Panny Młode z Krakowa!!! - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-08, 09:00   #2731
kreoolka
Rozeznanie
 
Avatar kreoolka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 506
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Kochane gdzie kupujecie biustonosze do sukni ślubnej?
moja suknia ma wycięte plecy... i nie wiem czy powinnam kupić biustonosz z obniżonym zapięciem? Czy normalny a Panie go poprostu odetną?
1 zdjęcie to moja suknia, natomiast 2 to wycięcie na plecach jakie mam mieć
Boję się, że jeśli w sukni zostaną wszyte tylko miseczki biustonosza bez zapięcia z tyłu to biust nie będzie się ładnie prezentował

Mnie się bardzo podobają suknie Nabla szczególnie ta która pokazałaś. Jedyne co mi się w niej nie podoba to na wstążka ale koronkowe plecy Cudo
kreoolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 13:55   #2732
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Mnie też czeka ślub w Kraku Co do biustonosza kupiłam idealny ale nie mam jeszcze sukni :P rozważam taką z głębokim wycięciem na plecach. Można kupić takie paski obniżające zapięcie (np tutaj) ale też się właśnie zastanawiam czy biustonosz dalej będzie dobrze trzymał.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-11, 10:30   #2733
ElkaMakeUp
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 211
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Kochane gdzie kupujecie biustonosze do sukni ślubnej?
moja suknia ma wycięte plecy... i nie wiem czy powinnam kupić biustonosz z obniżonym zapięciem? Czy normalny a Panie go poprostu odetną?
1 zdjęcie to moja suknia, natomiast 2 to wycięcie na plecach jakie mam mieć
Boję się, że jeśli w sukni zostaną wszyte tylko miseczki biustonosza bez zapięcia z tyłu to biust nie będzie się ładnie prezentował
Ja mam biustonosz z intimissimi z niskim zapięciem, kupiłam go kiedyś do sukienki wieczorowej, dodatkowo przyszyłam w paru miejscach żeby nic mi się nie poruszyło i było ok. Próbowałam też silikonowe miseczki jak dla mnie tragedia....
Moja bratowa miała na ślubie taką sukienkę i odkrytymi plecami i miała wszyty biustonosz bez zapięcia i dobrze się jej to trzymało, myślę że w takim przypadku dużo zależy od dobrego biustonosza i dobrej krawcowej
ElkaMakeUp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-12, 09:17   #2734
kreoolka
Rozeznanie
 
Avatar kreoolka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 506
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Ja mam biustonosz tzw. Krzyżak i sprawdza się idealnie przy sukni z dekoldem i odkrytymi plecami.
Coś tego typu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 6731_Biustonosz_krzy_ak_MADELAINE_Push_Up_g3un.jpg (20,2 KB, 14 załadowań)
kreoolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-12, 17:35   #2735
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Dzięki za pomoc dziewczyny !
W poniedziałek ide do salonu, więc dowiem się wszystkiego na temat stanika . Czy któaś z Was kupowała buty na kasztanowej? Można tam dostać buty ze skóry naturalnej? Zmniejszają wysokość obcasa na życzenie?
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 04:33   #2736
Karolablue
Raczkowanie
 
Avatar Karolablue
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Dziewczyny, mam pytanie. Do ślubu zostało mi 3,5 tygodnia (już mam nerwa). Czeka nas ostatnia wizyta w kościele, żeby ustalić szczegóły (czytaj: m.in. zapłacić). Niestety, u mnie z taktem jak u słonia Jak to ładnie załatwić?
Czytałam, że przeciętnie daje się na mszę 600 zł. Osobno organista, osobno na ubranie kościoła. Mam to mieć w jednej kopercie i księdza pytać się wogóle ile kosztuje msza, czy jak dojdzie co do czego to dać po prostu kopertę? A może daje się pieniądze bez koperty? Pytam, bo nie mam bladego pojęcia a mój TŻ to pewnie wejdzie ze mną do kancelarii i słowa nie powie.
Karolablue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 08:40   #2737
ladystar
Zakorzenienie
 
