mężczyza+ dentysta=never? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-17, 13:17   #31
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Przeciez nie wiecie czy nie dba o zeby. Moze miec calkowicie zdrowe zeby i po prostu zolty, ciemny kolor.
Myślę, że Autorka po 4 latach związku wie najlepiej, czy koleś dba, czy nie dba. Chyba zauważyłaby, gdyby chodził regularnie Napisała, że nie może go namówić na wizytę u dentysty, więc wszystkie wysnułyśmy bezpośredni wniosek.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 13:20   #32
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

Cytat:
Napisane przez mazena111 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to facet zachowuje się, jak dziecko, nie pójdzie i już. A Autorka boi się go urazić i delikatnie od czasu do czasu wspomina o tym. Zapisz go na wizytę i albo pójdzie albo wypad. Jak można całować usta pełne zepsutych zębów?
Niestety wielu facetów się tak zachowuje mając przed sobą perspektywę lekarza,a tym bardziej dentysty. Ja mojego tżta wysyłam podstępem, czasem razem z teściową (pracuje w ośrodku ). Po tym, jak mój tata już musiał leczyć zęby i ze strachu poszedł pod narkozę, to stwierdziłam, ze nie ma się co cackać.

Przed ślubem zamówiłam sobie paski wybielające. Zauważyłam, ze klika z nich zniknęło Okazało się, że tż z ciekawości mi je podbierał
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 13:21   #33
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

Naskoczylyscie na autorkę, chyba za bardzo.
Zobaczcie ile ludzi ma zepsute zęby w tym ja.
Boje sie dentysty jak diabeł świeconej wody wiec sporo mam zepsutych - dopiero teraz zaczynam coś robić, dla zdrowia własnie.

Asji a wiesz jaki jest koszt leczenia WSZYSTKICH zębów w jednym czasie ? Szczerze tez wolalabym sztuczna szczękę niż to leczyc i wydawac fortunę na to.
SAME znieczulenie 30 zł , 30 x 30 = 900 zł, o plombach, leczeniach kanałowych nawet nie wspomnę!
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 13:26   #34
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

Renatka, jak "zrobisz" więcej zębów w trakcie jednej wizyty, to koszt znieczulenia maleje.

Zresztą czyja to wina, że tyle jednocześnie trzeba wydać? diabełków? A zęba do stanu leczenia kanałowego też się w tydzień doprowadzić nie da. U mojego, prywatnego dentysty koszt dobrej plomby ze znieczuleniem to 80zł. Kanałowe to już 300zł. To ja wolę złapać próchnicę na etapie przebarwienia chodząc na kontrolę co pół roku, i odpada mi problem leczenia 30 zębów jednocześnie

A co do faceta - ja bym użyła argumentu, że próchnica jest zaraźliwa, i ja sobie nie życzę narażania moich zębów bo on jest miękką pipką i się boi dentysty. Matko bosko, mój chrześniak-trzylatek ostatnio zniósł wyrywanie zęba, a dorosły chłop sobie rujnuje zdrowie bo się boi.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 13:38   #35
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Asji a wiesz jaki jest koszt leczenia WSZYSTKICH zębów w jednym czasie ? Szczerze tez wolalabym sztuczna szczękę niż to leczyc i wydawac fortunę na to.
SAME znieczulenie 30 zł , 30 x 30 = 900 zł, o plombach, leczeniach kanałowych nawet nie wspomnę!
Ale to trzeba dbać o zęby cały czas, na bieżąco, to nie będzie trzeba leczyć wszystkich na raz. I wybacz, ale chodząc na regularne wizyty do dentysty nawet jeśli pojawiają się jakieś ubytki to leczenie jest tańsze - mała plomba jest tańsza niż konieczność leczenia kanałowego czy usunięcia zęba i wstawienia implanta.

Sama mam jedną plombę - ubytek wykryty właśnie na rutynowym przeglądzie. Ja bym go nie zauważyła w tak wczesnym stadium, bo był zbyt mały i nic mnie jeszcze nie bolało. Dentystka zobaczyła go od razu, założyła najmniejsza plombę i po problemie.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 14:28   #36
never_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 345
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

.

