Niedoczynność tarczycy, pomocy! - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-11, 14:29   #2701
aniolecek111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 16
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
aniolecek111,

jeśli czujesz się źle to faktycznie winą jest źle pracująca tarczyca. powinnaś mieć TSH do 2.0 maksymalnie. Trądzik przeważnie pojawia się przez nadmiar męskich hormonów.

Sprawdzałaś kiedyś poziom przeciwciał tarczycowych, antyTPO i antyTG?

Znajdź najlepiej lekarza o podwójnej specjalizacji: gin - endo, tacy są bardziej zorientowani w temacie hormonów
nie sprawdzałam przeciwciał...
Zastanawia mnie tylko to, że przy takiej tarczycy czuje się strasznie zmęczona. Rozumiecie o co chodzi? Że mam tylko 3, niektórzy mają po 20 i nie jest tak źle... dlatego zastanawiam się czy to tylko tarczyca. Albo aż ...

A i jeszcze coś - czemu przy wynikach zawsze jest napisana norma do ok 4.0 ? To jest strasznie dziwne, skoro dla młodego wieku powinna być niższa norma, a lekarze to respektują

Aha no i czy to prawda, że robiąc poziom TSH teraz np dziś - dostane wynik stanu z 3 miesięcy wstecz? (niektórzy piszą, że kilku tygodni)

Edytowane przez aniolecek111
Czas edycji: 2012-10-11 o 14:32
aniolecek111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 15:59   #2702
magicalpoint
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 12
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Witam ponownie,
Otrzymałam od lekarki zlecenie na badanie TSH i FT4(swoją drogą za to drugie musiałam sama zapłacić _. Powiedzcie mi czy przy takich normach są to dobre wyniki?
TSH-1,26 (0,27-4,20)
FT4-18,57(10,6-19,4)
magicalpoint jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 16:21   #2703
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

aniolecek111, warto sprawdzić poziom antyTPO, bo możliwe że możesz mieć Hashimoto, i stąd to zmęczenie

Ciężko powiedzieć, dlaczego nie wszyscy endokrynolodzy stosują się do opinii iż młode osoby powinny mieć niższe TSH mimo iż jest w normach laboratoryjnych, powinno się to zmienić ale gdzieś jest problem ... Stosujesz jakąś dietę, uprawiasz sporty?

magicalpoint, na moje masz bardzo ładne wyniki
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 17:11   #2704
aniolecek111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 16
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Nie stosuje żadnej diety, a powinnam ?
Sportu też nie uprawiam (żadnego aerobiku itd) ale ruszam się trochę

Nie wiem o co chodzi z tą dietą - ale nie mam problemów z wagą. Jest ok.
aniolecek111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 17:14   #2705
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że to zależy. Jeśli xfortunato miałaby łojotok skóry głowy to większa dawka biotyny niż normalnie powinna ograniczyć produkcję łoju.
Xfortunato, masz problemy ze skórą głowy?
No tak, chociaż wtedy polecana jest także sumplementacja np. witaminą PP Zresztą, przy łojotoku to powinno się również włączyć odpowiednią pielęgnację skóry głowy
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 18:17   #2706
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

dziewczyny czy jedno piwko raz na jakiś czas (tzn ostatnio piłam alkohol z pól roku temu) nie zaszkodzi przy zazywaniu euthyroxu i HTZ?
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 18:35   #2707
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy jedno piwko raz na jakiś czas (tzn ostatnio piłam alkohol z pól roku temu) nie zaszkodzi przy zazywaniu euthyroxu i HTZ?
Nie zaszkodzi
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-11, 21:27   #2708
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
No tak, chociaż wtedy polecana jest także sumplementacja np. witaminą PP Zresztą, przy łojotoku to powinno się również włączyć odpowiednią pielęgnację skóry głowy
To może też powinnam dołączyć witaminę PP...
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 23:07   #2709
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
To może też powinnam dołączyć witaminę PP...
Tylko, że ona sama jest na receptę. Moja siostra ma okrutny łojotok, leczy się od lat i nic jej tak naprawdę nie pomaga. Ostatnio wpadł w jej ręce Nizoral i nieco pomógł, do tego moja siostra od niedawna stosuje Jantar i dawno nie widziałam u niej tak ładniej skóry głowy Ale z kosmetykami do skóry twarzy dalej jest problem, zazwyczaj jakieś niezapychające żele (aloesowy, HA), krem Ziai Med i olej tamanu (ale on jest dosyć drogi ). No a suplementację B3 ma dopiero zacząć, zobaczymy, czy to coś pomoże.

