Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 2013, c.9 - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Jaki ma być tytuł 10 części naszego wątku ??
Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.10 9 22,50%
Brzuszki rosną, dzieci też a nasz wątek jest the best! Mamy V-VI 2013 cz.10 1 2,50%
Rosną brzuchy, w nich maluchy; mamy się cieszą, milczeniem nie grzeszą. V-VI 2013 c.X 1 2,50%
Trzęsą się brzuszki, wychodzą pępuszki, niedługo ujrzymy maluszki. V-VI 2013 cz.10 1 2,50%
Kolejne wizyty za nami, snujemy macierzyńskie plany - Mamy V-VI 2013 cz.10 0 0%
Robią się z nas grubasy, ale w głowie nam bobasy. Mamy V-VI 2013 cz.10 0 0%
Ciężko nam się ruszać, więc spędzamy czas na pogaduchach. Mamy V-VI 2013 cz.10 0 0%
Tyjemy i płaczemy, za chwilę się śmiejemy - przez hormony szalejemy. V-VI 2013 cz.10 1 2,50%
Bejbik mnie kopie a ja colę żłopię? Mamy V-VI 2013 cz.10 0 0%
Fasolencja w brzuszek ciśnie, zaraz z tyłka mi wypryśnie. Mamy V-VI 2013 cz.10 0 0%
Mam żylaki, mam rozstępy no i brzuch mocno wydęty. Mamy V-VI 2013 cz.10 0 0%
Coraz większe brzuchy mamy, ale jeszcze nie pękamy. Mamy V-VI 2013, cz.10 5 12,50%
Śnieg pada, wiosna nie przychodzi; kiedy to dziecko się urodzi? Mamy V-VI 2013 cz.10 0 0%
Za oknem śnieżna zawierucha, a ja chcę już tulić mego malucha. Mamy V-VI 2013 cz.10 3 7,50%
Powoli bać się zaczynamy, bo plan porodu już napisany. Mamy V-VI 2013 cz.10 0 0%
Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Maj-Czerwiec 2013 c.X 7 17,50%
Wyprawki już kompletujemy i gadaniem się zajmujemy. Mamy V-VI 2013 cz.10 1 2,50%
Jeszcze nie chcemy rodzić, choć taczkami można nas już wozić. Mamy V-VI 2013 cz.10 11 27,50%
Głosujący: 40. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-12, 19:30   #1591
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez candace1 Pokaż wiadomość
To uważam, że stanowczo za duuuuzo
Myslę, że 10 sztuk by wystarczyło.

Ja do spania zamiast pieluszki kupuję: http://direct.asda.com/george/baby-b...efault,pd.html
http://www.carters.com/carters/Ducky...and-gift&start=
ja też takie coś kupiłam w primarku
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 19:30   #1592
angie83
Raczkowanie
 
Avatar angie83
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 342
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny. dziś miałam wizycie. próbuję się otrząsnąć i oswoić z myślą, że jutro o 12:30 mam się stawić w szpitalu na 4-5 dni pod kroplówkę z magnezem. szyjka 3 cm. nie wiedziałam, że to już kwalifikuje się jako krótka mam pytanie do Was- może głupie- przepisał mi luteinę dopochwową. i ja nie wiem jak to się aplikuje, bo to taka mała pastylka

jestem załamana, dziewczyny, nie mogę się powstrzymać od płaczu
Nie załamuj się! Ja byłam w szpitalu w zeszłym tygodniu. Szyjkę miałam 2,5 cm i co? Potrzymali mnie, uspokoili, zwolnili obroty i jestem wdzięczna ze tam poszłam. ja dostawałam magnez ze środkiem rozkurczowym dozylnie, nospe i diclofenac - glicerynowe czopki doodbytnicze - to dopiero trauma!!!! i to 2x dziennie. Czasem z szyjkami jest tak, ze one organicznie są krótkie, najważniejsze by była zamknięta. W szpitalu będziesz spokojniejsza, bo będzie tam sztab ludzi, którzy odpowiedzą na twoje pytania i w razie jak się źle poczujesz, to dadzą ci coś na wzmoscnienie. A tak w domu, to tylko będziesz się nakręcała.
__________________
Bartula