Edytowane przez never_
Czas edycji: 2023-12-21 o 21:49
never_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 16:29   #37
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

Cytat:
Ząbusie/ząbki/ząbeczki są nawet żółciutkie i szarutkie
Cytat:
"żółciutkie zębuszki od antybiotyczków w dzieciństwie"

Cytat:
Jeśli chodzi o zdrobnienia to użyłam ich raz
nie raz a 3 ;-), przy 1 razie to może by to było nomen omen do przełknięcia.

Skoro nie umiesz powiedzieć facetowi, który ma być Twoim mężem, żeby a) poszedl do dentysty b) poszedł do dentysty i wybielił sobie brzydkie zęby, to, hm, znajdźmy pozytyw, na przyklad taki, że z żółtymi i szarymi zębami raczej jest troszkę mniej atrakcyjny niż gdyby miał ząbki jak z porcelany i jest duża szansa, że mniej panien byłoby nim zainteresowanych (czyli mniej pokus dla związku ).
Cytat:
Asji a wiesz jaki jest koszt leczenia WSZYSTKICH zębów w jednym czasie ? Szczerze tez wolalabym sztuczna szczękę niż to leczyc i wydawac fortunę na to.
wybacz, głupoty piszesz; po drugie na ciuchy to Ci nie żal, ale na to by wyleczyć zęba np. stówę czy dwie już tak.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2013-03-17 o 16:30
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-17, 16:46   #38
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Naskoczylyscie na autorkę, chyba za bardzo.
Zobaczcie ile ludzi ma zepsute zęby w tym ja.
Boje sie dentysty jak diabeł świeconej wody wiec sporo mam zepsutych - dopiero teraz zaczynam coś robić, dla zdrowia własnie.

Asji a wiesz jaki jest koszt leczenia WSZYSTKICH zębów w jednym czasie ? Szczerze tez wolalabym sztuczna szczękę niż to leczyc i wydawac fortunę na to.
SAME znieczulenie 30 zł , 30 x 30 = 900 zł, o plombach, leczeniach kanałowych nawet nie wspomnę!
Nie wiem skąd przymus leczenia zębów prywatnie? Ja chodzę na NFZ, mam świetną dentystkę, znieczulenie za darmo i generalnie full wypas. Za sobą jedno bardzo dobrze zrobione leczenie kanałowe.
Więc pieniądze nie grają tu za bardzo roli.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 17:27   #39
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

Ps a szary ząb... moze być po prostu martwy i czasami wybielanie mało zrobi.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 17:55   #40
olamoksss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 8
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

to co mam mu powiedziec

Edytowane przez olamoksss
Czas edycji: 2013-03-24 o 18:25
olamoksss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 18:10   #41
Mick
Rozeznanie
 
Avatar Mick
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 955
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

Cytat:
Napisane przez olamoksss Pokaż wiadomość
właśnie starałam się porozmawiać z chłopakiem. Na początku zwróciłam mu uwagę, że OBOJE powinniśmy się zabrać za siebie. Ja w końcu zajęłabym się swoimi badaniami, a on przy okazji też by poszedł ze mną, jak pójdę na wizytę kontrolną do dentysty. Oczywiście wpadł w dziki szał. stwierdził że jak ja chcę iść to on pójdzie ze mną ale on sam nie pójdzie do lekarza. Rozmawiając z nim strasznie było mi głupio, poczerwieniałam jak burak, bo strasznie krępuje mnie takie wytykanie błędów. Jednak oczywiście usłyszałam ,,tak ci się nie podobam"? dlatego też zapewniłam go, że podoba mi się, i że nie chodzi już o wygląd ale kwestie zdrowotne. I że martwie się o niego. A takie fochy nie są ok, bo jesteśmy długo ze sobą, będziemy brać ślub i każdy temat należy obgadać, bez złości. Nie wiem czy cokolwiek to da...
To jemu powinno być głupio, że doprowadził swoje zęby do takiego stanu i pokazuje je ludziom. Nie żyjemy w średniowieczu, żeby mieć w paszczy mogiłę.

