Shih tzu - cz. IV - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-02, 19:56   #481
Anabellita
Zadomowienie
 
Avatar Anabellita
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 192
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez di69 Pokaż wiadomość
Ja mam tą :http://allegro.pl/maszynka-do-strzyz...901584076.html i jak patrzę to ta pokazana przez Ciebie też jest GTS888 z tym, że moja ma symbol B - 888B
Przy Twojej nie ma podanego szybkość ostrza i obroty silnika - zapytaj sprzedawcę jeśli będzie taka sama jak przy mojej to bierz bo tą moją to mogę z ręką na sercu polecać. Pytaj jeszcze ile dają gwarancji! Ja kupiłam z 2 letnia
Dziękuję Ci baaardzo za odpowiedz Ja nie mam pojęcia na co zwracać uwagę przy kupnie maszynki. Poszperałam na necie i znalazłam szybkość ostrzy i obroty. Obroty silnika są identyczne jak w Twojej, a szybkość ostrzy u Ciebie 2500 a w tej drugiej 2000 czyli niewielka różnica więc kupujemy
__________________

CÓRCIA


"Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle, wzlecieć możemy tylko gdy obejmiemy się nawzajem".
Anabellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 20:39   #482
DziewczynaPrezesa1
Przyczajenie
 
Avatar DziewczynaPrezesa1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Napiszcie jak Wasze pieski zachowują się przy strzyżeniu? Albo czy macie jakieś sposoby żeby były grzeczne i dały się ostrzyc do końca? Bo ja próbowałam jakiś czas temu mojemu ostrzyc tylko pod oczkami i od tamtej pory samodzielne strzyżenie go uważam za niemożliwe i jak mi się to kiedyś uda to będzie mistrzostwo świata
DziewczynaPrezesa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 15:48   #483
di69
Rozeznanie
 
Avatar di69
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 800
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Moja pierwsze dwa razy to by mi z chęcią ze stolika uciekła. Teraz jest już ok stoi grzecznie tylko, że jak przeważnie wszystkie shih jak jest im za długo to ciągle siadają.
Ja mojej nie obcinam w koło oczu - wydaje mi się, że tak jest lepiej dla ich oczu
A tu mała po ostatnim cięciu - w tyle jej kumpel do zabawy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PA100061.jpg (56,2 KB, 41 załadowań)
__________________
Lepsze 10 godzin samemu w domu niż 24 w schronisku
di69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 16:28   #484
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez di69 Pokaż wiadomość
Moja pierwsze dwa razy to by mi z chęcią ze stolika uciekła. Teraz jest już ok stoi grzecznie tylko, że jak przeważnie wszystkie shih jak jest im za długo to ciągle siadają.
Ja mojej nie obcinam w koło oczu - wydaje mi się, że tak jest lepiej dla ich oczu
A tu mała po ostatnim cięciu - w tyle jej kumpel do zabawy
Ja ją chyba 1 raz dopiero widze! Piękna jest tylko tych "sukienek" nie lubie, ale to juz jak kto woli

Dziewczyny mam problem... Ok 11 rano Furka dostała tabletke na odrobaczenie i wszystko było ok. Jakieś pół godziny temu zwymiotowała żółcią połączoną z jedzeniem (karma + wędlina), przed chwilą znowu ale już tylko trochę, a teraz znalazłam w pokoju typowe rzygi (za przeproszeniem). Nie dowiem sie co jej zaszkodziło, ale pytanie co z tabletką? Dać za parę dni drugą?
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 21:23   #485
DziewczynaPrezesa1
Przyczajenie
 
Avatar DziewczynaPrezesa1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7
Dot.: Shih tzu - cz. IV

di69, piękna jest ta Twoja (nie wiem jak się nazywa?) psinka Jeżeli chodzi o włosy pod oczkami to pare razy próbowałam zapuszczać, ale mój ma tak nieukładające się włosy, że one nie chcą mu się zaczesać tak do dołu tylko ciągle mu dotykają oczu i ropieją, jak miał takie dłuższe to miał ciągle mokre i sklejone, jak z jeden dzień mu nie przemyłam to już była bieda :-(

Ashia, a czy to była jakaś nowa tabletka, czy taka, którą zawsze jej podajesz? Bo wymioty też mogą być od niej? Kiedyś czytałam, że żeby się wchłonęła tabletka potrzebuje 4 godzin, więc możliwe, że nie trzeba podawać drugiej, ale to info z netu, nie sprawdzone, więc może zadzwoń do weta i zapytaj?
A co ile odrobaczacie Wasze shih?