Edytowane przez angie83
Czas edycji: 2013-02-12 o 19:31
angie83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 19:32   #1593
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
ja kupowałam te http://moda.allegro.pl/zestaw-kosmet...015946218.html
ogólnie kupiłam wszytsko u tej osoby: podkłady, wkładki laktacyjne, majtki, zestaw nozyczki + obcinacz, szczoteczkę + grzebyk, butelkę, woreczki na zużyte pieluszki, szczoteczkę do mycia zębów, smoczek, pokrowce na przewijak, zabezpieczenia do gniazdek, podkłady poporodowe. Chyba tyle chciałam jeszcze termometr ale akurat aukcja się zakończyła i nie było nowej.
mam na liscie tego sprzedawce, zaraz sobie będę porównywać ceny jeszcze u niego..
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 19:32   #1594
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

http://allegro.pl/zestaw-mothercare-...008187132.html 2 fotka
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 19:35   #1595
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość
laski jak kupujecie stanik do spania? jakiś muszę mieć żeby mieć gdzie wkładki laktacyjne wsadzić, bo podobno w nocy tez troszke sie leje :/
ja mam jeszcze jeden taki zwykły tescowy bawełniany bez fiszbin. A na dzień normalny stanik. Nie miałam nigdy stanika do karmienia, jak dla mnie zbędny.

Cytat:
Napisane przez anoxee Pokaż wiadomość
I jest pewna, że to była oznaka braku pokarmu? Może to była kolka? Dokładnie w taki sposób młodemu sąsiadki objawiały się kolki. Pił, pił i nagle wrzask, twardy brzuch... tragedia. Ja uważam, że nawet jeśli to była wina małej ilości pokarmu, to należy to przetrwać. Nie mówię o dniach, ale choćby o godzinach. Tutaj najważniejszą rolę wtedy grają emocje i trzeba z nimi się zmierzyć.

Bardzo bym się wzbraniała przed mm. Wiem, że wmieszanie mm do naturalnego karmienia może bardzo zaburzyć laktację. A w przypadku problemów z nią w szczególności. Co do kupowania mm przed porodem - nie zamierzam. Musiałabym w takim przypadku kupić pół apteki, bo może się przydarzyć wszystko. A nocna wyprawa do apteki mnie w ogóle nie przeraża.
to prawda, że często jak już się zaczyna kombinować z mm, to naturalne karmienie idzie w niepamięć. Chociaż nie zawsze oczywiście, ale generalnie, piersi muszą być używane jak najczęściej, żeby nie przestały produkować.

Cytat:
Napisane przez nuna2 Pokaż wiadomość
jest pewna, bo wzięła laktator i spróbowała czy coś odciągnie. Przetrwać?? czekałabyś jak dziecko by płakało?? Bo mi by było szkoda...
ja mówię, że kupię bo do apteki mam kawał. Gdybym miała blisko, też bym nie brała.
małe opakowanie mleka kosztujew chyba kilkanaście złotych, czy nawet nie... uważam, że możesz śmiało kupić. A z tym czekaniem, to też myślę, że każda normalna matka stara się wyjść z siebie, żeby tylko jej maleństwo przestało płakać, i żadna nie czeka aż przestanie. U takiego maluta to istny ryk a nie płacz.

Cytat:
Napisane przez anoxee Pokaż wiadomość
Z tego co napisałaś, to ja sobie to wyobraziłam, że ona normalnie karmiła cały czas bez żadnych problemów, i tak sobie nagle kiedyś przestało lecieć, mały zaczął płakać i w nocy mąż jechał szukać mleka. Dla mnie to wszystko jest jakoś ciężkie do wyobrażenia. Ta położna u niej w nocy była? Co do pytania: tak, ja bym czekała, nawet jakby dziecko płakało (zresztą pewnie nieraz będzie płakało i będę musiała to przeżyć), przecież go nie katowała pasem.
wiesz co ja sobie nie wyobrażam czekać z założonymi rękami aż taki noworodek przestanie płakać. One zazwyczaj mają jakiś powód do tego płaczu i same z siebie nie skończą, będziesz musiała jakoś reagować. I nie znam ani jednej osoby, która by coś takiego praktykowała. Zresztą jak urodzisz, to ci się zmieni takie podejście. Bezbronność tych maluchów i świadomość, że są zależne tylko od nas naprawdę zmienia podejście.

