UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-02, 22:13   #31
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Cytat:
Napisane przez anglistka Pokaż wiadomość
no ciekawe co to za odpowiedź by ci napisali :P

kurcze, ale szczerze mowiac (naiwna jestem i głupia) obawiam się trochę o listowne wezwanie do zapłaty bo podałam prawdziwe dane...
i nie wiem czy wysyłać im ten list polecony z wypowiedzeniem umowy (3 miesiace jeszcze nie minely) bo tym samym potwierdze dane a moze tez nie ma sensu im sie przypominac. a poza tym szkoda na znaczek na takich debili
Daj sobie z tym spokój ja do dziś nie wypowiedziałam umowy a mineło już dwa lata , ostatni raz straszyli mnie rok temu
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 22:30   #32
anglistka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 237
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Cytat:
Napisane przez siska81 Pokaż wiadomość
Daj sobie z tym spokój ja do dziś nie wypowiedziałam umowy a mineło już dwa lata , ostatni raz straszyli mnie rok temu
dzięki za taką odpowiedź
niby człowiek dorosły na papierze a taki głupi
anglistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 08:06   #33
mysipyszczek
Raczkowanie
 
Avatar mysipyszczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 282
Talking Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Cytat:
Napisane przez anglistka Pokaż wiadomość
dzięki za taką odpowiedź
niby człowiek dorosły na papierze a taki głupi
człowiek nie głupi, tylko naiwny trochę... a w zasadzie nawet nie - to chyba zdrowa postawa, nie wietrzyć wszędzie podstępu. gdybyśmy zawsze wszędzie szukali jakiegoś haczyka, trzeba by było wszystko sprawdzać przez lupę... a to może doprowadzić do obłędu
mysipyszczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 14:05   #34
anglistka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 237
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Cytat:
Napisane przez mysipyszczek Pokaż wiadomość
człowiek nie głupi, tylko naiwny trochę... a w zasadzie nawet nie - to chyba zdrowa postawa, nie wietrzyć wszędzie podstępu. gdybyśmy zawsze wszędzie szukali jakiegoś haczyka, trzeba by było wszystko sprawdzać przez lupę... a to może doprowadzić do obłędu
no tak, masz rację oczywiście
ale jak widzę gdziekolwiek "ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO" to wychodze z tej strony :P
anglistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 01:12   #35
diploma
Raczkowanie
 
Avatar diploma
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 318
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Też mnie to spotkało ale nie zapłaciłam. O pobieraczku dość głośno jest od jakiegoś czasu więc mam nadzieje że coraz więcej ludzi się o tym dowiaduje.
diploma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 23:30   #36
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Też się z pół roku temu tam zarejestrowałam. Na początku wystraszyłam się tymi groźbami, ale poczytałam trochę i wysłałam im maila,że jak będą mie dalej straszyć i nie dadzą mi spokoju to ich podam do sądu- nawet im z jakimś paragrafem wyjechałam i się skończyło. Kilka osób to oleje, kilka nie czyta nawet maili, a akurat jedna osoba się wystraszy i zapłaci, właśnie z tego mają kasę.
Pamiętam, że jak przeglądałam wtedy fora, to jeden facet pisał, że dostał wiadomość na nk z nowego profilu, czy na tym zdjęciu nie jest przypadkiem jego9 żona i link. No to się facet wkurzył i zajrzał, oczywiście musiał się zarejestrować a tam jakieś gołe baby, więc stwierdził, że głupi żart, a potem zaczęli wypisywać do niego....

