Wypad do Londynu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-02, 11:48   #1
new_life
Rozeznanie
 
Avatar new_life
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 591
Question

Wypad do Londynu


Mam zamiar w tym roku polecieć na jakieś 4lub6 dni do Londynu. Na własna rękę.
O ile rezerwacja hotelu przez portal booking.com nie wydaje sie być taka straszna to chciałabym żeby ktoś doświadczony powiedział mi ile ze sobą wziąć pieniędzy. Chce zwiedzić jak najwiecej. No i rzeba coś zjeść wyskoczyć na jakieś party

Proszę o pomocne odpowiedzi dzieki
new_life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 23:27   #2
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wypad do Londynu

Cytat:
Napisane przez new_life Pokaż wiadomość
Mam zamiar w tym roku polecieć na jakieś 4lub6 dni do Londynu. Na własna rękę.
O ile rezerwacja hotelu przez portal booking.com nie wydaje sie być taka straszna to chciałabym żeby ktoś doświadczony powiedział mi ile ze sobą wziąć pieniędzy. Chce zwiedzić jak najwiecej. No i rzeba coś zjeść wyskoczyć na jakieś party

Proszę o pomocne odpowiedzi dzieki
Rezerwując nocleg radzę sprawdzić, gdzie hotel jest położony - od tego zależy m.in. koszt biletu, czas dojazdu itd. Na koszta wyjazdu złoży się:
- zapewne bilety (dobowy w 1 strefie ponad 7Ł)
- wejściówki (musisz sprawdzić, co chcesz zwiedzić i sprawdzić ceny wejść)
- jedzenie (ceny są stosunkowo wysokie, moim zdaniem Londyn to przoduje jeśli chodzi o koszta wyjazdu dla turysty, szczególnie z naszej części Europy)
- zakupy/pamiątki (musisz się zastanowić, czy chcesz kupić jakieś kosmetyki, ubrania, a także pamiątki )

Ja lecę za kilka dni, postanowiłam ograniczyć wydatki na głupoty maksymalnie. Hostel mam ze śniadaniem, jest położony kilkanaście minut spacerku od najważniejszych atrakcji (tak w sumie z 80 hosteli sprawdziłam ) - planuję choć 2 dni chodzić pieszo. Mam spisanych kilka adresów z fish and chips i innym, lokalnym żarciem w przyzwoitych cenach. Za to wiem, że prawdziwe wydatki to będą ciuchy i kosmetyki (strasznie płytkie, nie? ), może jakieś souveniry dla bliskich przywiozę
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 12:42   #3
new_life
Rozeznanie
 
Avatar new_life
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 591
Dot.: Wypad do Londynu

Ooooo to byłabym wdzięczna za info jak wyjedziesz a jaki hotel wybrałas?
Oj ja tez zapewne zrobię te płytkie zakupy odzieżowe hehe
new_life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 01:37   #4
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wypad do Londynu

Cytat:
Napisane przez new_life Pokaż wiadomość
Ooooo to byłabym wdzięczna za info jak wyjedziesz a jaki hotel wybrałas?
Oj ja tez zapewne zrobię te płytkie zakupy odzieżowe hehe
Ja wybrałam hoStel, konkretnie to ten - http://www.hostelworld.com/hosteldet...sis/London/504

Jak wrócę to zdam relację, kupiłam przejściówkę do gniazdka, spakowałam swoje zabawki i niedługo lecę Ekscytacja podróżą po jakiejś 45 dniowej suszy sięga zenitu (a wiem, że po Londynie trzeba będzie pościć jeszcze więcej, pewnie aż do początków kwietnia)
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 21:38   #5
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Wypad do Londynu

Czekam z niecierpliwością na relację i polecane obiekty (zwiedzanie, restauracje, zakupy)
Ja na razie siedzę w Północnej Irlandii, ale w planach mam zwiedzanie Londynu za jakiś czas
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 07:57   #6
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317
Dot.: Wypad do Londynu