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Moja przyjaciółka dała dziecku jak miało 5 miesięcy bogracz na łyżce, bo tak się darło na imprezie ... a później darło się o więcej
mnożna i tak moja teściowa chciała małej dawać sok pomarańczowy jak miała 3 miesiące

Cytat:
Napisane przez Lublana Pokaż wiadomość
byłam odwiedzać koleżanki świeżo po porodzie i żadna z nich nie pływała we własnej krwi, to była kwestia plamki 3x3 cm. Te podkłady poporodowe sa wielkie, więc nie sądzę, że będą tak przeciekać, żeby wszystko zalaćale wezmę do szpitala też swoje skoro tak mówisz, lepiej mieć jakby cośa łóżek się nie zniszczy, materace mają takie gumowe pokrowce, które przeciera się szmatką
oj leci leci tego syfu... ale jak masz podpachy i podkłady to we krwi pływać nie będziesz

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny. dziś miałam wizytę. próbuję się otrząsnąć i oswoić z myślą, że jutro o 12:30 mam się stawić w szpitalu na 4-5 dni pod kroplówkę z magnezem. szyjka 3 cm. nie wiedziałam, że to już kwalifikuje się jako krótka mam pytanie do Was- może głupie- przepisał mi luteinę dopochwową. i ja nie wiem jak to się aplikuje, bo to taka mała pastylka

jestem załamana, dziewczyny, nie mogę się powstrzymać od płaczu
łosz kurde, współczuję ci... trzymaj się tam jakoś...

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
u mnie w rodzinie wszyscy kupowali 30 dzieciakom czesto sie ulewalo, podczas karmienia mozna sie "przyslonic", zeby cycem nie szpanowac, do spania-przytulania, wycierania buzi juz pozniej na etapie marchewki... czesto na te nieszczesne bioderka tez troche ich trzeba...moze faktycznie kupie z 20 i zobaczymy. siostrzeniec ma 5lat i do teraz zasypia ze swoja pieluszka (ma je juz taaaakie zniszczone, a bylo 30 hehe )
uzywac bedziemy pampersow, wielorazowki moze sprobuje...nie wiem.
moje to było typ często rzygający i 20 pieluch okazało się za mało. Tetry jednak naprawdę się przydają.
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 19:40   #1596
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez candace1 Pokaż wiadomość
To uważam, że stanowczo za duuuuzo
Myslę, że 10 sztuk by wystarczyło.

Ja do spania zamiast pieluszki kupuję: http://direct.asda.com/george/baby-b...efault,pd.html
http://www.carters.com/carters/Ducky...and-gift&start=
fajne, tylko to jest "wlochate" mozna żuć, slinic itd.? mlody uwielbial zasypiac z tetra na glowie. caly sie nia przykrywal i w momencie spal :P

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

Cytat:
Napisane przez metropolitan Pokaż wiadomość
moje to było typ często rzygający i 20 pieluch okazało się za mało. Tetry jednak naprawdę się przydają.
u nas tez sami mali rzygacze moze pierwsza laska w rodzinie pokaze kuzynom, ze pawiki nie sa trendy kupie 20-30, najwyzej bede nimi okna czyscila...
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 19:41   #1597
maluska88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 353
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

hej troszkę mnie nie było ale u mnie dopchać się do kompa to masakra jak maż usiądzie i zacznie grac to 5h go nie ma ehh ja dziś zaczynam 29tydzień
maluska88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 19:43   #1598
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
fajne, tylko to jest "wlochate" mozna żuć, slinic itd.? mlody uwielbial zasypiac z tetra na glowie. caly sie nia przykrywal i w momencie spal :P

