Studia w uk 2012/13 - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-09, 19:27   #661
Pani_Kredka
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Kredka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 194
Dot.: Studia w uk 2012/13

FCE jest na zbyt niskim poziomie, żeby Ci go uznali. O pożyczce na czesne słyszałam różne rzeczy, każdy mówi co innego. Ale ponoć, jeśli studiowałaś tutaj np. rok czasu, ale studiów nie skończyłaś, to po prostu będziesz musiała zapłacić za ten rok, bo Ci to obetną z kredytu.
__________________
Kolorowe kredki w pudełeczku noszę.
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko, to co chcę.
Pani_Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 17:36   #662
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Studia w uk 2012/13

Baby14, to co mówisz nie jest prawdą. Jesli studiowała tylko rok, spokojnie dostanie pożyczkę, byłam w identycznej sytuacji. W UK pożyczka studencka jest przyznawana na maksymalnie 4 lata. 3 lata studiów plus rok w zapasie, gdybyś zmieniała kierunek lub powtarzała rok. Rok w Polsce liczy się jako jeden i wciąż dostaniesz pożyczkę na 3 lata studiów. Więc tym martwić się nie musisz
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 17:37   #663
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Studia w uk 2012/13

Baby14, to co mówisz nie jest prawdą. Jesli studiowała tylko rok, spokojnie dostanie pożyczkę, byłam w identycznej sytuacji. W UK pożyczka studencka jst przyznawana na maksymalnie 4 lata. 3 lata studiów plus rok w zapasie, gdybyś zmieniała kierunek lub powtarzała rok. Rok w Polsce lczy się jako jeden i wciąż dostaniesz pożyczkę na 3 lata studiów. Więc tym martwić się nie musisz
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 20:51   #664
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Studia w uk 2012/13

O kurcze , serio tak jest ? W takim razie dzięki ,że mnie poprawiłaś ! zawsze myślałam i z kimkolwiek rozmawiałam to wszyscy mówili ,że jeżeli to nie są Twoje pierwsze studia które chcesz rozpocząć w UK to pożyczki już nie dostaniesz. W sumie to dobra wiadomość
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 08:05   #665
__Marta_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 6
Dot.: Studia w uk 2012/13

Hej Też jestem w tej samej sytuacji. Skończyłam pierwszy semestr i zaczynam drugi tu w Polsce, zamierzam ten rok skończyć, dziekanka i spróbować w UK. Napisałam do Student Finance i oto co mi odpisali:

"All students who are eligible for full support are entitled to receive a
tuition fee loan for the length of their proposed course plus an additional
year, minus any years of previous study. All part years of attendance on
any previous higher education course are counted as a whole year.

If you require any further information regarding finance available to you
as an EU student you should call our EU student team on 0141 243 3570"

Zrozumieliśmy z chłopakiem z tego tyle, że skoro 1 rok studiów mam w Polsce, to w UK 1 roku mi nie sfinansują... Ale z tego co czytam tutaj, to rozumiem to źle, tak? Dodam że wybraliśmy studia 4 letnie, z 1 year in Industry, więc czy mogę liczyć na sfinansowanie całych studiów tam w takim wypadku? Z góry dzięki za odpowiedź
__Marta_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 15:24   #666
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Studia w uk 2012/13

O pożyczkę można ubiegać się 4 razy, każdy zaczęty rok na innych studiach obcina jeden rok pożyczki.
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 21:02   #667
Pani_Kredka
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Kredka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 194
Dot.: Studia w uk 2012/13

Zaczęty? A oni to w jakiś sposób sprawdzają? Pytam, bo wychodzi na to, że jeśli ktoś studiował np. tydzień, to lepiej to zataić.

EDIT:
Jeszcze jedno, jeśli ktoś wybiera się w UK na 3-letnie licencjackie, to może liczyć na pożyczkę na jeden rok studiów magisterskich?
__________________
Kolorowe kredki w pudełeczku noszę.
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko, to co chcę.

