Który z błędów wybaczyłybyście szybciej? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-30, 20:42   #31
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

Ja nie wiem czy to błędy
jeśli facet spotkał się z byłą bo tęskni to ja widzę w tym dwa błędy - mój i jego - mój bo jestem z nim, jego bo jest ze mną - jeśli tęskni za byłą to nie powinien być ze mną bo najwyraźniej w naszym związku czegoś brakuje, nie widzę tu błędu w tym że się z nią spotkał - to nie błąd tylko świadoma decyzji żeby coś z tą tęsknotą zrobić

jeśli facet by mnie uderzył to błąd jest tylko mój - polega na tym, że z nim jestem

tak czy owak błedy są tylko moje, a swoje błędy trzeba naprawiać - tu poprzez ewakuację z takiego związku - nie wiem czy bym któreś z tych zachowań wybaczyła, ale w sumie chyba nie ma to znaczenia bo być z takim facetem bym nie była

gdyby obie te sytuacje były związane z tym samym facetem - chyba bym sobie nie wybaczyła że byłam tak ślepo i głupio zakochana

jeśli chodzi o Twoją mamę - ojciec uderzył ją gdy byli już 20 lat po ślubie tak? no tu dochodzą inne sprawy - dzieci, rodzina, i takie tam - tu trudniej odejść, ale wybaczyć chyba jeszcze trudniej
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 21:05   #32
classic_chic
Zadomowienie
 
Avatar classic_chic
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: L.A.
Wiadomości: 1 904
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

spotkanie z byłą - rzecz ważna, ale chowa się przy przemocy.
jak biją to uciekać. później będzie jeszcze gorzej

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Ja nie wiem czy to błędy
jeśli facet spotkał się z byłą bo tęskni to ja widzę w tym dwa błędy - mój i jego - mój bo jestem z nim, jego bo jest ze mną - jeśli tęskni za byłą to nie powinien być ze mną bo najwyraźniej w naszym związku czegoś brakuje, nie widzę tu błędu w tym że się z nią spotkał - to nie błąd tylko świadoma decyzji żeby coś z tą tęsknotą zrobić

jeśli facet by mnie uderzył to błąd jest tylko mój - polega na tym, że z nim jestem

tak czy owak błedy są tylko moje, a swoje błędy trzeba naprawiać - tu poprzez ewakuację z takiego związku - nie wiem czy bym któreś z tych zachowań wybaczyła, ale w sumie chyba nie ma to znaczenia bo być z takim facetem bym nie była

gdyby obie te sytuacje były związane z tym samym facetem - chyba bym sobie nie wybaczyła że byłam tak ślepo i głupio zakochana

jeśli chodzi o Twoją mamę - ojciec uderzył ją gdy byli już 20 lat po ślubie tak? no tu dochodzą inne sprawy - dzieci, rodzina, i takie tam - tu trudniej odejść, ale wybaczyć chyba jeszcze trudniej
świetnie ujęte
classic_chic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 21:15   #33
QueenBlair
Wtajemniczenie
 
Avatar QueenBlair
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 718
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

Nigdy nie byłam uderzona przez swojego faceta dlatego wydaje mi się,że nigdy bym tego nie wybaczyła.
Powyższe jest dla mnie czystym teoretyzowaniem. Nie wiem co bym zrobiła gdybym była w satysfakcjonującym dla mnie związku od 20 lat i mąż uderzyłby mnie raz po pijaku. Wydaje mi się,że bym mu tego na pewno nie wybaczyła. Czy bym odeszła ? Nie mam pojęcia. Teoretyzując wydaje mi się,że tak.