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------



u nas tez sami mali rzygacze moze pierwsza laska w rodzinie pokaze kuzynom, ze pawiki nie sa trendy kupie 20-30, najwyzej bede nimi okna czyscila...
moja do tej pory lubi sobie rzygnąć, ile ja się rzygów nasprzątałam, to chyba nikt się tyle nie nasprzątał co ja chociaż w sumie tż częściej rzyga ogarnia
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 19:43   #1599
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny. dziś miałam wizytę. próbuję się otrząsnąć i oswoić z myślą, że jutro o 12:30 mam się stawić w szpitalu na 4-5 dni pod kroplówkę z magnezem. szyjka 3 cm. nie wiedziałam, że to już kwalifikuje się jako krótka mam pytanie do Was- może głupie- przepisał mi luteinę dopochwową. i ja nie wiem jak to się aplikuje, bo to taka mała pastylka

jestem załamana, dziewczyny, nie mogę się powstrzymać od płaczu
nie martw się podleczą Cię i będzie dobrze !
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 19:45   #1600
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny. dziś miałam wizytę. próbuję się otrząsnąć i oswoić z myślą, że jutro o 12:30 mam się stawić w szpitalu na 4-5 dni pod kroplówkę z magnezem. szyjka 3 cm. nie wiedziałam, że to już kwalifikuje się jako krótka mam pytanie do Was- może głupie- przepisał mi luteinę dopochwową. i ja nie wiem jak to się aplikuje, bo to taka mała pastylka

jestem załamana, dziewczyny, nie mogę się powstrzymać od płaczu
Happy, jakby było bardzo źle to już by Cię od razu wysłał, a u Ciebie po prostu nie jest najlepiej. Uszy do góry, dobrze, że byłaś na wizycie
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 19:58   #1601
nuna2
Zakorzenienie
 
Avatar nuna2
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6 103
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny. dziś miałam wizytę. próbuję się otrząsnąć i oswoić z myślą, że jutro o 12:30 mam się stawić w szpitalu na 4-5 dni pod kroplówkę z magnezem. szyjka 3 cm. nie wiedziałam, że to już kwalifikuje się jako krótka mam pytanie do Was- może głupie- przepisał mi luteinę dopochwową. i ja nie wiem jak to się aplikuje, bo to taka mała pastylka

jestem załamana, dziewczyny, nie mogę się powstrzymać od płaczu
głowa do góry. Może to nawet lepiej, że będziesz w szpitalu, bo wyoglądają cię z każdej strony. Też mam skróconą, luteinę, nospę, magnez 3 x dziennie leżę cały czas wyrwałam sie tylko na chrzciny. Idzie się przyzwyczaić
__________________
MYŚLI I SŁOWA BY ZNOWU BUDOWAĆ NOWY DZIEŃ, NOWY, NOWY DZIEŃ...
nuna2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:00   #1602
Lublana
Zadomowienie
 
Avatar Lublana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 005
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny. dziś miałam wizytę. próbuję się otrząsnąć i oswoić z myślą, że jutro o 12:30 mam się stawić w szpitalu na 4-5 dni pod kroplówkę z magnezem. szyjka 3 cm. nie wiedziałam, że to już kwalifikuje się jako krótka mam pytanie do Was- może głupie- przepisał mi luteinę dopochwową. i ja nie wiem jak to się aplikuje, bo to taka mała pastylka

jestem załamana, dziewczyny, nie mogę się powstrzymać od płaczu
nie martw się, ja tez byłam w szpitalu kilka dni, dostawałam kroplówkę z magnezem i pomogłoco do szyjki mi sie skróciła do 36 mm i powiedzieli, że krótka jest, zarówno lekarka moja jak i w szpitalu tak uznali ( na szczęście twarda i zamknięta). A do którego szpitala idziesz? Polecam uniwersyteckia luteinę tak jak Justi napisała, na palec i do środka

No i co do magnezu, jak sobie szybko puścisz ta kroplówkę będzie Ci gorąco, w ogóle jest ciepło po magnezie i ma się rumieńce, nie przestrasz się

Edytowane przez Lublana
Czas edycji: 2013-02-12 o 20:05
Lublana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:02   #1603
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

http://www.baby-shower.pl/AKTUALNOSC...y-dla-mam.html hehehe
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:04   #1604
sharpnowaja
Zakorzenienie
 