Edytowane przez Pani_Kredka
Czas edycji: 2013-02-11 o 21:08
Pani_Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-12, 00:04   #668
Stasia13
Przyczajenie
 
Avatar Stasia13
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Aalen
Wiadomości: 23
Dot.: Studia w uk 2012/13

Czesc, mam pytanie
Dostalam sie na 3 kierunki. Management, Marketing i Inzynierie. Nie wiem, ktory wybrac. Czy ktos z was studiowal te kierunki albo wybiera sie na nie?
I czy nie wiecie, do kiedy nalezy skladac wnioski o pozyczke studencka?
Stasia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 06:13   #669
magda_alina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 36
Dot.: Studia w uk 2012/13

Queen Mary odrzuciło moją aplikację ale za to King's dał mi conditional także na drugi kierunek - Biological Sciences
magda_alina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 17:28   #670
monika1379
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 303
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez Stasia13 Pokaż wiadomość
Czesc, mam pytanie
Dostalam sie na 3 kierunki. Management, Marketing i Inzynierie. Nie wiem, ktory wybrac. Czy ktos z was studiowal te kierunki albo wybiera sie na nie?
I czy nie wiecie, do kiedy nalezy skladac wnioski o pozyczke studencka?
Wybierz Inzynierie. Wszyscy pchaja sie na Business, Management, Marketing i tym podobne kierunki. Mysle, ze Engineering da Ci lepsze wyksztalcenie niz oblegane 'managementy', businessy i inne marketingi. A poza tym bedziesz miala lepsza sytuacje jako graduate, poniewaz rynek nie bedzie tak zapchany. No i lepsza pensja.
__________________
eat clean & train dirty
monika1379 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 18:52   #671
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Studia w uk 2012/13

_Marta_, wszystko zalezy czy za rok w Industry wciaz placisz uniwersytetowi, czy traktowany jest jak gap year, rozne uniwerki maja rozne zasady. Jesli normalnie placicsz, to nie sfinansuja ci pierwszego roku.
Pani_Kredka, nie, nie dostaniesz pozyczki na magisterskie. Sudia magisterskie to zupelnie inna bajka i nie sa finansowane ze student finance. Mozesz dostac rozne granty i mozesz dostac obnizenie kosztow, jesli masz wysokie oceny. Czasem mozna dostac bursary na pokrycie czesci kosztow, ale to zalatwia sie juz osobno i niestety, ale studia postgrad nie wliczaja sie do tych, na ktore mozna otrzymac pozyczke.
Nie jestem pewna czy chodzi o ukonczony rok, czy tez nie. Znam jedna osobe, ktora zataila fakt ukonczenia dwoch lat studiow w Polsce, jednak musi sie liczyc z tym, ze jesli to w jakis sposob odkryja, musi zwracac cala pozyczke studencka. Wydaje mi sie, ze jesli studiowalas tydzien, to nie ma sensu pisac, bo nie ukonczylas nawet semestru, a liczy sie chyba ilosc ukonczonych semestrow. W kazdym razie, glowy uciac nie dam, nigdy nie spotkalam sie z zadna informacja na ten temat.

EDIT: 'All part years of attendance on
any previous higher education course are counted as a whole year.'
To mowi samo za siebie.

Edytowane przez madebyvirginia
Czas edycji: 2013-02-12 o 18:53
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-14, 17:06   #672
__Marta_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 6
Dot.: Studia w uk 2012/13

MADEBYVIRGINIA: A jesteś pewna że nie sfinansują pierwszego roku? Bo liczyłam że może właśnie ostatniego, tak by się im przecież nawet bardziej opłacało, bez pożyczki na pierwszy rok nie mam nawet mozliwości rozpoczęcia studiów w uk, w końcu to niemałe pieniądze... Bardzo proszę o odpowiedź, to naprawdę ważne.
__Marta_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 00:15   #673
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Studia w uk 2012/13

