Romantyczny pokój nastolatki <3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-11, 15:18   #1
Mimillla
Raczkowanie
 
Avatar Mimillla
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 148

Romantyczny pokój nastolatki <3


Witam, mam 17 lat i postanowiłam zmienic coś w moim pokoju. Chcę by był bardziej romantyczny, przytulny. Jest to problem z tego względu że ma 25m2 i ciężko sprawic by stał się przytulny. Stąd moje pytanie; jakie dodatki dobrac, wgl co zrobic?
Mimillla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 16:10   #2
xxPineskaxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 223
Dot.: Romantyczny pokój nastolatki <3

Ja chciałam by mój był rockowy i przez przypadek wyszedł 'romantyczny'.. A tak ogólnie to może najklejki na ściane jakieś z np z kwiatami, neutralne kolory w pokoju i jednolite najlepiej, baldachim nad łóżkiem, sztuczne kwiaty w jakimś wazonie ale żeby to było takie spójne, a nie jak u babci , dywan jakiś włochaty w stonowanym kolorze, świeczki!, lampki na ścianie takie które dają taki półcień. Spraw by w tym pokoju było więcej wszystkiego i by nie było pusto

Edytowane przez xxPineskaxx
Czas edycji: 2012-12-11 o 16:15
xxPineskaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 16:21   #3
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Romantyczny pokój nastolatki <3

Fakt, spory masz pokój - tylko pozazdrościc. Nasz duży pokój jest nawet mniejszy
Ale do rzeczy...
Nie myślałaś może, aby wydzielic sobie strefę dzienną i nocną? Oddzielic łóżko/kanapę jakimś regałem (np. Expedit z IKEA) i już pozostała częśc dzienna będzie trochę mniejsza. W strefie dziennej szafa, komoda, biurko, półeczki , ewentualnie jakiś wygodny fotel ze stoliczkiem kawowym, pufy wokól niego ... Jak nie masz za bardzo pieniążków, to w IKEA znajdziesz sporo za niewiele.

Dodatki w stylu romantycznym: zasłony, najlepiej w pastelowym kolorze. Miękki dywan. Obrazki na ścianie, ramki (jak planujesz białe mebelki to ramki mogą byc w kontrastowym kolorze - np. mahoniowym), dekoracyjna lampka podłogowa przy fotelu

Ahhhh ale się rozmarzyłam
__________________
Hania
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 16:43   #4
Mimillla
Raczkowanie
 
Avatar Mimillla
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 148
Dot.: Romantyczny pokój nastolatki <3

Dzięki za odpowiedzi;* W pokoju mam wszystkie ściany kremowe, jedną pomarańczową w takim ciepłym mocnym odcieniu. Na podłodze mam beżowy włochaty dywan. Więc widzę że w tym co podstawowe trafiłam ;p Tak myslę sobie co zrobic z biblioteczką, jest duża, i censtralnie naprzeciw drzwi, przed nią jest biurko co sprawia że wchodząc czuję się jak w biurze. Generalnie mebli nie chciałabym przestwaiac, bo pokój jest bardzo nieustawny, a w miarę ich ustawienie mi się podoba. Zastanawiam się tylko co zrobic z tym biurkiem i biblioteczką żeby było mniej biurowo. Wiem że to dziwnie brzmi, ale może wiecie co na nich postwic żeby były bardziej w stylu glamour? I wgl skąd skombinowac fajne i niegrogie jaśki? Teraz tak myślę że mogłyby się sprzydac, ale wszystkie fajne podusie w sklepach są od 60zł w górę, a ja bym ich naprawdę sporo chciała kupic
Mimillla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 23:06   #5
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Romantyczny pokój nastolatki <3

Był już podobny wątek dawno temu ale jest tam duża ilość zdjęć https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=344660 a co do biurka to może lampa w kształcie kwiatka , lub jeśli masz możliwość pomaluj kolorowe kwiaty na swojej. Przybornik na długopisy możesz sama okleić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lampa.jpg (8,9 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lampa1.jpg (10,4 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg przybornik 1ajpg.jpg (83,1 KB, 13 załadowań)
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 19:04   #6
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Romantyczny pokój nastolatki <3

Cytat:
Napisane przez Mimillla Pokaż wiadomość
Zastanawiam się tylko co zrobic z tym biurkiem i biblioteczką żeby było mniej biurowo. Wiem że to dziwnie brzmi, ale może wiecie co na nich postwic żeby były bardziej w stylu glamour?
Wszystko w stylu retro, żeby przełamać biurowy klimat. Może jakieś krzesło, mini toaletka?

Cytat:
I wgl skąd skombinowac fajne i niegrogie jaśki? Teraz tak myślę że mogłyby się sprzydac, ale wszystkie fajne podusie w sklepach są od 60zł w górę, a ja bym ich naprawdę sporo chciała kupic
Pepco
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 07:39   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Romantyczny pokój nastolatki <3

taki metraz to prawie male mieszkanie.
Na biurko mozesz postawic bukiet suszonych roz, pluszaka od przyjaciela, kupic fajny komplet przyborow do trzymania dlugopisow (nie jakis szarobury), moze dac podkladke pod myszke z ulubionym motywem filmowym? Na drzwi biblioteczki jakis plakat moze?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-18, 14:41   #8
Mimillla
Raczkowanie
 
Avatar Mimillla
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 148
Dot.: Romantyczny pokój nastolatki <3

właśnie bib lioteczka nie ma drzwi, i przez to strasznie biurowo się robii, straszna masa książek i tyle. Najchętniej bym ją zdjęła, ale niedawno ją przywiesili, więc raczej nie mam takiej opcji... myślałam nad tym żeby zdjąc częśc książkej i coś innego poukładac, ale nie wiem co;/
Mimillla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 00:18   #9
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Romantyczny pokój nastolatki <3

