[POLSKA]Najlepsze stoki na krótkie wypady na deskę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2011-09-01, 12:33   #1
klaki
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 310

[POLSKA]Najlepsze stoki na krótkie wypady na deskę


Mam w planach wybrać się z moim facetem w przerwie świątecznej (termin tak od 26 do 30) na narty (On) i deskę ( ja). Jeżdżę od kilku lat, radzę sobie, On natomiast jest początkujący (coś tam ogarnia, ale nigdy Go nie widziałam "w akcji" ). Jesteśmy znad morza, ale mamy możliwość dojazdu do Poznania, więc można uznać, że właśnie z niego byśmy startowali.

Interesują nas miejsca, w które można stosunkowo łatwo się dostać. Nie mamy samochodu, trzeba będzie się poruszać liniami PKP lub PKS, a wiadomo jak to jest zimą.

Zależałoby nam też na niewielkich kolejkach (wiem- marzenia ) i oświetlonych trasach (żeby wykorzystywać karnety i czas do końca bo niestety to byłby jedyny narciarski wypad w tym roku).

Powiem szczerze, że korci mnie Korbielów, nigdy tam nie byłam, a słyszałam już kilka pozytywnych opinii. Problem jednak z dostaniem się tam, bo trzeba się kilka razy przesiadać, potem znowu leciec na autobus, wszystko brzmi skomplikowanie i boję się, że dojazd zajmie za dużo czasu.

Wasze propozycje?


Oczywiście zakładam, że będzie leżał śnieg ;d
klaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 10:18   #2
2-B
Rozeznanie
 
Avatar 2-B
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 515
Dot.: [POLSKA]Najlepsze stoki na krótkie wypady na deskę

Rok temu na desce byłam w Krynicy na Jaworzynie. Powiem, że to był mój pierwszy poważniejszy wyjazd na deskę (wcześniej byłam raz na takim stoku w mieście) i mimo tego, że trasy są długie i zdawać by się mogło, trudne, to każdy znajdzie coś dla siebie. Twój chłopak mógłby szkolić jazdę na nartach na stoku przygotowanym specjalnie dla początkujących. Oprócz tego jest kolej gondolowa, krzesełka oraz orczyk. Karnet można wykupić parodniowy, jak i parogodzinny, np. 8 czy 5. Cen nie pamiętam, ale wszystko można znaleźć na stronie internetowej Jaworzyny. Ponadto cały czas są jakieś promocje, więc na pewno znaleźlibyście coś dla siebie. Co do noclegów to my akurat pomieszkiwaliśmy sobie w takim domku do którego ze stoku trzeba było dojechać niestety busikiem tak z 10 minut, no ale to chyba żaden problem, przystanek jest zaraz obok także spoko. A za nocleg płaciliśmy bodajże 40 zł, a pokoik naprawdę super, mała lodóweczka, plazma, ogromne łóżko i świetnie wyposażona łazienka, w dodatku w piwnicy było specjalne miejsce na sprzęt nie pamiętam nazwy tego domku, ale mogę się zorientować jeśli zechcesz Co do dojazdu to z tego co widzę są pksy bezpośrednio do Krynicy. Jedyne odległość robi swoje.

Ja osobiście szczerze polecam
__________________
Stop looking, start seeing...

Edytowane przez 2-B
Czas edycji: 2011-09-02 o 10:21
2-B jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 08:11   #3
feelsotight
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: łuć
Wiadomości: 311
Dot.: [POLSKA]Najlepsze stoki na krótkie wypady na deskę

zamiast jaworzyny, obadaj wierchomle, wg mnie lepiej przygotowywana, ponadto laskowa mniejsze kolejki, czy zieleniec, tez tragedii nie ma bo lepoiej na czechy jechac ;p
feelsotight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 19:59   #4
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: [POLSKA]Najlepsze stoki na krótkie wypady na deskę

Cytat:
Napisane przez agatka199 Pokaż wiadomość
ja zawsze wszystkim polecam białkę tatrzańską - często tam jeżdżę i za każdym razem jest cudownie
Cudownie to się tam czeka w kolejkach do wyciągów
Ale w sumie i tak też często tam jeżdżę, bo mam sentyment - tam zaczynałam moją przygodę z deską
Tylko że teraz to do Białki bardziej "towarzysko" jeździmy ze znajomymi - więcej czasu spędzamy przy grzańcach niż na stoku
Jak chcemy się na maksa wyjeździć, to jednak wybieramy Słowację, np. Tatrzańską Łomnicę - stosunkowo niewiele dalej, a warunki nieporównywalne - brak kolejek, dłuższe trasy...
Aczkolwiek może i w Białce w tym roku coś się zmieni, bo właśnie czytałam, że w tym sezonie ma się pojawić nowy wyciąg krzesełkowy i jakieś dwie nowe trasy.
http://www.bialkatatrzanska.pl/
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 16:51   #5
McCormick
Raczkowanie
 
Avatar McCormick
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 31
Dot.: [POLSKA]Najlepsze stoki na krótkie wypady na deskę

A ja polecam Cieńków w Wisle. Mysle, ze to idealne miejsce laczace trase dla poczatkujacych i tych bardziej zaawansowanych. Naprawde fajnie mozna posmigac. Kolejek wielkich nie ma, a stok naprawde sympatyczny.
__________________
Filozofia życiowa? Zero Tabu i do przodu
McCormick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 10:38   #6
arnetka111
Raczkowanie
 
Avatar arnetka111
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 69
Dot.: [POLSKA]Najlepsze stoki na krótkie wypady na deskę

...