Nie, nie jestem. Musialabyś zadzwonić i porozmawiać. Mogę Ci powiedzieć, jak dokładnie bylo u mnie.
Studiowałam rok w Polsce, następnie zaczęłam w UK. Po pierwszym roku stwierdzilam, że kierunek jednak nie dla mnie, więc zmieniłam i kazali mi robić pierwszy jeszcze raz. W połowie roku dowiedziałam się, że nie mam finansowanego tego roku. Dzwonilam do nich kilka razy, ale za każdym razem odpowiadali, że nie sfinansują mi kolejnego pierwszego roku, bo w przepisach mają, że w takich wypadkach finansują 2 i 3, bo jest większe prawdopodobieństwo, że ukończysz te studia i musiałam sobie opłacić ten rok. Jednakże, jeśli robiłas pierwszy rok tylko raz, to jest duża szansa, że sfinansują Ci pierwszy, a za 2 lub 3 każą zapłacić. Jedyne co mogę Ci doradzić, to zadzwoń, bo każda sytuacja jest inna i wydaje mi się, że finansują pierwszy rok do dwóch razy. Z całego serca trzymam kciuki, aby ci się udało, daj znać jak się czegoś dowiesz

no i wlasnie nie oplacaloby się, bo wychodzą z założenia, że lepiej jest jesli ktoś zrezygnuje na pierwszym/nie zacznie, bo nie wyłożą na to żadnych pieniędzy, aniżeli na 3, kiedy już wyłożyli.

Edytowane przez madebyvirginia
Czas edycji: 2013-02-15 o 00:17
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 19:43   #674
dawid5750
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: Studia w uk 2012/13

Witajcie dziewczyny. Widzę, że wasza wiedza jest o wiele większa od mojej dlatego chciałbym wam zadać kilka pytań:
1.) chciałbym studiować psychologię na jakimś uniwersytecie leżącym na północnym zachodzie anglii, może ktoś mogłby mi polecić dobry uni, jeżeli coś wie
2.) czy mam szansę na dostanie się ( pomijając dobry personal statement) na psychologię pisząc maturę z : polskiego podst. i rozsz., angielskiego podst. i rozsz., matematyka podst. i biologia podst. ?
3.) jak czytałem wymagania co do uniwerystetów to np. na university of manchester wymaga dwoch rozszerzonych matur na 90 % i jednej na 80 %czy tam naprawde jest taki dobry poziom?
4.) bardzo interesuje mnie studiowanie w chester. czy ktoś tam kiedyś studiował i może powiedzieć kilka słow na temat uczelni?
Pozdrawiam!
dawid5750 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 14:47   #675
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Studia w uk 2012/13

Dawid , dobry tzn . jaki ? Chodzi Ci o pozycję jaką zajmuje w rankingu ? Jeżeli tak , to łatwo to sprawdzić . Wpisujesz hasło w wyszukiwarkę i na pewno Ci wszystko wyskoczy. Z tym , że jak interesuje Cię psychologia to popatrzyłabym właśnie pod tym kątem , gdzie są najlepsze wydziały tego kierunku .

Co do wymagań to zależy , jeszcze nie dostałam odpowiedzi z Manchesteru . Myślę ,że sam musisz napisać do uni i się zorientować bo na każdy kierunek są inne wymagania.

Wydaje mi się , że to co zdawałeś na maturze to za mało. R Polski raczej nie będzie ich wiele obchodził , tym bardziej na psychologii , R ang - to chyba oczywiste skoro aplikujesz do UK . Pewnie będą wymagać od Ciebie przynajmniej jeszcze 1 przedmiotu na R.
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 00:34   #676
lilsun
Raczkowanie
 
Avatar lilsun
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 161
Dot.: Studia w uk 2012/13

http://www.thecompleteuniversityguid...ables/rankings tu jest bardzo zacna stronka jesli chodzi o rankingi uniwerkow, na gorze wystarczy tylko wybrac subject :} polecam
__________________
per aspera ad astra
lilsun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 15:57   #677
dawid5750
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez Baby14 Pokaż wiadomość
Dawid , dobry tzn . jaki ? Chodzi Ci o pozycję jaką zajmuje w rankingu ? Jeżeli tak , to łatwo to sprawdzić . Wpisujesz hasło w wyszukiwarkę i na pewno Ci wszystko wyskoczy. Z tym , że jak interesuje Cię psychologia to popatrzyłabym właśnie pod tym kątem , gdzie są najlepsze wydziały tego kierunku .