I dodaje zdjęcia mojego Frodka,ostrzyżonego i nie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_1389.jpg (108,4 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2012-05-31_18-31-52_621.jpg (59,3 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2012-09-17_14-44-04_38.jpg (180,6 KB, 23 załadowań)
DziewczynaPrezesa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 08:24   #486
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez DziewczynaPrezesa1 Pokaż wiadomość
Ashia, a czy to była jakaś nowa tabletka, czy taka, którą zawsze jej podajesz? Bo wymioty też mogą być od niej? Kiedyś czytałam, że żeby się wchłonęła tabletka potrzebuje 4 godzin, więc możliwe, że nie trzeba podawać drugiej, ale to info z netu, nie sprawdzone, więc może zadzwoń do weta i zapytaj?
A co ile odrobaczacie Wasze shih?

I dodaje zdjęcia mojego Frodka,ostrzyżonego i nie
Ta sama co zawsze (najczęściej przynajmniej). Jak 4 godziny to byłoby ok, chociaż i tak pewnie bede musiała zapytac weta, bo dzisiaj znowu Furka wymiotowała nie wiem co sie dzieje...
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 12:06   #487
malutka2105
Rozeznanie
 
Avatar malutka2105
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 519
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Moja Kika zawsze po odrobaczaniu wymiotuje także nie denerwuj się.
malutka2105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-04, 15:20   #488
di69
Rozeznanie
 
Avatar di69
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 800
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Dziękujemy za pochwały
Ashia87 już kiedyś dawałam kilka razy zdjęcia małej...ale musiałaś przegapić Jak dokopię się do płyty z jej zdjęciami to pokażę Ci jak wyglądała w dłuższych kłaczkach
Wymioty w dniu podania to chyba raczej normalne...ale martwią mnie te dnia kolejnego :/A pije i je normalnie? Nie zmieniło się jej zachowanie - więcej śpi?
DziewczynaPrezesa1 mała to Yoko Ja moją odrobaczam tak co 3-4 miesiące. Teraz będę bo po 20.01. mamy szczepienia. Mały fajniutki i ubarwienie ma takie jakie mi się podoba. Moja niestety gdy obcięta to tylko głowę ma w kolorach reszta kremowo-biała
__________________
Lepsze 10 godzin samemu w domu niż 24 w schronisku

Edytowane przez di69
Czas edycji: 2013-01-04 o 15:26
di69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 15:52   #489
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Furka raczej przy odrobaczaniu nie wymiotowała...
Wczoraj wieczorem dostała karmę bo drapała w podkładke gdzie stoją miski i dzisiaj to zwróciła, pije normalnie. Na dworze szaleje, w domu śpi ale ona tak miała... Jak ktoś przyjedzie to szczeka i biega, wiec tez ok. Jakąś godzine temu znowu wymiotowała ale teraz już czystą żółcią.
Dawno temu ludzie mowili ze po nosie mozna rozpoznac czy z psem jest ok, czy nie, ale nie wiem jak to dokładnie było. Furka nos miała zawsze mokry, teraz jest suchy...
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 16:03   #490
di69
Rozeznanie
 
Avatar di69
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 800
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Jak suchy to psu coś jest. Przejdź się lepiej z małą do weta. I Ty i my będziemy spokojniejsi. Może to nic takiego i oby tak było
__________________
Lepsze 10 godzin samemu w domu niż 24 w schronisku
di69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 20:06   #491
cytrynka2012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 31
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Ashia - a jaki środek dawałaś przy odrobaczaniu? Moja psina po Milbemaxie czuła się świetnie, natomiast jak dostała Aniprazol to pierwszego dnia też wymiotowała. Wczoraj dostała drugą dawkę, dziś trzecią Aniprazolu i było już ok.
cytrynka2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-04, 20:33   #492
malutka2105
Rozeznanie
 
