Niedoczynność tarczycy, pomocy! - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-13, 20:55   #3811
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

A trądzik ma coś wspólnego z niedoczynnoscia? Myślałam, że bardziej przesuszenie skóry.
Mam identyczne TSH jak Ty i tez tradzik, ale myslalam ze taka moja natura.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 21:57   #3812
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez palinkaaa13 Pokaż wiadomość
nie wiem co z tym fantem teraz zrobić bo jutro idę do dermatologa po receptę na izotek ;/
No to jutro się pewnie dowiesz co dalej i czy mozesz brac izotek czy nie.

A wszystkie inne wyniki w normie?

Ja mam od prawie 15 lat tradzik ale u mnie to akurat jak ostatnio wyszlo PCOS jest temu winne.

Czy miales zlecone jakies inne badania hormonow takze? Czy tylko TSH?
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 23:36   #3813
KarolinaMarcelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 70
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Byłam już u endokrynologa (nawiasem mówiąc zapłaciłam 170zł za wizytę - cena zniżkowa dla studentów, normalnie 200zł) i wypisał mi Letrox 50 pół tabletki dziennie na czczo przez miesiąc, potem cała. Ale moje TSH wynosiło 3,59 norma 0,350 - 4,940. Ft4 1,11 norma 0,70-1,48. FT3 3,72 norma 1,71-3,31 Mam też podwyższone Limfocyty - nie wiem czy ma to jakiś wpływ . Objawy : kołatanie serca, wypadanie włosów, bezsenność, nieregularne miesiączki, tycie itp. Sklasyfikowałam to jako niedoczynność. Ogólnie moim zdaniem jestem zdrowa, ale lekarz powiedział - nie było już wtedy dobrze (wyniki z lipca, do lekarza wybrałam się tydzień temu). Skoro coś mi przepisał, to może jest coś na rzeczy . Nie wiem czy ktoś w rodzinie u mnie chorował na tarczycę, chyba siostra mojego taty. Mama, tata i siostra są zdrowi. Ale ja chciałam zapytać o coś innego. Jak się leczycie w przeziębieniu? Bo ja nie wiem co mogę brać "na własną rękę". Przyjęłam na razie rutinoscorbin, chciałam scorbolamid albo aspirynę, ale nie wiem czy mogę. Prawdopodobnie wybiorę się do apteki, może farmaceuta też mi coś doradzi
__________________
16.10.2009
14.12.2013
14.05.2016

Edytowane przez KarolinaMarcelina
Czas edycji: 2013-03-13 o 23:39
KarolinaMarcelina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-14, 07:39   #3814
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Przeciez masz ulotke Letroxu...tam jest podane z czym ewentualnie nie mozna laczyc

Ja ulotki letroxu nie mam akurat. Mam euthyroxu, a to ta sama substancja czynna.

"Salicylany, dikumarol, furosemid, klofibrat, fenytoina
Salicylany, dikumarol, duże dawki furosemidu (250 mg) i klofibrat mogą wypierać lewotyroksynę z jej wiązań z białkami osocza i nasilać jej działanie, co prowadzi do zwiększenia frakcji fT4."

Więc lepiej weź zwykły gripex, fervex czy coś innego na panadolu

A swoją droga o co chodzi z tym zdaniem z fragmentem "moim zdaniem jestem zdrowa"...bo nie rozumiem jego sensu
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-14, 07:54   #3815
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Z tego co słyszałam leki tarczycowe są tożsame z naturalnym hormonem wytwarzanym przez tarczycę więc chyba nie wchodzą w interakcje.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-14, 10:01   #3816
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

jakby nie wchodzily...to nie byloby takiej sekcji w ulotce...a jest i to nie taka krotka
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-14, 11:47   #3817
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

no właśnie miałam tylko TSH ale to sama dorzuciłam nikt nie kazał mi tego robić, wyczytałam gdzieś, że od branych leków tsh może się podwyzyc a ja przez ostatni rok miałam 3 kuracje unidoxem po par miechów a ostatnio poltora miecha tetralysal wszystko na tradzik mzoe to do tego???? poltora roku temu mialam TSH w normie. myslicie ze to od tych lekow? tylko takie hromony badalam nic wiecej.
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-14, 13:12   #3818
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