Z drugiej strony, witaminy z grupy B chyba dobrze przyjmować razem, może zwykły suplement z witaminami z tej grupy by wystarczył Zobaczymy, jak coś, będę informować, jak tam skóra mojej siostry.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 08:01   #2710
BTC
Raczkowanie
 
Avatar BTC
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 124
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

INVERSO, widzę jesteś bardzo w temacie niedoczynności tarczycy powiedz mi proszę czy tak wysoki poziom TSH (303) może mieć jakiś wpływ na ogólne funkcjonowanie organizmu? Od jakiegoś czasu gorzej mi się oddycha boli cała klatka piersiowa, muszę robić płytsze oddechy bo jak oddycham normalnie to wszystko mnie boli. Czy to może mieć coś wspólnego - oczywiście poinformuje o wszystkich objawach endo, ale do wizyty jeszcze 2 tyg. i nie wiem czy nie wybrać się z tymi objawami do ogólnego...
BTC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 09:56   #2711
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez BTC Pokaż wiadomość
INVERSO, widzę jesteś bardzo w temacie niedoczynności tarczycy powiedz mi proszę czy tak wysoki poziom TSH (303) może mieć jakiś wpływ na ogólne funkcjonowanie organizmu? Od jakiegoś czasu gorzej mi się oddycha boli cała klatka piersiowa, muszę robić płytsze oddechy bo jak oddycham normalnie to wszystko mnie boli. Czy to może mieć coś wspólnego - oczywiście poinformuje o wszystkich objawach endo, ale do wizyty jeszcze 2 tyg. i nie wiem czy nie wybrać się z tymi objawami do ogólnego...
To jeszcze nie byłaś u ogólnego po Euthyrox? Idź prędko, niech Ci przepisze 50.

Nieleczona niedoczynność, a zwłaszcza tak zaawansowana jak Twoja może prowadzić do spowolnienia czynności oddechowej, wówczas oddech jest płytki i zwolniony, a to prowadzi do zaburzeń oddychania.

Fajnie byłoby, gdybyś miała zrobione rtg płuc
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-12, 11:47   #2712
BTC
Raczkowanie
 
Avatar BTC
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 124
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
To jeszcze nie byłaś u ogólnego po Euthyrox? Idź prędko, niech Ci przepisze 50.

Nieleczona niedoczynność, a zwłaszcza tak zaawansowana jak Twoja może prowadzić do spowolnienia czynności oddechowej, wówczas oddech jest płytki i zwolniony, a to prowadzi do zaburzeń oddychania.

Fajnie byłoby, gdybyś miała zrobione rtg płuc
Nie, nie byłam... do endo mam do 25.10 przed wizytą mam zrobić wyniki i nie wiem czy branie leków jakichkolwiek jest dobrym pomysłem, bo z pewnością zaburzą one późniejszy wynik TSH...
BTC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 12:09   #2713
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez BTC Pokaż wiadomość
Nie, nie byłam... do endo mam do 25.10 przed wizytą mam zrobić wyniki i nie wiem czy branie leków jakichkolwiek jest dobrym pomysłem, bo z pewnością zaburzą one późniejszy wynik TSH...
To w takim razie pamiętaj by przed wizytą zrobić badania: FT3, FT4, TSH oraz antyTPO.

Jeśli chodzi o antyTPO, to lepiej się zorientuj telefonicznie już teraz ile czeka się na wynik w Twojej przychodni. W niektórych laboratoriach wynik można odebrać po 2 tygodniach bądź jeszcze dłużej, w innych czeka się 2-3 dni.
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 14:39   #2714
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Byłam dziś na badaniach. Zrobiłam androstendion ,progesteron i cynk.wapn.potas.zelazo ,sod. Zapłaciłam 140zł..
Ale niech już będzie. Może w końcu zahamuje wypadanie.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 15:53   #2715
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Byłam dziś na badaniach. Zrobiłam androstendion ,progesteron i cynk.wapn.potas.zelazo ,sod. Zapłaciłam 140zł..
Ale niech już będzie. Może w końcu zahamuje wypadanie.
Kochana, ile zapłaciłaś za cynk?
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 16:06   #2716
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Byłam dziś na badaniach. Zrobiłam androstendion ,progesteron i cynk.wapn.potas.zelazo ,sod. Zapłaciłam 140zł..
Ale niech już będzie. Może w końcu zahamuje wypadanie.
Daj znać jak wyniki. Może akurat pokażą przyczynę wypadania włosów...