Wspomniałaś, że pewnie wolałby wstawić sobie sztuczne: no jasne, bo to takie tanie i bezbolesne A jeszcze planujecie ślub i pewnie dzieci w niedalekiej przyszłości - generalnie ważniejsze wydatki, niż naprawianie efektów jego zaniedbania... Poszukaj informacji o implantach, wydrukuj i podstaw mu pod nos - może zmieni zdanie gdy zobaczy, że pełen garnitur nowych zębów kosztuje niekiedy tyle, co nowy samochód. A bez kilku pewnie się nie obejdzie bo jak wspomniał ktoś wyżej, szary ząb może być martwy.
Mick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-17, 18:18   #42
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

Cytat:
Napisane przez olamoksss Pokaż wiadomość
witam założyłam konto, aby się Was poradzić w sprawie mojego ukochanego jestem z moim narzeczonym 4 lata jest przystojnym brunetem, namiętnie grającym w piłkę( czyli wysportowany), ale dużo do życzenia zostawiają jego ząbki niestety nie mogą go przekonać, aby udał się do dentysty;/zależy mi jednak na tym...hmm zależy...po prostu chciałabym żeby bardziej o to zadbał, gdyż jest to widoczne( ząbki są szare niektóre nawet żółte niestety jest to spowodowane dużą dawką antybiotyków w dzieciństwie) . Za dwa lata planujemy ślub a ja bardzo bym chciała żeby czuł się komfortowo także podczas zdjęć;P bardzo go kocham i podoba mi sie on, jednak gdy czasami się mu uważnie przyglądam to zauważam,że ząbki są widoczne natomiast kilka razy próbwałam z nim o tym pogadać, w jednej rozmowie zapytałam go o kompleksy a on od razu powiedział, że jego zęby są dla niego kompleksem, ale dlaczego nic z tym nie robi?...głupio mi przekonywać ,, idź do dentysty " bo to on sam powinien zauważyć, że powinien to zrobić... natomiast kiedyś miał mega zryw sierdził, że coś z tym musi zrobić, tak teraz uważa, że nie chce. Jego uśmiech nie sprawi, że się rozstaniemy to oczywiste! kochane poradźcie mi co powinnam zrobić, jak go delikatnie namówić do tego...boje się, że pomyśli, że mi się nie podoba czy coś, bo tak nie jest.pomocy
Jesteście w poważnym związku i myślę, że nie powinien się obrazić, gdy z nim o tym rozmawiasz. Dziwi mnie jego gwałtowna reakcja. Możesz powiedzieć coś w stylu ,,Idę do dentysty za tydzień, może wybierzesz się ze mną? No choodź, oboje będziemy lśnili śnieżnobiałymi zębami na ślubnej fotce''.
Jak się będzie opierał, zapisz go na wizytę i powiedz, że ma iść bez dyskusji, a nie zachowywać się jak dzieciak. Przecież to kwestia zdrowia...
__________________


Edytowane przez Darkoz
Czas edycji: 2013-03-17 o 18:28
Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 18:21   #43
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

Cytat:
Napisane przez olamoksss Pokaż wiadomość
właśnie starałam się porozmawiać z chłopakiem. Na początku zwróciłam mu uwagę, że OBOJE powinniśmy się zabrać za siebie. Ja w końcu zajęłabym się swoimi badaniami, a on przy okazji też by poszedł ze mną, jak pójdę na wizytę kontrolną do dentysty. Oczywiście wpadł w dziki szał. stwierdził że jak ja chcę iść to on pójdzie ze mną ale on sam nie pójdzie do lekarza. Rozmawiając z nim strasznie było mi głupio, poczerwieniałam jak burak, bo strasznie krępuje mnie takie wytykanie błędów. Jednak oczywiście usłyszałam ,,tak ci się nie podobam"? dlatego też zapewniłam go, że podoba mi się, i że nie chodzi już o wygląd ale kwestie zdrowotne. I że martwie się o niego. A takie fochy nie są ok, bo jesteśmy długo ze sobą, będziemy brać ślub i każdy temat należy obgadać, bez złości. Nie wiem czy cokolwiek to da...
Twój facet jest niepoważny. Czy on w ogóle zdaje sobie sprawę ze skutków zaniedbania uzębienia? Może podeślij mu jakiś link z artykułem na ten temat, może fachowe źródło uświadomi go skuteczniej skoro na próbę rozmowy reaguje jedynie wściekiem. Pierwszy z brzegu link:
http://www.dentysta.eu/dla-pacjenta/...lego-organizmu