Odnośnie spotkania z byłą za którą się tęskni to wiem,że bym zerwała. Czy bym do faceta wróciła po czasie? Nie mam pojęcia.
Wszystko zależy...
__________________
"People dont tell you who you are, you tell them !"
QueenBlair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 21:19   #34
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

korespondencja z byłą, do której czuje się miętę - to nie jest normalna rzecz i to, że zestawisz to z uderzeniem kobiety - niczego nie zmienia

chłopak zaczyna fikać, nie zestawiaj tego z niczym, rozpatruj to oddzielnie, bo tracisz zupełnie obiektywne spojrzenie na sprawę

związek nie polega na tym, żeby przełykać zniewagi czy nielojalność i się z tym godzić "dla dobra sprawy"
czy on by ci takie zachowanie wybaczył ot tak hop-siup? Że sobie byś korespondowała z byłym do którego nadal coś czujesz (!)

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2012-10-30 o 21:21
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 21:25   #35
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

[1=1c3a9668cb473eb00ec0f3d ce65be5361e74cda4_63d1c28 200398;37341465]"W związku, W RODZINIE" Związek to do mnie, RODZINA- to RODZICE. Moja matka wybaczyła ojcu że ją uderzył. a ja swojemu TŻ, że spotykał się z byłą. Chciałam się dowiedzieć, czy według Was ona miała gorszą sytację niz ja.
[/QUOTE]

Co to jest w ogóle za pytanie
Jak można się w ogóle nad tym zastanawiać?
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 21:29   #36
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

Ale chwileczkę,po co spotkanie z byłą?
Bo jeżeli załatwienie jakichś spraw.. no to mus to mus..

wiadomo,bicia nikt nie przyswoi na "tak".
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 21:31   #37
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

autorka próbuje znaleźć jakieś wytłumaczenie, dzięki któremu będzie się mogła pogodzić z poczynaniami chłopaka
więc znalazła sytuację, w której "ktoś miał gorzej - to na co ja mogę narzekać?"

ale to niczego nie zmienia w fakcie, że coś tu jest nie tak...
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-30, 21:40   #38
Millygirl
Zadomowienie
 
Avatar Millygirl
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 460
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

Nie da się porównać uderzenia ze spotkaniem.

Uderzenia nie wybaczyłabym nigdy. To jest dla mnie coś nie do zaakceptowania i taka osoba byłaby od razu skreślona.
I obojętnie czy biłaby kobieta czy mężczyzna, nie mam tu podwójnej moralności że kobietom wolno w ataku złosci.

A tęsknota faceta za była to nie jest problem wybaczenia czy nie, tylko tego czego on chce. Nie chciałabym byc z kimś kto wzdycha do innej. Nie za karę, że się z nią spotkał,ale skoro coś do niej czuje, no to po jaką cholerę to dalej ciągnać?
__________________
Millygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 21:48   #39
_Talitha
Raczkowanie
 
Avatar _Talitha
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 61
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

Cytat:
Napisane przez Pestka88 Pokaż wiadomość
A z facetem, który tęskni za swoją byłą też bym nie była - nie lubię się rozpychać w tłumie.
Dobrze powiedziane

Rzeczywiście obie sytuacje są tak różne że raczej nie można porównywać - bo są krzywdzące na zupełnie innych płaszczyznach.
Zawsze myślę sobie że w momencie uderzenia mnie przez partnera wychodzę i nigdy nie wracam. I myślę że to jest racjonalne zachowanie. i pewnie tak bym zrobiła. Ale jestem w stanie gdzieś z tyłu głowy zrozumieć kobiety które, zakochane w swoim partnerze, tak bardzo nie chcą stracić tego co było między nimi, że wybaczają gdy mąż się uspokoi, przeprasza i sytuacja znowu wygląda normalnie.

Gdyby spotykał się z byłą za którą tęskni.. nie zniosłabym że ma chociaż cień uczucia do innej dziewczyny, po prostu nie zniosłabym. Z mojej strony to koniec związku.
_Talitha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 21:50   #40
Paszczurek666
Zakorzenienie
 
Avatar Paszczurek666
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 4 262
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

Nigdy bym nie wybaczyła uderzenia.
Spotkań i rozmów z byłą również (ale tylko wychodząc za założenia, że skoro byłabym postawiona przed dylematem, czy wybaczyć, to znaczy, że coś 'przeskrobał', przy koleżeńskich relacjach nie ma przeca czego wybaczać).
__________________
Nie wydaję pieniędzy na głupoty (tysięczna para butów NIE JEST głupotą)
Miłośniczka butów wszelakich

