Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-07, 17:32   #1
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182

Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)


Dzisiejsze zakupy skłoniły mnie do pewnych refleksji. Jakie produkty spożywcze najczęściej kupujecie i ile wydajecie na jedzenie? Gdzie robicie zakupy? Jedzenie wydaje mi się strasznie drogie, a może po prostu ja jestem nawykła do jedzenia dobrze. W każdym razie wydaje mi się chore to, ile wydaje na jedzenie.

Moja dieta to głównie ryby/mięso z warzywami, sałatkami. Jem też kasze, brązowy ryż. Dzisiaj wydałam 150 zł w Biedronce kupując zapas mięsiwa, trochę warzyw, pomidory w puszce, passatę, mleko sojowe, łososia wędzonego, ciemny chleb, oliwę i tego typu rzeczy. Wydaje mi się, że miesięcznie potrafię wydać nawet 600 zł na jedzenie dla mnie samej jedynie.

Nie wiem, czy ja szaleję z produktami, czy świeże mięso lub łosoś wędzony to jakiś luksus? Może jestem po prostu rozpuszczona jak dziadowski bicz?
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 17:33   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Ponieważ od lat prowadzę dokładne zapiski wydatków, aby ogarniać kasę, wiem, ile wydaję na samo jedzenie: ok. 1500-1700 zł- rodzina 2+2. Zgadzam się, że dobre jedzenie kosztuje; nie kupuję i nie jemy w ogóle jedzenia typu fast food- ale też nie przepadamy za kaszami.

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2012-11-07 o 17:35
madana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 17:37   #3
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

700-800zł. Ja + TŻ. Ale przyznam, że na jedzeniu nie oszczędzamy, lubimy dobre jedzenie. Do tego kasa idzie też na alkohol (to jest uwzględnione w tych 800zł) i jest to wódka do drinków, a także wino.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 17:39   #4
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Podziwiam dokładne wydatki i chyba zacznę tak robić, bo to przydatne. W każdym razie ja mam wrażenie, że jedzenie naprawdę jest drogie. Nie wiem, jak na nim zaoszczędzić - tj. wiem, że gdybym musiała, to mogłabym nie jeść mięsa, ryb, a skupić się na daniach mącznych czy coś takiego, ale dopóki nie muszę w 100%, to nadal wybieram lepszą dietę, ale mimo wszystko chciałam poznać Wasze opinie na temat tego, jak radzicie sobie z utrzymaniem siebie i z wydatkami na kwestie codziennie.

W sumie może do moich 600 zł jakaś chemia się czasem zaplącze. Chociaż gdyby i chemię doliczyć, to pewnie spokojnie do 700 zł by doszło. :P

Dodam, że kilkadziesiąt złotych miesięcznie wydam na kosmetyki, licząc podpaski, papier toaletowy etc myślę, że spokojnie wyjdzie 100zł za podstawowe rzeczy typu szampon, odżywka, płyn do mycia, mydło, waciki.

Jakieś szaleństwo.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 17:41   #5
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

mieszkam za granica ,wiec ceny nieporownywalne ale tez wydaje duzo.
Cena zywonsci bardzo wzrosla, zwlaszcza miesa/ryb dobrej jakosci.

No i z wiekiem stalam sie bardziej chetna na gotowanie skomplikowanych potraw, probowanie nowych produktow itd.

Staram sie jesc zdrowo wiec glowie mieso/ryby/owoce morza/warzywa/owoce/ kasza/makaron. Sery sa moja slaboscia ( szkoda,ze nie sa zdrowe!) duzo na nie wydaje

osatnio chcialam zrobic makaron z brokulami/wlasnej roboty pesto i bekonem i same te skaldniki wyszly mi prawie 15 funtow no ale co robic, lubie gotowac i lubie dobrze zjesc. nie bede na tym oszczedzac
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 17:42   #6
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Ja + Mąż = ok 700-800 zł/mc <nie prowadzę notatek, może i lepiej,bo bym się załamała>
mięso, czasem owoce i warzywa, chleb+coś do chleba,garmażerka,fast-food,alkohol <piwo>,chipsy
mało zdrowe jedzenie
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 17:42   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

