bluzkę którą się nie da doprać to teściowa powiedziała że trzeba ją wyrzucić bo tyle ciuchów ma. Ma raptem 5 bluzek z dł rękawem ale to już za dużo jak babcia potrafi w 1 dzień 3 zabrudzić to ja mam codziennie może prać w rękach (bo na pralkę za mało!)
Muszę jakiąś paczkę ciuszków wylicytować


A i chciałam napisać że jednak jestem rozczarowana garnuszkiem. Myślałam że fajniejszy jest. Najfajniejsza zabawką jest interaktywny słonik Smiki, który trzyma wysoko poprzeczkę dlatego mam chyba duże wymagania Żeby w garnuszku melodyjka się włczyła trzeba wsadzić klocka (na co Izunia jest za mała) albo wcisnąć nos- co jeszcze nie zaciekawiło Izunię. Poza tym nie śpiewa Na razie jest tylko noszone, ale idąc dzisiaj obok Izuni wypadł jej garnuszek z rączek na moją stopę i było to nie tylko dość ale też długo bolesne :/
__________________
27.11.2006r - mój książę
27.12.2010r - jestem szczęśliwą żonką
21.01.2011r - II kreski
05.02.2011- nasz aniołek jeden bliźniak [*]
Izunia jest już z nami
30.IX.2011 g.17:20, 2790g, 57cm
Kochamy Cię




Edytowane przez mucka21
Czas edycji: 2012-09-30 o 19:23
mucka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:50.