Avatar ladystar
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 4 710
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez Karolablue Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie. Do ślubu zostało mi 3,5 tygodnia (już mam nerwa). Czeka nas ostatnia wizyta w kościele, żeby ustalić szczegóły (czytaj: m.in. zapłacić). Niestety, u mnie z taktem jak u słonia Jak to ładnie załatwić?
Czytałam, że przeciętnie daje się na mszę 600 zł. Osobno organista, osobno na ubranie kościoła. Mam to mieć w jednej kopercie i księdza pytać się wogóle ile kosztuje msza, czy jak dojdzie co do czego to dać po prostu kopertę? A może daje się pieniądze bez koperty? Pytam, bo nie mam bladego pojęcia a mój TŻ to pewnie wejdzie ze mną do kancelarii i słowa nie powie.
Ja tez nie wiedzialam jak to zrobic to spytalam w koncu ksiedza ile sie nalezy (bo nie wiedzialam tez czy maja jakies cenniki czy nie ), moj TZ wtedy parsknal smiechem a ksiadz powiedzial, ze to nic nie kosztuje Wiec jak juz podpisalismy wszystko i zalatwilismy to zostawilismy koperte na biurku. W kopercie byla tylko kasa za msze. Organiste i koscielnego placilismy osobno, im do reki. Ale Ci juz podali kwoty
Kosciol dekorowalismy przez zewnetrzna firme
__________________
07.07.2012 JA+ON
25.04.2015 ONA

ladystar jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-14, 10:06   #2738
extassy
Zakorzenienie
 
Avatar extassy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12 002
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Dzięki za pomoc dziewczyny !
W poniedziałek ide do salonu, więc dowiem się wszystkiego na temat stanika . Czy któaś z Was kupowała buty na kasztanowej? Można tam dostać buty ze skóry naturalnej? Zmniejszają wysokość obcasa na życzenie?
ja kupowalam, tez chcialam ze skory. wlasciciel przekonal mnie ze do mojej sukienki to nie najlepszy pomysl bo beda za ciezkie. pokazal ten sam model w atlasie i skorze. wygral atlas
mozan wprowadzac wszelakie zmiany.
to moje buty.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0232.jpg (55,4 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0236.jpg (83,5 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0234.jpg (88,6 KB, 21 załadowań)
__________________
And nothing else matters... 13.07.13
extassy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-14, 11:47   #2739
ElkaMakeUp
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 211
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez extassy Pokaż wiadomość
ja kupowalam, tez chcialam ze skory. wlasciciel przekonal mnie ze do mojej sukienki to nie najlepszy pomysl bo beda za ciezkie. pokazal ten sam model w atlasie i skorze. wygral atlas
mozan wprowadzac wszelakie zmiany.
to moje buty.
bardzo ładne butki, zgrabne noski, szkoda tylko że satynowe, ja niestety swoich nie doczyściłam po ślubie :/
ElkaMakeUp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-14, 12:01   #2740
extassy
Zakorzenienie
 
Avatar extassy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12 002
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez ElkaMakeUp Pokaż wiadomość
bardzo ładne butki, zgrabne noski, szkoda tylko że satynowe, ja niestety swoich nie doczyściłam po ślubie :/
licze sie z tym ze beda do wyrzucenia
skorzane faktycznie by mi do sukni nie pasowaly.
__________________
And nothing else matters... 13.07.13
extassy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 14:36   #2741
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez ladystar Pokaż wiadomość
Ja tez nie wiedzialam jak to zrobic to spytalam w koncu ksiedza ile sie nalezy (bo nie wiedzialam tez czy maja jakies cenniki czy nie ), moj TZ wtedy parsknal smiechem a ksiadz powiedzial, ze to nic nie kosztuje Wiec jak juz podpisalismy wszystko i zalatwilismy to zostawilismy koperte na biurku. W kopercie byla tylko kasa za msze. Organiste i koscielnego placilismy osobno, im do reki. Ale Ci juz podali kwoty
Kosciol dekorowalismy przez zewnetrzna firme
A płaci się po spisaniu protokołu czy przed samym ślubem? Matko, jaka to niezręczność Do tej pory nawet nie pytaliśmy księdza ile nas ta przyjemność wyniesie, wiemy tylko od innych jak to tam mniej więcej wygląda.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-16, 10:04   #2742
Karolablue
Raczkowanie
 