na plotkowym bylo sporo takich watkow. przekroj byl bardzo duzy. poczawszy od studentek, ktore utrzymuja sie za 250-300zl/1os. miesiecznie, po takie, ktore potrafia wydac 600zl-800zl/1os.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-07, 17:43   #8
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Spoko, wszyscy wiemy, jakie są różnice w UK i tak dalej, więc zagraniczne dziewczyny też mogą się dopisywać. Mi w sumie chodzi o stosunek cen do zarobków. Naprawdę mam wrażenie, że w Polsce żywność (chociaż jeszcze sezonowe warzywa są tanie - dzięki Bogu!!!) jest droga. W sumie VAT nie pomógł, zwłaszcza na nieprzetworzoną.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 17:44   #9
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Polecam zapisywanie wydatków chociaż przez miesiąc, sama zobaczysz, na co idzie ci kasa- kilka lat temu w ten sposób ogarnęłam nasze finanse, bo nie wiedzieliśmy, gdzie nam wypływa sporo kasy. Mam 3 kolumny: rachunki, jedzenie i tzw, reszta (książki, chemia, kosmetyki, wyjścia do kina, restauracji, wyjazdy, paliwo)- z dokładnością do 100 zł wiem, ile w danym miesiącu na co poszło kasy. A kiedyś nie wiedziałam.
Zapiski robię raz w tygodniu, nabrałam zwyczaju zabierania zawsze paragonu, wrzucam do szuflady, raz w tygodniu zapisuję wydatki.
madana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 17:44   #10
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
na plotkowym bylo sporo takich watkow. przekroj byl bardzo duzy. poczawszy od studentek, ktore utrzymuja sie za 250-300zl/1os. miesiecznie, po takie, ktore potrafia wydac 600zl-800zl/1os.
O, to zajrzę. Szczerze mówiąc zastanawiam się, co jedzą osoby utrzymujące się za 250-300 zł miesięcznie.

Z drugiej strony ja np. jestem ze stolicy, może ceny w innych miejsach są inne.

Albo naprawdę jestem burżujem, co kupuje jajka z wolnego wybiegu, tylko jajek to zjem jedno opakowanie na miesiąc, więc nadal...?

Wychodzi na to, że ja jestem po tej drugiej stronie tabletki, wśród małych burżujów. O.o
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 17:45   #11
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

To temat moich ostatnich rozmów z mężem. Jesteśmy tylko we dwoje, a mam wrażenie, że wydajemy fortunę na samo jedzenie.
Fakt, staramy się jadać zdrowo i raczej kupuję jedzenie dobrej jakości, ale jak widzę, ile miesięcznie nam idzie na samą spożywkę to zaczynam się zastanawiać czy czasem czegoś nie zmienić. Niby na jedzeniu nie powinno się oszczędzać...

Nie jadamy w restauracjach, co więcej- nie robię codziennie obiadu (ze względu na rodzaj pracy), a miesięcznie na dwoje idzie nam minimum 1000 zł. Mam wrażenie, że to sporo.
Lubimy sałatki, ryby (łosoś ), ale też naleśniczki czy makaron.
Jemy mam wrażenie "normalnie", ale tysiak to chyba dużo na 2 osoby.
Zaznaczam, że w 90% robię zakupy w Auchan, gdzie jest stosunkowo tanio. Sporadycznie kupuję w Piotrze i Pawle, bo znowu ten sklep jest najbliżej i ma szeroką ofertę spożywki.
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-07, 17:45   #12
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

