Psy - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-13, 17:59   #3181
Rottie
Zadomowienie
 
Avatar Rottie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 739
Dot.: Psy

Mieliśmy go wziąć na kilka dni, ale MA DOM!
Oby wszystkim psom tak szybko się udawało życie odmienić
__________________
Każdy niech zobaczy tyle, na ile głęboko patrzy.
Rottie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 18:52   #3182
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Rottie Pokaż wiadomość
Mieliśmy go wziąć na kilka dni, ale MA DOM!
Oby wszystkim psom tak szybko się udawało życie odmienić
Święta się zbliżają, to ludzie mają jakby większe serca My właśnie oddaliśmy dwa wory kocy i pakę ryżu na akcję do schroniska w naszym mieście

A mój psinek jutro ma wizytę u fryzjera Zobaczymy czy nas pani zlinczuje za sfilcowanie psa
__________________
gohs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 19:14   #3183
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez gohs Pokaż wiadomość
A mój psinek jutro ma wizytę u fryzjera Zobaczymy czy nas pani zlinczuje za sfilcowanie psa
Aż tak źle? Dlaczego obcinasz na zimę, nie daje się czesać czy sierść taka nieznośna?
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 19:56   #3184
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
Aż tak źle? Dlaczego obcinasz na zimę, nie daje się czesać czy sierść taka nieznośna?
Nienie, ja nie chcę jej obcinać Skołtuniła się na brzuchu bardzo, przez nasz błąd - nie suszyliśmy jej po spacerach Próbowaliśmy ją sami rozczesywać, ale no chyba więcej krzywdy zrobimy niż pomożemy... Także jutro idziemy do fryzjerki na ratowanie futra
__________________
gohs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 21:51   #3185
ladyolaaa
Raczkowanie
 
Avatar ladyolaaa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 42
Dot.: Psy

witam wszystkie psiary

zgłasza się kolejna! wraz ze swoja suczką Moskiewskiego Psa Stróżującego.


co słychać?
pozdrawiam
ladyolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 22:14   #3186
Rottie
Zadomowienie
 
Avatar Rottie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 739
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez ladyolaaa Pokaż wiadomość
witam wszystkie psiary

zgłasza się kolejna! wraz ze swoja suczką Moskiewskiego Psa Stróżującego.


co słychać?
pozdrawiam
Łojacie, jeszcze się nie spotkałam z kimś, kto ma tę rasę
Witamy, witamy i od razu pytam jak Wam się żyje razem?
__________________
Każdy niech zobaczy tyle, na ile głęboko patrzy.
Rottie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 07:01   #3187
Scottilion
Raczkowanie
 
Avatar Scottilion
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 470
Dot.: Psy

Rottie, wspaniała wiadomość. Teraz są takie mrozy, szczególnie szkoda bezdomniaków.

A do nas nie przyjedzie glutek. Pojechał już gdzie indziej do DT i nie musiał mieć u nas przystanku. Znajoma, która miała go wziąć bierze więc innego psa - staruszka charciego - i odbiera go z innego miejsca osobiście. Dobrze, że go bierze. Starszy pies, chudziutki, gładziutki, teraz siedzi w budzie biedak.
Scottilion jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-14, 07:50   #3188
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Psy

Mega szybka adopcja Chart w budzie do czego to doszło
Pamiętacie Alfa? z psiakiem nie jest dobrze, ma zapalenie oskrzeli
Merys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 08:08   #3189
Scottilion
Raczkowanie
 
Avatar Scottilion
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 470
Dot.: Psy

Oj Merys, chart w budzie to niestety dość popularne zjawisko na polskiej wsi. Dobrze, jeśli w ogóle ma budę... Jedna z teraz odebranych, starsza sunia, spędziła co najmniej dwa lata w betonowej komórce, spała w... malutkim blaszanym korytku. Nie wygląda dobrze, zagłodzona, poocierana i poodmrażana do ciała. Na charty i mieszańce chartów trzeba mieć pozwolenie, więc ci którzy tych pozwoleń nie mają ukrywają je, często w skandalicznych warunkach.
Scottilion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 08:25   #3190
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Psy

Biedna sunia, mam nadzieję, że z tego wyjdzie
U nas ta rasa nie jest jeszcze tak rozpowszechniona, więc trzymanie charta w budzie to dla mnie nowość. U nas na wsiach popularne są bullowate husky i onki, najlepiej na krótkim łańcuchu lub w kojcu 2x2.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 09:44   #3191
1989emilia
Raczkowanie
 
Avatar 1989emilia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 186
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez ladyolaaa Pokaż wiadomość
witam wszystkie psiary

zgłasza się kolejna! wraz ze swoja suczką Moskiewskiego Psa Stróżującego.