Osoby, które chciałyby w Londynie zwiedzić jak najwięcej, powinny zapoznać się z ofertą The London Pass => http://www.londonpass.com/?wgSrc=wgus&aid=222 . Widzę, że do 11.02 można ową kartę w niektórych opcjach nabyć w promocyjnych cenach . Warto policzyć, ile kosztowałyby wejściówki do danych atrakcji + ewentualnie transport i porównać to z ceną karty w danej opcji, aczkolwiek chyba zawsze karta wyjdzie o wiele taniej! Ja i mój TŻ planowaliśmy wypad do Londynu w maju (4-7 dni), jednak biorąc pod uwagę, że naszym zamiarem było zwiedzenie wielu atrakcji bez zbędnego pośpiechu i rozkoszowanie się tym wyjazdem, a nie liczenie każdej złotówki, to musielibyśmy się liczyć z kosztami sięgającymi nawet 3-4 tys. zł. Ostatecznie postanowiliśmy pooszczędzać jeszcze rok-dwa i wybrać się na ok. 3 tyg. do USA .
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 13:13   #7
blondyna06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia
Wiadomości: 79
Dot.: Wypad do Londynu

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Ja wybrałam hoStel, konkretnie to ten - http://www.hostelworld.com/hosteldet...sis/London/504

Jak wrócę to zdam relację, kupiłam przejściówkę do gniazdka, spakowałam swoje zabawki i niedługo lecę Ekscytacja podróżą po jakiejś 45 dniowej suszy sięga zenitu (a wiem, że po Londynie trzeba będzie pościć jeszcze więcej, pewnie aż do początków kwietnia)
Czekam na relacje z wyjazdu... bo ja sie wybieram na weekend 1-3 marca wiec bede wdzieczna za cenne wskazowki.
Znalazlas jakies polaczenie lotnisko-cetrum?
__________________
Zareczona 14. 11. 2011
Ślub 25. 12. 2012
blondyna06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-12, 00:45   #8
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wypad do Londynu

Cytat:
Napisane przez blondyna06 Pokaż wiadomość
Czekam na relacje z wyjazdu... bo ja sie wybieram na weekend 1-3 marca wiec bede wdzieczna za cenne wskazowki.
Znalazlas jakies polaczenie lotnisko-cetrum?
Wróciłam i siedzę przed kompem i mam tak: Bardzo fajny wypad, mimo że od soboty do dzisiaj padało, albo deszczem, albo deszczo-śniegiem i generalnie pogoda suck! (jak mi pisała jedna z Wizażanek w PW, że jej mało głowy nie urwało, jak gdzieś szła, to nie wiedziałam, że to się sprawdzi i u mnie niemalże - na szczęście głowa wciąż na karku - mam nadzieję)
Na pewno nie kupujcie tego London Pass, jak zobaczyłam cenę to wyszły mi gały z orbit No chyba, że serio planujecie zobaczyć te wszystkie promowane miejsca, które wcale nie chwytają za serce i umysł.
Mi osobiście najbardziej do gustu przypadł... Camden Town China Town, Soho i oczywiście mosty. W zasadzie to przez 2,5 dnia (o 15 miałam autobus na lotnisko ) to raczej zbyt wiele nie zobaczyłam (standardzik typu Tower Hill, Tower Bridge, Big Ben, Buckingham Pallace, London Eye, Hyde Park) plus wspomniane miejsca. I właśnie najbardziej zachwyciły mnie te trzy wspomniane. To nie są żadne budynki, muzea, ale miejsca nieco szokujące kulturowo, albo bardzo hałaśliwe, nowojorskie, kolorowe, pełne muzyki i ciekawych/groźnych/naćpanych ludzi. W zasadzie to nie ma co pisać, to po prostu koniecznie trzeba zobaczyć. Acha, koniecznie zjedzcie coś na Camden Town (polecam przejść się w stronę straganów ok. 300 m za metrem, jest tam mega wybór dobrego jedzenia za nie więcej jak 4-5Ł (i nie jest to nudne fish&chips).
Londyn jest bardzo wielokulturowy, jest bardzo wytworny, a zarazem totalnie prymitywny, jest czysty i pachnący, ale jednocześnie pełen "brzydkich ludzi" i patologii. To miasto porwało moje serce i na pewno jeszcze nie raz się wybiorę, tym bardziej, że nie udało się zrealizować nawet połowy mojej listy, z której miałam zobaczyć. Wszystkie miasta, które dotychczas zwiedziłam, były bardzo jakieś - w sensie znajdę na każde jedno słowo-klucz. Np. Wiedeń - dumny, Praga - romantyczna, Rzym - zabytkowy, Berlin - modernistyczny, Warszawa - szara, a na Londyn nie mogę znaleźć słowa! (no chyba, że określenie wielo- resztę można sobie dodać samemu).
Podróżowanie otwiera umysł i serce. Szukałam w Londynie tych przystojniaków jak książe Harry i serio widziałam takich niewielu Za to uświadomiłam sobie, że muszę ciągle pracować nad moim angielskim! Poznałam w hostelu ciekawą Polkę mieszkającą na stałe w Anglii (w pokoju 4-osobowym, sic!) i dwie miłe Niemki (tak, to możliwe!).
Jeśli mam podać jedno wspomnienie przewodnie tego wyjazdu to napiszę, że był to ... uśmiech Uśmiech od pani, która pozwoliła mi przejść do wyjścia, uśmiech murzyna grającego w metrze po wrzuceniu z 1Ł (wciąż nie ogarniam tych ich monet ), uśmiech bawiącego się dziecka w metrze po moim wgapianiu się w małego blondaska Serio, ten wyjazd mnie bardzo podbudował, tym bardziej, że w międzyczasie ktoś złamał mi serce.
Nawet moja dzisiejsza słaba minka w samolocie (wyjątkowo ciężko zniosłam cały lot, mimo że ja z tych, którym nic nie przeszkadza) nic nie znaczy. Londyn jet bardzo fascynujący. Polecam każdemu tę destynację, jak i każdą inną - podróżowanie jest uzależniające!