Co do wymagań to zależy , jeszcze nie dostałam odpowiedzi z Manchesteru . Myślę ,że sam musisz napisać do uni i się zorientować bo na każdy kierunek są inne wymagania.

Wydaje mi się , że to co zdawałeś na maturze to za mało. R Polski raczej nie będzie ich wiele obchodził , tym bardziej na psychologii , R ang - to chyba oczywiste skoro aplikujesz do UK . Pewnie będą wymagać od Ciebie przynajmniej jeszcze 1 przedmiotu na R.
Co do tabel to już się zapoznałem co i jak, dziękuję no popiszę do uni którymi jestem zainteresowany. Matury jeszcze nie zdawałem, bedę zdawał za rok, więc przyłożę się jeszcze do R historii Jak dostaniesz odpowiedź z Manchesteru to daj znać!
dawid5750 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 13:22   #678
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Studia w uk 2012/13

Dawid: aa to jak masz maturę przed sobą to jasne , że przyłóż się do historii R , masz jeszcze duuużo czasu !
Ok , dam znać
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 16:56   #679
magda_alina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 36
Dot.: Studia w uk 2012/13

Jak tam u Was?
magda_alina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-11, 05:58   #680
lavendab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 67
Dot.: Studia w uk 2012/13

Ciężko. Też chcę zdać maturę z historii, ale nigdy jej nie lubiłam :/ Czekają mnie wakacje pełne nauki, korki i fakultety. Jedyne z czego jestem dobra i co lubię, to języki. Chciałam też wyjechać na wolontariat za granicę w te wakacje, ale rodzice mi pozwalają tylko do Europy, jednak trudne znaleźć takie, gdzie nie trzeba mieć skończonych 18 lat. :/
lavendab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 18:43   #681
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: Studia w uk 2012/13

ja jeszcze matury nie pisałam a już dostałam 2 negatywne odpowiedzi od uniwerków i jedną pozytywną. Czekam jeszcze na odp z 2 uni.
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 05:47   #682
lavendab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 67
Dot.: Studia w uk 2012/13

Dlaczego w tym roku składałaś, a nie w następnym? Ja poczekam. Liczyłam właśnie na ten wolontariat, że mi się przyda do CV...
lavendab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 18:13   #683
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: Studia w uk 2012/13

bo nie chcę robić sobie "gap year", byłby to dla mnie spory problem
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 19:47   #684
zuzik007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cześć dziewczyny! Otóż jestem aktualnie w drugiej klasie liceum, i zaczynam poważnie myśleć o studiach za granicą, najlepiej właśnie w UK. Jak się za to zabrać? Czy już teraz powinnam pisać maile do uczelni, chodzić na jakieś kursy, itp? No i jak najlepiej znaleźć uczelnię? Ech, trochę się martwię że nie wyrobię z maturami, czytałam że trzeba mieć po parę przedmiotów na rozszerzeniu...
Czy warto studiować kierunki związane z mediami/filmem/produkcją muzyki czy niezbyt mi to przyniesie korzyści?
zuzik007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 19:56   #685
wizmod
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 116
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
ja jeszcze matury nie pisałam a już dostałam 2 negatywne odpowiedzi od uniwerków i jedną pozytywną. Czekam jeszcze na odp z 2 uni.
ktore uni Cie odrzucily? i na jakie jeszcze czekasz? i na co aplikujesz?

nie martw sie na razie, masz przynajmniej jakas oferte . w razie w sa jeszcze ucas extra i celaring. wszystko bedzie dobrze!