Musiałam sprawdzić w google jak te psy wyglądają:P jak bernardyny prawda?
__________________


http://www.poomoc.pl/ Klikaj i pomagaj codziennie
1989emilia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-14, 10:01   #3192
joakoz86
Rozeznanie
 
Avatar joakoz86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 989
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Scottilion Pokaż wiadomość
Oj Merys, chart w budzie to niestety dość popularne zjawisko na polskiej wsi. Dobrze, jeśli w ogóle ma budę... Jedna z teraz odebranych, starsza sunia, spędziła co najmniej dwa lata w betonowej komórce, spała w... malutkim blaszanym korytku. Nie wygląda dobrze, zagłodzona, poocierana i poodmrażana do ciała. Na charty i mieszańce chartów trzeba mieć pozwolenie, więc ci którzy tych pozwoleń nie mają ukrywają je, często w skandalicznych warunkach.
Nie wiedziałam o tym, że na charty trzeba mieć pozwolenie. A możesz powiedzieć dlaczego jest ono wymagane?
joakoz86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 10:24   #3193
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez gohs Pokaż wiadomość
Święta się zbliżają, to ludzie mają jakby większe serca
Tak, ale niestety czasem się kurczą pod wpływem wysokich temperatur, tj: lato, wakacje

Kurczę, dlaczego ci, którzy chcieliby przygarnąć jakieś bidy nie mają warunków?

Mogliby zrobić tak jak w Niemczech, im większa rodzina, tym większy metraż. Podobnie mogłoby być tak ze zwierzętami: jak ktoś chce przygarnąć, to powinien mieć większe mieszkanie.

Nas jest np. 4 dorosłych osób, mieszkanie 42 m2 (+ogródek) , 2 psy i 2 koty.

Sąsiadka mieszka z mężem, mają 70 m2 (+ ogródek) i żadnego zwierzaka
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 10:36   #3194
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez joakoz86 Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam o tym, że na charty trzeba mieć pozwolenie. A możesz powiedzieć dlaczego jest ono wymagane?

Podpisujesz w nim, że nie bedziesz polować z chartem.


---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Tak, ale niestety czasem się kurczą pod wpływem wysokich temperatur, tj: lato, wakacje

Kurczę, dlaczego ci, którzy chcieliby przygarnąć jakieś bidy nie mają warunków?

Mogliby zrobić tak jak w Niemczech, im większa rodzina, tym większy metraż. Podobnie mogłoby być tak ze zwierzętami: jak ktoś chce przygarnąć, to powinien mieć większe mieszkanie.

Nas jest np. 4 dorosłych osób, mieszkanie 42 m2 (+ogródek) , 2 psy i 2 koty.

Sąsiadka mieszka z mężem, mają 70 m2 (+ ogródek) i żadnego zwierzaka

I co, dlatego, ze nie mają zwierząt i są we 2 to znaczy, że mają mieć mniejsze mieszkanie, czy że Wam "należy się" większe? Błagam, co za absurd, PRL się skonczył, na co zapracujesz, to to masz, i nikogo nie powinno obchodzić to, w ile osób i na jakim metrażu mieszkasz
I sprawa jest prosta - albo mam warunki na zwierzę (zwierzęta) - i wtedy futrzaki mieszkają z nami, ale nie narzekam (bo na moje życzenie zwierzęta są w domu), albo warunków nie mam, więc mam 1 zwierzę albo wcale i jeśli mi bardzo zależy to kombinuję, jak te warunki mieć. A nie obcym ludziom nos w życie pcham
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2012-12-14 o 10:41
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 10:48   #3195
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
I co, dlatego, ze nie mają zwierząt i są we 2 to znaczy, że mają mieć mniejsze mieszkanie, czy że Wam "należy się" większe? Błagam, co za absurd, PRL się skonczył, na co zapracujesz, to to masz, i nikogo nie powinno obchodzić to, w ile osób i na jakim metrażu mieszkasz
I sprawa jest prosta - albo mam warunki na zwierzę (zwierzęta) - i wtedy futrzaki mieszkają z nami, ale nie narzekam (bo na moje życzenie zwierzęta są w domu), albo warunków nie mam, więc mam 1 zwierzę albo wcale i jeśli mi bardzo zależy to kombinuję, jak te warunki mieć. A nie obcym ludziom nos w życie pcham
1. A gdzie napisałam, że ci co nie mają zwierząt mają mieć mniejsze mieszkanie?
2. A co z tymi, którzy z różnych przyczyn nie mają warunków, a zwierzęta kochają? Co, mają nic nie mieć? Widzisz, mnie się czepiasz odnośnie 1 punktu, a sama jak rozumujesz? 'Nie masz warunków- nie bierz'
3. Nie pcham się w życie , tylko stwierdzam fakt

