Aspiryna a ciąża. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-25, 14:50   #1
Metamfetaminax
Zakorzenienie
 
Avatar Metamfetaminax
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Znienacka
Wiadomości: 3 465

Aspiryna a ciąża.


Wczoraj czytałam sobie na temat zwiększenia płodności u kobiet. I doszłam na jedną stronę,gdzie było napisane,że zażywanie aspiryny pomogło kobietom,które bez rezultatów starały się o dziecko.
Czy to może być faktem? Zawsze mi się zdawało,że zażywanie aspiryny w ciąży nie jest do końca bezpieczne,ale niektóre kobiety wypowiadały się,że ginekolog jednej dał nawet radę,aby zażywała aspirynę przez jakiś,by podtrzymać ciąże,natomiast druga mówi,że 6 lat starała się o dziecko i zaczęła brać aspirynę i nagle zaszła.
Więc? Prawda czy mit? Bo jakoś jestem kompletnie zmieszana
__________________
Synuś 27.08.2014.-mój mały cud !


Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie...
Metamfetaminax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 15:35   #2
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Aspiryna a ciąża.

Cytat:
Napisane przez Metamfetaminax Pokaż wiadomość
Wczoraj czytałam sobie na temat zwiększenia płodności u kobiet. I doszłam na jedną stronę,gdzie było napisane,że zażywanie aspiryny pomogło kobietom,które bez rezultatów starały się o dziecko.
Czy to może być faktem? Zawsze mi się zdawało,że zażywanie aspiryny w ciąży nie jest do końca bezpieczne,ale niektóre kobiety wypowiadały się,że ginekolog jednej dał nawet radę,aby zażywała aspirynę przez jakiś,by podtrzymać ciąże,natomiast druga mówi,że 6 lat starała się o dziecko i zaczęła brać aspirynę i nagle zaszła.
Więc? Prawda czy mit? Bo jakoś jestem kompletnie zmieszana
aspiryna jest stosowana przy zespole anty-fosfolipidowym, natomiast to o czym piszesz dotyczy acardu - stosuje się go od owulacji do ok 20 tyg by zapobiec mikro-zakrzepom, które mogą doprowadzać do poronienia
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 16:36   #3
Metamfetaminax
Zakorzenienie
 
Avatar Metamfetaminax
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Znienacka
Wiadomości: 3 465
Dot.: Aspiryna a ciąża.

Czyli jednak nie jest to antidotum na bezpłodność. A mimo wszystko wiąże się z tym jakieś ryzyko?
__________________
Synuś 27.08.2014.-mój mały cud !


Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie...
Metamfetaminax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 20:37   #4
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Aspiryna a ciąża.

Biorąc aspirynę w ciąży może dojść do zespołu Reya lub innych wad u płodu.
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:25.