---------- Dopisano o 00:30 ---------- Poprzedni post napisano o 00:27 ----------

A tak w ogóle to dziwię się ludziom, którzy podają prawdziwe dane na takich stronach.... Wiadomo, że jak to jest uzasadnione, np. allegro, gdzie na ten adres i nazwisko będą przychodziły kupione przedmioty.....
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 06:16   #37
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Cytat:
Napisane przez kasia2439 Pokaż wiadomość
ja to miałam przygodę z chomiczkową stroną. Za jedną piosenkę miałam zapłacić 1000zł odszkodowania nie zapłaciłam.
a tu na co trzeba uważać? mogłabyś coś więcej napisać "ku przestrodze"?
__________________
Wszystko wydaje się niemożliwe tym, którzy niczego nie próbują.
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-05, 10:52   #38
mysipyszczek
Raczkowanie
 
Avatar mysipyszczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 282
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Też się z pół roku temu tam zarejestrowałam. Na początku wystraszyłam się tymi groźbami, ale poczytałam trochę i wysłałam im maila,że jak będą mie dalej straszyć i nie dadzą mi spokoju to ich podam do sądu- nawet im z jakimś paragrafem wyjechałam i się skończyło. Kilka osób to oleje, kilka nie czyta nawet maili, a akurat jedna osoba się wystraszy i zapłaci, właśnie z tego mają kasę.
Pamiętam, że jak przeglądałam wtedy fora, to jeden facet pisał, że dostał wiadomość na nk z nowego profilu, czy na tym zdjęciu nie jest przypadkiem jego9 żona i link. No to się facet wkurzył i zajrzał, oczywiście musiał się zarejestrować a tam jakieś gołe baby, więc stwierdził, że głupi żart, a potem zaczęli wypisywać do niego....

---------- Dopisano o 00:30 ---------- Poprzedni post napisano o 00:27 ----------

A tak w ogóle to dziwię się ludziom, którzy podają prawdziwe dane na takich stronach.... Wiadomo, że jak to jest uzasadnione, np. allegro, gdzie na ten adres i nazwisko będą przychodziły kupione przedmioty.....
rzecz w tym - jak mi powiedziała prawniczka z UOKiK - że za podawanie fałszywych danych grozi odpowiedzialność karna.
mysipyszczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 11:39   #39
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Cytat:
Napisane przez mysipyszczek Pokaż wiadomość
rzecz w tym - jak mi powiedziała prawniczka z UOKiK - że za podawanie fałszywych danych grozi odpowiedzialność karna.
Ale ja nie mówię, żeby wymyślać. Wystarczy pierwsza litera imienia i nazwiska.
W sumie to dziwię się, że to jeszcze trwa, bo przecież tyle ludzi ponaciągali i w tv o tym trąbili, ale nikt nie zamknął ani strony ani jej właścicieli.... Polska kochana
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 12:17   #40
mysipyszczek
Raczkowanie
 
Avatar mysipyszczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 282
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Ale ja nie mówię, żeby wymyślać. Wystarczy pierwsza litera imienia i nazwiska.
W sumie to dziwię się, że to jeszcze trwa, bo przecież tyle ludzi ponaciągali i w tv o tym trąbili, ale nikt nie zamknął ani strony ani jej właścicieli.... Polska kochana
było wiele podobnych spraw, że ktoś naciągał ludzi przez dobrych kilka lat, wszyscy o tym wiedzieli, ale nikt nie mógł nic zrobić bo nawet prawnicy nie bardzo wiedzieli, jak się za to zabrać.

dlatego wydaje mi się, że najlepszą metodą jest ostrzeganie innych - takim sposobem interes sam w końcu umrze.

tak jak wspominałam, mam zamiar przekazać informację o tych naciągaczach gdzie tylko się da.
mysipyszczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 13:01   #41
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
A tak w ogóle to dziwię się ludziom, którzy podają prawdziwe dane na takich stronach.... Wiadomo, że jak to jest uzasadnione, np. allegro, gdzie na ten adres i nazwisko będą przychodziły kupione przedmioty.....
ja też. zawsze unikam takich portali z najduję inne, gdzie dane nie są potrzebne. na pobieraczku podałam pierwsze litery.
Cytat:
Napisane przez wanda164 Pokaż wiadomość
a tu na co trzeba uważać? mogłabyś coś więcej napisać "ku przestrodze"?
ja pierwsze słyszę coś o chomikuj bo o tej stronie mówimy prawda? ja bym bez niej miała dużo trudniej, żadnych nieprzyjemności nie miałam
Cytat:
Napisane przez mysipyszczek Pokaż wiadomość
rzecz w tym - jak mi powiedziała prawniczka z UOKiK - że za podawanie fałszywych danych grozi odpowiedzialność karna.
tylko kto o tym wie? to nie dlatego ludzie je podawają.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-05, 15:56   #42
L i l a q
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 20
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