Podskakuję z Mel B.
Joga

Jem czekoladę aż uszy mi się trzęsą.
----------------------------
Używasz poprawnie?
'Szlak prowadzi na wschód.'
'Szlag mnie trafia.'
Paszczurek666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 22:25   #41
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

[1=1c3a9668cb473eb00ec0f3d ce65be5361e74cda4_63d1c28 200398;37342509]Moja matka twierdzi, że tych uderzeń więcej nie było. A ja jej wierzę w to[/QUOTE]

Wierzyć możesz, nie zmienia to faktu, że prawdy nie poznasz nigdy.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-30, 22:33   #42
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

Zależy jakie by to było pisanie. Jeśli zwykłe to spoko, no - pewnie bym się na chwilę obraziła, ale by mi przeszło w końcu nic się nie stało Chociaż i tak zdziwiłoby mnie to, taki nagły kontakt. Sytuacja absurdalna i niemożliwa.

Co do tego uderzenia... wiadomo, kazdy tu mówi "nie", ale nie wierzę, że każda z tych osób opuściłaby swój idealny związek (zakładając, że przed tem naprawde było idealnie) przez jeden błąd po pijaku. Po prostu w to nie wierzę, możecie pisać co chcecie
Ja sama tego nie wiem, bo to też absurdalne
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 23:17   #43
coff3ina
Zadomowienie
 
Avatar coff3ina
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: szkocka krata
Wiadomości: 1 769
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

[1=1c3a9668cb473eb00ec0f3d ce65be5361e74cda4_63d1c28 200398;37340798]Z racji tego, że źle się podziało ostatnio (ostatni rok) u mnie, w moim związku, w rodzinie, chciałabym Wam zadać pytanie:
Prościej byłoby Wam wybaczyć pisanie/spotkanie swojego TŻ z byłą partnerką, czy uderzenie Was po pijaku?
Jak myślicie, czy te dwa różne błędy da się wybaczyć ?[/QUOTE]

Nie wybaczylabym ani jednego ani drugiego. Zwlaszcza pisania z byla bo od samego poczatku mi trul, ze 'nie stala sie Ex bez powodu' czyli bez powodu tez by sie z nia nie spotykal. Po prostu nieznosze nieslownych ludzi a juz szczegolnie pod moim dachem. Jesli chodzi o uderzenie to teraz bym nie wybaczyla. Jestesmy w wolnym zwiazku wiec droga wolna...

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Co do tego uderzenia... wiadomo, kazdy tu mówi "nie", ale nie wierzę, że każda z tych osób opuściłaby swój idealny związek (zakładając, że przed tem naprawde było idealnie) przez jeden błąd po pijaku. Po prostu w to nie wierzę, możecie pisać co chcecie
Ja sama tego nie wiem, bo to też absurdalne
...Chociaz jak bylibysmy po slubie albo mieli dziecko i wydarzyloby sie to tylko raz nie spakowalabym swoich manatek z dnia na dzien. Kazdy robi bledy ale drugiej szansy nie ma. Chociaz watpie zeby kiedykolwiek ktokolwiek sie odwazyl bo wiedza ze zamiast plakac nad swoim losem po prostu oddam.
__________________
To nie tak że nie mam czasu, ale wiesz po prostu nie chce mi się handryczyć na forum.


https://www.facebook.com/thefeelgoodplace1

Edytowane przez coff3ina
Czas edycji: 2012-10-30 o 23:19
coff3ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 08:36   #44
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Zależy jakie by to było pisanie. Jeśli zwykłe to spoko, no - pewnie bym się na chwilę obraziła, ale by mi przeszło w końcu nic się nie stało Chociaż i tak zdziwiłoby mnie to, taki nagły kontakt. Sytuacja absurdalna i niemożliwa.
czekaj nie czaję co jest absurdalne i niemożliwe w tym?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Co do tego uderzenia... wiadomo, kazdy tu mówi "nie", ale nie wierzę, że każda z tych osób opuściłaby swój idealny związek (zakładając, że przed tem naprawde było idealnie) przez jeden błąd po pijaku. Po prostu w to nie wierzę, możecie pisać co chcecie
Ja sama tego nie wiem, bo to też absurdalne
no rzeczywiście idealny związek jak się w mordę od faceta dostaje.