Naucz się interpretować posty, a nie od razu najeżdżasz.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 10:53   #3196
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
1. A gdzie napisałam, że ci co nie mają zwierząt mają mieć mniejsze mieszkanie?
2. A co z tymi, którzy z różnych przyczyn nie mają warunków, a zwierzęta kochają? Co, mają nic nie mieć? Widzisz, mnie się czepiasz odnośnie 1 punktu, a sama jak rozumujesz? 'Nie masz warunków- nie bierz'
3. Nie pcham się w życie , tylko stwierdzam fakt

Naucz się interpretować posty, a nie od razu najeżdżasz.

A ja kocham słonie, a do tego zawsze marzyłam o własnym jachcie.
Czy to znaczy, ze państwo (również z Twoich podatków) powinno mi ufundować zagrodę dla słonia oraz jacht?

No oczywiście że tak. Tak postępuje dojrzały, odpowidzialny człowiek.
Nie mam warunków na kajmana, więc go nie mam


Ależ ja doskonale rozumiem, o co Ci chodzi. Że moje podatki (od moich ciężko zarobionych pieniędzy) powinne iść na sponsorowanie ludzi mających gromadę dzieci/psów/kotów a nie mających pieniedzy na 100mkw mieszkania. I uważam, że byłoby to chore i absurdalne.

Ps. Nigdzie nie napisałam, że uważasz że ci co nie mają zwierzat powinni mieć mniejsze mieszkanie. Zapytałam czy tak uważasz. Zamiast się obruszać naucz się czytać ze zrozumieniem
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2012-12-14 o 10:56
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 11:09   #3197
andere
Zadomowienie
 
Avatar andere
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 024
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Scottilion Pokaż wiadomość
Moja Pchła tymczasowa jeszcze nie wysterylizowana (przyjechała z cieczką), nie poszczepiona, a już odezwała się Pani, która chce ją adoptować Pchła trafiłaby w góry (ranyy jakie piękne widoki!), miałaby własne konie, mieszkałaby oczywiście w domu. Domek polecany. Chętnie oddałabym ją tam już zaraz, bo ona z każdym dniem się do nas bardziej przyzwyczaja, a my do niej
W których górach szczęściarz znalazł dom?
__________________
A śnieg pada, zasypując sny i idee, a śnieg pada mrożąc w żyłach krew...

Maleńka
andere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 11:18   #3198
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
1. A gdzie napisałam, że ci co nie mają zwierząt mają mieć mniejsze mieszkanie?
:

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Mogliby zrobić tak jak w Niemczech, im większa rodzina, tym większy metraż. Podobnie mogłoby być tak ze zwierzętami: jak ktoś chce przygarnąć, to powinien mieć większe mieszkanie.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 11:58   #3199
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez _Juliette_ Pokaż wiadomość
:
Ale co to zmienia?

Nie napisałam tego w ten sposób:

'Ci , co chcą przygarnąć zwierzaka (przygarnąć, a nie nabrać nie wiadomo ile) powinni dostawać większe mieszkania, a ci, co nie mają zwierzaków, mają mieć mniejsze.'

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
1. A ja kocham słonie, a do tego zawsze marzyłam o własnym jachcie.
Czy to znaczy, ze państwo (również z Twoich podatków) powinno mi ufundować zagrodę dla słonia oraz jacht?