a dlaczego przy rejestracji podajecie swoje prawdziwe adresy zamieszkania?
a, i żadna umowa nie jest ważna jeśli nie podpiszecie się pod nią własnoręcznie
L i l a q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 18:44   #43
mysipyszczek
Raczkowanie
 
Avatar mysipyszczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 282
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Cytat:
Napisane przez L i l a q Pokaż wiadomość
a dlaczego przy rejestracji podajecie swoje prawdziwe adresy zamieszkania?
a, i żadna umowa nie jest ważna jeśli nie podpiszecie się pod nią własnoręcznie
bo jesteśmy naiwni. wierzymy w uczciwość drugiego człowieka.
mysipyszczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 19:31   #44
L i l a q
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 20
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Cytat:
Napisane przez mysipyszczek Pokaż wiadomość
bo jesteśmy naiwni. wierzymy w uczciwość drugiego człowieka.
aaa ja to robię tak jak oni zarejestrowałam się na fikcyjny adres i niech sobie szukają czego chcą cwaniaki
L i l a q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 09:28   #45
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Nie czaję do końca sprawy. Ludzie akceptują regulamin, którego nie czytają a potem pretensje, że ktoś od nich chcę kasę
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 10:11   #46
mysipyszczek
Raczkowanie
 
Avatar mysipyszczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 282
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
Nie czaję do końca sprawy. Ludzie akceptują regulamin, którego nie czytają a potem pretensje, że ktoś od nich chcę kasę
ja uważam, że to można porównać do takiej sytuacji:

idziesz do sklepu kupić chleb, a potem masz biegunkę, bo nie przeczytałaś na etykiecie, że zawiera środek przeczyszczający.

albo: kupujesz sobie doładowanie do telefonu, na którym napisanie jest "regulamin dostępny na www...", a potem dziwisz się, że za każda kolejna rozmowa jest o 20gr droższa bo nie zajrzałaś na tą stronę.

mysipyszczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 10:25   #47
anglistka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 237
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
Nie czaję do końca sprawy. Ludzie akceptują regulamin, którego nie czytają a potem pretensje, że ktoś od nich chcę kasę
1. A Ty zawsze czytasz regulamin?? Nawet gdy rejestrujesz się na jakimś portalu, na którym pisze jak byk: DARMOWA REJESTACJA?
2. Owszem, regulaminy powinno się czytać, ale wiekszosc osob tego nie robi, bo jest on napisany tak trudnym jezykiem, ze i tak ktos nie wykwalifikowany nie za bardzo wie o co tam chodzi. tam rowniez rejestrowaly się dzieci, skuszone reklama darmowego sciagania przez 10 dni i zostaly wprowadzone w blad, jak my wszyscy. A informacja o tym, ze akceptujac regulamin zawierasz jednoczesnie umowe znajduje się dopiero bodajze na 4 czy 5 stronie tego regulaminu.

poza tym, informacja o tym, ze w ciagu 10 dni mozna odstapic od umowy znaduje sie w prawym dolnym rogu strony pobieraczka a jak sie rejestrujesz to to nie jest wcale widoczne. a po drugie, skoro TYLKO sie rejestrujesz (w Twoim mniemaniu) to co to ma wspolnego z umowa?

umowa zawarta na odleglosc czyli taka jak ta, powinna zostac potwierdzona w formie PISEMNEJ, nie mailowej przez uslugodawce zaraz po zawarciu tej umowy. W tym potwierdzeniu powinny znalezc sie konretne informacje na temat uslugodawcy (odsylam do ustawy o ochronie niektorych praw konsumenta, bodajze art.7) W przypadku pobieraczka tak sie nie stalo, dlatego tez przysluguje nam prawo do odstapienia od umowy w ciagu 3 miesiecy od daty jej zawarcia. I jak radzi UOKiK, nalezy wysłać poleconym za potwierdzeniem odbioru takie oswiadczenie o odstapieniu od umowy.