to ja bym moim zdaniem przed braniem izoteku zbadala porzadnie hormony...nie w zwiazku z samym izotekiem ale ogolnie by znalezc przyczyne tradziku

bo jest spora szansa, ze jest hormonalna
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-14, 16:04   #3819
KarolinaMarcelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 70
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Przeciez masz ulotke Letroxu...tam jest podane z czym ewentualnie nie mozna laczyc
Mam, mam. Już wszystko wiem ;-). Aspiryna, polopiryna itp. odpadają.
Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
A swoją droga o co chodzi z tym zdaniem z fragmentem "moim zdaniem jestem zdrowa"...bo nie rozumiem jego sensu
Żyłam w przeświadczeniu, że nic mi nie jest . Nie byłam chętna wybrać się do lekarza, staram się ich omijać szerokim łukiem
__________________
16.10.2009
14.12.2013
14.05.2016
KarolinaMarcelina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-14, 17:35   #3820
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

No pewnie wielka krzywda by Ci sie nie stala...tylko nasililoby dzialanie leku.

To samo scorbolamid - to tez salicylan... wiec lepiej jeden z popularnych lekow na przeziebienie na paracetamolu i tyle
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-14, 23:35   #3821
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

kurcze, no ja bralam tabletki antykoncepcyjne na tradzik i w sumie nic nie dalo to moze delikatnie mniej syfów. a tradzik od 7 lat jak byl tak jest ;/ nie wiem co robic mam juz recepty na aknenormin. przed poltora roku temy tsh bylo 2, a teraz ponad 6... tak sobie mysle ze mozliwe ze to przez te kuracje antybiotykowe.. gdzies pisali ze leki (antybiotyki)zwlaszcza jak sie je je przez pare miesiecy potrafia podwyzyc tsh. w razie czego udalo mi sie po znajomosci zaklepac wizyte u endykrynologa na maj. tylko czy izotek nie zaburzy wynikow hormonow??? chyba nie??? a tez glupio robic badania teraz jak wizyta za 2 miechy.
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-14, 23:51   #3822
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
to ja bym moim zdaniem przed braniem izoteku zbadala porzadnie hormony...nie w zwiazku z samym izotekiem ale ogolnie by znalezc przyczyne tradziku

bo jest spora szansa, ze jest hormonalna
A propos uważasz, że w sytuacji hormonalnego podłoża trądziku branie izoteku ma sens czy nie?
Moja sytuacja - długoletni trądzik, stwierdzone pcos i niedoczynność (leczę się, cera lepsza, ale daleka od dobrego stanu). Poprzedni endo-gin stwierdził, że nie ma sensu brać izo, bo po kuracji i tak trądzik powróci. Obecny natomiast zasugerował, żeby może spróbować, jeśli nie będzie 100% poprawy, to chociaż trwale (?!) ograniczy się łojotok, zmniejszą się pory i zawsze będzie lepiej. A mam już swoje lata.
Waham się od kilku miesięcy (kuracja ewentualna od jesieni). W końcu to niemałe koszta, a przede wszystkim skutki uboczne.
Masz jakąś wiedzę na powyższy temat? Byłabym bardzo wdzięczna.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2013-03-14 o 23:54
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 07:12   #3823
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Masz jakąś wiedzę na powyższy temat? Byłabym bardzo wdzięczna.
Ja mam lat 30, PCOS zdiagnozowane ostatnio, tradzik od 15 lat.

Moja wiedza jest taka jak Twoja mniej wiecej Czytam o tym od lat

Ze moze byc lepiej...ale moze jednak calkiem nie zniknac.

Ja bym sie zdecydowala tylko majac pewnosc, ze to na pewno pomoze.Ale to ja. Kazdym musi podjac decyzje,

Ja sie najbardziej obawialam tego, ze izotek ma ogolnie szereg przeciwskazan, obciaża dosc mocno watrobę itp a ja na przyklad dodatkowo ( nie wiem czy przez pcos czy nie) mam strasznie wysoki cholesterol. Chyba wole nie wiedziec co by moglo byc jakby jeszcze watroba dostala "w kosc".

Tak wiec ja poki co chyba wole meczyc sie retinoidami zewnetrznymi. Ogolnie choc jak na 30 lat to jest kiepsko to u mnie i tak lepiej niz bylo np. 10 lat temu.