Ps. z lotnisk Luton i Stansted jeździ easybus (radzę wejść na ich stronę), w przyzwoitej cenie można dojechać do Victorii (metro, autobusy, pociągi), ścisłe centrum. W dodatku ceny już od 2Ł (ja zapłaciłam 4 i 6 Ł, ale to i tak niewiele). Im wcześniej się kupi bilet, tym mniej się za niego zapłaci.

Co do jeżdżenia, ja planowałam od razu, że na pewno wrócę, mam też znajomych, którzy będą lecieć, więc opłaciło mi się założyć kartę Oyster (kupiłam przy wejściu do metra na Victorii). Polecam wejść na stronę komunikacji miejskiej w Londynie i wybrać sobie najdogodniejszą opcję. Wbrew pozorom Londynu nie da się zwiedzić zupełnie "z buta", mimo że się mieszkało na Borough High Street. Ale za to na żarciu można oszczędzić - miałam śniadanie w cenie hostelu (aż tosty z dżemorem i aż płatki z mlekiem, do tego kawa / herbata z miodem i widok jednej ofiary - przystojnego Londyńczyka, raz się Niemiec trafił, bo szprechał, aż miło).

Zakupowo polecam odwiedzić sklep Debenhams (jak oglądacie niesię25 to ona czasem wspomina o nim). Można trafić na fajne przeceny (choć ja nie trafiłam, ale ja szukałam głównie butów - a jestem wielkostopa) Było też dużo przecen ubrań, fajny przegląd torebek - choć wiadomo, że wielbicieli(wielbicielek) Primarka żaden Debenhams nie przekona). Z typowo kosmetycznych rzeczy kupiłam sobie szminki MUA (genialne, i'm in love ), odżywkę Aussie (jak wykończę swoje Isany i te od farb ), farby do włosów (cudne czerwienie), szampony Batiste (w Bootsie były 3 za 2 i 200 ml wyszło mi po 10 zł ). Kupiłam też kilka ciuchów, choć nie kupiłam butów - a w zasadzie to kupiłam jedną parę, acha, no i kapecie w Primarku. Ogólnie można tu zrobić fajne zakupy, ale przez to musiałam wziąć rejestrowany - wśród znajomych znaleźli się jednak sponsorzy, gotowi dołożyć do bagażu, byle mieć tylko kilka produktów, które nie są dostępne u nas.

Polecam też Poundalndy (google), są też nazywane Sam 0,99Ł, chodzi o to, że wszystkie produkty kosztują tam funciaka bądź mniej (na stronie możecie zobaczyć, jak fajny mają asortyment).

Kolejna sprawa - w Anglii, obok jeżdżenia lewą stroną, posiadaniu oryginalnej waluty, mają też swoje gniazdka - kupcie przejściówkę, no chyba, że dolecicie rano do Londynu i zdołacie sobie kupić - tylko nie na lotnisku, bo żądają 8Ł (maks można zapłacić 2Ł). Ja kupiłam jeszcze w Polsce w zestawie z przejściówką... na Japonię i USA (W Saturnie za 2 dyszki).