nie uwazasz, ze to troche inna sytuacja niz np gdy kupujesz cos na allegro?? tam swiadomie klikasz "kup teraz", wiesz ze masz zaplacic ale tez cos w zamian dostajesz. Tutaj ma miejsce wyludzanie pieniedzy!

bylabys zadowolona, gdyby po rejestracji na jakims forum czy gdziekolwiek indziej ktos Ci groził wniesieniem sprawy do sądu, komornikiem i Bóg wie jeszcze czym?? Nie sądze...

owszem, wszyscy bylismy naiwni ale pobieraczek celowo wporowdza ludzi w blad zeby czerpac z tego korzysci.
anglistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 02:53   #48
zawiechaczarny
Wtajemniczenie
 
Avatar zawiechaczarny
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 743
GG do zawiechaczarny
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Ponad rok temu też dałam się nabrać pobieraczkowi. Jak przesłali mi na maila ileś tam wezwań do zapłaty a nie minęły jeszcze 3 miesiące, przesłałam im listem priorytetowym wypowiedzenie umowy, zgodnie ze wskazówkami UOKiK. Oczywiście dostałam list z odpowiedzią, w którym straszyli, że wypowiedzenie jest nieważne, bo miałam na nie 10 dni od aktywacji konta bla bla bla. Olałam to i mam przynajmniej spokojną głowę, że z mojej strony żadne przepisy prawa nie zostały złamane, bo ustawowo miałam 3 miesiące na pisemne wypowiedzenie umowy.
Po tamtym liście jak ich olałam więcej już do mnie nie napisali.
A jakby jakimś cudem udało im się nasłać na mnie komornika, to mogą szukać wiatru w polu, bo się przerowadziłam, a pod poprzednim adresem nigdy nie byłam zameldowana Zresztą oszust do sądu nie pójdzie, bo sam sobie strzeli samobója

Ale czegoś mnie ta lekcja nauczyła - czytać regulaminy

Straszne, że ludzie nadal się tam rejestrują - w jakimś TVN trzeba by to bardziej nagłośnić. Nawet kilkuletnie dzieci straszą - mnóstwo takich tematów na innych forach...
__________________
10.05.2011
26.11.2014
18.09.2015
21.06.2018 - nasza córeczka już z nami


2.05.2017 - 5tc[*]
26.04.2019 - 9tc[*]
zawiechaczarny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 10:35   #49
Spalinka
Wtajemniczenie
 
Avatar Spalinka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 658
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Mój Tż ostatnio dostał na maila wezwanie od nich chociaż jest pewny, że nigdy na tej stronie nie był i nie rejestrował się tam

dostał ok 3 maili w bardzo krótkim czasie i już sam nie wiedział co robić, aż któregoś dnia na spotkaniu z kolegą dowiedział się, że i on dostał takie wezwanie (kolega jest urzędnikiem, więc łatwiej było mu wybadać sprawę)
Od razu wyjaśnił nam, że płacić nic nie trzeba i niech sobie straszą do woli, bo po pierwsze żadna umowa nie jest ważna jeżeli nie jest podpisana własnoręcznie.
Nie można zawrzeć z kimś umowy klikając w "akceptuje regulamin" Bo nawet na "chłopski rozum" załóżmy że z mojego laptopa rejestruje się moja koleżanka podając dane mojej babci. I kto w takim wypadku ma płacić? Ja? bo moje ip, koleżanka czy babcia ?