Avatar sharpnowaja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 459
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość


zmykam laski do jutra
__________________
Nasz_Dzień
Nasze_Serce
sharpnowaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:06   #1605
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

http://www.baby-shower.pl/NIEMOWLE/Z...szczepien.html

http://www.baby-shower.pl/AKTUALNOSC...ieci-2012.html

ktoras pytala JAK DLUGO PLANUJEMY karmic http://www.baby-shower.pl/AKTUALNOSC...iego-syna.html
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:06   #1606
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 984
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny. dziś miałam wizytę. próbuję się otrząsnąć i oswoić z myślą, że jutro o 12:30 mam się stawić w szpitalu na 4-5 dni pod kroplówkę z magnezem. szyjka 3 cm. nie wiedziałam, że to już kwalifikuje się jako krótka mam pytanie do Was- może głupie- przepisał mi luteinę dopochwową. i ja nie wiem jak to się aplikuje, bo to taka mała pastylka

jestem załamana, dziewczyny, nie mogę się powstrzymać od płaczu

spokojnie, 3 cm to dużo ja mam ok.2,5cm a ciągle mi się skraca (wprawdzie do tej pory w miarę powoli) i boję się trochę bo wizyta za tydzień i boję się co usłyszę. a w szpitalu zrobią Ci dokładne badania i będziesz pod kontrolą, więc może lepiej? a skróciła Ci się czy od początku tak miałaś? poza tym myślę że nie będą Cię tyle trzymać. jak ja trafiłam do szpitala 1,5 tyg temu właśnie z powodu szyjki to miałam krótszą niż Ty, a przetrzymali mnie tylko przez noc i dali zastrzyki na rozwój płucek. chyba że masz takie skurcze i dlatego magnez?
__________________
09.04.13 Przemuś


vil84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:08   #1607
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez Lublana Pokaż wiadomość
nie martw się, ja tez byłam w szpitalu kilka dni, dostawałam kroplówkę z magnezem i pomogłoco do szyjki mi sie skróciła do 36 mm i powiedzieli, że krótka jest, zarówno lekarka moja jak i w szpitalu tak uznali ( na szczęście twarda i zamknięta). A do którego szpitala idziesz? Polecam uniwersyteckia luteinę tak jak Justi napisała, na palec i do środka

No i co do magnezu, jak sobie szybko puścisz ta kroplówkę będzie Ci gorąco, w ogóle jest ciepło po magnezie i ma się rumieńce, nie przestrasz się
na połówkowym mam zapisane, że długość szyjki 34 mm i lekarz powiedział, że bardzo dluga.. ja już nic nie rozumiem..
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:10   #1608
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
Taka ścierka do podłogi to nie jest głupi pomysl
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:11   #1609
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

z tym karmieniem to masakra jakas!!!
a co do gażetów świetne!!

Baby mop wymiata!!
__________________
/// tralalala///

Wojtek

Edytowane przez maarchewka
Czas edycji: 2013-02-12 o 20:12
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:12   #1610
Lublana
Zadomowienie
 
Avatar Lublana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 005
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
na połówkowym mam zapisane, że długość szyjki 34 mm i lekarz powiedział, że bardzo dluga.. ja już nic nie rozumiem..
mi w szpitalu powiedzieli, że krótkalekarka też powiedziała, że krótka. Bardzo długą to ja miałam na początku 52 mm, później 46 mm i w ciągu półtora tygodnia spadła do 36 mm, ale o tym wiedziała tylko moja lekarka, w szpitalu nie mieli porównania z wcześniejszymi pomiarami a i tak uznali że 36 mm jest krótka.
Lublana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:12   #1611
nuna2
Zakorzenienie
 
Avatar nuna2
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6 103
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
na połówkowym mam zapisane, że długość szyjki 34 mm i lekarz powiedział, że bardzo dluga.. ja już nic nie rozumiem..
musi być to zależne, jaka była na początku.
__________________
MYŚLI I SŁOWA BY ZNOWU BUDOWAĆ NOWY DZIEŃ, NOWY, NOWY DZIEŃ...
nuna2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:12   #1612
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
no i chwalę się chwalę się :
dziś mija 200 dni mojej niuni, zostało jeszcze 80


Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
nie wiem co zjeść na kolację może tosty?
ja zjem parówki z musztardą

Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość
czekam aż w tym kraju ktoś zrozumie, że nie wszyscy są katolikami i zrobią w każdej szkole etykę albo religie na której się omawia wszystkie religie a nie jedną
ja rozumiem, i jestem jak najbardziej za tym.
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:16   #1613
nuna2
Zakorzenienie
 
Avatar nuna2
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6 103
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

__________________
MYŚLI I SŁOWA BY ZNOWU BUDOWAĆ NOWY DZIEŃ, NOWY, NOWY DZIEŃ...
nuna2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:17   #1614
Lublana
Zadomowienie
 
Avatar Lublana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 005
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez nuna2 Pokaż wiadomość
musi być to zależne, jaka była na początku.
nie jest zależne, bo w moim przypadku w szpitalu nie wiedzieli jaka była na początku a uznali 36 mm jako krótką.
Lublana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:18   #1615
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez Lublana Pokaż wiadomość
mi w szpitalu powiedzieli, że krótkalekarka też powiedziała, że krótka. Bardzo długą to ja miałam na początku 52 mm, później 46 mm i w ciągu półtora tygodnia spadła do 36 mm, ale o tym wiedziała tylko moja lekarka, w szpitalu nie mieli porównania z wcześniejszymi pomiarami a i tak uznali że 36 mm jest krótka.
może coś z tym pomiarem jest coś nie tak, jestem zupełnym laiikiem, ale ze może to nie jest od wyjścia do wyjścia tylko jakaś częśc??
nie ważne, jakby była moja za krótka to by mi powiedzieli, mam badanie na każdej wizycie.. pewnie coś źle zinterpretowałam..
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:19   #1616
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
Pytanie z serii glupich.. Do czego używa się pieluch flanelowych?? Nie można użyć tetrowych??
w zasadzie do tego samego

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
do lekarza, żeby widział, że dziecko zadbane
nie. no do lekarza to będzie owinięte w muślinowy ręczniczek

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
w szkole etyka, religioznawstwo, a religia niech jest w niedziele. podczas mszy zakonnica zabiera dzieci do specjalnej salki i tam sobie szaleja, ucza sie "taki maly taki duzy", rysuja, sluchaja itd. na pewno skorzystalyby bardziej niz podczas nudnego kazania dla doroslych.
to by było fajne

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny. dziś miałam wizytę. próbuję się otrząsnąć i oswoić z myślą, że jutro o 12:30 mam się stawić w szpitalu na 4-5 dni pod kroplówkę z magnezem. szyjka 3 cm. nie wiedziałam, że to już kwalifikuje się jako krótka mam pytanie do Was- może głupie- przepisał mi luteinę dopochwową. i ja nie wiem jak to się aplikuje, bo to taka mała pastylka

jestem załamana, dziewczyny, nie mogę się powstrzymać od płaczu
hej, będzie dobrze poobserwują cię w szpitalu, będą mieć pod kontrolą co i jak, tak żeby ani tobie ani dziecku nic się nie stało.
notabene ja jak miałam mierzoną ostatnio szyjkę USG to też było 3cm, i to było OK. no chyba że u ciebie znacząco się skróciła..
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:19   #1617
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Wracając do wyprawki - mam pozycję sterylne gaziki.. o co kaman?? Jakie wymiary i w ogole co kupowalyście??

I od razu płatki kosmetyczne oraz patyczki do uszu (ponoć nie do uszu sie stosuje tylko do pępka)?
__________________
/// tralalala///

Wojtek

Edytowane przez maarchewka
Czas edycji: 2013-02-12 o 20:21
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:21   #1618
MoTyleKsw
Zakorzenienie
 
Avatar MoTyleKsw
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: łódzkie ;)
Wiadomości: 4 718
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Cześć moje drogie,
Dopiero wróciliśmy do domu bo TŻ wyciągnął mnie do CH po wizycie
Co do mojej cukrzycy domniemanej, to mam rzeczywiście jakąś lekką jej postać, którą najprawdopodobniej da się ujarzmić dietą. Zapisałam się do poradni diabetologicznej na Karowej, ale dopiero na 22 lutego do tego czasu chyba będę się posiłkować Internetem co do diety... Poza tym bez zmian, dalej mam brać fenoterol i ispotin, dalej zwolnienie (ale wreszcie ginka sama to zaproponowała ), a kontrole od teraz co 2 tygodnie