U mnie był prowadzony eksperyment z zapisywaniem dokładnie co kiedy ile się kupuje, z podziałem na niezbędne jedzenie i na zachcianki. Z rzeczy niezbędnych wychodziło 1300-1400zł, rodzina 4 dorosłe osoby, i było to w okresie maksymalnego oszczędzania, zakupy były przemyślane i kupowane najtańszymi metodami. Strach pomyśleć co by było gdyby chciało się zaszaleć jakościowo
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 17:48   #13
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Polecam zapisywanie wydatków chociaż przez miesiąc, sama zobaczysz, na co idzie ci kasa- kilka lat temu w ten sposób ogarnęłam nasze finanse, bo nie wiedzieliśmy, gdzie nam wypływa sporo kasy. Mam 3 kolumny: rachunki, jedzenie i tzw, reszta (książki, chemia, kosmetyki, wyjścia do kina, restauracji, wyjazdy, paliwo)- z dokładnością do 100 zł wiem, ile w danym miesiącu na co poszło kasy. A kiedyś nie wiedziałam.
Zapiski robię raz w tygodniu, nabrałam zwyczaju zabierania zawsze paragonu, wrzucam do szuflady, raz w tygodniu zapisuję wydatki.
Tak też zrobię, w sumie to był mój pomysł od dawna, ale lenistwo... Jestem jeszcze na etapie edukowania się też i prawdę mówiąc nie mam oszczędności, wydaję całą kasę, którą mam, ale kiedyś, w miarę zbliżania się do końca edukacji, warto pomyśleć o jakiś oszczędnościach i pewnej racjonalności.

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
U mnie był prowadzony eksperyment z zapisywaniem dokładnie co kiedy ile się kupuje, z podziałem na niezbędne jedzenie i na zachcianki. Z rzeczy niezbędnych wychodziło 1300-1400zł, rodzina 4 dorosłe osoby, i było to w okresie maksymalnego oszczędzania, zakupy były przemyślane i kupowane najtańszymi metodami. Strach pomyśleć co by było gdyby chciało się zaszaleć jakościowo
No właśnie, zważywszy na przeciętne polskie zarobki to trochę masakra.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 17:49   #14
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez roxyroxy Pokaż wiadomość
. Sery sa moja slaboscia ( szkoda,ze nie sa zdrowe!) duzo na nie wydaje
moją też, ale nie zgodzę się, że nie są zdrowe. Są i to bardzo.
Polecam program "wiem co jem"- można odcinki oglądać w necie. tam jest odcinek o serach i wszystko jest ładnie wytłumaczome.

jestem wege, więc moje kanapki to głównie właśnie pieczywo + sery, więc wiem coś na temat cen dobrych serów
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 17:53   #15
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez lachryma Pokaż wiadomość
To temat moich ostatnich rozmów z mężem. Jesteśmy tylko we dwoje, a mam wrażenie, że wydajemy fortunę na samo jedzenie.
Fakt, staramy się jadać zdrowo i raczej kupuję jedzenie dobrej jakości, ale jak widzę, ile miesięcznie nam idzie na samą spożywkę to zaczynam się zastanawiać czy czasem czegoś nie zmienić. Niby na jedzeniu nie powinno się oszczędzać...

Nie jadamy w restauracjach, co więcej- nie robię codziennie obiadu (ze względu na rodzaj pracy), a miesięcznie na dwoje idzie nam minimum 1000 zł. Mam wrażenie, że to sporo.
Lubimy sałatki, ryby (łosoś ), ale też naleśniczki czy makaron.
Jemy mam wrażenie "normalnie", ale tysiak to chyba dużo na 2 osoby.
Zaznaczam, że w 90% robię zakupy w Auchan, gdzie jest stosunkowo tanio. Sporadycznie kupuję w Piotrze i Pawle, bo znowu ten sklep jest najbliżej i ma szeroką ofertę spożywki.
No właśnie, ja też się zastanawiam.

Ja robię zakupy w Biedronce, kupuję tam świeże mięso (wołowina, indyk) i ryby (łosoś) i np. krewetki, kupuję ichnie sałatki paczkowane, brokuły i czasem warzywa, jak są ładne, także rzeczy typu pomidory w puszce, mleko sojowe, kiełki, oliwa właśnie, oliwki, ogórki konserwowe blablabla. Warzywa zdarza mi się kupić na targu. W pobliżu mam Carrefour express, który pochłania masę kasy. Dużo wydaję na wodę z pewnością, oprócz wody piję głównie herbatę i niekiedy (moja słabość) colę. Na pewno trochę mi idzie na oliwę, bo na niej duszę/smażę/polewam nią wszystko, co możliwe i na pewno kupuję sporo przypraw. Mam też zapas sosu sojowego zawsze, sosu ostrygowego i takie tam. Ale nie kupuję deserów, słodyczy (poza małymi wyjątkami), kupnych jogurtów, soków, kawy i mam wrażenie, że sporo rzeczy nie ma w mojej szafce kuchennej.