Dziewczyny nie dać się zastraszyć po prostu olać sprawę i nie dać oszustom zarobić na kaucję więzienną, która prędzej czy później będzie im potrzebna
__________________
Wymieniam się - KLIK
Wishlista - KLIK

......................... ..................
Czekamy na styczeń!
Spalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-07, 10:46   #50
anglistka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 237
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Cytat:
Napisane przez zawiechaczarny Pokaż wiadomość
Ponad rok temu też dałam się nabrać pobieraczkowi. Jak przesłali mi na maila ileś tam wezwań do zapłaty a nie minęły jeszcze 3 miesiące, przesłałam im listem priorytetowym wypowiedzenie umowy, zgodnie ze wskazówkami UOKiK. Oczywiście dostałam list z odpowiedzią, w którym straszyli, że wypowiedzenie jest nieważne, bo miałam na nie 10 dni od aktywacji konta bla bla bla. Olałam to i mam przynajmniej spokojną głowę, że z mojej strony żadne przepisy prawa nie zostały złamane, bo ustawowo miałam 3 miesiące na pisemne wypowiedzenie umowy.
Po tamtym liście jak ich olałam więcej już do mnie nie napisali.
A jakby jakimś cudem udało im się nasłać na mnie komornika, to mogą szukać wiatru w polu, bo się przerowadziłam, a pod poprzednim adresem nigdy nie byłam zameldowana Zresztą oszust do sądu nie pójdzie, bo sam sobie strzeli samobója

Ale czegoś mnie ta lekcja nauczyła - czytać regulaminy

Straszne, że ludzie nadal się tam rejestrują - w jakimś TVN trzeba by to bardziej nagłośnić. Nawet kilkuletnie dzieci straszą - mnóstwo takich tematów na innych forach...
zawiechaczarny, mogłabyś napisać jaki wzór odstąpienia od umowy wysłałaś?? Bo ja chcę wysłać ale ten wzór na stronie UOKiK ma sie nijak do prawa do 3 miesięcznego wypowiedzenia, bo tam jest właśnie wspomniane prawo do 10 dni wypowiedzenia...
anglistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 05:46   #51
mysipyszczek
Raczkowanie
 
Avatar mysipyszczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 282
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Cytat:
Napisane przez Spalinka Pokaż wiadomość
Mój Tż ostatnio dostał na maila wezwanie od nich chociaż jest pewny, że nigdy na tej stronie nie był i nie rejestrował się tam

dostał ok 3 maili w bardzo krótkim czasie i już sam nie wiedział co robić, aż któregoś dnia na spotkaniu z kolegą dowiedział się, że i on dostał takie wezwanie (kolega jest urzędnikiem, więc łatwiej było mu wybadać sprawę)
Od razu wyjaśnił nam, że płacić nic nie trzeba i niech sobie straszą do woli, bo po pierwsze żadna umowa nie jest ważna jeżeli nie jest podpisana własnoręcznie.
Nie można zawrzeć z kimś umowy klikając w "akceptuje regulamin" Bo nawet na "chłopski rozum" załóżmy że z mojego laptopa rejestruje się moja koleżanka podając dane mojej babci. I kto w takim wypadku ma płacić? Ja? bo moje ip, koleżanka czy babcia ?

Dziewczyny nie dać się zastraszyć po prostu olać sprawę i nie dać oszustom zarobić na kaucję więzienną, która prędzej czy później będzie im potrzebna
mysipyszczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 18:30   #52
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Ech... Kiedy Ty się tam zarejestrowałaś? Przecież sprawa z Pobieraczkiem już od kilku lat jest, programy w telewizji, w wiadomościach, już nie mówię o necie nawet... Dziwię się, że jeszcze ktokolwiek się tam rejestruje.
hehe, ja przed chwilą odczytałam takiego maila..i bardzo sie przeraziłam, zle zaczęło mi to śmierdzieć wiec spytałam wszystko wiedzące forum wizażu więc teraz wiem o co chodzi ^^

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Śmieszne jest to, że ludzie się na to nabierają.
Czy naprawdę świadomość prawa w narodzie jest tak niska, że wierzą, że przyjdzie do nich komornik, zabierze im cały majątek i w dodatku do więzienia trafią?
hej, ja jestem na wydziale prawa i się wystraszyłam, ale po minutowym szoku nadeszła chwila przemyśleń. po pierwsze jak już to zamiast maila powinnam dostać oficjalne wezwanie listowne, po drugie nie podawałam im moich danych więc tak łatwo by nie odkryli od kogo mają wyłudzić te pieniądze. to dało w błyskawicznym tempie do myślenia i oprzytomniałam