Lecę Was nadrabiać
To dobrze, że to łagodna postać Skończą się słodycze :P

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny. dziś miałam wizytę. próbuję się otrząsnąć i oswoić z myślą, że jutro o 12:30 mam się stawić w szpitalu na 4-5 dni pod kroplówkę z magnezem. szyjka 3 cm. nie wiedziałam, że to już kwalifikuje się jako krótka mam pytanie do Was- może głupie- przepisał mi luteinę dopochwową. i ja nie wiem jak to się aplikuje, bo to taka mała pastylka

jestem załamana, dziewczyny, nie mogę się powstrzymać od płaczu

Kochana nic się nie martw. Będzie dobrze
Ja nie wiem ile moja ma, ale niby OK. Muszę się dopytac w poniedziałek.
W szpitalu można bardzo fajne osoby poznac no i zobaczysz jak jest
Głowa do góry.



My po IKEI. Zakupy zrobione. Trochę biedniejsi się zrobiliśmy, ale jeszcze jedna wyprawa nas czeka.
U Babci było pogotowie, generalnie ten rok zaczął się kijowo....
Idę się przytulać do TŻ
__________________
Nasza Miłość - Matylda
11.05.2013

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpre6ydpfblirzx.png

Jestem W Niebie.

Kocham Was




MoTyleKsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:22   #1619
nuna2
Zakorzenienie
 
Avatar nuna2
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6 103
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez Lublana Pokaż wiadomość
nie jest zależne, bo w moim przypadku w szpitalu nie wiedzieli jaka była na początku a uznali 36 mm jako krótką.
ja mam 33mm. Gin kazał lezeć nic nie dźwigać i że zobaczymy na następnej wizycie co dalej. No ale jak czytam, że tu niektóre mają po 2,5 cm to pocieszam się, że nie ma źle
__________________
MYŚLI I SŁOWA BY ZNOWU BUDOWAĆ NOWY DZIEŃ, NOWY, NOWY DZIEŃ...
nuna2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:23   #1620
Lublana
Zadomowienie
 
Avatar Lublana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 005
Dot.: Niesiemy światu tę wieść radosną, nasze dzieci urodzą się wiosną! Mamy V-VI 201

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
może coś z tym pomiarem jest coś nie tak, jestem zupełnym laiikiem, ale ze może to nie jest od wyjścia do wyjścia tylko jakaś częśc??
nie ważne, jakby była moja za krótka to by mi powiedzieli, mam badanie na każdej wizycie.. pewnie coś źle zinterpretowałam..
właśnie ostatnio pytałam lekarki o różnice w pomiarach i wtedy mi powiedziała (i pokazała podczas usg), że jest jeden standard mierzenia, w szpitalu też o to pytałam. Może to jest kwestia tego, że niektórzy lekarze są bardziej asekuracyjni i dlatego uznają okolice 3 cm za krótką szyjkę, nie wiem. Ja te 36 mm miałam w w skończonym 26 tc i powiedzieli, że na ten etap ciąży krótka.
Mam nadzieję, że na kolejnej wizycie okaże się, że nie drgnęła
Lublana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:22.






© 2000 - 2026 Wizaz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jakiekolwiek aktywności, w szczególności: pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie, lub inne wykorzystywanie treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, w szczególności w celu ich eksploracji, zmierzającej do tworzenia, rozwoju, modyfikacji i szkolenia systemów uczenia maszynowego, algorytmów lub sztucznej inteligencji Obowiązek uzyskania wyraźnej i jednoznacznej zgody wymagany jest bez względu sposób pobierania, zwielokrotniania, przechowywania lub innego wykorzystywania treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, jak również bez względu na charakter tych treści, danych i informacji.

Powyższe nie dotyczy wyłącznie przypadków wykorzystywania treści, danych i informacji w celu umożliwienia i ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz umożliwienia pozycjonowania stron internetowych zawierających serwisy internetowe w ramach indeksowania wyników wyszukiwania wyszukiwarek internetowych

Więcej informacji znajdziesz tutaj.