Avatar Karolablue
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
A płaci się po spisaniu protokołu czy przed samym ślubem? Matko, jaka to niezręczność Do tej pory nawet nie pytaliśmy księdza ile nas ta przyjemność wyniesie, wiemy tylko od innych jak to tam mniej więcej wygląda.
W naszym wypadku (kościół św. Józefa) spisany został protokół i ksiądz poinformował nas, że 1,5 tyg przed ceremonią mamy się stawić ponownie, na omówienie szczegółów. Spytałam, czy mamy dać teraz na zapowiedzi, ale powiedział, że wszystko załatwimy następnym razem i że będzie okazja do porozmawiania z siostrą od organów i siostrą od ozdabiania kościoła.
Wyszło, że zapowiedzi mieliśmy w prezencie
Ile szykować w takim razie na mszę, ile na ozdobienie kościoła (prawdę mówiąc, na tym zależy mi najmniej, a tylko my bierzemy w tym dniu ślub) i siostrze za granie? Jakieś widełki, a może ktoś konkretnie brał w tym kościele ślub?
Karolablue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-16, 10:43   #2743
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez extassy Pokaż wiadomość
ja kupowalam, tez chcialam ze skory. wlasciciel przekonal mnie ze do mojej sukienki to nie najlepszy pomysl bo beda za ciezkie. pokazal ten sam model w atlasie i skorze. wygral atlas
mozan wprowadzac wszelakie zmiany.
to moje buty.
Piękne są Wygodne?
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-16, 11:26   #2744
ladystar
Zakorzenienie
 
Avatar ladystar
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 4 710
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
A płaci się po spisaniu protokołu czy przed samym ślubem? Matko, jaka to niezręczność Do tej pory nawet nie pytaliśmy księdza ile nas ta przyjemność wyniesie, wiemy tylko od innych jak to tam mniej więcej wygląda.
Ja wlasnie nie wiedzialam czy dawac tyle ile mam ochote czy ksiadz ma jakies stawki , dlatego zapytalam, ale jak widac dowiedzialam sie ze nie ma stawek

A koperte w kieszeni mialam juz od pierwszej wizyty, prawie rok przed slubem ale nie bylo okazji wiec nie dawalam, dlatego na ostatniej wizycie, chyba 2 tyg. przed slubem juz wypadalo, wiec w koncu dalismy
__________________
07.07.2012 JA+ON
25.04.2015 ONA

ladystar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-16, 13:55   #2745
extassy
Zakorzenienie
 
Avatar extassy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12 002
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Piękne są Wygodne?
bardzo
często chodzę o szpikach. przez to teraz miałam problem z zakupem bo musiały być ładne, wygodne i w odpowiednim kolorze
najlepiej weź ze sobą swoje najwygodniejsze szpilki, od razu będziesz wiedzieć czy wygodne czy nie
__________________
And nothing else matters... 13.07.13
extassy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-16, 19:18   #2746
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez Karolablue Pokaż wiadomość
W naszym wypadku (kościół św. Józefa) spisany został protokół i ksiądz poinformował nas, że 1,5 tyg przed ceremonią mamy się stawić ponownie, na omówienie szczegółów. Spytałam, czy mamy dać teraz na zapowiedzi, ale powiedział, że wszystko załatwimy następnym razem i że będzie okazja do porozmawiania z siostrą od organów i siostrą od ozdabiania kościoła.
Wyszło, że zapowiedzi mieliśmy w prezencie
Ile szykować w takim razie na mszę, ile na ozdobienie kościoła (prawdę mówiąc, na tym zależy mi najmniej, a tylko my bierzemy w tym dniu ślub) i siostrze za granie? Jakieś widełki, a może ktoś konkretnie brał w tym kościele ślub?
Cytat:
Napisane przez ladystar Pokaż wiadomość
Ja wlasnie nie wiedzialam czy dawac tyle ile mam ochote czy ksiadz ma jakies stawki , dlatego zapytalam, ale jak widac dowiedzialam sie ze nie ma stawek

A koperte w kieszeni mialam juz od pierwszej wizyty, prawie rok przed slubem ale nie bylo okazji wiec nie dawalam, dlatego na ostatniej wizycie, chyba 2 tyg. przed slubem juz wypadalo, wiec w koncu dalismy
My będziemy mieć w Piotra i Pawła. Czytałam tylko na jednym forum ślubnym wypowiedzi par co tam miały i zgodnie twierdzą, że daje się co łaska, a organistę i kościelnego nie trzeba dodatkowo opłacać, bo są na etacie. Ale w sumie nie pytaliśmy, więc nie wiem czy się coś nie zmieniło.
Wkrótce będziemy spisywać protokół, ale chyba faktycznie wstrzymamy się z wpłatą póki co. Co najwyżej też się spytamy ile się należy

