Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko! - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-16, 15:50   #391
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez Panile Pokaż wiadomość
Czytać ze zrozumieniem nie potrafisz? Napisałam, że cierpiący dziadek prosił mnie ze łzami w oczach, żebym pomogła mu odejść to chyba logiczne jest, że chciał juz umrzeć. Przykuty do łóżka z coraz większymi dawkami morfiny i wyczekujący smierci nie był szczęsliwy.
Odpowiadająć Ci, tak znałam jego myśli bo mi wyraźnie powiedział, że chce umrzeć. Umarł tydzień później ( tydzień niepotrzebnego bólu).

Kobieto jesteś żenująca... ktoś mówi, że nie ma juz siły życ w bólu, że chce odejść a Ty będziesz mi wmawiać, że ten człowiek jest szczesliwy i jest przed nim świetlana przyszłośc.
znam z autopsji taki przypadek , kiedy mama cierpiąca na raka kości błagała córkę o przedawkowanie morfiny.... Córka nie posłuchała , więc wzięła sprawę w swoje ręce i podcięła sobie żyły w łazience..
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 16:07   #392
Panile
Raczkowanie
 
Avatar Panile
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Uć pod Zgierzem
Wiadomości: 320
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez monika1379 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przez pol nocy nie moglam spac. Myslalam o tym temacie. Wyobrazilam sobie jak wygladalaby Polska, gdzyby ustawe wprowadzono. Nie wiem tylko czy chcecie to przeczytac, bo jest to momentami bardzo ironiczne. Jednak pomijajac zart i ironie, mysle, ze taka wizja moze sie stac prawda.

EDIT:
dajcie mi czas zeby to jakos stosownie opisac, zeby sie dalo czytac

Dawaj

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
znam z autopsji taki przypadek , kiedy mama cierpiąca na raka kości błagała córkę o przedawkowanie morfiny.... Córka nie posłuchała , więc wzięła sprawę w swoje ręce i podcięła sobie żyły w łazience..
Niestety zdarza się, że smierc jest wybawieniem od bólu. Drugą stroną medalu, jest fakt dla drugiej osoby pomoc w zakończeniu życia bliskiego wcale nie jest takie łatwe....
Panile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 16:15   #393
NinonneLaFay
Raczkowanie
 
Avatar NinonneLaFay
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 32
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Jestem przeciwna tej ustawie. Różne są światopoglądy jesli chodzi o rodzenie chorych dzieci i własnie z tej przyczyny, że są rózne w cywilizowanym świecie powinno istnieć coś takiego jak wybór. Ale jak pamietamy z historii kobiety rzadko miały prawo decydowania o ważych rzeczach w życiu.
NinonneLaFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 16:21   #394
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez Panile Pokaż wiadomość
Dawaj