Zuzik, mozesz powoli sie rozgladac, ale na spokojnie . 3-4 rozsz w zupelnosci wystarcza. jakie kursy masz na mysli? zacznij od przejrzenia na spokojnie strony usasu. co do kierunkow, o ktorych piszesz, nie mam pojecia. ja len jestem i mnie niewiele interesuje.. :p
wizmod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 20:48   #686
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez wizmod Pokaż wiadomość
ktore uni Cie odrzucily? i na jakie jeszcze czekasz? i na co aplikujesz?

nie martw sie na razie, masz przynajmniej jakas oferte . w razie w sa jeszcze ucas extra i celaring. wszystko bedzie dobrze!
aplikuję na ekonomię na:

Glasgow uni (pozytywna) chociaż akurat tutaj na business economics
Edinburgh uni (negatywna)
St. Andrews (negatywna)
Heriot-Watt (czekam)
Aberdeen uni (czekam)

referencje miałam świetne, toefl 106/120, przewidywany wynik z matury wpisałam 85% overall. W eseju miałam konkursy, oceny z zeszłego roku (średnia 5,46), to, że przyznali mi stypendium prezesa rady ministrów dla osoby z najwyższą średnią w szkole... nie wiem czemu już w przedbiegach odpadłam :/
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 00:57   #687
Pani_Kredka
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Kredka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 194
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
referencje miałam świetne, toefl 106/120, przewidywany wynik z matury wpisałam 85% overall. W eseju miałam konkursy, oceny z zeszłego roku (średnia 5,46), to, że przyznali mi stypendium prezesa rady ministrów dla osoby z najwyższą średnią w szkole... nie wiem czemu już w przedbiegach odpadłam :/
Może to kwestia słabego personal statement? Innego powodu nie widzę.
__________________
Kolorowe kredki w pudełeczku noszę.
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko, to co chcę.
Pani_Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:30   #688
monika1379
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 303
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
aplikuję na ekonomię na:

Glasgow uni (pozytywna) chociaż akurat tutaj na business economics
Edinburgh uni (negatywna)
St. Andrews (negatywna)
Heriot-Watt (czekam)
Aberdeen uni (czekam)

referencje miałam świetne, toefl 106/120, przewidywany wynik z matury wpisałam 85% overall. W eseju miałam konkursy, oceny z zeszłego roku (średnia 5,46), to, że przyznali mi stypendium prezesa rady ministrów dla osoby z najwyższą średnią w szkole... nie wiem czemu już w przedbiegach odpadłam :/
Nie masz co sie martwic, masz przynajmniej jeden conditional . Ewentualnie, jesli to bedzie mozliwe, pozostaje Ci clearing. Badz dobrej mysli! Nie ma co sie zalamywac, ja tez mialam negatywne odpowiedzi
__________________
eat clean & train dirty
monika1379 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 09:09   #689
arsenallove
Raczkowanie
 
Avatar arsenallove
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 44
Dot.: Studia w uk 2012/13

Hej dziewczyny
Jestem w 2 klasie liceum i po zdaniu matury też mam zamiar iść na studia do UK.
arsenallove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 10:56   #690
lavendab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 67
Dot.: Studia w uk 2012/13

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
aplikuję na ekonomię na:

Glasgow uni (pozytywna) chociaż akurat tutaj na business economics
Edinburgh uni (negatywna)
St. Andrews (negatywna)
Heriot-Watt (czekam)
Aberdeen uni (czekam)

referencje miałam świetne, toefl 106/120, przewidywany wynik z matury wpisałam 85% overall. W eseju miałam konkursy, oceny z zeszłego roku (średnia 5,46), to, że przyznali mi stypendium prezesa rady ministrów dla osoby z najwyższą średnią w szkole... nie wiem czemu już w przedbiegach odpadłam :/
Wow, to naprawdę dobrze. Ja będę mieć średnią koło 4.0, a na wynik 85 % z matury to pewnie mogę tylko liczyć z hiszpańskiego i angielskiego.
lavendab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:11.