Ogólnie to ciągle się jaram, jestem jak żarówka, która ciągle świeci, mimo że zapadł dzień i nie jest potrzebna Uwielbiam przygotowania, podróżowania i wspomnienia - jest moc! Jak będziecie miały pytania to piszcie, postaram się odpowiedzieć.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 18:14   #9
bolczita
Zadomowienie
 
Avatar bolczita
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 702
Dot.: Wypad do Londynu


Akurat dziś myślałam o wyjeździe do Londynu, ale trafiłam. Super i zazdroszczę wyjazdu i wspomnień!

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

A! I osobiście bardzo urzekły mnie czerwone farby do włosów.
__________________
Jakby się człowiek nie kręcił, to i tak dupę będzie miał z tyłu.
bolczita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 01:23   #10
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wypad do Londynu

Cytat:
Napisane przez bolczita Pokaż wiadomość

Akurat dziś myślałam o wyjeździe do Londynu, ale trafiłam. Super i zazdroszczę wyjazdu i wspomnień!

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

A! I osobiście bardzo urzekły mnie czerwone farby do włosów.


Nie ma co zazdrościć, trzeba zbierać hajs i czekać na tani lot. Londyn jest cudowny.

Testuję nieustannie i szukam czegoś, co wreszcie mnie wkręci totalnie. Dotychczas (od 1,5 roku maluję na czerwono) nie miałam jeszcze na głowie takiej czerwieni, która skradłaby mi serce. Obawiam się, że te farby mi jednak je skradną (chyba, że na głowie wyjdą jakieś dziwne odcienie). Kupiłam sobie i drugą w odcieniu Fire Red. Zdjęcia na stronie i w internecie nie oddają tych, które są z tyłu i mam nadzieję, że uda mi się uzyskać moją czerwień idealną.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 19:07   #11
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Wypad do Londynu

bardzo się cieszę, że tak wspaniale ci się podróż udała

a czy byłaś w jakimś muzeum/galerii??

korzystałaś z jakiegoś przewodnika??
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-13, 22:48   #12
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wypad do Londynu

Cytat:
Napisane przez joanwi Pokaż wiadomość
bardzo się cieszę, że tak wspaniale ci się podróż udała

a czy byłaś w jakimś muzeum/galerii??

korzystałaś z jakiegoś przewodnika??
Byłam tylko w National Gallery przy Trafalgar Square i mi się całkiem podobało, choć ja nie jestem fanką muzeów (jeśli już to wolę bardziej interaktywne, jednak nie zdążyłabym ogarnąć niczego więcej - jest pretekst, by może w drugiej połowie roku albo w 2014 polecieć na dłużej).

Z przewodnika to niejednego korzystałam - po pierwsze google, po drugie nieocenione rady fly4free, no pomogła ogarnąć Londyn inna wizażowa podróżniczka, svamp. A tak serio to wyrosłam już z kupowania przewodników, myślę, że te oklepane destynacje typu Londyn można spokojnie ogarnąć z google nawet, a te mniej znane kierunki, np. wschód Europy, nie mają po prostu dobrych przewodników.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 10:59   #13
Palpi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa/Wrocław
Wiadomości: 101
Dot.: Wypad do Londynu

Dziewczyny, dołączam do tematu
Moja mama wpadła na pomysł żeby jechać do Londynu na zakupy, ale obie jesteśmy zielone pod względem takich wypadów. Więc miałabym do Was kilka pytań.
1) Jadąc w marcu/kwietniu trafimy na jakieś wyprzedaże?
2) Może macie na prawdę tani hostel do polecenia?
3) Orientuje się może któraś z Was jakie są tam ceny ciuchów ciążowych?
Palpi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 08:06   #14
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wypad do Londynu