Ja z kolei odebrałam dzisiaj wyniki prolaktyny, progesteronu, estradiolu oraz kortyzolu. Wszystkie są w normie. Chociaż nie jestem pewna czy progesteron nie jest za niski, bo w 19 dniu wyniósł 5,65 ng/ml, a z tego co wiem w tym dniu powinien być jego szczytowy poziom (przy cyklach 28-dniowych).

Edytowane przez MalaArielka
Czas edycji: 2012-10-13 o 08:18
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 16:19   #2717
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
Kochana, ile zapłaciłaś za cynk?
22zl.

I 10 dni muszę czekać na wynik
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 16:32   #2718
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Tylko, że ona sama jest na receptę. Moja siostra ma okrutny łojotok, leczy się od lat i nic jej tak naprawdę nie pomaga. Ostatnio wpadł w jej ręce Nizoral i nieco pomógł, do tego moja siostra od niedawna stosuje Jantar i dawno nie widziałam u niej tak ładniej skóry głowy Ale z kosmetykami do skóry twarzy dalej jest problem, zazwyczaj jakieś niezapychające żele (aloesowy, HA), krem Ziai Med i olej tamanu (ale on jest dosyć drogi ). No a suplementację B3 ma dopiero zacząć, zobaczymy, czy to coś pomoże.

Z drugiej strony, witaminy z grupy B chyba dobrze przyjmować razem, może zwykły suplement z witaminami z tej grupy by wystarczył Zobaczymy, jak coś, będę informować, jak tam skóra mojej siostry.
Witaminę b3? Nie słyszałam o tej suplementacji przy łojotoku Myślę, że Twoja siostra mogłaby też zażywać B- kompleks, bo podobno organizm wypłukując nadmiar którejś z witamin typu B może wypłukać inne... Nie wiem na ile w tym prawdy Jednak muszę Ci powiedzieć, że jak niedawno temu zażywałam żelazo z wit. B6 i B12 to nie miałam wtedy pryszczy. Nie wiem czy to nie zbieg okoliczności. W każdym bądź razie teraz zażywam Biotepal 5 i jakby też mam trochę mniej "niespodzianek".
Może spróbuję z tym Jantarem. Nie wiesz czy u Twojej siostry przedłuża od świeżość włosów?

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
22zl.

I 10 dni muszę czekać na wynik
Pewnie przez androstendion. Tylko przecież mogli Ci dać resztę wyników wcześniej.
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 16:37   #2719
Eroll
Wtajemniczenie
 
Avatar Eroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 272
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Witam.
Miesiąc temu robiłam badanie tarczycy i prolaktyny. Oba wyniki były podwyższone. Jako, że badania zrobiłam z powodu zatrzymania się miesiączki i oprócz tego nie miałam żadnych innych objawów niedoczynności tarczycy moja endokrynolog kazała powtórzyć te badania i zleciła dodatkowe bardziej szczegółowe. Okazało się, że teraz moje TSH wynosi 2,0. PRL, FT4, a-TPO i a-TG też są w normie. Wychodzi na to, że poprzednie badania były błędne. I teraz moje pytanie - czy moje TSH jest w normie, czy jednak powinno być niższe? (mam 20 lat). Endokrynolog zleciła mi też wykonanie USG. Czy w tym wypadku jest to zbędne, czy lepiej powinnam je jednak zrobić? Jak myślicie?
Eroll jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-12, 17:00   #2720
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Eroll Pokaż wiadomość
Witam.
Miesiąc temu robiłam badanie tarczycy i prolaktyny. Oba wyniki były podwyższone. Jako, że badania zrobiłam z powodu zatrzymania się miesiączki i oprócz tego nie miałam żadnych innych objawów niedoczynności tarczycy moja endokrynolog kazała powtórzyć te badania i zleciła dodatkowe bardziej szczegółowe. Okazało się, że teraz moje TSH wynosi 2,0. PRL, FT4, a-TPO i a-TG też są w normie. Wychodzi na to, że poprzednie badania były błędne. I teraz moje pytanie - czy moje TSH jest w normie, czy jednak powinno być niższe? (mam 20 lat). Endokrynolog zleciła mi też wykonanie USG. Czy w tym wypadku jest to zbędne, czy lepiej powinnam je jednak zrobić? Jak myślicie?
USG tarczycy jest jak najbardziej wskazane w Twoim przypadku, bo pomimo prawidłowych wyników aTPO i aTG to możesz mieć zmiany w obrazie tarczycy, dlatego lepiej się upewnić

Jeśli nie masz innych objawów, poza problemami z okresem to myślę że takie TSH nie powinno powodować zaburzeń cyklu. Może przyczyna leży gdzie indziej?