I tak serio: dużo głupiej byłoby mi gdybym musiała tłumaczyć dorosłemu człowiekowi taką oczywistość jak to, że do dentysty chodzić trzeba, niż gdybym miała powiedzieć mu masz zaniedbane zęby
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 18:37   #44
olamoksss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 8
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

dzienki za rady

Edytowane przez olamoksss
Czas edycji: 2013-03-24 o 18:25
olamoksss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 18:40   #45
Bothi
Rozeznanie
 
Avatar Bothi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 591
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
I to nie są tylko "żółciutkie zębuszki od antybiotyczków w dzieciństwie" moim zdaniem, bo to fizycznie niemożliwe.
Zęby od antybiotyków żółkną i nie da się ich wybielić żadną metodą. Zostają jedynie licówki a ich koszt jest bardzo duży.

Jeżeli coś źle napisałam to proszę mnie poprawić.
Bothi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 19:32   #46
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Nie wiem skąd przymus leczenia zębów prywatnie? Ja chodzę na NFZ, mam świetną dentystkę, znieczulenie za darmo i generalnie full wypas. Za sobą jedno bardzo dobrze zrobione leczenie kanałowe.
Więc pieniądze nie grają tu za bardzo roli.
na NFZ ciezko trafić na dobrego dentystę, który na prawdę wie co robi no chyba, że się lubi zmieniać plomby co pare lat lub poprawiać w prywatnych gabinetach.
moja cała familia chodzi do jednego dentysty, który jest jednocześnie chirurgiem (jak jest poważna sprawa to nie trzeba szukać kogoś innego; jak nagła sprawa to można się spokojnie umówić, nawet po godzinach pracy) i poważne zabiegi prowadzone są bezboleśnie i bardzo szybko koszty są duże, ale ma się pewność, że robota dobrze wykonana.
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 20:21   #47
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

Cytat:
Napisane przez evvelinek Pokaż wiadomość
na NFZ ciezko trafić na dobrego dentystę, który na prawdę wie co robi no chyba, że się lubi zmieniać plomby co pare lat lub poprawiać w prywatnych gabinetach.
moja cała familia chodzi do jednego dentysty, który jest jednocześnie chirurgiem (jak jest poważna sprawa to nie trzeba szukać kogoś innego; jak nagła sprawa to można się spokojnie umówić, nawet po godzinach pracy) i poważne zabiegi prowadzone są bezboleśnie i bardzo szybko koszty są duże, ale ma się pewność, że robota dobrze wykonana.
To akurat mit. Mnóstwo młodych ludzi kilka lat po studiach, którzy nie dorobili się jeszcze własnych gabinetów jest świetnymi dentystami i pracuje na NFZ. Terminy są całkiem przyzwoite. Jest też bardzo dużo forów i portali w stylu "znany lekarz" i tam można spokojnie wyguglować, czy stomatolog, do którego chcemy się udać nie jest konowałem.
Naprawdę dziwi mnie, że w takiej sytuacji ludzie wolą wydawać po stówce na jedną plombę, ale co kto lubi.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 20:32   #48
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
To akurat mit. Mnóstwo młodych ludzi kilka lat po studiach, którzy nie dorobili się jeszcze własnych gabinetów jest świetnymi dentystami i pracuje na NFZ. Terminy są całkiem przyzwoite. Jest też bardzo dużo forów i portali w stylu "znany lekarz" i tam można spokojnie wyguglować, czy stomatolog, do którego chcemy się udać nie jest konowałem.
Naprawdę dziwi mnie, że w takiej sytuacji ludzie wolą wydawać po stówce na jedną plombę, ale co kto lubi.
jakbym miała sprawdzone "zastepstwo" to bym stówek nie płaciła to oczywiste. z drugiej strony, duże miasto=/=małe miasto - w takim cieżko o kogoś dobrego, nawet prowadzącego prywatny gabinet.
no i tak jak piszesz, korzystam z takich portali polecających lekarzy, słucham znajomych itp. - nie ma NIKOGO lepszego, a co dopiero na NFZ. zdarzają się, pewnie że tak, ale nie jest to takie proste - kwestia szczęścia często. inna sprawą jest że do młodego człowieka, choćby zdolnego, nie wybrałabym się na dość inwazyjny i trudny zabieg, wyrwanie zęba itp.
ale nie o tym wątek
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 22:49   #49
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