Ja to tak myślę że 500zł damy max za mszę. A co do przystrojenia kościoła, mnie szczerze mówiąc nie zależy, bo sam w sobie strojny, ale kilka par bierze ślub w tym dniu więc wypadałoby się zdzwonić i się ugadać. Też mnie to przeraża.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2013-03-16 o 19:21
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-17, 09:43   #2747
amarela
Zakorzenienie
 
Avatar amarela
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 226
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

ja biorę w św. Krzyża i ksiądz nam od razu powiedział, że daje się ofiarę tysiąc złotych na msze, strojenie kościoła i organistę. Trochę dużo, ale kościół ładny więc jakoś przeboleję
__________________
03.08.2013
amarela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-17, 11:28   #2748
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Małżeństwo jest Sakramentem i Ksiądz nie ma prawa pobierać opłat za udzielanie Sakramentów. Jak słyszę taki coś "ksiądz kazał dać tysiąc więc przeboleję" to mnie aż trzepie w środku. Kościół jest łądny nie dzięki księdzu tylko dzięki tysiącom wiernym którzy składali się "X" lat temu by on tak wyglądał.
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-17, 13:07   #2749
amarela
Zakorzenienie
 
Avatar amarela
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 226
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

wiem o tym, ale co mam poradzić z tego co się orientuję to raczej wszędzie w okolicach rynku się tyle płaci. Moja siostra dwa lata temu u franciszkanów zapłaciła w sumie za wszystko 900 zł.
__________________
03.08.2013
amarela jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-17, 13:56   #2750
exist_
Zakorzenienie
 
Avatar exist_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 728
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Ja mam znów taki problem że tak:
1. Kościół nie jest własnością księży tylko sióstr i teoretycznie im powinno się dać ofiarę, że "łaskawie" otworzą nam ten kościół.
2. Mszy nie będzie nam odprawiał ksiądz tutejszy, tylko będziemy mieć księdza przyjezdnego, swojego.
3. Organiście i za dekorację kwiatków płacimy osobno.
4. Wszelkie sprawy ustalamy z proboszczem.

I teraz pytanie - teoretycznie proboszczowi powinnam dać tyle, jako "na zapowiedzi", bo nie jemu płacę za mszę? Więc kiedy powinnam zapłacić? Jak myślicie ile?
Bo siostrom osobno, i księdzu który będzie sprawował mszę osobno.
__________________
Teraz nie czas myśleć o tym, czego nie masz.
Myśl, co potrafisz zrobić z tym co masz.
exist_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-17, 14:16   #2751
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez exist_ Pokaż wiadomość
I teraz pytanie - teoretycznie proboszczowi powinnam dać tyle, jako "na zapowiedzi", bo nie jemu płacę za mszę? Więc kiedy powinnam zapłacić? Jak myślicie ile?
Bo siostrom osobno, i księdzu który będzie sprawował mszę osobno.
Ło matko. Nie zazdroszczę.
Jak proboszczowi na zapowiedzi to pewnie po spisaniu protokołu. Księdzu krótko przed ślubem. A siostrom, nie mam pojma. Chyba tak jak proboszczowi. Ale ja się nie znam w sumie.