a co jak by drugi raz po pijaku Cię walną to też byś radośnie została?
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 08:51   #45
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

Pisanie bym wybaczyła, tak po prostu. Nikt nie jest idealny, ja też nie.

Natomiast uderzenia nigdy - sama nie rzucam się z łapami, czy to pijaku, czy na trzeźwo i wymagam tego samego. Poza tym nie wierzę, że kończy się na jednym razie, za to zawsze od tego jednego razu się zaczyna.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 09:11   #46
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

Odnoszę wrażenie, że autorka usiłuje jakoś przetrawić to spotkanie z byłą stawiając obok siebie swoją matkę - automatycznie pojawia się myśl "no tak, ona ma gorzej, ja nie mam tak źle". Stawianie obok siebie dwóch takich sytuacji to głupota totalna, nie mają nic wspólnego ze sobą.

Ale odpowiadając:
* spotkanie z ex - jeśli było dlatego, że "za nią tęskni" to wybaczyłabym na pewno, ale związek pewnie bym zakończyła. Dlaczego? Bo widocznie to nie jest "to" skoro TŻ wraca do starych wrażeń.
* uderzenie - w naszym przypadku nierealne, już prędzej ja bym to zrobiła w ataku szału niż TŻ ale jeśli by się zdarzyło, musiałabym się na spokojnie zastanowić i przemyśleć, ale raczej adieu.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 09:17   #47
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Pisanie bym wybaczyła, tak po prostu. Nikt nie jest idealny, ja też nie.

Natomiast uderzenia nigdy - sama nie rzucam się z łapami, czy to pijaku, czy na trzeźwo i wymagam tego samego. Poza tym nie wierzę, że kończy się na jednym razie, za to zawsze od tego jednego razu się zaczyna.
Pierwsza odpowiedź tu, która daje mi wiarę w ludzi, że czasem potrafią się zmieniać. Tyle dziewczyn odpowiedziało, że na pewno by nie wybaczyło.. zobaczyłybyście co to znaczy, gdybyście takie coś przeżyły. Też tak sądziłam, do czasu... Nie jestem głupią młodą dziewczynką, która żyje w świecie fantazji i idealizacji związku. Mój związek był dobry, nie idealny, ale dobry, nie da się tylu lat przekreślić z tego powodu, że czasem ludzie mają chwilę zwątpienia. Nie wierzę, że wszystkie dziewczyny tu mają takie związki idealne.. (Dziewczyny chyba nie doczytałyście mojego posta, że on miał w trakcie naszego związku chwilę zwątpienia, coś wróciło. Nazwał się 'głupim gówniarzem, który chciał mieć wszystko', a to wszystko prawie stracił.)

Edytowane przez 1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398
Czas edycji: 2012-10-31 o 09:19
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 09:28   #48
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

Cytat:
on miał w trakcie naszego związku chwilę zwątpienia, coś wróciło. Nazwał się 'głupim gówniarzem, który chciał mieć wszystko', a to wszystko prawie stracił.
a kiedy to było

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2012-10-31 o 09:32
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 09:32   #49
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
a kiedy to było
pół roku temu, od tamtego czasu nie mam podstaw, aby myśleć, żeby się z nią spotykał. Rozmowy na fb. urwały się w maju. Twierdzi, że wtedy to zrozumiał, że jestem dla niego najważniejsza i zakończył to. Ja dowiedziałam się o tym dwa tygodnie temu.
Tylko dlatego, że prawdopodobnie zakończył to wcześniej i wtedy zrozumiał, że ja jestem jednak tą jedyna, jestem dalej przy nim. Chociaż to nie zmienia faktu, że wciąż myślę o rozstaniu.