Są jeszcze prywatne gabinety, które mają podpisaną umowę z NFZ. Do takiego chodzę - gabinet pierwsza klasa, nie przypomina stereotypowej przychodni publicznej. Lekarz przemiły, ale nie mogę nic więcej o nim powiedzieć, bo nigdy nie leczyłam zębów Przeglądy, usuwanie kamienia na NFZ.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-18, 13:22   #50
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

Ja akurat mam dobrą dentystkę na NFZ więc nie płacę nic, no chyba, że białą plombę chcę.

Ale droga autorko ja mam podobny problem z moim TŻ.
Ostatni raz u dentysty był za czasów małolata. Mówi,że się boi i koniec-
bo ma traumę po dentystce szkolnej.

Tylko ja nie mam problemu,żeby mu wprost powiedzieć,że na wypierdzielać do lekarza, że mam dość jego szczeniackiego zachowania.
Mówię mu, że za kilka lat jak będzie miał całą szczękę do wymiany to go rzucę, bo nie będą całego majątku na jego zęby wydawała.

W sumie cieszę się,że poruszyłaś ten temat bo dziewczyny podały kilka ważnych, zdrowotnych argumentów o których nie wiedziałam
No i pomysł zapisania go bez jego wiedzy też jest dobry.
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 13:33   #51
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Ząbusie/ząbki/ząbeczki są nawet żółciutkie i szarutkie

Laska twojemu chłopowi szczena gnije a ty piszesz jak o pięciolatku... Powiedz że idzie albo nara, jak można się z kimś takim całować.
Kocham Cię za ten tekst. 100% racji.

Higiena zębów to postawa - nie tylko kwestia estetyki, ale zdrowie CAŁEGO organizmu. I tu nie ma się co zastanawiać. Do stomatologa i tyle. Bez dyskusji.

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
(...)
Asji a wiesz jaki jest koszt leczenia WSZYSTKICH zębów w jednym czasie ? Szczerze tez wolalabym sztuczna szczękę niż to leczyc i wydawac fortunę na to.
SAME znieczulenie 30 zł , 30 x 30 = 900 zł, o plombach, leczeniach kanałowych nawet nie wspomnę!
Nie zdajesz sobie chyba sprawy z tego, co to znaczy mieć sztuczną szczękę, szczególnie w młodym wieku. Zastanów się trochę co piszesz.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 13:43   #52
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

gdzieś kiedyś widziałam badania, że w Europie coraz trudniej jest znaleźć osoby, po 30. roku życia, które mają wszystkie własne zęby. ciekawe skąd to się wzięło...
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 13:47   #53
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Asji a wiesz jaki jest koszt leczenia WSZYSTKICH zębów w jednym czasie ? Szczerze tez wolalabym sztuczna szczękę niż to leczyc i wydawac fortunę na to.
SAME znieczulenie 30 zł , 30 x 30 = 900 zł, o plombach, leczeniach kanałowych nawet nie wspomnę!
Co znaczy w jednym czasie? na jednej wizycie?
Leczenie można rozłożyć sobie i chodzić np. raz w miesiącu- można? można.
Znieczulenie? dla czego ? zakładania plomby? po co?