Cytat:
Napisane przez amarela Pokaż wiadomość
z tego co się orientuję to raczej wszędzie w okolicach rynku się tyle płaci.
Nie strasz mnie. Ja mam zamiar dać co łaska
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2013-03-17 o 14:17
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-17, 22:19   #2752
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Na naukach przedmałżeńskich w Krakowie u św. Józefa ksiądz powiedział że standardowa kwota sumaryczna to tak 600-800zł w Krakowie. Chodzi o to że pieniądze które ksiądz dostaje za ślub jako ofiarę są dla całkiem niego żeby mógł się utrzymać (pomijam jakąś prywatną działalność księży czy nauczanie religii w szkole) - są to tzw. iura stolae i taką kiedyś to miało wymowę. Nie wnikam teraz już w to że księża mają inne dochody czy coś i zmieniło się to w stosunku do tego co było kiedyś. W każdym razie pieniądze z ofiary na tacę czy inne składki nie są dla księdza tylko na kościół i on w różne miejsca je musi odprowadzać. Tak nam ksiądz to tłumaczył. Uznał też że jakby były cenniki w kościele tak jak niektórzy sugerują to opłata byłaby znacznie wyższa bo już samo wynajęcie mistrza ceremonii np na pogrzebie kosztuje 400zł a jeszcze do tego wynajęcie takiej "sali" czy obiektu tej klasy jak kościół na godzinę do tego oprawa muzyczna dekoracje to wyszłoby znacznie więcej niż wspomniana kwota.
anannke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-17, 23:24   #2753
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
Na naukach przedmałżeńskich w Krakowie u św. Józefa ksiądz powiedział że standardowa kwota sumaryczna to tak 600-800zł w Krakowie. Chodzi o to że pieniądze które ksiądz dostaje za ślub jako ofiarę są dla całkiem niego żeby mógł się utrzymać (pomijam jakąś prywatną działalność księży czy nauczanie religii w szkole) - są to tzw. iura stolae i taką kiedyś to miało wymowę. Nie wnikam teraz już w to że księża mają inne dochody czy coś i zmieniło się to w stosunku do tego co było kiedyś. W każdym razie pieniądze z ofiary na tacę czy inne składki nie są dla księdza tylko na kościół i on w różne miejsca je musi odprowadzać. Tak nam ksiądz to tłumaczył. Uznał też że jakby były cenniki w kościele tak jak niektórzy sugerują to opłata byłaby znacznie wyższa bo już samo wynajęcie mistrza ceremonii np na pogrzebie kosztuje 400zł a jeszcze do tego wynajęcie takiej "sali" czy obiektu tej klasy jak kościół na godzinę do tego oprawa muzyczna dekoracje to wyszłoby znacznie więcej niż wspomniana kwota.
Plus chrzty i pogrzeby. Pensja godziwa, zwłaszcza jak ksiądz operuje standardowymi kwotami, a nie co łaska

Jakie ładne porównanie, tylko trochę niegodne Domu Bożego.

I jednak ten ksiądz jakiś tam cennik w głowie ma, choć twierdzi że nie istnieje, skoro uważa że w Krakowie standardowa kwota to 600-800 i podaje argumenty za.

Generalnie, kogo nie stać, niech idzie grzeszyć cywilnym, a nie prawdziwego ślubu się zachciało.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2013-03-17 o 23:27
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 07:21   #2754
exist_
Zakorzenienie
 
Avatar exist_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 728
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Ło matko. Nie zazdroszczę.
Jak proboszczowi na zapowiedzi to pewnie po spisaniu protokołu. Księdzu krótko przed ślubem. A siostrom, nie mam pojma. Chyba tak jak proboszczowi. Ale ja się nie znam w sumie.
Ja sobie też nie zazdroszczę, ale to nasz wybór że bierzemy księdza spoza parafii, zna mnie i TŻ od lat dziecięco - nastoletnich, do tego jest zabawny i wyluzowany - więc mamy nadzieję, że będzie ciekawa msza
Księdzu probiszczowi damy po spisaniu protokołu - tylko czy wpada się zapytać "ile się należy?" albo "ile należy zapłacić za zapowiedzi?" dla niego też ma coś być za fatygę?
Siostrom to nie damy wiele, ze 100 zł, bo one są cwane i w czasie ślubu jeszcze przez kościół z tacą przelecą, więc dozbierają grubo ponad drugie tyle.
__________________
Teraz nie czas myśleć o tym, czego nie masz.
Myśl, co potrafisz zrobić z tym co masz.
exist_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 11:23   #2755
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Możecie powiedzieć ile płacicie za ciasta i tort? My właśnie szukamy cukierni. W Corze biorą 2000zł za 80 osób, ale jeszcze nie próbowaliśmy ich wyrobów.
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 11:30   #2756
extassy
Zakorzenienie
 
Avatar extassy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12 002
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Możecie powiedzieć ile płacicie za ciasta i tort? My właśnie szukamy cukierni. W Corze biorą 2000zł za 80 osób, ale jeszcze nie próbowaliśmy ich wyrobów.
w krakowskich wypiekach 70 zl /kg
w cukierni pod arkadami 60 zl /kg
__________________
And nothing else matters... 13.07.13
extassy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 13:07   #2757
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez extassy Pokaż wiadomość
w krakowskich wypiekach 70 zl /kg
w cukierni pod arkadami 60 zl /kg
Nie mam pojęcia ile kg potrzeba na 80 osób
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 13:17   #2758
Karolablue
Raczkowanie
 
Avatar Karolablue
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia ile kg potrzeba na 80 osób
Gdzieś czytałam, że trzeba liczyć 100 gr na osobę.
Co do cukierni to ja zdecydowałam się na Wilka, po 6.04 powiem jaki tort był Ceny nie mają wygórowanej i dość duży wybór. Co ważne, można się umówić u nich w biurze na degustację tortów i wybrać to co smakuje najlepiej.
W wakacje zamawiałam na 65 urodziny Taty tort pod Arkadami. Niestety, dużo masy cukrowej, mało samego tortu, taki ulep przesłodki wyszedł, mało smaczny i zapłaciłam koło 140 zł za 2kg.