Cytat:
Napisane przez Palpi Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dołączam do tematu
Moja mama wpadła na pomysł żeby jechać do Londynu na zakupy, ale obie jesteśmy zielone pod względem takich wypadów. Więc miałabym do Was kilka pytań.
1) Jadąc w marcu/kwietniu trafimy na jakieś wyprzedaże?
2) Może macie na prawdę tani hostel do polecenia?
3) Orientuje się może któraś z Was jakie są tam ceny ciuchów ciążowych?
1) Wyprzedaże są pewnie przez cały sezon, choć pewnie nie będą tak oszałamiające jak właśnie z miesiąc temu. Ja byłam te kilka dni temu i było jeszcze sporo ciekawych wyprzedaży, w każdym sklepie w zasadzie był rząd "sale". W Debenhamsie rzuciło mi się w oczy bardzo dużo przecenionych butów i ubrań w naprawdę dobrych cenach, np. buty 20-25 Ł za kozaki.
2) St. Christoper Inn Oasis przy High Borough Street, do metra 300 m, śniadanie w cenie (tosty i płatki ) to jest hostel TYLKO damski, miła, spokojna atmosfera. Rezerwuj na Hostelbookers albo na ich stronie- będzie najtaniej.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 13:32   #15
Palpi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa/Wrocław
Wiadomości: 101
Dot.: Wypad do Londynu

Dziękuję za odpowiedź, ogólnie mam jeszcze jedno pytanie.
Czy któraś z Was mogłaby mi wytłumaczyć krok po kroku jak wygląda rezerwacja Hostelbookers? Bo nie jestem pewna czy dobrze to zrobiłam.
Palpi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 12:59   #16
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Wypad do Londynu

Czy ktoś z Was podróżował z Londynu do Paryża pociągiem??
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 19:28   #17
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wypad do Londynu

Cytat:
Napisane przez Palpi Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź, ogólnie mam jeszcze jedno pytanie.
Czy któraś z Was mogłaby mi wytłumaczyć krok po kroku jak wygląda rezerwacja Hostelbookers? Bo nie jestem pewna czy dobrze to zrobiłam.
Jest możliwość wyboru języka polskiego!! Powinnaś dostać potwierdzenie na maila o rezerwacji i zapłacić 10% wartości rezerwacji przy pomocy karty. Zazwyczaj hostele się nie kontaktują, choć ja ostatnio dostałam potwierdzenie rezerwacji bezpośrednio z hostelu.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 10:26   #18
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Wypad do Londynu

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
2) St. Christoper Inn Oasis przy High Borough Street, do metra 300 m, śniadanie w cenie (tosty i płatki ) to jest hostel TYLKO damski, miła, spokojna atmosfera. Rezerwuj na Hostelbookers albo na ich stronie- będzie najtaniej.
czy rezerwujac ten hostel trzeba placic cos wczesniej, jakis zadatek??

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Jest możliwość wyboru języka polskiego!! Powinnaś dostać potwierdzenie na maila o rezerwacji i zapłacić 10% wartości rezerwacji przy pomocy karty. Zazwyczaj hostele się nie kontaktują, choć ja ostatnio dostałam potwierdzenie rezerwacji bezpośrednio z hostelu.
hehehe przegapilam jakos te odpowiedz
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 12:20   #19
List_Waw
Raczkowanie
 
Avatar List_Waw
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 176
Dot.: Wypad do Londynu

Też myślę nad tym kierunkiem wskazówki na pewno się przydadzą
List_Waw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-01, 18:29   #20
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Wypad do Londynu

wybieram sie w piatek do Londynu na 9 dni, co jest wedlug Was jeszcze ciekawego do zwiedzenia oprocz standardowych miejsc i tych wymienionych na watku?czy teraz w kwietniu nastawic sie na taka zime jak u nas czy jednak troche cieplej tam jest?pamietacie moze jakas mila knajpke na randke w ciekawym miejscu albo jakis znany pub, ktory moglybyscie polecic?
bede tam pierwszy raz i chcialabym zobaczyc jak najwiecej - bede wdzieczna za wszelkie Wasz wspomnienia i rady
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 16:44   #21
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Wypad do Londynu

Cytat:
Napisane przez malamenda2009 Pokaż wiadomość
wybieram sie w piatek do Londynu na 9 dni, co jest wedlug Was jeszcze ciekawego do zwiedzenia oprocz standardowych miejsc i tych wymienionych na watku?czy teraz w kwietniu nastawic sie na taka zime jak u nas czy jednak troche cieplej tam jest?pamietacie moze jakas mila knajpke na randke w ciekawym miejscu albo jakis znany pub, ktory moglybyscie polecic?
bede tam pierwszy raz i chcialabym zobaczyc jak najwiecej - bede wdzieczna za wszelkie Wasz wspomnienia i rady
na pewno jest cieplej ok. 5 st. na plusie, no i nie ma śniegu
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 17:47   #22
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Wypad do Londynu

dzieki - wlasnie niestety w niedziele slyszalam, ze jest snieg, ale licze, ze juz powoli nadejdzie wiosna...
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 16:00   #23
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Wypad do Londynu

Ja juz za tydzien lece do Londynu
wlasnie ustalam plan dzialania, bo malo czasu na zwiedzanie mam

Czy na London Eye rzeczywiscie sa mega dlugie kolejki??