---------- Dopisano o 08:12 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

Cytat:
Napisane przez palinkaaa13 Pokaż wiadomość
kurcze, no ja bralam tabletki antykoncepcyjne na tradzik i w sumie nic nie dalo to moze delikatnie mniej syfów
Co to znaczy "tabletki antykoncepcyjne na tradzik"? Bralas cos stricte anty androgennego np. diane? No i czy poza tym mialas jakos hormony sprawdzane czy przypisane zupelnie bez tego?

Swoja droga nie masz teraz przy okazji zapisanej obowiazkowo antykoncepcji hormonalnej? Bo to czeste podejscie przez izotretoinie doustnej.

Jak bylas u dermatologa po recepte na aknenormin to powiedzialas mu o tym TSH? Co on na to?

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2013-03-15 o 07:14
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 08:27   #3824
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

jakie hormony dodatkowo zbadac przy trądziku i przetłuszczjących się włosach?
Wyniki: morfologię, ob, mocz mam w porzadku. TSH około 3, ale leczę się.
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 08:48   #3825
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

co i w którym dniu to najlepiej lekarz powinien Ci powiedzieć

bo to jednak dość drogie badania

ja robilam LH, FSH, testoesteron, androsteron i insuline...ale ja mialam pewne podejrzenia i potrzebowalam ich potwierdzenia

napisz cos wiecej - od ilu lat te problemy ze skora i wlosami? jak bardzo sa nasilone? Tylko twarz czy cale cialo? No i czy tylko te problemy?

Jak z owlosieniem ogolnie, regularnoscia miesiaczek itp?
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 09:12   #3826
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Trądzik mam tylko na twarzy od jakiś 10 lat, czyli od 15roku życia... leczyłam się kilka razy u różnych dermatologów, ale rezultaty były tylko wtedy. kiedy brałam leki (pamiętam, że min. tetralysal)... Cere miałam idealną jak brałam przez około pół roku tabletki anty Yasminelle, ale odstawiłam ze względu na inne skutki uboczne.
Myślę, że nie mam na dzien dzisiejszy bardzo nasilonego trądziku, wyskoczy mi coś około dwa razy w tygodniu, ale to i tak dla mnie problem. Włosy musze niestety myć codziennie, natomiast skórę mam raczej suchą. Kiedyś była tłusta. Z owłosieniem na całym ciele nie mam problemu, miesiączki mam regualrne, chociaz ostatnio spóźniła mi się tydzien natomiast przyczyną mogło być pierwsze zażywanie letroxu, a w końcu to hormony, więc organizm może musiał się przyzwyczaić.Dodam, że miewam problemy z infekcjami pochwy.
Mówiłam o swoich objawach endokrynologowi natomiast pierwsze co to kazała zbadać czy mam ropne migdałki, bo uważa, że czesto to jest przyczyną trądziku. W przyszłym tyg idę do rodzinnej po skierowanie do laryngologa, żeby sprawdził te migdały.
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 09:31   #3827
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez serduszkowa Pokaż wiadomość
Tleczyłam się kilka razy u różnych dermatologów, ale rezultaty były tylko wtedy. kiedy brałam leki (pamiętam, że min. tetralysal).
No tak to jest bo w koncu to nie leczy przyczyny, a jedynie skutek.

Jesli nie jest jakis silny to retinoidy zewnetrzne bez problemu powinny dac mu rade. Zreszta na dwie ktostki tygodniowo to cokolwiek wystarczy - probowalas np. czegos z kwasem azelainowym ( acnederm, skinoren)?

Na pewno nie ma sensu brac doustnych antybiotykow jak tetrysal przy nieduzym problemie. Bo one jednak calemu organizmowi daja w kosc

Cytat:
Napisane przez serduszkowa Pokaż wiadomość
Cere miałam idealną jak brałam przez około pół roku tabletki anty Yasminelle, ale odstawiłam ze względu na inne skutki uboczne.
No to w duzej mierze mozna obstawiac, ze ma to u ciebie podloze hormonalne.
Cytat:
Napisane przez serduszkowa Pokaż wiadomość
Mówiłam o swoich objawach endokrynologowi natomiast pierwsze co to kazała zbadać czy mam ropne migdałki, bo uważa, że czesto to jest przyczyną trądziku. W przyszłym tyg idę do rodzinnej po skierowanie do laryngologa, żeby sprawdził te migdały.
No na pewno nie zaszkodzi sprawdzic Z drugiej strony jesli tabletki anty pomagaly to pewnie jednak nie migdalki sa winne.