A ty myslisz, że sztuczna szczeka to z katalogu się zamawia , przysyłają, zakładasz i masz uśmiech jak Tom Kruz?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 21:24   #54
tobiaszowa
Zadomowienie
 
Avatar tobiaszowa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 798
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

k
Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
Ja akurat mam dobrą dentystkę na NFZ więc nie płacę nic, no chyba, że białą plombę chcę.

Ale droga autorko ja mam podobny problem z moim TŻ.
Ostatni raz u dentysty był za czasów małolata. Mówi,że się boi i koniec-
bo ma traumę po dentystce szkolnej.

Tylko ja nie mam problemu,żeby mu wprost powiedzieć,że na wypierdzielać do lekarza, że mam dość jego szczeniackiego zachowania.
Mówię mu, że za kilka lat jak będzie miał całą szczękę do wymiany to go rzucę, bo nie będą całego majątku na jego zęby wydawała.

W sumie cieszę się,że poruszyłaś ten temat bo dziewczyny podały kilka ważnych, zdrowotnych argumentów o których nie wiedziałam
No i pomysł zapisania go bez jego wiedzy też jest dobry.
Dlatego większość ludzi woli iść prywatnie i ładnie sobie zrobić zęba,bo ja w dzisiejszych czasach,kiedy można mieć plombę w kolorze zęba,gdzie nikt niczego nie zauważy nawet nie wyobrażam sobie wsadzić do zęba czarnego wypełnienia. Jasne,lepsze to niż dziura w zębie ale wolałabym już oszczędzić i zrobić to porządnie. Potem taka osoba zacznie się śmiać "na maksa" a ludzie nie wpadną na to,że to wypełnienie ale,że na pewno tak zaniedbana buzia. Ale rzecz jasna nie każdego interesuje opinia ludzi...


A w temacie,to uważam,że zęby i uśmiech to wizytówka człowieka i tak naprawdę nie wiem czy w pełni mogłabym mówić o moim facecie ,że jest przystojny jakbym nie mogła patrzeć w jego zęby,bo ich stan byłby tak zły. I znam mnóstwo osób,które mają żółte zęby ale zdrowe,ładne ,bez przebarwień,więc bardziej niż o kolor chodzi to o to co w tej paszy się,eee...znajduje.

Ogólnie ja mam małego bzika na punkcie zębów i jakoś niezbyt miło by mi było z wiedzą,że mój facet ma ładne zęby a gdzieś daleko w tyle są one popsute...

Edytowane przez tobiaszowa
Czas edycji: 2013-03-18 o 21:28
tobiaszowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 21:36   #55
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

Jak ktoś mówi że chciałby mieć sztuczną szczękę - polecam założyć sobie źle dobrane tipsy i przedłużyć włosy, zobaczycie jak takie pierdoły potrafią denerwować, piękne - piękne, ale jakie niewygodne. A buzi to już w ogóle, obtarcia i tak dalej
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 18:48   #56
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

Cytat:
Napisane przez tobiaszowa Pokaż wiadomość
k
Dlatego większość ludzi woli iść prywatnie i ładnie sobie zrobić zęba,bo ja w dzisiejszych czasach,kiedy można mieć plombę w kolorze zęba,gdzie nikt niczego nie zauważy nawet nie wyobrażam sobie wsadzić do zęba czarnego wypełnienia. Jasne,lepsze to niż dziura w zębie ale wolałabym już oszczędzić i zrobić to porządnie. Potem taka osoba zacznie się śmiać "na maksa" a ludzie nie wpadną na to,że to wypełnienie ale,że na pewno tak zaniedbana buzia. Ale rzecz jasna nie każdego interesuje opinia ludzi...