Niestety zdarza się, że smierc jest wybawieniem od bólu. Drugą stroną medalu, jest fakt dla drugiej osoby pomoc w zakończeniu życia bliskiego wcale nie jest takie łatwe....
Ja myślę, że ludzie gdzieś tam w głębi są egoistami i tak naprawdę myślą o sobie. Nie chciałabym urodzić chorego dziecka bo sama bym się męczyła patrząc na jego cierpienie. Zabrzmi to może źle, ale poniekąd dla własnej wygody zdecydowałabym się usunąć taką ciążę. Tak samo jest z eutanazją. Ciężko by mi było skrócić cierpienie ukochanej osobie, bo po prostu nie umiałabym sobie wyobrazić swojego życia bez niej. To trochę niespójne, bo z jednej strony nie dopuściłabym do sprowadzenia na świat dziecka, które będzie cierpieć a z drugiej nie byłabym w stanie ulżyć w cierpieniu żyjącej osobie i pozwolić jej odejść, ale takie są moje odczucia.
__________________
"Nigdy wcześniej nie interesowali mnie niebieskoocy blondyni, ale Pan Idealny nigdy nie zjawia się w postaci jaką sobie wymarzyłyśmy"
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 16:37   #395
201605100
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 707
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Do dziewczyn, które wysłały maile do posłów PO, którzy głosowali za zaostrzeniem ustawy, dzisiaj dostałam odpowiedzi od nich, że ich głosowanie było błędem. PO poczuła, że grunt pali się pod nogami, ja jestem zniesmaczona
201605100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 16:40   #396
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez alucior Pokaż wiadomość
Do dziewczyn, które wysłały maile do posłów PO, którzy głosowali za zaostrzeniem ustawy, dzisiaj dostałam odpowiedzi od nich, że ich głosowanie było błędem. PO poczuła, że grunt pali się pod nogami, ja jestem zniesmaczona
Wstawisz taką odpowiedź? Jestem ciekawa tego tłumaczenia. To chyba nie jest tajne.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 16:41   #397
201605100
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 707
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Wstawisz taką odpowiedź? Jestem ciekawa tego tłumaczenia. To chyba nie jest tajne.
"Witam, ustawa ta na pewno przez Sejm nie zostanie przyjęta. Samo glosowanie skierowania do komisji nie oznacza jej uchwalenia - choć oczywiście był to błąd z naszej strony."
201605100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-16, 17:24   #398
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez No air Pokaż wiadomość
Kobiety, nie będę zaglębiać się w Waszą bezsensowną dyskusję, jedynie poproszę Was-zmieńcie ten okropny, stronniczy tytuł! I nie piszę tego dlatego, że jestem superwrażliwa. Skoro chcecie dyskutować to tytuł powinien być neutralny, a do tak zatytułowanego wątku aż strach zajrzeć, by nie zostać objechanym z góry do dołu...
Co w tym tytule nieneutralnego? Stwierdza stan rzeczy, jaki będzie miał miejsce, jeśli ustawa przejdzie.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 17:28   #399
monika1379
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 303
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Na wstepie chcialabym powiedziec,ze KARYGODNYM wrecz jest ograniczanie wolnosci i mozliwosci wyboru. Bo ta ustawa to robi i dodatkowo zmusza, a jedynym, debilnym argumentem wszystkich wkolo to PARAOLIMPIJCZYCY, a jakze! Zauwazcie tez, ze to nie pierwszy raz, kiedy probuje sie nam ograniczyc wolnosc. ACTA, obowiazkowe szczepienia doroslych, teraz to. Dlaczego nie mozna zapytac nas, obywateli co o tym myslimy? Siegajac pamiecia do WOS-u demokracja dzieli sie na bezposrednia i posrednia. Chyba za bardzo faworyzuje sie to drugie. Dlaczego nie zrobic referendum w tej sprawie? Dlaczego KOBIETY nie moga zadecydowac o tym, czego chca lub nie? Szkoda tylko, ze nie mozna zakazac takiego referendum ludziom starszym, powiedzmy 60+, ktorzy raczej na posiadanie dzieci sie nie porywaja.

Wyobrazcie sobie zycie z mozliwoscia wybory, czyli legalna aborcja. Czy domy dziecka, osrodki dla dzieci niepelnosprawnych, gdzie 'kochane' siostry zakonne znecaja sie nad dziecmi i okienka zycia bylyby tak przepelnione? Mysle, ze skala oddanych dzieci bylaby znacznie mniejsza. Czy matki musialyby poswiecac cale zycie dziecku, ktore jest warzywem i nie kontaktuje? Dlaczego mamy byc zmuszane do stania sie meczennicami? Dlaczego mamy byc nieszczesliwe? Jezeli, drogie czytelniczki, zycie (chciane lub nie) jest dla was takim CUDEM, to czy nie lepiej tego cudu chciec i go oczekiwac, niz nosic w sobie, np. uposledzony lub martwy cud? Kobiety, usuwajac niechciana ciaze, mialyby w koncu czas na swoje pasje, tj. jazda konna czy kontemplacje i uprawianie ogrodka!(Mam nadzieje, ze wiecie do kogo pije)
Mysle nawet, ze program 'nastoletnie ciaze' ponioslby kleske i zostalby zdjety z anteny.

Nie mam pojecia jaki jest cel panstwa, ale mysle, ze za ta ustawa kryje sie plan. Chca nam nakazac, dac rozkaz masowego rozrodu? Po co? Niz demograficzny? I dobrze, klasy mniejsze, dzieci sie wiecej naucza. Swoja droga, ja jakos nizu nigdy nie zaobserwowalam. Czesto widac obrazki wielkiego wozka, a po jego stronie kolejne pociechy. Albo brzuchy ciazowe. Ile oni chca noworodkow rocznie, miliardy?