Avatar malutka2105
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 519
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ashia87 Pokaż wiadomość
Furka raczej przy odrobaczaniu nie wymiotowała...
Wczoraj wieczorem dostała karmę bo drapała w podkładke gdzie stoją miski i dzisiaj to zwróciła, pije normalnie. Na dworze szaleje, w domu śpi ale ona tak miała... Jak ktoś przyjedzie to szczeka i biega, wiec tez ok. Jakąś godzine temu znowu wymiotowała ale teraz już czystą żółcią.
Dawno temu ludzie mowili ze po nosie mozna rozpoznac czy z psem jest ok, czy nie, ale nie wiem jak to dokładnie było. Furka nos miała zawsze mokry, teraz jest suchy...
No to troche za duzo tych wymiotow. Ale jadla cos dzisiaj? Kika
wymiotuje zolcia jak dlugo nie jje. Tylko ten suchy nos tak troche nie
bardzo
malutka2105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 13:07   #493
di69
Rozeznanie
 
Avatar di69
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 800
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Ashia87 co z małą?
Napisz nam coś
__________________
Lepsze 10 godzin samemu w domu niż 24 w schronisku
di69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 20:59   #494
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Furka... to zawsze była cudowna psina...

Nosek mokry, brak wymiotów, do jedzenia dostaje lekko rozmoczoną karmę z marchewką gotowaną. Jest OK!
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 23:02   #495
di69
Rozeznanie
 
Avatar di69
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 800
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Ale mnie przetrzymałaś :/
Już się bałam!
Fureczko kochana nie rób więcej takich numerów
__________________
Lepsze 10 godzin samemu w domu niż 24 w schronisku
di69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 07:22   #496
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez di69 Pokaż wiadomość
Ale mnie przetrzymałaś :/
Już się bałam!
Fureczko kochana nie rób więcej takich numerów
przepraszamy
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 22:24   #497
di69
Rozeznanie
 
Avatar di69
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 800
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ashia87 Pokaż wiadomość
przepraszamy
Następnym razem będzie....:
__________________
Lepsze 10 godzin samemu w domu niż 24 w schronisku
di69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 22:38   #498
Milanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 208
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Bentley tez wymiotowal pod odrobaczaniu, a dostaje Drontal.
A teraz dostal infekcje skory, brzuszek ma intensywnie rozowy i kilka ciemniejszych rozowych plamek. Jest na antybiotyku ale nie znamy jeszcze przyczyny, narazie leczymy objawy. Czy mial ktos podobny problem?

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:34 ----------

Cytat:
Napisane przez di69 Pokaż wiadomość
Moja pierwsze dwa razy to by mi z chęcią ze stolika uciekła. Teraz jest już ok stoi grzecznie tylko, że jak przeważnie wszystkie shih jak jest im za długo to ciągle siadają.
Ja mojej nie obcinam w koło oczu - wydaje mi się, że tak jest lepiej dla ich oczu
A tu mała po ostatnim cięciu - w tyle jej kumpel do zabawy
sciecie super bardzo mi sie podoba
Milanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 17:48   #499
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Milanna Pokaż wiadomość
Bentley tez wymiotowal pod odrobaczaniu, a dostaje Drontal.
A teraz dostal infekcje skory, brzuszek ma intensywnie rozowy i kilka ciemniejszych rozowych plamek. Jest na antybiotyku ale nie znamy jeszcze przyczyny, narazie leczymy objawy. Czy mial ktos podobny problem?
Furka ma atopową skórę, uczulona na wszystko, często się drapie. Dostawała sterydy po których swędzenie w dużym stopniu ustępowało. Pilnujemy diety + płyn antyseptyczny jako szampon i da się życ
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-10, 20:08   #500
gwiazdkadg
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdkadg
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: D&G
Wiadomości: 6 844
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Ja odrobaczam mojego co 3 miesiące czyli 4x w roku, zazwyczaj wszystko było ok, choć ostatnio dostał inny lek - niestety nie pamiętam bo mama podała i też zwymiotował, ale tylko raz. Mam nadzieję, że z Furką już wszystko OK!!