---------- Dopisano o 14:17 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
Na naukach przedmałżeńskich w Krakowie u św. Józefa ksiądz powiedział że standardowa kwota sumaryczna to tak 600-800zł w Krakowie. Chodzi o to że pieniądze które ksiądz dostaje za ślub jako ofiarę są dla całkiem niego żeby mógł się utrzymać (pomijam jakąś prywatną działalność księży czy nauczanie religii w szkole) - są to tzw. iura stolae i taką kiedyś to miało wymowę. Nie wnikam teraz już w to że księża mają inne dochody czy coś i zmieniło się to w stosunku do tego co było kiedyś. W każdym razie pieniądze z ofiary na tacę czy inne składki nie są dla księdza tylko na kościół i on w różne miejsca je musi odprowadzać. Tak nam ksiądz to tłumaczył. Uznał też że jakby były cenniki w kościele tak jak niektórzy sugerują to opłata byłaby znacznie wyższa bo już samo wynajęcie mistrza ceremonii np na pogrzebie kosztuje 400zł a jeszcze do tego wynajęcie takiej "sali" czy obiektu tej klasy jak kościół na godzinę do tego oprawa muzyczna dekoracje to wyszłoby znacznie więcej niż wspomniana kwota.
Denerwuje mnie takie tłumaczenie księdza. Z całym szacunkiem (lubię i szanuję ks. Jacka, ale kościół jak ktoś wspominał nie był budowany z ich prywatnej kieszeni, więc nie może być mowy o wynajmie.
Ale prawdę mówiąc to wolałabym oficjalny cennik niż takie zgadywanie, czy jak się da mniej to się kogoś obrazi a tak jasne- kawa na ławę co i za ile. Optymalnie to plan minimum i plan maximum
Karolablue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 13:23   #2759
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez Karolablue Pokaż wiadomość
Gdzieś czytałam, że trzeba liczyć 100 gr na osobę.
Co do cukierni to ja zdecydowałam się na Wilka, po 6.04 powiem jaki tort był Ceny nie mają wygórowanej i dość duży wybór. Co ważne, można się umówić u nich w biurze na degustację tortów i wybrać to co smakuje najlepiej.
W wakacje zamawiałam na 65 urodziny Taty tort pod Arkadami. Niestety, dużo masy cukrowej, mało samego tortu, taki ulep przesłodki wyszedł, mało smaczny i zapłaciłam koło 140 zł za 2kg.[COLOR="Silver"]
To ile konkretnie płacicie za cały pakiet, ciasta, tort i paczki dla gości?
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-18, 14:15   #2760
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Panny Młode z Krakowa!!!

Cytat:
Napisane przez Karolablue Pokaż wiadomość
W wakacje zamawiałam na 65 urodziny Taty tort pod Arkadami. Niestety, dużo masy cukrowej, mało samego tortu, taki ulep przesłodki wyszedł, mało smaczny i zapłaciłam koło 140 zł za 2kg.
A ja już sobie upatrzyłam coś z ich oferty a można jakieś próbki zamawiać?

Cytat:
Napisane przez Karolablue Pokaż wiadomość
Denerwuje mnie takie tłumaczenie księdza. Z całym szacunkiem (lubię i szanuję ks. Jacka, ale kościół jak ktoś wspominał nie był budowany z ich prywatnej kieszeni, więc nie może być mowy o wynajmie.
Ale prawdę mówiąc to wolałabym oficjalny cennik niż takie zgadywanie, czy jak się da mniej to się kogoś obrazi a tak jasne- kawa na ławę co i za ile. Optymalnie to plan minimum i plan maximum
We mnie się krew zagotowała, jak można w ogóle rzucać takie porównania w kontekście świątyni.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-01 14:48:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:15.