Może problemem jest moja dieta? Nie jem prawie pieczywa, więc standardowe i tanie kanapki odpadają, a miska twarożku jest droższa niż buła posmarowana nim cienko.

W restauracjach też bywam rzadko, ale gotować lubię. Często karmiłam eks TŻta (ale on często wpadał z zakupami) i zdarza mi się karmić ludzi wokół siebie.

Alkoholu prawie nie piję, raz na jakiś czas kupię wino czy piwo.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 17:55   #16
booombelek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: pod pierzyną.
Wiadomości: 8 711
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

ja to w sumie nie spisuję ile na co mi idzie, ale nie powiem wydaję strasznie dużo.
Mieszkam w UK, jeszcze się edukuję, pracuję tylko w weekendy. Kasę którą zarabiam w weekendy staram się odkładać, ale mi to nie wychodzi
Na samo jedzenie dla mnie samej, wydaję około 200f miesięcznie. Wiem, w przeliczeniu na złotówki to strasznie dużo, bo tysiąc, ale ja tutaj tak tego nie odczuwam. wydaję 40-parę funtów na tydzień, i spokojnie mi to wystarsza. Zarobki są tutaj też inne, więc nie liczę się z każdym groszem, aczkolwiek ostatnio zauważyłam, że mogłabym zacząć oszczędzać jeszcze bardziej.
booombelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 17:55   #17
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez lachryma Pokaż wiadomość
moją też, ale nie zgodzę się, że nie są zdrowe. Są i to bardzo.
Polecam program "wiem co jem"- można odcinki oglądać w necie. tam jest odcinek o serach i wszystko jest ładnie wytłumaczome.

jestem wege, więc moje kanapki to głównie właśnie pieczywo + sery, więc wiem coś na temat cen dobrych serów
Ja powiem Wam, że nawet twaróg, który kupuję na wagę (jestem fanką porządnego twarogu) nie jest aż taki tani. Pewnie gdybym kroiła go na plasterki, to byłoby lepiej, ale ja go dziamdziam z jogurtem, rzodkiewkami i szczypiorkiem i zżeram michę.

Z drugiej strony może ja po prostu... dużo jem? Chuda nie jestem, ale na Boga, masakrycznie gruba też nie, dodatkowo ćwiczę.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 17:57   #18
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

tak ok. 300 zł
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 17:58   #19
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
tak ok. 300 zł
wow, a skąd jesteś i jak wygląda mniej więcej Twój jadłospis?
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-07, 18:00   #20
magda88
Zadomowienie
 
Avatar magda88
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dziki zachód
Wiadomości: 1 105
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

średnio myślę 250-300zł. w porywach do 350zł, tylko dla siebie samej.
Jem mięso, chociaż rzadko bo nie przepadam, dużo warzyw, nie jadam zwykłych makaronów,chleba i ryżu tylko pełnoziarniste , a te są droższe niestety. Nie kupuję produktów najdroższych ale najtaszych również raczej nie, głównie średnia półka.Jem praktycznie codziennie obiad, zero fast foodów. Ale 90%zakupów robię w biedronce, lidlu i tesco. Ceny w osiedlowych sklepach mnie zabijaja.
Ale zasadniczo jem dość mało- rano 2 kanapki z razowca a wieczorem tylko jogurt.
__________________
Miał ochotę wyjść ze swego życia tak, jak się wychodzi z domu na ulicę.
M.Kundera

Edytowane przez magda88
Czas edycji: 2012-11-07 o 18:14
magda88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 18:01   #21
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez lachryma Pokaż wiadomość
moją też, ale nie zgodzę się, że nie są zdrowe. Są i to bardzo.
Polecam program "wiem co jem"- można odcinki oglądać w necie. tam jest odcinek o serach i wszystko jest ładnie wytłumaczome.

jestem wege, więc moje kanapki to głównie właśnie pieczywo + sery, więc wiem coś na temat cen dobrych serów
obejrze koniecznie, to by bylo moje zbawienie. Ale ja sie boje wysokiej ilosci tluszczu bo potrfie je jesc w wielkich ilosciach i to kazdy rodzaj.