A teraz wyobrazcie sobie, ze ustawa przeszla, koniec, finito, co by nie bylo macie rodzic,bo tak. Kobieta jest w ciazy-tance,hulance, swawole z tej radosnej nowiny. Okazuje sie, ze dziecko martwe, no ale donosic musi. Z pewnoscia sprawia jej ogromna przyjemnosc uczucie martwego plodu, ktory jest pasozytem dla jej organizmu i wbijanie sie w ciazowe ciuszki. Ludzie jej nie gratuluja, bo nosi przypinke 'jestem w ciazy, ale martwej' albo 'nie gratuluj nie ma czego' lub jeszcze z innym haslem gloszacym wszem i wobec, ze jest to TA ciaza. Kobieta chodzi do pracy do konca ciazy, bo przeciez nie musi uwazac, bo bardziej dziecka, ktore jest zwlokami nie uszkodzi. Dbac o swoje zdrowie? A po co, liczy sie zeby doniesc ciaze, takie bowiem jest prawo. Dzien, w ktorym martwe dziecko zostanie wylowione z brzucha niedoszlej mamy. (a moze doszlej? przeciez jest mama, mala roznica, ze martwego dziecka!) Jak wyobrazacie sobie porodowki? Podzial na dzieci zdrowe, uposledzone/niepelnosprawne i martwe? Wrocmy do kobiety. Co ma zrobic z tym dzieckiem?Mozliwosci jest wiele! Przegladajac magazyn "Male Aniolki" znalazla wiele ofert w promocyjnych cenach! Na co? Juz mowie. Jezeli zdecyduje sie na kremacje, moze zamowic bezplatny katalog pieknych urn dzieciecych w roznych gamach kolorystycznych. Niebieska- dla chlopca, rozowa dla dziewczynki. Cud miod, normalnie nie wie na co sie zdecydowac, dyskutuje z mezem o tym jaka urna pasuje do koloru scian w pokoju z kominkiem. Moze rowniez takie dziecko pochowac. Wyobrazacie sobie co sie bedzie dzialo na cmentarzach? Wchodzicie na cmentarz, a tam same male biale krzyze z napisem chlopczyk, dziewczynka, dziewczynka, chlopczyk.... A moze mogila zbiorowa, zeby zajmowala mniej miejsca? Albo nie, cmentarz dla naszych aniolkow, ktore sa okromnym CUDEM. Ale mama ma jeszcze jedna mozliwosc, i to chyba na nia sie zdecyduje. Zrobi sobie ze swojego slicznego martwego bobaska DIAMENT! Najprawdziwszy diament, ktory bedzie klejnotem rodzinnym przekazywanym z pokolenia na pokolenie ('patrz synku, ten diament w pierscionku to syn twojej prapraprababci. jest no nasz najwiekszy rodzinny skarb, dlatego daje ci go, zebys oswiadczyl sie swojej dziewczynie i podtrzymal tradycje'). Jezeli taka kobieta bedzie rodzila przez cale zycie martwe dzieci, to bedzie miala niezla kolekcje bizuterii! Przed decyzja co z tym 'fantem' zrobic, mamusia strzeli sobie sesje z martwym dzieciakiem, niczym z okladki magazynu 'People'. Moda na fotografowanie zmarlych z reszta rodziny znow zawojuje!

Za bardzo czepiacie sie pana ziobry i pani kempy. Maja racje. Z tych co przezyli, ale sa niepelnosprawni zrobmy PARAOLIMPIJCZYKOW. Nie kontaktujesz ze swiatem i Twoje cialo jest bezwladne? Nie ma sprawy, wymyslimy dyscypline specjalnie dla Ciebie. Przeciez KAZDY niepelnosprawny moze zostac sportowcem. Polska bedzie najbardziej aktywnym fizycznie krajem, bedzie dawala przyklad innym krajom, ze mozna byc warzywem i byc w swietnej kondycji fizycznej! Bedziemy mieli jedna wielka PARAPOLSKE! Swiatowy sukces,pokazemy amerykanom i ruskim na co nas stac!
Spojrzcie jeszcze na orzeczenia o niepelnosprawnosci. Chodzisz o kulach, jezdzisz na wozku? Mowisz czy nie, slyszysz czy nie, widzisz czy nie - jestes zdrowy, mozesz pracowac, przerzucac cegly na budowie i byc chemikiem, kim tylko chcesz. Dlaczego? Bo tylko nasi PARAOLIMPIJCZYCY sa niepelnosprawni.