I czy korzystala ktoras z tego autobusu wycieczkowego?? Fajna opcja, czy lepiej samemu?
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 17:23   #24
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wypad do Londynu

Cytat:
Napisane przez joanwi Pokaż wiadomość
Ja juz za tydzien lece do Londynu
wlasnie ustalam plan dzialania, bo malo czasu na zwiedzanie mam

Czy na London Eye rzeczywiscie sa mega dlugie kolejki??

I czy korzystala ktoras z tego autobusu wycieczkowego?? Fajna opcja, czy lepiej samemu?
Ja byłam poza sezonem, więc nie wiem, jak z tym London Eye w sezonie. Co do autobusu wycieczkowego - nie polecam w żadnym mieście, a szczególnie w Londynie, no chyba, że jest się na jeden dzień. Moim zdaniem atrakcja nieadekwatna do oferty. Właśnie przeglądam oferty i widzę, że trzeba mieć min. 20Ł. Chociaż to pewnie zależy, co kto lubi.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 19:25   #25
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Wypad do Londynu

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Ja byłam poza sezonem, więc nie wiem, jak z tym London Eye w sezonie. Co do autobusu wycieczkowego - nie polecam w żadnym mieście, a szczególnie w Londynie, no chyba, że jest się na jeden dzień. Moim zdaniem atrakcja nieadekwatna do oferty. Właśnie przeglądam oferty i widzę, że trzeba mieć min. 20Ł. Chociaż to pewnie zależy, co kto lubi.
dzięki za odpowiedź
no ja właśnie będę na niecałe 2 dni, ale muszę sprawdzić na mapie czy się opłaca, bo np. w Dublinie chciałam z tego autobusu skorzystać, ale się okazało, że zdecydowana większość atrakcji jest w jednym miejscu i spokojnie mogę sobie pochodzić
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 19:59   #26
gosiadzika
Raczkowanie
 
Avatar gosiadzika
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 160
Dot.: Wypad do Londynu

autobus sobie daruj, będziecie stac w korkach : ) atrakcje są tak ulokowane że wszędzie dojedziesz metrem. Jak pogoda dopisze to może się skusisz na krótki rejs po Tamizie.
gosiadzika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 20:31   #27
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Wypad do Londynu

mówisz, że metro lepsze?? hmm
a Tamizą chciałabym popłynąć do Greenwich, ale nie wiem czy to nie za duży wydatek
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 13:12   #28
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Wypad do Londynu

Cytat:
Napisane przez joanwi Pokaż wiadomość
Ja juz za tydzien lece do Londynu
wlasnie ustalam plan dzialania, bo malo czasu na zwiedzanie mam

Czy na London Eye rzeczywiscie sa mega dlugie kolejki??

I czy korzystala ktoras z tego autobusu wycieczkowego?? Fajna opcja, czy lepiej samemu?
jak bylam w kwietniu, kolejka byla duza, ale bardzo szybko i sprawnie szla
wejscie kosztuje ok 20 funtow
bardzo polecam!piekna panorama i fajne przezycie

Cytat:
Napisane przez joanwi Pokaż wiadomość
mówisz, że metro lepsze?? hmm
a Tamizą chciałabym popłynąć do Greenwich, ale nie wiem czy to nie za duży wydatek
metro najwygodniejsze w Greenwich jest ladnie, jest tam muzeum morskie za free dosc ciekawe i oczywiscie poludnik i obserwatorium - ale teraz wejscie jest platne

widzialam takie smieszne rejsy po Tamizie taka amfibia - troche sie jedzie po ulicy, a troche plywa tym samym pojazdem ale nie wiem jak z cena
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 17:04   #29
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Wypad do Londynu

wielkie dzięki za info
co do London Eye to mam nocleg niedaleko, więc wymyśliłam, że pójdę w niedzielę na pierwszą rundę z samego rana

a do Grenwich czym najlepiej się dostać??
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 10:11   #30
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Wypad do Londynu

mozna kolejka drl
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-31 22:46:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:16.