No ale 2 krostki tygodniowo to sie powinno dac ladnie zaleczyc
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 09:39   #3828
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
No tak to jest bo w koncu to nie leczy przyczyny, a jedynie skutek.

Jesli nie jest jakis silny to retinoidy zewnetrzne bez problemu powinny dac mu rade. Zreszta na dwie ktostki tygodniowo to cokolwiek wystarczy - probowalas np. czegos z kwasem azelainowym ( acnederm, skinoren)?

Na pewno nie ma sensu brac doustnych antybiotykow jak tetrysal przy nieduzym problemie. Bo one jednak calemu organizmowi daja w kosc


No to w duzej mierze mozna obstawiac, ze ma to u ciebie podloze hormonalne.


No na pewno nie zaszkodzi sprawdzic Z drugiej strony jesli tabletki anty pomagaly to pewnie jednak nie migdalki sa winne.

No ale 2 krostki tygodniowo to sie powinno dac ladnie zaleczyc
jak brałam tetralysal to problem był znaczny (nawet gdzies nawizażu zakładałam wątek ze zdjęciami). Wtedy moja skóra była straszna. Teraz jest lepiej.
Nie próbowałam retinoidów, ale zaraz o nich poczytam Dodatkowo denerwują mnie blizny potrądzikowe, ale raczej nic zewnętrznie na to nie pomoże, a na na inne zabiegi kosztowne mnie nie stać.
Niedługo wybieram się do gina to wspomnę mu o problemie, zobaczymy co powie, może zaleci jakieś dodatkowe badania hormonalne.
W każdym razie dziękuję za odpowiedź
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 10:17   #3829
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

co do retinoidow na skore...to zdecydowanie najlepsza pora jest od jesieni do wczesnej wiosny bo trzeba slonca unikac retinoidy maja jeszcze jeden plus...sa przeciwzmarszkowe

na lato to z takich w miare dobrych dla skory to kwas migdalowy czy kwas azelainowy (wlasnie acnederm albo jego nieco lepsza ale drozsza wersja - skinoren)

Tylko efekt widac po jakis 6-8 tygodniach stosowania. Nie wiem czy na dwie krostki to nie lepiej cos miejscowego po prostu.

Mysle, ze jesli problem mniej wiecej ci sie unormowal, a na to wyglada...to pewnie nie bedzie chetny na zlecanie....co innego gdybys miala ciezki tradzik
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-15, 10:48   #3830
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
co do retinoidow na skore...to zdecydowanie najlepsza pora jest od jesieni do wczesnej wiosny bo trzeba slonca unikac retinoidy maja jeszcze jeden plus...sa przeciwzmarszkowe

na lato to z takich w miare dobrych dla skory to kwas migdalowy czy kwas azelainowy (wlasnie acnederm albo jego nieco lepsza ale drozsza wersja - skinoren)

Tylko efekt widac po jakis 6-8 tygodniach stosowania. Nie wiem czy na dwie krostki to nie lepiej cos miejscowego po prostu.

Mysle, ze jesli problem mniej wiecej ci sie unormowal, a na to wyglada...to pewnie nie bedzie chetny na zlecanie....co innego gdybys miala ciezki tradzik
Stosowałam skinoren w trakcie leczenia trądziku, ale byłam przekonana, że on jest po postu na trądzik, a nie na blizny..
Mnie pomogły kwasy w stężeniach dermatologicznych, raz na miesiąc (okres jesienno-zimowy) koszt 150 zł.
Efekty rewelacyjne, nie mam ani jednej blizny.

p.s. Wiem, że na biochemii dziewczyny same kupują kwasy i z powodzeniem robią te pilingi w domu, co znacznie obniża koszty.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2013-03-15 o 10:48 Powód: dopisek
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 11:00   #3831
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Stosowałam skinoren w trakcie leczenia trądziku, ale byłam przekonana, że on jest po postu na trądzik, a nie na blizny.
Ale ja nie doradzalam nic na blizny..tylko na te pojawiajace sie czasem krostki od ktorych sie temat zaczal skinorem swieze przebarwienia tez potrafi rozjasnic ale blizn nie ruszy.
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 11:04   #3832
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Mnie pomogły kwasy w stężeniach dermatologicznych, raz na miesiąc (okres jesienno-zimowy) koszt 150 zł.
Efekty rewelacyjne, nie mam ani jednej blizny.
Dokładnie, skinoren jest na przebarwienia, skóry nie wypełni.