A obecnie wyglądamy tak:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg maykk11.jpg (87,9 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg maykkk1.jpg (57,0 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ma31.jpg (54,6 KB, 20 załadowań)
gwiazdkadg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 00:09   #501
di69
Rozeznanie
 
Avatar di69
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 800
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Milanna Pokaż wiadomość
Bentley tez wymiotowal pod odrobaczaniu, a dostaje Drontal.
A teraz dostal infekcje skory, brzuszek ma intensywnie rozowy i kilka ciemniejszych rozowych plamek. Jest na antybiotyku ale nie znamy jeszcze przyczyny, narazie leczymy objawy. Czy mial ktos podobny problem?

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:34 ----------



sciecie super bardzo mi sie podoba
U nas jeszcze nigdy nie było potrzeby brania sterydów czy antybiotyku. Mała czasami ma zwiększone "napady" drapania ale wtedy wiem, że coś zjadła - np coś z kurczakiem i przez to się więcej drapie.

Ashia87 jak tam mała. Już wsio OK?

gwiazdkadg Fajnie wygląda....ale nie dla nas takie długi kłaczek
Albo na zdjęciu tak wyszło ...albo tyłeczek i ogonek ma przesuszony.
__________________
Lepsze 10 godzin samemu w domu niż 24 w schronisku
di69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 10:38   #502
Milanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 208
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ashia87 Pokaż wiadomość
Furka ma atopową skórę, uczulona na wszystko, często się drapie. Dostawała sterydy po których swędzenie w dużym stopniu ustępowało. Pilnujemy diety + płyn antyseptyczny jako szampon i da się życ
Moze w diecie tkwi problem, szampon tez ma medyczny bo juz wczesniej sie drapal. Rozumiem ze Furka przeszla serie badan aby sprawdzic na co jest uczulona? Vet nam powiedzial ze nawet na trawe moze byc uczulony

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Cytat:
Napisane przez di69 Pokaż wiadomość
U nas jeszcze nigdy nie było potrzeby brania sterydów czy antybiotyku. Mała czasami ma zwiększone "napady" drapania ale wtedy wiem, że coś zjadła - np coś z kurczakiem i przez to się więcej drapie.

Ashia87 jak tam mała. Już wsio OK?

gwiazdkadg Fajnie wygląda....ale nie dla nas takie długi kłaczek
Albo na zdjęciu tak wyszło ...albo tyłeczek i ogonek ma przesuszony.
Kurczaka czesto je, nawet nie pomyslalam ze kurczak moglby uczulac. Idziemy znowu w srode na wizyte to podpytam zanim zaczne obwiniac moje gotowanie

Wlasnie przeczytalam ze jednak kurczak i indyk uczula, a wysypka pojawila sie po 2-3 tygodniach od przejscia z Royal Canin na domowe gotowanie.

Czym glownie karmicie swoje pieski - gotowa karma czy gotujecie dla nich ? Zawsze myslalam ze lepiej gotowac a tu masz

Edytowane przez Milanna
Czas edycji: 2013-01-11 o 11:53
Milanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 12:52   #503
di69
Rozeznanie
 