Kobiety, ktore tak bronia wspomnianego juz CUDU zycia. Kazda z Was powinna chociaz jeden dzien zobaczyc, jak wyglada opieka nad takim niepelnosprawnym cudem z niedowladem i brakiem kontaktu.

Zycze Wam, zeby nikt nigdy nie ograniczal Waszej wolnosci i mozliwosci wyboru. Ciaza to nie pierdniecie, po ktorym zostaje tylko przykry zapach. Jak trudno musi byc kobiecie, ktora jest trumna dla wlasnego dziecka, zmieniajac ja pozniej na drewniana. Powolywanie sie na swoje SUMIENIE do idiotyzm. Jak lekarz, czy farmaceuta moze sie powolywac na swoje sumienie, bo on uwaza tak a nie inaczej?! Czy wybral zawod aby leczyc czy operowac ludzi ze swoim sumieniem czy ze swoja wiedza? A co, jezeli przyjdzie do niego pan z chorym sercem? 'Sorry panie, ale moje SUMIENIE, nie pozwala mi na to aby mial pan sztuczna zastawke czy bypassa, umieraj pan'. A co z innymi zawodami? Pan murarz wy!$%ie Ci dom w ksztalcie penisa, bo mu sumienie tak podpowiadalo? Zabojca nie bedzie karany, bo przeciez to nie on zabij, to jego SUMIENIE? Ludzie, zastanowcie sie.

Ochrona zycia przede wszystkim. Lecz nie kosztem mojego. Dziecko, chciane czy nie, chore czy nie, martwe lub nie jest dla Ciebie cudem? To juz, teraz, rozpoczynaj masowa prokreacje, przeciez wazne aby doniesc, niewazne co stanie sie potem. Jak sama mowisz, zawsze mozna oddac do okienka zycia lub domu dziecka jak sie bogu przysluzysz, nie masz pojecia. Bedziesz pierwsza w kolejce do zbawienia, tyle cudow. Trzeba bedzie cie uznac za swieta.

Chcialabym jeszcze odniesc sie do komunizmu. Czasow niestety nie pamietam, przedstawie jednak moj punkt widzenia z opowiesci ludzi, ktorzy te czasy przezyli. Moja mama i wiele innych osob mowilo mi, ze widok dziecka z downem czy na wozku inwalidzkim nie bylo tak powszechne. Dowiedzialam sie rowniez, ze aborcja w Polsce byla legalna. Jednak postep techniczny odbiegal od dzisiejszego, wiec nie w kazdym wypadku dalo sie wykryc wodoglowie, niepelnosprawnosci czy inne 'skrzywienia' organizmu. Takie rzeczy rozwiazywano inaczej. Otoz 'pomagano' takim dzieciom, wiadomo jak. Matka/rodzice nie raz w ogole nie byli swiadomi tego, ze dziecko urodzilo sie zywe. Mysle, ze to bylo bardziej humanitarne niz noszenie martwego dziecka lub zmuszanie kobiet do posiadania uposledzonego dziecka. Postep techniczo-medyczny mamy wspanialy! Rozne choroby mozemy wykrywac w bardzo wczesnym stadium. Dlaczego wiec nie zalegalizowac aborcji, dajac mozliwosc wyboru w bardzo wczesnym stadium ciazy?

Podziekujmy jeszcze kk, bo przeciez NIKT INNY nie zrobil wiecej dla Kobiet niz on. W ogole co to jest za wpierdzielanie sie tych ludzi w nasze zycie i polityke? Ah, zapomnialam. Polska jest NARODEM WYBRANYM, bo jezus jest krolem polski,a maryja zawsze dziewica krolowa, hej!