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Sto razy pisałam, ze zamiast religii w szkole przydałby się podstawy prawa, to może ludzie tacy naiwni i bojaźliwi by nie byli i nie byłoby od cholery takich potrafiących skroić frajerów "przedsiębiorczych" działań
Również jestem za podstawami prawa w szkołach, ba nawet od podstawówki, bo jak widać, dzieci też w ten sposób okradają.
Wielu zbędnych rzeczy nas uczą...chociażby ta religia..uważam, że jak ktoś chce zdobywać wiedzę w tym zakresie to powinny być szkółki nieobowiązkowe przy kościołach, a nie do państwowych się pchają. (ale to taki off top)

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Cytat:
Napisane przez kodeine Pokaż wiadomość
Ja też podałam podobne dane. Niecałe 2 lata temu dałam się nabrac jak jeszcze nie było tego szumu w telewizji.
Od tego czasu czytam każdy regulamin, gdzie podaje swoje dane.
Często też wpisuje 'zł.' w wyszukiwarce i wtedy jeśli regulamin jest długi można łatwo znaleźć haczyk
to znaczy? nie rozumiem

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Cytat:
Napisane przez mysipyszczek Pokaż wiadomość
wiesz... można nie czytać i kasować, ale znam przypadek (kolega z mojego miasta) że komornik autentycznie zastukał do drzwi.
a w tej właśnie sprawie?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 15:38   #53
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Cytat:
Napisane przez anglistka Pokaż wiadomość
1. A Ty zawsze czytasz regulamin?? Nawet gdy rejestrujesz się na jakimś portalu, na którym pisze jak byk: DARMOWA REJESTACJA?
jak pisze, że darmowa to tym bardziej czytam
Albo, że coś jest od złotówki (czyli zwykle 24 zł, a złotówkę przelewem, do którego danych nie podają)

A po 2 unikam podawania danych osobowych w necie, chyba że znane sklepy internetowe- ale to i tak podaję adres firmowy, a nie domowy.


--
I owszem, rozumiem, że te umowy mają być podpisywane pisemnie, ale gdyby ludzie czytali to nie byłoby problemu.

A nawyk czytania umów mam z pracy, już sobie dużo ludzi popodpisywało różne umowy bankowe i najmu biur (pierwsza cena b.korzystna, ale opłaty eksploatacyjne tyle co główna opłata) i inne umowy i nauczyłam się na błędach innym czytania regulaminów, szczególnie tam gdzie się podaje dane osobowe.

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość



to znaczy? nie rozumiem
może wrzuca to w worda i wrzuca w słowną wyszukiwarkę frazę 'zł' i wtedy word to podkreśla

albo jakoś przez google
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3

Edytowane przez kobietasukcesu
Czas edycji: 2012-01-13 o 15:12
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 14:50   #54
zawiechaczarny
Wtajemniczenie
 
Avatar zawiechaczarny
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 743
GG do zawiechaczarny
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Cytat:
Napisane przez anglistka Pokaż wiadomość
zawiechaczarny, mogłabyś napisać jaki wzór odstąpienia od umowy wysłałaś?? Bo ja chcę wysłać ale ten wzór na stronie UOKiK ma sie nijak do prawa do 3 miesięcznego wypowiedzenia, bo tam jest właśnie wspomniane prawo do 10 dni wypowiedzenia...
Hmm... ja mialam ten problem rok temu, ale nie sądzę żeby przepisy w tej kwestii się zmieniły i wtedy UOKiK utwierdzał mnie w przekonaniu, że na wypowiedzenie mam 3 miesiące. Sorki za poslizg, ale trochę się naszukałam tego pisma, które im wysłałam (sama układałam tekst, bo mam doświadczenie po zajęciach z postępowania administracyjnego i powołałam się w nim na odpowiednie przepisy - właśnie jakoś nie wierze w ten wzór UOKiK ). Trochę czasu zajęło zanim znalazłam to pismo, bo pisałam je na poprzednim laptopie i myślałam że może nawet juz go nie mam. Na szczęście znalazło się na dysku zewnętrznym Może komuś się przyda:

[miejscowość i data]
[imię i nazwisko]
[ulica i nr domu]
[kod pocztowy i miejscowość]

Eller Service S.C.
80-350 Gdańsk
ul. Chłopska 72


Oświadczenie o odstąpieniu od umowy na usługi Usenet

Powołując się na art. 10 ust. 2 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, niniejszym
odstępuję od umowy o świadczenie usług Usenet, zawartej z Eller Service S. C., dnia 03.12.2010 r. z komputera o adresie IP xx.xxx.xx.xxx.
Pragnę przypomnieć, iż w związku z brakiem pisemnego potwierdzenia informacji, o
których mowa w art. 9 ust.1 w zw. z art. 9 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych praw
konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny,
termin, w którym przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy wynosi trzy miesiące i
liczy się od dnia zawarcia umowy.
Tym samym oświadczam, iż opłata za korzystanie z usług witryny pobieraczek.pl w wysokości 94,80 PLN nie zostanie przeze mnie uiszczona.
Odstępując od umowy, zwracam się z wnioskiem o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych oraz całkowite usunięcie danych ze zbioru danych firmy Eller Service S.C. (podstawa prawna: art. 32 ust. 1 pkt 6 w związku z art. 35 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych).


Podpisano
__________________
10.05.2011
26.11.2014
18.09.2015
21.06.2018 - nasza córeczka już z nami


2.05.2017 - 5tc[*]
26.04.2019 - 9tc[*]

Edytowane przez zawiechaczarny
Czas edycji: 2012-01-15 o 14:54
zawiechaczarny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 15:37   #55
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
to znaczy? nie rozumiem
Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu
może wrzuca to w worda i wrzuca w słowną wyszukiwarkę frazę 'zł' i wtedy word to podkreśla

albo jakoś przez google
nie chodzi to to jak, ale po co.
swoją drogą, nie trzeba wrzucać do worda żeby znaleźć jakieś słowo w tekście, wystarczy nacisnąć Ctrl + F

mmm3m, jeśli poszukasz w umowie frazy "zł" i ją znajdziesz, to znaczy że w umowie jest mowa o pieniądzach. wtedy szybko przeczytasz na co są potrzebne te pieniądze - w przypadku umowy Pobieraczka znalazłabyś "zł" i wiedziałabyś, że należy zapłacić te 90 ileś złotych za korzystanie z portalu, jeśli w ciągu 10 dni nie odeśle się im odmowy.

jak "zł" nie znajdziesz - wiesz że nie ma konieczności płacenia za cokolwiek.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 18:34   #56
anglistka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 237
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Cytat:
Napisane przez zawiechaczarny Pokaż wiadomość
Hmm... ja mialam ten problem rok temu, ale nie sądzę żeby przepisy w tej kwestii się zmieniły i wtedy UOKiK utwierdzał mnie w przekonaniu, że na wypowiedzenie mam 3 miesiące. Sorki za poslizg, ale trochę się naszukałam tego pisma, które im wysłałam (sama układałam tekst, bo mam doświadczenie po zajęciach z postępowania administracyjnego i powołałam się w nim na odpowiednie przepisy - właśnie jakoś nie wierze w ten wzór UOKiK ). Trochę czasu zajęło zanim znalazłam to pismo, bo pisałam je na poprzednim laptopie i myślałam że może nawet juz go nie mam. Na szczęście znalazło się na dysku zewnętrznym Może komuś się przyda:

[miejscowość i data]
[imię i nazwisko]
[ulica i nr domu]
[kod pocztowy i miejscowość]