Ale mogłabyś napisać coś więcej o kwasach? Jakie robiłaś konkretnie? Ile zabiegów? I czy miałaś spore blizny?
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2013-03-15 o 11:15
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 11:18   #3833
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

wika82, robiąc samemu kwasy można krzywdę zrobić, dobierając złe stężenie itp ...

byłam dziś u nowej endo na nfz, trochę rozczarowana jestem ;/
spojrzała na wyniki, zapytała o moje samopoczucie, osłuchała. wypisała receptę na dawkę podtrzymującą 88/100, dała zlecenie na tsh + sód + potas, i karteczkę do ogólnego - czas wizyty 7min! na kontrolę mam się stawić 25 października.

moje obecne wyniki:
tsh: 2,48 [0,27 - 4,2]
ft4 1,43 [0,93 - 1,7]

powiedziała także, iż przy hashimoto nie ma żadnych przeciwwskazań do brania jakichkolwiek leków. i niestety nie ma zdania do holistycznego leczenia tarczycy.
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 12:10   #3834
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

nie posiadam głębokich blizn, a jedynie właśnie ciemniejsze plamki/przebarwienia po krostkach.. spróbuje tego skinorenu, może pomoże.. A lepiej wziąć na pierwszy raz 15% czy 30%? On jest bez recepty?
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 12:27   #3835
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Na te starsze "utrwalone" slady moze nie pomoc ale ogolnie jest to lek na przebarwienia i ogolnie jest dobry do skory problematycznej/tradzikowej

Zmniejsza ilosc wypryskow, a po tych co juz sie pojawiaja, slady znikaja szybciej i bez zostawiania plam.

nie ma 15 i 30%, jest 15% i 20% i roznica jest przede wszystkim w postaci...jedno jest zelem, a drugie kremem.

Mi przy mojej tlustej skorze, zel bardziej pasowal ale ty masz sucha, wiec krem moze byc lepszy.

Aczkolwiek jesli masz brac krem to pewnie lepiej zrobic pierwsze podejscie do acnedermu jednak - tez 20%, tez krem, czyli substancja czynna ta sama, a jest o polowe tanszy

Tylko podobno ma ta tzw. "baze" troche inna i czesc osob preferuje skinoren. Ja nie moge stwierdzic czy faktycznie jest jakas roznica

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

No i tak jak mowilam, to nie jest lek gdzie od razu cos widac...u mnie pierwsze minimalne roznice byly po dwoch miesiacach No i na poczatku potrafi skora troche szczypac...zalezy od jej wrazliwosci
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 12:57   #3836
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

no to tak: tabletki antykoncepcyjne brałam sylwie 20 i nowynette. Było to w celach antykoncepcji jak i pomocy przecwtradziku. Efekt jaki??? tradzik prawie bez zmian, może delikatnie na policzkach mniejszy. Moje tsh sprzed poltora roku bylo ok 2 a teraz ponad 6. Dlatego zaczęłam podejrzewać, że to przez te kuracje antybiotykowe. Mimo wszystko jestem umówiona na wizyte do endykrynologa na maj. Moja derma wczoraj powiedziała, że mam bardzo ładne wyniki jeżeli chodzi o wątrobę i te co są ważne do leczenia izotekiem. Ogólnie wszystkie są ładne. Jeszcze dodać do tego, że tydzień temu przerwałam leczenie tetralysalem przy dość dużej dawce.Tylko to tsh jest duże, a co ona na to??? że to się nie bierze pod uwagę przy leczeniu izotekiem. Nie powiem zaniepokoiło mnie to. Recepty dostałam na aknenormin. I w nast tygodniu mam zaczynać leczenie. Myślę czy nie zrobić na własną rękę przed zaczęciem leczenia jeszcze dodatkowych badań na te homrony ft4 i ft3 ??? i do tego mocz chyba zrobię żeby mieć porównianie jak przed leczeniem i jak się zmienia w trakcie Ogólnie wracając do tego tsh (niedoczynnosc tarczycy)to objawy czyli suchosc skory, sennosc, zmeczenie itp to zaczelo sie to dziac tez po kuracjach anyubiotykowych. no nic jak na jakies pytanie nie odp to prosze się przypomniec pozdrawiam
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 13:11   #3837
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