Podziekujmy rowniez ludziom, ktorzy zaglosowali na tak. To milo, ze dbaja o to, by obywatele odnosili sukcesy w roznych dziedzinach, szczegolnie paraolimpijskich. Tylko pamietajcie, ze nie rzadzicie obywatelami, a krajem. Monarchia juz dawno sie skonczyla.

czekam na hejty i fale krytyki.

nie napisalam wszystkiego, o czym pomyslalam, bo moje mysli sa jeszcze gorsze niz to co tu zawarlam.
__________________
eat clean & train dirty
monika1379 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 17:41   #400
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Chodzisz o kulach, jezdzisz na wozku? Mowisz czy nie, slyszysz czy nie, widzisz czy nie - jestes zdrowy, mozesz pracowac, przerzucac cegly na budowie i byc chemikiem, kim tylko chcesz.
Na chemii studiowali ze mną ludzie o kulach i na wózku. Jestem "kulawa", ale normalnie pracuję. Tylko tyle chciałam dodać
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 17:49   #401
Panile
Raczkowanie
 
Avatar Panile
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Uć pod Zgierzem
Wiadomości: 320
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez monika1379 Pokaż wiadomość
Okazuje sie, ze dziecko martwe, no ale donosic musi. Z pewnoscia sprawia jej ogromna przyjemnosc uczucie martwego plodu, ktory jest pasozytem dla jej organizmu i wbijanie sie w ciazowe ciuszki. Ludzie jej nie gratuluja, bo nosi przypinke 'jestem w ciazy, ale martwej' albo 'nie gratuluj nie ma czego' lub jeszcze z innym haslem gloszacym wszem i wobec, ze jest to TA ciaza. Kobieta chodzi do pracy do konca ciazy, bo przeciez nie musi uwazac, bo bardziej dziecka, ktore jest zwlokami nie uszkodzi. Dbac o swoje zdrowie? A po co, liczy sie zeby doniesc ciaze, takie bowiem jest prawo. Dzien, w ktorym martwe dziecko zostanie wylowione z brzucha niedoszlej mamy. (a moze doszlej? przeciez jest mama, mala roznica, ze martwego dziecka!) Jak wyobrazacie sobie porodowki? Podzial na dzieci zdrowe, uposledzone/niepelnosprawne i martwe? Wrocmy do kobiety. Co ma zrobic z tym dzieckiem?Mozliwosci jest wiele! Przegladajac magazyn "Male Aniolki" znalazla wiele ofert w promocyjnych cenach! Na co? Juz mowie. Jezeli zdecyduje sie na kremacje, moze zamowic bezplatny katalog pieknych urn dzieciecych w roznych gamach kolorystycznych. Niebieska- dla chlopca, rozowa dla dziewczynki. Cud miod, normalnie nie wie na co sie zdecydowac, dyskutuje z mezem o tym jaka urna pasuje do koloru scian w pokoju z kominkiem. Moze rowniez takie dziecko pochowac. Wyobrazacie sobie co sie bedzie dzialo na cmentarzach? Wchodzicie na cmentarz, a tam same male biale krzyze z napisem chlopczyk, dziewczynka, dziewczynka, chlopczyk.... A moze mogila zbiorowa, zeby zajmowala mniej miejsca? Albo nie, cmentarz dla naszych aniolkow, ktore sa okromnym CUDEM. Ale mama ma jeszcze jedna mozliwosc, i to chyba na nia sie zdecyduje. Zrobi sobie ze swojego slicznego martwego bobaska DIAMENT! Najprawdziwszy diament, ktory bedzie klejnotem rodzinnym przekazywanym z pokolenia na pokolenie ('patrz synku, ten diament w pierscionku to syn twojej prapraprababci. jest no nasz najwiekszy rodzinny skarb, dlatego daje ci go, zebys oswiadczyl sie swojej dziewczynie i podtrzymal tradycje'). Jezeli taka kobieta bedzie rodzila przez cale zycie martwe dzieci, to bedzie miala niezla kolekcje bizuterii! Przed decyzja co z tym 'fantem' zrobic, mamusia strzeli sobie sesje z martwym dzieciakiem, niczym z okladki magazynu 'People'. Moda na fotografowanie zmarlych z reszta rodziny znow zawojuje!
Tutaj troche za bardzo pojechałaś. Fizycznie nie da donosic się martwej ciaży. Taka ciąża zagrożałabyy życiu matki. Nastapiłoby zatrucie ograznizmu matki. Na 100% nie zmuszą kobiet do donaszania martwych ciąż.
Panile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-16, 17:50   #402
Precious things
Rozeznanie
 