Avatar di69
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 800
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Milanna Pokaż wiadomość
Kurczaka czesto je, nawet nie pomyslalam ze kurczak moglby uczulac. Idziemy znowu w srode na wizyte to podpytam zanim zaczne obwiniac moje gotowanie ...
Czym glownie karmicie swoje pieski - gotowa karma czy gotujecie dla nich ? Zawsze myslalam ze lepiej gotowac a tu masz
Moim zdaniem lekarz powinien jako pierwszy alergen wziąść pod uwagę co pies je!
Bardzo dużo shih tzu drób uczula. My dajemy małej Purinę Pro Plan z rybą a teraz z jagnięciną. Trzeba uważać przy doborze karmy aby pomimo iż nie jest z drobiem to ma jakiś tam procent tłuszczu drobiowego w składzie i to też uczula. Trzeba szukać metodą prób i błędów. Podaje też małej( w stosunku 1/2) Acana Grassland. Z domowego jedzenia to dostaje ryż z marchewką i rybą. Z przysmaków to sama piekę ciasteczka wątróbkowe i z tuńczykiem - znalazłam przepis w necie a psy je uwielbiają, uszy świńskie i czasami i chyba właśnie przez to się drapie kurze nóżki, kości prasowane ze skór i jeszcze coś by się znalazło
Jeśli ktoś znajdzie się chętny na zakup takich ciasteczek - będzie lada chwila bazarek na Dogo na pieski z tymi ciasteczkami to na PW mogę podesłać link bo tu nie mogę go umieścić. Nie jest to mój bazarek ale mogę ręczyć za cioteczkę, która go robi, że jest uczciwa i towar dochodzi i pieniążki idą na podany cel
__________________
Lepsze 10 godzin samemu w domu niż 24 w schronisku
di69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 13:17   #504
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Shih tzu - cz. IV

czemu niby nie możesz podać linka? możesz bo chodzi o bazarek gdzie kasa idzie na psy a nie do "czyjeś" kieszeni
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 15:09   #505
di69
Rozeznanie
 
Avatar di69
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 800
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
czemu niby nie możesz podać linka? możesz bo chodzi o bazarek gdzie kasa idzie na psy a nie do "czyjeś" kieszeni
Nie byłam pewna...a nie chciało mi się szukać w regulaminie
Bazarek jeszcze w budowie ale musicie pilnować jeśli byście chciały na próbę kupić dla Waszych maluchów bo zazwyczaj ciasteczka szybko się rozchodzą . http://www.dogomania.pl/forum/threads/238420-w-budowie
Co rusz powstają nowe z różnymi rzeczami. Wątki bazarków są tuhttp://www.dogomania.pl/forum/forums/99-Bazarek
__________________
Lepsze 10 godzin samemu w domu niż 24 w schronisku
di69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 15:12   #506
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez gwiazdkadg Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że z Furką już wszystko OK!!

A obecnie wyglądamy tak:
śliczny tak już ok

Cytat:
Napisane przez di69 Pokaż wiadomość
U nas jeszcze nigdy nie było potrzeby brania sterydów czy antybiotyku. Mała czasami ma zwiększone "napady" drapania ale wtedy wiem, że coś zjadła - np coś z kurczakiem i przez to się więcej drapie.

Ashia87 jak tam mała. Już wsio OK?
tak, już wszystko dobrze.
Furka jest uczulona na kurczaka, pieczywo, ogórki i odzywki do wlosów odkąd pilnujemy diety jest ok.

Cytat:
Napisane przez Milanna Pokaż wiadomość
Moze w diecie tkwi problem, szampon tez ma medyczny bo juz wczesniej sie drapal. Rozumiem ze Furka przeszla serie badan aby sprawdzic na co jest uczulona? Vet nam powiedzial ze nawet na trawe moze byc uczulony
nie, nie miała badań. duzo widac po skórze, a na co jest uczulona dochodziliśmy metodą prób i błędów. najpierw tylko karma przez 3 tygodnie, a potem stopniowe dokładanie innych pokarmów i w ten sposób dowiedzielismy się na co mała jest uczulona
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 17:21   #507
di69
Rozeznanie
 