A w temacie,to uważam,że zęby i uśmiech to wizytówka człowieka i tak naprawdę nie wiem czy w pełni mogłabym mówić o moim facecie ,że jest przystojny jakbym nie mogła patrzeć w jego zęby,bo ich stan byłby tak zły. I znam mnóstwo osób,które mają żółte zęby ale zdrowe,ładne ,bez przebarwień,więc bardziej niż o kolor chodzi to o to co w tej paszy się,eee...znajduje.

Ogólnie ja mam małego bzika na punkcie zębów i jakoś niezbyt miło by mi było z wiedzą,że mój facet ma ładne zęby a gdzieś daleko w tyle są one popsute...

Tak tylko ja nie widzę problemu jak ma się dobrego dentystę iść na NFZ i zrobić białe plomby, wtedy płacisz tylko za plombę a nie za wizytę.
Ja w większości mam białe plomby jednak, niewielkie wypełniania w ostatnich zębach mam ciemne bo uwierz jest to nie widoczne, przynajmniej u mnie. Są osoby które jak się śmieją widać im zęby aż po ósemki, ja do tej grupy nie należę.

Co do higieny, serio ja do niedawna chodziłam do dentysty tylko jak ząb bolał, od jakiegoś już czasu leczę wszystkie ubytki, dziury itd i jestem strasznie szczęśliwa,że do tego doszłam i zmieniłam swoje głupie poglądy.
Jednak co do faceta no cóż na łańcuchu go nie zaciągne.
A nie zerwę z facetem którego kocham, mamy synka i wspólne życie z powodu że do dentysty nie chce iść.
Szczerze może to głupie ale wolałabym aby faktycznie zęby mu zczarniały i wyglądały brzydko bo wtedy by w końcu dupę ruszył, a tak no cóż. Szczęście w nieszczęściu akurat on ma ząbki ładne, tzn białe, proste ale co z tego jak na pewno zepsute
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 18:57   #57
Iskra14
Zakorzenienie
 
Avatar Iskra14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 971
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

Co się stało, że autorka tak usilnie usuwała swoje posty?
Iskra14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 20:23   #58
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: mężczyza+ dentysta=never?

Cytat:
Napisane przez olamoksss Pokaż wiadomość
Mam chłopaka od 3 miesięcy i poprosił mnie abym sie was doradziła czy zółte ząbki to coś normalnego u osoby która ciągle bierze antybiotyki?
jeśli przeszkadza mu taki odcien to polecam pasy wybielające,lub wybielanie w gabinecie.koszt to około 180 zł za wizytę.

Cytat:
Napisane przez tyene Pokaż wiadomość
Chwila, on w ogóle nie chodzi o dentysty? To sprawa higieny i zdrowia. Nie głównie i nie tylko urody. Po prostu mu to powiedz.
nie wiem,czy autorka edytowała posta,ale żółte zęby nie świadczą o chorobie,czy dziurach.może to jego kolor kośćca

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Naskoczylyscie na autorkę, chyba za bardzo.
Zobaczcie ile ludzi ma zepsute zęby w tym ja.
Boje sie dentysty jak diabeł świeconej wody wiec sporo mam zepsutych - dopiero teraz zaczynam coś robić, dla zdrowia własnie.

Asji a wiesz jaki jest koszt leczenia WSZYSTKICH zębów w jednym czasie ? Szczerze tez wolalabym sztuczna szczękę niż to leczyc i wydawac fortunę na to.
SAME znieczulenie 30 zł , 30 x 30 = 900 zł, o plombach, leczeniach kanałowych nawet nie wspomnę!
a wiesz,że mając sztuczną szczękę nie ugryziesz nawet kromki chleba bez przyklejenia "szuflady" do dziąseł?
mylne pojęcie masz na temat sztucznej szczęki,a zęby dbane w odpowiednim czasie nie kosztują wiele.
dobra pasta,szczoteczka,częste mycie i nie ma dziur,a jesli coś wyskoczy to regularna kontrola u dentysty też uchroni cię od leczenia kanałowego

lepiej mieć gruz gębie
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.