Avatar Precious things
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: praskie klimaty
Wiadomości: 758
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez alucior Pokaż wiadomość
"Witam, ustawa ta na pewno przez Sejm nie zostanie przyjęta. Samo glosowanie skierowania do komisji nie oznacza jej uchwalenia - choć oczywiście był to błąd z naszej strony."
Bezczelność. A co ma piernik do wiatraka ? Albo się ma jakieś poglądy, albo nie. A oni jak horągwie na wietrze. Obrzydlistwo. Jakby ktoś był zainteresowany to wkleję linka, kto z PO / PSL głosował za przejściem tego gniota. Warto mieć świadomość na kogo nie głosować w następnych wyborach

Poza tym zgadzam się w większości postem moniki1379 ( nie będę cytować, bo sporo tego ). Jest bardzo emocjonalny, ale dużo w nim gorzkiej prawdy i trafnych spostrzeżeń.
__________________





Edytowane przez Precious things
Czas edycji: 2012-10-16 o 17:55
Precious things jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 17:57   #403
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez monika1379 Pokaż wiadomość

Okazuje sie, ze dziecko martwe, no ale donosic musi.
troszku Cię poniosło. tak to nie działa.
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 18:05   #404
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez Precious things Pokaż wiadomość
Bezczelność. A co ma piernik do wiatraka ? Albo się ma jakieś poglądy, albo nie. A oni jak horągwie na wietrze. Obrzydlistwo.
Obrzydlistwo, ale trochę nie tak to działa. Politycy nie głosują zgodnie z własnymi poglądami, tylko z tym, co aktualnie najbardziej opłaca się partii
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 18:10   #405
201605100
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 707
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Obrzydlistwo, ale trochę nie tak to działa. Politycy nie głosują zgodnie z własnymi poglądami, tylko z tym, co aktualnie najbardziej opłaca się partii
To mogli wcześniej "ustalić zeznania" bo teraz są śmieszni i jako pojedyncze osoby i jako partia. Btw nie ma na kogo głosowac
201605100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 18:21   #406
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez alucior Pokaż wiadomość
To mogli wcześniej "ustalić zeznania" bo teraz są śmieszni i jako pojedyncze osoby i jako partia. Btw nie ma na kogo głosowac
No cóż, nie chodzi o to by byli śmieszni lub nie, lecz by byli (dla siebie) skuteczni. Póki co im się to udaje.

Zastanawiam się, kiedy i jak zabiorą się za Women on Web.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 18:41   #407
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez alucior Pokaż wiadomość
Do dziewczyn, które wysłały maile do posłów PO, którzy głosowali za zaostrzeniem ustawy, dzisiaj dostałam odpowiedzi od nich, że ich głosowanie było błędem. PO poczuła, że grunt pali się pod nogami, ja jestem zniesmaczona
Dokładnie tak samo jak było z ACTA
Najpierw Tuskowe "Nie poddamy się szantażowi" czytaj: mamy w dupie wolę ludu. A potem jak sondaże poleciały w dół, to w tył zwrot i jednak "Podpisanie ACTA było błędem".

Nam w Polsce to by się przydała jakaś wojna domowa i podział kraju na dwa osobne państwa, z osobnym rządem, budżetem itp itd - jedno obejmowałoby tę część zacofaną, katolicką aka "ciemnogród" a drugie tę racjonalną, nowoczesną, tych wszystkich którzy najchętniej wyjechaliby za granicę nie mogąc patrzeć co się w w tym rządzie wyrabia
I niechby sobie nawet katoliccy fanatycy ustanowili w swojej części teokrację, wreszcie by im dobrze było, a normalnym ludziom daliby spokój ze swoimi chorymi wymysłami jak ten z zakazem aborcji.
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 18:59   #408
201605100
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 707
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
No cóż, nie chodzi o to by byli śmieszni lub nie, lecz by byli (dla siebie) skuteczni. Póki co im się to udaje.