2. No oczywiście że tak. Tak postępuje dojrzały, odpowidzialny człowiek.
Nie mam warunków na kajmana, więc go nie mam

3. Ależ ja doskonale rozumiem, o co Ci chodzi. Że moje podatki (od moich ciężko zarobionych pieniędzy) powinne iść na sponsorowanie ludzi mających gromadę dzieci/psów/kotów a nie mających pieniedzy na 100mkw mieszkania. I uważam, że byłoby to chore i absurdalne.

Ps. Nigdzie nie napisałam, że uważasz że ci co nie mają zwierzat powinni mieć mniejsze mieszkanie. Zapytałam czy tak uważasz. Zamiast się obruszać naucz się czytać ze zrozumieniem
1. Co ma słoń i jacht do poruszanego tematu Rany, chodzi mi o zwierzęta domowe, a nie 'afrykańskie' i rzeczy.

Swoją drogą, widząc na jakie bezsensowności państwo przeznacza moje podatki, odpowiem: tak, wolałabym wspomóc Ciebie, Twego słonia i jacht.

2. Dobrze, więc dlaczego ludzie kochający zwierzęta mają być pokrzywdzeni? Nie mają możliwości , żeby mieć psa czy kota i Twoim zdaniem to sprawiedliwe?
Moja ciotka znalazła w mieście przy drodze szczeniaka. Sąsiedzi podkablowali właścicielce, a że mieszkanie wynajmowali, pies poszedł do schroniska. A nie lepiej by było, gdyby miał normalny dom, właścicieli itd? Wszystko przez to, że nie stać ich na kupno.

3. Nie rozumiesz.

To dlaczego tyle ludzi wspomaga schroniska? Logicznie rzecz biorąc, przecież to napędza popyt. Organizowane jest tysiące różnych akcji, by pomóc zwierzętom, podczas , gdy- moim zdaniem- nasze państwo powinno zrobić coś, by własnie zwierząt nie porzucano, nie maltretowano itd.
Kary, kary i jeszcze raz kary. Ale nie 3 lata za urwanie psu głowy, tylko z 15.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-14, 12:24   #3200
Scottilion
Raczkowanie
 
Avatar Scottilion
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 470
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez joakoz86 Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam o tym, że na charty trzeba mieć pozwolenie. A możesz powiedzieć dlaczego jest ono wymagane?
Prawo łowieckie.

Cytat:
Art. 10. 1. Hodowanie lub utrzymywanie chartów rasowych lub ich mieszańców wymaga zezwolenia starosty właściwego ze względu na miejsce prowadzenia ich hodowli lub utrzymywania, wydawanego na wniosek osoby zamierzającej prowadzić taką hodowlę lub utrzymywać takiego psa.

Andere, na razie jeszcze jest u mnie i jeszcze trochę posiedzi - odczekujemy po cieczce na czas, w którym będzie można dziewczynę zaszczepić i wysterylizować. A potem - jak wszystko pójdzie dobrze pojedzie w Sudety
Scottilion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 12:38   #3201
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Psy

Jaka burza nastała tutaj, spokojnie dziewczyny, Święta idą

Jezuuuu, odstawiłam właśnie Nukę do fryzjera Na wstępie się dowiedziałam, że obróżka za luźno, że szczotka i grzebień, które mamy są złeeee, że nie spinką grzywkę tylko gumeczką (najlepiej taką ze sklepu z akcesoriami dla koni ) i że w ogóle wszystko źle No nic, za 2h mam ją odebrać po kąpaniu, suszeniu i czesaniu, zobaczymy
__________________
gohs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 12:47   #3202
Scottilion
Raczkowanie
 
Avatar Scottilion
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 470
Dot.: Psy

Ja tylko czekam aż mi przejdzie choróbsko i biorę się za swoje z kąpielami. A przynajmniej za jedną, która właśnie kończy cieczkę - raz, że trzeba ją solidnie po tej cieczce wykąpać i wyprać posłania, a dwa, że dziewczyna zarosła okrutnie. Na zimę nie będę z niej bardzo zdejmować włosa, ale troszkę muszę ją przeskubać. Niestety ta akurat panna kąpieli niecierpi. Już mnie bolą plecy, na samą myśl o tej operacji...
Scottilion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 13:57   #3203
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy

ej czyli zrzuta na mieszkanie dla ciotki, bo chce miec psa?))


ja teraz jestem w trakcie generalnego remont mieszkania. wymieniamy wszystko, co tylko mozna wymienic, sciny skute do golej cegly.