Edytowane przez 1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398
Czas edycji: 2012-10-31 o 09:36
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-31, 09:35   #50
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

on sam ci to wyznał, czy przypadkiem wyszło?
Niektórych bierze na taką szczerość.

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2012-10-31 o 09:38
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 09:40   #51
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

Nie tworzyłam nigdy trwałych związków, ale sądzę że nawet gdyby, to takie pisanie nie znaczyłoby dla mnie wiele.
Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
a co jak by drugi raz po pijaku Cię walną to też byś radośnie została?
Nie no chyba trzeba "nadstawić drugi policzek," a w ogóle to "do trzech razy sztuka".... Każda przemoc fizyczna (oprócz tej "umówionej", bo lubię ostre gierki w łóżku) to dla mnie z automatu koniec związku. Z tym, że jeszcze facet ode mnie dostałby takiego kopa w jaja na odchodnym, że niewiele by mu z nich pozostało.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 09:41   #52
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

Cytat:
Chociaż to nie zmienia faktu, że wciąż myślę o rozstaniu.
No widać, bo dwa tygodnie minęły, męczysz się z tym, nie wiesz co myśleć, w końcu ujmujesz rzecz bardzo dyplomatycznie przy pisaniu tego wątku.

Ani obiecanie mu, że przebaczasz - nic nie da, bo za szybko na to; ani zrywanie też nie jest takie hop-siup do wykonania, w tym masz rację.

Czy widziałaś zmianę w jego zachowaniu przed okresem zanim zaczął wtedy pisać? Czy pół roku temu był inny jakby? Bardziej zamyślony czy tym podobne?

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2012-10-31 o 09:42
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 09:42   #53
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

[1=1c3a9668cb473eb00ec0f3d ce65be5361e74cda4_63d1c28 200398;37347724]Pierwsza odpowiedź tu, która daje mi wiarę w ludzi, że czasem potrafią się zmieniać. Tyle dziewczyn odpowiedziało, że na pewno by nie wybaczyło.. zobaczyłybyście co to znaczy, gdybyście takie coś przeżyły. Też tak sądziłam, do czasu... Nie jestem głupią młodą dziewczynką, która żyje w świecie fantazji i idealizacji związku. Mój związek był dobry, nie idealny, ale dobry, nie da się tylu lat przekreślić z tego powodu, że czasem ludzie mają chwilę zwątpienia. Nie wierzę, że wszystkie dziewczyny tu mają takie związki idealne.. (Dziewczyny chyba nie doczytałyście mojego posta, że on miał w trakcie naszego związku chwilę zwątpienia, coś wróciło. Nazwał się 'głupim gówniarzem, który chciał mieć wszystko', a to wszystko prawie stracił.)[/QUOTE]
Już nie przesadzaj, mało kto pisał tutaj wyraźnie i wprost, że nie wybaczyłby pisania z byłą.

Ja sama napisałam, że to zależy od kontekstu - ba, sama to przeżyłam, tylko że nie traktowałam tego w kategorii "wybaczania" bo nie było czego wybaczać. Ba, spotkał się nawet z byłą mówiąc mi o tym dopiero po fakcie - brzmi przerażająco, a jednak kontekst sprawił, że sytuacja wcale nie była taka, na jaką wygląda.

Ten kontakt z byłą to nie jest, wg mnie, coś z góry przekreślającego związek.

Natomiast uderzenie tak.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 09:54   #54
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
No widać, bo dwa tygodnie minęły, męczysz się z tym, nie wiesz co myśleć, w końcu ujmujesz rzecz bardzo dyplomatycznie przy pisaniu tego wątku.

Ani obiecanie mu, że przebaczasz - nic nie da, bo za szybko na to; ani zrywanie też nie jest takie hop-siup do wykonania, w tym masz rację.