Zastanawiam się, kiedy i jak zabiorą się za Women on Web.
Właśnie chodzi. Jak dla mnie partia jest niewiarygodna, a na taką głosu nie oddaję.
201605100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 19:00   #409
monika1379
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 303
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
Na chemii studiowali ze mną ludzie o kulach i na wózku. Jestem "kulawa", ale normalnie pracuję. Tylko tyle chciałam dodać
Najmocniej Cie przepraszam, nie wyrazilam sie jasno. Chodzilo mi o to aby ludzie jezdzacy na wozku lub chodzacy o kulach harowali na budowie. Nie chodzilo mi o to,ze jak chodzisz o kulach, to nie mozesz studiowac chemii. Przepraszam Cie raz jeszcze.
__________________
eat clean & train dirty
monika1379 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-16, 19:06   #410
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez alucior Pokaż wiadomość
Właśnie chodzi. Jak dla mnie partia jest niewiarygodna, a na taką głosu nie oddaję.
/offtop/ To kiedykolwiek była wiarygodna?

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
Dokładnie tak samo jak było z ACTA
Najpierw Tuskowe "Nie poddamy się szantażowi" czytaj: mamy w dupie wolę ludu. A potem jak sondaże poleciały w dół, to w tył zwrot i jednak "Podpisanie ACTA było błędem".

Nam w Polsce to by się przydała jakaś wojna domowa i podział kraju na dwa osobne państwa, z osobnym rządem, budżetem itp itd - jedno obejmowałoby tę część zacofaną, katolicką aka "ciemnogród" a drugie tę racjonalną, nowoczesną, tych wszystkich którzy najchętniej wyjechaliby za granicę nie mogąc patrzeć co się w w tym rządzie wyrabia
I niechby sobie nawet katoliccy fanatycy ustanowili w swojej części teokrację, wreszcie by im dobrze było, a normalnym ludziom daliby spokój ze swoimi chorymi wymysłami jak ten z zakazem aborcji.
Jak dla mnie to doskonale to zjawisko oddaje powierzchowna charakterystyka rozbiorów ze szkoły podstawowej. Do tej pory to widać, aż za bardzo
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 19:28   #411
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
Na chemii studiowali ze mną ludzie o kulach i na wózku. Jestem "kulawa", ale normalnie pracuję. Tylko tyle chciałam dodać
ALeż oczywiście, że choroba chorobie nie równa i Monika nie to miała na myśli raczej
Po prostu (zresztą, to się każdego tyczy, nie tylko niepełnosprawnego) są zawody których nie wykonasz na wózku, do których trzeba widzieć czy słyszeć, czy zwyczajnie - osoba bez słuchu muzycznego nie będzie pchała się do filharmonii I takie rządowe uogólnianie i walenie hurraoptymizmem: niepełnosprawność nie jest przeszkodą! - jest zwyczajnie głupotą. Bo o ile całkowita pełnosprawność intelektualna w połączeniu z inną niepełnosprawnością daje powiedzmy pewne ograniczenia, o tyle już połączenie np. całkowitej głuchoty i upośledzenia umysłowego znacznego, poruszanie się na wózku i upośledzenie choćby lekkie, czy głuchota i całkowite niewidzenie - no umówmy się: ci ludzie nie znajdą pracy, najczęściej skazani są na wegetację i zależność od wielu ludzi.


A przypominam, że tu rzecz tyczy się zdecydowanie cięższych chorób.

Ja naprawdę ciekawa jestem, ilu z rodziców tych najciężej niepełnosprawnych dzieci czy już dorosłych - ILU Z NICH z ręką na sercu świadomie urodziłoby tak chore dziecko. Szczerze? nie znam żadnego, a rodziców w takiej sytuacji poznałam setki.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 19:37   #412
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Też od razu skojarzyło mi się z ACTA, teraz to błąd, a wcześniej kto miał za nich pomyśleć, co robią? Zresztą po co myśleć, jak można się pobawić nowym tabletem, rozejrzą się trochę wkoło dopiero, jak zaczyna się szum.
Wojny domowej to ja bym nie chciała, zresztą kto miałby rządzić tą racjonalną, nowoczesną częścią? ; ) Bo nie ma kogo wybrać, ale to akurat widać nie od dzisiaj i nie od tej sprawy, niestety, rzad sam nie wie co robi i ma to w poważaniu zresztą, opozycja to jakieś szaleństwo a reszta się wygłupia.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 20:14   #413
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez bober111 Pokaż wiadomość
Za aborcję powinna byc kara śmierci dla lekarza i matki.
Prościej by było karać śmiercią takie poglady, jak twoje.