Avatar di69
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 800
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Dziewczyny bazarek z cisteczkami ruszył!!!
__________________
Lepsze 10 godzin samemu w domu niż 24 w schronisku
di69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 11:52   #508
Milanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 208
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez di69 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem lekarz powinien jako pierwszy alergen wziąść pod uwagę co pies je!
Bardzo dużo shih tzu drób uczula. My dajemy małej Purinę Pro Plan z rybą a teraz z jagnięciną. Trzeba uważać przy doborze karmy aby pomimo iż nie jest z drobiem to ma jakiś tam procent tłuszczu drobiowego w składzie i to też uczula. Trzeba szukać metodą prób i błędów. Podaje też małej( w stosunku 1/2) Acana Grassland. Z domowego jedzenia to dostaje ryż z marchewką i rybą. Z przysmaków to sama piekę ciasteczka wątróbkowe i z tuńczykiem - znalazłam przepis w necie a psy je uwielbiają, uszy świńskie i czasami i chyba właśnie przez to się drapie kurze nóżki, kości prasowane ze skór i jeszcze coś by się znalazło
Jeśli ktoś znajdzie się chętny na zakup takich ciasteczek - będzie lada chwila bazarek na Dogo na pieski z tymi ciasteczkami to na PW mogę podesłać link bo tu nie mogę go umieścić. Nie jest to mój bazarek ale mogę ręczyć za cioteczkę, która go robi, że jest uczciwa i towar dochodzi i pieniążki idą na podany cel
No wlasnie, spytal co je i nie wspomnial ze to moze byc przez kurczaka
Mozesz podac linka do tych ciasteczek watrobkowych i z tunczykiem? Moj jak dostaje swinskie ucho to kladzie sie obok i pilnuje zeby nikt mu nie zabral ale nawet go nie dotknie

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Ashia87 Pokaż wiadomość
śliczny tak już ok


tak, już wszystko dobrze.
Furka jest uczulona na kurczaka, pieczywo, ogórki i odzywki do wlosów odkąd pilnujemy diety jest ok.


nie, nie miała badań. duzo widac po skórze, a na co jest uczulona dochodziliśmy metodą prób i błędów. najpierw tylko karma przez 3 tygodnie, a potem stopniowe dokładanie innych pokarmów i w ten sposób dowiedzielismy się na co mała jest uczulona
Wyglada na to ze to jednak kurczak, zaczelam obserwowac jego brzuszek przed i po jedzeniu. Po jedzeniu wyraznie robi sie rozowy. A rano zanim cokolwiek zje ma normalny kolor. Bardzo dziekuje za pomoc

Edytowane przez Milanna
Czas edycji: 2013-01-13 o 11:54
Milanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 21:27   #509
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Milanna Pokaż wiadomość
No wlasnie, spytal co je i nie wspomnial ze to moze byc przez kurczaka
Mozesz podac linka do tych ciasteczek watrobkowych i z tunczykiem? Moj jak dostaje swinskie ucho to kladzie sie obok i pilnuje zeby nikt mu nie zabral ale nawet go nie dotknie

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------



Wyglada na to ze to jednak kurczak, zaczelam obserwowac jego brzuszek przed i po jedzeniu. Po jedzeniu wyraznie robi sie rozowy. A rano zanim cokolwiek zje ma normalny kolor. Bardzo dziekuje za pomoc
Kurczak bardzo często uczula - też kiedyś nie wiedziałam sprawdź skład karmy, chociaż raczej wszystkie "zwykłe" karmy czyli nie dla psów alergicznych, są z kurczakiem. Możesz kupic małą paczkę karmy z jagnięciną lub rybą i zobaczyć jak zareaguje. Nasza dziewczyna jest na Acanie. Najpierw przerabialiśmy różową Lamb & Apple ale chociaż jest bez kurczaka zbytnej poprawy nie było, dopiero wet uświadomił mi ze wypełniacz tej karmy (owies) również może uczulać. Teraz jest na Acanie Grasslands (bez zbóż) i jest ok
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 10:17   #510
Ashia87
Rozeznanie
 
Avatar Ashia87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 811
GG do Ashia87
Dot.: Shih tzu - cz. IV

15 minut na podwórku
zdjęcia z telefonu, ale już ładuje baterię z aparatu

Proszę Państwa oto Fura w swoim żywiole http://www.youtube.com/watch?v=l_hi9Cc1sp8
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0694.jpg (49,2 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0696.jpg (43,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0698.jpg (19,2 KB, 31 załadowań)

Edytowane przez Ashia87
Czas edycji: 2013-01-15 o 12:36
Ashia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-27 10:46:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:23.