ehhh, to jak juz teraz masz suchosc skory to pewnie w trakcie kuracji jeszcze sie to nasili...oby nie

swoja droga to u ciebie to w tym momencie nie do konca wiadomo co te suchosc wywoluje - czy tarczyca czy leki

ale fakt, tsh za wysokie...ale byc moze wcale nie musi znaczyc chorej tarczycy, tylko wlasnie jakas reakcje na to co lykalas. Czesc rzeczy moze zaburzyc tsh.

Nie wiem niestety jak z izotekiem i czy jesli za pare miesiecy powtorzysz badanie to bedzie wiarygodne. Az takiej wiedzy nie mam.

Swoja droga, z moich pytan - lekarka nie kazala Ci stosowac antykoncepji przy retinoidach doustnych? Wiekszosc lekarzy kaze brac wtedy tabletki anty.
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 15:43   #3838
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Dokładnie, skinoren jest na przebarwienia, skóry nie wypełni.

Ale mogłabyś napisać coś więcej o kwasach? Jakie robiłaś konkretnie? Ile zabiegów? I czy miałaś spore blizny?
Dermatolog wprowadziła mi pilingi jeszcze w trakcie leczenia trądziku.
Całe leczenie trwało ok 2 lat, kwasy zaczęłam mieć po ok. 7 miesiącach z przerwą na wiosnę i lato. Częstotliwość, tak jak pisałam: raz na miesiąc.

Miałam sine blizny, ale dość świeże, bo praktycznie od razu poszłam do dermatologa, trądzik mnie wysypał na I roku studiów i od razu mocno, więc byłam przerażona. Co chwila robiły się ogromne ropne pryszcze, po których zostawały blizny, na co znowu robiły się nowe.

Nie mam ani jednego zdjęcia z tymi bliznami, ale po leczeniu i aktualnie mam autentycznie idealną cerę.
Efekty są zadowalające do tego stopnia, że dermatolog zrobiła mi zdjęcie przed leczeniem i po - i pokazywała swoim studentom jako przykład wyjścia bez szwanku z trądziku.

Teraz 2-3 razy w roku robię pilingi, ale o wiele łagodniejsze, tak dla podtrzymania efektu.

Inverso nie odważyłabym się robić kwasów sama, bo chemiczka ze mnie marna, ale wiem, że dziewczynom wychodzi to świetnie i dużo oszczędzają, tylko faktycznie trzeba się na tym znać.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 16:07   #3839
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Dziękuję za odpowiedź.

Co by tak nie offtopować w wątku, napiszę, że mam wizytę u endo dopiero po świętach, ciekawe jak będzie wyglądało tsh.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-17, 08:13   #3840
chabrowykocyk
Raczkowanie
 
Avatar chabrowykocyk
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 145
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Dziewczynki, proszę o pomoc w interpretacji wyników:

tsh 1,333 (0,550-4,780)
ft3 3,31 (2,30-4,20)
ft4 1,11 (0,89-1,76)

Czy moje wyniki nie są... Normalne? Mam bardzo dużo objawów niedoczynności, zaczynając od skoków wagi (do góry), trudności z zrzuceniem kg (zbalansowana dieta + ćwiczenia bez efektów!), bezsenności, przeraźliwym zimnie dłoni i stóp, przez ostatnie miesiące nasiliło się wypadanie, łamanie włosów oraz paznokci. Mam 22 lata. Chcąc znaleźć winowajcę, podczas badań próbowałam już oswoić się z myślą, że to tarczyca, jeśli nie, nie wiem gdzie popełniłam taki błąd i tak zaniedbałam siebie i swoje zdrowie Do tej pory konsultowałam się z ginekologiem, czy powinnam udać się do endo?

Edit: zapomniałam wspomnieć o jednym z ważniejszych elementów - zaparciach.

Edytowane przez chabrowykocyk
Czas edycji: 2013-03-17 o 08:18
chabrowykocyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:41.