Ta unowa ustawa, jeśli przejdzie, pogorszy przecież tylko życie najbiedniejszych matek. Inne, które zechcą i tak usuną. Ja na przykład, chociaz nie zarabiam dużo znalazłabym kasę choćby z kredytu by w lepszą przyszłość za pomocą aborcji zainwestować.
A przecież, kto uważa, że życie ludzkie jest święte od poczęcia, ten i tak nie usunie. Chodzi więc tu znowu o narzucenie poglądu o "Swiętości zygoty" tym, którzy z różnych przyczyn mają inne zdanie. Ci od "świętości zygoty" zwykle ze środowisk katolickich. Czyli chodzi o narzucenie w świeckim teoretycznie państwie poglądów jednego wyznania i uczynienie ich prawem.
Dla biednych, powtarzam, bo z usunięciem ciąży za kasę nie ma i nie będzie nadal problemu. Ja z tej możliwości na pewno skorzystam, gdyby mnie moja (dobra!) antykoncepcja jednak zawiodła.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 06:56   #414
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Martwego płodu nikt nie będzie kazał kobiecie donosić, bo prędzej sama by zeszła z tego świata niż donosiła. To ryzyko dla życia matki.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 09:00   #415
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

podobnież Komorowski nie podpisze tego
jak to prawda to wielkie i wielkie łał

wczoraj mignęła mi rozmowa w tvn24 Terlikowskiego, mówił, że Komorowski jako katolik powinien być za tą ustawą. Dobrze, jest katolikiem ok, ale nei może swojej wiary narzucać obywatelom, więc dla mnei ten argument był nei teges.
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 10:26   #416
karoline3ek
Zadomowienie
 
Avatar karoline3ek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 258
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Media katolskie (wybaczcie katolickimi ich nie nazwę) i pisowcy teraz się rzucą na Komorowskiego, że jaki to z niego katolik... To już się dzieje. I najgorsze jest to, że rząd coraz bardziej będzie ulegał KK. Europa idzie do przodu a Polska niestety będzie się cofać lub stać w miejscu.

Do dziewczyn, które brały udział w facebook'owym evencie - podziało się, ale trwają prace nad wznowieniem.
karoline3ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 10:48   #417
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez passion80 Pokaż wiadomość
podobnież Komorowski nie podpisze tego
jak to prawda to wielkie i wielkie łał

wczoraj mignęła mi rozmowa w tvn24 Terlikowskiego, mówił, że Komorowski jako katolik powinien być za tą ustawą. Dobrze, jest katolikiem ok, ale nei może swojej wiary narzucać obywatelom, więc dla mnei ten argument był nei teges.
Ja po prostu nienawidze kiedy ktos wysnuwa argumenty. Jestes katolikiem to nie uzywaj gumek itd. Wyjmijcie prosze nos z cudzej D**Y panie Terlikowski.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 13:22   #418
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Pan Terlikowski znany jest ze swoich poglądów, przy nim talib to oaza tolerancji
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 13:33   #419
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Pan Terlikowski znany jest ze swoich poglądów, przy nim talib to oaza tolerancji
Zgadzam się. Mam alergię na tego człowieka. Ilekroć widzę go w TV przełączam kanał.
Ja w ogóle nie pojmuję, po prostu nie pojmuję jak w kraju neutralnym światopoglądowo, świeckim katolicy mogą narzucać swoje poglądy reszcie obywateli. O co tu chodzi?
__________________
"Nigdy wcześniej nie interesowali mnie niebieskoocy blondyni, ale Pan Idealny nigdy nie zjawia się w postaci jaką sobie wymarzyłyśmy"
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 13:39   #420
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Nowa ustawa antyaborcyjna - czyli kobieto, ródź chore dziecko!

Cytat:
Napisane przez Dagusiac Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Mam alergię na tego człowieka.
ja tez. i na pana Poniedzielskiego. obaj maja monopol na 'wiedze'...
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-31 13:29:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:53.