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
22zl.

I 10 dni muszę czekać na wynik
Jak tanio! U mnie około 80zł ;/
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 17:09   #2721
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Witaminę b3? Nie słyszałam o tej suplementacji przy łojotoku Myślę, że Twoja siostra mogłaby też zażywać B- kompleks, bo podobno organizm wypłukując nadmiar którejś z witamin typu B może wypłukać inne... Nie wiem na ile w tym prawdy Jednak muszę Ci powiedzieć, że jak niedawno temu zażywałam żelazo z wit. B6 i B12 to nie miałam wtedy pryszczy. Nie wiem czy to nie zbieg okoliczności. W każdym bądź razie teraz zażywam Biotepal 5 i jakby też mam trochę mniej "niespodzianek".
Może spróbuję z tym Jantarem. Nie wiesz czy u Twojej siostry przedłuża od świeżość włosów?

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------


Pewnie przez androstendion. Tylko przecież mogli Ci dać resztę wyników wcześniej.
Moja siostra już kiedyś stosowała PP na trądzik. No właśnie, wszędzie piszą, że warto witaminy B brać razem, ale skoro dostała receptę na PP, to niech to bierze.

Ja biorę witaminy B, bo mam niedobory- sama nie wiem, czemu. Nie brałam nigdy samej witaminy PP. Jeśli chodzi o zachowanie cery, nie widzę różnicy

Co do Jantara- raczej nie przedłuża świeżości, ale jej nie skraca, a skóra się uspokoiła, nie ma zaczerwienień i łuski, widać nowe włoski.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 17:27   #2722
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
Jak tanio! U mnie około 80zł ;/

WOW 80zl?!?!!!!!

To ja myślałam ,że 22 to dużo
I zastanawiałam się czemu inne-wapń, zelazo itd. 12zl a cynk o 1o zl wiecej
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 18:13   #2723
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Daj znać jak wyniki. Może akurat pokażą przyczynę wypadania włosów...

Ja z kolei odebrałam dzisiaj wyniki prolaktyny, progesteronu, estradiolu oraz kortyzolu. Wszystkie są w normie. Chociaż nie jestem pewna czy progesteron nie jest za niski, bo w 19 dniu wyniósł 5,1 ng/ml, a z tego co wiem w tym dniu powinien być jego szczytowy poziom (przy cyklach 28-dniowych).
Tak, niski.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 18:50   #2724
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Tak, niski.
No właśnie tak mi się wydaje, jeśli te normy są robione od najmniejszego stężenia w danej fazie do największego.
A Wy robiłyście progesteron w drugiej fazie cyklu? Jakie miałyście wyniki?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 19:04   #2725
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
No właśnie tak mi się wydaje, jeśli te normy są robione od najmniejszego stężenia w danej fazie do największego.
A Wy robiłyście progesteron w drugiej fazie cyklu? Jakie miałyście wyniki?
Hmm, miałam pobieraną krew na progesteron w 8 dniu cyklu, ale badanie było wykonane 6 dni później ... przy cyklach 25-27dni, i miałam wynik 0,58ng/mL. Normy: faza folikularna 0.2-1.3 ; faza lutealna 1.0-4.5 ...
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 19:53   #2726
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
No właśnie tak mi się wydaje, jeśli te normy są robione od najmniejszego stężenia w danej fazie do największego.
A Wy robiłyście progesteron w drugiej fazie cyklu? Jakie miałyście wyniki?
Ja akurat ten wynik zgubiłam, miałam badany progesteron w 21. dc i wynik wyszedł w normie, raczej w dolnej granicy, ale mi dr powiedziała, że mam zdecydowanie za niski- powiedziała, że ta norma to nie jest wcale dobra (?), no i podejrzewam, że patrzyła pod kątem innych wyników badań hormonalnych, obfitych, bardzo bolesnych miesiączek oraz wydłużających się cykli.