za kilka lat to mieszkanie na pewno komus wynjmiemy, bo chcemy przeniesc sie na wies. i w zyciu nie zgodze sie w nim na zadne zwierzeta.
kuuurde ale jestem podla.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 14:19   #3204
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez gohs Pokaż wiadomość
Jaka burza nastała tutaj, spokojnie dziewczyny, Święta idą


Cytat:
Napisane przez Scottilion Pokaż wiadomość
Ja tylko czekam aż mi przejdzie choróbsko i biorę się za swoje z kąpielami. A przynajmniej za jedną, która właśnie kończy cieczkę - raz, że trzeba ją solidnie po tej cieczce wykąpać i wyprać posłania, a dwa, że dziewczyna zarosła okrutnie. Na zimę nie będę z niej bardzo zdejmować włosa, ale troszkę muszę ją przeskubać. Niestety ta akurat panna kąpieli niecierpi. Już mnie bolą plecy, na samą myśl o tej operacji...
Ja też muszę wykąpać moje psy. Ostatnio kąpałam koty.

Majlo ma kaszaka i brodawkę i trochę się boję, ale mus to mus.
Melmana tylko przetrę, bo we wannie wariuje.

A czemu nie jest wykastrowana? Ma jakieś przeciwwskazania?

Edytowane przez Nimfa20
Czas edycji: 2012-12-14 o 14:22
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 14:43   #3205
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Psy

Dziewczyny klikajcie http://tablica.pl/nakarm-psa/rankings/
Merys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 14:47   #3206
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
1. Co ma słoń i jacht do poruszanego tematu Rany, chodzi mi o zwierzęta domowe, a nie 'afrykańskie' i rzeczy.

Swoją drogą, widząc na jakie bezsensowności państwo przeznacza moje podatki, odpowiem: tak, wolałabym wspomóc Ciebie, Twego słonia i jacht.


2. Dobrze, więc dlaczego ludzie kochający zwierzęta mają być pokrzywdzeni? Nie mają możliwości , żeby mieć psa czy kota i Twoim zdaniem to sprawiedliwe?

Moja ciotka znalazła w mieście przy drodze szczeniaka. Sąsiedzi podkablowali właścicielce, a że mieszkanie wynajmowali, pies poszedł do schroniska. A nie lepiej by było, gdyby miał normalny dom, właścicieli itd? Wszystko przez to, że nie stać ich na kupno.


3. Nie rozumiesz.

To dlaczego tyle ludzi wspomaga schroniska? Logicznie rzecz biorąc, przecież to napędza popyt. Organizowane jest tysiące różnych akcji, by pomóc zwierzętom, podczas , gdy- moim zdaniem- nasze państwo powinno zrobić coś, by własnie zwierząt nie porzucano, nie maltretowano itd.
Kary, kary i jeszcze raz kary. Ale nie 3 lata za urwanie psu głowy, tylko z 15.

Dobrze, jesli wolisz: chciałabym mieć krowę. Zwierzę towarzyszące człowiekowi od wieków i udomowione. I co? I nie mam, o ja biedna i nieszczęśliwa, a krowy są takie cuuuuuudne

To nie jest kwestia 1 przysłowiowego słonia i 1 przysłowiowego jachtu, tylko tysięcy, jeśli nie milionów. I rozumiem, ze przeciwko zwiększeniu tych podatków, żebym ja mogła mieć w/w też nic nie masz? To może po prostu przelej mi na konto darowiznę ibedziemy kwita?
Nie jest sprawiedliwe, ale życie nie jest sprawiedliwe. Jak sie warunków na coś nie ma, to się tego nie robi. Ja np. nie mam warunków na to, by jeździc 5 razy do roku w góry - i to najlepiej alpy czy pireneje. I co, czemu mam być pokrzywdzona, skoro pani Jola spod 3 była w pirenejach już 4 raz w tym roku?

A to już trzeba mieć pretensje do siebie samego, że się na taką umowę wynajmu zgodziło. Nie rozumiem zdziwienia, że właściciel się nie zgodził na psa. Takie rzeczy się ustala wczesniej i tyle.

A co to ma do finansowania psiolubnym większych mieszkań?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 18:59   #3207
andere
Zadomowienie
 
Avatar andere
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 024
Dot.: Psy

Sezon na wygrzebywanie igloo w każdej możliwej zaspie uważam za otwarty
__________________
A śnieg pada, zasypując sny i idee, a śnieg pada mrożąc w żyłach krew...