Ale dzieki , na pewno obejrze
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 18:01   #22
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
tak ok. 300 zł
zakładam, że studentka? Studenci zaginają czasoprzestrzeń w tych dziedzinach
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 18:03   #23
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez tyene Pokaż wiadomość
wow, a skąd jesteś i jak wygląda mniej więcej Twój jadłospis?
ze Śląska.
ale mój jadłospis to nie jest szczyt marzeń dietetyków więc się nie kierujcie Ostatnio jestem zabiegana i czasem zasypiam zapominając o kolacji
Głównie jakieś jogurty, jajka, dziennie 1-2 kajzerki, czasem wędlina, ale raczej twarożek, parówki (z tego nie jestem dumna ), zdarzają się jakieś owoce, warzywa, a na obiad zwykle zupy. Więc nie powinnam być wyznacznikiem.

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
zakładam, że studentka? Studenci zaginają czasoprzestrzeń w tych dziedzinach
w lipcu opuściłam to elitarne grono a chciałabym

--
pierwsza praca, jałmużna zamiast wypłaty.
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 18:03   #24
Issabello
Raczkowanie
 
Avatar Issabello
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 84
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez tyene Pokaż wiadomość
Dzisiejsze zakupy skłoniły mnie do pewnych refleksji. Jakie produkty spożywcze najczęściej kupujecie i ile wydajecie na jedzenie? Gdzie robicie zakupy? Jedzenie wydaje mi się strasznie drogie, a może po prostu ja jestem nawykła do jedzenia dobrze. W każdym razie wydaje mi się chore to, ile wydaje na jedzenie.

Moja dieta to głównie ryby/mięso z warzywami, sałatkami. Jem też kasze, brązowy ryż. Dzisiaj wydałam 150 zł w Biedronce kupując zapas mięsiwa, trochę warzyw, pomidory w puszce, passatę, mleko sojowe, łososia wędzonego, ciemny chleb, oliwę i tego typu rzeczy. Wydaje mi się, że miesięcznie potrafię wydać nawet 600 zł na jedzenie dla mnie samej jedynie.

Nie wiem, czy ja szaleję z produktami, czy świeże mięso lub łosoś wędzony to jakiś luksus? Może jestem po prostu rozpuszczona jak dziadowski bicz?
Wydaję miesięcznie ok. 500 zł na jedzenie i uważam, że żyję bardzo oszczędnie. Gdybym miała wydawać mniej, musiałabym ciągnąć na kanapkach, kluskach i makaronach, a to pewnie szybko odbiłoby się na mojej figurze Zakupy robię przeważnie w Biedronce lub Tesco, które są stosunkowo niedrogimi sklepami.
Issabello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 18:04   #25
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez tyene Pokaż wiadomość
także rzeczy typu pomidory w puszce, mleko sojowe, kiełki, oliwa właśnie, oliwki, ogórki konserwowe blablabla.
Ja podejrzewam, że dużo kasy idzie właśnie na spożywcze duperele, a nie konkretne rzeczy. Oliwki, papryczki chili, mleko sojowe (10 zł za kartonik ), sos sojowy, parmezan itp- w sumie można bez tych rzeczy żyć (i nadal będzie smacznie), a takie drobne rzeczy często słono kosztują.
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 18:05   #26
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
ze Śląska.
ale mój jadłospis to nie jest szczyt marzeń dietetyków więc się nie kierujcie Ostatnio jestem zabiegana i czasem zasypiam zapominając o kolacji
Głównie jakieś jogurty, jajka, dziennie 1-2 kajzerki, czasem wędlina, ale raczej twarożek, parówki (z tego nie jestem dumna ), zdarzają się jakieś owoce, warzywa, a na obiad zwykle zupy. Więc nie powinnam być wyznacznikiem.