Zastanawia mnie nadal, czy to jest właściwe leczenie, itp., ale stwierdziłam, że bez sensu w moim przypadku chodzić po lekarzach i próbować różnych rzeczy. Tym bardziej, że coś się jednak zmieniło na plus, cera się nieco unormowała... nakładam na twarz tylko krem tonujący, a nie podkład + korektor + puder A że dalej wyglądam jak ludzik Michelin, to inna sprawa
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 20:03   #2727
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Ja akurat ten wynik zgubiłam, miałam badany progesteron w 21. dc i wynik wyszedł w normie, raczej w dolnej granicy, ale mi dr powiedziała, że mam zdecydowanie za niski- powiedziała, że ta norma to nie jest wcale dobra (?), no i podejrzewam, że patrzyła pod kątem innych wyników badań hormonalnych, obfitych, bardzo bolesnych miesiączek oraz wydłużających się cykli.

Zastanawia mnie nadal, czy to jest właściwe leczenie, itp., ale stwierdziłam, że bez sensu w moim przypadku chodzić po lekarzach i próbować różnych rzeczy. Tym bardziej, że coś się jednak zmieniło na plus, cera się nieco unormowała... nakładam na twarz tylko krem tonujący, a nie podkład + korektor + puder A że dalej wyglądam jak ludzik Michelin, to inna sprawa
A skąd jesteś? Przydałby mi się też taki lekarz... Ale co on Ci przepisał? Tabletki anty?
No myślę, że norma nie może być dobra dla całego cyklu, ponieważ w fazie lutealnej wartość powinna wzrosnąć po owulacji, a przed miesiączką spadnąć prawie do 0. Tak więc jeśli dolna granica normy uwzględnia ten spadek to troszkę nie jest to obiektywne
Jakbyś znalazła wyniki to proszę napisz
A ten "ludzik Michelin" to myślisz, że od jakiego hormonu?

Edytowane przez MalaArielka
Czas edycji: 2012-10-12 o 20:15
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 20:45   #2728
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
A skąd jesteś? Przydałby mi się też taki lekarz... Ale co on Ci przepisał? Tabletki anty?
No myślę, że norma nie może być dobra dla całego cyklu, ponieważ w fazie lutealnej wartość powinna wzrosnąć po owulacji, a przed miesiączką spadnąć prawie do 0. Tak więc jeśli dolna granica normy uwzględnia ten spadek to troszkę nie jest to obiektywne
Jakbyś znalazła wyniki to proszę napisz
A ten "ludzik Michelin" to myślisz, że od jakiego hormonu?
Warszawa- i tak chodzę do swojej dr prywatnie Nie tabletki, tylko Nuvaring Tzn. w wynikach są wypisane konkretne fazy cyklu i normy do nich dopasowane. A wyników raczej nie znajdę, gdzieś je zostawiłam. Jeszcze poszukam na wizażu, bo możliwe, że gdzieś je podawałam zaraz po odbiorze.

Co do ludzika Michelin- wydaje mi się, że to głównie męskie hormony. Na pewno podniesiony mam testosteron i mocno podwyższone DHEA. Innych za bardzo nie badałam, musiałam tylko 17-OH progesteron i on wyszedł w normie. Jamniki i nadnercza- wg usg- w normie. Nie wiem, jak z tym usg nadnerczy, ale pani, która wykonywała to badanie powiedziała, że rzadko im się trafia ktoś, u kogo tak dokładnie wszystko widać i powiedziała, że w moim przypadku bardziej dokładne badanie (bodajże rezonans?) nie będzie potrzebne.

No ale nie jest różowo- nadal nie wiem, skąd wysoka prolaktyna, niski progesteron, wysoki testosteron i DHEA
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 20:51   #2729
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Przepraszam, że się wtrącę
Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Nie wiem, jak z tym usg nadnerczy, ale pani, która wykonywała to badanie powiedziała, że rzadko im się trafia ktoś, u kogo tak dokładnie wszystko widać i powiedziała, że w moim przypadku bardziej dokładne badanie (bodajże rezonans?) nie będzie potrzebne.

No ale nie jest różowo- nadal nie wiem, skąd wysoka prolaktyna, niski progesteron, wysoki testosteron i DHEA
Ale USG nadnerczy nie jest zbyt dokładnym badaniem, często wychodzą wyniki fałszywie dodatnie czy ujemne. Ja np. miałam patologiczny obraz nadnerczy w USG, a wg TK wszystko jest w porządku Kolejnym badaniem po USG jest tomografia komputerowa, rzadziej rezonans.

Robiłaś badanie krzywej insulinowej?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 21:03   #2730
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Ja biorę witaminy B, bo mam niedobory- sama nie wiem, czemu.
Może dieta uboga w witaminy z grupy B? Albo bogata w substancje, które je wypłukują? Ewentualnie jakiś problem z wchłanianiem się tych witamin?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:13.