Maleńka
andere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 19:55   #3208
Scottilion
Raczkowanie
 
Avatar Scottilion
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 470
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość

A czemu nie jest wykastrowana? Ma jakieś przeciwwskazania?
Ta akurat jest utytuowaną suką hodowlaną Poza tym... mamy już z jedną problemy po sterylizacji, więc wcale się z tym zabiegiem nie spieszę jeśli nie muszę.

A kaszaków się nie bój. Jeśli to na prawdę kaszaki ("przymocowane" do skóry, ruszają się razem z nią). Bo kaszak to nic innego jak zatkany gruczołek łojowy, który wytwarza co ma wytwarzać, tyle że nie ma się to jak wydostać i tkwi pod skórą. Moje też mają kaszaki, ponoć są one częste zwłaszcza u szorstkowłosych.
Scottilion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 20:03   #3209
Rottie
Zadomowienie
 
Avatar Rottie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 739
Dot.: Psy

Nimfa20, ja nic nie rozumiem z tego, co Ty piszesz. Nie mieści mi się w głowie po prostu to, jak można w ogóle wpaść na tak absurdalny pomysł
__________________
Każdy niech zobaczy tyle, na ile głęboko patrzy.
Rottie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 20:21   #3210
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Scottilion Pokaż wiadomość
Oj Merys, chart w budzie to niestety dość popularne zjawisko na polskiej wsi. Dobrze, jeśli w ogóle ma budę... Jedna z teraz odebranych, starsza sunia, spędziła co najmniej dwa lata w betonowej komórce, spała w... malutkim blaszanym korytku. Nie wygląda dobrze, zagłodzona, poocierana i poodmrażana do ciała. Na charty i mieszańce chartów trzeba mieć pozwolenie, więc ci którzy tych pozwoleń nie mają ukrywają je, często w skandalicznych warunkach.
Chart w budzie Nie mogę sobie tego wyobrazić, raz że nie wiem jakim cudem taki pies może przeżyć zimę (cala reszta ok, owczarki z własnego doświadczenia wiem że dają sobie świetnie radę) ale chart?! Przecież to skazanie na zamrożenie Nie miałam pojęcia jak do tej pory że na charty i chartopodobne trzeba mieć pozwolenie.

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
Pamiętacie Alfa? z psiakiem nie jest dobrze, ma zapalenie oskrzeli
On jest już w nowym domu tak? Mam nadzieję że dojdzie szybko do siebie, zawsze lepiej jak będzie leczony w domu niż w schronisku.

Cytat:
Napisane przez gohs Pokaż wiadomość
Jezuuuu, odstawiłam właśnie Nukę do fryzjera Na wstępie się dowiedziałam, że obróżka za luźno, że szczotka i grzebień, które mamy są złeeee, że nie spinką grzywkę tylko gumeczką (najlepiej taką ze sklepu z akcesoriami dla koni ) i że w ogóle wszystko źle No nic, za 2h mam ją odebrać po kąpaniu, suszeniu i czesaniu, zobaczymy
To wszystko co do tej pory robisz widocznie nie tak Ciekawe czy rzeczywiście jej rady są fachowe i Ci się przydadzą czy każdego tak się czepia. Nie znam się na obcinaniu psów czy spinaniu włosów bo moje nie mają takiej konieczności. Jak mała wygląda po fryzjerze?

Cytat:
Napisane przez Scottilion Pokaż wiadomość
Poza tym... mamy już z jedną problemy po sterylizacji, więc wcale się z tym zabiegiem nie spieszę jeśli nie muszę.

A kaszaków się nie bój. Jeśli to na prawdę kaszaki ("przymocowane" do skóry, ruszają się razem z nią). Bo kaszak to nic innego jak zatkany gruczołek łojowy, który wytwarza co ma wytwarzać, tyle że nie ma się to jak wydostać i tkwi pod skórą. Moje też mają kaszaki, ponoć są one częste zwłaszcza u szorstkowłosych.
Jakie problemy po sterylizacji? Byłam przekonana że raczej nie występują (w większości przypadków). Kaszaki to chyba standard, u bardzo wielu psów znajdziemy przynajmniej jednego na ciele, moje też mają.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.