Czy widziałaś zmianę w jego zachowaniu przed okresem zanim zaczął wtedy pisać? Czy pół roku temu był inny jakby? Bardziej zamyślony czy tym podobne?
Chwilami mnie to właśnie śmieszy.. Nie, nie widziałam żadnej zmiany w jego zachowaniu co do mnie.. Bo jej nie było. Zawsze, przez całe trzy lata związku był ciepły i opiekuńczy, fakt, że zdarzały się kłótnie, ale takie jak w każdym związku, o bzdury.. Ale nigdy nie dał mi do zrozumienia, że jest jakaś inna. Nawet przez myśl mi to nie przeszło nigdy, więc dlatego w tej chwili dla mnie ta sytuacja jest kompletnie niezrozumiała...
I on niestety mi sam tego nie wyznał. Kiedyś po prostu u mnie nie wylogował się z konta, a mnie coś podkusiło i weszłam. Tak się wszystkiego dowiedziałam. Kiedy zapytałam dlaczego mi o tym nie powiedział, stwierdził, że on dobrze wie, jak ja na nią reaguję (znam ją..) i bał się, że gdyby mi powiedział, zerwałabym, a tak to zakończył to raz na zawsze, zapomniał i miał nadzieję, że to nigdy nie wyjdzie na jaw, bo od maja dla niego ta sprawa już nie istnieje....
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 10:10   #55
improbable
Raczkowanie
 
Avatar improbable
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 299
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

Ale dziwne pytanie...
Gdybym została uderzona, nie interesowałby mnie powód, bo to jest coś absolutnie niewybaczalnego, nie ma możliwego usprawiedliwienia.
A z eks to co przypadek, to zupełnie inna historia i mogłabym być bardziej lub mniej zaniepokojona.
improbable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 13:49   #56
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

Cytat:
Napisane przez improbable Pokaż wiadomość
Ale dziwne pytanie...
Gdybym została uderzona, nie interesowałby mnie powód, bo to jest coś absolutnie niewybaczalnego, nie ma możliwego usprawiedliwienia.
A z eks to co przypadek, to zupełnie inna historia i mogłabym być bardziej lub mniej zaniepokojona.
No właśnie.. Ta sprawa wymaga większego zaniepokojenia niestety. Gdyby pisali o bzdurach, byłabym w stanie to przełknąć.
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 18:05   #57
kleo_4
Zakorzenienie
 
Avatar kleo_4
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 570
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

Cytat:
Napisane przez tmargot Pokaż wiadomość
ja bym wybaczyła policzek,ale pisanie z byłą już nie
gęba nie szklanka,ale była
?fuj
:d
__________________
Kiedy kobieta ma na sobie uśmiech, cała reszta to tylko dodatki do stylizacji

Kocham i jestem kochana

14.12.2015♥ Moje malutkie-największe szczęście

Edytowane przez kleo_4
Czas edycji: 2012-10-31 o 18:56
kleo_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 14:12   #58
vainqueur_
Raczkowanie
 
Avatar vainqueur_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 263
Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

Ciężko wybrać. Skoro był pijany to nie wiedział, prawdopodobnie!, co robił. A ze spotkaniami z eks to faceci w większości nazywają kawą - szybki numerek w łazience. Nie znam sprawy, ale gdyby o mnie chodziło, jednak przebaczyłabym mu to uderzenie na nietrzeźwo.
__________________
1. Dbam o cerę i ciało.
2. Zapuszczam włosy.
3. Zdrowo się odżywiam.
4. Pracuję nad charakterem.
vainqueur_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 14:40   #59
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

Cytat:
Napisane przez vainqueur_ Pokaż wiadomość
Ciężko wybrać. Skoro był pijany to nie wiedział, prawdopodobnie!, co robił. A ze spotkaniami z eks to faceci w większości nazywają kawą - szybki numerek w łazience. Nie znam sprawy, ale gdyby o mnie chodziło, jednak przebaczyłabym mu to uderzenie na nietrzeźwo.
pozazdrościć znajomych facetów, seriously...
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 16:11   #60
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Który z błędów wybaczyłybyście szybciej?

No dokładnie... Nie generalizujmy aż tak bardzo. Nie u każdego tak to wygląda
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:50.