Edytowane przez arnetka111
Czas edycji: 2020-11-21 o 13:47 Powód: literówki
arnetka111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-28, 12:40   #7
kosmiteczka
Zadomowienie
 
Avatar kosmiteczka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: [POLSKA]Najlepsze stoki na krótkie wypady na deskę

a może mała górka maciejowa-ski w rabce?
__________________
"kobiety mają problemy z parkowaniem, bo mężczyźni przez całe życie im wmawiają, że 15 centymetrów to dużo"


COCO JAMBO I DO PRZODU
kosmiteczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-01, 14:07   #8
klaki
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 310
Dot.: [POLSKA]Najlepsze stoki na krótkie wypady na deskę

...

Edytowane przez klaki
Czas edycji: 2012-08-14 o 20:56
klaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 21:32   #9
karmala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: [POLSKA]Najlepsze stoki na krótkie wypady na deskę

Zieleniec to fajna miejscówka, fajnie przygotowane trasy, w miarę długie, zamykane kanapy
__________________

karmala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-08, 07:38   #10
ninitoja
Rozeznanie
 
Avatar ninitoja
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 782
Dot.: [POLSKA]Najlepsze stoki na krótkie wypady na deskę

Cytat:
Napisane przez karmala Pokaż wiadomość
Zieleniec to fajna miejscówka, fajnie przygotowane trasy, w miarę długie, zamykane kanapy
Niestety nie podzielam tej opinii, choć mieszkam niedaleko Zieleńca. Fakt jedna kanapa ogrzewana jest, ale wypluwa tylu ludzi, że straszny ścisk na stoku. Trasy nie są zbyt długie i często nieprzygotowane. Ale jeśli jest dużo śniegu warto się tam wybrać. Ja niestety ostro porysowałam swoje narty na kamieniach właśnie w Zieleńcu. W ogóle nie dbają o trasy w ciągu dnia, brak ratrakowania, pełno muld, lodu i kamieni- częsty widok. No i ceny dość wysokie. Jeśli jednak śnieg dopisze, to dla początkujących te stoki są bardzo fajne. No i piękna okolica, specyficzny mikroklimat.
__________________
15.08.2003 -
12.03.2010 -
20.08.2011 -


ninitoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-14, 22:39   #11
balbinkaxyz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 10
Dot.: [POLSKA]Najlepsze stoki na krótkie wypady na deskę

warunki lepsze niż w PL, bez kolejek, długie trasy zjazdowe http://www.vt.sk/pl/zima/
balbinkaxyz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-20, 11:49   #12
fontanero
Przyczajenie
 
Avatar fontanero
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 24
Dot.: [POLSKA]Najlepsze stoki na krótkie wypady na deskę

Dziewczyny, gdzie polecacie sie wybrac na narty (w Polsce) dla osoby, ktora na nartach jezdzila ostatnio 5 lat temu. Zalezy mi na niezbyt stromym, przyjemnym stoku.

Ostatnio mielismy sie wybrac na narty ze znajomymi ale boimy sie, ze nie ma sniegu, czy w gorach nie ma problemu ze sniegiem?

Ostatnio moja luba dobrała się do kalendarza imienin i wpadła na pomysł, że z okazji moich imienin możemy pojechać na tygodniowy wyjazd narciarski za granicę. Zastanawiam się tylko czy ciekawsze są góry czeskie czy austriackie. Chodzi mi nie tylko o stoki, ale też o zaplecze np. bary koło stoków, hotele, inne atrakcje jak dyskoteki itd. Który kurort jest Waszym zdaniem godny polecenia w Czechach lub Austrii?

Edytowane przez fontanero
Czas edycji: 2014-06-01 o 14:51
fontanero jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 13:07   #13
karmelkiIgruz
Przyczajenie
 
Avatar karmelkiIgruz
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 10
Dot.: [POLSKA]Najlepsze stoki na krótkie wypady na deskę

Ja polecam Śnieżnicę i Rytro - moje ulubione, ale ciekawa jestem Beskidu, bo szczerze nigdy tam nie jeździłam, a znalazłam fajną ofertę na http://www.beskidski.pl/pl/ na 7 stoków i się zastanawiam czy warto i tam skoczyć?? Była któraś? Polecacie?
karmelkiIgruz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 13:21   #14
solina1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 32
Dot.: [POLSKA]Najlepsze stoki na krótkie wypady na deskę

Polecam Wisłe. Jest kilka stoków do wyboru. Najlepsze dwa to "Czyrna" i "Cienków" - bardzo fajne miejsca - jeździłam i mogę gorąco polecić
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
solina1 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:33.