Możesz do książek zrobić własne okładki z ozdobnego papieru. W załączniku efekt
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg biblioteczka.jpg (17,1 KB, 80 załadowań)
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 10:33   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Romantyczny pokój nastolatki <3

Cytat:
Napisane przez Mimillla Pokaż wiadomość
właśnie bib lioteczka nie ma drzwi, i przez to strasznie biurowo się robii, straszna masa książek i tyle. Najchętniej bym ją zdjęła, ale niedawno ją przywiesili, więc raczej nie mam takiej opcji... myślałam nad tym żeby zdjąc częśc książkej i coś innego poukładac, ale nie wiem co;/
o to musza byc jakies stare, szare ksiazki, bo niektorzy to specjalnie daja biblioteczke na honorowym miejscu, ale zazwyczaj w ladnych dekoracyjnych obwolutach.

Te polki mozesz wykorzystac na kwiaty, zdjecia w ramkach, rozne figurki.

Albo pomeczyc by Ci dorobili drzwiczki.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 19:08   #11
Mimillla
Raczkowanie
 
Avatar Mimillla
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 148
Dot.: Romantyczny pokój nastolatki <3

mój pokój to porażka ;/
Mimillla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-30, 17:50   #12
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomości: 2 135
Dot.: Romantyczny pokój nastolatki <3

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Możesz do książek zrobić własne okładki z ozdobnego papieru. W załączniku efekt
ten pomysł jest bardzo fajny

poza tym ciesz sie że masz tak ogromny pokój ! sama miałam niedawno niewiele mniejszy i bardzo miło wspominam

trzeba miec tylko koncepcje jak to urządzić, i raczej oddzielanie stref nocna/dzienna w sypialni troche mnie irytuje...sypialnia to sypialnia , przyjaciółka nie obrazi się gdy będzie siedziała na łóżku a wieksze imprezy robi się w salonie
składaj na ogromne łóżko i ciesz się tym że masz takie wielkie królestwo


a co do biurka i biblioteczki obok siebie, bardzo chcialabym zobaczyc zdjecia zeby moc cos wiecej doradzić , ale to wcale nie musi wyglądać biurowo z tego co sobie wyobrazam musi to byc nawet bardzo ciekawe rozmieszczenie! ułóż na biurku jakiś bukiecik, kolorowe długopisy w recznieozdobionym pudełku, z regalikiem zrób tak jak kolezanka wyzej pokazała w załączniku i powinno być mega

ps. wrzuc koniecznie zdjecia
camillie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 23:11   #13
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Romantyczny pokój nastolatki <3

Cytat:
Napisane przez Mimillla Pokaż wiadomość
właśnie bib lioteczka nie ma drzwi, i przez to strasznie biurowo się robii, straszna masa książek i tyle. Najchętniej bym ją zdjęła, ale niedawno ją przywiesili, więc raczej nie mam takiej opcji... myślałam nad tym żeby zdjąc częśc książkej i coś innego poukładac, ale nie wiem co;/
ja zawiesiłabym na biblioteczce jakieś zasłonki albo roletę, zawsze jakoś mi się podobały takie opcje na meblach a ładna zasłonka może być romantyczna
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 23:46   #14
Lucyy
Zadomowienie
 
Avatar Lucyy
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 244
Dot.: Romantyczny pokój nastolatki <3

Cytat:
Napisane przez Mimillla Pokaż wiadomość
I wgl skąd skombinowac fajne i niegrogie jaśki? Teraz tak myślę że mogłyby się sprzydac, ale wszystkie fajne podusie w sklepach są od 60zł w górę, a ja bym ich naprawdę sporo chciała kupic
Jeżeli masz troszkę zacięcia, to naprawde minimalnym kosztem możesz sama uszyć poszewki na poduszki. Ja zaczełam niedawno, materiały wyszukuję w chiucholanadach, wiec koszt symboliczny, a inspiracji pełno w internecie.
__________________
"Najlepsze są prezenty pożyteczne. Na przykład: ja jemu chusteczki do nosa, on mi futro"
B. Bardot
Lucyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 08:01   #15
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Romantyczny pokój nastolatki <3

Kup lampki na chinkę (teraz po świętach powinne być w promocjach) i przyczep je do okna lub przy łóżku. Odpalone w nocy będą nadawały romantycznego charakteru.
Na biurku postaw lustro w rokokowej ramce - może masz w swoim mieście sklep ze starociami? Tam bywają takie duperele, które trzeba odrestaurować, to jest fajna zabawa. W sklepie chińskim, typu 1001 drobiazgów widziałam dosyć sporą klatkę w stylu vintage, w kolorze białym, są tam też drewniane pudełka, z fajnymi zapięciami. Ogólnie romantycznego charakteru nadają właśnie duperelki - świeczki, ramka na której wisi biżuteria, figurki aniołków, kwiaty przypięte do uchwytów w szufladach.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 15:43   #16
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Romantyczny pokój nastolatki <3

Ciekawa jestem czy juz coś zmieniłaś, może jakies zdjęcia lub opis zmian.
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 20:04   #17
Mimillla
Raczkowanie
 
Avatar Mimillla
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 148
Dot.: Romantyczny pokój nastolatki <3

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem czy juz coś zmieniłaś, może jakies zdjęcia lub opis zmian.
Ptracuję nad zmianami i uważnie śledzę wasze odpowiedzi i korzystam z rad, myślę że jeszcze tydzień i wrzucę zdjęcia pokoju przed i po
Mimillla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:53.