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------



w lipcu opuściłam to elitarne grono a chciałabym

--
pierwsza praca, jałmużna zamiast wypłaty.

- e, tam, ja kocham parówki, ale trzeba wiedzieć, JAKIE kupować; polecam program "Wiem, co jem"- także o parówkach; kupuję z reguły te z Sokołowa z szynki (93% mięsa i bez MOM-u, czyli koszmarnego mięsa oddzielanego mechanicznie, czyli z wszystkim).
madana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 18:06   #27
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez Issabello Pokaż wiadomość
ciągnąć na kanapkach, kluskach i makaronach, a to pewnie szybko odbiłoby się na mojej figurze
Na mojej się odbiło --> patrz podpis
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 18:08   #28
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

O wow to ja po stronie "plebsowej" się plasuję mocno

600 zł / mies (bez jedzenia na mieście, czasami) wraz z TŻtem, jeszcze nam zostaje szczerze mówiąc sądziłam, że jakoś mocno nie oszczędzamy, ale patrząc po wątku to oszczędnie żyjemy.

Podstawą są zakupy w Biedronce i Lidlu.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 18:08   #29
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

U nas kupuje mama i szacunkowo mówi, że gdzieś około 2 tysięcy na miesiąc dla trzech osób: ja, tata, mama.No więc podobnie jak Ty, około 600 zł na osobę, czasem pewnie więcej, czasem mniej. Oczywiście powiedziała to mniej więcej, pewnie dokładnie nie liczy. Na jedzeniu akurat nie oszczędzamy i ja odkąd jestem na diecie i odżywiam się zdrowiej, to jest dużo warzyw, owoców (choć wcześniej też było), dla taty też czasem jakieś słodycze są, na obiady zazwyczaj jest zupa i drugie danie.No, ale wiadomo, że nie zawsze będzie to stały wydatek, aż musimy zacząć zapisywać, bo jestem ciekawa . Ja jem 5 posiłków, śniadanie, 2 śniadanie, obiad (2 dania), podwieczorek z owoców, kolacja- kanapki. Dla jednego dużo, dla mnie niewiele w porównaniu ile jadłam. Wiadomo, że więcej się wydaje, bo np makaron brązowy, ryż brązowy. Gdy nie byłam na diecie, to pewnie wydawaliśmy mniej, bo jednak zwykły ryż trochę mniejszy wydatek itp. Często też jem ostatnio serki na kanapkę typu Almette, a one też kosztują, mama kupuje też czasem sobie i ja czasem też zjem np te serki smarowane na kanapkę.

To, że nie oszczędza się na jedzeniu, to nie oznacza moim zdaniem, że się dużo je. Ceny są coraz droższe, a jeżeli możesz sobie pozwolić, to czemu nie? Fajnie zjeść czasem jakiś rarytas. Wiadomo, że jak trzeba, to i student wyżywi się za 200 zł, ale jak nie ma konieczności, to nie widzę większej potrzeby. A jak ktoś lubi eksperymentować z jedzeniem, to już w ogóle pewnie dużo wydaje, same przyprawy kosztują, inne rarytasy to samo. A jak ktoś je 5 posiłków dziennie to właśnie nie je dużo, a przede wszystkim ja staram się, by jedzenie było jak najzdrowsze, a takie rzeczy też kosztują. No i ciągle wtedy jesz niedużo, ale wydajesz więcej. Także więcej pieniędzy wydanych na jedzenie nie oznacza jedzenia bardzo dużych ilości.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2012-11-07 o 18:28
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 18:08   #30
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? - temat ekonomiczno-społeczny ;)

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- e, tam, ja kocham parówki, ale trzeba wiedzieć, JAKIE kupować; polecam program "Wiem, co jem"- także o parówkach
"jedynki" też nie są MOM.
jestem fajną babki z Wiem co jem
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-05 09:11:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:59.