Eller Service S.C.
80-350 Gdańsk
ul. Chłopska 72


Oświadczenie o odstąpieniu od umowy na usługi Usenet

Powołując się na art. 10 ust. 2 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, niniejszym
odstępuję od umowy o świadczenie usług Usenet, zawartej z Eller Service S. C., dnia 03.12.2010 r. z komputera o adresie IP xx.xxx.xx.xxx.
Pragnę przypomnieć, iż w związku z brakiem pisemnego potwierdzenia informacji, o
których mowa w art. 9 ust.1 w zw. z art. 9 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych praw
konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny,
termin, w którym przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy wynosi trzy miesiące i
liczy się od dnia zawarcia umowy.
Tym samym oświadczam, iż opłata za korzystanie z usług witryny pobieraczek.pl w wysokości 94,80 PLN nie zostanie przeze mnie uiszczona.
Odstępując od umowy, zwracam się z wnioskiem o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych oraz całkowite usunięcie danych ze zbioru danych firmy Eller Service S.C. (podstawa prawna: art. 32 ust. 1 pkt 6 w związku z art. 35 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych).


Podpisano
bardzo Ci dziękuję
anglistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 07:54   #57
mysipyszczek
Raczkowanie
 
Avatar mysipyszczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 282
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
nie chodzi to to jak, ale po co.
Swoją drogą, nie trzeba wrzucać do worda żeby znaleźć jakieś słowo w tekście, wystarczy nacisnąć ctrl + f

mmm3m, jeśli poszukasz w umowie frazy "zł" i ją znajdziesz, to znaczy że w umowie jest mowa o pieniądzach. Wtedy szybko przeczytasz na co są potrzebne te pieniądze - w przypadku umowy pobieraczka znalazłabyś "zł" i wiedziałabyś, że należy zapłacić te 90 ileś złotych za korzystanie z portalu, jeśli w ciągu 10 dni nie odeśle się im odmowy.

Jak "zł" nie znajdziesz - wiesz że nie ma konieczności płacenia za cokolwiek.
:d:d:d:d
mysipyszczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 08:21   #58
sunny_eyes
Zakorzenienie
 
Avatar sunny_eyes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 611
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
jak "zł" nie znajdziesz - wiesz że nie ma konieczności płacenia za cokolwiek.
Nie koniecznie bo co cwańszy portal może dać w innej walucie jeśli wie, że ludzie w ten sposób przeszukują regulamin.

Co do samego pobieraczka to chyba ponownie zaczął akcję ściągania "długów".
Przedwczoraj rozmawiałam z znajomą i mówi, że była zapłacić rachunek, bo syn w 2010 gdzieś tam się zarejestrował i kilka dni wcześniej przyszło wezwanie do zapłaty. Przypomniałam sobie sprawę pobieraczka i z ciekawości poprosiłam, aby mi to pokazała papiery i bingo.
Mały pół dnia płakał jak to przyszło, kolejne pół jak powiedziała, że musi dać na to z swoich pieniędzy. Z tego co wyczytałam jeśli już zapłaciła to nic się nie da zrobić. Ten portal to czyste chamstwo, a nadal istnieje
sunny_eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 21:28   #59
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

http://internet.gadzetomania.pl/2012...owany-w-dubaju


http://internet.gadzetomania.pl/2012...re-programy-pl

Edytowane przez siska81
Czas edycji: 2013-01-05 o 21:41
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 13:37   #60
anglistka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 237
Dot.: UWAGA - nie dajcie się nabrać! OSTRZEŻENIE dla wszystkich!

Uwaga!
Mimo tego, że podobno pobieraczek przestał istnieć http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,...?ticaid=110287
to znowu zaczynają wysyłać na maile przedsądowe wezwania do zapłaty, z tego samego adresu z którego przysyłali poprzednie maile ale podpisany jest jakiś pan z rzekomego biura windykacji prawnej.
w mojej sprawie minęło dokładnie 2 lata od tej pożal się Boże rejestracji, nie płaciłam i nie mam zamiaru ale trochę sie obawiam bo w tym mailu jest podana nazwa jakiejs kancelarii, nr sprawy itp. Czy ktos tez dostal podobne wezwanie??
anglistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-30 14:22:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.